рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ядерна та радіаційна безпека

Ядерна та радіаційна безпека - раздел Экология, Охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області На Території Донецькій Області Стан Радіаційної Та Ядерної Безпеки У 2007 Роц...

На території Донецькій області стан радіаційної та ядерної безпеки у 2007 році визначався наступними чинниками:

· функціонуванням підприємств, установ і організацій, які здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії: використання джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ), перевезенням радіоактивних матеріалів, поводженням з радіоактивними відходами;

· діяльністю підприємств, де має місце опромінення техногенно-підсиленими джерелами природного походження і відбувається радіоактивне забруднення довкілля природними радіонуклідами;

· радіаційним опроміненням за рахунок наявності радону у повітрі приміщень;

· іншими чинниками, такими як діяльність підприємств по збиранню та переробці металобрухту тощо.

Використання ДІВ в Україні здійснюється у більшості галузей народного господарства, а саме у промисловості, медицині, сільському господарстві, науці тощо. На території Донецької області 64 підприємства, які є юридичними особами, здійснюють діяльність з використання ДІВ. ДIВ використовуються, в основному, у таких галузях промисловості: вугiльній – 27 підприємств (42,2% від усієї чисельності підприємств), металургiйній – 8 (12,5%), будівництві та машинобудуванні – 6 (9,4%), гірничо-видобувній – 4 (6,25%), хiмiчній та нафтохімічній – 3 (4,7%), енергетиці, авіації, науково-дослідних закладіх – по 2 (3,1%) та інших (15,65%).

В промисловості джерела іонізуючого випромінювання широко використовуються з метою забезпечення безпеки виробництва: для контролю міцності, для контролю технологічних процесів (контроль рівня щільності тощо), для вимірювання вологості.

На території Донецької області – 335 медичних закладів для діагностики та лікування захворювань використовують ДІВ (в основному – рентгенівські апарати), в тому числі 6 онкологічних центрів використовують високоактивні радіонуклідні ДІВ.

Південно-східна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки з метою забезпечення безпеки та збереженості ДІВ здійснювала свою діяльність за такими основними напрямками:

· ліцензування діяльності з використання ДІВ, запровадження державної системи реєстрації ДІВ;

· здійснення нагляду за дотриманням нормативних вимог та умов наданих ліцензій організаціями, підприємствами та установами, які використовують ДІВ, включаючи примусові заходи;

· участь у реагуванні на виявлення ДІВ в незаконному обігу.

У 2007 році Південно-східною державною інспекцією було розглянуто 24 заяви підприємств та медичних закладів Донецької області, по яким Держатомрегулювання прийняло рішення щодо видачі і переоформлення ліцензії та внесення змін до ліцензій на право провадження діяльності з використання ДІВ. Всього видано ліцензій 7 промисловим підприємствам (з них 4 підприємствам ліцензії видано вперше) та 6 –онкологічним центрам. 6 підприємствам ліцензії переоформлено та внесено змін – до 5 діючих ліцензій.

На території Донецької області 2 промислових підприємства є первинними ліцензіатами, які до теперішнього часу не отримали ліцензії:

Державне підприємство “Шахта імені 17 партз’їзду”. Підприємству надано припис від 12.07.07 № 34-16/98, посадові особи притягнуті до адміністративної відповідальності;

ВП “Шахта Коротченка” державного підприємства “Селідоввугілля”. Підприємству надано припис від13.09.07 № 34-16/135, посадові особи притягнуті до адміністративноїї відповідальності.

Протягом 2007 році ВП «Шахта «Україна» ДП “Селідоввугілля” та СП «Шахта «Полтавська» ДП «Орджонікідзевугілля» припинили діяльність з використання ДІВ в повному обсязі. Радіоактивні відходи цими підприємствами передано на захоронення або на тимчасове зберігання у сховищах спеціалізованих підприємств для подальшої передачі на захоронення.

Протягом 2007 року Південно-східна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки провела 63 інспекційних перевірок промислових підприємств та медичних закладів, розташованих на території Донецької області. За результатами перевірок складено 2 довідки, 7 актів інспекційного обстеження та 54 приписів. Найбільша кількість перевірок була проведена на підприємсвах вугільної промисловості - 40 (або 63,5% від загальної кількості проведених перевірок).

В ході інспекційних перевірок було виявлено 340 порушень вимог норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки. Найбільша кількість порушень – 49 (14,4%) пов’язана із навчанням та перевіркою знань персоналу. Це свідчить про те, що підприємства не приділяють уваги кваліфікації персоналу, який безпосередньо здійснює діяльність з використання ДІВ. Через недостатню кваліфікацію персоналу підприємства допускають і інші види порушень, а саме: не переоформлення ліцензії в зв’язку із закінченням терміну дії ліцензії, не внесення змін до ліцензії (10,3%), відсутність виданого в установленому порядку наказу про надання допуску до особливих робіт персоналу (11,5%), відсутність акту визначення рівня фізичного захисту для радіонуклідних ДІВ (11,2%), відсутність технічного обслуговування ДІВ, продовження терміну їх використання (7,6%) порушень із веденням обліку ДІВ, проведенням державної інвентаризації ДІВ та їх реєстрації в Регістрі (4,1%) та інші.

За результатами інспекцій було встановлено, що найгірший стан безпеки використання ДІВ склався на підприємствах вугільної промисловості. Порушуються більшість пунктів ліцензійних умов, інших нормативно-правових актів. Це передусім зумовлено недостатністю бюджетного фінансування вугільної промисловості, багаточисельними реорганізаціями, і як наслідок зміною юридичного статусу, втратою фінансової самостійності, зміною керівного складу та низькою виконавчою дисципліною.

За порушення норм, правил та стандартів радіаційної безпеки та не виконання законних вимог державних інспекторів було притягнуто до адміністративної відповідальності 18 посадових осіб.

У 2007 році на території Донецької області відбувся 16 радіаційний інцидент, пов’язаний з перебуванням ДІВ у незаконному обігу, 10 з них - виявлення радіаційно забрудненого металобрухту, 4 – виявлення ДІВ у незаконному обігу, 1 – виявлення несанкціонованого розміщення РАВ на звалищі промислових відходів та 1 – втрата ДІВ.

13 березня 2007 року на території м. Харцизьк Донецької області в незаконному обігу виявлено підозрюваний предмет, який мав ознаки джерела іонізуючого випромінювання. Потужність дози випромінювання на поверхні предмету складала 16 мкЗв/год, на відстані 1 метра від поверхні предмету – 1,7 мкЗв/год, на відстані 10 метрів 0,25 - 0,27 мкЗв/год.

Відповідно до рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Харцизьської міської ради виявлений прилад Донецьким ДМСК УкрДО «Радон» перевезено до ДП "Спеццентр "Вуглеізотоп" з метою проведення експертизи. В результаті проведення експертизи було встановлено, що підозрюваний предмет є глибинним гамма-щільноміром ГГП-1 з двома джерелами іонізуючого випромінювання Сs-137. ДІВ передано до Дніпропетровського спецкомбінату УкрДО “Радон”

03 квітня 2007 року при проходженні вхідного радіаційного контролю на ВАТ “Металургійний комбінат ім. Ілліча” (м. Маріуполь, Донецька область) вагону з металобрухтом спрацювала система РПС-1 “Кордон”. Потужність дози гама-випромінювання на поверхні вагону становила близько 25 мкЗв/год, на відстані 1 м – 0,6 мкЗв/год.

Спеціально створеною комісією було прийнято рішення про вилучення радіаційно- забрудненого металобрухту. В результаті розвантаження вагону з металобрухтом спеціалістами Донецького спецкомбінату УкрДО “Радон” було виявлено контейнер з джерелом іонізуючого випромінювання.

Фахівцями ДП “Спеццентр “Вуглеізотоп” контейнер було ідентифіковано як БГИ-30-Ц2 з джерелом іонізуючого випромінювання Сs-137. Потужність дози випромінювання на поверхні контейнеру складала близько 0,3 мЗв/год. Активність джерела іонізуючого випромінювання складає не більше 2 мКі.

ДІВ передано до Дніпропетровського спецкомбінату УкрДО “Радон”.

16 та 19 травня 2007 рокупри проходженні вхідного радіаційного контролю на цьому ж підприємстві вагонів з металобрухтом, який надійшов зі станції Попасна Донецької залізниці (відправник ТОВ “Бласт”) двічі спрацьовувала система РПС-1 “Кордон”. Причина – перевищення експозиційної дози випромінювання на поверхні вагонів, потужність якої в першому випадку становила понад 40 мкЗв/год, а у другому – 10 мкЗв/год.

Під час розвантаження вагонів з металобрухтом фахівцями Донецького ДМСК УкрДО “Радон” було виявлено два контейнери з джерелами іонізуючого випромінювання.

Фахівцями ДП “Спеццентр “Вуглеізотоп” контейнери було ідентифіковано як БГИ-60А з джерелами іонізуючого випромінювання Сs-137. Потужність дози випромінювання на поверхні контейнерів складала близько 30 мкЗв/год та 40 мкЗв/год, активність джерел іонізуючого випромінювання - близько 0,08 Кі та 0,1 Кі. ДІВ передано до Дніпропетровського УкрДО “Радон”. Реагування на інциденти з незаконного обігу ДІВ, а також заходи, спрямовані на недопущення заподіяння шкоди здоров'ю населення і довкіллю внаслідок радіаційного впливу, проводилися у відповідності до Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення джерел іонізуючого випромінювання у незаконному обігу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 813.

Всі зазначені вище випадки стосуються закритих джерел, тобто джерел, які включають у себе радіоактивну речовину та мають форму, яка при нормальних умовах використання джерела не дозволяє переходу радіоактивної речовини в навколишнє середовище (наприклад радіоактивна речовина може бути поміщена у подвійну або потрійну капсулу). Усі випадки відносяться до так званих «покинутих джерел». Покинуті джерела іонізуючого випромінювання - це джерела, які не знаходяться під регулюючим контролем, не зважаючи на те, що їх характеристики несуть у собі небезпеку, яка потребує такого контролю. Покинуті ДІВ – складають суттєву частину незаконного обігу та являють собою постійну потенційну радіаційну небезпеку.

Слід відзначити, що всі вище вказані випадки знаходження покинутих ДІВ не мали радіологічних наслідків для населення та не призвели до забруднення навколишнього природного середовища. В результаті координованої взаємодії органів місцевої виконавчої влади виявлені ДІВ були обстежені, вилучені та передані на зберігання до спеціалізованого підприємства.

21 січня 2007 року на ВАТ «Маріупольській металургійний комбінт «АЗОВСТАЛЬ» при проходженні вхідного радіаційного контролю вагону з вантажем металобрухту, який надійшов зі станції Кегичівка Харківської області, спрацювала система РПС-1 “Кордон”. Відправник вантажу “Торговий дім “Промсталь”. Рівень потужності гама-випромінювання на поверхні вагону становив 0,54 мкЗв/год. Вагон з металобрухтом було відправлено до ст. Індустріальна Південної залізниці. Рішенням комісії було залучено Харківський спецкомбінат УкрДО “Радон” для вилучення та захоронення радіаційно забрудненого металобрухту. По даному випадку проінформована Донецька обласна прокуратура.

07 лютого 2007 року на ЗАТ “Мініметалургійний завод “ІСТІЛ (Україна)” при проходженні вхідного радіаційного контролю вагону з вантажем металобрухту, який надійшов зі станції Миргород (відправник і власник ПП “ПромУкрМетал”) спрацювала система РПС-1 “Кордон”. Донецький спецкомбінат УкрДо «Радон» провів сортування металобрухту з метою вилучення радіаційно забрудненого металобрухту з подальшим його захороненням.

19 травня 2007 року наВАТ “Металургійний комбінат ім. Ілліча” при проходженні вхідного радіаційного контролю вагону з вантажем металобрухту власника ТОВ “Канталь”, який надійшов зі станції Ірша Південно-Західної залізниці спрацювала система РКС-02 “Кордон”. За попередніми даними рівень потужності гама-випромінювання на поверхні вагону становив більше ніж 0,14-0,18 мкГр/год. З вагону спеціалістами Донецького ДМСК УкрДО “Радон” вилучено радіаційно-забруднені листи металобрухту. Фрагмент брухту передано до Дніпропетровського спецкомбінату УкрДО “Радон”.

29 травня 2007 року наВАТ “Металургійний комбінат “Азовсталь” при проходженні вхідного радіаційного контролю на станції 2-й км САРТАНА вагону з вантажем металобрухту спрацювала система РПС-1 “Кордон”. За попередніми даними рівень потужності гама-випромінювання на поверхні вагону становив 0,37 мкЗв/год. Вагон надійшов зі станції Ахтирка Південної залізниці (відправник ТОВ “Метал-Союз”, постачальник ТОВ ПФК “Прометей”). Всі документи на вантаж видавало ТОВ “Метал-Союз плюс” (м. Суми). При проведенні дозиметричного контролю було встановлено, що максимальний рівень потужності дози гама-випромінювання на поверхні вагону становив 0,7 мкЗв/год. Вагон виставлений на колію № 13 та позначений знаком радіаційної небезпеки. Фрагмент лому передано до Дніпропетровського спецкомбінату УкрДО “Радон”.

12 червня 2007 року на ЗАТ “Міні-металургійний завод “Істіл (Україна)”при проходженні вхідного радіаційного контролю автомобіля КамАЗ, державний номер АН 9438СА, з вантажем металобрухту, який надійшов із міста Луганськ (відправник ТОВ “Виробничо-комерційна фірма «Укрметалпром») спрацювала система РПС-1 “Кордон”. При проведенні детального дозиметричного контролю було виявлено рівень потужності гама-випромінювання на поверхні кузова авто. 0,8 мкЗв/год, на поверхні металобрухту 50 мкЗв/год. Фрагмент лому передано до Донецького спецкомбінату УкрДО “Радон”.

13 серпня 2007 року на ВАТ “ММК ім. Ілліча” при проходженні вхідного радіаційного контролю партії металобрухту, який надійшов зі станції Лохвиця Полтавської обл. (відправник ТОВ “Метсплав”, постачальник ТОВ “Укрметал”) спрацювала система РПС-1 “Кордон”. Рівень потужності гама – випромінювання становив 1,8 мкЗв/год.

15 серпня 2007 року на ВАТ “ММК ім. Ілліча” при проходженні вхідного радіаційного контролю партії металобрухту, який надійшов зі станції Житомир (відправник ТОВ “Фірма Листопад”) спрацювала система РПС-1 “Кордон”. Рівень потужності гама – випромінювання становив 47 мкЗв/год. Керівником підприємства проведено службове розслідування випадку виявлення радіаційно забрудненого металобрухту. Радіоактивно забруднений металобрухт переданий на зберігання (роботи по прийманню, транспортуванню та захороненню виконані Донецьким спецкомбінатом УкрДО «Радон»).

15 серпня 2007 року на ВАТ “Донецьксталь – металургійний завод” при проходженні вхідного радіаційного контролю партії металобрухту, що постачалась на ВАТ “Донецьксталь – металургійний завод”, спрацювала система РПС – 01 “Кордон”. Потужність експозиційної дози гама - випромінювання на поверхні вагону з металобрухтом склала 605 мкЗв/год. Власник металобрухту ТОВ ПКФ “Мегамет”, постачальник АК “ДЕМОС”. Під час сортування металобрухту було вилучено фрагмент каменя, що містить радіоактивні речовини. Фрагмент вилучено та направлено до Донецького спецкомбінату УкрДО “Радон”.

15 листопада 2007 року на ЗАТ “Міні-металургійний завод “ІСТІЛ (Україна)” при зважуванні залізничної платформи з технологічними контейнерами з брухтом чорних металів спрацювала установка радіаційного контролю РКС-02 “Кордон”. Металобрухт було відвантажено з відкритої ділянки, яка призначена для перевантаження та зберігання металобрухту. На цю ділянку металобрухт надходив в період з 15.08.07 по 15.11.07 від наступних постачальників: Сталкер, Вторметсплав, Екотрейд, МеталІнвест, Р-Стил, Иноднепр, Інтерресурс, Укрмет, Примеклюкс. Під час сортування було вилучено фрагмент металобрухту, забруднений Сs-137. Вилучений фрагмент було передано на зберігання до Дніпропетровського спецкомбінату УкрДО “Радон”.

26 грудня 2007 року на ЗАТ “Міні-металургійний завод “ІСТІЛ (Україна)” від час зважування вагону з брухтом чорних металів спрацювала система РПС-01 “Кордон”. Рівень потужності гама-випромінювання на поверхні вагону з металобрухтом становив 0,45 мкЗв/год. Власник металобрухту ТОВ “УКР-МЕТАЛ”. Для сортування та вилучення радіаційно забрудненого металобрухту залучено Донецький спецкомбінат УкрДО “Радон”.

У зв’язку з тим, що державне регулювання здійснення операцій з металобрухтом відноситься до компетенції Міністерства промислової політики України, Держатомрегулювання постійно інформує про випадки виявлення радіаційно–забрудненого металобрухту на металургійних підприємствах України Мінпромполітики з метою вжиття ним примусових заходів по відношенню до підприємств, установ, організацій, що мають ліцензії на провадження діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових та чорних металів.

На території несанкціонованого звалища промислових відходів, розташованого неподалік села Іллічівка Костянтинівського району Донецької області, було виявлено ділянки з підвищеним рівнем потужності дози гамма-випромінювання. 17 квітня 2007 року спеціалістами Донецької обласної СЕС була підтверджена ця інформація. З 18 квітня 2007 року ситуація знаходиться під контролем обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Донецької обласної державної адміністрації.

19 квітня 2007 року Донецьким ДМСК УкрДО “Радон” розпочато детальне радіаційне обстеження звалища. Радіаційно-забруднена частина має овальну форму розміром 100 x 60 м, площею приблизно 6000 м2. Найбільш забруднена ділянка має ширину 2-3 м та довжину 60-70 м. Потужність експозиційної дози гамма-випромінювання на поверхні забрудненої ділянки сягає 30 мкЗв/год. Визначено, що основним джерелом забруднення є радіонуклід Сs-137. Фахівцями Південно-Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання проведено вимірювання потоків нейтронів - результати свідчать про відсутність ядерних матеріалів. Із залученням спеціалістів Інституту ядерних досліджень НАН України, було проведено детальне вивчення радіаційного стану звалища, аналіз відібраних проб ґрунту, донних відкладень та інших проб в лабораторних умовах.

Спеціалістами СЕС постійно здійснювався моніторинг потужності експозиційної дози гамма-випромінювання у населених пунктах, які розташовані у безпосередній близькості до місця інциденту. Значення потужності експозиційної дози гамма-випромінювання були в межах норми. За результатами проведеного аналізу проб води та донних відкладень у найближчих водоймищах радіоактивного забруднення не виявлено.

З метою забезпечення безпеки населення місце звалища огороджено, здійснюється його охорона, допуск людей в цю зону заборонений.

За попередніми оцінками фахівців Донецького ДМСК УкрДО “Радон” та Інституту ядерних досліджень НАН України забруднення має локальний та поверхневий характер, тобто обмежене площею забрудненої ділянки та поверхневим шаром ґрунту.

Розробляються плани ліквідації інциденту.

Прокуратурою м. Донецьк порушено кримінальну справу, органами МВС створено слідчу групу для виявлення обставин виникнення радіаційної аварії, встановлення власника радіоактивних відходів та притягнення його до відповідальності за порушення правил поводження з радіоактивними відходами згідно з чинним законодавством.

23 жовтня 2007 року надійшло повідомлення від шахти «Полтавська» ДП «Орджонікідзевугілля» про втрату ДІВ, укомплектованого радіонуклідом Cs-137 паспортною активністю 9,7*109 Бк. Така втрата ДІВ стала можливою через те, що шахта не виконала припис держінспекції про передачу всіх ДІВ до спеціалізованого підприємства на зберігання та захоронення. Керівництво шахти провело службове розслідування інциденту, було обстежено прилеглу територію та виробничі приміщення, проте ДІВ не знайдено. На вимогу держінспекції, спеціалістами ДП «Спеціалізований центр «Вуглеізотоп» демонтовано всі ДІВ на шахті «Полтавська». В теперішній час ДІВ знаходяться в сховищі ДП «Спеціалізований центр «Вуглеізотоп».

Протягом 2007 року були проведені перевірки онкологічних диспансерів та радіологічних відділень міських лікарень. В результаті цих перевірок було виявлено наявність ядерного матеріалу у складі гамма-терапевтичних апаратів, що використовувались без ліцензії, та щодо яких не було створено належної системи обліку та контролю ядерного матеріалу.

У зв’язку з цим наступним медичним установам були надані приписи: Донецький міський онкологічний диспансер, Краматорський міський онкологічний диспансер, Макіївське радіологічне відділення міської лікарні №2, Горлівський онкологічний диспансер. Цими підприємствами були направлені звітні документи щодо наявної кількості ядерного матеріалу до Держатомрегулювання.

Також було виявлено ядерний матеріал поза системою обліку та контролю на наступних підприєтствах: ВАТ «Концерн Стирол», Маріупольське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу», ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ЗАТ «Донецький інститут проблем зварювальних технологій». Керівникам цих підприємств надано приписи щодо приведення системи обліку та контролю ядерного матеріалу у відповідність до чинного законодавства.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області

На сайте allrefs.net читайте: Охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області. Р... Зміст...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ядерна та радіаційна безпека

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Донецька область
  Машгуш

Загальна характеристика
Дата утворення 17 липня 1932 року Територія, км2 Кількість адміністративних районів

Фізико-географічна характеристика
Донецька область розташована у степній зоні південно-східної частини України. На південному заході та заході вона межує з Дніпропетровською та Запорізькою областями, на північному заході – з Харків

Виробничий комплекс
Основу промислового потенціалу Донецької області складає гірничо-металургійний комплекс, який забезпечує 69% промислового виробництва. У ньому зайнято близько 58% працівників регіону, а це більше 1

Перелік екологічно небезпечних об’єктів
Таблиця 3 № з/п Найменування та юридична адреса суб‘єкта господарської діяльності Найменування об‘єкта Підвищеної небезпеки і його скл

Атмосферне повітря
Динаміка викидів в атмосферне повітря Таблиця 4 Показники 2004 рік 2005 рік 2006 рік 2007 рік

Водні ресурси
  Характеристика річок Таблиця 9 Назва Протяжність по території регіону, км Кількість населених пунктів вздовж

Земельні ресурси
Структура земельного фонду регіону Таблиця 17 Основні види угідь

Лісові ресурси
Землі лісогосподарського призначення регіону (станом на 01.01.2009 року) Таблиця 20 № з/п   Одиниця виміру

Тваринний і рослинний світ
Види флори і фауни, що охороняються Таблиця 30 2006 рік 2007 рік 2008 рік З

Природно-заповідний фонд області
Розподіл територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) за їх значенням, категоріями та типами (станом на 01.01. 2009 року) Таблиця 39

Формування екологічної мережі
  У 2006 році виконано перший етап роботи «Розробка та впровадження регіональної програми та схеми розвитку екологічної мережі Донецької області». Програмою економічного та с

Поводження з відходами І-ІІІ класів небезпеки
Накопичення відходів ( станом на 01.01.2009 року) (за формою статзвітності 1-нв) Таблиця 45 № з/п Показник О

Поводження з непридатними та забороненими до використання пестицидами та отрутохімікатами
  Стан зберігання заборонених і непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (станом на 01.01.2009 року) Таблиця 53 № з

Моніторинг довкілля
Система спостережень за станом довкілля Таблиця 57 № з/п Суб’єкти моніторингу довкілля Кількість точок спостережень, од.

Планування природоохоронної діяльності
Взаємодія із засобами масової інформації та зв’язки з громадськістю Таблиця 61 Показники Одиниця виміру 2006 рік

Проблеми загальнодержавного значення.
  Ліквідація аварійної ситуації, яка склалася на шахті ім. Коротченка в м.Селидове, де вже п’ятий рік через непридатний стан не експлуатується колектор шахтних вод. В результ

Проблеми місцевого значення
  В області склався напружений стан з очищенням госппобутових стічних вод. Через відсутність достатнього фінансування постійно переносяться терміни введення в експлуатацію потужностей

Список виконавців
п/п Прізвище та ініціали Посада Підпис   1.   Засевський В.П.   Заступни

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги