рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Принцип фон Неймана

Принцип фон Неймана - раздел Образование, Інформатика та комп’ютерна техніка Склад Комп'ютера : · Арифметично-Логічний Пристрій – В...

Склад комп'ютера :

· Арифметично-логічний пристрій – виконує арифметичні і логічні операції.

· Пристрій керування -- організує процес виконання програм.

· Запам'ятовуючий пристрій — або пам'ять для збереження програм і даних.

· Зовнішні пристрої - для введення і виведення інформації.

Склад комп'ютера за принципом фон Неймана показаний на рис. 1.1.

Пам'ять комп'ютера повинна складатися з деякої кількості пронумерованих комірок, у кожній з яких можуть знаходитись або оброблятись дані чи інструкції до програм. Усі комірки пам'яті повинні бути однаково легко доступні для інших пристроїв комп'ютера.

 

 
 

 


Рис. 1.1. Принцип фон Неймана

 

1.4.2. Принципи роботи комп'ютера

Спочатку за допомогою будь-якого зовнішнього пристрою в пам'ять комп'ютера вводиться програма. Пристрій керування зчитує вміст комірки пам'яті, де знаходиться перша інструкція (команда) програми, і організується її виконання. Ця команда може задавати виконання арифметичних або логічних операцій або запис їхніх результатів у пам'ять, введення даних із зовнішнього пристрою в пам'ять або результат даних з пам'яті на зовнішній пристрій. Як правило, виконавши одну команду, пристрій керування починає виконувати команду з комірки пам'яті, що знаходиться безпосередньо за тільки що виконаною командою. Але цей порядок може бути змінений за допомогою команд передачі керування. Ці команди вказують пристроєві керування, що йому варто продовжити виконання програми, починаючи з команди, що утримується в деякій іншій комірці пам'яті. Такий « стрибок », або перехід, у програмі може виконуватися не завжди, а тільки за дотриманням деяких умов, наприклад, якщо деякі числа рівні, якщо в результаті попередньої арифметичної операції вийшов нуль і т.д. Це дозволяє використовувати ті самі послідовності команд у програмі багато разів, виконувати різні послідовності команд у залежності від отримання різних умов , тобто створювати складні програми.

Особливості сучасних комп'ютерів.

Арифметично - логічний пристрій і пристрій керування в сучасних комп'ютерах об'єднані в єдиний пристрій − центральний процесор. Крім того, процес виконання програм може перериватися для виконання невідкладних дій, пов'язаних із сигналами, що надійшли від зовнішніх пристроїв комп'ютера.

 

 

1.4.3. Поява персональних комп'ютерів

 

Комп'ютери 40-х і 50-х років були дуже громіздкими пристро-ями − величезні зали були заставлені шафами з електронним устаткуванням. Усе це коштувало дуже дорого, тому комп'ютери були доступні тільки великим компаніям і установам.

Перший крок до зменшення розмірів комп'ютерів став можливий з винаходом у 1948 р. транзисторів − мініатюрних приладів, що змогли замінити в комп'ютерах електронні лампи. До середини 60-х років з'явилися і більш компактні зовнішні пристрої для комп'ютерів, що дозволило випустити в 1965 р перший міні комп'ютер РDР – 8, розміром з холодильник вартістю 20 тис. доларів. Але на той час був підготовлений ще один крок до мініатюризації комп'ютерів − були винайдені інтегральні схеми. У 1968 р. фірма Вurroughs випустила перший комп'ютер на інтегральних схемах, а в 1970 р. фірма Intel почала продавати інтегральні схеми пам'яті. У тому ж році був зроблений ще один важливий крок на шляху до персонального комп'ютера − Маршиан Эдвард Хофф із тієї ж фірми Intel сконструював інтегральну схему, аналогічну за своїми функціями центральному процесорові великої ЕОМ. Так з'явився перший мікропроцесор Intel−4004, що був випущений у продаж наприкінці 1970 р. Звичайно, можливості Intel−4004 були куди скромніші, ніж у центрального процесора великої ЕОМ, він працював набагато повільніше і міг обробляти одночасно тільки 4 біти інформації (великі ЕОМ 16 або 32 біта). Але в 1973 р фірма Intel випустила 8-бітовий мікропроцесор Intel−8008, а в 1974 р. більш кращу версію Intel−8080.

Спочатку ці мікропроцесори використовувались тільки у різних спеціалізованих пристроях. Але в 1974 р. кілька фірм оголосили про створення на основі мікропроцесора Intel−8008 комп'ютера, тобто пристрою, що виконував ті ж функції, що і великі ЕОМ. На початку 1975 р. з'явився перший комп’ютер, що комерційно розповсюджувався, − Альтаір−8300, побудований на основі мікропроцесора Intel−8080. Цей комп'ютер, розроблений фірмою MITS, продавався за ціною близько 500 дол. Хоча можливості його були досить обмежені (оперативна пам'ять складала всього 256 байт, клавіатура й екран були відсутні), його появу було зустрінуто з великим ентузіазмом. У перші ж місяці було продано кілька тисяч комплектів машин. Наприкінці 1975 р. Пол Аллен і Білл Гейтс (майбутні засновники компанії Microsoft) створили для комп'ютера "Альтаір" інтерпретатор мови ВАSІС, що дозволило користувачам досить просто спілкуватися з комп'ютером і легко писати для нього програми. Успіх фірми МITS змусив багато фірм також зайнятися виробництвом персональних комп'ютерів. З'явилося і кілька журналів, присвячених персональним комп'ютерам. Комп'ютери вже стали продаватися в повній комплектації, із клавіатурою і монітором. Росту обсягу продажів сприяли численні корисні програми, розроблені для ділових застосувань. З'явилися і комерційно розповсюджувані програми, наприклад, програма для редагування текстів WordStar і табличний процесор VisiCalc (відповідно 1978 і 1979р.).

 

 

1.4.4. Поява IBM PC

Поширення персональних комп'ютерів у кінці 70-х років привело до деякого зниження попиту на великі ЕОМ і міні ЕОМ. Це стало предметом серйозного занепокоєння фірми IBM − провідної компанії по виробництву великих ЕОМ, і в 1979 р. фірма ІВМ вирішила спробувати свої сили на ринку персональних комп'ютерів. Однак керівництво фірми недооцінювало майбутню вагомість цього ринку і розглядало створення комп'ютерів усього лише як дрібний експеримент, як одну з десятків робіт, що проводились у фірмі по створенню нового обладнання. Щоб не витрачати на цей експеримент занадто багато грошей, керівництво фірми надало підрозділові, відповідальному за даний проект, небачену у фірмі свободу дій. Зокрема, їм було дозволено не конструювати персональний комп'ютер «з нуля», а використовувати блоки, виготовлені іншими фірмами і цей підрозділ сповна використав свій шанс. Насамперед, основним мікропроцесором комп'ютера був обраний новітній тоді 16- розрядний мікропроцесор Intel−8088. Його використання дозволило значно збільшити потенційні можливості комп'ютера, тому що новий мікропроцесор дозволяв працювати з 1 Мбт, а всі комп'ютери тоді були обмежені 64 Кбт. У комп'ютері були використані й інші комплектуючі різних фірм, а його програмне забезпечення було доручено розробити невеликій фірмі Microsoft.

У серпні 1981 р. новий комп'ютер за назвою ІВМ РС був офіційно представлений публіці, і незабаром після цього він отримав велику популярність у користувачів. Через один-два роки комп'ютер ІВМ РС зайняв основне місце на ринку, витиснувши моделі 8-бітових комп'ютерів. Фактично IВМ РС став стандартом персонального комп'ютера. Зараз такі комп'ютери становлять близько 90 % усіх вироблених у світі персональних комп'ютерів.

 

 

1.4.5. Принцип відкритої архітектури

Якби ІВМ РС був зроблений так само, як інші існуючі під час його появи комп'ютери, він би застарів через два-три роки, ми давно б уже про нього забули.

На щастя, в ІВМ РС була закладена можливість удосконалення його окремих частин і використання нових пристроїв. Фірма ІВМ забезпечила можливість його складання з незалежно виготовлених частин аналогічно дитячому конструкторові. При цьому методи сполучення пристроїв з комп'ютером IBM РС не тільки не трималися в секреті, але й були доступні всім бажаючим. Цей принцип називався принципом відкритої архітектури, поряд з іншими перевагами забезпечив приголомшливий успіх комп'ютерові ІВМ РС.

Як же улаштований цей «конструктор»? На основній електронній платі комп'ютера IBM PC (материнській платі) розміщені тільки ті блоки, що здійснюють обробку інформації. Схеми, що керують всіма іншими пристроями комп'ютера, − монітором, дисками, принтером, і т.д. реалізовані на окремих платах, що вставляються в стандартні розйоми на системній платі − слоти. До цієї електронної схеми підводиться електроживлення з єдиного блоку живлення, а для зручності і надійності все це знаходиться в спільному металевому або пластмасовому корпусі − системному блоці.

Очевидно, фірма IBM розраховувала, що відкритість архітектури IBM PC дозволить незалежним виробникам розробляти різні додаткові пристрої, що збільшить популярність комп'ютера. Так воно і сталося, і через один-два роки на ринку пропонувалися сотні різних пристроїв і комплектуючих для IBM PC.

Найбільшу вигоду від відкритості архітектури IBM PC отримали, природно, користувачі. Вони могли самостійно розширювати можливості своїх комп'ютерів, купуючи відповідні пристрої і приєднуючи їх у вільні розйоми на системній платі. При цьому вони не були зв'язані асортиментом моделей, пропонованих фірмою IBM, тому що могли купувати додаткові пристрої, вироблені незалежними фірмами.

 

 

1.4.6. Розвиток комп'ютерів IBM PC

Спочатку відкритість архітектури IBM PC була вигідна фірмі IBM. Вона забезпечила комерційний успіх комп'ютерові і дозволила фірмі порівняно легко випускати нові моделі, зберігаючи сумісність зі старими, щоб усі програми і всі пристрої, розроблені для старих моделей IBM PC, працювали і з новими, У 1983р. був випущений комп'ютер IBM PC XT, що має убудований твердий диск, у 1985 р. − комп'ютер IBM PC AT на основі нового мікропроцесора Intel−80286, працюючий у три-чотири рази швидше IBM PC XT.

Однак незабаром інші фірми перестали задовольнятися роллю виробників комплектуючих і почали самі збирати комп'ютери, сумісні з IBM PC. Вони переймали всі розробки фірми IBM, а за рахунок того, що їм не доводилося нести величезні витрати фірми IBM, вони змогли продавати свої комп'ютери значно дешевше. Більш того, ці фірми стали реалізовувати багато технічних досягнень швидше, ніж IBM. Так, перші комп'ютери на основі мікропроцесорів Intel−80386 були випущені вже не IBM. І незабаром IBM виявилася не монополістом у випуску розроблених нею комп'ютерів, а однієї із сотень конкуруючих фірм, кожна з яких прагне зробити комп'ютери швидше, продуктивніше, надійніше, і, природно, дешевше.

 

 

1.4.7. Характеристика різних поколінь ЕОМ

Усі етапи розвитку ЕОМ умовно ділять на покоління, які змінюють одне одного. Кожне покоління визначається сукупністю елементів, з яких будували обчислювальні машини, − елементною базою. Зміна елементної бази була причиною зміни параметрів устаткування, логічної організації і програмного забезпечення ЕОМ. З кожним новим поколінням збільшувалась швидкодія, зменшувались споживана потужність і маса ЕОМ, підвищувалась їх надійність. При цьому зростали "інтелектуальні" можливості машин – здатність "розуміти" людину і забезпечувати їй ефективні засоби для використання ЕОМ, можливість перевірки стану автоматизації введення програми.

ЕОМ першого покоління це машини, основними деталями яких були електронні лампи. Ці машини розробляли до початку 60-х років. Вони мали порівняно невелику швидкодію, значні габарити і масу, споживали багато електроенергії, їх функціональні можливості були обмежені. Основний недолік машин першого покоління − низька надійність, зумовлена невисокою надійністю електронних ламп. Ця обставина гальмувала розширення можливостей машин, бо, щоб збільшити їх, треба було ускладнювати конструкцію машин і, отже, збільшувати кількість ламп.

Застосування напівпровідникових приладів дало можливість значно підвищити надійність ЕОМ, зменшити їх масу, габарити та споживану потужність. Напівпровідникові елементи – транзистори, були основою ЕОМ другого покоління.Ці ЕОМ порівняно з ЕОМ першого покоління мали великі обчислювальні можливості і швидкодію.

Вимоги надійності, компактності, технологічності сприяли створенню елементної бази ЕОМ − інтегральних мікросхем (ІМС). Їх виконують на кристалах кремнію. Ці машини містять усю сукупність напівпровідникових приладів (до кількох сотень), конденсаторів, резисторів і зв'язків між ними. З появою інтегральних схем почалися розробки ЕОМ третього покоління,які характеризуються розширеним набором різного устаткування для введення, виведення і зберігання інформації.

ЕОМ четвертого поколінняпочали розробляти в 80-х роках, їх елементна база − великі інтегральні схеми (ВІС), в яких на одній пластинці напівпровідника налічується кілька сотень тисяч елементів. Розміри ВІС не перевищують кількох сантиметрів. Застосування таких схем підвищує надійність ЕОМ і дає можливість збільшити їх швидкодію до кількох десятків мільйонів операцій за секунду. ЕОМ четвертого покоління − це потужні обчислювальні комплекси, об'єднані в єдині центри і з'єднані з численними абонентами сучасними лініями зв'язку.

ЕОМ п'ятого поколінняпочали розробляти в 90-х роках, їх елементна база основана на використанні мікропроцесорів.

В табл. 1.2. показано, як змінювалась ємність та швидкодія ЕОМ різних поколінь.

 

Таблиця 1.2

Ємність та швидкодія ЕОМ різних поколінь

Покоління Роки Швидкодія, к-ть операцій за секунду Ємність, байт
І 1950-1960 103 103
ІІ 1960-1970 105 105
ІІІ 1970-1980 107 107
IV 1980-1990 109 109
V 1990-2000 1011 1011

 

Отже, сьогодні на службі в людини є надійний помічник, котрий може допомогти йому в плаванні інформаційними морями − це комп'ютер. Комп'ютер виконує складні обчислення, допомагає розв'язувати інженерні та економічні задачі. Щоб вручну відтворити його кількасекундну роботу, людині потрібні роки. Одержану інформацію можна записувати на магнітні або оптичні носії, де вона може зберігатися тривалий час. На таких носіях нагромаджують дані, наприклад, про результати переписів населення, про робітників і службовців підприємств, вміст книгосховищ бібліотек, архівів. За допомогою комп'ютерів нараховують зарплату, здійснюють банківські операції, контролюють виробничі процеси, лікують хворих, навчають студентів.

 

Питання для самоконтролю студентів

1. Поняття про інформацію.

2. Основні форми подання інформації.

3. Властивості інформації.

4. Кодування інформації.

5. Вимір кількості інформації.

6. Системи числення, додавання в різних системах числення.

7. Переведення числа з однієї системи числення в іншу.

8. Історія розвитку інформатики.

9. Історія розвитку ЕОМ.

10. Принцип фон Неймана.

11. Принципи роботи комп’ютера.

12. Поява ПК.

13. Принцип відкритої архітектури.

14. Характеристика різних поколінь ЕОМ.


 

2. Конфігурація комп’ютерної системи. Інформаційна система

2.1. Склад персонального комп'ютера

 

Комп’ютер – технічний засіб перетворення інформації, в основу роботи якого покладені принципи опрацювання електричних сигналів.

Основні етапи роботи комп’ютера:

1) вхідна інформація, подана будь-яким фізичним процесом, перетворюється в електричні сигнали;

2) блок опрацювання сигналів, побудований на електронних схемах, обробляє ці сигнали;

3) за допомогою перетворювача вихідних сигналів оброблені сигнали перетворяться в неелектричні сигнали будь-якої фізичної природи.

 

Персональний комп’ютер (ПК) складається з трьох основних частин, як показано на рис 2.1:

1) системного блока, в якому розміщені всі основні вузли (електронні схеми, центральний процесор, оперативна пам’ять, блок живлення, запам’ятовуючі пристрої тощо);

2) монітора, призначеного для зображення текстової та графічної інформації;

3) клавіатури, що дозволяє вводити символи в комп’ютер.

 

2 1

Рис. 2.1. Вигляд ПК

 

Під інформаційною системою розуміють сукупність двох складових − апаратної та програмної. Програмна складова (software) відображає мету використання системи та складає набір програмних засобів для управління апаратною частиною. Апаратна складова (hardware) вміщує комплект пристроїв, необхідних для реалізації можливостей відповідних програмних засобів.

Апаратна складова має деяку мінімальну конфігурацію, яку бажано мати незалежно від мети, що стоїть перед користувачем. Саме ці засоби ми розглянемо нижче.

Будь-який комп'ютер має такі основні блоки, пов'язані між собою:

Пристрої введення інформаціїце двері, через які інформація потрапляє на обробку. Для різних видів інформації існують різні пристрої. Ось деякі з них: клавіатура для введення текстів, сканер, світлове перо та графічний планшет для сприймання довільних графічних зображень, мікрофон для введення звуку, джойстік та миша - маніпулятори для управління об'єктами на екрані.

Процесор- це основа ЕОМ. Він обробляє інформацію та керує роботою всіх інших пристроїв.

Пристрої виведення інформаціївидають користувачеві результати роботи. Вибір пристрою залежить від виду інформації. Для виведення звуку існують звукові адаптери зі звичайними гучномовцями, для виведення зображення існують дисплеї, принтер та плоттер. Пристрої введення-виведення ще інакше називають периферійними.

Пам'ятьпризначена для збереження введених даних, проміжних даних, та результатів обчислення. Крім того, в пам'яті зберігається програма, за якою працює комп'ютер, тобто інструкція узгодження роботи основних блоків комп'ютера та переміщення інформації.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Інформатика та комп’ютерна техніка

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ БІЗНЕС КОЛЕДЖ... Н В Ковальська Інформатика та комп ютерна техніка Черкаси...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Принцип фон Неймана

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Інформатика та комп’ютерна техніка
Курс лекцій     Черкаси - 2006 Видання здійснено за фінансової підтримки громадської організації „Рада батьків Черкащини”

Передмова
  Значення програмного забезпечення в останні роки виросло на стільки, що перестало існувати таке розповсюджене поняття, як „вміння працювати з комп’ютером”. Можна вміти працювати з д

Вимір кількості інформації
В інформатиці для зручності обробки широко застосовується перетворення інформації в сукупність двійкових сигналів тобто 0 та 1. Тому за одиницю машинної інформації прийнятий 1біт (

Системний блок
  Корпус сучасного комп’ютера виконується у формі башти різного розміру і відрізняється об’ємом простору всередині і інколи способом кріплення різних компонентів ПК. На рис 2

Процесор
Процесор — основна мікросхема комп'ютера, у якій відбуваються всі обчислення. Конструктивно процесор складається з комірок, схожих на комірки оперативної пам'яті, але в цих комірках дані мож

Характеристики мікропроцесорів
Мікропроцесори відрізняються, в основному, типом (моделлю), розрядністю, об’ємом оперативної пам’яті і тактовою частотою. Однакові моделі мікропроцесорів можуть мати різну тактову частоту − ч

Пам’ять ЕОМ
Існує декілька видів пам'яті, кожна з яких відіграє свою роль в обчислювальній системі. Зовнішня (повільна) пам'ять забезпечує збереження інформації на різних носіях, таких, як гнучкий магні

Призначення службових клавіш
Enter − призначена для закінчення введення рядка або для введення команди в оперативну пам’ять. У текстових редакторах натискування на цю клавішу приводить до завершення абзацу. Shif

Цифрові фотокамери
Знімки в цифровій камері (рис. 2.11) зберігаються в пам'яті у вигляді послідовності кольорових точок. Цей набір потім копіюється з пам'яті камери в пам'ять ПК, використовуючи спеціальний з'єднуваль

Світлодіодні принтери
Принцип дії светлодіодних принтерів схожий на принцип дії лазерних принтерів. Різниця полягає в тому, що джерелом світла є не лазерна голівка, а лінійка світлодіодів. Оскільки ця лінійка розташован

Лазерні принтери
Лазерні принтери (рис. 2.13) забезпечують високу якість друку, що непоступається, а в багатьох випадках і має переваги над поліграфічним друком. Вони відрізняються також високою швидкістю друку, що

Колонки
Колонки (рис. 2.14) призначаються для виводу звукових сигналів ( прослуховування музики). Акустична система може включати в себе від двох до шести колонок (з окремим сабвуфером для створення низьки

Форматування дискети
Форматування − це процес розподілу поверхні диску на концентричні доріжки і сектори, які використовуються для запису на них файлів. Дискети, що є у продажу, як правило, відформатовані ще на з

Копіювання дисків
Щоб одержати точну копію будь-якої дискети, треба мати ще одну дискету такого ж типу і об'єму. При копіюванні дисків з одним дисководом треба виконати такі дії: · на дискеті ДЖЕРЕЛО про вс

Дефрагментація диска
Запис файла на диск ведеться кластерами (кластер - це одиниця обміну інформацією на дисках, яка становить 2, 4 або 8 послідовних секторів на доріжці диска). В залежності від об'єму файл може

Перевірка диска
Програма перевірки диска − це програма, яка перевіряє диск на наявність логічних та фізичних помилок. Помилки можуть виникнути через несподіване вимкнення електроенергії, низьку напругу або н

Відновлення інформації на диску
Багатьом доводилось випадково стирати потрібні файли і хвилюватись через власну необережність. На щастя, стерті файли можна відновити. Насправді стерті файли зовсім не стираються — просто оп

Завантаження Paint
Paint завантажується одним зі способів, що надає Windows: · на робочому столі двічі натиснути на піктограму Paint; · на робочому столі або у папці двічі натиснути на піктограму до

Збереження малюнка
Щоб зберегти малюнок, треба викопати такі дії: • виділити фрагмент малюнка або весь малюнок; • у меню «Файл» обрати команду «Сохранить»; • у діалоговому вік

Інформаційно-пошукова система
База даних та СУБД, що її обслуговує, становлять інформаційно-пошукову систему, яка функціонує як одне ціле. Інформаційно-пошукова система забезпечує: • задоволення інформаційних

Проектування бази даних
Проектування бази даних починається із створення на папері її структури. При цьому виконуються такі роботи: • визначити перелік даних, які будуть зберігатися в базі даних (наприклад, прізв

Створення «порожньої» бази даних
Проектування бази даних можна виконати: у режимі «Мастера, страницы и проекты бази данных» і «Новая база данных». Перший спосіб не потребує особливих умінь та знань: користув

Приклад створення структури таблиць бази даних
Першим кроком при створенні бази даних є проектування таблиць, які міститимуть усю необхідну інформацію. Таблиці є основою реляційної бази даних. Для створення структури таблиці бази даних в

Зберігання структури таблиці
• виконати команду меню «Файл», «Сохранить» або натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів; • у діалоговому вікні, що відкриється, ввести ім'я таблиці до 64 символів (з мовч

Редагування таблиці
Треба розрізняти два види редагування: змісту таблиці і структури таблиці. При редагуванні змісту таблиці користуються звичайними прийомами редагування, відомими під час роботи в програмах

Редагування таблиці
Треба розрізняти два види редагування: змісту таблиці і структури таблиці. При редагуванні змісту таблиці користуються звичайними прийомами редагування, відомими під час роботи в програмах

Виконання підстановок
Виставляти оцінки в таблиці Успішністьнезручно: замість прізвищ учнів і назв предметів вказуються їх коди. На щастя, Ассеss вміє, залишивши для себе коди, виводити інформацію в таблицю в тек

Впорядкування (сортування) даних
При введенні даних в таблицю записи розташовуються в порядку, в якому вони вводилися. Це не завжди зручно під час перегляду введеної інформації. Бажано інформацію згрупувати і впорядкувати за потрі

Пошук даних за зразком
Пошук даних за зразком проводиться у такій послідовності: • відкрити потрібну таблицю для проведення в ній пошуку даних; • встановити курсор на довільну комірку стовпчика, де буде

Пошук і заміна даних
Пошук і заміна даних проводиться у такій послідовності: • встановити курсор на довільну комірку стовпчика, де буде виконуватися пошук і заміна; • виконати команду «Правка», «За

Створення фільтра
  Впорядкування даних дозволяє розташувати записи в певному порядку, але не зменшує кількості тих, які доводиться переглядати. Більш зручним засобом для перегляду потрібних записів є

Використання фільтра за виділеним зразком
Для створення простого і швидкого засобу відбору даних необхідно виконати такі дії: • відкрити потрібну таблицю; • виділити елемент даних, за яким буде проводитись фільтрація;

Використання простих фільтрів
Для створення звичайного фільтра необхідно виконати такі дії: • відкрити потрібну таблицю; • виконати команду «Записи», «Фильтр», «Изменить фильтр» або натиснути відповідну

Використання розширеного фільтра
У розширеному фільтрі зберігаються встановлені ще до його використання умови фільтрації і сортування. Для знищення фільтра потрібно виконати вище описані дії. Для створення розширен

Створення форми
Форма - це інструмент, який дозволяє зручніше відобразити дані для заповнення і редагування вмісту таблиць, що дає змогу доручити цю роботу персоналу невисокої кваліфікації. Форми дозволяють

Редагування форми
Для редагування форми необхідно: • відкрити потрібну форму, перейти в режим Конструктора; • для видалення поля (наприклад, КодУчня, яке за

Оформлення форми
Для оформлення форми виконують такі дії: • відкрити потрібнуформу, перейти в режим Конструктора за допомогою верхньої лівої кнопки панелі інструментів; • з

Створення звіту
Для зручного відображення на екрані або на папері даних, що зберігаються в базі, створюється звіт. В Ассess'2000 звіт можна створити за допомогою майстра звітів або конструктора звітів. На

Створення простого запиту
Перед створенням запиту потрібно знищитии встановлені умови фільтрації при їх наявності. Для створення простого запиту за допомогою Конструктора потрібно: • відкрити вклад

Запит з параметрами
Створення параметричного запиту надає користувачу додаткові зручності. Наприклад, потрібні відомості не про всіх учнів за заданою умовою відбору, а на конкретного учня. Для створення запиту з парам

Створення перехресного запиту.
Для створення перехресного запиту потрібно виконати такі дії: · створити новий запит у режимі Конструктора; · додати у запит таблицю Успішність, закрити вікно додавання таб

Типова структура експертної системи
Основою експертної системи є база знань, що зберігає безліч фактів, та сукупність правил, отриманих від експертів чи із спеціальної літератури. База знань відрізняється від бази даних тим, що місти

Представлення інформації на екрані
  PowerPoint надає можливість працювати і переглядати інформацію на екрані в різних режимах. Режим вибирається з урахуванням виду операцій, що виконуються (введення тексту, перегляд й

Створення презентацій
У PowerPoint презентацію можна створити декількома способами. Можна скористатися майстром автозмісту, що створює потрібну презентацію на основі відповідей користувача. Можна також відкрити наявну п

Створення презентації на основі існуючого Word-документа
Для створення нової презентації можна використовувати документи, розроблені в текстовому редакторі. Для цього необхідно виконати такі дії: · обрати команду «Открыть» меню «Фай

Створення презентації на основі шаблона оформлення
Хоча майстер автозмісту − прекрасний помічник при створенні презентації, у деяких випадках його можливостей недостатньо. Розглянемо можливість створення презентації без допомоги автозмісту

Редагування та форматування презентації
Після збереження презентації користувач може вводити корективи в окремі слайди. В полях усіх слайдів знаходяться місцезаповнювачі, які вказують, куди вводити інформацію: заголовок, список, таблицю,

Настройка анімації та часу
Для кожного об’єкту на слайді можна встановити анімацію, тобто визначити, яким способом він буде з’являтися на слайді, також можна встановити звуковий супровід. Для цього необхідно виділити об’єкт

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги