рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ТЕМА 1.8. Вантажні і комерційні операції на станціях призначення

ТЕМА 1.8. Вантажні і комерційні операції на станціях призначення - раздел Образование, Організація перевезень вантажів і пасажирів Питання:1. Подача Вагонів Під Розвантаження, Комерційний Огл...

Питання:1. Подача вагонів під розвантаження, комерційний огляд.

2. Час розвантаження.

3. Час збереження вантажів.

4. Перевірка маси, кількості місць, стану вантажу.

5. Норми природного зменшення ваги вантажу.

6. Обов'язки бригади РРС під час розвантаження.

Завдання:опрацювати літературу, законспектувати відповіді на питання.

Після опрацювання даних питань студент

Має знати:порядок подачі вагонів під розвантаження; задачі комерційного огляду; порядок визначення часу розвантаження, збереження вантажів; поняття природного зменшення ваги, обов'язки бригади РРС при розвантаженні.

Має вміти:орієнтуватися в ситуаціях, коли необхідно перевіряти масу, кількість місць вантажу, а коли - ні.

Література: с. 267- 330 [1]

 


 

 

1. Розформовування складів і підготовку вагонів до подачі під вивантаження проводять по сортувальних листках, маневровим диспетчером, що складається, на основі телеграм-натурок або натурних листів потягів. Подачу вагонів під вивантаження засобами одержувача проводять по попередніх повідомленнях, по розкладу або по інтервалах часу. Про подачу вагонів по повідомленнях станція зобов'язана повідомити одержувача не пізніше ніж за 2 год. до подачі.

При встановленні порядку повідомлення по телефону вантажоодержувачі зобов'язані призначити для прийому повідомлень відповідальних осіб і повідомити їх прізвища і номери телефонів начальнику станції. Для запису повідомлень про час подачі вагонів під вивантаження на станції ведеться книга обліку повідомлень (форма ГУ-2). При затримці подачі вагонів під вивантаження (понад 2 год.) після терміну, вказаного в повідомленні, станція зобов'язана знов повідомити одержувача про час майбутньої подачі вагонів в установленому порядку.

Вагони, подані під вивантаження з порушенням термінів подачі або без повідомлень, приймаються одержувачем для вивантаження з моменту фактичної подачі вагонів. При цьому вагони зараховуються на облік як подані при подачі раніше встановленого терміну з моменту настання цього терміну, а при подачі із запізненням, а також без повідомлення після закінчення 2 год. з моменту фактичної подачі

Подачу вагонів по розкладу або інтервалам часу проводять тільки на під'їзні шляхи підприємств порядком, встановленим договором між залізницею і підприємством.

Передачу вагонів під вивантаження засобами одержувача на шляхах загального користування проводять безпосередньо на шляхах вивантаження і засвідчують розписками здаючої і приймаючої сторін в пам'ятці прийомоздавача.

Результати комерційного огляду поїзда повідомляються черговому по станції або маневровому диспетчеру і реєструються в Книзі реєстрації комерційних несправностей форми ГУ-98. Запис завіряється підписами працівників, що здійснювали огляд.

Комерційний огляд поїздів проводиться на пунктах комерційного огляду (ІЖО), які розміщуються на залізницях таким чином, щоб був забезпечений огляд усіх поїздів, що надходять на залізницю і відправляються з неї.

Пункти комерційного огляду поділяються:

1. За своїм розташуванням на:

• внутрішні - розташовані на залізницях України і обслуговують рух поїздів у межах своїх залізниць;

• міжзалізничні - розташовані на стиках або передстикових станціях і обслуговують рух поїздів між своєю і суміжними залізницями України;

• міждержавні - розташовані на залізницях України у зоні, суміжній із іншими державами, і обслуговують рух поїздів у міждержавному сполученні.

2. За організацією роботи на:

• об'єднані (міжзалізничні або міждержавні) - із спільним оглядом
поїздів працівниками залізниці, що здає поїзди, і залізниці, яка їх приймає;

• суміщені - із спільним комерційним і технічним оглядом поїздів, який проводиться працівниками пункту технічного обслуговування (ПТО) або
іншими працівниками станції, які пройшли відповідне навчання і здали
іспити встановленим порядком.

Рішення про організацію або ліквідацію ІЖО ухвалюється начальником залізниці.

ІЖО перебуває у підпорядкуванні начальника станції. Контроль за роботою ІЖО здійснюється комерційною службою залізниці та вантажним відділом Дирекції залізничних перевезень. Керівництво роботою ІЖО здійснює бригадир, підпорядкований начальнику станції.

Робота ІЖО організована за технологічним процесом, який є частиною технологічного процесу роботи станції і затверджується начальником Дирекції залізничних перевезень.

Технологічний процес роботи ІЖО має забезпечувати якісний огляд вагонів і контейнерів у комерційному відношенні, а також своєчасне усунення комерційних несправностей.

Технологічним процесом роботи ІЖО повинно передбачатися вико­ристання технічних засобів, які забезпечують повне виявлення комерційних

несправностей, їх оформлення, обмін необхідною інформацією, а саме: промислового телебачення, габаритних воріт, електронних ваг, ЕОМ.

Виробничо-технічні приміщення ПКО мають бути обладнані необ­хідними засобами зв'язку, технічними засобами контролю, забезпечені матеріалами, інструментами і пристосуваннями для усунення комерційного браку.

Робочі місця забезпечуються нормативно-технічною документацією, у т. ч. Технологічним процесом роботи ПКО, Правилами перевезень вантажів, ТУ, Правилами комерційного огляду поїздів, Статутом залізниць України, посадовими інструкціями, наказами, розпорядженнями тощо, які стосуються роботи ПКО.

У приміщеннях ПКО мають бути створені умови для споживання їжі, зберігання спецодягу, його сушіння та інші побутові зручності.

Приміщення ПКО оснащуються засобами протипожежної безпеки, пожежним інвентарем.

Комерційні несправності, як правило, усуваються без відчеплення вагонів від поїзда, це стосується, в першу чергу:

• ослаблення кріплений вантажу;

• відсутність або поломка коротких стояків, якими закріплюються борти завантажених вагонів-платформ;

 

• відсутність, поломка або ослаблення кріплення упорних, розпірних брусків, клинків, знімних ґраток на бокових люках критих вагонів (у разі перевезення вантажів із вентилюванням):

• відкриті двері напіввагонів, критих, ізотермічних вагонів, а також відкриті люки у напіввагонах та критих вагонах;

• відкриті борти завантажених вагонів-платформ. якщо це не пе­редбачено умовами перевезення;

• відсутність закруток на дверях порожніх ізотермічних та критих вагонів, а також завантажених вантажами, які можуть перевозитися без пломб (ЗПП);

• відкриті кришки наливних, зливних люків цистерн та спеціальних вагонів;

• наявність на вагонах незнятих після вивантаження одноразових реквізитів кріплення;

• незакриті клинові запори, бортові закидки вагонів-платформ та закидки
люків напіввагонів.

Комерційні несправності, пов'язані з технічними несправностями вагона (контейнера), усуваються після приведення вагона (контейнера) у технічно справний стан. До таких несправностей належать:

• відсутність запірних пристроїв дверей, бортів, кришок люків або їх несправність, яка не дозволяє їх закрити або утримувати у закритому стані;

• проломи стін, даху, підлоги вагонів (контейнерів), через що можливі втрати, псування, пошкодження вантажу;

• несправність нижніх зливних пристроїв вагонів-цистерн, розвантажувальних пристроїв спеціальних вагонів, яка є причиною витікання вантажу.

Відчеплення вагонів від поїзда допускається, якщо усунення несправностей за час стоянки поїзда, передбаченої технологічним процесом роботи станції, неможливе або за необхідності перевірки стану і кількості вантажу.

Про необхідність відчеплення вагонів від поїзда і подачі їх на спеціальні колії для усунення комерційних несправностей або перевірку стану і кількості вантажу працівник ГТКО повідомляє чергового по станції (маневрового диспетчера). Відчеплені вагони здаються під охорону.

У разі необхідності усунення комерційних несправностей залучаються відповідні підрозділи залізниць (МЧ, ПТО тощо).

У разі неможливості усунення комерційної несправності на станції, де її виявлено, вагон із такою несправністю за розпорядженням комерційної служби залізниці направляється на найближчу станцію, де є така можливість, або передається для вивантаження і зберігання вантажу підприємству, в якого є для цього можливість.

У подальшому цей вантаж відправляється за призначенням. Якщо подальше перевезення вантажу неможливе, то він реалізується за дозволом комерційної служби.

У всіх випадках виявлення комерційних несправностей складається акт загальної форми ГУ-23, який підписується працівниками, що здійснювали комерційний огляд, але не менше двох осіб. Працівники ВОХР, які брали участь в огляді, також підписують акт. Акт загальної форми, зазвичай, складається у двох примірниках. Перший примірник акта додається до перевізних документів, другий - залишається на станції. Якщо складався і комерційний акт, то до нього додається перший примірник акта загальної форми. У разі виявлення вагонів з ознаками розкрадання вантажу оформлюється також третій примірник акта загальної форми, який надається лінійному підрозділу міліції за місцем виявлення ознак розкрадання вантажу.

Акт загальної форми складається у момент виявлення комерційних несправностей.

Якщо вагон надійшов на станцію з комерційною несправністю, яка вже оформлена актом загальної форми, і стан вагону та вантажу порівняно з даними акта не змінився, новий акт загальної форми не складається, а попутній, що надійшов із перевізними документами, реєструється у Книзі реєстрації комерційних несправностей форми ГУ-98.

Бланки актів загальної форми повинні бути пронумеровані. Нумерація бланків починається з першого січня кожного року з першого номера і реєструється в окремій книзі, яка зберігається у товарній конторі станції. Нумерація ведеться окремо на кожному об'єкті станції і не повинна повторюватися.

На підставі записів у Книзі форми ГУ-98, актів загальної форми за підсумками роботи ГТКО за квартал складається звіт про вагони з виявленими комерційними несправностями форми КНО-5, який до 5-го числа першого місяця за звітним кварталом надається начальником станції комерційній

службі залізниці.


Передача вантажів і документів на них під час перевезення

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Організація перевезень вантажів і пасажирів

Чернівецький транспортний коледж... Розглянуто на засіданні циклової комісії Протокол...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ТЕМА 1.8. Вантажні і комерційні операції на станціях призначення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тем відведених на самостійне вивчення
  № Назва теми Кількість годин   Розділ I. Вантажна і комерційна робота. Організація експ

Порядок переадресування визначається Правилами.
Заява про переадресування надається на ім'я: • начальника Головного комерційного управління Укрзалізниці – щодо переадресування всіх транзитних вантажів, вантажів призначенням у річкові та

Графік обробки документів у товарній конторі при розрахунках через ТехПД
Для деяких вантажів встановлені досить обмежені терміни граничного зберігання. Це стосується тих категорій вантажів, зберігання яких викличе повне або часткове псування і зробить їх непридатними дл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги