рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Доступність і загальність

Доступність і загальність - раздел Образование, Сутність та основні риси сучасної глобалізації. Фактори, що прискорюють гальмують процес глобалізації 2. Ступінчастість Розвитку. ВХодження Фірми В ...

2. Ступінчастість розвитку. Входження фірми в міжнародний бізнес, як правило, починається з простих форм звичайної зарубіжної торгівлі і з розвитком досягає найбільш складної форми міжнародного бізнесу - ТНК.

3. Технологічна глобалізація. Можливості комп'ютеризації, інформатизації і телекомунікацій принципово змінили характер міжнародного бізнесу, який придбав три принципово нові риси:

а) може здійснюватися «не виходячи з офісу»;

б) може здійснюватися в режимі реального часу;

в) може охоплювати всі ринки товарів, що цікавлять бізнес (капіталу, робочої сили і т.д.)

4. Фінансиарізация. В епоху глобализації новітні і численні фінансові інструменти, накладаючись на унікальні можливості комп'ютеризації і телекомунікацій, стали, по суті, мірилом досконалості будь-якого міжнародного бізнесу.

5. Накопичення знань і глобалізація бізнесу.

6. Складна взаємодія національного та інтернаціонального. З одного боку, глобалізація вела і веде до чисто конвергентних процесів: починаючи від джинсів телевізорів, гамбургерів до формування мультинациональної ділової культури, певні принципи і правила якої розділяються практично більшістю серйозних бізнесменів світу. Але, з іншого боку, наростає національна і культурна диференціація, з'являються дивергентні процеси.

Мотиви, що спонукають здійснювати міжнародний бізнес:

1. Розширення збуту .Міжнародний збут є головним мотивом участі фірм в міжнародному бізнесі. Наприклад, швейцарська харчова компанія Nestle 98.2% доходів отримує за рахунок закордонних продажів, швейцарська компанія АВВ (ASEA BROWN BOVERY – електронне і електротехнічне устаткування) – 87,2%, американська нафтова компанія Exxon - 79,6%, нафтовий концерн Royal Dutch Shell - 73,3%, Daimler-Benz - 63,2%.

2. Придбання ресурсів .З метою зниження витрат фірми здійснюють пошук джерел сировини, напівфабрикатів, комплектуючих виробів у видалених регіонах.

3. Диверсифікація. Освоєння нових ринків за рахунок розробки різноманітних нових товарів.

3. Функції міжнародного менеджера

Ефективна діяльність міжнародного менеджера зумов­люється тим, наскільки повно менеджер знає та розуміє базові елементи зовнішнього середовища. Однак діяльність міжнарод­ного менеджера — це багатогранна робота, яка може бути пред­ставлена виконанням основних ролей:

1. Організатор пошуку можливостей фірми на зовнішньому ринку. На цьому етапі організуюча роль міжнародного мене­джера передбачає рішення трьох ключових проблем:відокремлення спільно з командою ключових напрямків пошуку (тут дуже корисні метод «мозкового штурму» та техніка експертних опитувань типу «Делфі»); організація зусиль служб та зовнішніх консультантів на проведення попереднього аналізу;остаточний вибір перспективних можливостей (з особли­вою наполегливістю щодо контролю результатів аналізу та про­відної ролі міжнародного менеджера у всіх попередніх перегово­рах з ймовірними партнерами).

2. Стратегічний мотиватор. Визна­чає, обґрунтування основних мотивів, якими керується фірма при виході на міжнародні ринки: виживання, розвитку, закріплення на освоєних ринках. Різні мотиви зумовлюють зміну стратегічної мети, конкретних планів її досягнення.

3. Культурний аналітик. Цю роль, на відміну від маркетингових, економічних, юридичних завдань, ви­конує керівник, міжнародний менеджер: розумі­ти особливості національної культури, передбачити всі проблеми комунікацій для забезпеченості ефективності менеджменту (обмі­ну інформацією), встановлення контактів з урахуван­ням національних стереотипів.

4. Організатор та керівник інтернаціонального колективу. Потребує знань в області культури, але при більш ретель­ному аналізі виявляється, що в значній мірі тут необхідні ще й економічні, політичні, юридичні знання.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Сутність та основні риси сучасної глобалізації. Фактори, що прискорюють гальмують процес глобалізації

Глобалізація це розширення поглиблення та прискорення взаємозв язків у світовому просторі в усіх аспектах сучасного людського життя Вона втілює... Виділяють аспектів глобалізації... економічний...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Доступність і загальність

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Посилення навантаження на світову екосистему.
Американський аналітик Мойзес Наїм називає п’ять загроз глобалізації, що стають найбільш значимими проблемами сучасного суспільства: - розповсюдження наркотиків,

Стратегічний оптимізатор міжнародного бізнесу.
Завдання міжнародного менеджменту: — комплексне вивчення, аналіз та оцінка зовнішнього сере­довища міжнародного бізнесу з метою пошуку та використання джерел конкурентних

Наслідки створення альянсу для партнерів
Цілі і інтереси альянсу потрібно відокремлювать від цілей і інтересів окремих компаній, які входять в альянс. Тобто важливо оцінити як результати від партнерства, так і ефект спільної роботи в алья

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги