деї розроблення наукової філософії” у європейській філософії XIX ст

Тема. Некласична філософія XIX — поч. XX ст.

План

1. Зміна парадигми філософського мислення у XIX — на поч. XX ст.

2. Вихідні ідеї А.Шопенгауера та С.К’єркегора.

3. Ідеї розроблення “наукової філософії” у європейській філософії XIX ст.

4. Ф.Ніцше та ідеї “філософії життя”.

 

Зміна парадигми філософського мислення у XIX — на поч. XX ст.

У 1819 р. вийшов друком перший том праці А.Шопенгауера "Світ як воля та уявлення", яку і вважають першою працею нової філософії. У першій третині — середині XIX ст. у Європі розпочався процес досить… В еволюції Західної філософії (після класичної німецької) виділяють такі періоди її становлення:

Вихідні ідеї філософії А.Шопенгауера та С.К'єркегора

По-перше, А.Шопенгауер проводив думку про те, що світ є наше уявлення про дійсність. Але людське уявлення нестійке, а ми вкладаємо в уявлення про… Як бачимо, у міркуваннях А.Шопенгауера присутні всі основні характеристики… Іншим фундатором ідей некласичної філософії є датський філософ Сьорен Кіркегор (1813—1855). Він наголошував на тому,…

Деї розроблення "наукової філософії" у європейській філософії XIX ст.

Іншим напрямом некласичної філософії, дещо відмінним від людиноцентричного ірраціоналізму, було розроблення "наукової філософії".… Першим із подібними твердженнями виступив позитивізм, що його розробивОґюст… Позитивна наука, за О.Контом, уже не намагається давати - про докорінні причини буття, а лише прагне фіксувати факти.…

Позитивізм і неопозитивізм

Перший, початковий позитивізм, представниками якого були О. Конт, Г. Спенсер, О. Михайловський. Програма початкового позитивізму зводилася до таких… — пізнання необхідно звільнити від усякої філософської інтерпретації; — вся традиційна філософія повинна бути скасована і змінена спеціальними науками (кожна наука сама собі філософія); …

Висновки

 

Некласична філософія постала як ідейна передумова філософії XX ст.

Резюме.

2. Найперші фундатори некласичної філософії – А.Шопенгауер та С.Кіркегор – рішуче обмежили філософські претензії сферами людського сприйняття та… 3. На хвилі досягнень науки проявилася тенденція перетворити філософію на… 4. Напрям “філософії життя” суттєво радикалізував ідеї свої попередників в галузі некласичної філософії, подавши усю…

Ключові терміни і поняття.

  ВОЛЯ – непояснюване, ірраціональне прагнення до самоздійснення, просте…