рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Неонатологія

Неонатологія - раздел Образование, Педіатрія   781. У Доношеної Новонародженої Дитини Діагн...

 

781. У доношеної новонародженої дитини діагностована гемолітична хвороба новонароджених по резус-фактору. Цифри білірубіну критичні. Група крові дитини В(ПІ), матері -А(П). Показано замінне переливання крові. Який добір донорської крові необхідний для цього?

А. Група крові В(ІП), резус-фактор негативний

В. Група крові А(П), резус-фактор негативний

С. Група крові В(ІП), резус-фактор позитивний

D. Фуросемід

Е. Преднізолон

 

782. Дитина народилася у термін 40 тижнів з вагою 3000 г, оцінкою по шкалі Апгар 7-8 балів. У матері група крові АВ (IV) КЬ(-) негат. У дитини В(Ш) КЬ(+) позит. Жовтяниця з'яви­лася в першу добу. Загальний біліру­бін - 200 мкмоль/л, непрямий - 190. прямий - 10 мкмоль/л, НЬ - 160 г/л, ретикулоцити - 4,4 %. Печінка +4 см, селезінка + 1,5. Сеча світла, кал за­барвлений. Проба Кумбса позитивна. Ваш діагноз:

А. Геморагічна хвороба немовлят

В. Гемолітична хвороба немовлят

С. Фетальний гепатит

D. Фізіологічна жовтяниця

Е. Синдром Криглера - Найяра

 

783. Дитині 1 місяць. Батьки скар­жаться на блювоту, обсяг іноді пере­вищує з'їдену їжу, з домішкою сква­шеного молока. Блювота з'явилася на третьому тижні життя. Уповільнене збільшення маси. Яке обстеження не­обхідно провести?

А. Лапаросконія

В. Оглядова рентгенографія орга­нів черевної порожнини

С. Бактеріологічний посів калу

D. Визначення катехоламінів у сечі

Е. Рентгенографія органів черевної порожнини з контрастуванням

 

784. У новонародженого у віці одного дня виникла жовтяниця. За­гальний білірубін сироватки крові -144 мкмоль/л, непрямий білірубін -130 мкмоль/л. Тест Кумбса позитив­ний. Дитина від першої вагітності. Мати має групу крові - 0(1) КЬ(-). Найімовірніша причина жовтяниці?

А. Фізіологічна жовтяниця

В. Атрезія жовчних шляхів

С. Кон'югаційна жовтяниця

D. АВО-несумісність

Е. Фетальний гепатит

 

785. У новонародженого з гемо­літичною хворобою за КЬ-фактором група крові 0(1) Р.Ь(+), у матері А (П)

КЬ(-). Яку кров необхідно переливати при операції замінного переливання?

А. 0(1) КЬ(+)

В. А(ІІ) КЬ(-)

С. 0(1) Ші(-)

D. А(ІІ)КЬ(+)

Е. В(Ш)КЬ(-)

 

786. Новонароджена дитина, тер­мін ґестації 36 тижнів, при народженні маса - 2400 г, ріст - 51 см. Дитина збу­джена, тремор кінцівок, не смокче, ви­ражене диспное, гепатоспленомегалія. Наприкінці першого дня з'явилася жовтяниця шкіри і слизових, на дру­гий день - висипка на шкірі: пухирці в області грудної клітки. Який ваш по­передній діагноз?

А. Внутрішньоутробна інфекція

В. Гемолітична хвороба новонаро­дженого

С. Фізіологічна жовтяниця ново­народженого

D. Гіпоксично-ішемічна енцефало-патія

Е. Атрезія жовчовивідних шляхів

 

787. Дівчинка 5 років госпіталі­зована в нефрологічне відділення з вираженими набряками обличчя, по­переку, передньої черевної стінки, зо­внішніх статевих органів, олігурією. Об'єктивно: шкіра бліда, суха, печін­ка +5 см, асцит. АТ - 90/50 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок - 9.2 г/л, мікро-гематурія, циліндрурія. У крові різко збільшена ШОЕ, гіпоальбумінемія, гіперхолестеринемія. Який препарат патогенетичної терапії необхідно при­значити?

А. Верошпірон

В. Свіжозаморожена плазма

С. Лазикс

D. Циклофосфан

Е. Преднізолон

 

788. Дитина народилася масою З 700 г з оцінкою по шкалі Апгар 8-10 балів. На 5 добу життя дитина була ви­писана додому. На 8 добу на шкірі ди­тини з'явилася везикуло-пустульозна висипка у місцях природних складок. Загальний стан дитини не порушено. Загальний аналіз крові без особливос­тей. Сформулюйте діагноз:

А. Епідермічна пухирчатка немов­ляти. Доброякісна форма.

В. Везикулопустульоз

С. Ексфоліативний дерматит Ріт-тера

D.ВУІ. Краснуха

Е. Природжений сифіліс

 

789. У новонародженого з підозрою на внутрішньочерепну пологову травму проведено люмбальну' пункцію. Було отримано кров'янистий ліквор. Який крововилив має місце у цьому випадку?

А. Супратенторіальний

В. Кефалогематома

С. Епідуральний

D. Субарахноїдальний

Е. Субтенторіальний

 

790. Новонароджений від вагітнос­ті з важким гестозом другої половини, народився на 41 тижні ґестації, з вагою тіла 2400 г, зріст - 50 см. При об'єк­тивному обстеженні: шкіра брезкла, підшкірно-жирова клітковина тонка, м'язова гіпотонія, рефлекси періоду новонародженості знижені. Внутріш­ні органи без патологічних змін. Як оцінити дану дитину?

А. Доношений із затримкою внутрішньоутробного розвитку

В. Недоношений

С. Незрілий

D. Переношений

Е. Доношений з нормальною масою тіла

 

791. При проведенні скринінг-до-слідження у 2-тижневого немовляти була виявлена фенілкетонурія. Яке лі­кування необхідно призначити дитині для попередження важких ускладнень у майбутньому?

А. Гормональну терапію

В. Спеціальну дієту

С. Вітамінотерапію

D. Антибіотикотерапію

Е. Сонячні ванни

 

792. Дитина 2 діб, яка народилася на 34-ому тижні вагітності з масою 2200 г і оцінкою за Апгар 6 балів, має дихальні розлади у вигляді втягнен-ня мечовидного відростка та міжре­берних проміжків, участь крил носа із диханні. Перкуторних змін немає, при аускультації - вологі різнокаліберні хрипи з обох боків. Природжені реф­лекси викликаються. Акроціаноз шкі­ри. Вкажіть найбільш вірогідну при­чину дихальних розладів.

А. Пологова травма

В. Первинний ателектаз легень

С. Природжена пневмонія

D. Хвороба гіалінових мембран

Е. Аспіраційний синдром

 

793. Дитина від II вагітності, поло­ги в строк у жінки з 0(1) групою крові. КЬ(+). З перших днів життя у дитини мала місце жовтяниця, непрямий бі­лірубін 328 ммоль/л. На 3 добу з'яви­лись зригування, погане смоктання. Печінка та селезінка збільшені. НЬ -140 г/л, Ер - 4х1012/л. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Фетальний гепатит

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Гемолітична хвороба новонаро­джених

D. Кон'югаційна жовтяниця

Е. Атрезія жовчних шляхів

 

794. У немовляти, з оцінкою по шкалі Апгар при народженні - 7 балів, при повторному огляді через годину звертає на себе увагу підвищене збу­дження і рухове занепокоєння. Немов­ля безпричинно кричить, пронизливо скрикує, стогне, дихання поверхневе, тонус м'язів знижений, колінний і п'ятковий рефлекси мляві. Шкіра блі­да, виражений периоральний ціаноз. Очі відкриті, спрямовані в одну точку (симптом відкритих очей), періодич­но з'являється збіжна косоокість. Про яку патологію можна думати?

А. Крововилив у наднирники

В. Асфіксія немовляти важкого сту­пеня

С. Пологова травма спинного мозку

D. Внутрічерепна пологова травма

Е. Пневмопатія немовляти

 

795. У доношеного немовляти з 3-го по 10 день життя відзначалася жовтяниця. Загальний стан залишав­ся задовільним. Максимальний рі­вень білірубіну в крові у цей період -102 мкмоль/л, з них 8,2 мкмоль/л за рахунок кон'югованого. Розвиток якого стану найбільш імовірний у цієї дитини?

А. Атрезія жовчовивідних шляхів

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Гемолітична хвороба немовлят

D. Спадкоємна гемолітична мікросфероцитарна анемія

Е. Фетальний гепатит

 

796. У новонародженої дитини на | третій день життя на передній части- ? ні грудної клітки з'явилася червона, щільна, гаряча на дотик, болюча при пальпації пляма з чіткими межами. ' Протягом декількох годин вона зна­чно збільшилася в розмірі, наступно­го дня колір її став синьо-багряним і виникло розм'якшення в центрі. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Рожисте запалення немовлят

В. Пухирчатка немовлят

С. Ексфоліативний дерматит Ріттера

D. Псевдофурункульоз

Е. Некротична флегмона немовлят

 

797. У роділлі 26 років народилась жива дитина вагою 4000 г, довжиною 54 см. Шкіра обличчя та кінцівок ці-анотична, тіло рожеве; дитина дихає, крик слабкий; ЧСС - 100/хв.; пере­важає тонус згинальних м'язів; на по­дразнення відповідає гримасою. Якою має бути оцінка новонародженого за шкалою Апгар?

А.8 балів

В. 6 балів

С. 7 балів

D. 5 балів

Е. 9 балів

 

798. У доношеної дитини від 1-ї не-ускладненої вагітності, обтяжених по­логів, мала місце кефалогематома. На 2 добу з'явилась жовтяниця, на 3-ю -зміни в неврологічному стані: ністагм, синдром Грефе. Сеча жовта, кал зо­лотисто-жовтого кольору. Група крові матері - А(П) Кп(-), дитини- А(П) КЬ(+). На 3 добу гемоглобін у дити­ни 200 г/л, Ер - 6,1хЮІ2/л, біліру­бін у крові - 58 мкмоль/л за рахунок незв'язаної фракції, Не - 0,57. Чим по­яснити жовтяницю у дитини?

А. Черепно-мозковою пологовою травмою

В. Фізіологічною жовтяницею

С. Гемолітичною хворобою новона­роджених

D. Атрезією жовчовивідних шляхів

Е. Фетальним гепатитом

 

799. Після народження дитина блі­да, має неритмічне дихання, яке не поліпшується на тлі оксигенотерапії. Пульс слабкий і швидкий, артеріаль­ний тиск важко виміряти. Набряків не­має. Яка найвірогідніше причина цих симптомів?

А. Застійна серцева недостатність

В. Асфіксія

С. Внутрішньочерепний кровови­лив

D. Внутрішньоутробний сепсис

Е. Внутрішньоутробна пневмонія

 

800. Дитина віком 12 годин наро­дилася від другої вагітності на тлі ток­сикозу у жінки, яка хворіє хронічним аднекситом. Маса - 2900 г, довжина -52 см. Оцінка за Апгар: 4-6 б. Об'єк­тивно: стан дитини важкий. Крик тихий, природжені рефлекси пригнічені, м'язовий тонус знижений. Шкіра із сі­руватим відтінком, акроціаноз. Дихан­ня поверхневе, неритмічне, 70/хв. Аускультативно - послаблене дихання, вологі різнокаліберні хрипи. ЧСС -140/хв. Печінка - +2 см. Меконій від­ходив. Який попередній діагноз?

А. Пізня постнатальна пневмонія

В. Рання постнатальна пневмонія

С. Внутрішньоутробна пневмонія

D. Сепсис

Е. Первинні розсіяні ателектазі!

801. Дитина народилася глибоко не­доношеною. Після народження у дити­ни наростають симптоми ДН, загаль­ний набряк, дрібноміхурцеві вологі хрипи над нижньою долею правої леге­ні. З другої доби приєднались множин­ні шкірні екстравазати, кривава піна з рота. На рентгенограмі органів грудної клітки - ателектаз нижньої долі правої легені. Гемоглобін крові - 100 г/л, ге­матокрит - 0,45 г/л. Який діагноз най­більш імовірний?

А. Природжена пневмонія

В. Синдром дисемінованого вну-трішньосудинного згортання

Е. Набряково-геморагічний син­дром

D. Набряк легень

О. Хвороба гіалінових мембран

 

802. Дитині 2 дні. Народилась доно­шеною з ознаками внутрішньоутроб-ного інфікування, в зв'язку з чим ди­тині призначено антибіотики. Вкажіть, чому інтервал між введенням антибіо­тиків у новонароджених дітей більший у порівнянні зі старшими дітьми і до­рослими, а дози - нижчі?

А. У новонароджених більш низь­ка концентрація білка і альбумінів у крові

В. У новонароджених більш низь­кий рівень клубочкової фільтрації

С. У новонароджених знижена ак­тивність глюкуронілтрансферази

D. У новонароджених знижений рН крові

Е. У новонароджених більш висо­кий гематокрит

 

803. У дитини, що знаходиться в стаціонарі з приводу септикопіємічної форми пупкового сепсису, установле­на стафілококова природа захворю­вання. Який найбільш оптимальний вид специфічної терапії?

А. Трансфузії нативної плазми

В. Стафілококовий анатоксин

С. Антистафілококовий імуноглобулін

D. Переливання крові

Е. Стафілококовий бактеріофаг

 

804. У новонародженої дитини пра­ва рука приведена до тулуба, розігнута у всіх суглобах, ротована усередину в плечі, пронована в передпліччя, кисть у стані долонного згинання. Відсутні спонтанні рухи в плечовому і ліктьо­вому суглобах, пасивні рухи безболіс­ні. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Верхній проксимальний тип аку­шерського парезу Дюшена - Ерба

В. Нижній дистальний тип акушер­ського парезу Дежерина - Клюмпке

С. Тотальний тип акушерського па­резу

D. Остеомієліт правої плечової кістки

Е. Поліомієліт

805. Дитина народилася на 38-му тижні ґестації. Яка маса тіла при на­родженні може свідчити про її недо­ношеність?

А. Менше 2500,0 г

В. Менше 3000,0 г

С. Менше 2800,0 г

D. Ця дитина незалежно від маси тіла вважається доношеною

Е. Менше 2000,0 г

 

806. У недоношеного немовляти з назофарінгеальним зондом на першу добу життя виникла блювота черво­ною кров'ю. Тест Апта позитивний. Згортуваність крові за Лі - Уайтом -6 хв. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

А. Коагулопатія

В. Травма при введенні зонда

С. Геморагічна хвороба немовлят

D. ДВС-синдром

Е. Заковтування материнської крові

 

807. На 3-й день життя в новонаро­дженої дитини відзначене підвищення температури тіла до 38,5 °С. Об'єк­тивно: неспокійна, слизові оболонки і шкірні покриви сухі. Яка найбільш до­цільна тактика ведення хворого?

А. Призначення літичної суміші

В. 0,1 мл 50 % розчину анальгіну в/м

С. Звільнити дитину від пелюшок, додатково призначити усередину 5 % розчин глюкози до 100 мл.

D. Інфузійна терапія

Е. Антибіотик

 

808. У пологовому будинку в ди­тини на 3-й день життя з'явилася ге­морагічна висипка, блювота з кров'ю, випорожнення чорного кольору. Об­стеження виявило анемію, подовжен­ня часу згортання крові, гіпопротром-бінемію, нормальну кількість тромбо­цитів. Яка оптимальна терапевтична тактика лікування цього хворого?

А. Етамзилат натрію

В. Вітамін К

С. Е-амінокапронова кислота

D. Фібриноген

Е. Глюконат кальцію

 

809. У дитини при народженні від­криті велике і мале тім'ячка. До якого віку у цієї дитини повинне закритися мале тім'ячко?

А. До 6-го місяця

В. До 10-12 тижнів після наро­дження

С. До 4-го місяця

D. До 4-8 тижнів після народження

Е. До 1-1,5 років

 

810. Дитині 16 днів, через гіпога-лактію у матері необхідне призначен­ня докорму Яку суміш варто призна­чити?

А. "Малютка"

В. "Малиш"

С. Кефір

D. Незбиране коров'яче молоко

Е. Ацидофільне молоко

 

811. Пологи завершилися живою, доношеною дівчинкою, без асфіксії. Об'єктивно: дитина млява, шкіра блі­да, злегка жовтувата. Набряків не­має. Живіт м'який, печінка і селезінка збільшені. Дослідження крові на ре-зус-належність показали, що в матері група крові - А(П), Кп(-), у дитини - А(П), НЬ(+). Яку патологію немовля­ти можна припустити?

А. Порушення мозкового кровообігу

В. Гемолітична хвороба немовляти

С. Аномалії розвитку паренхіма­тозних органів

D. Фізіологічна жовтяниця

Е. Внутрішньочерепна мозкова травма

 

812. Доношена дитина масою 3150г народилася від другої вагітності. Першу вагітність перервано штучним абортом. У матері - КЬ(-) негативна кров, у дитини - КЬ(+) позитивна. У новонародженого через 1 годину взя­та пуповинна кров на білірубін. Пер­ший аналіз - 60 мкмоль/л, другий -71 мкмоль/л. Який приріст білірубіну в сироватці крові є показанням для за­мінного переливання крові?

А. 2-4 мкмоль/л

В. 10-11 мкмоль/л

С. 5-7 мкмоль/л

D. 7-10 мкмоль/л

Е. 12-15 мкмоль/л

 

813. Доношена дитина вагою 3100г народилася від третьої вагітності. Пер­ша вагітність - штучний аборт, друга -самовільний викидень у 12-13 тижнів. Оцінка дитини за шкалою Апгар - 9 балів. Плацента велика,, масою 800 г. В першу добу з'явилося жовтушне за­барвлення шкіри, дитина в'яла. У ма­тері В(ІП) КЬ-негативна група крові, у дитини - А(II) КЬ-позитивна. Збіль­шена печінка та селезінка. В пуповин-ній крові - білірубін - 80 мкмоль/л: НЬ- 116 г/л, Ер-2,0х10|2/л, наявність молодих форм еритроцитів – норма еритробластів. Яка найдоцільніша лі­кувальна тактика у даному випадку?

А. Використання ентеросорбентів

В. Фототерапія

С. Дезінтоксикація

D. Покращення кон'югаційної функ­ції печінки

Е. ОЗПК

 

814. Стан новонародженого через добу після народження погіршився. Із анамнезу відомо, що у матері - 0(1) Кп(-) група крові, у батька - А(ІІ) КЬ(+). Перша вагітність закінчилась самовільним викиднем. Дитина блі­да, в'яла, судомні тремтіння кінцівок, збільшена печінка. З'явилось жовтуш-ний колір шкіри, слизових оболонок. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Внутрішньоутробне інфікування

В. Гемолітична хвороба новонаро­джених

С. Інфекційний гепатит

D. Внутрішньочерепна травма

Е. Транзпторна гіпербілірубінемія

815.У дитини віком 2 доби, наро­дженої на 32 тижні вагітності з вагою 1700 г наростають зміни з боку ди­хальної системи, які з'явились через 8 годин після народження. У матері дитини 3-я вагітність, другі пологи, абортів не було. Попередня народже­на дитина загинула від синдрому ди­хальних розладів. Об'єктивно: оцінка за шкалою Сільвермана 6 балів, ди­хання з порушеним ритмом, апное, звучний видих, кивання головою при диханні, зниження тонусу м'язів. При аускультації дихання помірно послаб­лене, багато хрипів з обох боків. При рентгенологічному дослідженні встановлено нодозно-ретикульозну сітку. Чим обумовлений синдром дихальних розладів у дитини?

А. Ателектазами легенів

В. Діафрагмальною грижею

С. Синдромом гіалінових мембран

D. Внутрішньоутробною пневмонією

Е. Набряково-геморагічним син­дромом

816.Вагітна Р., 26 років, надійшла до пологового будинку в потужному пері­оді. Дана вагітність друга, перша закін­чилась передчасним пологами мертво­го плоду. Через ЗО хвилин від початку потуг народилась жива дівчинка ма­сою 3600 г, крик з'явився відразу, шкіра бліда, трохи жовтушна, визначається збільшення печінки та селезінки. По­слід відшарувався та виділився через 15 хвилин, маса плаценти - 800 г. У ма­тері - резус-негативний тип крові 0(1) групи, у дитини - 0(1) група, резус-позитивний. У крові дитини біліру­бін складає 64 мкмоль л, гемоглобін -160 г л. Який з наступних діагнозів най­більш імовірний?

А. Внутрішньоутробне інфікування

В. Внутрішньочерепна пологова травма новонародженого

С. Асфіксія новонародженого важ­кого ступеня

D. Пологова пухлина

Е. Гемолітична хвороба новонаро­дженого, жовтушно-анемічна форма

817.Дитина народилася на 8-му місяці вагітності. У неї встановлено: мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини на 2-му місяці вагітності хворіла: був нетривалий підйом тем­ператури до 37,5 °С, збільшення лім­фатичних вузлів та дрібноплямистий висип на обличчі, тулубі і кінцівках, який пройшов без залишкових явищ. Який найбільш імовірний попередній діагноз у дитини?

А. Хламідійна інфекція

В. Цитомегаловірусна інфекція

С. Герпетична інфекція

D. Краснуха

Е. Токсоплазмоз

818.Дівчинка народилась від 5-ї вагітності, 2-х пологів. Мати має А(Н) КЬ-негативний, дитина - А(П) ЯЬ-по-зитивний тип крові. Білірубін в пу-повинній крові складав 32 мкмоль/л (непр. - 32 мкмоль/л, пр. - 0). Че­рез 5 годин стан дитини погіршився, з'явились симптоми інтоксикації, іктеричність склер, жовтяниця шкіри, в'ялість, фізіологічні рефлекси при­гнічені. Рівень білірубіну підвищився до 110 мкмоль/л (за рахунок непрямої фракції). Ваша терапевтична тактика?

А. Операція замінного переливан­ня крові

В. Гемотрансфузія, сеанси фототе­рапії

С. Гемодіаліз, форсований діурез

D. Гемосорбція

Е. Інфузія альбуміну, фенобарбі­тал, холестирамін

 

819. Хлопчик народився в асфіксії на 40 тижні 6-ї патологічної вагітнос­ті (мала місце загроза зриву, гестоз І типу ІІ-Ї половини), 3-х пологів. Ма­тері 40 років. Стан дитини важкий, вага 2 кг, мають місце ознаки недо­зрілості, симптом гідроцефалії. Шкіра бліда, жовта, акроціаноз. Тони серця глухі, грубий систолічний шум в усіх точках аускультації. Живіт збільше­ний, печінка +3 см. Сеча насичена, кал світлий. Окулістом виявлено хоріоре-тиніт. Ваш попередній діагноз:

А. Уроджений гепатит

В. Гемолітична хвороба новонаро­джених

С. Сепсис

D. Природжена вада серця

Е. Природжений токсоплазмоз

820.Дівчинка від третьої вагітності народилася доношеною, із помітною жовтяницею шкіри і слизових оболо­нок. Навколоплідні води зафарбовані в жовто-зелений колір. Запідозрено гемолітичну хворобу новонародже­них. Що з перерахованого підтвердить діагноз найбільш імовірно?

А. Рівень еритроцитів та НЬ у пу-повинній крові

В. Акушерський анамнез матері

С. Група крові та КЬ-належність ма­тері і дитини

D. Рівень білірубіну в пуповинній крові

Е. Погодинний приріст білірубіну

 

821. Доношений новонароджений масою тіла 3800 г, що відповідає термі­ну ґестації, важить на 3-й день життя 3200 г. Втрата маси:

А. Перевищує норму

В. Менше норми

С. Відповідає нормі

D. Не можна оцінити

Е. Інший варіант відповіді

 

822. Новонароджений масою 4300 г народився з утрудненим виведенням плечей після тривалих пологів. При огляді спостерігаються ціаноз, западан­ня грудини та роздування крил носа. Немовля потрібно обстежити в плані:

А. Однобічного паралічу гортанно­го нерва

В. Паралічу Ерба

С. Паралічу Дежерін - Клюмпке

D. Паралічу діафрагмального нерва

Е. Двостороннього паралічу гортан­ного нерва

823. В дитини віком 40 годин спо­стерігаються гіперестезія, пригнічен­ня ЦНС, порушення апетиту. Є підо­зра на сепсис. Слід провести диферен­ціальний діагноз із:

А. Ппокальиіемією

В. Гіпоглікемією

С. Гіпербілірубінемією

D. Гіперкаліємією

Е. Гіпомагніємією

824. У доношеної дитини віком 6 днів на різних ділянках шкіри виявля­ються еритема, мляві міхурі, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля має вигляд ошпареного окро­пом. Виявлено позитивний симптом Нікольського. Загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперес­тезія, фебрильна температура. Найімо­вірніший діагноз у цьому випадку?

А. Епідермоліз

В. Флегмона новонародженого

С. Псевдофурункульоз Фігнера

D. Міхурчатка новонародженого

Е. Ексфоліативний дерматит Ріттера

 

825. У передчасно народженої ди­тини на шкірі стегна виявлено везику-

лярні висипання. Загальний стан дити­ни не порушений. З яким інфекційним агентом можна пов'язати ці зміни?

А. Стрептокок

В. Бліда спірохета

С. Стафілокок

D. Мікоплазма

Е. Лістерія

826. Доношений новонароджений з проявами риніту, гепатоспленомега-лією та десквамацією шкіри долонь, стоп і ділянки промежини міг бути ін­фікованим:

А. Блідою спірохетою

В. Цитомегаловірусом

С. Вірусом герпесу

D. Токсоплазмою

Е. Мікоплазмою

 

827. Доношена дівчинка від II ва­гітності. Пологи в лицевому передле-жанні. Після народження неспокійна, свідомість не порушена, клонічні судо­ми. М'язовий тонус підвищений, сухо­жильні рефлекси високі, фізіологічні рефлекси підвищені. Велике тім'яч­ко напружене, пульсує. Позитивний симптом Грефе. Який синдром уражен­ня ЦНС зумовив тяжкість стану?

А. Синдром порушення вітальних функцій

В. Синдром лікворної гіпертензії

С. Синдром спинального шоку

D. Синдром мозкової коми

Е. Синдром вогнищевих розладів

 

828. Дівчинка у віці 36 годин. На­родилась у сідничному передлежан-ні, оцінка за шкалою Ангар 4/6 балів. Вага 4000 г. Адинамічна, м'язова гіпотонія (більше в ручках). Рефлекси спинального автоматизму не виклика­ються. На огляд реагує болісним кри­ком. ЧД - 70/хв., втягування посту­пливих місць грудної клітки. Дихання пуерильне. Епізоди брадиаритмії. Для лікування дихальних розладів най­більш необхідно:

А. Призначення серцевих глікозидів

В. Призначення антибіотиків

С. Санація трахеобронхіального де­рева

D. Введення сурфактанту

Е. Іммобілізація шийного відділу хребта

 

829. Доношений хлопчик 5 діб жит­тя з клінічними проявами кардиту, сер­цевої недостатності. При якій частоті серцевих скорочень введення серцевих глікозидів найбільш раціональне?

А. 100 на хвилину

В. 130 на хвилину

С. 120 на хвилину

D. 160 на хвилину

Е. 80 на хвилину

 

830. Доношена дівчинка у віці 7 діб. Оцінка за шкалою Апгар 6/7 балів. Вага - 3400 г, зріст - 50 см. Окруж­ність голови - 36 см, грудей - 35 см. З народження в неврологічному статусі: неспокій, поверхневий сон, тремор кін­цівок та підборіддя, м'язова дистонія, підвищення безумовних рефлексів. Велике тім'ячко 2,5x2,5 см. Дані не-йросонографії без патологічних змін. Неврологічні прояви зменшились на 7 добу. Найбільш імовірний синдром пошкодження ЦНС:

А. Гідроцефальний

В. Ппертензійний

С. Гіперз.будливості

D. Судомний

Е. Коматозний

 

831. При огляді новонароджено­го запідозрено фенілкетонурію. Яке скринінгове дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?

А. Проба Фелінга

В. Визначення статевого хроматину

С. Дослідження дерматогліфіки

D. Проведення нейросонограми го­ловного мозку

Е. Визначення каріотипу

 

832. У немовляти (пологи патоло­гічні) з першого дня життя відсутні активні рухи в правій руці. Стан по­рушений. Рефлекс Моро справа не ви­кликається. Різко знижені сухожиль-но-периостальні рефлекси на ураже­ній руці. Імовірніше всього, у дитини:

А. Внутрічерепна родова травма

В. Травматичний плексит, дисталь­ний тип

С. Остеомієліт правої плечової кістки

Б. Травматичний перелом правої плечової кістки

D. Травматичний плексит, тоталь­ний тип

 

833. У дитини, народженої в тер­мін 32 тижні, через 4 години після на­родження з'явилася клініка СДР. При огляді - кров'янисто-пінисте виділен­ня з рота, аускультативно - у легенях ослаблене дихання, розсіяні крепітую-чі і незвучні дрібнопухирчасті хрипи. Рентгенологічно - зменшення розмі­рів легеневих полів, "розмита" рентге нологічна картина. Укажіть найбільш

імовірний діагноз:

А. Первинні ателектази

В. Набряково-геморагічний синдром

С. Хвороба гіалінових мембран

D. Транзиторне тахіпное

Е. Внутрішньоутробна пневмонія

 

834. У дитини група крові В(Ш) Ші-негативна, у матері А(ІІ) КЬ-по-зитивна. На 12 добу рівень загально­го білірубіну - 150 мкмоль/л, пря­мого - 7,8 мкмоль/л, непрямого -142,2 мкмоль/л. Стан не порушений. Укажіть найбільш імовірний діагноз у дитини.

А. Механічна жовтяниця

В. Гемолітична хвороба немовлят, жовтянична форма, резус-конфлікт

С. Гемолітична хвороба немовлят, жовтянична форма, групова несу­місність

D. Кон'югаційна жовтяниця

Е. Фізіологічна жовтяниця

 

835. Немовля народилося від V ва­гітності (попередні вагітності перери­валися у першому триместрі), що пе­ребігала з ґестозом, анемією вагітних, у матері хронічний сальпінгоофорит. При народженні у дитини спостеріга­лися аномалія розвитку очей (приро­джена катаракта лівого ока), агенезія зовнішнього слухового отвору, при­роджена вада серця. Внаслідок чого найбільш можливе виникнення зазна­чених аномалій розвитку?

А. Внутрішньоутробна інфекція

В. Генні аномалії

С. Хромосомні аномалії

D. Вплив професійної шкідливості

Е. Вплив екологічно забрудненого середовища

 

836. Дівчинка народилась на 35-му тижні ґестації. Маса при народжені і 2450 г, довжина тіла - 46 см. Період адаптації протікав гладко. Виписуєтся додому на 8-му добу життя з масою

2500 г. Вигодовується груддю. В якій групі здоров'я слід спостерігати цю дитину?

А. І

В. ІІ-А

С. ІІ-Б

D. III

Е. IV

 

837. Дитина ЗО днів, народилася недоношеною, вага при народженні 2300 г. У матері агалактія, а можливості годувати донорським молоком немає. Яку з штучних молочних сумішей лікар може призначити для цієї дитини як найбільш оптимальну?

А. "Лофенолак"

В. 5 % манна каша

С. "Прособі"

D. "Малиш"

Е. "Малютка"

 

838. У хлопчика 4 діб життя з'яви­лись прояви геморагічної хвороби но­вонароджених у вигляді мелени. Який препарат повинен був призначити лі­кар в перші години життя для профілактики цього захворювання?

А. Дицинон

В. Глюконат кальцію

С. Вікасол

D. Епсилон-амінокапронову кис­лоту

Е. Вітамін С

 

839. Доношена дівчинка від II вагіт­ності, що протікала на фоні пієлонеф­риту, кольпіту. Із 3-ї доби життя відзна­чається поява та зростання іктеричнос-ті' шкіри на фоні млявості, зниження апетиту. В легенях дихання пуерильне. Тони серця приглушені. Живіт помір­но здутий. Печінка +3 см. Селезінка +0,5 см. Сеча має колір "пива", кал зви­чайного кольору. Загальний білірубін 168 мкмоль/л, прямий 138 мкмоль/л. Найбільш імовірний діагноз?

А. Жовтяниця від материнського молока

В. Гемолітична хвороба новонаро­джених

С. Фізіологічна жовтяниця ново­народжених

D. Внутрішньоутробний гепатит

Е. Атрезія жовчовивідних шляхів

840. Хлопчик народився на 32-му тижні ґестації. Через 2 години після народження з'явились дихальні розла­ди. Тяжкість СДР за шкалою Сільвер-мана 5 балів. В динаміці дихальні роз­лади зростають, дихальна недостат­ність не ліквідується при проведенні СДППТ за Мартином - Буйєром. На рентгенограмі: в легенях відзначаєть­ся ретикулярно-нодозна сітка, пові­тряна бронхограма. Напевне, синдром дихальних розладів обумовлений:

А. Сегментарними ателектазами

В. Хворобою гіалінових мембран

С. Бронхолегеневою днеплазією

D. Природженою емфіземою легень

Е. Набряково-геморагічним син­дромом

 

841. У новонародженої, на вигляд здорової дівчинки, на 2 добу життя спостерігаються блювання з доміш­ками крові, мелена. Найвірогідніший діагноз?

А. Вада розвитку шлунково-киш­кового тракту.

В. Пологова травма

С. Тромбоцитопатія

D. ДВЗ-синдром

Е. Геморагічна хвороба новонаро­дженого

 

842. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень спостерігаються гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35 %, а в загальному ана­лізі ліквору виявлено підвищену кіль­кість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:

А. Анемії

В. Менінгіту

С. Сепсису

D. Внутрішньочерепного кровови­ливу

Е. Внутрішньоутробної інфекції

 

843. У новонародженої дівчинки, яка народилася від 2 термінових по­логів з масою 3500 г, оцінкою за шка­лою Апгар 8-8 балів, на 1 добу життя з'явилася жовтяниця. Непрямий бі­лірубін в крові 80 мкмоль/л, через 6 годин - 160 мкмоль/л. Виберіть пра­вильний метод лікування

А. Операція замінного переливан­ня крові

В. Фототерапія

С. Інфузійна терапія

D. Призначення фенобарбіталу

Е. Ентеросорбенти

 

844. Новонароджена, вага тіла 2000 г. Термін ґестації ЗО тижнів. Че­рез три години після народження з'явилась ядуха, акроціаноз. ЧД -80/хв., експіраторні шуми, ЧСС -186/хв. Перкуторно - звук скорочений, вислуховується крепітація. Лікар за­підозрив синдром дихальних розладів. Яке дослідження потрібно провести?

А. Аналіз крові

В. Рентгенографія органів дихання

С. Біохімічне дослідження сироват­ки крові

D. Вимірювання артеріального тиску

Е. Електрокардіографія

 

845. Дитина від матері, що страж­дає хронічним холециститом, на 6-му місяці вагітності перенесла ГРВІ. У пологах - тривалий безводний період. Маса тіла - 3100 г. Пуповина відпа­ла на 7 добу. Додому виписана на 8-й день життя. З 10 дня стала млявою, погано ссе, зригувала. На 17 добу маса тіла 3150 г, шкіра сіра, з пупкової рани гнійне відділення. Випорожнення із зеленню, рідкі. Хірургом діагностова­но гнійний остеомієліт плечової кіст­ки. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює таку картину?

А. Остеомієліт

В. Сепсис новонароджених

С. Гнійний омфаліт

D. Ентероколіт

Е. Внутрішньоутробний сепсис

 

846. У дівчинки на 7-й день життя з'явилося збільшення правої грудної залози. При пальпації права грудна залоза щільна, дитина плаче. Шкіра в місці інфільтрації гіперемована. Зни-

жений апетит. З вивідних протоків грудної залози виділяється гній. Яка найбільш імовірна патологія, що зу­мовлює дану клініку?

А. Статевий криз

В. Гінекомастія

С. Некротична флегмона

D. Сепсис новонародженого

Е. Мастит новонародженого

 

847. Дитина від матері, що страж­дає хронічним пієлонефритом, перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи термінові, тривалий безводний період. На 2-й день у дитини з'явилося ерите-матозне висипання, в подальшому - пухирі розміром біля 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом. Симптом Нікольського позитивний. Після роз­тинання пухирів з'являються ерозії. Дитина млява. Температура тіла субфебрильна. Діагноз?

А. Везикулопустульоз

В. Пухирчатка новонародженого

С. Псевдофурункульоз

D. Сепсис

Е. Дерматит Ріттера

 

848. Дитина народилася у іестацій-ному віці 34 тижні у тяжкому стані. Провідними були симптоми дихаль­них розладів: звучний подовжений видих, участь додаткових м'язів у ди­ханні, наявність крепітуючих хрипів на фоні жорсткого дихання. Оцінка за шкалою Сільвермана при народженні 0 балів, через 3 години - 6 балів з на­явністю клінічних даних. Який метод діагностики дозволить встановити вид пневмопатії у дитини?

А. Встановлення газового складу крові

В. Клінічний аналіз крові

С. Рентгенологічне дослідження ор­ганів грудної клітки

D. Протеїнограма

Е. Імунологічне дослідження

 

849. Хлопчик народився від V ва­гітності, яка перебігала з токсикозом І і П-ї половини, на 33 тижні ґестації з масою 1400 г. Перші 4 вагітності у ма­тері закінчилися спонтанними аборта­ми. У дитини діагностовано гідроцефа­лію, природжену ваду серця, гепатит, хоріоретиніт. Яка внутрішньоутробна інфекція має місце у хворого?

А. Токсоплазмоз

В. Цитомегалія

С. Краснуха

D. Лістеріоз

Е. Сифіліс

 

850. У новонародженої дитини з 3-го дня життя з'явилися кривава блю­вота, рясні (3-4 рази на день) криваві випорожнення темно-коричневого ко­льору, кровотеча із пупкової ранки, а також геморагічна висипка на шкірі. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гемолітична хвороба новонаро­джених

В. Сепсис новонароджених

С. Синдром проковтнутої крові

D. Геморагічна хвороба новонаро­джених

Е. Гастроентероколіт

 

851. У 3-денної доношеної ново­народженої дитини спостерігаєть­ся рівень непрямого білірубіну -345 мкмоль/л, погодинний приріст -6,8 мкмоль/л. Стан дитини важкий - зниження рефлексів, гіпотонія м'язів, тремор кінцівок. Кров дитини та мате­рі несумісна за Кп-фактором. Який ме­тод лікування найбільш ефективний?

А. Лікування не потребує

В. Фототерапія

С. Прийом фенобарбіталу

D. Гемосорбція

Е. Замінне переливання одногрупної та КЬ-сумісної крові

 

852. Дитина народилася від І вагіт­ності в гестаційний строк 37 тижнів шляхом кесаревого розтину з масою тіла 5100 г. Мати хворіє на цукровий діабет протягом 5 років. Під час огля­ду: коротка шия, гіпертрихоз. Встано­віть попередній діагноз:

А. Гіпертиреоз

В. Гіпотиреоз

С. Діабетична фетопатія

D. Хвороба Дауна

Е. Хвороба Іценка - Кушинга

 

853. Дитина народилася недоноше­ною від III вагітності в гестаційний строк 34 тижні з масою тіла 2000 г. По­передні вагітності закінчувалися на­родженням мертвих дітей. Дитині вста­новлено діагноз: токсоплазмоз. При­значте лікування.

А. Антибіотики цефалоспоринового ряду

В. Піриметамін

С. Аміноглікозиди

D. Нітрофурани

Е. Бісептол

 

854. Дитина народилася від І вагіт­ності в гестаційний строк 42 тижні з масою тіла 4300 г. Під час огляду відмі чається великий живіт, пупкова кила. Обличчя пастозне, перенісся широке, плоске, язик висунутий; очі малень­кі, губи товсті. Низький тембр голо­су. Шкіра суха, жовтяниця, лущиться, холодна на дотик. ЧСС - 120/хв. Яке захворювання можна запідозрити? А. Хвороба Гіршпрунга

В. Хвороба Дауна

С. Хондродистрофія

D. Природжений гіпотиреоз

Е. Гемолітична хвороба новонаро­джених

 

855. Дитина народилася від III по­логів з масою тіла 1200 г у гестаційний строк 34 тижні. Перебіг вагітності з анемією, погрозою переривання. Че­рез декілька годин після народження встановлений діагноз "СДР". Призна­чте етіопатогенетичне лікування.

А. Інгаляції сурфактанту

В. Оксигенотерапія

С. Антибактеріальна терапія

D. В/в інфузії глюкози

Е. В/в інфузії сольових розчинів

 

856. Новонародженій дитині віком 23 години встановлено діагноз: гемо­літична хвороба новонароджених за резус-фактором. Рівень загального бі­лірубіну становить 200,57 мкмоль/л за рахунок непрямого білірубіну. Яка тактика неонатолога?

А. Консервативна терапія

В. Операція замінного переливан­ня крові

С. Гемосорбція

D. Фототерапія

Е. Спостереження за дитиною і ла­бораторний контроль

 

857. У новонародженої дитини від­значаються вади розвитку: ранній фе­тальний кардит, незрощення верхньої губи. В який період внутрішньоутроб-ного розвитку відбулась дія можливо­го етіологічного чинника?

А. 22-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

В. Останній тиждень

С. Перший триместр вагітності

D. 28-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

Е. 32-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

 

858. Немовля народилось від дру­гої доношеної вагітності, других тер­мінових пологів від матері, яка має групу крові А(П) КЬ(-). Група крові дитини - 0(1), КЬ(+). Рівень непря­мого білірубіну у крові з пуповини складав 45 мкмоль/л. Через 3 години був отриманий показник вмісту не­прямого білірубіну у сироватці крові дитини - 105 мкмоль/л. У цей момент дитині слід призначити:

А. Інфузійну терапію

В. Фототерапію

С. Фенобарбітал

D. Ентеросорбенти

Е. Замінне переливання крові

859. Дитина народилася від пер­ших пологів, термін гестації 39 тиж­нів. Вага при народженні 3500. Через 18 годин з'явилась жовтяниця. Рівень білірубіну становив 110 мкмоль/л. Пе-ринатальних ускладнень не було. Що з перелічених чинників жовтяниці най­менш імовірне?

А. ГХН по КЬ-фактору або АВО-сис-темі

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Сепсис

D. Природжена гемолітична анемія

Е. Фетальний гепатит

 

860. Новонароджений госпіталізо­ваний з блювотою та явищами дегідра­тації. При огляді - дитина стабільна, мінімальна гіперпігментація навколо сосків. Концентрація Иа* та К* в си­роватці - 120 ммоль/л та 9 ммоль/л. Ваш діагноз?

А. Вторинний гіпотиреоїдизм

В. Пілоростеноз

С. Адреногенітальний синдром

D. Гіперальдостеронізм

Е. Пангіпопітуїтаризм

861. Використання 100 % кисню під час реанімації новонародженого:

А. Дозволяється протягом першої доби життя

В. Забороняється

С. Дозволяється в окремих випад­ках

D. Дозволяється протягом перших годин

Е. Дозволяється протягом кількох хвилин

 

862. Новонароджена дівчинка на­родилася з масою тіла 2400 г, довжи­ною 50 см. Термін гестації 40 тижнів. При огляді: підшкірно-жирова основа відсутня на тулубі і кінцівках. Про яку патологію можна думати?

А. Природжені дпзморфії

В. Недоношеність

С. Внутрішньоутробна інфекція

D. Внутрішньоутробна гіпотрофія

Е. Пологова травма

 

863. У новонародженої дівчинки на 20-у добу життя з'явились прояви ве-зикулопустульозу. Яка найбільш імо­вірна етіологія захворювання?

А. Стафілокок

В. Кишкова паличка

С. Гриби роду Сапdіdа

D. Синьогнійна паличка

Е. Протей

 

864. У доношеного хлопчика на 2 добу життя виникла помірна жовтя­ниця шкіри та слизових оболонок. За­гальний стан дитини не порушений. У крові: непряма гіпербілірубінемія -120 мкмоль/л. Група крові дитини А(П) КЬ(+), група крові матері В(ІІІ) Кп (+). Якою повинна бути тактика

лікаря?

А. Провести замінне переливання крові

В. Призначити ентеросорбенти

С. Призначити преднізолон

D. Призначити холекінетики

Е. Утриматись від медикаментоз­ної терапії

 

865. Хлопчик народився від III вагіт­ності. Перші дві вагітності закінчилися медичними абортами. Білірубін пупо-винної крові 41 мкмоль/л. На початку 2 доби з'явилась іктеричність шкіри і слизових оболонок. Білірубін дорів­нював 136 мкмоль/л за рахунок непря­мої фракції. У матері група крові 0(1) КЬ(+), у дитини - А(ІІ) КЬ(+). Укажіть механізм виникнення жовтяниці.

А. Запальний процес в печінці

В. Зниження активності глюкуро-нілтрансферазної системи печінки

С. Гемоліз еритроцитів за АВ0 -кон­фліктом О.

D. Порушення обміну білірубіну

Е. Порушення відтоку жовчі із пе­чінки

 

866. Лікар оглядає недоношену но­вонароджену дитину. Об'єктивно спо­стерігалося одиничне апное триваліс­тю до 5 сек. Якою основною функці­ональною особливістю дихальної сис­теми можна пояснити приступи апное у недоношеної дитини?

А. Функціональна незрілість ди­хального центру

В. М'якість хрящів трахеї та бронхів

С. Звуження просвіту дихальних шляхів

D. Схильність' слизових оболонок до набряку та гіперсекреції

Е. Недостатня дренажна та захисна функція бронхів

867. Дитині 12 днів. Мати скаржить­ся на щоденні зригування малими по­рціями. Випорожнення щоденні. Вагу набирає добре. З боку внутрішніх ор­ганів патології не виявлено. Який най­більш імовірний попередній діагноз?

А. Кишкова інфекція

В. Пілоростеноз

С. Парентеральна диспепсія

D. Пілороспазм

Е. Проста диспепсія

 

868. Дитина доношена, оцінка за Апгар 6 бал. Бліда, геморагії на шкірі, загальний набряк, гепатоспленоме-галія. Мати 0(1) К.Ь(-), дитина 0(1) КЬ(+). Гемоглобін пуповинної крові -70 г/л, Ер- 1,5х1012/л; ретикулоци-тів - 15 %, в периферичній крові є ери­тробласти. Білірубін при народженні - 58 мкмоль/л, некон'югований. У жінки викидні в анамнезі. Найбільш імовірний діагноз?

А. Природжений лейкоз

В. Резус-конфлікт, набрякова форма

С. Фетальний гепатит

D. Сепсис новонародженого

Е. Спадкова гемолітична анемія

 

869. Доношений новонароджений від першої вагітності і перших пологів. Мати 0(1) КЬ(+), дитина А(ІІ) Ші(+). Жовтяниця з 2 доби життя, швидко прогресує. Білірубін крові на 3 добу життя - 250 мкмоль/л, некон'юго­ваний - 240 мкмоль/л. Пряма проба Кумбса слабопозитивна. Анемія, Не -0,55. Найбільш імовірний діагноз?

А. Фізіологічна жовтяниця

В. Жовтяниця від грудного молока

С. Кон'югаційна жовтяниця

D. Фетальний гепатит

Е. АВО-конфлікт

 

870. Новонароджений від нормаль­ної вагітності і пологів. На 12 добу життя виражена жовтяниця шкіри. Ге-патоспленомегалії немає. Дитина ак­тивна. НЬ крові 140 г/л, Ер 4,8х10|2/л, Нг-0,45. Група крові матері В (III) Ші (+), дитини - В (III) КЬ (+). Білірубін крові 130 мкмоль/л, некон'югований 100 мкмоль/л. Найбільш імовірний діагноз?

А. Фізіологічна жовтяниця

В. Жовтяниця через АВО-конфлікт

С. Кон'югаційна жовтяниця

D. Синдром холестазу

Е. Гепатит

 

871. У новонародженої дитини діа­гностована фізіологічна жовтяниця. Для цього стану характерно:

А. Поява жовтого забарвлення шкі­ри на 2-3 день життя

В. Поява жовтяниці впродовж 1 доби життя

С. Тривалість жовтяниці більш ніж 10 днів

D. Повторне зростання інтенсив­ності жовтяниці

Е. Знебарвлені випорожнення

 

872. Хлопчик, народжений від здо­рової матері із рубцем на матці шляхом кесаревого розтину, протягом перших секунд життя залишався нерухомим, мав поодинокі дихальні рухи і часто­ту серцевих скорочень 70 в 1 хвили­ну. Найвірогіднішою причиною цього стану є?

А. Застійна серцева недостатність

В. Асфіксія

С. Внутрішньоутробна пневмонія

D. Внутрішньоутробний сепсис

Е. Менінгіт

 

873. Дитина народилася здоровою з масою 3500 , довжина 51 см, оцінка за Апгар 8 балів. У жінки перша необтя-жена вагітність, пологи в строк. Мати -0(1) Rh(-), батько - А(П) Rh(+), дитина - 0(1) Rh(+). Який метод профі­лактики Rh-конфлікту треба призна­чити?

А. Ентеросорбенти

В. Не потребує профілактики

С. Вітаміни

D. Антигістамінні препарати

Е. Анти-Rh-імуноглобулін

 

874. У дитини при народженні жовтяниця, блідість, спленогепатоме-галія. Кров - В(ІІІ) Rh(+); НЬ крові - 150 г/л, Ер- 4,2х10|2/л, ретикулоци-тів -9%. Білірубін крові-58 мкмоль/л, некон'югований. Мати - В(Ш) Rh(-), титр анти-Rh-антитіл під час вагітнос­ті 1:128; 1:256. Який метод спостере­ження найбільш імовірно допоможе визначити тактику лікування?

А. Рівень гепатоспецифічних фер­ментів

В. Загальний аналіз крові

С. Протеїнограма

D. Приріст білірубіну за годину

Е. Клінічне спостереження

 

875. Новонароджений масою 1200 г народився в терміні гсстації 29-30 тижнів. За Апгар 4-6 балів. Клінічно є ознаки СДР І ст. та некротичний ен­тероколіт І ст. Який метод годування ви виберете?

А. Парентеральне живлення

В. Годування через зонд

С. Годування з пляшечки з соскою

D. Не годувати

Е. Грудь матері

 

876. У новонародженого терміном гестації 31 тиждень наростає млявість, м'язова гіпотонія та пригнічення сві­домості. Аналіз ліквору: підвищена кількість еритроцитів, білка та підви­щений вміст глюкози. Ваш діагноз?

А. Внутрішньочерепний крововилив

В. Менінгіт

С. Сепсис

D. Анемія

Е. Внутрішньоутробна інфекція

 

877. При обстеженні новонародже­ної дитини діагностовано почервонін­ня шкірних покривів, яке з'явилось від разу після народження, а максимальної сили набуло на другу добу життя. Який попередній діагноз можна виставити?

А. Анулярна еритема

В. Токсична еритема

С. Транзиторна еритема

D. Вузлувата еритема

Е. Проста еритема

 

878. У дитини на 3 добу життя шкі­ра набула жовтого кольору. Дитина народилась з вагою 3,200 кг, довжи­на тіла 52 см. Активна. Над легенями пуерильне дихання. ЧД - 36/хв. Тони серця ритмічні. ЧСС - 130/хв. Живіт м'який. Печінка виступає з-під ребер­ної дуги на 2 см, селезінка не пальпу­ється. Випорожнення у вигляді меко-нію. Найбільш імовірний діагноз:

А. Гемолітична хвороба новонаро­джених

В. Фізіологічна жовтяниця

С. Сепсис новонароджених

D. Анемія Мінковського - Шофара

Е. Атрезія жовчних шляхів

 

879. Дитині 2 доби. Народилась з вагою 2900 г, довжиною 50 см. При огляді шкіра інтенсивно червоного ко­льору, еластична, тургор збережений. Дихання пуерильне. ЧД - 40/хв. Тони серця ритмічні, гучні. ЧСС - 138/хв. Живіт м'який. Печінка виступає на 2 см з-під реберної дуги. Діурез достатній. Стілець у вигляді меконію. Ваше за-ключення:

А. Бешихове запалення

В. Токсична еритема новонародже­ного

С. Флегмона новонародженого

D. Фізіологічна еритема новонаро­дженого

Е. Ексфоліативний дерматит Ріт-тера

 

880. У новонародженої дитини при огляді шкіри спостерігають наявність пушкового волосся на спині, плечах, верхніх кінцівках. Шкіра суха, змор­щена. Підшкірно-жирова клітковина розвинута слабо. Обвід голови - 34 см. Велике тім'ячко - 3x3 см, мале тім'яч­ко 0,5x0,5см. Тони серця ритмічні, ЧСС - 140/хв. ЧД - 38/хв. Над леге­нями пуерильне дихання. Живіт м'я­кий. Ваше заключення:

А. Ознаки незрілості

В. Ознаки доношеності

С. Ознаки гідроцефалії

D. Ознаки рахіту

Е. Ознаки гіпотрофії

 

881. Доношена дитина, народилась з масою тіла 3200 г, довжиною тіла 50 см, з оцінкою за шкалою Апгар 8-10 балів. Який оптимальний строк першого прикладання до грудей?

А. В перші 6 годин

В. В перші ЗО хвилин

С. В перші 24 години

D. В перші 48 годин

Е. Після 48 годин

 

882. Стан доношеної дитини при народженні був розцінений за шкалою Апгар у 8-Ю балів. На протязі перших часів життя у дитини відмічається ка­шель, поперхування, ядуха, ціаноз під час годування. Яке захворювання най­більш імовірне?

А. Ателектаз легень

В. Внутрішньоутробна пневмонія

С. Хвороба гіалінових мембран

D. Гостре респіраторне захворю­вання

Е. Трахео-стравохідна нориця

 

883. Дитина від юної, курящої по­роділлі, пологи ускладнені слабістю пологової діяльності, були утруднення при виведенні голови і плічок. Наро­дилася з оцінкою за шкалою Апгар - 4 бали. Що з зазначеного є чинником ризику спинальної травми?

А. Шкідливі звички

В. Юний вік матері

С. Утруднення при виведенні голо­ви і плічок

D. Слабість родової діяльності

Е. Хронічна гіпоксія

 

884. Новонароджена дитина наро­дилася з оцінкою по шкалі Апгар у 9 балів. Коли дитину варто прикласти до грудей?

А. На 2 добу після народження

В. Через 12 годин

С. Через 2 години

D. У родильному залі

Е. На 3 добу після народження

885. У дитини у віці 3-х тижнів на шкірі грудей і живота утворилися ве­ликі м'які міхури з гнійним вмістом, що швидко лопаються. Укажіть мож­ливий діагноз:

А. Везикулопустульоз

В. Пухирчатка немовляти

С. Токсична еритема

D. Сифілітична пухирчатка

Е. Псевдофурункульоз

886. У 3-денного немовляти вира­жені явища інтоксикації, підвищена температура тіла, в області нижньої третини лівого стегна - багряно-си­нюшна пляма з ознаками локального запалення і тенденцією до поширення. Поставте попередній діагноз:

А. Сепсис

В. Артрит лівого колінного суглоба

С. Гематогенний остеомієліт стег­нової кістки

D. Перелом стегнової кістки

Е. Флегмона стегна

 

887. Наприкінці першої доби у не­мовляти стан погіршився - підвищи­лася температура тіла до 38 °С, з'яви­лися ціаноз, занепокоєння, задишка до 85/хв., втягнення межребер'їв на вдиху. На губах - пінисте виділення. Над легенями "мозаїчний" перкутор-ний звук, дихання ослаблене, хрипи не вислуховуються. Тони серця при­глушені, тахікардія, систолічний шум. У крові лейкоцитоз, зрушення вліво. Поставте попередній діагноз:

А. Обструктивний бронхіт

В. Постнатальна пневмонія

С. Хвороба гіалінових мембран

D. Інтранатальна пневмонія

Е. Пневмопатія

 

888. У доношеної дитини 6-ти днів із третьої доби відзначається жовтя­ниця. Рівень непрямого білірубіну -100 мкмоль/л, прямого- 10 мкмоль/л. Визначте подальшу тактику.

А. Спостереження

В. УЗД печінки і жовчовивідних шляхів

С. Визначити погодинний приріст білірубіну

D. Провести операцію замінного пе­реливання крові

Е. Досліджувати маркери гепатиту

889. При огляді триденної дитини виявлена кривава блювота, петехіаль-но-плямиста висипка, часті рідкі ви­порожнення чорного кольору. У крові: Ер - 4,2х1012/л, НЬ- 128 г/л, тром­боцити - 200x109/л, протромбіновий індекс - 40 %, тест Апта: після дода­вання лугу колір розчину не змінився. Назвіть провідний механізм гемора­гічного синдрому у дитини:

А. Низький рівень VIII і IX факто­рів згортання крові

В. Низький рівень вітамін-К-залеж-них факторів

С. Коагулопатія споживання

D. Наявність материнських анти­тіл до тромбоцитів дитини

Е. Інфекційний вплив на кістково-мозкове кровотворення

 

890. У дитини через 10 годин після народження з'явилася жовтяниця, гі­потонія, гіпорефлексія, виявлена по­мірна гепатоспленомегалія. Випорож­нення і сеча - звичайного кольору. Бі­лірубін пуповинної крові 51 мкмоль/л за рахунок непрямого, у венозній кро­ві - Ер 3,5х1012/л, НЬ - 140 г/л, рети-кулоцити - 1,5%, білірубін - 111 мкмоль/л (прямий - 11 мкмоль/л), АлАТ - 0,4, АсАТ - 0,3. Група крові матері - А (II); Rh (-), дитини - А(ІІ); Rh (+). Яке лабораторне дослідження підтвердить ваш діагноз?

А. Визначення осмотичної резис­тентності еритроцитів

В. Дослідження маркерів вірусного гепатиту

С. Проба Кумбса

D. Еритроцитометрія

Е. Визначення в еритроцитах глюкозо-б-фосфатдегідрогенази

 

891. Дитина народилася вдома. Піс­ля пологів дитину сповили й уклали в ліжко. Первинний туалет немовляти не проводився. "Швидка допомога" приїхала за матір'ю і дитиною через 60 хвилин після пологів. До грудей при­кладений на другу добу. Із 3-го дня розвинулася склерема. Яка профілак­тична дія лікаря могла попередити розвиток склереми в даної дитини?

А. Ввести антибіотик

В. Провести первинний туалет не­мовляти

С. Прикласти дитину до грудей

D. Увести кортикостероїди

Е. Обкласти дитину грілками

 

892. У дитини через 10 годин піс­ля народження з'явилася жовтяниця, гіпотонія, гіпорефлексія, виявлена по­мірна гепатоспленомегалія. Випорож­нення і сеча звичайного кольору. Білі­рубін пуповинної крові - 51 мкмоль/л, за рахунок непрямого. У венозній крові: Ер -3,5х10і2/л. НЬ - 140 г/л, ретикулоцити - 26 %, білірубін веноз­ної крові - 125 мкмоль/л, прямий -10 мкмоль/л, АлАТ - 0,4, АсАТ - 0,3. Група крові матері - А(ІІ) Rh (-), ди­тини - А(П) Rh(+). Проба Кумбса по­зитивна. Яку кров ви використовуєте для замінного переливання?

А. А(ІІ) Ш(+)

В. А(ІІ) Rh(-)

С. 0(1) Rh(-)

D. АВ(ІУ)Rh(-)

Е. 0(1) Rh(+)

 

893. Дитина народилася від першої вагітності, що протікала з гестозом 1-ї і 2-ї половини. Пологи шляхом кесаре­вого розтину, оцінкою по шкалі Апгар 6 балів, з вагою 3000 г. Груди ссала актив­но, не зригувала. Через два тижні з'яви­лася блювота "фонтаном", з домішкою сквашеного молока, обсяг блювоти перевищував з'їдене. Стала млявою, погано додає у вазі, рідше мочиться й оправляється. Можливий діагноз:

А. Адреногенітальний синдром

В. Пілороспазм

С. Пілоростеноз

D. Кишкова непрохідність

Е. Гостра кишкова інфекція

 

894. У новонародженого спосте­рігається зростаюча адинамія, мляве смоктання, здуття живота, пізнє від-ходження меконію, товста шкірна складка, сухість шкіри, інтенсивна та пролонгована жовтяниця, запізнене відпадіння пупкового залишку, помір­на брадикардія. Який діагноз можна припустити?

А. Природжений гіпотиреоз

В. Сепсис новонародженого

С. Гемолітичну хворобу новонаро­дженого

D. Пологову травму

Е. Хворобу Гіршпрунга

 

895. На 5-й день життя у дитини, яка народилась у строк з масою тіла 3000 г, піднялась температура тіла до 37,5 °С, дитина почала в'яло ссати. До грудей була прикладена на 3-ю добу в зв'язку з післяпологовим ендометри­том у матері, яка лікувалась під час ва­гітності з приводу кольпіту. Об'єктивно: дитина активна, на шкірі грудей, живота, стегон в'ялі пухирці з мутним вмістом діаметром від 5 до 15 мм. Де­які з них поруйнувались, при цьому відкрилась яскраво-рожева поверхня. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:

А. Синдром Лаєла

В. Везикулопустульоз

С. Ексфоліативний дерматит Ріттера

D. Пухирчатка новонароджених

Е. Синдром Стівена - Джонса

 

896. Доношений хлопчик народив­ся від III вагітності. Перші вагітності були перервані медичним абортом. Оцінка за шкалою Апгар 1 хв. - 86, 2 хв. - 86. Через 3 години після по­логів з'явилось жовте забарвлення шкіри, дитина стала в'ялою. Білірубін крові - 48 мкмоль/л, через 3 години -96 мкмоль/л, реакція непряма. Печін­ка на 2,5 см виступає з-під краю ре­берної дуги, селезінка - на 1,5 см, сеча жовтого кольору, випорожнення - ме-коній. Група крові дитини - В(ІП), Rh- (негатив.), мати - 0(1), Rh+ (по­зитив.), гемоглобін - 159 г/л, еритро­цити - 4,5хЮІ2/л. Вкажіть найбільш імовірну причину жовтяниці.

А. Хвороба Жильбера

В. Атрезія жовчовивідних шляхів

С. Гепатит новонароджених

D. Фізіологічна жовтяниця

Е. Гемолітична хвороба новонаро­джених

897. У новонародженого, що наро­дився в результаті стрімких пологів, спостерігається парез м'язів кисті. Ха­пальний рефлекс відсутній, не вдаєть ся викликати долонно-ротовий реф­лекс. Чутливість кисті відсутня. Ваш діагноз?

А. Тотальне ураження плечового сплетення

В. Парез Дюшена - Ерба

С. Парез Дежерін - Клюмпке

D. Парез діафрагми

Е. Синдром Горнера - Бернара

 

898. У новонародженої недоно­шеної дитини з гестаційним віком 34 тижні через 2 години після народжен­ня спостерігалися збільшення частоти дихальних рухів до 80 /хв, шумне стри-дорозне дихання. За даними клініко-рентгенологічного дослідження вста­новлена хвороба гіалінових мембран. Провідним фактором розвитку пнев-мопатії у цієї дитини є:

А. Пологова травма

В. Структурно-фуикціоиальиа не­зрілість органів дихання

С. Паління матері під час вагітності

D. Внутріутробні інфекції

Е. -

899.У немовляти, що перенесло асфіксію в родах, на 3-ю добу життя з'явилася кровотеча з пупкової ранки. У лабораторних даних - гіпокоагуля-ція, тромбоцитопенія, гіпопротромбі-немія. Чим обумовлені клініко-лабо-раторні зміни?

А. Тромбоцитопенічною пурпурою

В. Геморагічною хворобою немовлят

С. Природженою ангіопатією

D. Д ВС-синдромом

Е. Травмою пупкової судини

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Педіатрія

На сайте allrefs.net читайте: Педіатрія.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Неонатологія

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Педіатрія
1. Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться на обліку в ревмокардіологічному кабінеті дитяч

Дитячі інфекції
584.Дитина 5 років захворіла го­стро. Захворювання почалося з під­вищення температури тіла до 38,5 °С, частих малокалових випорожнень з великою кількістю мутного слизу. Під час деф

Невідкладні стани
  753. У 5-літньої дитини гостро ви­ник приступ серцебиття, що супрово­джується нудотою, запамороченням, загальною слабістю. На ЕКГ зафік­сована тахікардія з частотою

Медична генетика
900. У дівчинки 4-тижневого віку спостерігається багаторазова блювота "фонтаном", не пов'язана з прийомом їжі. Періодично - рідкі випорожнен­ня. При огляді: дитина зневод

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги