рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Хід роботи.

Хід роботи. - раздел Педагогика, МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання самостійних робіт з предмета „Основи інформатики та КТ” 1. Запустіть Текстового Редактора Блокнот (Пуск ► Программы ► ...

1. Запустіть текстового редактора Блокнот (Пуск ► Программы ► Стандартные ► Блокнот).

2. Переконайтеся, що включена російська розкладка клавіатури. Інакше клацніть на покажчику мови на мовній панелі і виберіть в меню, що відкрилося, пункт Русский. Якщо мовна панель закрита, скористайтеся комбінацією клавіш, вибраною на даному комп'ютері.

3. Введіть з клавіатури слово Конденсатор (при введенні заголовної букви утримуйте натиснутою клавішу SHIFT) і натисніть клавішу ENTER.

4. Далі введіть з клавіатури терміни Резистор, Катушка индуктивности, Выключатель, Амперметр і Вольтметр, натискаючи після введення кожного терміну клавішу ENTER.

5. Розставте в документі терміни за абеткою, виділяючи рядки і переміщаючи їх через буфер обміну. Двічі клацніть на слові Амперметр і переконаєтеся, що воно при цьому виділяється (у програмі Блокнот цей спосіб служить для виділення окремих слів). Натисніть комбінацію клавіш SHIFT+ВПРАВО, щоб включити у виділений фрагмент невидимий символ кінця рядка – курсор при цьому переміститься в початок наступного рядка.

6. Застосуйте команду Правка ► Вырезать, щоб забрати виділений фрагмент в буфер обміну. Переконайтеся, що він дійсно віддаляється з документа.

7. Натисніть комбінацію клавіш CTRL+HOME, щоб встановити курсор в початок документа. Застосуйте команду Правка ► Вставить, щоб вставити фрагмент з буфера обміну.

8. Встановіть покажчик миші на почало слова Вольтметр. Натисніть ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, виділіть це слово методом простягання.

9. Натисніть комбінацію клавіш CTRL+X, перемістіть текстовий курсор в початок другого рядка тексту і вставте новий фрагмент з буфера обміну (CTRL+V).

10. Встановіть текстовий курсор в почало рядки, що містить слова Катушка индуктивности. Двічі натисніть комбінацію SHIFT+CTRL+ВПРАВО і переконаєтеся, що при кожному натисненні виділений фрагмент розширюється, охоплюючи наступне слово. Натисніть комбінацію клавіш SHIFT+ УПРАВО. Ми виділили потрібний фрагмент за допомогою клавіатурних команд.

11. Натисніть комбінацію клавіш SHIFT+DELETE, перемістіть текстовий курсор в початок третього рядка тексту і вставте новий фрагмент з буфера обміну за допомогою комбінації клавіш SHIFT+INSERT.

12. Використовуючи описані прийоми, завершіть формування списку введених термінів в алфавітному порядку.

13. Збережіть створений документ під ім'ям list.txt.

Ми навчилися виконувати введення і редагування текстів в редакторі Блокнот. Ми освоїли декілька прийомів виділення і переміщення фрагментів тексту через буфер обміну.

 

Контрольні питання:

1. Як можна запустити програму Блокнот?

2. Яка різниця між курсором та покажчиком миші?

3. Як в програмі Блокнот можна включити (або відключити) режим автоматичного перетікання тексту?

4. Що необхідно зробити, щоб дізнатися, якою комбінацією клавіш на даному комп'ютері виконується перемикання розкладок клавіатури?

5. Чи можна в програмі Блокнот працювати більш ніж з одним документом?

6. Чому рекомендується зберігати документи в папці \Мои документы?

7. Які дії необхідно виконати для збереження документу?

8. Для чого використовується комбінація клавіш SHIFT+CTRL+ВПРАВО?

9. Яким чином можна змінити шрифт в програмі Блокнот?

10. Що необхідно вказати для збереження документу в програмі Блокнот?

Теоретичні відомості.

Графічний редактор Paint.Графічними називають редакторів, призначених для створення і редагування зображень (малюнків). Програма Paint – простий графічний редактор. По своїх можливостях вона не відповідає сучасним вимогам, але через простоту і доступність залишається необхідним компонентом операційної системи. Не розібравшись з принципами управління цією програмою, важко освоювати інші, потужніші засоби роботи з графікою. Програма запускається командою Пуск ► Программы ► Стандартные ► Paint.

Основні поняття. Програма Paint є редактором растрової графіки. Це важливе зауваження, оскільки окрім редакторів растрової графіки існують ще редактори векторної графіки. Прийоми і методи роботи з цими двома різними класами програм абсолютно різні. У растровій графіці найдрібнішим елементом зображення є крапка, якій на екрані відповідає екранна крапка (піксел). Найдрібнішим елементом векторної графіки є лінія, що описується математичним виразом.

Робоче вікно програми Paint представлене на мал. 6.1. До складу його елементів управління, окрім рядка меню, входять панель інструментів, палітра настройки інструменту і колірна палітра. Кнопки панелі інструментів служать для виклику креслярсько-графічних інструментів. На палітрі настройки можна вибрати параметри інструменту (товщину лінії, форму відтиснення, метод заповнення фігури і т. п.). Елементи колірної палітри служать для вибору основного кольору зображення (клацанням лівої кнопки) і фонового кольору (клацанням правої кнопки).

Завдання розміру робочої області.Перед початком роботи слід хоч би приблизно задати розмір майбутнього малюнка. Розміри задають в полях Ширина і Высота діалогового вікна Атрибуты (Рисунок ► Атрибуты). До введення розмірів слід вибрати прийняту одиницю вимірювання за допомогою одного з перемикачів:

· Дюйми;

· См (сантиметри);

· Точки (піксели).

В Україні не прийнято задавати розміри документів в дюймах. Розмір в сантиметрах задають в тих випадках, коли передбачається виведення роботи на друкуючий пристрій (принтер) або вбудовування зображення на сторінку з текстовим документом. У тих випадках, коли малюнок призначений для відтворення на екрані, як одиницю вимірювання вибирають Точки (піксели). Так, наприклад, якщо малюнок готується для використання як фон Рабочего стола, його розміри слід прийняти рівними величині екранного дозволу монітора (640x480; 800x600; 1024x768 пікселів і т. д.).

 

Мал. 6.1. Графічний редактор Paint.

 

Основні креслярсько-графічні інструменти. Всі інструменти, окрім Ластика, виконують малювання основним кольором (вибирається клацанням лівої кнопки в палітрі фарб). Ластик стирає зображення, замінюючи його фоновим кольором (вибирається клацанням правої кнопки миші в палітрі фарб).

Інструмент Линия призначений для викреслювання прямих. Товщину лінії вибирають в палітрі настройки. Лінії викреслюють методом простягання миші. Щоб лінія вийшла «строгою» (вертикальної, горизонтальної або похилої під кутом 450), при її викреслюванні слід тримати натиснутою клавішу SHIFT. Інструмент Карандаш призначений для малювання довільних ліній. Товщину лінії вибирають в палітрі настройки. Інструмент Кривая служить для побудови гладких кривих ліній. Товщину заздалегідь вибирають в палітрі настройки. Побудова проводиться в три прийоми. Спочатку методом простягання проводять пряму лінію, потім клацанням і простяганням в стороні від лінії задають перший і другий радіуси кривизни. Математично, дана крива, що має два радіуси кривизни і одну точку перегину, є окремим випадком кривої третього порядку (кривою Безье). Інструмент Кисть можна використовувати для вільного малювання довільних кривих, як Карандаш, але частіше за нього використовують для малювання методом набивання. Спочатку вибирають форму кисті в палітрі настройки, а потім клацаннями лівої кнопки миші наносять відтиснення на малюнок без простягання миші. Інструмент Распылитель використовують як для вільного малювання, так і для малювання методом набивання. Форму плями вибирають в палітрі настройки. При вільному малюванні вид малюнка залежить і від швидкості руху покажчика миші. Інструмент Прямоугольник застосовують для малювання прямокутних фігур. Малювання виконується простяганням миші. У палітрі настройки можна вибрати метод заповнення прямокутника. Можливі три варіанти: Без заполнения (малюється тільки рамка), Заполнение фоновым цветом і Заполнение основным цветом.

Якщо при створенні прямокутника тримати натиснутою клавішу SHIFT, утворюється правильна фігура. Для прямокутника правильною фігурою є квадрат. Аналогічний інструмент Скругленный прямоугольник діє так само, але при цьому виходить прямокутник з округленими кутами. Інструмент Многоугольник призначений для малювання довільних багатокутників. Малювання виконують серією послідовних клацань з простяганням. Якщо кінцева точка багатокутника співпадає з початковою, то багатокутник вважається замкнутим. Замкнуті фігури можуть автоматично заливатися фарбою відповідно до варіанту заповнення, вибраного в палітрі настройки.

Інструмент Эллипс служить для зображення еліпсів і кіл. Окружность – це окремий випадок «правильного» еліпса. Вона виходить при малюванні з натиснутою клавішею SHIFT.

Інструмент Заливка служить для заповнення замкнутих контурів основним або фоновим кольором. Заповнення основним кольором проводиться клацанням лівої кнопки миші, а заповнення фоновим кольором –щелчком правої кнопки. Якщо контур не замкнутий, інструмент працює неправильно. В цьому випадку помилкову дію треба негайно відмінити командою Правка ► Отменить або комбінацією клавіш CTRL+Z.

Інструмент Выбор цветов дозволяє точно вибрати основний або додатковий колір не з палітри фарб, а безпосередньо з малюнка. Це важливо, коли треба забезпечити тотожність кольору в різних областях зображення. Після вибору інструменту наводять покажчик на ділянку малюнка з потрібним кольором і клацають кнопкою миші. Якщо відбулося клацання лівою кнопкою, поточний колір стає основним, а якщо правої – фоновим.

Інструменти виділення областей.Два інструменти призначені для роботи з виділеними областями: Выделение та Выделение произвольной области. Діють вони однаково, різниця лише в тому, що інструмент Выделение формує не довільну, а прямокутну виділену область. З виділеною областю можна поступати так, як це прийнято у всіх додатках Windows: Її можна видалити клавішею DELETE, скопіювати в буфер обміну (CTRL+C), вирізувати в буфер обміну (CTRL+X) і вставити з буфера обміну (CTRL+V). Прийом копіювання і вставки виділеної області застосовують для розмноження фрагментів, що повторюються.

При розмноженні виділених областей можливі два режими вставки: із збереженням фонової графіки або без неї (точки фонового кольору в області, що вставляється, ігноруються). Перемикання режиму виконують в палітрі настройки.

Масштабування зображень.Для точного доведення малюнка іноді необхідно збільшити його масштаб. Максимальне збільшення –восьмикратне. Для зміни масштабу служить команда Вид ► Масштаб. Те ж можна зробити за допомогою інструменту Масштаб, в цьому випадку величину масштабу вибирають в палітрі настройки.

У режимі шестикратного або восьмикратного збільшення на малюнок можна накласти допоміжну сітку (Вид ► Масштаб ► Показать сетку). Кожна комірка цієї сітки є однією збільшеною точкою зображення. У цьому режимі зручно редагувати зображення по окремих крапках.

Трансформація зображень.Трансформаціями називають автоматичні зміни форми, розташування або розмірів графічних об'єктів. У програмі Paint не дуже багато інструменти трансформації, але все-таки вони є. Їх можна знайти в меню Рисунок.

Команда Рисунок ► Отразить/повернуть викликає діалогове вікно Отражение і поворот, що містить елементи управління для симетричного відображення малюнка щодо вертикальної або горизонтальної осі симетрії, а також для повороту на фіксований кут, кратний 90°.

Команда Рисунок ► Растянуть/наклонить викликає діалогове вікно Растяжение і наклон. Його елементи управління дозволяють розтягнути малюнок по горизонталі і вертикалі або нахилити щодо горизонтальної або вертикальної осі. Параметри розтягування задають у відсотках, а параметри нахилу – в кутових градусах. Команда Рисунок ► Обратить цвета діє як перемикач. При використанні цієї команди колір кожної точки зображення міняється на «протилежний». В даному випадку ми назвали «протилежним» той колір, який доповнює даний колір до білого.

Введення тексту.Програма Paint – графічний редактор і не призначена для роботи з текстом. Тому введення тексту в цій програмі є виключенням, а не правилом. Оскільки редактор відноситься до растрових, він будує зображення по крапках. Отже, текст після введення стане «малюнком» і складатиметься з достатньо крупних точок растру. Тому уникайте використання дрібних символів, які виглядають неохайно. Розглядайте режим роботи з текстом в програмі Paint тільки як засіб для створення коротких і крупних заголовків. Для введення тексту використовують інструмент Надпись. Вибравши інструмент, клацніть на малюнку приблизно там, де напис повинен починатися, – на малюнку відкриється поле введення. У це поле вводиться текст з клавіатури. Про тип шрифту, його розмір і зображення піклуватися поки не треба – головне набрати текст без помилок, а інше все можна змінити пізніше. Розмір поля введення змінюють шляхом перетягання маркеров области ввода – невеликих прямокутних вузлів, розташованих по сторонах і кутах області введення.

Закінчивши введення, викликають панель атрибутів тексту (Вид ► Панель атрибутов текста). Елементами управління цієї панелі можна вибрати форму шрифту, його зображення і розмір.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання самостійних робіт з предмета „Основи інформатики та КТ”

МІНІСТЕРСТВО НАУКИ ОСВІТИ ТА СПОРТУ МОЛОДІ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ Одеської національної академії харчових технологій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Хід роботи.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

До виконання самостійних робіт
з предмета „Основи інформатики та КТ”     для студентів IІ курсу денного відділення спеціальностей 5.05160201 - „Швейне вир

Введення
Дисципліна "Основи інформатики та КТ" має за мету вивчення студентами правил користування сучасною комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. Для кращого засвоєння матері

Введення
Дисципліна "Основи інформатики та КТ" має за мету вивчення студентами правил користування сучасною комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. Для кращого засвоєння матері

Хід роботи
1. Відкрийте папку \Мои документы (Пуск ► Документы ► Мои документы). 2. Клацанням на розкриваючій кнопці розверніть вікно на повний екран. 3. У рядку меню заст

Мета: Ознайомитися з оформленням Рабочего стола, пошуковою системою Windows XP. Одержати навик роботи з програмою Проводник.
Теоретичні відомості. Настройка фону Рабочего стола.Операційна система Windows XP дозволяє використовуват

Хід роботи.
1. Включіть комп'ютер, дочекайтеся закінчення завантаження операційної системи. Клацніть правою кнопкою миші на вільній від значків ділянці Рабочего стола. 2. Виберіть в контекстном

Переміщення папок і файлів
Переміщення папок і файлів з однієї папки (вихідної) до іншої (цільової) можна здійснити кількома способами. Спосіб 1 (через буфер обміну). Клацнути правою клаві­шею миші на переміщуваному

Хід роботи
1. Запустіть програму Провідник. 2. Створіть папку з назвою своєї групи на робочому дику студента. 3. Створіть в ній дві папки, одну з ім’ямь Текст, а другу Копия. В папці Текст с

Хід роботи.
У цій самостійній роботі ми створимо умовне позначення вольтметра, прийняте на електричних схемах. 1. Запустіть графічного редактора Paint (Пуск ► Программы ► Стандартные &#

Хід роботи.
У цій самостійній роботі ми створимо умовне позначення вольтметра, прийняте на електричних схемах. 1. Запустіть графічного редактора Paint (Пуск ► Программы ► Стандартные &#

Хід роботи.
У самостійній роботі №7 (Прийоми форматування в текстовому процесорі WordPad) ми створили комбінований документ dict.doc,що містить упроваджену ілюстрацію, а в цій роботі ми поміст

Мета: Навчитися виконувати первинні настройки текстового процесора
Теоретичні відомості. Робоче вікно процесора Microsoft Word 2000.Робоче вікно процесора Microsoft Word XP

Хід роботи.
1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск ► Программы ► Microsoft Word. 2. Відкрийте наперед підготовлений файл (довільний). 3. Відкрийте меню настро

Мета: Навчитися створювати і настроювати друкарські документи
Теоретичні відомості. Параметри друкованого документа.Ф

Хід роботи.
1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск ► Программы ► Microsoft Word. 2. Застосуйте команду для створення нового документа: : Файл ► Создать.

Хід роботи.
1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск ► Программы ► Microsoft Word. 2. Застосуйте команду для створення нового документа: : Файл ► Создать.

Хід роботи.
У цій роботі ми розглянемо п'ять прийомів введення символів грецького алфавіту. Особливо відзначимо, що це ще далеко не всі можливі прийоми для текстового процесора Microsoft Word. Завдання

Мета: Ознайомитися з прийомами роботи буфера обміну, навчитися створювати примітки.
Теоретичні відомості. Для виділення за допомогою клавіатури слід виконати такі дії: 1. Помістити курсор в початок фрагме

Контрольні запитання
1. Призначення редактора формул. 2. Як запустити редактор формул? 3. Що робити, якщо кнопка відсутня? 4. Як редаг

Розриви сторінки
Розриви сторінки — це місце, в якому закінчується одна сторінка і починається інша. У режимі розмітки, попереднього перегляду і в надрукованому документі після розриву сторінки текст починається з

Вставка розриву розділу
Розділом називається частина документа, що має однакові параметри форматування сторінки. Новий розділ створюється, якщо потрібно змінити такі параметри, як поля, колонтитули, орієнтацію сторінок, н

Колонтитули
Колонтитулом називається однаковий для групи сторінок текст і графічні зображення, розташовані поза основним текстом документа. У колонтитулі зазвичай наводиться інформація допоміжного характе

Створення колонок
Колонки створюють в режимі розмітки. У звичайному режимі і в режимі структури документ відображується в одну колонку. Аби швидко створити колонки в поточному документі або розділі, ви

Буквиця
Для барвистішого оформлення документа велику заголовну букву на початку розділу, глави або абзацу можна оформити так, щоб вона займала декілька рядків, як це зроблено на початку справжнього аб

Мета: Освоїти прийом вставки зображення в текст.
Теоретичні відомості. Робота з графічними об'єктами.У документах Microsoft Word можна використовувати два

Хід роботи.
1. Запустіть текстовий процесор. 2. Створіть новий документ на базі стандартного шаблону. 3. Як режим представлення документа включите Режим разметки (Вид ► Разметка стра

Мета: Навчитися створювати таблиці методом малювання.
Теоретичні відомості. Текстовий процесор Microsoft Word володіє дивно гнучкими і могутніми засобами створення таблиць як д

Хід роботи.
На мал. 12.2 представлений фрагмент технологічної карти механічної обробки деталі. За своєю суттю технологічна карта є табличною формою складної структури. У даній вправі ми розглянемо процес її ст

Мета: Освоїти метод створення діаграм, заснований на використанні базової таблиці, яка міститься в документі.
Теоретичні відомості. Робота з діаграмами.Текстовий процесор Microsoft Word XP надає два методи для встав

Хід роботи.
Нижче представлена таблиця з підсумками випробування на знос зразків легованих чавунів при терті ковзання під навантаженням в умовах недостатнього мастила. Виміри величини зносу зразка проводилися

Вміти створювати власні шаблони, редагувати та форматувати їх, заповнювати даними.
Теоретичні відомості Для створення кількох однакових текстових документів завжди можна скористатися буфером обміну. Створивши документ один раз, можна скопіювати йо

Початок роботи із шаблону форми
1. Відкрийте вкладку Файл. 2. Виберіть пункт Створити. 3. У розділі Шаблони Office.com виберіть пункт Форми (рис.2) 4. Виберіть папку, яка відповідає типу форми, яку потр

Вставлення текстового елемента керування, в якому користувачі зможуть вводити текст
В елементі керування вмістом "Форматований текст" користувачі можуть форматувати текст як жирний або курсив і вводити кілька абзаців. Щоб обмежити додавання та вставлення елементів корист

Вставлення поля зі списком або розкривного списку
У полі зі списком користувачі можуть вибирати зі списку наданих варіантів або вводити власну інформацію. У розкривному списку користувачі можуть лише вибирати зі списку варіантів. 1. На вк

Хід роботи
1.Створити тест для контролю знань використовуючи елементи керування формою. Тест повинен складатися не менше ніж з 10 запитань та включати в себе всі елементи керування формою.

Перелік використаних джерел
  1. Баженов В.А., Венгерський П.С., Горлач В.М. та ін. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології.– Київ: ”Каравела”, 2003р. 2. Карп. Д. Хитрости Windows XP дл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги