Поняття банкрутства підприємства

План Вступ 1. Поняття банкрутства пдпримства 2. Причини банкрутства 3. Ознаки банкрутства 4. Антикризове управлння пдпримством 5. Визначення ймоврност банкрутства 6. Практична реалзаця Висновок Список використано лтератури ВСТУП 3 початку 90-х pp. економка Украни демонстру яксно нов елементи кризи, не властив витратнй економц. Ц елементи зумовлен характером перехдних процесв i залежать вд форм, термну й мeтoдiв реформ, що впроваджуються.

В Укран порушилася днсть елементв процесу прац i вдбулася деградаця кожного з них окремо. Кризою вражен вс елементи, що визначають процеси прац криза процесу прац, що виявляться у деквалфкац, безробтт, важкй демографчнй ситуац, xpoнчнй невиплат заробтно платн, паднн стимулв до високопродуктивно прац криза предметв прац у втрат сировинно бази, що опинилася за кордоном, i у вдсутност власних джерел нафти, газу, бавовни i деяких нших видв сировини та енергоносв криза засобв прац у фзичному i моральному знoci виробничих потужностей пдпримств, зубожнн х структур.

Вдомо, що каптал перебува в безперервному pyс, протягом якого вн проходить три стад, що охоплюють сфери виробництва та обгу. У ход свого руху каптал послдовно набува i скида три форми грошовий, продуктивний i товарний каптал. Одночасне перебування капталу в трьох рзних формах необхдна умова безперервност суспльного виробництва. Припинення руху капталу на будь-якй однй стад, так само як i перебування капталу в якйсь однй форм, неминуче виклика порушення в pyci всього капталу i появу перерв у процес виробництва.

Якщо каптал i затримуться на першй фаз Г Т, то грошовий каптал перетворються на скарб. Якщо поднання робтникв з засобами виробництва на виробничй фаз не вдбуваться протягом тривалого часу, то засоби виробництва руйнуються, а робтники втрачають виробничий досвд i навички у прац. Якщо каптал застря на товарнй фаз свого руху Т Г, то товари не реалзуються i процес кругообгу не може бути поновлено.

Перенакопичення промислового капталу за обставин кризи виявляться одночасно в ycix трьох його функцональних формах 1 надвиробництв товарного капталу засоби виробництва i предмети споживання супроводжуться зростанням нереалзованих запасв i скороченням поточного виробництва 2 стрибкоподбному зростанн надлишкового капталу у продуктивнй форм засоби виробництва та робоча сила зростання недовантаження виробничих потужностей, безробття 3 перенакопиченн капталу в грошовй форм, що не знаходить прибуткового застосування.

Пд впливом спаду виробництва, жорстко монетаристсько полтики, лбералзац цн, зростання тньового сектора економки, нфляц, неплатежв та нших кризових чинникв порушуться кругообг грошового капталу пдпримства. Грошовий каптал застосовуться на початковй i завершальнй стадях кругообгу промислового капталу. Пдпримства для забезпечення розширеного вдтворення мають виконувати фнансов зобовязання i бути спроможними здйснювати певн витрати купвлю на товарному ринку й на ринку прац, тобто повинн виступати покупцем, який ма грош. Загалом ситуаця у сфер вдтворення промислового капталу Украни характеризуться наявнстю багатьох вузьких мсць, подолання яких ма бути одним з завдань державного антикризового управлння економкою.

Отже, порушення дност простих моментв процесу прац та кpyгообгy промислового капталу створюють негативне пдгрунтя роботи пдпримств, що ускладню х функцонування. Це, в свою чергу, приводить до кризових ситуацй або банкрутства. 1 Н Ткаченко О.В. Економка пдпримства Уведення в спецальнсть Навчальний посбник.

К. Центр навчально лтератури , 2003 с.224 - 1

Поняття банкрутства пдпримства

К. В. 8 снують i цлком конкретн симптоми настання тотально заборгованост та ... Першим детермнантом в параметри факторв виробництва. Вплив цих факторв... Так, на стад нтенсивного зростання до банкрутства може призвести тльки...

Антикризове управлння пдпримством

12 3 метою фнансового оздоровлення i стабльно роботи пдпримства у випа... основною метою стаблзаця дяльност та створення умов для забезпечення с... Бльш обрунтованою та бльш поширеною пятифакторна модель Альтмана. Проф... Система антикризового управлння мстить у coб також пдсистеми виробничо... 7.