Роль Вернадського у вивченні біосфери

Змст Вступ. 1. Характеристика склад босфери. 2. В Вернадський про босферу живу речовину. 3. Роль людського фактора в розвитку босфери. 9 Висновок 12 Використана лтература 13 Босфера жива оболонка Земл Вступ. У буквальному переклад термн босфера означа сферу життя й у такому змст вн уперше був введений у науку в 1875 р. австрйським геологом палеонтологом Едуардом Зюсом 1914. Однак задовго до цього пд ншими назвами, зокрема простр життя, картина природи, живаючи оболонка Земл т.п його змст розглядався багатьма ншими натуралстами.

Спочатку пд усма цими термнами малася на уваз тльки сукупнсть живих органзмв, що живуть на нашй планет, хоча нод вказувався хнй звязок з географчними, геологчними космчними процесами, але при цьому скорше зверталася увага на залежнсть живо природи вд сил речовин неорганчно природи. Навть автор самого термна босфера Э.Зюсс у свой книз Лик Земл, опублковано майже тридцять рокв псля введення термна 1909 р не зауважував зворотного впливу босфери визначав як сукупнсть органзмв, обмежену в простор в час й на поверхн Земл. Першим з бологв, що ясно вказав на величезну роль живих органзмв в утворенн земно кори, був Ж.Б.Ламарк 1744 1829. Вн пдкреслював, що вс речовини, що знаходяться на поверхн земно кул й утворююч його кору, сформувалися завдяки дяльност живих органзмв.

Факти положення про босферу накопичувалися поступово в звязку з розвитком ботанки, рунтознавства, географ рослин нших переважно бологчних наук, а також геологчних дисциплн.

Т елементи знання, що стали необхдними для розумння босфери в цлому, виявилися звязаними з виникненням еколог, науки, що вивча взамини органзмв навколишнього середовища. Босфера визначеною природною системою, а снування в першу чергу виражаться в круговорот енерг речовин при участ живих органзмв. Дуже важливим для розумння босфери було встановлення нмецьким фзологом Пфефером 1845 1920 трьох способв харчування живих органзмв автотрофне побудова органзму за рахунок використання речовин неорганчно природи гетеротрофне будвля органзму за рахунок використання низькомолекулярних органчних сполук 1.

Характеристика склад босфери

Характеристика склад босфери. у науку усе ширше проникають де цлсного, пдходу до вивчення природи, щ... Так, виявилося, наприклад, що склад морсько води багато в чому визнача... Рослини, що живуть на пщаному рунт, значно змнюють структуру. Жив орга... Тому перед натуралстами виника задача конкретно дослджувати, яким обра...

В Вернадський про босферу живу речовину

Центральним у цй концепц поняття про живу речовину, що В Вернадський в... Це просторове розташування Земл визнача в основному клмат на планет, а... На його думку, у спрощенй модел цю органзовансть можна виразити так, щ... У сучасних термнах це явище можна описати як необоротнсть змн, при буд... З зазначеними результатами не мг не вважатися В Вернадський, тому його...

Роль людського фактора в розвитку босфери

Це дозволя зрозумти мсце роль сторичного розвитку людства в еволюц бос... Але не тльки природа вплива на людину, сну зворотний звязок. Завдяки цьому процес еволюц переноситься в область мнералв. Результат усх перерахованих вище змн у босфер планети дав привд францу... З погляду ноосферного пдходу по-ншому бачаться сучасн болюч крапки роз...

Використана лтература

Використана лтература 1. Аллен Р. Д. Наука про життя, М. 1981р. 2. Вернадський В Флософськ думки натуралста, М. 1988р. 3. Романовский Ю.Э. Журн. общ. болог. 1989. Т.50. 3. С.304 315. 4. Лапо А.В. Слди колишнх босфер, М. 1979р. 5. Радкевич В.А. Экология Мн. Выш.школа, 1997, с.64-66, с.88-103. 6. Чернова Н.М Былова А.М. Экология М. Просвещение, 1988, с.178-194. 7. Фарб П. Популярная экология М.Мир, 1971. 8. Одум Ю. Экология.

Т М.Мир,1986, с.83-118.