Реферат Курсовая Конспект
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА - раздел Биотехнологии, ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ Дослід 1: Відновлювальні Власти...
|
Дослід 1: Відновлювальні властивості металів
В пробірку налити 2-3 мл розчину сульфату міді (П) та додати шматочок металічного заліза. Написати рівняння реакції, скласти електронний баланс. Відзначити утворення червоного нальоту міді на залізі.
Дослід 2 Міжмолекулярні окисно-відновні реакції
а) В пробірку помістити 1-2 мл розчину йодату калія KIO3, додати 1-2 мл розчину сульфатної кислоти та 1-2 мл розчину йодиду калію KI . Пожовтіння розчину обумовлюється утворенням молекулярного йоду. Для доведення цього візьміть фільтрувальний папір, змочіть розчином крохмалю і нанесіть на нього краплину розчину з пробірки. Що при цьому спостерігаєте ? Напишіть рівняння реакції, складіть електронний баланс і розставте коефіцієнти.
б) В пробірку помістити 1-2 мл розчину перманганату калію KMnO4, додати 2 мл розчину сульфатної кислоти та декілька кристаликів сульфіту калію або натрію. Як зміниться колір перманганату ? Напишіть рівняння реакції, підберіть коефіцієнти методом електронного балансу, вкажіть речовину окиснювач та речовину відновник.
в) В пробірку налити 1-2 мл розчину перманганату калію , додати 2 мл розчину сульфатної кислоти і 1-2 мл розчину пероксиду водню. Напишіть рівняння реакції, підберіть коефіцієнти методом електронного балансу, вкажіть окиснювач та відновник.
Дослід 3 Внутрішньомолекулярна окисно-відновна реакція
В пробірку налити 1-2 мл розчину сульфату міді і додати 1-2 мл розчину йодиду калію. Реакція проходить в дві стадіі:
1) CuSO4 + 2 KI = CuI2 + K2SO4
2) 2 CuI2 = 2 CuI + I2
Яка з цих реакцій відноситься до окисно-відновних ? Вкажіть окиснювач та відновник у цій реакції.
Дослід 4 Реакція диспропорціонування
В пробірку налити 2-3 мл розчину сульфатної кислоти і додати 1-2 кристалики нітриту натрію ( дослід виконує викладач ). Спостерігати виділення газу, який буріє на повітрі . Реакція іде в три стадії:
1) 2 KNO2 + H2SO4 = K2SO4 + 2 HNO2
2) HNO2 _____> HNO3 + NO + H2O
3) NO + O2 ____> NO2
До якого типу відноситься кожна з цих реакцій ? Складіть електронні баланси до окисно-відновних реакцій і розставте коефіцієнти. Вкажіть процеси окиснення та відновлення, вкажіть окиснювач та відновник.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КАФЕДРА ХІМІІ...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов