рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Стан утримання водонапірних башт

Стан утримання водонапірних башт - раздел Образование, Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів Відомості ...

Відомості щодо стану протипожежного водопостачання у 2005 році наведені у додатках 7, 8 та 9.

 

Станом на 01.01.2006 парк пожежних автомобілів ГУ(У) МНС становив 4352 одиниці. За термінами експлуатації списанню підлягають
4027 одиниць техніки (92,5%), з яких: автоцистерн – 3040 одиниць, що складає 93,2% від наявних; автодрабин – 307 (98,4%), автопідйомників –
45 (93,8%), автонасосів – 57 (100%), автопінопідйомників – 10 (100%), інших спеціальних пожежних автомобілів – 568 (85,5%).

В гарнізонах до цього часу експлуатуються пожежні автомобілі, які відпрацювали 20 і більше років. Їх кількість становить майже 37% від загальної чисельності пожежної техніки ГУ(У) МНС. Так, із наявних автоцистерн, цей показник становить 32%, а в АР Крим, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській, Сумській, Черкаській, Херсонській та Хмельницькій областях він ще більший за середній по Україні. Не кращий стан склався з автодрабинами та автопідйомниками – перевищення зазначеного показника, який становить 42,5%, спостерігається в АР Крим, Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій областях.

Некомплект пожежних автодрабин та автопідйомників у підрозділах на теперішній час становить 141 одиницю, і лише в ГУ(У) МНС України в Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій областях вони повністю укомплектовані цим видом техніки.

Зведені дані про стан пожежної автотехніки в ГУ(У) МНС України зазначено у додатках 10 та 11.

З метою поліпшення професійного рівня водіїв, зміцнення дорожньо-транспортної дисципліни серед особового складу пожежно-рятувальних підрозділів у період з березня по жовтень місяці минулого року в кожному ГУ(У) МНС було організовано та проведено змагання зі швидкісного маневрування на пожежних автомобілях з одночасним складанням заліків водіями зі знання Правил дорожнього руху та роботи на спецагрегатах.

Зазначені заходи проведені вчасно та на належному організаційному рівні згідно з відповідними рекомендаціями. Хід проведення змагань висвітлювався у засобах масової інформації. Представники підрозділів, які під час змагань виявляли найкращу майстерність, відзначені грамотами, дипломами та цінними подарунками. У проведенні цієї роботи з кращого боку слід відзначити ГУ(У) МНС України в Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Харківській та Хмельницькій областях.

Разом з тим, незважаючи на проведення заходів, що повинні посилювати транспортну дисципліну та підвищувати майстерність водійського складу, продовжують мати місце порушення Правил дорожнього руху водіями пожежних автомобілів, що в окремих випадках призводить до гибелі, травмування людей та виведення з ладу техніки.

Так, аналіз дорожньо-транспортних пригод, що сталися за участю водіїв відомчого транспорту ГУ(У) МНС упродовж 2005 року, засвідчує, що з п’яти таких ДТП, дві скоєно на пожежних автоцистернах, внаслідок яких загинуло та травмовано по 4 особи.

07.02.2005 близько 21 год. 00 хв. водій СДПЧ-28 У МНС м. Горлівка ГУ МНС України в Донецькій області старший сержант вн. сл.
Мілєщєнко М.Н., рухаючись на автомобілі АЦ-40(130)63Б, виїхав на смугу зустрічного руху і скоїв зіткнення з автомобілем „Daewoo Lanos”. Внаслідок ДТП водія легкового автомобіля травмовано.

04.09.2005 о 20 год. 00 хв. водій ПДПЧ-7 м. Києва молодший сержант вн. сл. Задорожній В.Ю. під час слідування до місця пожежі на автоцистерні АЦ-40(131)137 на перехресті проспектів Свободи, Правди та вул. Н.Ужвій зіткнувся з легковим автомобілем „Volvo”. Внаслідок ДТП загинуло 4 особи та 3 травмовано.

 


 

 

Слід зазначити, що у цьому випадку ДТП скоєна за участю водія зі стажем керування на пожежному автомобілі лише 4 місяці та загальним стажем водія професіонала – 4 роки.

Наведені вище дорожньо-транспортні пригоди на думку Міністерства сталися через недостатню організацію керівниками ГУ(У) МНС ряду областей профілактичних заходів щодо забезпечення безпечного керування пожежними автомобілями.

 

На даний час залишається низьким стан виконавчої дисципліни серед окремих працівників апаратів ГУ(У) МНС України та вищих навчальних закладів.

Так, пунктом 1.8. Оглядом за 2003 рік від ГУ(У) МНС України в регіонах вимагалось до 01.05.2004 у кожному гарнізоні пожежної охорони переглянути та, у разі необхідності, відкоригувати і перезатвердити службову документацію з питань організації гарнізонної служби. Разом з тим, дана вказівка була проігнорована Головним управлінням МНС України в Чернівецькій області, що було встановлено у березні минулого року під час розгляду звернення мешканців с. Берегомет Вижницького району щодо відновлення роботи скороченої професійної пожежної частини.

Крім цього, протягом 2005 року мали місце зауваження до ГУ(У) МНС України в Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях щодо своєчасного подання форм статистичної звітності за напрямком діяльності Відділу пожежегасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС України.

У травні 2005 року під час ліквідації надзвичайної ситуації в
с. Томарино Бериславського району Херсонської області постраждало
8 працівників МНС України. З боку Міністерства інформація про даний випадок була надіслана до органів та підрозділів МНС України з вимогою вивчити з начальницьким складом окремі нормативні документи та забезпечити їх неухильне виконання, про що необхідно було повідомити Департамент цивільного захисту населення і територій у встановлений термін. Разом з тим, з боку ГУ МНС України в Харківській області, У МНС України в Тернопільській області, СЗ ДПО МНС України інформація була надана несвоєчасно, а з боку ЛІПБ та ЧІПБ взагалі не подана, навіть після неодноразових нагадувань.

 

Слід зазначити, що недоліки в оперативно-службовій діяльності, які виявляються представниками МНС України під час проведення комплексних та контрольних перевірок, не завжди беруться до уваги як керівниками підрозділів, так і працівниками апаратів територіальних органів.

Так, під час проведення комплексної інспекторської перевірки у червні2005 року ГУ МНС України в Дніпропетровській області та підпорядкованих йому підрозділів були виявлені порушення у питаннях складання документації оперативного реагування, діяльності газодимозахисної служби, організації служби тощо, які значно впливають на стан готовності пожежно-рятувальних підрозділів до дій за призначенням.

Однак, незважаючи на виявлені недоліки, Головним управлінням фактично не було вжито заходів по їх усуненню, що було виявлено під час перевірки фактів, викладених у скарзі, яка надійшла з Дніпропетровської області у жовтні 2005 року. Комісією МНС було встановлено, що з особовим складом підрозділів нормативи із спеціальної фізичної та пожежно-стройової підготовки не відпрацьовуються, нічні перевірочні заняття не проводяться, оперативна документація з питань реагування складається із порушенням встановлених вимог.

 

Всупереч вимогам нормативних документів у підрозділах ГУ МНС України в Донецькій області, що охороняють об’єкти на договірних засадах, продовжують мати місце випадки виконання обов’язків начальника караулу молодшим начальницьким складом.

 

На основі аналізу стану організації пожежегасіння, пожежно-рятувальних робіт, застосування пожежної та спеціальної техніки пожежно-рятувальними підрозділами необхідно вжити наступних заходів:

 

1. Начальникам ГУ(У) МНС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі:

1.1. Забезпечити надання інформації до Відділу пожежогасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС України (е-mail: slugba@gudpo.kiev.ua та електронної поштової мережі Firecom: скринька „служба”) про лісові, степові пожежі та пожежі на торфовищах, у гасінні яких брав участь особовий склад МНС.

Кожної доби надавати оновлені дані та інформацію про хід гасіння пожежі до моменту її ліквідації.

 

1.2. В системі школи підвищення оперативної майстерності, яка передбачена Вказівкою по тактичній підготовці начальницького складу державної пожежної охорони, передбачати вивчення питань з поглиблення спеціальних знань та набуття практичних навичок щодо проведення робіт, не пов’язаних з гасінням пожеж.

 

1.3. Після проведення пожежно-тактичних навчань, передбачених Графіком проведення тактичних навчань на об’єктах підвищеної небезпеки та розгортання сил і засобів зведених загонів у 2006 році (лист МНС України від 06.02.2006 № 02-1413/182) у 3-денний термін письмово інформувати про їх результати відділ пожежегасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС.

 

1.4. Виключити випадки проведення навчань з особовим складом зведених загонів без залучення передбаченої штатним розкладом техніки, обладнання, служби тилового забезпечення тощо.

 

1.5. Організувати та провести в пожежно-рятувальних підрозділах ГУ(У) МНС змагання зі швидкісного маневрування на пожежних автомобілях з одночасним складанням заліків водіями стосовно знання Правил дорожнього руху. Про виконання доповісти відділу пожежогасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій до 01.10.2006.

 

1.6. Продовжити роботу щодо виконання заходів, передбачених „Програмою забезпечення безпеки дорожнього руху в системі МНС на 2003-2007 роки”.

 

1.7. Під час відряджень до підпорядкованих підрозділів працівникам апаратів ГУ(У) МНС здійснювати перевірку знань Правил дорожнього руху водіями пожежних автомобілів.

 

1.8. До 01.08.2006 через Відділ пожежегасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС України надати пропозиції по внесенню змін і доповнень до:

- Плану взаємодії підрозділів МНС України під час гасіння пожеж на особливо важливих об’єктах України” (енергетики, нафтогазового комплексу, хімічної та нафтохімічної промисловості) (був затверджений наказом МВС України від 23.06.1999 № 492);

- Рекомендацій по складанню планів і карток пожежегасіння (затверджених ГУПО МВС України від 02.08.1994 № 12/2/896).

 

1.9. Вказівку № 12/2/2312 від 21.08.2000 щодо надання до ГУДПО МВС України відомостей про дислокацію та стан спеціальної техніки, у тому числі запаси та витрати піноутворювача і вогнегасного порошку, вважати такою, що втратила чинність.

 

1.10. З метою оперативного реагування на великі пожежі в державі щоквартально подавати до 10 числа наступного за звітним періодом місяця до Відділу пожежогасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій інформацію за формою, наведеною у додатку 12, у друкованому вигляді, а також за допомогою e-mail: tehnika@gudpo.kiev.ua та електронної поштової мережі Firecom: скринька „техніка”.

 

2. Начальникам ГУ(У) МНС України в Київській, Луганській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях визначити необхідну кількість компресорів і захисних дихальних апаратів, з урахуванням резерву, і включити їх до плану закупівель на поточний рік. Про результати доповісти разом з річним звітом.

 

3. Начальникам ГУ(У) МНС України в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та м. Києві вжити заходів щодо виділення місця і будівництва в кожному гарнізоні вогневих смуг психологічної підготовки. Про результати доповісти разом з річним звітом.

 

4. Начальникам ГУ(У) МНС України в Автономній Республіці Крим, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та м. Севастополі для належного проведення практичної підготовки газодимозахисників вирішити питання щодо створення необхідної кількості тепло-, димо- та теплодимокамер відповідно до вимог розділу „Тренувальні комплекси” Настанови з газодимозахисної служби.

 

5. Начальникам ГУ(У)МНС України в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях проаналізувати причини низьких показників щодо стану утримання протипожежного водопостачання. Скласти плани заходів по усуненню недоліків, на які вказано в Огляді, та до 01.04.2006 надати їх копії до відділу пожежегасіння і пожежно-рятувальних робіт Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС України. Звіти про результати виконання запланованих заходів надавати у триденний термін з дня закінчення передбаченого терміну.

 

6. Решта пропозицій і заходів щодо покращання стану організації пожежегасіння, рятувальних робіт, застосування пожежної та спеціальної техніки в гарнізонах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України випливає зі змісту Огляду.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів

Стану організації пожежегасіння пожежно рятувальних робіт застосування пожежної та спеціальної техніки пожежно рятувальними підрозділами МНС... Протягом року пожежно рятувальні підрозділи Оперативно рятувальної служби цивільного захисту МНС України...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Стан утримання водонапірних башт

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України розподілись таким чином:  

Сталося 4 нещасних випадки із смертельними наслідками
(проти 2 за попередній рік): - при ліквідації пожежі – у Запорізькій області; - при несенні караульної служби – в АР Крим; - при проведенні занять – в Од

Стан утримання пожежних гідрантів
Станом на 1 січня 2005 року загальна кількість пожежних водоймищ в Україні складає 53101 одиниць, з яких 3153 (5,94 %) знаходяться

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги