рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні положення

Загальні положення - раздел Образование, ОХОРОНА ПРАЦІ Згідно До ”Положення Про Навчальні Майстерні Загальноосвітніх Шкіл”(1994Р) []...

Згідно до ”Положення про навчальні майстерні загальноосвітніх шкіл”(1994р) [], в кожній школі створюються майстерні технічної праці: по обробки деревини, металу або комбінована; та майстерні обслуговуючої праці: майстерня по роботі з харчовими продуктами, обробки тканин. У школах, які мають менше 20 класів-комплектів, створюється комбінована майстерня, яка призначена для виконання всіх видів робіт учнями (обробка деревини, металів вручну та на верстатах або обробка тканини ї робота з харчовими продуктами, електромеханічних робіт ).

В майстернях здійснюється трудове навчання учнів 5 - 9 класів, професіональне навчання старшокласників за профілями: “Деревообробка”, “Металообробка”, “Обробка тканин”; виконання слюсарних робіт учнями старших класів, які навчаються за профілем “Автосправа”, “Механізація с/г робіт”; позакласна робота з трудового навчання; організація суспільно корисної праці.

В майстернях повинно бути раціонально встановлено та розміщено все необхідне для організації навчального процесу: робочі місця вчителя та учнів, навчально-наочні посібники, ТЗН, об’єкти праці, плакати з охорони праці, таблиці, довідники тощо. Перелік обладнання, інструментів, пристроїв визначається за ”Типовим переліком учбово – наочних посібників та обладнання для загальноосвітніх шкіл”(1996р)[].

Досвід показує, що в оптимальному варіанті майстерня повинна складатися з трьох взаємозв’язаних приміщень: навчальної майстерні, інструментальної кімнати, заготівельної кімнати. Звичайно у школах не має можливості організувати заготівельну кімнату і її обладнують в окремому приміщенні або роблять заготівку матеріалів в навчальних майстернях в час вільний від занять. Якщо не передбачена і інструментальна кімната, її відокремлюють від майстерні перегородкою. В інструментальної розміщують стелажі та шухляди для збереження інструмента ,пристроїв, заготовок та виробів учнів, а також при можливості заготівельне та інше обладнання.

Розміщення робочих місць учнів залежить від виду та площі приміщення навчальної майстерні, наповнення класів. Площа навчальної майстерні, в залежності від проекту шкільної будівлі, може становити 66…96м², а площа заготівельної та інструментальної кімнат – 10-16м² кожна. На одного учня повинно припадати в майстерні по обробці металу 3,5…4 м², по обробці деревини – 4…5м², комбінованої – 4…5м², майстерні по обробці тканин та роботи з харчовими продуктами – 2…2,8м².

У навчальній майстерні розміщуються робочі місця учнів та вчителя. Робочі місця учнів обладнують верстаками з табуретками змінної висоти, крім цього майстерні обладнують токарними верстатами, фрезерувальним верстатом, токарним верстатом по дереву, свердлильним верстатом, монтажними столами. У приміщенні майстерні, бажано в заготівельному відділенні, розміщують обладнання для підготовки інструмента та заготовок до занять: заточувальні верстати, фугувально-пильний верстат та інше обладнання, на якому повинен працювати тільки вчитель.

Під час обладнання майстерні спочатку необхідно вирішити питання розміщення верстатів. Доцільно розміщувати верстати в один ряд уздовж вікон. Таке розміщення верстатів дозволяє працювати на них при природному освітленні. Верстати розміщують на відстані 0,4-0,5м від стіни. Відстань між верстатами становить 0,9м. Ближче всього до вчителя установлюють заточувальний верстат (на ньому забороняється працювати учням).

Фугувально-пильний верстат встановлюють у заготівельній кімнаті, а за її відсутності у приміщенні майстерні. У цьому випадку верстат експлуатується вчителем тільки, коли відсутні учні. Під час заняття верстат обов’язково повинен бути зачинений футляром, що замикається. Фугувально-пильний верстат слід розміщувати так, щоб з його торців залишалась відстань до 2м, а по бокам - 1м.

Верстаки учнів розміщують від верстатів на відстані не менше 0,9м. Відстань між верстаками в ряді 0,8м, між рядами 1м. Слюсарні верстаки бувають одномісні та багатомісні. В останньому випадку робочі місця розміщують поряд один до одного, відстань між тисками повинна бути не менше 1м (вимоги до розміщення обладнання та верстаків наведені в додатках Д1-Д5).

Мал.5.1.Варіант планування майстерні по обробки металу:

1 – слюсарний верстак; 2 – токарне гвинторізний верстат; 3 – настільний горизонтально фрезерувальний верстат; 4 – свердлильні верстати; 5 – верстак вчителя; 6,10 – робочі столи вчителя; 7 – заточувальний верстат; 8 – верстаки загального користування; 9 – класна дошка; 11 – шухляди для заготівок, інструментів; 12 – подіум.

Мал.5.2.Варіант плану майстерні по обробки деревини:

1 – столярний верстак; 2 – токарні верстати; 3 – свердлильний верстат; 4 – подіум; 5 – верстат вчителя; 6,11 – робочі столи вчителя; 7 – заточувальний верстат; 8 – фуговально пильний верстат; 9 – верстак загального користування; 10 – класна дошка; 12 – шухляди для заготовок та інструменту.

Мал.5.3.Планування майстерні по обробки тканин:

1 – парти;2 – гладильна дошка;3,10 –робочі столи вчителя;4 - демонстраційний стіл;5 – краеобметувальна машина; 6 – класна дошка;7 – дзеркало;8 –стіл для крою;9 – манекен;11 –шухляди для заготовок, обладнання та інструменту;12 – умивальник.

Мал.5.4.Планування майстерні для робот из харчовими продуктами:

1 – парти;2,14 –робочі столи вчителя;3 – класна дошка; 4 – демонстраційний стіл; 5 – електроплити; 6 – стіл для первинної обробки продуктів; 7 – холодильник;8 – обіденні столи; 9 –мийка для посуду;10 – бак для харчових відходів; 11 – урна; 12 – умивальник.

 

Для розміщення пристроїв, складальних робіт та інших потреб у майстерні бажано передбачати місця колективного користування, виходячи з розрахунку 10…15% від загальної кількості робочих місць учнів.

В майстернях будь якого призначення обов’язково обладується робоче місце вчителя, яке розміщується на подіумі заввишки 200…300мм. Рекомендований розмір робочого місця вчителя 3,8×2,0 м2.Місце обладнується столом вчителя та демонстраційним столом або верстаком у відповідності до напрямку майстерні, пультом керування технічними засобами, кнопкою аварійного вимикання електромережі верстатів та електропостачання робочих місць учнів, дошкою та іншими засобами необхідними для проведення занять. Відстань між класною дошкою та столами – 1000мм.

В майстернях обслуговуючої праці розміщується парти з пластиковим покриттям у відповідності до вимог обладнання навчальних кабінетів 5…9 класів(парти групи «Г» - 80%, групи «Д» – 20%).Проходи між рядами парт повіни бути не менш 0,6м , між партами в ряду – 0,5м, від першого ряду парт до демонстраційного столу - 0,8м, а до класної дошки – 2,5м . На партах під час практичних робіт розміщають ручні швейні машини . При використані ножних машин вони встановлюється окремим рядом вздовж вікон так щоб при в розкритому стані між ними та іншими меблями дотримавался необхідний прохід. В майстерні обладнується місця волого тепловий обробки, примерочная , встановлюється розкрійний стіл, окремий бак для збору відходів. В окремих випадках в якості розкрійного столу використовують демонстраційний стіл викладача. Краеобметочна машина встановлюється на робочому місце вчителя або в інструментальної.

В майстерні по роботі з харчовими продуктами крім звичайних навчальних парт передбачається розміщення обіденного столу, столів для первинної обробки продуктів, окремої мийки для посуду, баків для харчових відходів, електроплити обладнуються місцевою витяжкою. Для збереження продуктів та виробів передбачається установка холодильника. Практика показує, що в більшості випадках для проведення занять з приготування їжі в майстерні по обробки тканин відокремлюється певна зона, розмір який не повинен бути меншим за 15% від загальної площі майстерні.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полтавський державний педагогічний університет імені В Г Короленка...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні положення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Методичні вказівки до лабораторних робіт
для студентів спеціальностей: „Фізика і математика”, „Хімія і біологія” та „Трудове навчання” Полтава-2007 УДК 331.45 (075.8)

Загальні відомості
Метеорологічні умови виробничого середовища (температура, швидкість руху повітря й вологість) впливають на протікання життєвих процесів в організмі людини і є важливою характеристикою гігієнічних у

Прилади для вимірювання температури та вологості повітря
Температура повітря звичайно вимірюється термометрами. При вимірюванні температури вище 0°С перевагу слід надавати більш точним ртутним термометрам. Для вимірювання температури

Рекомендовані параметри мікроклімату в приміщеннях шкіл
Таблиця1.1     № п/п     Назва приміщень Оптимальні параметри Допустимі параметри

Вимірювання швидкості руху повітря
Для вимірювання швидкості руху повітря застосовуються

Хід роботи
1.Ознайомтесь з будовою психрометрів та інших приладів контролю параметрів. 2.Виміряйти параметри мікроклімату в трьох точках аудиторії (біля вікна, дверей, посеред аудиторії). Одержані ре

Штучне освітлення
Джерелом штучного освітлення служать лампи: розжарювання або газорозрядні (люмінесцентні ,дугові). І ці, та інші в більшому, або меншому ступені перекручують кольоропередачу, через відміну спектру

Дослідження природної освітленості навчального приміщення
Задачею цієї частини роботи є оцінка природної освітленості. Для цього визначають світлотехнічний коефіцієнт, коефіцієнт природної освітленості, нерівномірність освітлення. 1

Дослідження штучного освітлення
1. Контроль штучного освітлення. Для цього ввімкнути освітлення, затемнити вікна. Провести вимірювання штучної освітленості на робочих місцях. Результат занести в журнал спостережень (табл

Контрольні питання
1. Які види освітленості існують ? 2. Що характеризує світлотехнічний коефіцієнт, коефіцієнт природної освітленості? 3. Назвіть основні види штучних джерел світла 4. Які

Дослідження роботи вентиляційної установки
1.Накреслити схему вентиляційної системи яка досліджується. Виміряти розміри повітроводів та витяжних вікон а × в, а1× в1(м) . 2.Ввимкнути установк

Розрахунок місцевий системи вентиляції
За завданням викладача розробити та розрахувати систему вентиляції: - накреслити схему системи; - визначити потрібну інтенсивність вентиляції; - назначити діаметри повітр

Розрахунок розмірів повітроводів
Діаметр повітроводів на ділянці ″i″ повітряної мережі ( під ділянкою мережі розуміється частина повітроводів з постійною витратою повітря):

Розрахунок втрат напору в системі
Для систем ,які не містять пристроїв очистки повітря, втрати напору орієнтовно можливо визначити по спрощеної залежності

Вибір вентилятора
Він відбувається за двома основними параметрами: а) продуктивності Q, м3/год; б) напору H,Па (див. табл.Д16) При виборі слід віддавати перевагу в

Приклад розрахунку
Розробити систему місцевої вентиляції майстерні по обробці деревини розмірами 6 х 10 м2. В майстерні встановлено обладнання: верстати токарні СТД – 120М – 3 шт., фуговально – розпилюваль

Основні методи захисту людини від електричного струму
У діяльності людини немає жодної сфери, де б не використовувалась електроенергія. Але разом з цим, зростає небезпечність ураження людини електричним струмом. Електричний струм більший з

Захисне заземлення
Захисне заземлення має своєю метою понизити напругу дотику у випадку пробою ізоляції в обладнанні. Воно полягає у сполученні корпуса з землею через контур заземлення (мал.4. 2). Контур заземлення м

Захисне занулення
Занулення застосовується у чотирьох провідних мережах напругою нижче 1000 В(мал4.3.). При зануленні корпус установки з’єднується з нейтральним (нульовим) дротом , а перед електроприладом встанавлив

Захисне відключення
  Призначене для відключення установки у випадку виникнення на її корпусі напруги. Вона являє собою сполучення корпусу апарату із запобіжним реле (автоматом). Сам автомат заземлюється

Вимірювання опору ізоляції
Для періодичного контролю стану ізоляції електроприладів застосовується пристрій — мегомметр. Він дозволяє вимірювати значні опори ізоляції у мегомах або у кілоомах. Вимірювання опору ізоляції в ус

Вимірювання опору захисного заземлення
Обладнання: спеціальний стенд для вимірювання значень перехідного опору заземлюючого пристрою, амперметр електромагнітної системи класу точності 1,5 і межею виміру до 10А, в

Контроль заземлення обладнання лабораторії
(майстерні) Контроль проводиться щомісячно і включає в себе огляд елементів заземлення і вимір опору заземлюючих провідників. Цей опір неповинен перевищувати 0,8 Ом

Розрахунок заземлення
Метою розрахунку є визначення кількості заземлювачів та їх розміщення. Розрахунок проводиться за індивідуальним завданням. Алгоритм розрахунку наведений нижче. 1.За нормативними документам

Контрольні запитання
1. Основні методи по захисту людини від ураження електричним струмом. 2.Яка періодичність вимірювання опору ізоляції? 3. Яким приладом і як саме вимірюють опір ізоляції?

Хід роботи
Зміст роботи полягає в розробки плану майстерні за завданням викладача. 1.Завдання містіть розміри майстерні та ії призначення. Виходячи зі розмірів майстерні та питомої площі на одно робо

Теоретичні відомости
Евакуацією називається вимушений процес руху людей із зони, де можливий вплив на них небезпечних факторів пожежі. Евакуація досягається шляхом самостійного руху людей назовні з небезпечн

Розрахунок часу евакуації під час пожежі
  Перш ніж приступити до розрахунку, треба одержати необхідні дані: схему плану евакуації з розмірами довжини шляхів евакуації та ширини проходів; число евакуйованих N, люд.; х

Залежно від його щільності
Таблиця 6.1 Щільність Горизонтальний шлях Двері Сходи вниз Сходи вгору швидкість

Основні умовні позначення пожежної безпеки
Таблиця 6.3 Найменування Позначення Найменування Позначення Основний шлях евакуації

Контрольні запитання
  1.Що таке евакуація? Вимоги до шляхів евакуації. 2 Вкажить, яким вимогам повинен відповідати евакуаційний вихід. 3.Дайте визначення понять: щільність людського пот

Загальні положення
  Нещасний випадок це раптове погіршення стану здоров’я людини, поранення, травми, гострі професійні захворювання та отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження в

Складання схеми розслідування нещасних випадків на виробництві.
Схема повинна відображати послідовність дій та терміни їх виконання від моменту виникнення нещасного випадку до повідомлення про його наслідки.  

Складання плану розслідування нещасного випадку.
  За основу можливо прийняти такий план: 1. Ретельно перевірити, чи збережено обставини на місці події (місцезнаходження інструменту, пристроїв, засобів виробництва та захист

Проведення розслідування.
  Під час розслідування нещасного випадку підлягає ретельному огляду (якщо необхідно й експертизі): - робоче місце та обладнання, на якому виник нещасний випадок; -

Методичні поради до заповнення актів форми Н-1 та форми НПВ
Акт складається с текстової і кодової частин, які заповнюються відповідно до міжгалузевих, галузевих класифікаторів з використанням установлених термінів відповідно до Єдиного державного реєстру пі

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
1. Які нещасні випадки з учнями підлягають розслідуванню? 2.Чи підлягає розслідуванню нещасний випадок з учнем,якийпорушував дисципліну? 3.Хто розслідує нещасний випадок з учнем?

Повітря в робочій зоні виробничих приміщень
  Таблиця Д1 Період року Категорія робіт Температура повітря 0С Відносна вологість %

Тиск насиченої водяної пари в залежності від температури
  Таблиця Д2     Температура С     Тиск Па   Температура С

Характеристика деяких джерел світла
Таблиця Д5   № п/п Потуж- ність Номінальний світловий потік в лм, ламп типу: Лампи розжарюванн

Норми освітленості для шкільних приміщень
Таблиця Д6 № п/п Вид приміщення Норма освітленості ,Лк Лампи розжарювання Лампи люмінесцентні

Від стін і стелі штучного освітлення
Таблиця Д7 Індекс приміщення Коефіцієнт відбивання стін і стелі 0,7 0,5 0,3

Рекомендовані світильники для навчальних майстерні
Таблиця Д8 № п/п Найменування приміщень Рекомендовані світильники Лампи розжарування Люмінесцентн

Швидкості повітря у всмоктувальному вікні
Таблиця Д10 № п-п Тип верстату Швидкість в робочій зоні, м/с Коефіцієнт запасу 1. Зато

Показники роботи місцевої всмоктувальної вентиляції для окремих верстатів
Таблиця Д11 № п/п Тип верстату Швидкість у всмоктувальному вікні, м/с Швидкість в повітроводі, м/с Витрата пов

Характеристики відцентрових вентиляторів
Таблиця Д12 № п/п Тип вентилятора Х а р а к т е р и с т и к и Продуктивність м3/год Напі

Характеристики осьових вентиляторів МЦ
Таблиця Д13 Марка вентилятора Продуктивність м3/год Напір, Па ККД МЦ № 2 = 3000 об/хв

Мінімальні перерізі (S,мм² )провідників що заземлюють в електроустановках напругою до 1000 В.
Таблиця Д14   Провідники Матеріал провідника   Мідь Алюміній   Пров

Питомі електричні опори ґрунтів
Таблиця Д15 № Вид ґрунту Питомі при (Омм)

Мінімальні розміри стальних заземлюючих провідників
Таблиця Д16 Місце розташування Заземлювачі Заземлюючі провідники   круглі прямокутні

Формули для визначення опору розтікання току від одиночного заземлювача
Таблиця Д18 Тип заземлювача Схема Формула Примітка   Трубчастий* вертикальний біля поверхні

Умовне позначення обладнання майстерень та його розміри
Додаток Д19   Верстати:   а) слюсарні;

Вимоги до розміщення обладнання навчальних майстерень
Додаток Д20 Розміщення слюсарних верстаков

Харчовими продуктами
  Колекції Колекція льону (М) -1 Колекція бавовни (М) -1 Колекція вовни (М) -1 Колекція шовку (М) -1 Моделі   Посіб

Майстерні з обробки металу та деревини
Верстати   Горизонтально-фрезерний НГФ-110-Ш4 -1 Заточувальні навчальні ЗТ-1 -1 Фугувально-пильні ФПМ-5М -1 Настільні свердлильні 2М112 -2 Токар

Відстань по коридору від дверей найбільш віддаленого приміщення площею не більше 100 м2 до виходу назовні або у найближчу сходову клітку
Таблиця Д22 Розташу-вання входу Категорія приміщень Ступінь вогнетрив-кості Відстань по коридору (м) до виходу при щільност

Зразок інструкції по плану евакуації
Таблиця Д24 Назва установи № Назва дії Порядок і послідовність дій Посада

Категорії виробництв
Таблиця Д25 Категорія Характеристика А, Б Пожежо-вибухонебезпечні виробництва (у технологічному процесі використ

Ознаки будівель різного ступеню вогнестійкості
  Ступінь Характеристика І Усі конструкції і перегородки негорючі – будівлі та споруди з залізобетону, скла

Види події , що призвели до нещасного випадку
  01 – дорожньо-транспортна пригода, у тому числі: 01.1 – наїзд транспортних засобів; 02 – падіння потерпілого, у тому числі: 02.1 – під час перес

Причини нещасного випадку
Технічні:   01 – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва; 02 – конструктивні недоліки, недосконалість, нед

Про нещасний випадок
  1.Дата і час нещасного випадку_______________________________________   2. Найменування підприємства, органу виконавчої влади, до сфери управління якого належ

Опитування потерпілого (потерпілих), свідків
та інших осіб, причетних до нещасного випадку (аварії), що стався (сталася) "____" _____________ 20__ р. о __ год. ___ хв. з __________________

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
потерпілого (потерпілих), свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку (аварії), що стався (сталася) "____" _____________ 20__

Та професійного захворювання
  Виконання трудових обов’язків, у тому числі у відрядженні. Перебування на робочому місці, на території підприємства або в іншому місці, пов’язаному з виконанням роботи, поч

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги