рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Словотворення

Словотворення - раздел Литература, Словообразование Словотворення. Англйського Слова. Центральне Питання Словотвору Це Вивчення С...

Словотворення. англйського слова. Центральне питання словотвору це вивчення структури змсту слв. Стосовно природи слв можна поставити клька питань, серед яких головними так 1. Як слово утворються 2. Як утворються складне слово Що таке складов частини складного слова 3. Як значення складного слова стосуться значення його складових частин Традицйно слово розглядаться як поднання звука та значення. Слова table, наприклад, ма деклька окремих значень стл, жа, робоче мсце. Мовц рдко думають про причини, за якими дана комбнаця звукв ма ц значення, а тому часто кажуть, що таке поднання умовне.

Насправд причини поднання значення звуково та морфологчно форми криються у глибин вкв, про що ми мамо етимологчн, хоча початков, дан. Нерозривнсть формально структури слова да змогу, вдрзняти його вд нших слв у послдовност мовлення. Слово входить до складу словосполучення найближчо граматично одиниц через яку воно реалзуться в реченн.

Звдси воно ма опозицйн характеристики двовсного характеру морфема слово словосполучення. Вльна морфема регулярно вдтворються за моделями мови може вживатися незалежно, не змнюючи свого значення. Дслово stand, менник stand вльними морфемами, що збергають вдповдн лексико-семантичн значення. Так морфеми можна назвати мнмальними вльними формами. Проте, корнь stand може входити до нших слв, наприклад withstand, standing.

Морфологчний стан змнються таким чином, що дслово withstand фактично складаться з двох вльних морфем прийменника with дслова stand, а дприкметник standing з вльно та залежно морфеми суфкс ing окремо не вживаться. Словниковий склад, що споконвчно мену поняття щоденного вжитку, звичайно складаться з вльних морфем як утворюють окрем слова, наприклад man, son, cow, sheep, top, go, run. сторя розвитку цих слв свдчить про те, що хн граматичне варювання в окремих випадках вдбивана наявнсть двох морфем man men, проте таких випадкв у мов небагато.

Якщо основу позбавити афксв, вона не буде омонмчна жодному вльному слову того ж кореня, то така основа стане залежною. Так у широко вживаному слов conduct лексоко- семантичному набор, що його оточу conductor, deduct, deduce, seduce, seductive т.д. префкс con може бути вдокремлений лише формально. Корнь, що залишться, запозичений з латинського ductio веду не утворю окремого слова.

Таку основу називамо залежною. Залежних основ багато в запозичених словах явище це закономрне, бо основа запозиченого слова виникла пройшла шлях сторичного розвитку в ншй мов, наприклад a-dolese-ent, benefic-i-al, cour-age, dis-creet, e-logu-ence, facul-ty, hon-est, in-vest-ment, mat-ure, odi-ous, pre-vent-ion, quanti-ty, re-membr-ance, royal-ty, satir-ize, satisfac-tion, senti-ment, un-cert-ain, un-pre-dict- ed. Корнь вважаться головним складовим елементом, що псля вилучення функцональних афксв не пдляга подальшому словотворчому аналзов.

У гнзд слв act, acting, action, actionable, activate, active, activity, actor, actual, actuality, actualize, actually, actuate, спльним корнь act. 1.1 Афкси, префкси, суфкси. Префксаця, як словотвр, поляга в модифкац особи, до яко префкс приднуться. Префкси розрзняються за свом походженням вони можуть походити з власно мови або бути ншомовними модифкуючи лексичне значення слова префкс рдко змню граматичний характер слова в цлому, тому просто слово, його префкс дериватив у бльшост випадкв належить до одн частини мови, наприклад abuse - dis-abuse, approve - dis-approve, bealive dis-bealive, close dis-close.

Власн англйськ префкси походять вд окремих слв. Таких префксв небагато a be fore mid un Префкс mis- змшаного типу нм. mis, лат. minus, фр. me, mes. Префкс а що походить вд давнього англйського прийменника an, вживаться з менником, прикметником дсловом переда значення стану, становища, наприклад aback, afloat, agaze, alike, amount, anew, apiece, arise, asleep, atremble, awake.

Та частина слв де префкс утворю прислвники, невелика, при чому окрем прислвники сприймаються як прост слова, нор. before, beyond. У тих випадках де давня форма by залишилась наголошеною, утворились похдн слова, що пишуться через риску, наприклад by-gone, by-law, by-word. У сучаснй англйськй мов префкс be- вживаться, головним чином, для утворення дслв. Серед них можна видлити 1. Пдгрупу перехдних дслв, до яких префкс дода значення скрзь, всюди all ever, all around, наприклад bedabble, bedaub, bedeck, bedight, bedraggle, begird, beloy, beset, beslaver, besmear, besmirch, bespatter, bestrew 2. Пдгрупу перехдних дслв, до яких додаться значення остаточност чи, навть, надмрност д, наприклад becall, becalm, bedizen, bedrug, befall, befit, beget, begrudge, behave, bemuse, bescorch, beseech, bestir, betray, bewitch, bewray 3. Пдгрупу, де префкс спонука до перетворення неперехдних дслв у перехдн, наприклад belabour, bemoan, bespeak, bethink, bewail, bewilder 4. Пдгрупу, де за допомогою префкса утворюються перехдн дслова з загальним значенням творити, робити вд менникв та прикметникв, наприклад bedim, befoul, belate, belittle, besot 5. Пдгрупу, де за допомогою префкса утворюються перехдн дслова з загальним значенням називати таким чином, утворених вд менникв, наприклад becalm, becloud, bedew, befog, befniend, betcoth 6. Пдгрупу перехдних дслв з значенням оточувати впливати на щось обходитися з кимсь певним чином, утворених вд менникв, наприклад becalim, beclaud, bedew, befog, befnied, begrime, bespangle, betroth.

За допомогою префкса -be - вд менникв утворюються також прикметники з значенням зневаги, наприклад bedrabbled, beflagged, beneaped.

За значеннями з пдгрупи випада прикметник beloved. До власне англйських налележить префкс for Загальновживан слова с префксом -forget, -forgive, -forbid, -forgake.

Префкс non це морфологчний варант частки no, що вживаться перед прикметниками значення префкса вказу на заперечення, наприклад non-operational, non-skid не слизький вживаться префкс при утворенн менникв, наприклад non-priority вдсутнсть зверхност.

Загалом цей префкс може спонтанно вживатися майже з кожним менником чи прикметником, вказуючи на вдсутнсть якост. Префкс on- вживаться з дприкметником, герундм. Вддслвним менником та менником-агентом, що закнчуться на суфкс er. Особливсть префкса поляга у його здатност вживатися з похдними менниками дсловами, як набувають разом з ним доматичного значення.

Звдси походять так лексичн пари, як to come on- oncoming, to flow onflow, goings-on ongoings, hanger onhanger. Власне англйський префкс out- один з найпоширенших у мов. Разом з префксом un- вн найтиповшою морфемою англйського словотвору за пдрахунками той, другий входить до складу майже тисяч слв кожний. Випадки вживання префкса досить розгалужен. Головн з них так 1. префкс може вживатися з кожним дсловом, що ма екввалентне словосполучення, наприклад to outlaze to laze out, to outspeak to speak out 2. часто дслова утворюють разом з префксом дприкметник, герундй та вддслвний менник, набираючи при цьому ншого значення, наприклад outclearing видатки на прання близни, outfighting боксування на вдстан довжини руки, outstanding визначний, outwork застарлий 3. при утворенн менникв вд дслв, псля яких може вживатися прийменник out, вд безприйменникових простих дслв та похдних менникв виникають значення а процесу часто такого, що з являться як повторення, наприклад outbreak, outburst, outcry б наслдники д, наприклад outcome, outcrop в пасивно залежност вд д, наприклад outlay, outlook, outturn г мсця або часу д, наприклад outfall, outlet, outset, outstart 4. при утворенн менникв з описовими якостями префкс нада значення а зовншнх рис й характеристик, наприклад outback, ounline, ountside б вдокремлених особливостей, що властив цлому, наприклад outhouse, outfield, outrider, outskirts, outworker.

Префкс over- також один з найупливалших англйських словотворчих засобв. обовязково Суфкси виконують функцю афксально морфеми, що знаходяться мж корнням та закнченням входять до складу основи.

Не вживаючись незалежно, суфкс, проте, ма семантичне навантаження, яке вплива на мовотвр. Суфксальний словотвр розрзняться в залежност 1. Вд суфкса що походить з власно мови, наприклад darkness.

У цих випадках наголос повтору не змнються 2. Вд запозиченого суфкса, що приднуться як до власно мовних, так запозичених коренв, не змнюючи при цьому наголосу 3. Вд запозиченого суфкса, що вживаться з ншомовними коренями, змнюючи при цьому наголос.

У вживанн прикметникв з суфксами ic ical в окремих випадках д закон лнгвстично економ так термни, як botanical, historical, geographical можуть вживатися у скорочених варантах. Проте рзниця у значеннях, скажмо, geographical geographic, historical historic, tropical tropic збергаться. В ход сторичного розвитку лексики обставини склалися таким чином, що основи сполучуються лише з певними афксами.

Здатнсть основ приднувати т чи нш афкси називаться комбнуючою. Вдомий нший термн для цього явища валентнсть. Комбнуюча здатнсть залежить вд клькох факторв, а саме 1 певних граматичних категорй основи окрем суфкси можуть приднуватися лише до менника прикметника, дслова 2 смислу змсту основи суфкса до прикметникв, наприклад, що мають негативне значення, не приднуються префкси in- чи un- 3 фонетичних особливостей основи афкса.

Так численн суфкси потребують вдповдного закнчення основи. Комбнуюча здатнсть основ афксв традицйно розглядалась за хнми окремими властивостями. В реальност справи постають таким чином, що морфологчн змни в основ, префксаця суфксаця на власнй запозиченй основах утворюють цле семантичне гнздо з складним переплетнням згаданих явищ. Розглянемо деяк випадки. Продуктивн суфкси, що чергуються ar, -er, -or, входить до складу багатьох менникв з значенням той, хто викону дло приднуються, головним чином, до дслвних основ, наприклад aclor, baker, barber, dancer, racer, wrecker, doctor, painter. Аналз безпосередньо складових, скажмо, менника pacifer буде такий pacifer м pac pacis лат. корнь, що означа мир. Спостереження над комбнуючою здатнстю основ афксв да можливсть установити закономрност цього виду словотвору та видлити лексико-граматичн класи деривативв, що особливо потрбно при класифкац неологзмв. 1.2. Складн слова.

Слова подляються на прост складн. Слово може утворюватися шляхом складення двох або бльше слв. При цьому приднуться незалежн дючи основи, наприклад skid-lid захисний шолом водя, aircraft лтак. Якими критерями слд керуватися у визначенн структури наведених прикладв У сучасному мовознавств форма складного слова вжива на визначення те, що написано разом, вважаться одним словом.

Але оскльки писемна мова вторинна, то в усному мовленн мають бути критер, за якими слд визначити тип слова. Не дотримуються постйност лексикографчн джерела слова sunflower може писатися sun-flower sun flower.

Слово sun-burn означа загар, засмага, а sunburn сонячний опк. Слова, що пишуться через дефс, можуть бути складними словами словосполученнями. Другий фактор, що вплива на визначення складного слова це його значення. Якщо складне слово ма одне, вдокремлене значення, що вдрзняться вд значення компонентв, то таке слово можна вважати окремою одиницею. Значення слова handful пригорщня охоплю специфчну мру, вдмнну вд значень слв full hand. Фрази tomato soup чи commander-in-chief вказують на днсть значення, проте не можна з певнстю стверджувати, що це окрем слова.

Ця особливсть стосуться багатьох фразеологчних одиниць, наприклад in the least, to be ahead of. сну найважливша фонетична ознака, що вдрзня складне слово вд словосполучення. Це наголос. Якщо слово ма один головний наголос то його можна вважати окремим словом, наприклад a blackbird a black birs a handful a hand full of Словосполучення, що ма тенденцю до об днання в одне слово, може зазнати навть фонетичних змн. Це видно на приклад злиття слв break i fast у слов breakfast дифтонг ei звузився до звуку e. У сучаснй англйськй мов складн слова або композити compounds words, composites наслдком продуктивного процесу словотвору.

Складн слова це так лексичн одиниц, що складаються з двох бльше основ вживаються як незалежн форми. Словоскладення на думку окремих дослдникв, головним напрямком розвитку лексики мови, бо воно найпродуктивнший тип словотвору. Складн слова розподляються наступним чином 1. З точки зору приналежност до рзних частин мови функцонально.

Бльшсть складних слв це складн менники типу aircraft, moonshine, red-headed, white-faced, складн дслова наслдком подальшо деривац, тобто утворються вд складних менникв, що вже снують, шляхом конверс, наприклад to snub-nose to deep-root to bad-test Складн прислвники сполучники складають незначну частину з загально клькост композитв неологзми серед них не зустрчаються. Слова типу inside, within, снують у мов протягом давнього часу. На увагу заслуговують ще й так факти.

Значна кльксть старих слв застарла, що да змогу окремим дослдникам вважати словоскладання непродуктивним видом словотвору. Головна ознака зовншнього характеру складного слова поляга у його вдокремлен вд фрази остання утворються за певними синтаксичними правилами, тод як складне слово ма власн правила словотвору. 2 розподляються складн слова у вдповдност з типами словотвору. Два види композиц охоплюють власне композити т слова, що утворен водночас за двома зразками словоскладання деривац.

Останн утворення - похдного типу. До деривацйних складних слв слд вднести похдн складн менники, наприклад a hold-up, big to hold up, a cast-away, big to be cast away. Конверся у таких випадках перетворю дприслвников фрази у слова. До складних слд вднести також фрази яки набули статусу композитв завдяки широкому вжитку, що спонукало до хнього орфографчного оформлення як окремих лексичних одиниць. Для прикладу пошлемося на прикметники middle-of-the-road половинчастий, never-to-be-forgotten незабутнй.

Складн слова умотивовуються семантично, структурно компонентами, що ц слова утворюють. Стосунки мж компонентами досить складн, тому що при утворенн складного слова значення х можуть змнюватися. До того ж, вони обов язково впливають один на другий мають пдмчати певним граматичним правилам. Суборденативн складн слова це так слова, складов частини яких структурно семантично взамозалежн, не дорвнюючи при цьому одна однй. Складн менники субординативного типу часто несуть у соб семантичну змну значення, пор. white-eye рзновид птаха, bluecoat солдат, вояк pony-tail зачска, кнський хвст. Порядок основ у композитах може бути таким 1. прикметник менник, наприклад blackbird, dead-line, free- trader, left-hand. 2. дслово менник dash-board, dive-bomb, feed-pipe, tow-rope. 3. менник менник ash-bin, axe-stone, foot-ball, iceberg, kettle-drum. 4. менник прикметник brain-sick, cafe-free, sky-blue. 5. прикметник прикметник pole-green, red-hot. 6. числвник дприкметник six-numbered, two-faced.

У координативному композит один з складових компонентв не ма переваги над другим. Обидва компоненти структурно, семантично до якось мри незалежн.

Переважна бльшсть коорденативних складних слв це надбання розмовного шару лексики. м властива проста морфологчна форма, семантична влучнсть широке емоцйне забарвлення. Складн слова розпадаються на велик групи частини мови. Найчисленншими складн менники.

Складн менники розподляються в залежност вд типу взамин мж компонентами. Ц взамини визначаються порядком модифкац складових частин перший компонент може ндифкувати другий, навпаки один з компонентв, крм того, взагал може бути не менником. Складн менники тому подляють на екзоцентричн, тобто так, у яких лише комбнаця обох елементв да назву вдповдного поняття, наприклад baffle-board перегородка, dog-bee трутень, leather-head дурень. Найпоширнешою структурною формулою складних менникв формула NN. Останнм часом спостергаться значна продуктивнсть складних менникв утворених вд дслв з постпозитами прийменниками або прислвниками.

Останнй компонент нби умотивову конверсю утворюючи врешт складний менник, наприклад a black-out скорочення робочого дня з наступними скороченнями платн. 1.3 Другорядн типи словотвору. Скорочення це частина слова що вживаться псля втрати його окремих елементв. Пропущення якось частини слова проходить вд явища узагальнення вдноситься до факторв мовно економ. Скорочення це, у першу чергу, узагальнення.

Для повно форми слова чи словосполучення, як набули скороченого вигляду, обов язковими були висока частотнсть та популярнсть вживання, або й складнсть структури. Бльшсть скорочень, як ми вживамо, утворен вд повних аналогй, добре знайомих мовцям. Скорочення в усному мовленн завжди спвснують поряд з повними формами, наприклад doc doctor, proff professor, sis sister, mike microphone. Вдрзня х лише синтаксичне та емоцйне забарвлення, яке нароста в уснй мов. Спввднесенсть мж скороченням повною формою може порушуватися лише в поодиноких випадках doc, наприклад, може означати лкаря звдки, власне, скорочення походить, власника вченого ступеня, доктора наук тут спостергаться звичайне явище полсем внаслдок збгу морфологчних форм. Скорочення cab у сучасному значеенн такс походить вд слова cabriolet.

Семантичне розходження у цьому випадку - дахронного порядку. Скорочення до певно мри редукця слова до одн з його частин, причому форма може втрачати початок, середину або кнець.

Нов утворення здатн вживатися як вльн форми, набуваючи при цьому граматичних категорй. менников скорочення вживаються у множин profs, -docks, набувають закнчення родового вдмнка prof s explanation, dad s chair. У бльшост випадкв скорочена форма легко корелються з вдповдною повною формою. Втрачену частину повно форми мовець знаходить легко це, до реч, одна з необхдних умов скорочення як мовного явища. Повна форма нби слдку за скороченням, наприклад maths mathematics, exam examination, Tom Thomas.

У цих випадках вдповдн форми не синонми, а варанти одного слова. Усн скорочення переважно моно семантичн, наприклад com commander командир, det detachment пдроздл, memo memorandum меморандум, oleo oleography олеографя. У бльшост випадкв скорочення це найбльш нформативна частина його прототипу. При утворен скорочення автори намагаються опустити ненаголошен склади, хоча це не обов язковою умовою творення. При скороченн нов форми належать, звичайно, до т ж частини мови, до яко належить прототип.

Переважначастина скорочень це менники прикметники, причому прикметники зустрчаються значно рдше. Щодо форми скорочено частини розрзнямо три типи скорочень кнцеве апокопу, серединне синкопу початкове аферезу. Скорочення, у яких спрощуться серединна частина форми, складають слова, що збергають кнцевий приголосний, наприклад cons conveniences, math mathematics, specs spectacles, gent s gentelmen s room. Синкопа може виникати внаслдок поетичного ритму, наприклад ma am madam, o er over. Коли спрощуються початков кнцев частини прототипу, утворються скорочення з одню серединною частиною, наприклад flu influenza, fridge refrigerator.

Вживана частина прототипу це, звичайно, його наголошена частина, яка типова лише для просторччя. Окремо слд зупинитися на скороченнях власних назв. Зменьшувально-ласкав назви притаманн всм ндовропейським мовам на грунт спльних етимологчних назв ц мови мають багато спльних мен. Скорочуються, як вдомо, чоловч жноч мена. Бльшсть скорочень власних мен це апокопа, наприклад Bart-Bartholomew, Ben Benjamin, Bert Bertram, Chris Christopher, Clem Clement.

Стилстично скорочення належать до рзних розмовних писемних стилв побутового, вйськового, газетного, спортивного. Часто скорочуються слова дитячо лексики, наприклад dad, mom, sis, gran, granny. сну до певно мри взамопроникнення цих стилв, проте воно рзне в рзних прошарках лексики. Так, скорочення в галуз дитячо лексики не виходять за меж домашнього побуту, шкльн студентський скорочення популярн в навчальних закладах.

Вйськов скорочення, навпаки, виходять за меж казарми полгену, а газетярськ спостергаються на всх рвнях усного мовлення. Службов слова, як правило, не скорочуються, за винятком сполучника and, що зводиться до позначення. Прийменники в абреватурах, загалом, збергаються, наприклад C-in-C commander-inchief, c-to-c centre to centre. Скорочення, що часто трапляються в уснй писемнй мов, виконують певну синтаксичну функцю у реченн набирають граматичних закнчень, наприклад buses, cruits, docs, fridges, вживаються з означеним неозначеним артиклем a cap, the UNO, the USA. Вони можуть приднувати афкси входити до складу композитв. Процес утворення скорочень досить активний, кльксть х постйно зроста.

Зворотнй словотвр це процес у якому дериваця нових слв вдбуваться шляхом втрати афкса снуючого прототипу. При цьому вдбуваться морфемне перетворення структури слова. Спрощення афкса не обов язково стосуться менника, що означа виконавця д. Зворотне утворення to gas залити пальне а бак автомобля походить вд менника gasoline, а збг з менником gas газ часто потребу контекстного уточнення.

Римован комбнац або редуплкативн композити утворюються шляхом повторення т ж само основи, наприклад ack-ack, choo-choo, go-go. Римування ма свй мовний статус. сну клька типв повтору. Найпроостший римован утворення ще мають назву терац-повторення, наприклад boo-boo, go-go, yuk-yuk. Так повтори близько снують з вигуками. 1.4 Конверся Процес утворення нового слова може бути поднаний з переходом його з класу одн частини мови в нший. Це одне з головних джерел поповнення мовно лексики для нього майже не сну формально-морфологчних обмежень.

Таке морфоло-семантичне перетворення називаться конверсю. Термн вперше вжив вдомий дослдник англйсько мови Р. Сут у свой книз New English grammar у 1891 роц. нш дослдники протиставляли термни функцональна змна, нульова дериваця, кореневе творення, про те термн конверся видався найбльш вдалим.

У мов сну значна кльксть слв, форми яких не мають няких зовншнх ознак для визначення х приналежност до певно частини мови. Глянувши на слово house, ми не в змоз установити його формальний граматичний клас воно може вживатися як менник, прикметник та дслова. Конверся це засб словотвору, при якому утворення ново частини мови на грунт одного кореня виклика внутршн змни мовно одиниц. Змнюються при цьому семантичн зв язки слова його синтаксичн функц. Це стосуться як поширених випадкв конверс утворення дслв вд менникв та менникв вд дслв так змни у межах нших частин мови, що видно з наступних прикладв for ward a-adw-n-v-int, hollow-adw-a-v, like a-adv-prep-n. Словоформа out виклика зацкавлення свою принадлежнстю до 5 частин мови менникв, прикметникв, прислвникв, прийменникв, навть, вигукв out геть. навпаки так широковживан дслова, як ask, assail, argue, reduce, refer, reflect, в менники чи нш частини мови не конвертуються.

Конверсю, тому, не слд вважати, як це часто робиться, всеосяжним типом словотвору.

Системнсть засобв словотвору явище гнучке. Конверс нколи уникають слова, що набули якогось словотврного афкса особливо, префкса, а також слова, як при змн парадигматично статусу виявляють семантичну не вдповдальнсть ншй частин мови. З ц причини, наприклад, не конвертуються менники типу an area, а задля морфологчних потреб входять до вдповдних словосполучень. Характерною ознакою конверс те, що й пдвладн, головне, широковживан слова з простою морфологчною структурою.

Конверся-переважаючий тип дслвного словотвору. Нов дслова утворюються часто вд менникв. Утворен менника вд прикметника процес набагато складнший, нж конвертування прикметника вд менника. Це пов язано з суттевеми змнами семантично структури прикметника значення якост нелегко перетворити на значення предмета. Субстантиваця власних назв явище досить поширене в англйськй мов. В наслдок опредмечування утворен назви мешканцв крани, мст, континентв. менники можуть утворюватися вд прикметниковщ-прислвникових сполучень. снують певн морфологчн перешкоди, через як вдповдне слово не може конвертуватися.

Так, ранше майже не конвертувалися складн менники - до конверс не спонукала сама складнсть структури слова. Дслвна конверся не здйснються стосовно географчних та власних назв. Не конвертуться вддслвн менники та менники, що мають закнчення ation, -ing, -ty, окрем загальн назви з високою мрою конкретност. Морфологчне обмеження д в корелятах типу to cut in an incut.

Похдний менник такого типу наслдок морфологчного перетворення дслвно фрази з прийменником подальшо конвертивно деривац не да. Кожне обмеження, як кожне правило, стосуться вдповдного шару лексики. Лексика широкого вжитку лише пдляга рзними трансформацями, у такому числ конверс. Серед широко вживаних дслв мамо значну кльксть таких, як легко конвертуються в менники навпаки. У певнй мр однаково навть х сполучувансть. За лексико-семантичними характеристиками дслова подляються на три пдгрупи стану, процесу руху. Спостереження показують, що ступнь охоплення конверсю дслв класу залежнсть вд дапазону ознак д, притаманних лексичнй одиниц.

Численними другорядн типи словотвору скорочення усн писемн бленд, звукозмна, умляут, чергування наголосу, зворотнй словотвр, звукова мтаця, фонетичне морфологчне варювання слова, римован комбнац. Свордним типом словотвору конверся активний процес, який вдбуваться на трьох рвнях морфологчному, синтаксичному семантичному.

Процес конверс охоплю майже вс частини мови. Проте найактивнший вн у межах менника дслова. Конверся ма клька критерв похдност, що визначають первиннсть одн форми вториннсть друго. Дахронно розмежовуться випадки конверс, викликано втратою одного з значень власне конверс, що набула високо активност протягом новтнього часу. Конверся на сьогодн практично не ма обмежень стосовно рзних частин мови, супровдних вдив словотвору на походження слв. 2.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Словообразование

Мовна лексика це сукупнсть слв словотврних елементв, як складають органзовану цлсну систему.Завданням лексиколог визначення властивостей слв, х… Як галузь загального мовознавства лексикологя ма свою мету сво методи… Слово, як кожна мовна одиниця це явище. Що ма форму змст значення. Форма сну завдяки фонетичнй оболонц ма морфологчн…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Словотворення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Практична частина
Практична частина. Складн складотворч лексеми з суфксом er в англйськй мов. В сучаснй англйськй мов, особливо в останн десятирччя спостергаться активний процес утворення як складних так складнотвор

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги