рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Суддя правило V

Работа сделанна в 1998 году

Суддя правило V - Реферат, раздел Спорт, - 1998 год - Футбол Суддя Правило V. Змагання Проводить Суддя, Повноваження Якого Розпочинаються ...

Суддя правило V. Змагання проводить суддя, повноваження якого розпочинаються відтоді, як він вийшов на поле. Рішення судді, що стосуються гри, є остаточними.

Його обов язки 1. Чітко виконувати всі параграфи правил гри. 2. Не застосовувати покарання на користь тих, що винні. 3. Стежити за часом гри, а після закінчення матчу заповнити протокол. 4. Зупиняти гру, якщо порушено правила, зупиняти або закінчувати й після закінчення часу, за несприятливих атмосферних умов, у разі втручання глядачів, в інших важливих випадках, зафіксованих у правилах і положениях. 5. Стежити, щоб під час гри на футбольному полі сторонні особи були тільки в окремих випадках. 6. Зупиняти гру лише у випадках одержання гравцем травми і на час надання йому допомоги або винесення з поля. Повернути гравця на поле можна тільки тоді, коли гра зупинена. 7. Попереджати або усувати з поля гравців, які неспортивно поводять себе діють дуже грубо або вживають нецензурні вислови щодо суддів, глядачів, суперників, партнерів по команді. 8. Попереджати гравця, який б є по м ячу після свистка судді. 9. Стежити, щоб м яч відповідав вимогам правил гри. Гравець, який одночасно зробив два порушення, карається за важчу провину. Судді не слід допускати, щоб тренери під час гри робили зауваження або підказували гравцям, керували грою. Одяг судді сорочка, гетри, труси або короткі штани і бутси.

Якщо його одяг не чітко відрізняється від одягу одшієї з команд, господарі поля мусять подбати про його заміну, він має відрізнятися від одягу гравців, принаймні за кольором.

Суддя виносить покарання гравцям тільки за навмисні порушення правил гри. Безперервні свистки за неістотні порушення правил гри дратують футболістів, створюють поганий настрій. Під час гри суддя на полі взаємодіє з асистентами судді. Суддя зобов язаний прибути на місце змагань за 1 годину до початку гри, щоб визначити придатшсть поля до гри перевірити склади команд відібрати м ячі для гри перевірити листи-заявки, карточки футболістів вони подаються судді до початку матчу перевірити взуття та екіпіровку футболістів зреагувати на зауваження керівників команд обговорити проведения гри з асистентами судді. Будь-які незадоволення, заперечення щодо матчу вносяться до протоколу змагань і підписуються керівником або тренером команди.

Суддя, який розпочав матч, доводить його до кінця. Заміна судді під час гри можлива тільки в неочікуваних випадках скажімо, погіршення стану здоров я. Якщо суддя з якихось причин не прибув на змагання, його замінює один із асистентів на лінії або один із присутніх на стадіоні суддів, який допущений Федерацією футболу до обслуговування ігор такого рівня. Після закінчення матчу суддя оформляє протокол змагань, де фіксується 1. Назва змагань чемпіонат, Кубок, турнір тощо . 2. Дата, час і місце проведения змагань. 3. Прізвища судді на полі та асистентів суддів. 4. Назви команд та їх склади. 5. Рахунок змагань - кінцевий та після першого тайму.

Якщо матч закінчився внічию, то вказується рахунок і пишеться Нічия . 6. Атмосферні умови, за яких проводився матч, а також стан поля і забезпечення порядку під час гри і після неї. 7. Заміна гравців команда, прізвище, номер і час заміни . 8. Попередження і усунення з поля назва команди, прізвище гравця, номер, час і причина. Протокол підписують судді та представники команд.

Суддя не має права дискутувати з гравцями щодо проведения матчу або проявляти навмисну симпатію до тої чи іншої команди.

По полю суддя пересувається так, щоб мати постійний зоровий контакт з асистентами судді і не заважати гравцям.

Суддя зобов язаний припинити матч у випадках, коли 1. Команда не одягнута в однакову форму. 2. Команда покинула поле. 3. Усунутий гравець не покидає поле. 4. М яч непридатний для гри і не замінений іншим. 5. Немає можливості відремонтувати пошкоджені ворота. 6. Глядачі вийшли на поле і не покидають його. 7. Поле непридатне для гри. 8. Настала темінь, і за таких умов продовжувати гру неможливо, а штучного освітлення немає. Якщо є небезпека, що може загрожувати суддям або команді з боку глядачів, громадський порядок забезпечують господарі поля. Якщо небезпека загрожуе тільки суддям, то охорону забезпечують, крім офіційних органів, і гравці обох команд. 2.7. Асистенти судді правило VI Асистенти судді на лінії сигналізують яскравим жовтим, червоним тощо прапорцем 30 х 40 см, коли м яч перебуває поза грою, яка із команд мусить вводити його в гру укиданням із-за бічної лінії, стежать за правильністю вибивання м яча від воріт, контролюють заміну гравців. Вони допомагають судді на полі проводити матч, підтримуючи з ним зоровий контакт.

Сигнали асистентів суддів мусять бути чіткими і ясними.

Якщо суддя на полі дасть знати, що бачить сигнал асистента судді, той одразу ж опускає прапорець.

Асистенти судді на лінії пересуваються за бічними лініями поля так, щоб не перешкоджати гравцям. Вони можуть увійти до поля тільки під час перерви або у відповідних випадках. Їхне завдання - стежити за правильністю замін гравців, які здійснюються тільки тоді, коли гра припинена.

Асистенти судді привертають до себе увагу судді на полі шляхом підняття прапорця вгору, тримаючи його за держак обома руками над головою.

Крім того, вони стежать за подіями на полі, особливо за положениям поза грою, взяттям воріт тощо. Якщо на матч асистенти судді не прибули, їх заміняють місцеві судді, допущені Федерацією футболу до обслуговування ігор такого рангу.

В такому випадку суддя на полі інформує асистентів судді про іхні дії. 2.8. Тривалість гри правило VII У дорослих футболістів гра триває 90 хв. 2 х 45 хв, у юнаків 80 хв 2 х 40 хв, у молодших юнаків 60 хв 2 х 30 хв. Якщо під час гри були вимушені перерви, суддя може продовжити час кожного тайму за їх рахунок.

Перерва між таймами триває 5 хв. Непередбачені перерви у грі зумовлені виходом на поле глядачів усуненням глядачів із-за воріт виносом з поля травмованого гравця або наданням йому медичної допомоги на полі непередбаченими атмосферними явищами пошкодженням воріт, сітки, прапорців тощо, поправкою лінії воріт між стояками виходом на поле гравця, якого було усунуто заменами гравців травмами гравців поправкою одягу гравців під час гри заміною непридатного для гри м яча перешкодами, які чинять гравці під час виконання вільних, штрафних, кутових ударів пошкодженням освітлення тощо. Виконання 11-метрового штрафного удару відбуваеться навіть тоді, коли час змагання вже закінчився, а порушення правил гри мало місце на останніх секундах матчу.

В таких випадках забитий м яч зараховується. Після закінчення гри футболісти обох команд вишиковуються з обох боків центральної лінії поля. Капітани дякують суддям і суперникам за проведений матч і покидають поле. Коли ж не дотримано ритуалу після закшчення матчу, суддя фіксує це в протоколі та рапорті змагання.

Якщо під час гри, щоб виявити переможця, потрібний додатковий час, футболистам надається перерва не більше 15 хвилин.

Перед початком додаткового часу суддя повторно проводить жеребкування для вибору командами сторін поля як на початку гри. Між першою та другою частинами додаткового часу перерва не передбачаеться, як і перед можливим пробиттям 11-метрових штрафних ударів, призначених для виявлення переможця, якщо і додатковий час закінчився безрезультатно. 2.9. Початок гри правило VIII Перед початком гри суддя, використовуючи монету, проводить жеребкування.

Капітан, який виграв жеребкування, вибирає сторону поля або право першого удару.

М яч, установлений на позначці центр поля, за свистком судді вводиться в гру ударом, спрямованим в бік поля суперників, які в цей час перебувають на свой половині поля, за межами центрального кола. Гравці іншої команди розміщуються на своїй половині поля. Вважається, що м яч у грі, тільки після того, як його торкнувся партнер по команді. Доти гравці команди, які мають право першого удару, не переступають лінії середини поля, а суперники - лінії центрального кола. Гравець, який розпочинає матч, може повернути м яч на свою половину поля тільки тоді, коли його торкнувся інший гравець будь-якої команди.

Так само розігрується м яч з центра поля і після забитого гола, і на початку другого тайму, але командою, котра не починала гри в першому таймі. Якщо вже на початку гри буде виявлено порушення правил, удар по м ячу повторюється. Якщо ж гравець торкнувся м яча двічі, тоді призначається вільний удар. Коли порушення зафіксовано в межах воротарського майданчика суперників, м яч вводиться в гру з тієї половини воротарського майданчика, де мало місце порушення правил.

Коли гра припинена і порушень правил не було, потрібно ввести м яч у гру вкиданням спірного м яча в тому місщ, де він був під час припинення гри. Після вкидання спірного м яча він вважаеться у грі після торкання землі. Якщо під час вкидання суддею спірного м яча він покине межі поля, не торкнувшись будь- якого із гравців, то вкидання слід повторити.

Якщо сталося повторне порушення правил гри на початку матчу одним і тим самим гравцем, його попереджають, а потім і усувають з поля. Щоправда, в такій ситуації, на початку гри, гравця-порушника можна замінити іншим. Коли гравець відмовляється розпочати гру, суддя мусить оголосити про закінчення матчу.

Спірний м яч розігруєе суддя.

Він тримає його на висоті пояса, а гравці розташовуються довольно, але так, щоб не перешкоджати вкиданню спірного м яча. М яч суддя вкидає у гру без свистка.

Спірний м яч призначається у випадках 1. Травми гравця без порушення правил гри. 2. Виходу сторонніх осіб на поле під час гри. 3. Усунення глядачів з поля із-за бічних ліній і із-за воріт. 4. Пошкодження воріт, прапорців або м яча. 5. Короткочасних атмосферних явищ. 6. Однакових одночасних порушень гравцями обох команд. 7. Пошкодження освітлення стадіону. Перед початком матчу суддя свистком викликає команди на поле. Якщо в складі не менше семи спортсменов не виходять на поле у відповадному одязі, суддя вдруге подає сигнал свистком.

Коли ж команди і тоді не вийдуть на поле, подаеться третій сигнал про закінчення гри. Навмисне зневажання судді перед початком гри зобов язує його відмовитися від її проведения.

Символічний початок гри сторонньою особою може мати місце тільки в товариських іграх після погодження з организаторами матчу. 2.10. М яч у грі і поза грою правило IX Коли м яч, що відскочив від стояка воріт, поперечини, кутового прапорця, судді, асистента судді, залишається в межах поля, він вважаеться у грі. А поза грою - якщо своєю окружністю цілком перетне 6ічну лінію або лінію воріт. Лінії, якими обмежене поле, входять до його розмірів. Гра, зупинена свистком судді, не може продовжуватися доти, доки він не дасть повторний свисток. 2.11. М яч, забитий у ворота правило X М яч вважаеться забитим тільки тоді, коли всіею своею окружністю він перетне лінію воріт між двома стояками, пад поперечиною, а гравець атакуючої команди не торкнувся його рукою.

Виграє команда, яка за час матчу забила більше м ячів. Якщо під час гри жодній із команд забити м яч не вдалося або обидві команди забили однакову кількість м ячів, вважаеться, що матч заканчився внічию. М яч, спрямований у ворота і затриманий сторонньою особою, яка участі у грі не бере, до у ваги не береться.

Суддя визнае гол забитим і у випадках, коли гравець команди, яка захищалася, застосовував недозволені прийоми, а м яч все-таки лінію воріт перетнув, що фіксуе тільки суддя.

М яч забивають безпосередньо з початкового удару, удару від воріт, штрафного удару, з подачі кутового. Гол не зараховуеться, якщо забитий безпосередньо з вільного удару, вкинутий із-за бічної лінії. Не зараховуеться 1 тоді, коли м яч перед лінією воріт втратив форму, передбачену правилом II. 2.12. Положення поза грою правило XI Гравець вважаеться в положенні поза грою, якщо під час передачі м яча партнером перебуває ближче до лінії воріт, ніж м яч, крім випадків 1. Двое суперників опинилися ближче до власної лінії воріт, ніж гравець, якому адресована передача. 2. Гравець перебуває на власній половині поля. 3. М яч потрапив до гравця від суперника. 4. М яч переданий гравцеві безпосередньо ударом від воріт. 5. Під час подачі кутового. 6. Під час вкидання м яча з-за бічної лінії. 7. Під час вкидання спорного м яча. Команда, гравець якої займае положения поза грою, не караеться, якщо, на думку суддів, він не впливав на гру, не перешкоджав суперникові та не намагався скористатися цією позицією. Гравець, що перебувае поза грою, караеться вільним ударом. 2.13. Неспортивна поведшка і недозволена гра правило XII Порушення правил вважається навмисним, коли гравець 1. Ударить або намагається вдарити суперника. 2. Підставляє або намагається підставити ногу, нахиляється попереду або позаду суперника, щоб збити його з ніг 3. Стрибає на суперника. 4. Затримує або штовхає суперника. 5. Зупиняє, передає, ударяє м яч рукою в межах власного штрафного майданчика крім воротаря. За згадану вище неспортивну поведінку та недозволену гру спортсмен карається суддею штрафним ударом з місця порушення правил.

Вільним ударом гравець карається за те, що 1. Грає небезпечно намагається ногою вибити м яч із рук воротаря суперників . 2. Атакує суперника правильно плечем в плече, але не з метою заволодіти м ячем, який в той час перебуває на недосяжній відстані понад 2 м . 3. Навмисно перешкоджає супернику, наприклад, перебігає між ним і м ячем без наміру заволодіти м ячем. 4. Атакує воротаря, який тримає м яч в руках або перешкоджає діям суперника, перебуваючи за межами штрафного майданчика. 5. Як воротар з м ячем в руках зробить понад чотири кроки або впустить м яч на землю і ловить його, затримуючи гру. Футболіст грає грубо, якщо навмисне травмуе суперника або мае намір це зробити.

Атака підкатом, виконана з різних боків, вважаеться правильною, коли бутс гравця, торкнувшись землі, зіткнувся безпосередньо з м ячем. За неправильно виконаний підкат гравець карається штрафним ударом.

Атака тулубом проведена правильно, якщо виконана а плечем в плече б не неочікуваним і не небезпечним способом в на ігровій відстані не понад 2 м від м яча г з наміром заволодіти м ячем. Атака проведена правильно, якщо хоча б одна нога нападаючого гравця контактує із землею.

Можна атакувати, штовхаючи плечем в лопатку суперника, якщо той затупив м яч, поверну вшися до атакуючого спиною.

Випадкове зіткнення м яча з рукою не карається. Використання рук для прикриття обличчя та інших вразливих місць тіла від сильно і неочікувано пробитих м ячів з близької відстані, від яких ухилитися неможливо, вважаеться ненавмисною грою. Некоректною є навмисна гра рукою з метою припинити атаку суперника, вона карається попередженням, а у випадку зриву голевої ситуації - усуненням з поля. Коли головна мета гравця заволодіти м ячем, а вибр способу гри загрозливий для суперника або и самого гравця, вважають, що він грае небезпечно.

Ризикованою с і така гра, коли суперник перебуває на відстані до 2 м від м яча, але а ногу підносить дуже високо вище стегна суперника б дуже низько нахиляє голову нижче стегна суперника в виконує удар ножицями, коли поруч перебуває суперник г під час стрибка виносить ногу вбік суперника д занабто високо піднімає коліно е м яч атакує прямою ногою вперед є вибиває або намагається вибити м яч з рук воротаря ногою чи головою ж виставленою ногою заважає воротареві вибити м яч. В межах штрафного майданчика воротаря атакують так, як і всіх інших гравців, а в межах воротарського майданчика - тільки тоді, коли він тримае м яч в руках, а його ноги - на землі тобто, коли ще не цілком оволодів м ячем. Гравці, які не відходять на встановлену від м яча відстань під час пробиття вільних, штрафних ударів, одержують попередження жовту картку. Неспортивною поведінкою гравця на полі є 1.Відмова виконати початковий удар, відновити гру або пробити штрафний удар. 2. Повторно неправильно виконаний початковий удар або відновлення гри після свистка судді. 3. Відмова воротаря захищати ворота під час пробиття штрафного удару. 4. Затримка м яча або кидання в гравця будь-які предмети. 5. Навмисне неправильне виконання удару. 6. Воротар з м ячем в руках робить білыпе чотирьох кроків або випустив м яч на землю і ловить його повторно, після ловлі затримує м яч в руках понад 5-6 с, за що повинен бути покараним вільним ударом з місця порушення.

Гравця усуваюуть з поля, якщо він 1. Після попередження повторно зробив порушення, яке карається новим попередженням. 2. Самовільно покинув поле, демонструючи незадоволення рішенням судді. 3. Бурхливо протестує проти рішень судді, використовуючи вульгарні вислови. 4. Навмисне ударяє або намагається вдарити суперника чи партнера по команді. Гравець усувається з поля й за інші дії, які суддя кваліфікує як неспортивну поведінку. Гравцеві, якого усувають з поля, суддя показує червону картку.

Якщо той не покидав поля, суддя припиняє змагання.

Покараний гравець не може брати участі в наступних іграх, поки його поведінку не розгляне колектив та Федерація футболу, яка дискваліфіковує винуватця на передбачений положенням змагань термін. Щоб не користуватися правилом на користь винного, суддя карні санкції може застосувати після закінчення ігрового епізоду. 2.14. Вільний та штрафний удари правило XIII Вільний удар Вільний удар здійснюється з місця порушення правил гри. Гол, забитий з вільного удару, зараховується тільки тоді, коли м яч потрапляє у ворота після дотику іншого гравця будь-якої команди.

Гравець, який виконував удар, не має права торкнутися м яча вдруге, доки того не зробить інший футболіст. Якщо вільний удар пробивається зі штрафного майданчика, то всі гравці команди суперника мають перебувати за його межами і на відстані не ближче, ніж 9,15 м від м яча. М яч вважається у грі, коли покине межі штрафного майданчика.

Якщо ці вимоги гравцями порушуються, удар потрібно повторити. Коли вільний удар виконується з-за штрафного майданчика, гравці команди, яка захищається, зобов язані перебувати від м яча на відстані не ближче, ніж 9,15м. Під час виконання вільного удару нерухомий м яч розігрується через іншого гравця будь-якої команди.

Вільний удар із воротарського майданчика пробивають довільно, з будь-якого місця тіеї половини, де гравець провинився.

Про виконання вільного удару суддя сигналізує піднявши руку вгору і тримаючи її доти, доки не буде здійснено удар та інший гравець не торкнеться м яча або доки м яч не вийде за межі поля. Якщо гравці команди, до якого спрямовано вільний удар, не відходять від м яча на встановлену правилами гри відстань, вони мають бути покарані. Вільний удар виконується за провину, зроблену гравцем, коли м яч перебуває у грі. Однак бувають випадки, коли м яч десь в іншому місці. Суддя може дозволити здійснити вільний удар і без свистка.

Невикористана вимога відстані від м яча не може бути причиною повторення удару.

Коли гравець вимагає відсунути гравців суперника на відстань вимог правил гри, це мусить зробити суддя і тільки після того дати дозвіл на виконання удару.

Якщо гравці команди, яка захищається, не відходять на встановлену відстань, суддя попереджає одного із них за неспортивну поведінку, а удар повторюють.

Коли гравець пробиває вільний удар з-поза меж штрафного майданчика в свої ворота, тоді призначається кутовий удар якщо до м яча ніхто не доторкнувся, а коли такого удару по воротах завдає футболист команди суперників, м яч вводиться в гру ударом від воріт. Штрафний удар М яч, забитий безпосередньо у ворота покараної команди при штрафному ударі, зараховується. Під час виконання гравцем штрафного удару зі свого штрафного майданчика, всі гравці протилежної команди мають бути за межами цього майданчика на відстані 9,15м від м яча доти, доки м яч не покине його межі. Після удару м яч увійде в гру після того, як опиниться за межами штрафного майданчика.

Воротар не може торкатися м яча руками, якщо до нього останнім доторкнувся гравець команди, до якої наложить воротар.

Якщо м яч безпосередньо після штрафного удару не покине межі штрафного майданчика, удар повторюється. Якщо штрафний удар виконується з-поза меж штрафного майданчика, всі гравці протилежної команди мусять перебувати на відстані 9,15м від м яча доти, доки він увійде у гру. Такої відстані не дотримуються тільки у випадках, якщо доводиться розташовуватися на лінії між стояками. Якщо будь-хто із гравців протилежної команди увійде до штрафного майданчика до удару або опиниться ближче до м яча, ніж 9,15 м, суддя затримує виконання удару доти, доки всі умови цього правила не будуть виконані. Під час виконання штрафного удару м яч лежить нерухомо.

Гравець, виконавши удар, не торкається його повторно доти, доки цього не зробить хтось інший. Визначаючи місце виконання штрафного удару, дотримуються таких умов 1. Будь-який штрафний удар, призначений за порушення, скоені гравцями команди, яка атакувала в межах воротарського майданчика, виконується з будь-якого Місця тієї половини воротарського майданчика, де мало місце порушення. 2. Якщо гравець, виконуючи штрафний удар, торкнється м яча повторно раніше від інших гравців, то протилежна команда здобуде право на виконання вільного удару з місця, де відбувся повторний дотик. 3. Гравець, який навмисне не відходить на визначену відстань під час виконання штрафного удару, одержує попередження, а якщо неодноразово допускає це порушення - усувасться з поля. Будь-яка спроба завадити виконанню штрафного удару сприймається суддею як недисциплінована поведінка як і вистрибування, розмахування руками, щоб відвернути увагу суперника, за що порушник одержує попередження. 2.15. 11-метровий штрафний удар правило XIV Якщо футболіст порушив правила гри в межах свого штрафного майданчика, команда суперників дістає право на виконання 11-метрового удару.

Всі гравці, крім воротаря, і той, що виконує удар з 11-метровоУ позначки, перебувають за межами штрафного майданчика на відстані 9,15м від м яча. Воротар до і під час удару може пересуватися по лінії воріт між бічними стояками. Удар спрямовано вперед, але можна і розіграти м яч з одним із партнерів, тільки не назад або вбік. М яч, забитий у ворота безпосередньо із штрафного удару, зараховується. Для виконання 11-метрового штрафного удару час першої чи другої половини гри подовжується. Якщо 11-метровий удар виконується за подовженого часу в першій або другій половині і м яч після торкання воротарем руками влітає у ворота, гол зараховується. За кожне порушення цих правил гри футболістами команди, що захищається, а гол не забито, удар повторюється. Коли ці правила порушує гравець команди, що атакує, крім виконавця удару, забитий гол не зараховується, а удар повторюється. Коли виконувати удар перешкоджають гравці команди суперників, його повторюють.

Якщо після подачі свистка суддя виявив будь-які порушення правил в розташуванні гравців, він дає можливість виконати удар. Залежно від того, забито гол чи ні, суддя вирішує, чи порушення мало місце з боку гравця команди, що атакуе або захищається, зараховує гол або призначає повторне виконання удару.

Під час виконання штрафного удару воротар стоїть обличчям до поля, м яч нерухомий.

Суддя має бачити, хто із гравців здійснюватиме удар. У випадках передачі м яча назад під час виконання 11-метрового удару суддя попереджає гравця, а гру поновлюють вільним ударом гравці команди-суперниці. Перед виконанням 11-метрового штрафного удару, воротаря можна замінити польовим гравцем, але про це слід повідомити суддю, а гравець, який заступатиме воротаря мусить змінити одяг. Якщо воротар відмовляється захищати ворота під час 11-метрового штрафного удару, суддя його попереджає, а після повторної відмови усуває з поля. Іншого воротаря замисть того, якого усунуто з поля призначає капітан команди.

Коли ж призначений капітаном гравець відмовляється захищати ворота, суддя оголошує закінчення гри. Під час виконання штрафних ударів з-поза меж штрафного майданчика всі гравці команди, яка захищається, розташовуються на відстані 9,15 від м яча. 2.16. Укидання м яча в гру з-за бічної лінії поля правило XV М яч уводиться в гру вкиданням із-за бічної лінії у випадках, коли він перегнув бічну лінію по землі або в повітрі. Якщо останнім м яча торкнувся футболіст команди, яка захищалась, то вводитиме м яч у гру із-за бічної лінії гравець атакуючої команди і навпаки.

М яч уводиться в гру з місця, де він перетнув бічну лінію. М яч укидають обома руками, замахнувшись з-за голови.

Вважаеться, що він у грі лише тоді, коли опиниться в межах поля. Гравець, який його кидав, може грати ним тільки після передачі іншого гравця своії команди або команди суперника. Вкидають м яч у гру стоячи обличчям до поля. М яч, укинутий із-за бічної лінії безпосередньо у ворота, не зараховується. Правила гри дозволяють укидати м яч із-за бічної лнії з місця і з розгону, але з відстані, що не перевищує 1 м від лінії. Гравцям у полі заборонено перешкоджати футболістові, який укидає м яч у гру. Якщо після вкидання м яч торкнувся землі перед бічною лінією і вкотився в поле, вкидання слід повторити, а коли після вкидання з-за бічної лінії м яч влетить у власні ворота і ніхто його не торкнувся, гра відновлюється пробиваниям кутового удару. У випадках, коли м яч із-за бічної лінії влетить у ворота суперника, він уводиться в гру ударом від воріт. 2.17. Удар від воріт правило XVI Якщо м яч повною своєю окружністю по землі або в повітрі перетне лінію воріт, крім лінії між двома стояками і поперечиною воріт, а останнім його торкнеться гравець команди, що атакує, суддя дає команду ввести його в гру ударом від воріт, який виконує будь-хто із гравців команди, що захищається. М яч для удару від воріт ставиться довільно на будь-яке місце воротарського майданчика незалежно від того, з якого боку воріт м яч перетнув лінію воріт. Після удару від воріт, м яч вважаеться у грі тільки після того, як покине межі штрафного майданчика.

Якщо це правило порушено, удар повторюється. Гравець, який виконує удар від воріт, може торкнутися м яча повторно тільки після дотику його іншим гравцем команди.

Під час удару від воріт ніхто із гравців команди, що атакує, не може перебувати в межах штрафного майданчика. Коли ж гравець команди, яка виконує удар від воріт, торкнеться м яча в межах штрафного майданчика, суддя дає команду повторити вільний удар. Трапляється, що після удару від воріт м яч знову поверне в межі штрафного майданчика і один із гравців, крім воротаря, упіймає його руками, суддя призначає 11-метровий штарфний удар, але вже не за повторне торкання м яча, а за гру руками.

Якщо після удару від воріт м яч перетне лінію воріт за межами штрафного майданчика, призначається кутовий удар. 2.18. Кутовий удар правило XVII Якщо м яч повною своєю окружністю по землі або в повітрі перетне лінію воріт за винятком площі, окресленої боковими стояками і поперечиною воріт, після того, як останнім його торкнеться гравець команди, яка обороняється, суддя призначає кутовий удар, що виконує один із гравців команди, яка атакує з місця кутового удару тієї половини лінії воріт, яку перетнув м яч справа або зліва від воріт. М яч, забитий безпосередньо з кутового удару, зараховується. Під час виконання кутового удару всі гравці команди, яка захищається, перебувають на відстані 9,15 м від м яча. Кутовий удар завдається по нерухомому м ячу. Ставиться він на будь-яке місце в секторі подачі. Якщо після удару м яч по землі або в повітрі перетне лінію воріт і знову повернеться на поле, гра припиняється і призначається удар від воріт. Правила виконання серії штрафних 11-метрових ударів під час визначення переможця у грі, що з додатковим часом закінчилася внічию. Якщо проведений матч з додатковим часом закінчився внічию, суддя призначає серію штрафних 11-метрових ударів. За допомогою монети суддя проводить жеребкування і команда, капітан якої виграв, перша завдає удар. Команди виконують по п ять ударів почергово один удар завдає одна команда, наступний - друга. Якщо результат і надалі залишається нічийним, гравці продовжують пробивати 11 -метрові удари в тій самій послідовності, доки якась із команд не матиме переваги в забитих м ячах після однакової кількості виконаних ударів, що і робить її переможцем. 3дійснюють 11-метрові удари тільки футболісти, які брали участь у грі перебували на полі і не були замінені під час матчу. Травмованого воротаря заступає запасний, якщо команда не вичерпала ліміту замін. Кожен окремий удар завдає інший футболіст. Коли усі гравці виконали по одному удару, а рахунок залишився нічийний, кожен з них робить те саме вдруге.

Всі гравці, крім воротарів і того, хто здійснює удар, мусять перебувати в центральному колі поля. У випадку пошкодження електроосвітлення до закінчення ударів, рахунок матчу може визначатися шляхом проведения жеребкування монетою.

Вище викладено тільки основні положения кожного правила гри, але якщо у читача з явиться бажання вивчити їх глибше і докладніше, щоб одержати звания професійного судді, пропонуємо користуватися Правилами гри та універсальним керівництвом для суддів 1994 , затвердженими Міжнародною радою Футбольних асоціацій. Список літератури 1. Барсук О.Л Кудрейко А.И. Страницы футбольной летописи Минск Полымя, 1987 155с. 2. Воскресенский Б.М Кулибабенко С. И. Футбол в фалеристике, датах и событиях К. Молодь, 1990 215с. 3. Вихров К. Л. Знакомство с футболом К. Реклама, 1983 81с. 4. Все о футболе Справочник Сост. Лебедев Л.Г М. Сов. спрорт, 1990 237с. 5. Кожухов В.А. Футбол Буклет К. Вища шк 1984 65с. 6. Соломонко В.В. та ін. Футбол Підручник для студ. вузів фіз. виховання і спорту К. Олимп. лит 1997 286с. іл.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Футбол

Невщомо, де і коли він з явився. Архівні джерела, знайдені в Китаї та Єгипті, зокрема зображення гравців з м… На футбольних майданчиках воїни намагалися застосовувати тактику, якої вони дотримувалися на полі битви, тож і…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Суддя правило V

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Правила гри у футбол
Правила гри у футбол. Еволюція правил гри у футбол В Італії вже в середині минулого століття грали у футбол, дотримуючись правил, де визначалася кількість гравців, передбачалася зміна воріт гравцям

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги