рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні поради до заповнення актів форми Н-1 та форми НПВ

Методичні поради до заповнення актів форми Н-1 та форми НПВ - раздел Образование, ОХОРОНА ПРАЦІ Акт Складається С Текстової І Кодової Частин, Які Заповнюються Відповідно До ...

Акт складається с текстової і кодової частин, які заповнюються відповідно до міжгалузевих, галузевих класифікаторів з використанням установлених термінів відповідно до Єдиного державного реєстру підприємства і організацій України (ЄДРПОУ), класифікатора об’єктів адміністративно - територіального устрою України (КОАТУУ), загального міжгалузевого класифікатора „Система позначення органів державного управління (СПОДУ) 1.74.001”. Коди зазначаються в клітинках.

Нумерація актів на підприємстві ведеться з початку року із січня по грудень.

Прізвище, ім’я та по батькові потерпілого, адреси та інші ті тильні відомості вказується повністю, скорочення не допускається. Час події вказується з точністю до хвилин .

Форма власності: держава, комунальна, приватна, фізична особа.

Вказується безпосереднє місце нещасного випадку, де стався нещасний випадок. Наприклад: В зоні стоянки автотранспорту, а не просто на території підприємства.

Якщо немає можливості вказати місце з необхідною точністю, то слід назвати ту частину машини, агрегату, споруди, де знаходився потерпілий у момент нещасного випадку.

Професія (посада), розряд (клас) записується відповідно до Державного класифікатора професій (ДК - 003 - 95). У разі коли потерпілий має кілька професій, зазначається та під час якої стався нещасний випадок.

Стаж роботи загальний та стаж роботи потерпілого за професією (посадою), на яку оформлений потерпілий, за виконуваною роботою, під час якої стався нещасний випадок, береться із записів трудової книжки і рахується число, повних років, кількість місяців і днів.

Дата проведення (завершення) навчання за професією проставляється для робіт із підвищеною небезпекою. Це дата видачі документа підготовки працівника, яка проведена в закладі освіти Запис повинен мати вигляд: протокол кваліфікаційної комісії, наказ по підприємству. Якщо потерпілий є учнем: навчається, якщо навчання не проводилось або не вимагається, то вносяться відповідні записи.

Дати запису про проведення інструктажів беруться з відповідних журналів реєстрації інструктажем. Якщо по ряду причин журнал реєстрації інструктажу не зберігся, то в п. 4.2. указується: «дані про проведення інструктажу не встановлені», або «дані не збереглися», а якщо виявлено, що інструктаж не проводився, то робиться запис «інструктаж не проводився».

В разі виконання робіт, що потребують оформлення наряду-допуску, цільовий інструктаж реєструється в цьому наряді-допуску. В таких випадках дату проведення цільового інструктажу необхідно брати з наряду - допуску, так як його реєстрація в журналі не обов’язкова.

Дата перевірки знань за професією чи видом роботи, під час виконання якої стався нещасний випадок вказується лише для робіт підвищеної небезпеки.

Дані беруться із протоколу засідання комісії з перевірки знань із питань охорони праці і посвідчення працівника, який проходив перевірку знань на підприємстві, наприклад 20 червня 2001 року. Протокол №2.Періодично перевірка знань із працівниками підвищеної небезпеки проводиться не рідше одного разу на рік.

Дата проходження медоглядів береться з карти особи, яка підлягає медичному огляду. Якщо працівник не підлягає медичному огляду, то записується «медогляд не потрібний».Якщо особа підлягає медичному огляду попередньому чи періодичному, а він не проводився, то записується «медогляд не проводився».

Під час опису обставин нещасного випадку дається стисла характеристика умов праці та дій потерпілого, викладається послідовність подій, що відбувалися перед настанням нещасного випадку, описується процес праці, а також зазначається, хто керував роботою або організував її.

При описі обставин необхідно дотримуватися наступного: обставини слід викладати коротко: акт необхідно вносити тільки те, що встановлено комісією при розслідування. Повинно вказати конкретну операцію, яка виконувалася в момент нещасного випадку. Якщо нещасний випадок стався внаслідок неправильних прийомів роботи працівниками, які знаходилися поряд, необхідно визначати, в чому полягає порушення.

Слід вказати положення (поза), в якій знаходився потерпілий, виконуючи операцію, в той момент, коли стався нещасний випадок, а також після цього.

Стан обладнання, інструментів, пристосувань, якими працював потерпілий у момент нещасного випадку (несправність, відповідність, даній операції і т.п.) характеризується, якщо нещасний випадок пов’язаний із застосуванням обладнання, інструменту і пристосувань.

При опису стану майданчика, на якому (чи з якого) проводилася робота потрібно вказати де знаходився потерпілий(стояв потерпілий на підлозі, підставці) і який стан поверхні підлоги і т.п..

До характеристики умов праці на робочих місцях у момент нещасного випадку входять: температура, загазованість, пиляка, освітленість і т.п..

Вказується чим нанесена травма потерпілому (частина обладнання, споруди, інструмента, пристосувань, окалина, пиляка, газ, нагріте тіло, тепловипромінювання і т.п.), характер травми, нанесеної потерпілому (забій, перелом, гостре отруєння, опік і т.п.) і ушкоджена частина тіла.

Відомості про вид події зазначаються і кодуються відповідно до розділу 1 наведеного нижче класифікатора. Відомості про шкідливий або небезпечний фактор та його значення зазначаються відповідно до ГОСТ 12.0.003.„Небезпечні та шкідливі виробничі фактора. Класифікація”.

Зазначаються і кодуються три причини нещасного випадку. Основна причина нещасного випадку зазначається і кодується першою. Основна причина – та, внаслідок якої виник нещасний випадок. Другорядні причини можуть сприяти і навіть наближують момент нещасного випадку, ускладнюють наслідки, але не викликають його. Технічна причина зазначається першою.

До причин включаються перевищення гранично допустимих норм впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів, невідповідність та недостатність засобів колективного, індивідуального та медичного захисту встановленим вимогам (якщо ці причини вплинули на подію).

Після кожної причини зазначається, які конкретно вимоги законодавчих і нормативно-правових актів із питань охорони праці, інструкцій з безпечного ведення робіт, посадових інструкцій були порушені (із зазначенням відповідних статей, розділів, пунктів, тощо).Якщо причин нещасного випадку більше ніж три, інші причини зазначаються лише у текстовій частині акта.

Діагноз зазначається згідно з листком непрацездатності або довідкою лікувально-профілактичного закладу і кодується відповідно до Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем здоров’я (МХК-10).

Запис про перебування потерпілого в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння робиться на підставі висновку, що складається лікарем, який проводив огляд потерпілого

У пункті 10 зазначається посадові особи і працівники, у тому числі потерпілий, які допустили порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці із зазначенням статей, параграфів, пунктів тощо.

Свідками нещасного випадку е особи, які безпосередньо були в контакті з потерпілим, чи приймали яку-небудь участь (у ліквідації аварії, наслідків випадку, наданню першої допомоги і т.п.).

Визначення заходів усунення причин нещасних випадків - заключний етап складання акта форм Н-1В акті мають бути вказані конкретні заходи щодо усунення причин нещасного випадку. Заходи перш за все мають бути спрямовані на ліквідацію порушень правил і норм з охорони праці. Тому необхідно визначити організаційно-технічні заходи, а не підміняти їх число організаційними заходами та адмініструванням. Не слід вносити до цього пункту заходи щодо накладення стягнень.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полтавський державний педагогічний університет імені В Г Короленка...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні поради до заповнення актів форми Н-1 та форми НПВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Методичні вказівки до лабораторних робіт
для студентів спеціальностей: „Фізика і математика”, „Хімія і біологія” та „Трудове навчання” Полтава-2007 УДК 331.45 (075.8)

Загальні відомості
Метеорологічні умови виробничого середовища (температура, швидкість руху повітря й вологість) впливають на протікання життєвих процесів в організмі людини і є важливою характеристикою гігієнічних у

Прилади для вимірювання температури та вологості повітря
Температура повітря звичайно вимірюється термометрами. При вимірюванні температури вище 0°С перевагу слід надавати більш точним ртутним термометрам. Для вимірювання температури

Рекомендовані параметри мікроклімату в приміщеннях шкіл
Таблиця1.1     № п/п     Назва приміщень Оптимальні параметри Допустимі параметри

Вимірювання швидкості руху повітря
Для вимірювання швидкості руху повітря застосовуються

Хід роботи
1.Ознайомтесь з будовою психрометрів та інших приладів контролю параметрів. 2.Виміряйти параметри мікроклімату в трьох точках аудиторії (біля вікна, дверей, посеред аудиторії). Одержані ре

Штучне освітлення
Джерелом штучного освітлення служать лампи: розжарювання або газорозрядні (люмінесцентні ,дугові). І ці, та інші в більшому, або меншому ступені перекручують кольоропередачу, через відміну спектру

Дослідження природної освітленості навчального приміщення
Задачею цієї частини роботи є оцінка природної освітленості. Для цього визначають світлотехнічний коефіцієнт, коефіцієнт природної освітленості, нерівномірність освітлення. 1

Дослідження штучного освітлення
1. Контроль штучного освітлення. Для цього ввімкнути освітлення, затемнити вікна. Провести вимірювання штучної освітленості на робочих місцях. Результат занести в журнал спостережень (табл

Контрольні питання
1. Які види освітленості існують ? 2. Що характеризує світлотехнічний коефіцієнт, коефіцієнт природної освітленості? 3. Назвіть основні види штучних джерел світла 4. Які

Дослідження роботи вентиляційної установки
1.Накреслити схему вентиляційної системи яка досліджується. Виміряти розміри повітроводів та витяжних вікон а × в, а1× в1(м) . 2.Ввимкнути установк

Розрахунок місцевий системи вентиляції
За завданням викладача розробити та розрахувати систему вентиляції: - накреслити схему системи; - визначити потрібну інтенсивність вентиляції; - назначити діаметри повітр

Розрахунок розмірів повітроводів
Діаметр повітроводів на ділянці ″i″ повітряної мережі ( під ділянкою мережі розуміється частина повітроводів з постійною витратою повітря):

Розрахунок втрат напору в системі
Для систем ,які не містять пристроїв очистки повітря, втрати напору орієнтовно можливо визначити по спрощеної залежності

Вибір вентилятора
Він відбувається за двома основними параметрами: а) продуктивності Q, м3/год; б) напору H,Па (див. табл.Д16) При виборі слід віддавати перевагу в

Приклад розрахунку
Розробити систему місцевої вентиляції майстерні по обробці деревини розмірами 6 х 10 м2. В майстерні встановлено обладнання: верстати токарні СТД – 120М – 3 шт., фуговально – розпилюваль

Основні методи захисту людини від електричного струму
У діяльності людини немає жодної сфери, де б не використовувалась електроенергія. Але разом з цим, зростає небезпечність ураження людини електричним струмом. Електричний струм більший з

Захисне заземлення
Захисне заземлення має своєю метою понизити напругу дотику у випадку пробою ізоляції в обладнанні. Воно полягає у сполученні корпуса з землею через контур заземлення (мал.4. 2). Контур заземлення м

Захисне занулення
Занулення застосовується у чотирьох провідних мережах напругою нижче 1000 В(мал4.3.). При зануленні корпус установки з’єднується з нейтральним (нульовим) дротом , а перед електроприладом встанавлив

Захисне відключення
  Призначене для відключення установки у випадку виникнення на її корпусі напруги. Вона являє собою сполучення корпусу апарату із запобіжним реле (автоматом). Сам автомат заземлюється

Вимірювання опору ізоляції
Для періодичного контролю стану ізоляції електроприладів застосовується пристрій — мегомметр. Він дозволяє вимірювати значні опори ізоляції у мегомах або у кілоомах. Вимірювання опору ізоляції в ус

Вимірювання опору захисного заземлення
Обладнання: спеціальний стенд для вимірювання значень перехідного опору заземлюючого пристрою, амперметр електромагнітної системи класу точності 1,5 і межею виміру до 10А, в

Контроль заземлення обладнання лабораторії
(майстерні) Контроль проводиться щомісячно і включає в себе огляд елементів заземлення і вимір опору заземлюючих провідників. Цей опір неповинен перевищувати 0,8 Ом

Розрахунок заземлення
Метою розрахунку є визначення кількості заземлювачів та їх розміщення. Розрахунок проводиться за індивідуальним завданням. Алгоритм розрахунку наведений нижче. 1.За нормативними документам

Контрольні запитання
1. Основні методи по захисту людини від ураження електричним струмом. 2.Яка періодичність вимірювання опору ізоляції? 3. Яким приладом і як саме вимірюють опір ізоляції?

Загальні положення
Згідно до ”Положення про навчальні майстерні загальноосвітніх шкіл”(1994р) [], в кожній школі створюються майстерні технічної праці: по обробки деревини, металу або комбінована; та майстерні обслуг

Хід роботи
Зміст роботи полягає в розробки плану майстерні за завданням викладача. 1.Завдання містіть розміри майстерні та ії призначення. Виходячи зі розмірів майстерні та питомої площі на одно робо

Теоретичні відомости
Евакуацією називається вимушений процес руху людей із зони, де можливий вплив на них небезпечних факторів пожежі. Евакуація досягається шляхом самостійного руху людей назовні з небезпечн

Розрахунок часу евакуації під час пожежі
  Перш ніж приступити до розрахунку, треба одержати необхідні дані: схему плану евакуації з розмірами довжини шляхів евакуації та ширини проходів; число евакуйованих N, люд.; х

Залежно від його щільності
Таблиця 6.1 Щільність Горизонтальний шлях Двері Сходи вниз Сходи вгору швидкість

Основні умовні позначення пожежної безпеки
Таблиця 6.3 Найменування Позначення Найменування Позначення Основний шлях евакуації

Контрольні запитання
  1.Що таке евакуація? Вимоги до шляхів евакуації. 2 Вкажить, яким вимогам повинен відповідати евакуаційний вихід. 3.Дайте визначення понять: щільність людського пот

Загальні положення
  Нещасний випадок це раптове погіршення стану здоров’я людини, поранення, травми, гострі професійні захворювання та отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження в

Складання схеми розслідування нещасних випадків на виробництві.
Схема повинна відображати послідовність дій та терміни їх виконання від моменту виникнення нещасного випадку до повідомлення про його наслідки.  

Складання плану розслідування нещасного випадку.
  За основу можливо прийняти такий план: 1. Ретельно перевірити, чи збережено обставини на місці події (місцезнаходження інструменту, пристроїв, засобів виробництва та захист

Проведення розслідування.
  Під час розслідування нещасного випадку підлягає ретельному огляду (якщо необхідно й експертизі): - робоче місце та обладнання, на якому виник нещасний випадок; -

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
1. Які нещасні випадки з учнями підлягають розслідуванню? 2.Чи підлягає розслідуванню нещасний випадок з учнем,якийпорушував дисципліну? 3.Хто розслідує нещасний випадок з учнем?

Повітря в робочій зоні виробничих приміщень
  Таблиця Д1 Період року Категорія робіт Температура повітря 0С Відносна вологість %

Тиск насиченої водяної пари в залежності від температури
  Таблиця Д2     Температура С     Тиск Па   Температура С

Характеристика деяких джерел світла
Таблиця Д5   № п/п Потуж- ність Номінальний світловий потік в лм, ламп типу: Лампи розжарюванн

Норми освітленості для шкільних приміщень
Таблиця Д6 № п/п Вид приміщення Норма освітленості ,Лк Лампи розжарювання Лампи люмінесцентні

Від стін і стелі штучного освітлення
Таблиця Д7 Індекс приміщення Коефіцієнт відбивання стін і стелі 0,7 0,5 0,3

Рекомендовані світильники для навчальних майстерні
Таблиця Д8 № п/п Найменування приміщень Рекомендовані світильники Лампи розжарування Люмінесцентн

Швидкості повітря у всмоктувальному вікні
Таблиця Д10 № п-п Тип верстату Швидкість в робочій зоні, м/с Коефіцієнт запасу 1. Зато

Показники роботи місцевої всмоктувальної вентиляції для окремих верстатів
Таблиця Д11 № п/п Тип верстату Швидкість у всмоктувальному вікні, м/с Швидкість в повітроводі, м/с Витрата пов

Характеристики відцентрових вентиляторів
Таблиця Д12 № п/п Тип вентилятора Х а р а к т е р и с т и к и Продуктивність м3/год Напі

Характеристики осьових вентиляторів МЦ
Таблиця Д13 Марка вентилятора Продуктивність м3/год Напір, Па ККД МЦ № 2 = 3000 об/хв

Мінімальні перерізі (S,мм² )провідників що заземлюють в електроустановках напругою до 1000 В.
Таблиця Д14   Провідники Матеріал провідника   Мідь Алюміній   Пров

Питомі електричні опори ґрунтів
Таблиця Д15 № Вид ґрунту Питомі при (Омм)

Мінімальні розміри стальних заземлюючих провідників
Таблиця Д16 Місце розташування Заземлювачі Заземлюючі провідники   круглі прямокутні

Формули для визначення опору розтікання току від одиночного заземлювача
Таблиця Д18 Тип заземлювача Схема Формула Примітка   Трубчастий* вертикальний біля поверхні

Умовне позначення обладнання майстерень та його розміри
Додаток Д19   Верстати:   а) слюсарні;

Вимоги до розміщення обладнання навчальних майстерень
Додаток Д20 Розміщення слюсарних верстаков

Харчовими продуктами
  Колекції Колекція льону (М) -1 Колекція бавовни (М) -1 Колекція вовни (М) -1 Колекція шовку (М) -1 Моделі   Посіб

Майстерні з обробки металу та деревини
Верстати   Горизонтально-фрезерний НГФ-110-Ш4 -1 Заточувальні навчальні ЗТ-1 -1 Фугувально-пильні ФПМ-5М -1 Настільні свердлильні 2М112 -2 Токар

Відстань по коридору від дверей найбільш віддаленого приміщення площею не більше 100 м2 до виходу назовні або у найближчу сходову клітку
Таблиця Д22 Розташу-вання входу Категорія приміщень Ступінь вогнетрив-кості Відстань по коридору (м) до виходу при щільност

Зразок інструкції по плану евакуації
Таблиця Д24 Назва установи № Назва дії Порядок і послідовність дій Посада

Категорії виробництв
Таблиця Д25 Категорія Характеристика А, Б Пожежо-вибухонебезпечні виробництва (у технологічному процесі використ

Ознаки будівель різного ступеню вогнестійкості
  Ступінь Характеристика І Усі конструкції і перегородки негорючі – будівлі та споруди з залізобетону, скла

Види події , що призвели до нещасного випадку
  01 – дорожньо-транспортна пригода, у тому числі: 01.1 – наїзд транспортних засобів; 02 – падіння потерпілого, у тому числі: 02.1 – під час перес

Причини нещасного випадку
Технічні:   01 – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва; 02 – конструктивні недоліки, недосконалість, нед

Про нещасний випадок
  1.Дата і час нещасного випадку_______________________________________   2. Найменування підприємства, органу виконавчої влади, до сфери управління якого належ

Опитування потерпілого (потерпілих), свідків
та інших осіб, причетних до нещасного випадку (аварії), що стався (сталася) "____" _____________ 20__ р. о __ год. ___ хв. з __________________

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
потерпілого (потерпілих), свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку (аварії), що стався (сталася) "____" _____________ 20__

Та професійного захворювання
  Виконання трудових обов’язків, у тому числі у відрядженні. Перебування на робочому місці, на території підприємства або в іншому місці, пов’язаному з виконанням роботи, поч

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги