рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів

Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів - раздел Образование, Огляд Стану ...

ОГЛЯД

Стану організації пожежегасіння, пожежно-рятувальних робіт, застосування пожежної та спеціальної техніки пожежно-рятувальними підрозділами МНС України у 2005 році

 

Протягом 2005 року пожежно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України виїжджали за сигналом „ТРИВОГА” 186 316 разів, що становило 510 виїздів на добу. У середньому один виїзд здійснювався кожні 2 хв. 49 сек.

Безпосередньо на ліквідацію пожеж пожежно-рятувальні підрозділи здійснили 50 712 виїздів, що становило 139 виїздів на добу або один виїзд кожні 10 хв. 22 сек.

За участю пожежно-рятувальних підрозділів було ліквідовано 44568 пожеж(у 2004 році – 40908), врятовано життя 4110 особам (із них 351 дитина) проти 4103 (із них 496 дітей) у 2004 році. Крім цього, врятовано матеріальних цінностей на суму 963 млн. 737 тис. грн. проти 802 млн. 461 тис. грн. у минулому році.

У 2005 році пожежно-рятувальні підрозділи 3985 раз брали участь у ліквідації надзвичайних ситуацій, що в середньому становило 11 виїздів на добу або один виїзд кожні 2 год. 11 хвилин.

 

Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів

  У середньому щоденно на цілодобове чергування заступали більше 7170 чоловік особового складу пожежно-рятувальних…

Вогневих смуг психологічної підготовки

де: 1 – теплокамери; 2 – димокамери; 3– теплодимокамери; 4 – вогневі смуги психологічної підготовки.

 

Відомості про матеріально-технічне забезпечення газодимозахисної служби в розрізі гарнізонів України у 2005 році надано в додатку 4.

У зв’язку з необхідністю отримання додаткової інформації щодо організації газодимозахисної служби, звіт за формою 2304 починаючи з 2006 року необхідно надавати за формою, наведеною в додатку 5.

 

За повідомленнями, що надійшли до Міністерства з ГУ(У) МНС,
у 2005 році сталося 53 нещасних випадки з працівниками апаратів ГУ(У) МНС та особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів під час виконання службових (трудових) обов’язків (проти 24 за попередній рік). Збільшення склало у 2,2 рази.

Потерпіло 69 чоловік (проти 30), збільшення – у 2,3 рази. Із потерпілих – 55 осіб рядового і начальницького складу та 14 працівників, які працюють за трудовими договорами.

Найбільше особового складу та працівників травмовано в ГУ МНС України Донецької (13 чол.), Херсонської (8 чол.), Миколаївської (6 чол.), Запорізької, Київської областей та АР Крим (по 5 чол., із них в АР Крим та Запорізькій області – по 1 смертельно).

Не надходила інформація про випадки травмування з ГУ МНС Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Чернігівської областей, Спецзагону ДПО МНС та Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту.

Данні з травматизму в розрізі гарнізонів і підрозділів МНС України викладені у додатку 6.

Травми отримали:

      2000 р. 2001 р. 2002 р. 2003 р. 2004 р. 2005 р.
- особи рядового і молодшого начальницького складу 63,3 % 38,6 % 51,4 % 63 % 60 % 61,8 %
- особи середнього начальницького складу 28,6 % 40,4 % 29,7 % 19,6 % 23,3 % 32,7 %
- особи старшого начальницького складу 8,1 % 21 % 18,9 % 17,4 % 16,7 % 5,5 %

Як видно з наведеного порівняльного аналізу, у 2005 році значно зросла питома вага нещасних випадків, що сталися з особами середнього начальницького складу.

 

У порівнянні з попереднім роком кількість травмованих

збільшилась:

- при ліквідації пожеж, наслідків надзвичайних ситуацій...................... (+22),

- при проведенні занять, навчань, спортивних заходів ………............. (+10),

- при несенні караульної служби та виконанні посадових обов’язків ..… (+9),

- при виконанні господарських робіт........................................................ (+1),

зменшилась:

- при ДТП ..................................................................................................... (-3).

Сталося 4 нещасних випадки із смертельними наслідками

- при ліквідації пожежі – у Запорізькій області; - при несенні караульної служби – в АР Крим; - при проведенні занять – в Одеській області;

Стався груповий нещасний випадок із смертельним наслідком за участю особового складу СДПЧ-34 Кам’янка-Дніпровського РВ ГУ МНС України в Запорізькій області під час гасіння пожежі.

У ході перевірки з виїздом на місце нещасного випадку, вивчення відповідних службових документів, опитування особового складу СДПЧ-34, який брав участь у гасінні пожежі, працівниками МНС України було встановлено наступне.

12 жовтня 2005 року о 09 год. 45 хв. на пункт зв’язку СДПЧ-34 Кам’янка-Дніпровського РВ ГУ МНС України в Запорізькій області надійшло повідомлення про пожежу в підсобному приміщенні однієї з будівель на території АТП «Райспоживспілки» за адресою: м. Кам’янка-Дніпровська, вул. Набережна, 45. Будівля надана в оренду державному комунальному підприємству «Карат» та представляє собою 1-поверховий цілісний блок з восьми підсобних приміщень.

О 09 год. 46 хв. до місця пожежі виїхав черговий караул СДПЧ-34 у складі одного відділення (5 чоловік) на АЦ-40 (130) 63 Б на чолі з начальником караулу старшим лейтенантом вн.сл. Малихіним М.М.

О 09 год. 50 хв. підрозділ прибув до місця виклику. На момент прибуття горіло одне з восьми підсобних приміщень розмірами в плані 2,5х5,5х2,5 м, стіни та перегородки з шлакоблоку, покрівля з шиферу, опалення відсутнє, освітлення електричне.

Начальник караулу Малихін М.М (КГП №1) віддав наказ провести попереднє бойове розгортання у напрямку приміщення, що горіло, для подачі ствола „Б” на гасіння пожежі, а сам здійснив відключення енергопостачання будівлі шляхом вимикання рубильника на розподільчому щиті, розташованому біля в’їзних воріт на територію АТП на відстані близько 20 м від місця пожежі. Після цього він через радіотелефоніста ПЗЧ СДПЧ-34 молодшого сержанта вн.сл. Галкіну Т.В. визвав бригаду РЕМ і віддав команду пожежним молодшому сержанту вн.сл. Ахременку О.В. (ствольщик) та старшому сержанту вн.сл. Алексієнку В.О. (підствольщик) подати ствол “Б” на гасіння пожежі у приміщенні через вхідні двері.

На час прибуття підрозділу на місці пожежі керівники та робітники ДКП «Карат» були відсутні. У той же час один з працівників АТП «Райспоживспілки» проінформував працівників пожежної охорони про наявність у приміщенні, що горіло, балонів з газом.

О 09 год. 55 хв. до місця пожежі прибули заступник начальника
відділу – начальник СДПЧ-34 капітан вн.сл. Попльовін Д.М. (КГП-2) та заступник начальника СДПЧ-34 капітан вн.сл. Антонюк О.В., які на момент повідомлення про пожежу знаходились в управлінні районних електромереж з метою узгодження лімітів постачання електроенергії на потреби підрозділу на 2006 рік.

У відповідності до вимог статті 53 Бойового статуту пожежної охорони КГП-2 було визначено, що вирішальним напрямком бойових дій на пожежі є напрямок, на якому склалося загроза вибуху та найбільш інтенсивного розповсюдження вогню.

З метою виконання вимог статті 30 БСПО, п.5.8.5 Правил безпеки праці в Державній пожежній охороні ним була дана команда щодо вжиття заходів по обмеженню розповсюдження вогню, перевірки суміжних приміщень, зниження температури та видалення диму з приміщення, охолодженню балонів і їх евакуації, а саме:

- начальнику караулу старшому лейтенанту вн.сл. Малихіну М.М. – взяти лом і відкрити двері суміжних приміщень для випуску диму та їх огляду;

- пожежному сержанту вн.сл. Ахременку О.В. (ствольщик) та старшому сержанту вн.сл. Алексієнку В.О. (підствольщик) – змінити позицію для подачі води через вікно приміщення, що горіло;

- пожежному сержанту вн.сл. Косинському В.В. – взяти пожежний багор та принести його до входу у приміщення, що горіло;

- телефоністу молодшому сержанту вн.сл. Галкіній Т.В.– про збір особового складу першого караулу, вільного від несення служби, для прямування до місця пожежі на резервному автомобілі.

Через декілька хвилин пожежа була локалізована, пожежними Ахременком О.В. та Алексієнком В.О. із зовнішньої сторони приміщення через дверний проріз стволом „Б” здійснювалось охолодження будівельних конструкцій.

О 09 год. 58 хв. начальник караулу Малихін М.М. доповів КГП-2, що горіння в суміжних приміщеннях відсутнє. У цей же час стався вибух в приміщенні, в якому була пожежа. На момент вибуху Алексієнко В.О. (підствольщик) нагнувся до рукавної лінії з метою її переміщення і знаходився спиною до будівлі, Косинський В.В. прямував з пожежним багром від автоцистерни до будівлі, а Ахременко О.В. знаходився напроти дверей приміщення зі стволом.

Вибуховою хвилею з уламками фрагментів будівельних конструкцій працівники пожежної охорони були відкинуті від будівлі.

Після вибуху весь особовий склад підвівся і побіг за пожежну машину. Через 15-20 сек., коли розвиднилось, з’ясувалось, що пожежний Ахременко О.В. лежить, не піднімаючись, посередині двору із закопченим від гарі обличчям та рваною раною шиї з правого боку.

Начальник караулу Малихін М.М. зв’язався з радіотелефоністом СДПЧ-34 Галкіною Т.В. для виклику швидкої медичної допомоги, яка прибула на місце події через 4-5 хвилин. По прибуттю швидкої медичної допомоги потерпілого пожежного Ахременка О.В. було відправлено до ЦРЛ.

Під час слідування до ЦРЛ пожежний сержант вн.сл. Ахременко О.В., не приходячи до свідомості, помер. За висновками Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи смерть настала від закритого перелому кісток черепа з субрахноїдальним крововиливом і набряком головного мозку.

Пожежу локалізовано о 10 год. 20 хв., ліквідовано – о 12 год. 10 хв.

Після пожежі за медичною допомогою також звернулись заступник начальника відділу – начальник СДПЧ-34 капітан вн.сл. Попльовін Д.М. та начальник караулу СДПЧ-34 старший лейтенант вн.сл. Малихін М.М., яким було встановлено діагноз: Попльовіну Д.М. – ситуаційна реакція;
Малихіну М.М. – різана рана правої гомілки.

Відповідно до рішення колегії МНС України від 23.06.2004 № 27 „Про стан охорони праці в системі Міністерства” та вказівки МНС України
від 18.02.2005 № В-71 наказом начальника ГУ МНС України в Запорізькій області від 12.10.2005 № 429 була призначена комісія по проведенню спеціального розслідування групового нещасного випадку із смертельним наслідком. До складу комісії (за погодженням) також був включений заступник начальника Запорізької державної інспекції охорони праці. Робота комісії була організована згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004
№ 1112.

Одночасно із спеціальним розслідуванням слідство по даній надзвичайній події проводила Кам’янка-Дніпровська міжрайонна прокуратура.

За результатами вивчення фактів та перевірки обставин групового нещасного випадку, що стався за участю особового складу СДПЧ-34 Кам’янка-Дніпровського РВ ГУ МНС України в Запорізькій області, встановлено, що дії особового складу під час гасіння пожежі відповідали вимогам нормативних документів і були правильними.

 

Дані щодо кількості працівників пожежно-рятувальних підрозділів, які були травмовані за інших обставин на протязі ряду останніх 10 років, показані нижче на графіках.

 

Протягом 2005 року пожежно-рятувальними підрозділами ГУ(У) МНС було вжито ряд заходів, направлених на утримання протипожежного водопостачання у технічно справному стані, що дало змогу знизити частку несправних пожежних гідрантів, яка у 2005 році склала 3,62 %, а пожежних водоймищ – майже 5,94 % від їх загальної кількості (проти 3,85 % і 6,4 %
у 2004 році відповідно).

 

 

Найкращих показників утримання пожежних гідрантів у справному стані досягнуто ГУ(У) МНС України в м. Києві (99,47 %), Автономній Республіці Крим (98,4 %) та Волинській області (98,66 %). І навпаки – найбільша частка несправних пожежних гідрантів знаходиться в Чернівецькій (13,31 %), Закарпатській (6,20 %) та Донецькій (5,12 %) областях, при цьому у перших двох цей показник найгірший другий рік поспіль.

Низький відсоток обладнання пожежних гідрантів покажчиками встановленого зразку мають ГУ МНС України в м. Києві, де він складає 83 % від їх загальної кількості, Автономній Республіці Крим – 83,2 % та Сумській області – 94,3 %.

Упродовж 2005 року було демонтовано 576 та встановлено нових
810 пожежних гідрантів. Основною причиною демонтажу залишається ліквідація амортизованих водопровідних мереж. На знову збудованих водопровідних мережах взамін демонтованих встановлюються нові пожежні гідранти, які приймаються в експлуатацію представниками пожежно-рятувальних підрозділів. Найбільшу кількість нових пожежних гідрантів прийнято в експлуатацію ГУ МНС України в м. Києві – 235 одиниць при 17-ти демонтованих та Чернігівській області – 167 проти 11.

Разом з тим, ця робота послаблена в ГУ(У) МНС України в Житомирській області, де кількість демонтованих пожежних гідрантів значно перевищує кількість взятих на облік – 105 проти 6, Хмельницькій – 118 проти 44, Запорізькій – 65 проти 14 та Одеській – 56 проти 18. Також слід зазначити, що в Кіровоградській, Чернівецькій областях та м. Севастополі протягом 2005 року не взято на облік жодного нового пожежного гідранта, при цьому кількість демонтованих складає 8, 27 та 0 відповідно.

Стан утримання пожежних гідрантів

Станом на 1 січня 2005 року загальна кількість пожежних водоймищ в Україні складає 53101 одиниць, з яких 3153 (5,94 %) знаходяться у несправному… Продовжує викликати стурбованість зниження загальної кількості пожежних… Така ситуація склалася у зв’язку з реструктуризацією системи народного господарства та ліквідацією…

Стан утримання пожежних водоймищ

На 596 одиниць у порівнянні з 2004 роком зменшилась кількість водонапірних башт. Тепер вона складає 32438 одиниць. Найбільше водонапірних башт демонтовано у Харківській (351), Чернігівській (73) та Житомирській (56) областях.

За 2005 рік загальний показник несправних водонапірних башт знову погіршився і склав 4,42 % від їх загальної кількості (проти 4,36 %
у 2004 році). Незадовільні показники з цього питання мають: Закарпатська (56,8 % несправних водонапірних башт від їх загальної кількості), Київська (10,4 %) та Львівська (10,0 %) області.

За даними ГУ(У) МНС України 100-відсотковий показник справності водонапірних башт забезпечено у Волинській, Кіровоградській областях та м. Севастополі.

 

Стан утримання водонапірних башт

Відомості щодо стану протипожежного водопостачання у 2005 році наведені у додатках 7, 8 та 9.   Станом на 01.01.2006 парк пожежних автомобілів ГУ(У) МНС становив 4352 одиниці. За термінами експлуатації списанню…

Відділ пожежегасіння і пожежно-рятувальних робіт

Департаменту цивільного захисту населення і територій МНС України

____________________________________

– Конец работы –

Используемые теги: Виїзди, чергових, караулів, пожежно-рятувальних, підрозділів0.086

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Виїзди чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

УПРАВЛІННЯ ПОВСЯКДЕННОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДРОЗДІЛІВ
ХАРКІВСЬКИЙ ГВАРДІЙСЬКИЙ ОРДЕНА ЧЕРВОНОЇ ЗІРКИ ІНСТИТУТ ТАНКОВИХ ВІЙСЬК... ІМЕНІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО... ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ...

0.024
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам