рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні відомості про Центр ДЗК

Загальні відомості про Центр ДЗК - раздел Геология, ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНІ І КАРТОГРАФІЧНІ РОБОТИ З Метою Реалізації Завдань, Визначених Указом Президента України Від 17 Лютог...

З метою реалізації завдань, визначених Указом Президента України від 17 лютого 2003 року № 134 „Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру”, постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1997 р. № 1355 „Про Програму створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру” здійснено реорганізацію регіональних, міських та районних центрів державного земельного кадастру з утворенням на основі державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах“ (далі Центр ДЗК) єдиної юридичної особи з консолідованим балансом.

Центр ДЗК діє на підставі Статуту, що затверджений наказом Держкомзему України від 23 травня 2003р. № 135 „Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру та удосконалення структури державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”, який зареєстрований в Мін’юсті 27 травня 2003р. за № 408/7729.

Основною метою Центру ДЗК є функціонування автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру України та системи реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них, для забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадян, підприємств, установ та організацій достовірною інформацією про речові права на нерухоме майно та їх обмеження, а також забезпечення формування та функціонування Державного реєстру прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно як єдиної інформаційної системи.

Законом України від 01.07.2004 року, № 1952- IV „Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” визначено, що Центр ДЗК є відповідальним за ведення реєстру земель, об’єктів нерухомого майна, трансакцій та обмежень прав і є адміністратором державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Загальнодержавні повноваження покладені на Центр ДЗК:

– забезпечує формування та функціонування Державного реєстру прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно як єдиної інформаційної системи

– виступає гарантом прав власності, в особі держави на об’єкти нерухомого майна та їх обмежень

– надає достовірну інформацію про зареєстровані права та їх обмеження в установленому законом порядку

Структура Центру ДЗК:

Систему органів державної реєстрації прав складають центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав, створений при ньому Центр ДЗК та його відділення на місцях, які є місцевими органами державної реєстрації прав. Центр державного земельного кадастру має в своєму складі 27 підрозділів (філій) – регіональну філію в Автономній Республіці Крим, 24 регіональні (обласні) філії, Київську та Севастопольську міські філії; 665 місцевих органів реєстрації (557 реєстраційних офісів), що працюють в районах та містах обласного підпорядкування по всій території України. Усього на підприємстві працює близько 5,5 тисяч чоловік, з них понад 700 фахівців з реєстрації.

 

Тарнопольський Андрій Віліанович – генеральний директор – керівник технічних програм

Уваров Андрій Васильович – заступник генерального директора - керівника технічних програм

До складу пріоритетів діяльності Центру ДЗК відносяться реалізація наступних заходів та вирішення наступних завдань:

1) Забезпечення видачі державних актів, які знаходяться в територіальних органах Держземагентства, згідно порядку, затвердженого постановами КМУ №749 та №1021 (із змінами) з використанням перехідної реєстраційної системи (ПРС);

Для виконання завдань голови Держземагенства, спрямованих на видачу державних актів на право власності на земельні ділянки у найкоротші терміни, впровадження єдиного засобу автоматизації процесів реєстрації правовстановлюючих документів та договорів оренди у відповідності до вимог постанови КМУ №791 Центром ДЗК розроблено та впроваджено у використання Перехідну Кадастрово-Реєстраційну систему (ПРС).

На підставі підготовлених територіальними органами Держземагентства реєстрів державних актів та договорів оренди, які підлягають державній реєстрації регіональними філіями Центру ДЗК провадиться робота по створенню реєстрів земельних ділянок на підставі внесення відомостей про земельні ділянки до ПРС.

Фахівцями Центру ДЗК провадиться аналіз та усунення зауважень з боку користувачів ПРС, готуються відповідні інструкції, забезпечено підтримку користувачів системи як з боку територіальних органів так і з боку регіональних філій.

2) Супровід побудови та адміністрування АС ДЗК;

Враховуючи прийняття 7 липня 2011 року Верховною Радою України Закону України «Про Державний земельний кадастр», статтею 6 якого передбачено, що адміністратором Державного земельного кадастру є державне підприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Центром ДЗК розроблено план-графік заходів з реалізації вищевказаної цілі.

4.6 Державне підприємство “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”

Державне підприємство “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” – провідна установа, що виконує науково-дослідні та проектні роботи у галузі землеустрою, оцінки земель, геодезії, ґрунтового обстеження, раціонального використання та охорони земель.

ДП “Головний інститут землеустрою” функціонує більше 50 років та має потужну інформаційну, методичну, матеріально-технічну базу і кадровий потенціал.

ДП “Головний інститут землеустрою” належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів та займає провідне місце на ринку надання послуг у сфері землеустрою в Україні.

На сьогоднішній день в ДП “Головний інститут землеустрою” працюють висококваліфіковані фахівці в галузі землевпорядкування, земельного кадастру, геодезії, ґрунтознавства, економіки, екології та інших спеціальностей.

Всі роботи підприємство виконує сучасними високоточними електронними приладами та на сучасному обладнанні.

ДП “Головний інститут землеустрою” співпрацює з такими провідними підприємствами як НАК “Нафтогаз України”, ДП “Міжнародний аеропорт Бориспіль”, Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, ВАТ “Укртелеком”. Разом з тим, ДП “Головний інститут землеустрою” надає послуги і фізичним особам.

Землевпорядні роботи:

– приватизація земельних ділянок;

– розподіл та об’єднання земельних ділянок;

– зміна цільового призначення земельних ділянок;

– комплекс заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку;

– розробка проектів відводу земельних ділянок в приватну власність або тимчасове користування на правах оренди (оренда земельної ділянки);

– оформлення актів постійного користування земельною ділянкою;

– відновлення втрачених документів на землю;

– оформлення земельної кадастрової документації;

– оформлення документації з інвентаризації земель усіх категорій;

– оформлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

– розрахунок втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

 

– розмежування земель комунальної та державної власності населених пунктів;

– еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;

– встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого призначення;

– формування земель комунальної власності територіальних громад;

– встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень;

– виготовлення схем розташування земельних ділянок;

– розробка схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень.

Землеоціночні роботи:

– грошова оцінка земель: нормативна, експертна.

Геодезичні роботи:

– кадастрова зйомка

– топографічна зйомка

– винесення меж земельних ділянок в натуру (на місцевості)

Інші послуги:

– складання технічної документації з якісної оцінки земель у межах та за межами населених пунктів

– розробка містобудівного обґрунтування

Віхи історії інституту

Відповідно до наказу Міністерства сільського господарства Української РСР "Про організацію республіканського проектного інституту по землевпорядкуванню "Укрземпроект" від 24 квітня 1961 року № 289/1 на виконання постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів Української РСР "Про реорганізацію Міністерства сільського господарства УРСР" від 28 лютого 1961 року № 240 був створений Республіканський проектний інститут по землевпорядкуванню "Укрземпроект" .

До створення інституту роботи по землевпорядкуванню в Україні виконувалися виробничими підрозділами відділів землевпорядкування і сівозмін обласних управлінь сільського господарства, а також Київською та Каховською землевпорядними експедиціями, які здійснювали роботи пов'язані з будівництвом гідроелектростанцій на р. Дніпро, на базі яких і формувався колектив новоствореного інституту.

Першим директором інституту, наказом по Міністерству сільського господарства УРСР від 5 червня 1961 року № 442 К, було призначено Коломійця Івана Івановича, а головним інженером, наказом по Міністерству сільського господарства УРСР від 29 червня 1961 року № 569 К, призначили Харченка Бориса Зіновійовича. Вони і розпочали формування колективу інституту.

З метою удосконалення організаційної структури землевпорядної служби, підвищення ефективності та якості землевпорядних робіт наказом по Міністерству сільського господарства УРСР "Про реорганізацію виробництва землевпорядних робіт" від 29 червня 1961 року № 403 на базі виробничої частини відділів землевпорядкування і сівозмін облсільгоспуправлінь, експедицій і партій з обстеження ґрунтів та Київської експедиції з 1 липня 1961 року було організовано обласні землевпорядні експедиції інституту "Укрземпроект" . Відповідно до наказу Міністерства сільського господарства УРСР "Про перебудову управління сільським господарством Української РСР" від 10 квітня 1962 року № 152-К Республіканський проектний інститут по землевпорядкуванню "Укрземпроект" було перепідпорядковано Міністерству виробництва та заготівель сільськогосподарських продуктів УРСР .

Відповідно до наказу Міністерства сільського господарства УРСР від 7 травня 1965 року № 159 та у зв'язку з об'єднанням Міністерства виробництва та заготівель сільськогосподарських продуктів УРСР з Міністерством сільського господарства УРСР в союзно-республіканське Міністерство сільського господарства УРСР Республіканський проектний інститут по землевпорядкуванню "Укрземпроект" підпорядковується Міністерству сільського господарства УРСР.

На виконання наказу по Міністерству сільського господарства УРСР "Про покращення проектної справи та удосконалення структури Республіканського проектного інституту по землевпорядкуванню "Укрземпроект" від 4 вересня 1969 року № 614 (додаток 6) та згідно з наказом по інституту "Про організацію філіалів/відділень/ інституту "Укрземпроект" від 8 вересня 1969 року № 322-К з 1 жовтня 1969 року землевпорядні експедиції було перетворено у філіали інституту, а на базі Київської та Каховської землевпорядних експедицій створено Київське відділення інституту.

У зв'язку з утворенням Державного агропромислового комітету УРСР та ліквідацією Міністерства сільського господарства УРСР, відповідно до наказу Держагропрому УРСР від 7 квітня 1986 року № 130, Республіканський проектний інститут по землевпорядкуванню "Укрземпроект" безпосередньо підпорядковується Держагропрому УРСР.

На виконання постанови ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР від 16 травня 1967 року № 320 "Про невідкладні заходи по захисту ґрунтів від вітрової та водної ерозії в Українській РСР" у 1968 році інститутом було розроблено Генеральну схему протиерозійних заходів на 1971-1980 pp. Аналогічні схеми були розроблені філіалами інституту по кожній області. На їх базі розроблялися відповідні проекти протиерозійних гідротехнічних споруд, терасування схилів, виположування ярів тощо.

У 70-80 роках минулого століття системою інституту розроблялися Генеральна схема використання земельних ресурсів України, обласні схеми використання земель, районні схеми землевпорядкування, схеми рекультивації порушених земель по окремих вугільних і залізорудних басейнах, проекти встановлення водоохоронних зон і прибережних смуг по всій Україні, проекти організації шляхової мережі в сільськогосподарських районах, проекти планування та забудови сільських населених пунктів тощо. На кожне сільськогосподарське підприємство розроблялися проекти внутрігосподарського землеустрою.

У 1974-1975 pоках проведено економічну оцінку орних земель колгоспів і радгоспів України. В подальшому було виконано два етапи земельно-оціночних робіт (1980 р. і 1988 р.) по всіх сільськогосподарських угіддях.

З метою розвитку наукових розробок з проблем землекористування та охорони земель, впровадження їх у виробництво та підвищення науково-технічного рівня проектно-кошторисної документації із землеустрою за погодженням з Держагропромом УРСР і Радою Міністрів УРСР, наказом Держагропрому УРСР від 25 липня 1989 року № 174 Республіканський проектний інститут по землевпорядкуванню "Укрземпроект" було перетворено в Український науково-дослідний і проектно-вишукувальний інституту по землеустрою (УкрНДІземпроект).

Наказом по інституту від 31 липня 1989 року № 44 встановлено, що інститут УкрНДІземпроект став головною установою щодо дослідження проблем землеустрою в Українській РСР, зі збереженням за ним функції генеральної проектної організації з питань захисту ґрунтів від ерозії.

Інститут УкрНДІземпроект підпорядковано Державному агро-промисловому комітету УРСР відповідно до наказу Держагропрому УРСР від 31 жовтня 1989 року № 236 "Про організацію роботи з вдосконалення управління в системі Держагропрому УРСР". До складу інституту УкрНДІземпроект стали входити центральне виробництво (головна організація) та Київське відділення в м. Києві, а також 24 філіали в обласних центрах України: Вінницький, Волинський, Дніпропетровський, Донецький, Житомирський, Закарпатський, Запорізький, Івано-Франківський, Кіровоградський, Кримський, Луганський, Львівський, Миколаївський, Одеський, Полтавський, Рівненський, Сумський, Тернопільський, Харківський, Херсонський, Хмельницький, Черкаський, Чернівецький, Чернігівський.

 

На виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 22 вересня 1990 року № 279 "Про заснування Української академії аграрних наук", наказом Південного відділення ВАСГНІЛ від 29 грудня 1990 року № 237 Український науково-дослідний і проектно-вишукувальний інституту по землеустрою УкрНДІземпроект з філіалами та Київським відділенням були включені до мережі науково-дослідних установ Української академії аграрних наук.

Відповідно до наказу Української академії аграрних наук "Про впорядкування та перейменування мережі наукових установ Української академії аграрних наук" від 14 квітня 1992 року № 100 інститут УкрНДІземпроект було перейменовано в Інститут землеустрою УААН. Інститут став єдиною державною науково-дослідною установою з проблем землеустрою і виконував дослідження та проектні розробки на замовлення Української академії аграрних наук, Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства надзвичайних ситуацій України та Міністерства екології та природних ресурсів України.

Інститут землеустрою УААН став діяти на підставі Статуту, затвердженого 17 березня 2000 року. До складу Інституту ввійшли пансіонат "Горний" (АР Крим) як структурний підрозділ без права юридичної особи, Київське відділення та 24 філіали, підпорядковані як самостійні статутні суб'єкти з правом юридичної особи.

На підставі Указу Президента України від 17 лютого 2003 року №134/2003 "Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру", розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 травня 2003 року № 284-р "Про передачу Інституту землеустрою та його філіалів до сфери управління Держкомзему", наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 16 червня 2003 року № 166-а та наказу Державного підприємства "Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" від 17 червня 2003 року № 8, Інститут землеустрою УААН, Київське відділення Інституту землеустрою УААН та 24 філіали інституту землеустрою прийняті до сфери управління Держкомзему України. Інститут землеустрою УААН реорганізовано у Державне підприємство "Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (ДП "Головний інститут землеустрою"), а 24 філіали і Київське відділення у 25 державних підприємств регіональних науково-дослідних та проектних інститутів землеустрою.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про реорганізацію Державного комітету України по земельних ресурсах" від 31 січня 2007 року № 69 Державний комітет України по земельних ресурсах реорганізовано в Державне агентство земельних ресурсів України, відповідно ДП "Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" та регіональні інститути змінюють назву підпорядкованості. Офіційна назва головного інституту на той час: Державне підприємство "Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" Державного агентства земельних ресурсів України. Змінюють назву і 25 регіональних інститутів.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про реорганізацію Державного агентства земельних ресурсів" від 13 лютого 2008 року № 48 Державне агентство земельних ресурсів реорганізовано шляхом перетворення у Державний комітет України із земельних ресурсів. Відповідно змінюється назва головного і регіональних інститутів в частині назви вищестоящої організації.

За 49 років діяльності Інститутом землеустрою виконано значний обсяг землевпорядних робіт, а саме: проекти землеустрою з контурно-меліоративною організацією території; робочі проекти вирощування сільськогосподарських культур на всі господарства України.

Розроблено Генеральну схему використання земельних ресурсів УРСР на 1978-1990 рр. і Генеральну схему протиерозійних заходів по УРСР на 1971-1980 рр. в розрізі адміністративних областей, яка спирається на регіональні схеми, виконані інститутом по яружно-балкових системах; за 1978-1979 рр. і 1986-1987 рр. здійснено економічну оцінку орних земель по всіх сільськогосподарських підприємствах України; у 1993 р. фахівці інституту землеустрою, ґрунтознавства і агрохімії та Національного аграрного університету розробили оригінальну методику і провели бонітування ґрунтів усіх сільськогосподарських угідь по всіх господарствах України.

Від початку земельної реформи в Україні (березень 1991 р.) інститут повністю зосередив свою роботу на розробленні науково-організаційної, правової та інформаційно-методичної бази з реформування земельних відносин.

Фахівцями Головного інституту землеустрою розроблено три редакції Земельного Кодексу України, проекти Законів України "Про плату за землю", "Про оренду землі", "Про охорону земель", "Про землеустрій", "Про розмежування земель державної і комунальної власності", "Про державний земельний кадастр", виконано фундаментальні розробки щодо Загальнодержавної програми використання та охорони земель, щодо земельних аспектів створення Національної екологічної мережі України та ряд інших.

Упродовж останніх років інститутом виконувалися такі основні науково-дослідні роботи:

Розробити наукові засади створення прозорої інформаційної системи для забезпечення функціонування і регулювання ринку земель.

 

Розробити наукові основи передумов продажу земельних ділянок всіх форм власності (прав оренди на них) на конкурентних засадах.

Розробити схему (карту) природно-сільськогосподарського районування земель України (І-ІІІ етапи).

Розробити документацію із землеустрою - спеціальну тематичну карту поширення деградованих і малопродуктивних земель Києво-Святошинського району (для розробки пілотного проекту землеустрою щодо консервації земель).

Проведення моніторингу вартості проданих земельних ділянок (2006, 2007, 2008 pp.).

Розробити наукову концепції раціонального використання та охорони земельних ресурсів зони відчуження ЧАЕС.

Державна програма розвитку земельних відносин на 2006-2010 роки.

Розробити концептуальні засади кадастрового зонування території України.

Визначити технологічні можливості растрової фотокарти для візуалізації кадастрових даних.

Розробити науково-методичні та правові підходи щодо розмежування земель державної власності: "Розробити науково-методичні підходи та проект стандарту зі складання проектів землеустрою щодо розмежування земель державної власності".

Розробити науково-методичні та правові підходи щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень: "Розробити науково-методичні підходи та проект стандарту зі складання проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень".

На основі виконаних науково-дослідних робіт, а саме: "Розробити науково-обґрунтовану термінологічну базу для словника термінів у сфері охорони та раціонального використання земель"; "Розробити науково-обґрунтовану термінологічну базу для словника термінів у сфері землеустрою"; "Розробити науково-обґрунтовану термінологічну базу для словника термінів у сфері оцінки земель"; "Розробити науково-обґрунтовану термінологічну базу для словника термінів у сфері земельного кадастру" видано довідник з науково обґрунтованої сучасної термінологічної бази: "Словник термінів у сфері землеустрою".

Сьогодні ДП "Головний інститут землеустрою" діє на підставі Статуту (нова редакція), затвердженого 22 грудня 2009 року, в якому викладені мета і предмет діяльності інституту, його юридичний статус, права і обов'язки, а також прописані правові відносини з регіональними інститутами.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНІ І КАРТОГРАФІЧНІ РОБОТИ

ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНОСТІ... ТОПОГРАФО ГЕОДЕЗИЧНІ І КАРТОГРАФІЧНІ РОБОТИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні відомості про Центр ДЗК

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Вано-Франківськ
УДК 528.5 ББК 26.12 І-47   Рецензент: Кравець О.Я. кандидат технічних наук, доцент кафедри землевпорядкування та кадастру

Вано-Франківськ
УДК 528.5 ББК 26.12 І-47   Рецензент: Кравець О.Я. кандидат технічних наук, доцент кафедри землевпорядкування та кадастру

Підприємство як суб’єкт господарювання
Підприємство - це юридична особа, яка володіє відокремленою частиною власності і має самостійний баланс. Визнання підприємств юридичною особою означає їх право самостійно і від сво

Види підприємств
Виробниче підприємництво може здійснюватися у різних юридично чинних організаційно-правових формах, які встановлюються законодавством країни. Найпоширенішими організаційними формами є: -

Суть топографо-геодезичної і картографічної діяльності
Топографо-геодезична і картографічна діяльність – це наукова, виробнича, управлінська та інша діяльність юридичних і фізичних осіб, спрямована на вивчення параметрів фігури Землі, створення планово

Законодавство про топографо-геодезичну і картографічну діяльність
Закон "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" регулює відносини в області геодезії і картографії з метою забезпечення потреб народного господарства, освіти, науки, громадян

Повноваження Укргеодезкартографії
– керівництво топографо-геодезичними, маркшейдерськими роботами, кадастровими зніманнями; – ведення картографічного моніторингу на території України. Картографічний моніторинг – це відстеж

Міністерство оборони України
Міністерство оборони України разом з Укргеодезкартографією здійснює виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, які використовуються Збройними силами України в інтересах охорони і безпе

Основні вимоги щодо здійснення топографо-геодезичної і картографічної діяльності
Під час виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт повинно забезпечуватись: 1) дотримання вимог чинних нормативних інструкцій і інших документів; 2) впровадження прогр

Виконавці
– вивчення параметрів, форми і розмірів Землі; – створення астрономо-геодезичних, геодезичних, гравіметричних мереж на території держави в єдиних системах координат, які використовують для

Роботи спеціального призначення, їх організація і виконавці
– картографування, а також обновлення топографії карт і планів які призначені для будівництва різних об’єктів і розв’язання різноманітних завдань, наприклад, геодезична служба ВАТ «Укргазпроект»;

Виконавці топографо-геодезичних та картографічних робіт, які залучають до топографо-геодезичної і картографічної діяльності
До виконання топографо-картографічних і геодезичних робіт залучаються, крім підрозділів державної служби геодезії, картографії і кадастру, інші служби, до яких відносяться: 1) Держземагенс

Нормативно-технічні документи в галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності
Для всіх суб’єктів топографо-геодезичної і картографічної діяльності обов’язковим дотриманням нормативно-технічної документації на виконання топографо-геодезичних робіт, яка розроблена і затверджен

Метрологічне забезпечення робіт
Метрологічне забезпечення картографічних і геодезичних робіт включають у себе систему стандартів і технічних умов, які мають забезпечуватись при виконанні робіт. Основні вимоги – це вимоги д

Державний облік топографо-геодезичних і картографічних робіт
Усі астрономо-геодезичні, гравіметричні, картографічні, аерозйомочні роботи підлягають обов’язковому державному обліку, що здійснюється Держслужбою геодезії, картографії і кадастру з метою зберіган

Фінансування топографо-геодезичної і картографічної діяльності
Топографо-геодезичні і картографічні роботи, які виконуються для потреб народного господарства України згідно з державним планом фінансуються з державного бюджету України. Щороку виділяються кошти

Охорона геодезичних пунктів
Усі пункти геодезичних мереж підлягають охороні з боку держави. Будівництво геодезичних пунктів на територіях міських, сільських і селищних рад здійснюється за спеціальним дозволом. В останні роки

Державний геодезичний нагляд
За топографо-картографічною і геодезичною діяльністю здійснюється державний геодезичний нагляд. Очолює цей нагляд інспекція державного геодезичного нагляду України. Інспекція державного геодезичног

Структура центрального апарату Державного агентства земельних ресурсів України
– керівництво; – департамент державної експертизи та ліцензування; – департамент державного земельного кадастру; – департамент землеустрою, використання та охорони земель

Голова Держземагентства України має двох заступників, у тому числі одного першого.
Заступників Голови Держземагентства України, у тому числі першого, призначає на посади Президент України за поданням Прем'єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Голови Держземагентств

Структура апарату Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області і його функції
Керівництво: – начальник Головного управління; – перший заступник начальника Головного управління; – заступник начальника Головного управління. Управління держав

Про Головне управління Держземагентства в області
1. Головне управління Держземагентства в області (далі - Головне управління) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України та йому підпорядковане. Голова місцево

Про Управління (Відділ) Держземагентства у районі
1. Управління (Відділ) Держземагентства у районі (далі - Управління (Відділ)) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України. Управління (Відділ) підпорядковане Д

Про Управління (Відділ) Держземагентства в місті
1. Управління (Відділ) Держземагентства в місті (далі - Управління (Відділ)) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України. Управління (Відділ) підпорядковане Де

Перелік навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців
за спеціальностями «Землевпорядкування та кадастр» та «Землевпорядкування»   1 Донецький вищий навчальних заклад «Донецький націона

Основні положення технічного проектування
Оскільки топографо-геодезичні роботи виконуються на конкретних об’єктах, які відрізняються один від одного фізико-географічними і економічними умовами, то виконання комплекс

Нормативні документи при складанні технічних проектів і кошторисів
На кожен об’єкт геодезичного виробництва складається технічний проект і кошторис. Проектування здійснюється в кількох варіантах і до виконання приймається найбільш оптимальний варіант

Структура технічного проекту
Технічні проекти на топографо-геодезичні роботи складаються, як правило, з 3-ох частин: – технічна; – підрахунок обсягів робіт, кошторисна частина; – планування і організ

Створення висотної основи
Згідно з завданням, вихідною висотною основою служать 2 пункти тріангуляції 3 класу, які одночасно є реперами нівелювання IV класу. Між цими пунктами необхідно запроектувати висотну основу топограф

Проектування топографічного знімання
Результатом топографічного знімання є топографічні плани, які створюються в графічному або цифровому вигляді. Вимоги, які ставляться до створення планів приведені в “Інструкції з топографічного зні

Підрахунок обсягів робіт
Підрахунок обсягів польових і камеральних робіт виконують з метою подальшого їх планування: визначення необхідної кількості бригад, транспорту, приладів, складання календарних графіків робіт та інш

Підрахунок обсягів робіт і кошторисна частина.
Кошторис – це документ, в якому підраховані усі витрати на виконання топографо-геодезичних робіт згідно з проектом. Кошториси складає організація, яка складає проект. На основі коштор

Вступ і висновки.
У вступі освіти такі питання: загальні питання розвитку галузі, місце даного об’єкту у вирішенні завдань галузі, завдання які стоять перед вирішенням питання і короткий перелік питань, які необхідн

Складання кошторису на комплекс топографо-геодезичних робіт ЗУКР
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ Н А К А З 19.02.2003 N 29/м Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 червня 2003 р. за N 484/7

Визначення вартості топографо-геодезичних робіт виколнується на основі кошторису.
Кошторис – це документ, у якому на основі нормативних документів обчислюють вартість окремих видів робіт з з врахуванням додаткових витрат та податку на додау вартість. Кошторис є основою для визна

Таблиця 4 Витрати на внутрішній транспорт
Пар. Віддаль від бази виконавця робіт до об єкту вишукувань, км Витрати по внутрішньому транспорту, %, при кошторисній вартості польових вишукува

Таблиця 5 Витрати на зовнішній транспорт
Пар. Віддаль від розміщення виконавця робіт до бази, км Витрати по зовнішньому транспорту, %, при кошторисній вартості польових вишукувань, при т

Таблиця 6 Витрати на організацію і ліквідацію робіт
Пар. Види вишукувань і їх кошторисна вартість, тис.грн. Витрати у % кошторисної вартості вишукувань, що виконуються в експедиційних умовах

Складання кошторису на основі Розмірів оплати
Методичні вказівки складені на основі збірника „Розміри оплати земельно-кадастрових робіт та послуг” [1]. Розміри оплати земельно-кадастрових робіт призначені для встановлення вартості на

РОЗРАХУНОК ЗАТРАТ ЧАСУ
Залежність між нормою часу в днях Нчдн і нормою часу в годинах Нчгод встановлена з тривалості робочої зміни в 7 годин: Нчдн

Складання календарного графіка
Календарний графік – найпростіша і досить універсальна форма організаційної моделі виробничого процесу, прив’язана до конкретного календарного відрізку часу. Його складають з метою майбутнього конт

Основні теоретичні положення
При розгляді цього питання в курсовому проекті необхідно вказати структуру підрозділу, який буде виконувати роботи на даному об’єкті, згідно з затвердженим календарним графіком робіт. Вибрати місця

Підготовчі роботи
У процесі підготовчих робіт визначають завдання на виконання робіт, проводять збір вихідних даних: - книга реєстрації землеволодінь; - форма Державної статистичної звітності №6;

Обстеження пунктів полігонометрії
Роботи для обстеження пунктів полігонометрії виконують у відповідності з вимогами діючих інструкцій. Місцезнаходження пунктів розшукують на місцевості за допомогою топографічних карт. При відсутнос

Рекогностування пунктів полігонометрії
Рекогностування пунктів полігонометрії виконують на основі складеного проекту. Видимість встановлюють за допомогою бінокля. Проміри при прив’язці пунктів полігонометрії до місцевих предмет

Технічне нівелювання
Зміст роботи: - підбір матеріалів; - виписка висот реперів, до яких проектується прив'язка; - складання проекту прокладання ходів; - підбір і перевірка інструмен

Обчислення нівелірних ходів
Зміст роботи: - перевірка польових журналів; - проведення обчислень ходів і врівноваження систем ходів; - складання каталогу висот тимчасових і постійних реперів;

Складання технічного звіту
Зміст роботи: - отримання завдання; - збір матеріалів про виконані роботи; - оформлення документації у відповідності з нормативними документами та інструкціями для оформл

ОРГАНІЗАЦІЯ НІВЕЛІРНИХ РОБІТ
Приведемо технологічну схему виконання нівелірних робіт: 1) рекогностування ліній нівелювання; 2) закладка нівелірних знаків; 3) нівелювання; 4) камеральна оброб

Завдання технічного нормування
Під технічним нормуванням розуміють визначення наукової обґрунтованої норми часу на виконання тієї чи іншої роботи при заданих організаційно-технічних умовах. Науково-обґрунтовані норми часу необхі

Норми виробітку і норми часу, їх визначення і залежність між ними
Технічно обґрунтованою нормою часу називають час у хвилинах, годинах, днях необхідний для виконання одиниці роботи при певних організаційно-технічних умовах, повному використанні виробничих можливо

Робочий час. Нормований і ненормований робочий час
Під робочим часом розуміють встановлену тривалість робочого дня (зміни). Час обідньої перерви в робочий час не входить. До нормованого робочого часу здійснюються такі витрати часу, які при

Класифікація витрат нормованого робочою часу
Витрати нормованого робочою часу класифікують таким чином: – час підготовчо-завершувальної роботи Тп.-з.– час отримання завдання і матеріалів, інструктажу до виконання роботи, о

Методика нормування виробничих процесів
У практиці нормування застосовується два методи встановлення норм: статистичний і технічно-обґрунтований. У статистичному методі норми виробітку і норми часу встановлюються на основі аналі

Організація нормування топографо-геодезичних робіт у підприємстві
Нормування виробничих процесів у геодезичних підприємствах займаються спеціально призначені інженери-нормувальники, які можуть працювати як одноосібно так і в складі спеціальних підрозділів. У вели

Розгляд ситуаційної задачі
"Встановлення норм виробітку і норм часу і розцінок па окремі процеси". (На прикладі нормування виробничого процесу "Прокладання теодолітного ходу по периметру земельної ділянки при

Витрати робочого часу
      Назва операції   Час (год. хв.)   Затрати часу хв. Вид робочого Часу (норм.,не н

Структура управління в геодезичному підприємстві
  Структура управління на геодезичному підприємстві має ступеневу систему. На чолі підприємства стоїть директор, першим помічником є головний інженер, який відповідає за технічну діял

Зміст і особливості праці керівника
Бригадир, очолює польову бригаду. Особливістю роботи бригадира є те, що він є безпосереднім виконавцем найскладніших операцій, які виконує бригада. Разом з тим він є організатор виробничого процесу

Взаємодія керівника і громадських організацій на підприємстві
Зараз громадськими організаціями є профспілки. Колектив вибирає профспілковий комітет, в склад якого входить декілька чоловік. Профспілки створюються, щоб потурбуватись про соціальний захист праців

Підбір і розставлення кадрів
Кадрова політика є дуже важливою, при організації виробничого процесу. Від того, наскільки правильно сформований кадровий склад підприємства залежить успіх виробничого процесу. На підприємстві кадр

Кваліфікаційні характеристики працівників топографо-геодезичного виробництва
Топографо-геодезичне виробництво формується з інженерно-технічних працівників геодезичного профілю, службовців інших професій та робітників і обслуговуючого персоналу, Інженерно-технічні працівники

Система підготовки кадрів топографо-геодезичного виробництва в Україні
Кадри для топографо-геодезичного виробництва готує Міністерство освіти і науки в Україні. Вищі навчальні заклади готують спеціалістів-інженерів. В Україні є єдиний геодезичний факультет, а вузів чи

УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНИХ РОБІТ
Питання якості в топографо-геодезичному виробництві має велике значення. Топографо-геодезичні карти мають бути без помилок, закладені центри і знаки мають бути довготривалі. У геодезичній галузі пр

Загальні положення
1.2. Топографо-геодезичні та картографічні роботи виконуються за затвердженими технічними проектами (програмами), завданнями у відповідності до вимог діючих нормативно-технічних документів.

Організація контролю топографо-геодезичних та картографічнх робіт
2.1. Організація контролю та приймання топографо-гсодезичних і картографічних робіт покладається на керівників підприємств, організацій та суб'єктів підприємницької діяльності, які несуть повну від

Польові роботи
3.1.1. Контроль польових робіт є складовою частиною виробничого процесу і здійснюється протягом усього періоду їх виконання (польового сезону, року), охоплюючи всі процеси і види робіт. Си

Камеральні роботи
3.2.1. Контроль камеральних робіт здійснюється постійно протягом їх виконання суб'єктом підриємницької діяльності (керівниками та відповідальними спеціалістами підприємств чи організацій).

Ольові роботи
4.1.1 Виконані польові роботи пред'являються на приймання безпосередньому керівнику робіт. За підсумками контролю, який проводився протягом виконання робіт і під час їх приймання, безпосередній кер

Камеральні роботи
4.2.1. Виконані камеральні робот виконавець пред'являє на приймання безпосередньому керівнику робіт після їх детальної перевірки та виправлення помилок. У разі виявлення в пред'явлених роб

Приймання завершених топографо-геодезичних та картографічних робіт
5.1. Завершення об'єктів і станів робіт оформлюється щоквартально актами, які складаються підприємством (організацією) у двох примірниках і містять два розділи (додаток 9): Акт підписують:

Оцінка якості робіт
6.1. Оцінка якості топографо-геодезичних та картографічних робіт здійснюється за результатами технічною контролю, що проводився в процесі виконання робіт та їх приймання. Роботи, які за основними п

Ольові роботи
4.1.1. Під час контролю якості рекогносцирування державних геодезичних мереж перевіряють; • якість винесення в натуру графічного проекту геодезичної мережі;

Правильнісіь побудови зовнішніх знаків
- точність суміщення (величину приведення до центру) візирних циліндрів та інструментальних столиків із центром пункту; - жорсткість і тривкість зовнішніх знаків; - довговічність

Правильність зовнішнього оформлена пунктів
• розміри канав, їх глибину, акуратність оформлення; • встановлення пізнавальних стовпів і охоронних пластин тощо; 4-Повноту і правильність оформлення технічної документації

Камеральні роботи
4.2.1. Під час приймання закінченого оригіналу картоскладання обов'язково перевіряється; • комплектність матеріалів; • точність математичної та геодезичної основи

Види обліку
У кожному виробничому підприємстві здійснюється такі види обліку: – оперативно-технічний; – бухгалтерський; – статистичний. Оперативно-технічний облік здійснюють

Організація обліку і звітності в польових і камеральних підрозділах
У кінці кожного місяця проходить звітування усіх підрозділів польового і камерального виробництва перед керівними інстанціями. Звітування здійснюється ступінчатим методом: 29 числа кожного місяця к

АНАЛІЗ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
За матеріалами обліку і звітності на кожному підприємстві здійснюється аналіз виробничої діяльності підрозділів і підприємства в цілому. Метою аналізу є встановити чи виконало підприємство виробнич

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
37) Для чого вивчають дисципліну „Організація та управління”? 38) Яка основна продукція землевпорядного і топографо-геодезичного виробництва? 39) Яка структура геодезичної служби

Вид робіт
________________________________________________________________________________________________________________________________ виконаних в _______________________________________________

Приймання топографо-геодезичних робіт
“____”_____________ 200 р. ___________________ місце складання акту Складений начальником геодезичного відділу Війтовичем Я.Т. і виконавцем інж. Чумаком П.В., в тому, що останній

Підпис, дата
Висновок начальника технічного відділу з якості робіт Із представлених робіт приймаються і беруться на облік як доброякісні, виконані роботи у такому обсязі:

Посадова інструкція спеціаліста з якості робіт
1. Спеціаліст з якості робіт призначається директором підприємства з поміж висококваліфікованих іиженерно-технічних працівників за поданням начальника технічного відділу (підрозділу з якості робіт)

Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 5-6, ст.46 ) { Із змінами, внесеними згідно із Законами N 662-IV ( 662-15 ) від 03.04.2003, ВВР, 2003, N 27, ст.209 N 76

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги