Схарактеризуйте парадигмальний стан сучасної лінгвістики

Схарактеризуйте парадигмальний стан сучасної лінгвістики.

Розкрийте сутність гіпотези Сепіра-Уорфа з позицій її противників та прибічників.

  3. Поясніть місце денотативного та конотативного елементів у структурі… Значення слова як номінативної одиниці формується в результаті відображення дійсності свідомістю людини. Це означає,…

Полісемія та моносемія. Типи полісемії у сучасній англійській мові.

Історично розвиток і накопичення вторинних, похідних значень йшов двома основними шляхами, що дістали назви ланцюгового та радіального.За… Brand – 1) burning or charred log or stick; 2) mark made by hot iron; . 3)… Інший шлях розвитку полісемії, відомий під назвою радіального. У цьому випадку початкове значення можна представити у…

Поясніть механізм дії основних явищ сумісної вимови голосних і приголосних звуків під час зв’язного мовлення. Наведіть приклади.

Акомодація – це часткова адаптація звуків, яка спостерігається між приголосними голосними та приголосними (наприклад, [n] стає зубним перед… Розглянуті вище зміни звуків відносяться до розряду комбінаторних, оскільки…  

Поясніть правила перекладу власних імен. Назвіть способи їх перекладу. Наведіть приклади.

 

Розкрийте природу ізоморфізмів та аломорфізмів у лексичних системах англійської та української мов. Проілюструйте прикладами.

Ізоморфізм спостерігаємо, перш за все, у структурації лексиконів мов: 1) за критерієм вживаності в обох мовах можна виділити - універсальний лексикон (ядро);

Назвіть та обґрунтуйте типологічні особливості ідіоматики сучасних англійської та української мов.

За структурою і в англійській, і в українській мовах розрізняють: 1) фразеологізми-речення (time and tide wait for no man, на козаку нема… 2) фразеологізми-словосполучення (Ten Commandments, to be or not to be, десять заповідей, бути чи не бути);

Обґрунтуйте національно-культурну специфіку мовленнєвого етикету. Обґрунтуйте поняття комунікативних табу. Проілюструйте прикладами.

У зв’язку з ідіоетнічністю мови навіть між, здавало­ся б цілком однаковими Мовленнєвий етикет моделює поведінку людини – спонукає її у певній…  

Охарактеризуйте специфіку когнітивно-дискурсивної мовознавчої парадигми. Назвіть дослідницькі настанови когнітивної лінгвістики.

1) когнітивізм – вимога вивчати людину як систему обробки інформації, а поведінку людини описувати та пояснювати в термінах її внутрішніх… 2) функціоналізм, що орієнтується на мову не стільки як на об'єкт, але,… 3) экспланаторность, що полягає у поясненні й інтерпретації мовних явищ;

Метафора як фігура мовлення. Поясніть розбіжності між художньою метафорою та когнітивною метафорою як способом осмислення світу.

Виділяють такі характерні риси метафори: - злиття в ній образу та змісту; - контраст із узвичаєною класифікацією об'єктів (категоріальний зсув);