рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Техніка безпеки при роботі на риштуваннях і підмостях.

Техніка безпеки при роботі на риштуваннях і підмостях. - раздел Транспорт, Небезпечні зони, умови та обставини. Інвентарні Засоби Підмощування (Дест 24258 80) За Типами Кон...

Інвентарні засоби підмощування (ДЕСТ 24258 80)

за типами конструкцій поділяють на :

§ риштування

§ підмостки

§ допоміжні засоби (люльки, вишки, драбини)

Останні служать для безпечного виконання робіт на висоті понад 1 м над рівнем землі.

Риштування – це багатоярусні пристрої, які встановлюються ззовні будівлі.

Найпоширенішими зараз є металеві трубчасті риштування. Це об’ємна каркасна система, що складається з стійок і ригелів, поєднаних з одним хомутами чи за допомогою крюків.

Аналіз нещасних випадків при роботі на риштування свідчить, що нещасні випадки відбуваються, головним чином, із-за втрати стійкості риштувань, викликаної різними причинами:

a)неправильним і недостатнім кріпленням риштувань до стіни, нерівномірним спиранням стійок на грунт;

b)перевантаженням внаслідок накопичення матеріалів і будівельних деталей на вистилах риштувань, що перевищує допустимі величини;

c)динамічним впливом на елементи конструкцій, риштувань і втратою міцності їх окремих елементів.

Риштування і підмості всіх систем монтуються поетапно в послідовності, зазначеній в ПВР. Під керівництвом відповідального за експлуатацію риштувань.

Поверхня на яку встановлюють риштування і підмості, повинна бути рівною, вільною від будівельного бруду. Якщо риштування встановлюють безпосередньо на грунт, поверхня повинна бути спланованою і утрамбованою, повинен бути влаштований водовід. Якщо грунт дуже вологий чи недостатньо міцний, його слід ущільнити трамбуванням з насипкою щебенем і битою цеглою. Забороняється встановлювати риштування на льоду чи на нерівній поверхні, а також вирівнювати її за допомогою цегли, каміння обрізків дощок і будь-яких інших випадкових предметів.

Якщо укіс місцевості перевищує 5°С, то виконується планування горизонтальними площадками у вигляді уступів. Металічні опори повинні мати башмаки.

Настили на риштуваннях і підмостях повинні бути виготовлені з дрібноякісної деревини хвойних чи листяних порід товщиною не менш як 50 мм.

 

Якщо висота не інвентарних риштувань більш за 4 м, їх споруджують за затвердженим проектом.

Гранична висота риштувань визначається розрахунком і досягає для цегляної кладки 40 м, для оздоблювальних і ремонтних робіт на фасаді будівлі – 60 м.

 

Згідно СНіП ІІІ-4-80* риштування необхідно перевірити рівномірно розподіленим навантаженням – для кам’яної кладки 2500 Н/м2, для штукатурних робіт 2000Н/м2.

При роботі на риштуваннях необхідно перевірити, щоб щілини між стіною будівлі і робочим настилом риштувань чи підмощенням не перевищували б 50 мм при кам’яній кладці і 150 мм при виконанні штукатурних і малярних робіт.

Для забезпечення стійкості риштувань у поперечному напрямку їх необхідно надійно кріпити до стіни за допомогою анкерів.

для безпечного проведення робіт має огородження настилів. Там, де є неогороджені місця, робітники будуть відчувати скутість, боятися впасти з висоти. Робітник зосереджує увагу на цьому факторі, тому ритм праці і не встановлюється, виробіток його знижується, він швидко втомлюється.

Демонтаж риштувань проводиться у зворотній послідовності його монтажу, коли з настилів зняті всі матеріали, інструмент і транспортні засоби. Спуск елементів риштувань здійснюється за допомогою кранів.

 

Підмості– використовують для виконання будівельних робіт у межах одного поверху.

Їх встановлюють в середині будівлі і переносять кроком з одного поверху на інший. У будівництві використовуються близько шести основних типів підмостей, але найчастіше – збірно-розбірні чи панельні підмості.

Позитивними якостями підмостей є велика несуча здатність, невелика маса (750..1100кг), жорсткість, транспортабельність, довгий термін служби. Недолік полягає у тому, що працівник, який робить перший ярус кладки від настилу, повинен працювати у незручній позі – зігнувшись чи стоячи на колінах, а при закінченні робіт у межах одного поверху, витягнувшись на пальцях чи використовуючи допоміжні засоби підмощування, працюючи з витягнутими руками.

 

Після монтажупідмостки висотою до 4 м допускаються до експлуатації лише після прийняття їх виконробом робіт, а вище за 4 м – після технічного огляду їх комісією, що призначається наказом по будівельно-монтажній організації. До затвердження акту працювати з риштувань не дозволяють. Акт прийомки риштувань затверджує головний інженер.

Не інвентарні засоби підмощування використовують у виключних випадках з дозволу інженера будівельно-монтажної організації.

 

Люльки -Для виконання оздоблювальних робіт у багатоповерхових будівель використовують.

За конструкцією вони підвісні і підйомні. Працювати на них більш небезпечно ніж з риштувань. Стальні канати, на яких підвішують люльки, повинні мат не менш як дев’ятикратний на запас міцності.

¨ Після підвішування люльки у нижньому положенні протягом 10 хвилин проводять статичне випробування навантаженням, що на 50% більше за розрахункове, а потім динамічне випробування навантаженням на 10% більше номінального. Після випробування люльки оглядають всю систему і складають відповідний акт. На люльці повинна бути табличка з номером, вантажопідйомністю і датою випробування. Для запобігання від падіння люльки робітники забезпечується запобіжними поясами і страхувальними шнурами.


 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Небезпечні зони, умови та обставини.

Загальні вимоги питань ТБ в проектній документації... Небезпечні зони умови та обставини... Захист і профілактика працівників від дії небезпечних виробничих чинників...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Техніка безпеки при роботі на риштуваннях і підмостях.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Підвищення безпеки праці та профілактика травматизму при виконанні основних будівельних робіт
3.1. Вимоги промислової безпеки при виконанні земляних робіт 3.2. Безпека праці при механізованій розробці ґрунту. 3.3. Профілактика травматизму при виконанні пальових робіт

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ПИТАНЬ ТБ В ПРОЕКТНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ.
Створення високопродуктивних і безпечних умов праці насамперед залежить від правильного вирішення питань охорони праці в проектних документах. Питання техніки безпеки, виробничої санітарії та пожеж

Виконувати будь-які роботи в межах охоронної зони ЛЕП без наряд-допуску не дозволяється.
Небезпечна зона стрілових самохідних кранів виникає внаслідок можливих обривів строп і падіння вантажу. Габарити небезпечної зони визначають за формулою:

Контроль за своєчасним і якісним навчанням виконує відділ охорони праці, або ІТП, на якого наказом керівника підприємства накладено ці обов’язки.
Навчання з питань охорони праці - це навчання працівників, учнів, курсантів, студентів, слухачів з метою отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт.

Безпека праці при механізованій розробці ґрунту.
При експлуатації машин на будівельному майданчику з метою безпеки визначають небезпечну зону. Небезпечна зона екскаватора при роботі в забої являє собою коло, описане раді

Профілактика травматизму при виконанні пальових робіт
Для спорудження штучної основи під споруди виконується певний об’єм палебійних робіт. Причини виробничого травматизму при виконанні пальових робіт: використання несправног

При виконанні пальових робіт необхідно припинити всі інші роботи у радіусі, що дорівнює довжині палі плюс 5 м.
· Робочі площадки копра і драбини для підйому - повинні бути огородженими висотою не менш як на 1 м і бортовими дошками. · Коефіцієнт запасу міцності (для стальних канатів

Підвищення заходів безпеки при гідроізоляційних роботах
Будівельні конструкції і трубопроводи під дією води і різних агресивних середовищ руйнуються. Для захисту їх використовується різні види гідроізоляції. При цьому враховуються такі фактори, як волог

Бітумну мастику, що спалахнула, забороняється заливати водою чи засипати снігом.
Температура бітуму, що змішується з бензином, в момент приготування бітумної мастики, не повинна бути більшою за 70°С. при перемішуванні розігрітий бітум вливають у бензин, а не навпаки.

Роботи в колодязях, шурфах і колекторах.
Ці роботи небезпечні тому, що в колодязях, шурфах і колекторах часто утворюються і накопичуються отруйні, задушливі чи вибухонебезпечні гази. Роботи в колодязях, шурфах і колекторах віднос

Техніка безпеки при монтажних роботах.
Монтаж являє собою комплекс робочих процесів: - установлення елемента, що монтується і тимчасове його закріплення - остаточна вивірка встановлення - зварювання стиків,

Визначенні небезпечної зони, що виникає від падіння предметів при переміщенні краном вантажів
    При, можна використовувати на

Заходи безпеки праці при бетонних роботах.
Бетонні роботи включають виготовлення і установку опалубки, приготування бетонної суміші, її транспортування і укладку, догляд за бетоном, механічну обробку бетонних конструкцій, контроль якості ро

Укладання бетону
Найбільш поширені у вітчизняному будівельному виробництві крановий спосіб укладання бетону, укладання бетононасосами і бетоноукладчиками. До початку подачі бетонної суміші бетононасосом вс

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги