рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Заходи прокурорського реагування на виявлені порушення.

Заходи прокурорського реагування на виявлені порушення. - раздел Физика, Управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів Відповідно До Своєї Компетенції, У Межах Наданих Повноважень, Визначених У Ст...

Відповідно до своєї компетенції, у межах наданих повноважень, визначених у статтях 6, 20 Закону України «Про прокуратуру», за виявленими порушеннями закону прокурор вживає усі передбачені зазначеним Законом форми і методи прокурорського реагування з метою їх усунення.

Правовими формами реагування прокурора на усунення виявлених порушень законів, передбачених статтями 21–24, 45 Закону України «Про прокуратуру», є протест, припис, подання, вказівка, постанови про негайне звільнення особи з кімнати для затриманих та доставлених, про дисциплінарне провадження, провадження про адміністративне правопорушення або про порушення кримінальної справи.

За результатами перевірок прокурор узагальнює стан додержання законів у КЗД, при наявності порушень визначається із заходами реагування, витребовує пояснення посадових осіб, які допустили порушення, вносить документи реагування та складає довідку.

Водночас, якщо за наявності не усунутих порушень, що встановлювались попередньою перевіркою, та повідомлення прокурора про усунення таких порушень вживає заходів реагування щодо особи, яка надала неправдиву інформацію та встановлює контроль за усуненням виявлених порушень.

Згідно зі ст. 21 Закону на акт, що суперечить закону, прокурором, його заступником приноситься протест до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи.

У протесті ставиться питання не тільки про скасування незаконного акту або окремого його положення, приведення його у відповідність з законом, а також про припинення незаконної дії посадової особи, яка його видала, та поновлення порушеного права.

Якщо виявлені у ході перевірки порушення закону носять явний характер і можуть потягти за собою суттєву шкоду інтересам громадянина або державі, прокурор може внести припис про усунення порушень, який повинен відповідати вимогам ст. 22 Закону України «Про прокуратуру». Водночас органу або посадовій особі, яким внесено припис, роз’яснюється право на його оскарження вищестоящому прокурору або до суду.

З приводу допущених чисельних типових порушень законодавства прокурором на підставі їх узагальнення вноситься подання відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру».

Подання з вимогами усунення порушень закону, причин цих порушень і умов, що їм сприяють, вноситься прокурором, його заступником керівнику територіального органу внутрішніх справ. Не пізніше як у місячний строк має бути вжито відповідних заходів до усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяють, і про наслідки повідомлено прокурору. У зазначеному документі прокурор також пропонує притягнути до дисциплінарної відповідальності конкретних посадових осіб, з вини яких допущені порушення.

Якщо прокурором встановлено, що за поданням не вжито відповідних заходів до усунення порушень закону, доцільно внести подання до вищестоящого органу.

Відповідно до ст. 24 Закону у разі порушення закону посадовою особою прокурор, його заступник, залежно від характеру порушення закону, виносить мотивовану постановупро дисциплінарне провадження або провадження про адміністративне правопорушення.

Окремо слід зупинитись на таких формах документів прокурорського реагування, як постанови та вказівки, передбачені ст. 45 Закону України «Про прокуратуру». Ці документи реагування вносяться при виявленні порушень, пов’язаних з порядком і умовами тримання осіб, до яких застосовано заходи

примусового характеру, є обов’язковими і підлягають негайному виконанню.

Постанова про звільнення особи вноситься прокурором при незаконному поміщені особи до кімнати для затриманих та доставлених і підлягає обов'язковому виконанню посадовими особами органів внутрішніх справ.

Вказівка прокурора може бути як письмовою, так і усною. Усні вказівки спрямовані на усунення поодиноких, незначних порушень. Письмові вказівки викладаються в довідці перевірки або окремим документом. Зміст і форма вказівки, як окремого документу реагування, вироблені практикою. Доречно також у даному документі ставити питання про притягнення до відповідальності службових осіб, які допустили порушення закону.

Постанова про звільнення особи та вказівка вноситься прокурорськими працівниками, які проводили перевірку.

Приписи, протести, подання та постанови про дисциплінарне провадження або провадження про адміністративне правопорушення вносяться та підписуються лише прокурором або його заступником.

Документи прокурорського реагування повинні відповідати вимогам ст. 25 Закону України «Про прокуратуру». У них обов’язково повинно зазначатись: ким допущено порушення закону; яке його положення порушено; в чому полягає це порушення; вимоги щодо вжиття посадовою особою або органом заходів для усунення порушень; в який строк порушення закону повинно бути усунуто.

У разі виявлення фактів фальсифікації, підробки постанов, протоколів, актів та інших службових документів, адміністративних чи дисциплінарних проваджень, незаконних затримань тощо, які потягли за собою порушення конституційних прав громадян із настанням наслідків, а також при виявлені фактів зловживання або перевищення службових повноважень службовими особами, застосування катування, інших порушень, що містять ознаки злочину, проводиться перевірка і приймається рішення в порядку та в строки, визначені ст. 97 КПК України.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ... Управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у... Нститут підвищення кваліфікації кадрів...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Заходи прокурорського реагування на виявлені порушення.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

М. Київ – 2011
Методичні рекомендації 04.11.2011 схвалено науково-методичною радою при Генеральній прокуратурі України і рекомендовано для використання у практичній роботі.  

Організація та проведення перевірок.
  2.1. Підготовка до перевірок................................................................................7 2.2. Проведення перевірок законності поміщення та тримання осі

Правові засади прокурорського нагляду за додержанням законів у місцях тримання затриманих органів внутрішніх справ.
Для кваліфікованого проведення перевірки прокурору необхідно знати та застосовувати наступні основні нормативно-правові акти: – Конституцію України; – Pішення Конституційного Суду

Повноваження прокурора.
Для реалізації зазначених завдань прокурори наділені повноваженнями, передбаченими ст.ст. 11, 12, 44, 45 Закону України «Про прокуратуру». Так, прокурор має право: –у будь-який ча

Підготовка до перевірок.
Підготовку до перевірки в кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин ОВС слід розпочинати зі складання плану перевірки, в якому передбачити питання, які належить з’ясувати в ході переві

Додержання законодавства службовими особами органів внутрішніх справ у місцях тримання затриманих. Перевірка повноти здійснення відомчого контролю.
Робота працівників органів внутрішніх справ повинна ґрунтуватися на неухильному додержанні вимог Конституції України, Законів України «Про міліцію», «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз»,

Складання довідок за результатами прокурорських перевірок.
За результатами перевірки (Додаток № 6) прокурор на місці вживає заходів до усунення виявлених порушень, складає довідку із зазначенням причин і умов, що сприяли порушенню, та вимагає їх усунення.

Контроль за усуненням виявлених порушень законів, причин та умов, що їм сприяють.
Після внесення документу прокурорського реагування необхідно здійснювати контроль за отриманням своєчасної відповіді службових осіб про вжиття відповідних заходів, а також повнотою усунення порушен

Додаток № 2
     

Додаток № 3

Додаток № 5
Перед перевіркою прокурору необхідно

Додаток № 6

Харківського МУ ГУМВСУ в Харківській області
    Прокуратурою області проведена перевірка кімнат для затриманих та доставлених чергових частин Дзержинського РВ та Дзержинського ЦВМ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області.

Особистої свободи
Органами прокуратури області проведено перевірки додержання конституційних прав громадян у місцях та установах застосування заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням їх особистої свобо

Чергової частини В. Писарівського РВ УМВС України в Сумській області
  2 квітня 2011 року смт. В.Писарівка   Прокурор В.Писарівського району радник юстиції Мовчан К.В., розглянувши матеріали перевірки стану додержання вимог Закон

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги