рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Культ складається з культових дій, предметів культу та культових споруд.

Культ складається з культових дій, предметів культу та культових споруд. - раздел Педагогика, Лекція 1. Предмет та основні категорії релігієзнавства До Культових Дій Відносяться Всі Різновиди Дій, Що По...

До культових дій відносяться всі різновиди дій, що пов’язані з релігійно-магічними уявленнями: обряди, ритуали, жертвоприношення, таїнства, богослужіння, містерії, пости, молитви, проповіді та ін.

Предмети культу – це предмети, які є об’єктами поклоніння, або предмети, які використовуються під час культової дії (священні реліквії, ікони, богослужебні книги тощо).

Культові споруди – це місце, де здійснюються культові дії (капище, святилище, вівтар, храм, молитовний будинок).

Релігійна організація це об’єднання прихильників тієї чи іншої релігії, що виникає на основі спільності вірувань та обрядів. Функції релігійних організацій полягають у задоволенні релігійних потреб віруючих, у регулюванні культової діяльності та забезпеченні стабільності і цілісності даного об’єднання. Проте релігійна організація може виконувати й нерелігійні функції (політичні, правові тощо) з метою забезпечення або збереження своїх позицій у соціальному та духовному житті суспільства.

У розвинутій формі релігійна організація є складним соціальним інститутом, який здійснює певні функції:

– вироблення систематизованого віровчення;

– розробка системи його захисту та виправдання;

– керівництво та здійснення культової діяльності;

– контроль та здійснення санкцій за виконанням релігійних норм;

– підтримка зв’язків з державним апаратом та світськими організаціями.

У сучасному релігієзнавстві виділяють чотири основних типи релігійних організацій: церква, секта, харизматичний культ, деномінація.

Церква це структурована організація прихильників певного віровчення з метою його культивування та поширення. Належність до церкви набувається за народженням через традиційне виховання або через навернення. Слово “церква” (від грец. – божий дім) у нас має значення храму, місця богослужіння і релігійної спільноти.

Основні ознаки церкви:

1) наявність добре розробленої ідеології та культової системи;

2) ієрархічний характер побудови та централізація управління;

3) поділ приналежних на духовенство і простих віруючих.

Церква відіграє дуже важливу роль у збереженні та відтворенні релігійних традицій, у задоволенні духовних потреб віруючих. Але цілком ототожнювати церкву і релігію не можна, бо трактування її представниками віровчення, викладеного в священних книгах, іноді досить далеко відходить від первісного змісту. Церква постійно втягується в політичну орбіту.

Секта виникає внаслідок виокремлення частини членів церкви, на основі зміни віровчення та культу або іншого їх тлумачення. Для секти притаманні сувора дисципліна, індивідуальне активне членство в секті, її закритий (замкнений) характер.Із секти часто беруть початок нові релігійні рухи і неорелігії.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лекція 1. Предмет та основні категорії релігієзнавства

Релігієзнавство як наука... Основні категорії релігії... Функції релігії Релігієзнавство наука про суспільну природу...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Культ складається з культових дій, предметів культу та культових споруд.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Релігієзнавство – наука про суспільну природу релігії.
Актуальність вивчення релігієзнавства зумовлена передусім наступними чинниками: 1. Без елементарних, синтезованих знань про релігію неможлива повноцінна гуманітарна підготовка у вищій школ

Основні категорії релігії.
Слово “релігія” походить від латинського “relego” – набожність, святиня, благочестя. Цицерон пояснював, що “релігія – від слова religare – ставитися

Добра воля людини та її рішення жити й самому так, щоб наближувати себе та інших своїм життям і своїми вчинками до тієї істоти.
Основним складником виступає “віра”, бо без неї неможливі два інших, і вона є фундаментальною рисою людини взагалі. “Якщо людина живе, то вона в щось та вірить”, – наголошував Лев Толстой.

Функції релігії.
Релігія пронизує все життя людства. Із історії відомо, що вона часто була своєрідною реакцією на суспільний устрій (християнські об’єднання у рабовласницькі часи, релігійні війни середньовіччя), сл

Регулятивну: здатність релігії через систему норм і приписів регулювати стосунки між людьми.
5. Інтеграційну: релігія може об’єднувати і гуртувати людей краще за будь-які клуби за інтересами. Але буває і навпаки. 6. Комунікативну: релігія забезпечує спілку

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги