рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Переднє слово

Переднє слово - раздел Образование, Завдання для практичних занятьз Особливої частини кримінального права України   Практичні Заняття Є Важливою Складовою Вивчення Курсу Особлив...

 

Практичні заняття є важливою складовою вивчення курсу Особливої частини кримінального права України. Вони проводяться з усіх основних тем
і мають на меті:

- поглиблення і розширення знань з цієї навчальної дисципліни;

- оволодіння уміннями користуватися текстом Кримінального кодексу України (далі - КК України), нормативно-правовими актами інших галузей права, постановами Пленуму Верховного Суду України з питань застосування законодавства;

- вироблення навиків застосування кримінально-правових норм до конкретних життєвих ситуацій.

Для досягнення вказаних цілей під час підготовки до практичних занять студенти повинні виконати запропоновані завдання, а на аудиторних заняттях в ході дискусії з колегами-студентами та з участю викладача з’ясувати правильні рішення, вияснити аргументи на їх користь.

Для практичних занять пропонуються завдання кількох типів:

1) спрямовані на детальне вивчення тексту КК;

2) які полягають у відшуканні нормативно-правових актів, до яких слід звертатися при застосуванні бланкетних диспозицій статей КК та в порядку субсидіарного застосування правових норм;

3) змістом яких є ознайомлення з позицією слідчо-прокурорської та судової практики з певних питань, її критичний аналіз;

4) що служать з’ясуванню теоретичних підходів до вирішення певних дискусійних положень, аналізу спірних позицій, викладених в літературі;

5) які становлять собою конкретні життєві ситуації (задачі, казуси - описання конкретних суспільно небезпечних посягань), які належить оцінити з позицій КК. Такі задачі, як правило, взяті з матеріалів кримінальних справ, переважна частина з них відноситься до опублікованої практики Верховного Суду України, інших судів.

Завдання, запропоновані на практичні заняття, слід виконувати письмово. Що саме має бути виконане усно вказується в окремих завданнях. Відсутність письмових рішень оцінюється як неготовність студента до заняття.

Зокрема, при вирішенні кожної задачі студент повинен записати:

- імена осіб, які вказані в умові задачі;

- окремо щодо кожного із них - формулу кримінально-правової кваліфікації (з дотриманням вимог до неї, які були викладені в лекційному курсі) та формулювання звинувачення;

- ознаки складу злочину, за якими встановлена відповідна стаття Особливої частини КК або ознаки, які свідчать про те, що описане діяння не є злочином;

- посилання на нормативно-правові акти інших галузей права (назва, яким органом прийнято і коли, стаття, пункт, параграф, джерело опублікування), постанови пленуму Верховного Суду України (дата та назва, пункт), при необхідності - теоретичні положення, які обґрунтовують прийняте рішення щодо кваліфікації, діянь, описаних в задачі.

Крім того, щодо однієї із задач (на вибір студента чи за вказівкою викладача) повинне бути дане розгорнуте письмове рішення.

На останньому практичному занятті з кожної теми (наприкінці єдиного заняття) студенти виконують письмові контрольні роботи. Переважно, це тестування, результати якого враховуються в ході заліку та під час іспиту з Особливої частини кримінального права України. Зокрема, студенти, які за результатами практичних занять показали достатні знання та не пропускали їх, отримують залік з цього предмету без додаткового опитування. Студенти, які не мають пропусків лекційних та практичних занять, були активними на заняттях та підготовка яких оцінювалися викладачами на “відмінно” можуть бути рекомендовані викладачем керівнику курсу на звільнення від курсового іспиту з виставленням оцінки “відмінно”.

Практичні заняття, до яких студент був неготовий, відсутній чи на якому отримав незадовільну оцінку підлягають “відпрацюванню”.При цьому студент повинен подати викладачу розгорнуті письмові рішення всіх задач та інші завдання, які були запропоновані до даного заняття; виконати інші завдання, запропоновані викладачем для нього персонально (конспектування теоретичних джерел, узагальнення матеріалів практики тощо). Ліквідація заборгованостей з практичних занять проводиться один раз на тиждень в день і години, визначені викладачем на початку семестру за погодженням з академічною групою. За один раз дозволяється “відпрацювання” лише одного практичного заняття.

Практичні заняття з Особливої частини кримінального права України проводяться зі студентами стаціонару в Ш та IV семестрах. Всього на них відводиться 88 годин аудиторних занять. Планується такий розподіл часу на практичні заняття з окремих тем(з врахуванням розкладу занять - святкових днів, які припадають на визначені дні занять- можливе незначне скорочення часу на окремі теми):

№ теми Назва теми Кількість годин Прим
    Стац. Заочн.  
1. ПОНЯТТЯ, ЗНАЧЕННЯ І СИСТЕМА ОСОБЛИВОЇ ЧАСТИНИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА -    
2. Основи кримінально-правової кваліфікації -    
3. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ    
4. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ життя та здоров’я ОСОБИ    
5. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ волі, честі та гідності ОСОБИ    
6. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ ОСОБИ    
7. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВИБОРЧИХ, ТРУДОВИХ ТА ІНШИХ ОСОБИСТИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА    
8. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ Власності    
9. ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ    
10. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ довкілля.    
11. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ    
12. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА    
13. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ та ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ    
14. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА МОРАЛЬНОСТІ    
15. ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН, ЇХ АНАЛОГІВ АБО ПРЕКУРСОРІВ ТА ІНШІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ    
16. ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації    
17. ЗЛОЧИНИ проти авторитету органів державної влади, органів і місцевого самоврядування та об’єднань громадян    
18. ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП’ЮТЕРІВ), СИСТЕМ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ    
19. ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ    
20. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ПРАВОСУДДЯ    
21. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ Встановленого порядку несення військової служби (військові злочини)    
22. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ МИРУ, БЕЗПЕКИ ЛЮДСТВА ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВОПОРЯДКУ    
23. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВ    
24. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА МІЖНАРОДНОГО КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА -    
  ВСЬОГО годин:    

Для підготовки до практичних занять з усіх тем рекомендується використовувати:

І. Конституцію України та Кримінальний кодекс України (спеціально у завданнях до конкретних практичних занять вони не вказуються, оскільки використання цих джерел само собою розуміється).

ІІ. Тексти інших нормативно-правових актів та постанов Пленуму Верховного Суду України, як офіційно опубліковані, так і ті, які поміщені в електронних базах даних правової інформації.

 

ІІІ. Матеріали правозастосовної практики, які викладені у Віснику Верховного Суду України та спеціальних збірках, зокрема:

Практика судів України в кримінальних справах // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. - 1993. - №4. - 352 с.

Убийства, изнасилования и другие преступления против личности: Сборник судебных решений по уголовным делам. - К.: Знання, 1993. - 240 с.

Судебные приговоры. Практика Верховного Суда Украины. - К.: Юринком, 1995.-224 с.

Практика судів України в кримінальних справах. К.: Юрінком Інтер, 1996. - 330 с.

Коментар судової практики з кримінальних справ. // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. - 1996. - №6. - К.: Юрінком Інтер. - 1997;. - 176 С.

Коментар судової практики в кримінальних та адміністративних справах. Постанови Пленуму Верховного Суду України (1995-1997). - К.: Юрінком Інтер. - 1998. - 288 с.

 

IV. Відповідні розділи підручників, навчальних посібників та коментарів КК:

Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001р. 3-тє вид., переробл. та доповн. / За ред. Мельника М.І., Хавронюка М.І. - К.: Атіка, 2003. - 1056 с.

Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України: За станом законодавства і постанов пленуму Верховного Суду України на 1 грудня 2001 р. / За ред. Яценка С.С. - К.: А.С.К, 2002. - 936 с.

Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. / Під загальною редакцією Потебенька М.І., Гончаренка В.Г. Особлива частина. - К.: Форум, 2001. - 942 с.

Кримінальне право України. Особлива частина. / За ред. Бажанова М.І., Сташиса В.В., Тація В.Я. - Київ - Харків: Юрінком Інтер - Право, 2001. - 494 с.

Навроцький В.О. Наступність кримінального законодавства України (порівняльний аналіз КК України 1960 р. та 2001 р.). - К.: Атіка, 2001. - 272 с.

Кримінальний кодекс України з постатейними матеріалами: станом на 1 вересня 2000 р. У 2 кн. / Упоряд.: П.П. Андрушко, С.Д. Шапченко. - К.: Юрінком Інтер, 2000. - Книга перша - 784 с.; книга друга - 752 с.

 

Література, рекомендована для підготовки до практичних занять з окремих тем, вказана в відповідних розділах цього посібника.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Завдання для практичних занятьз Особливої частини кримінального права України

Львівський національний університет імені Івана Франка... Юридичний факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Переднє слово

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Завдання для практичних занятьз Особливої частини кримінального права України
  Львів - 2003   Наведені завдання, які студенти повинні виконати в ході підготовки до практичних занять з Особливої частини кримінального права України, в

ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
І. Запишіть ознаки, з використанням яких законодавцем сконструйовані прості види складів злочинів, передбачені статтями розділу І Особливої частини КК, виділіть з диспозицій ст.ст.109-114 КК термін

VII. Вирішіть задачі:.
1. Вулицею їхала вантажівка, навантажена негашеним вапном. Троє підлітків: Євген, Ростислав та Дем’ян, які каталися на ковзанах, причепилися до машини, щоб покататися. Вантажник Гн

Усно, для кожного із студентів.
ІІ. Порахуйте, і запишіть, скільки видів злочинів, передбачено кожною статтею розділу ІІІ Особливої частини КК України: Ст. 146 КК -простих; кваліфіковани

V. Запишіть 2 приклади вчинення замаху на злочини, передбачені статтями розділу ІІІ Особливої частини КК України (складіть фабули).
Стаття, частина статті - на вибір студентів. При цьому спочатку вкажіть формулу кваліфікації скоєного, далі - стисло викладіть фактичні обставини, які свідчать, що має місце відповідний злочин.

IV. Запишіть 2 приклади: один - пособництва зґвалтуванню, другий - готування до розбещення неповнолітніх (складіть фабули).
При цьому спочатку вкажіть формулу кваліфікації скоєного, далі - стисло викладіть фактичні обставини, які свідчать, що має місце відповідний злочин.   VI. Вирішіть за

На друге заняття: виконайте завдання №ІІІ; ІV; Vб);VІ (задачі 6-10).
І. Вкажіть ознаки, з використанням яких законодавцем сконструйовані прості види злочинів, передбачених розділом У Особливої частини КК, виділіть з диспозицій ст.ст.157-184 КК терміни, які містять в

Тобто, вчинення діянь, які передбачені ст.ст.364, 365, 366 КК.
V. Запишіть приклади вчинення таких злочинів (складіть фабулу): а) порушення рівноправності громадян, залежно від їх ставлення до релігії, поєднані з обманом; б)

Усно, для кожного із студентів.
  ІІ. Проведіть розмежування таких складів злочинів (заповніть таблицю):   Норми про склади злочинів, які розмежовуют

V. Вкажіть момент закінчення окремих злочинів, передбачених статтями розділу VI Особливої частини КК (заповніть таблицю) - на друге заняття.
Стаття, частина статті Назва злочину Момент закінчення злочину Примітка      

Злочини проти довкілля
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів: Склади злочинів, що розмежовуються Спільні ознаки таких складів злочинів Розмежу

V. Назвіть норми про склади злочинів проти громадської безпеки, що перебувають у конкуренції частини і цілого.
  V. Вирішіть задачі: 1. Володимир із своїм знайомим Петром створили групу, яка складалася з них обидвох і у період з травня до лютого займа

Злочини проти безпеки виробництва
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких складів з

Впорядкуйте дані щодо фактичних обставин справи, описаної у фабулі задачі №4.
IV. Вирішіть задачі: 1. Бригадир дільничної бригади Кирило посадив помічником на косарку неповнолітнього Андрія, з яким не було укладено трудового договор

На друге заняття: виконайте завдання 1 б),в); І V; V - задачі 4, 5, 6.
I. Проведіть розмежування таких складів суміжних злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких

Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких складів з

ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА МОРАЛЬНОСТІ
  I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки

Знайдіть у розділі XIІ Особливої частини КК України склади злочинів обов’язковою ознакою яких виступає предмет. Охарактеризуйте його.
ПІ. Вирішіть задачі: 1. Роман перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, вчинив уночі у будинку свого тестя сварку, нецензурно лаявся, погрожував розправ

На друге заняття: виконайте завдання І б); ІІ 3), 4); ІІІ (задачі 7-13).
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються   Спільні ознаки таких складів зло

На друге заняття: виконайте завдання І в); ІІ 3), 4); ІІІ (задачі 5-6).
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких злочинів

ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ, НЕДОТОРКАНОСТІ ДЕРЖАВНИХ КОРДОНІВ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИЗОВУ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких складів злочинів

На третє заняття: виконайте завдання 1 д); ІІІ; ІV (задачі 9-13).
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів:   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких складів з

Злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи.
V. Вирішіть задачі: 1. Данило домовився із адвокатом Людмилою про надання нею юридичної допомоги його синові, щодо якого була порушена кримінальна справа

Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку
I. Проведіть розмежування таких складів злочинів (заповніть таблицю):   Склади злочинів, які розмежовуються Спільні оз

Особлива частина кримінального права зарубіжних держав
І. Порівняйте регламентацію відповідальності за злочини проти власності за КК України та КК Польщі (заповніть таблицю): Назви злочинів Особливості ві

IV. Складіть список КК зарубіжних держав, які перекладені на українську чи російську мову, вкажіть джерела, в яких вони опубліковані.
НАПРИКЛАД: 1) Уголовный кодекс Голландии / Науч. ред. Б.В.Волженкин, пер. с англ. И.В.Мироновой. - СПб.: Издательство “Юридический центр Пресс”, 2000. - 253 с. Рекомендована

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги