рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 1.

Тема 1. - раздел Менеджмент, Тема 1. Поняття і сутність менеджменту Адміністративна Школа Управління — Сукупність Концепцій Мене...

Адміністративна школа управління — сукупність концепцій менеджменту, які опрацьовували підходи до вдосконалення управ­ління організацією в цілому і концентрували увагу на вивченні сут­ності та змісту управлінської (адміністративної) діяльності й нама­галися визначити загальні принципи та закономірності управління організаціями.

Вертикальний поділ праці — відокремлення роботи з координації дій від самих дій, що координуються.

Внутрішнє середовище організацій— сукупність усіх елементів і підсистем організації (виробничої, економічної, інформаційної, збуто­вої, соціальної тощо), а також взаємозв'язків між ними, які охоплюють діяльність організації і знаходяться під її безпосереднім контролем.

Горизонтальний поділ праці — поділ загальної роботи в організа­ції на її складові частини.

Зовнішнє середовище організації — сукупність факторів, які знахо­дяться поза межами організації, але так чи інакше впливають на її дія­льність.

Зовнішнє середовище непрямого впливу — сукупність таких фак­торів зовнішнього середовища, на які організація не може впливати взагалі, або має незначний вплив (економічна, політична, правова, соці­ально-демографічна та міжнародна компоненти зовнішнього середовища).

Зовнішнє середовище прямого впливу — сукупність таких факторів зовнішнього середовища, на які організація може певним чином впли­вати через

 

встановлення відповідних комунікацій (споживачі, постача­льники, конкуренти, організації інфраструктури, державні, регіональні та місцеві органи влади).

Менеджер — співробітник організації, який здійснює управлінську діяльність і вирішує управлінські задачі.

Менеджмент (у широкому розумінні) — система наукових знань, мистецтва та досвіду, втілених у діяльності професійних управлінців для досягнення цілей організації шляхом використання праці, інтелекту та мотивів поведінки інших людей.

Менеджмент (у вузькому розумінні) — це процес планування, ор­ганізації, мотивації та контролю організаційних ресурсів для результа­тивного та ефективного досягнення цілей організації.

Мистецтво управління — вміння менеджера-практика пристосува­ти досягнення науки управління до особливостей власного характеру, особливостей підлеглих, особливостей відповідної сфери бізнесу.

Модель «ідеальної бюрократії» — це модель організації, запро­понована М. Вебером, і яка ґрунтується на формальній (бюрократичній) структурі влади та принципах її раціонального застосування в органі­зації.

Неокласична (поведінкова) теорія менеджменту — сукупність концепцій менеджменту, в центрі уваги яких знаходиться людина, зокрема, аналіз поведінки людей в трудовому процесі, їх потреби, взаємовідносини на робочих місцях, соціальні взаємодії та групові норми.

Процесний підхід до управління — система поглядів на менедж­мент, яка розглядає управління як процес, що складається з серії взає­мопов'язаних дій (реалізації функцій та підфункцій управління).

Системний підхід до управління — система поглядів на менедж­мент, яка розглядає управління як процес адаптації організації до змін у середовищі її функціонування. Системний підхід стверджує, що органі­зацію варто розглядати як систему в сукупності частин, з яких вона скла­дається та зв'язків з її зовнішнім середовищем.

Ситуаційний підхід до управління — система поглядів на менедж­мент, яка хоч і визнає подібність загальних процесів управління, але наголошує, що вибір конкретних прийомів, способів та інструментів управління залежить від конкретної ситуації.

«Соціальна людина» — це співробітник організації, поведінка якого орієнтована на колектив і формується під впливом стосунків з іншими працівниками та групових норм, на відміну від «раціональної людини», поведінку якої визначають особисті економічні інте­реси.

Сфери менеджменту— це напрями (ділянки) діяльності менедже­рів, які виникають внаслідок горизонтального поділу управлінської праці за ознакою однорідності робіт, що виконуються в їх межах, та спеціальних знань і кваліфікацій, необхідних для їх виконання. До ос­новних сфер менеджменту належать: управління виробництвом, персо­налом, фінансами, інноваціями, маркетингом.

«Універсальні принципи управління» — сукупність визначених А. Файолем основних, фундаментальних положень, норм і правил, які відображають вимоги до управлінської діяльності і якими варто керувати­ся менеджерам у практичній роботі.

Функції управління — це спеціалізовані види управлінської діяль­ності, які виникають внаслідок поділу процесу управління на окремі складові за ознакою подібності змісту робіт, що виконуються в їх межах та їх цільової спрямованості. До загальних функцій управління належать: планування, організація, мотивація, контроль.

Цикл менеджменту — це послідовність реалізації загальних функцій управління, яка створює їх кругообіг.

Школа людських стосунків — сукупність концепцій менедж­менту, які спрямовані на дослідження процесів індивідуальної поведінки та міжособових стосунків людей в організації з метою досягнення гармонії у взаємовідносинах між менеджерами і підлеглими.

Школа науки управління (кількісний підхід) — система поглядів на менеджмент, яка розглядає управління як певний логічний процес, кот­рий можна відобразити за допомогою відповідних математичних моде­лей на основі цього забезпечити прийняття оптимальних управлінсь­ких рішень.

Школа наукового управління — сукупність концепцій менеджмен­ту, які спрямовані на дослідження проблем підвищення продуктивності праці співробітників (безпосередніх виконавців) шляхом удосконален­ня операцій ручної праці.

Школа організаційної поведінки — сукупність концепцій менедж­менту, які концентрували увагу на вивченні природи соціальної взаємодії в колективі, на дослідженні різних аспектів групової поведінки (влади, лідерства, комунікацій, управління конфліктами, організаційної куль­тури тощо).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 1. Поняття і сутність менеджменту

Вступ... Тема Поняття і сутність менеджменту... Тема Планування в організації...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 1.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Організація, цілі її діяльності та критерії успіху
Організація складає основу світу менеджерів, вона є причиною, яка обумовлює існування менеджменту. Щоб вважатися організацією, будь-яка група повинна відповідати вимогам: 1. Наявн

Організація та її середовище
Діяльність організації залежить від різноманітних факторів. Фактори впливу на організацію — рушійні сили, які впливають на виробничо-господарську діяльність організації та забезпечують певний р

Менеджмент як вид професійної діяльності. Сфери менеджменту. Рівні менеджменту. Ролі менеджера в організації. Якості менеджера.
Менеджмент часто розглядається і як вид професійної діяльності. З цієї точки зору для розуміння сутності менеджменту важливо знати, хто такі менеджери і чим їх діяльність відрізняється від діяльнос

Еволюція концепцій менеджменту
Школа наукового управління (1885—1920 рр.).В її основі роботи Фредеріка Тейлора (1856—1915), Френка Гілбрейта (1868—1924) і Лілії Гілбрейт (1878—1972) та ін. Вони займалися дослідж

Системний, ситуаційний та процесний підходи у менеджменті
Розпочався цей етап з розглядом організації як системи, діяльність якої постійно залежить від різноманітних обставин, що змінюються. В основі системного підходу— використання теорі

Поняття „планування”. Типи планів. Етапи процесу планування
Планування - це процес визначення цілей діяльності організації та прийняття рішень щодо їх досягнення. Зміст процесу планування полягає у пошуку відповідей на три ключових запитанн

Сутність стратегічного планування. Рівні стратегії
У широкому розумінні стратегія – це взаємопов’язаний комплекс заходів щодо підвищення життєздатності організації. У практичному плані найчастіше використовується таке визначення стр

Процес стратегічного планування
Процес розробки стратегії охоплює декілька етапів, які реалізуються у такій логічній послідовності: вибір місії; визначення цілей; зовнішній аналіз;внурішній аналіз; аналіз стратегічних альтернатив

Управлінське обстеження сильних та слабких сторін організації
Внутрішній аналіз – це процес оцінки факторів, які піддаються управлінню та контролю з боку фірми, тобто факторів, які “виростають” з самої організації та є результатом діяльності

Базові стратегічні альтернативи
Для досягнення однієї і тієї ж самої мети можна застосувати різні способи. Звідси випливають два запитання: за допомогою яких способів може бути досягнено мету? Який із цих способів є найкращим?

Методи вибору стратегій бізнесу
Кількість стратегій бізнесу, з яких організація може зробити вибір, практично не обмежена. Проте, більшість стратегій бізнесу можна згрупувати, якщо взяти за основу одну з таких типових стратегій,

Реалізація стратегії: плани; політика; процедури; правила
Стратегічне планування має сенс лише тоді, коли воно реалізується. На заключному етапі стратегічного планування організація втілює сформульовану стратегію у повсякденну діяльність шляхом розробки с

Сутність функції організації
Організація- це функція управління, в межах якої здійснюється розподіл робіт серед окремих робітників і їх груп та узгодження їхньої діяльності. Реалізація функції організації здій

Організаційне проектування
Реалізація функції організації як процес організаційного проектування складається з взаємопов’язаних етапів. Розглянемо кожен із них більш докладно. Розподіл праці - це пр

Типи організаційних структур
Завдання менеджера в процесі організації полягає в тому, аби надати усім компонентам організації такої форми та об’єднати їх таким чином, аби фірма являла собою одне ціле і функціонувала цілеспрямо

Управління організаційними змінами
У процесі функціонування організації виникають відхилення реальної організаційної структури від тої, що замислили. У більшості випадків відхилення виникають завдяки різним комбінаціям факторів зовн

Фактори, що спричиняють необхідність організаційних змін і заважають їх проведенню
  Сприяють Заважають 1. Усвідомлення необхідності змін. 1. Бюрократична жорсткість організації.

Поняття і сутність мотивації
Привести до дії (руху) організовану систему для отримання необхідного результату можливо лише шляхом певного впливу на неї управляючого органу або особи. Необхідні певні інструменти впливу на елеме

Процесні теорії мотивації
Процесні теорії мотивації не заперечують існування потреб, але вважають, що поведінка людей в організації визначається не тільки ними. Згідно з процесним підходом поведінка робітника поряд з потреб

Сутність і особливості контролювання
Після планування, організування і мотивування діяльності в організації виникає потреба в забезпеченні постійних спостережень за ходом виробничо-господарських процесів та у виявленні проблем, які пе

Види контролю
Як важливу категорію менеджменту контроль класифікують за різними ознаками. 1.За змістом: фінансовий, виробничий, маркетинговий та ін. Фінансовий контроль постає як система спосте

Етапи процесу контролю
Процес контролю реалізується в декілька етапів: 1.Визначення стандартів і критеріїв. Стандарт — це офіційний державний або нормативно-технічний документ галузі, підприємства, що визначає х

Характеристики ефективної системи контролю
Характеристиками ефективної системи контролю є: точність і достовірність, своєчасність, економічність, гнучкість, обґрунтованість критеріїв і їх множинність, об'єктивність, стратегічна спрямова

Природа та значення управлінських рішень. Фактори, що впливають на процес прийняття рішень
У науковій літературі процес прийняття рішень розглядається у двох аспектах. У розширеному розумінні прийняття рішень ототожнюється із усім процесом управління. У вузькому розумінні прийняття рішен

Класифікація (типи) управлінських рішень та вимоги до їх прийняття
У кожній організації приймається велика кількість найрізноманітніших рішень, які в менеджменті класифікують за різними ознаками (див.табл. 6.1) 1.За функціональним призначенням

Інтуїтивна та раціональна технологія прийняття управлінських рішень. Етапи процесу прийняття рішень
Зміна стану організації висуває проблему, необхідність звільнення від якої і потребує прийняття рішення. При цій технології рішення визначається накопиченим суб’єктом управління досвідом прийняття

Типові моделі науки управління
В теорії управління існують три основні моделі прийняття рішень: класична модель; поведінкова модель; ірраціональна модель. Класична модель спирається на поняття “раціонал

Методи та прийоми обгрунтування управлінських рішень
У процесі прийняття рішень використовується значна кількість методів творчого пошуку альтернативних варіантів, які умовно поділяють на три групи: · методи індивідуального творчого

Поняття „комунікація”. Процес комунікації
В теорії управління комунікації розглядаються як засіб, що поєднує в одне ціле всі організаційні дії. За допомогою комунікації: набуває змісту рух інформації; реалізуються цілі організації; здійсню

Міжособові та організаційні комунікації
Для характеристики процесів комунікації між двома або більшою кількістю людей використовується термін міжособові комунікації, під яким розуміється обмін інформацією з іншою

Формальні та неформальні комунікації
Формальна комунікація – існує для передачі повідомлень, які є в організації офіційними, тобто вони формуються у відповідно до ієрархії влади в організації. Найчастіше вони передаються за вертикальн

Перешкоди на шляху до ефективних комунікацій
Існує багато факторів, що перешкоджають здійсненню ефективної комунікації, основними з яких є: 1. Фільтрація. Коли робітник говорить те, що хоче чути його керівник, тобто

Подолання перешкод на шляху ефективних комунікацій
Допомагають усунути перешкоди на шляху ефективних комунікацій такі заходи: 1. Регулювання інформаційних потоків. 2. Встановлення ефективного зворотного зв’язку на основі: формуван

Поняття і сутність лідерства
У кожній організації існує вертикальний поділ праці за рівнями менеджменту, визначаючи вищий, середній та нижчий його рівні. В процесі вертикального розподілу управлінської праці одні члени організ

Підхід до лідерства с точки зору особистості керівника
В умовах сучасних організацій існує велика кількість заходів, за допомогою яких можливо впливати на діяльність інших людей. В дослідженнях, присвячених відповіді на запитання – які заходи впливу є

Поведінські теорії лідерства
Згідно з підходом до лідерства з точки зору поведінки керівника, результативність управління визначається не стільки особистими якостями, скільки тим, як керівник поводить себе із своїми підлеглими

Ситуаційні підходи до лідерства
Дослідження в області теорій лідерства показали, що поряд з особистими якостями і манерою поведінки керівника на ефективність управління впливають ситуаційні фактори. Ситуаційна мо

Сучасні типи ефективних лідерів
Нові підходи до керівництва вводять в поняття лідерства наявність у менеджерів таких якостей, які спонукають людей (і мотивують) працювати продуктивніше за свій нормальний рівень.

Сутність організаційної ефективності та підходи до її визначення
Одним із найголовніших завдань менеджменту як системи управління організацією є забезпечення ефективності її діяльності. Організаційна ефективність (лат. effectivus – виконання, дія) (ефективність

Продуктивність. Управління продуктивністью
Завдання піприємства – зробити ресурси продуктивними. Вимірювання продуктивності (Productivity) – основний засіб для порівняння якості менеджменту різних підрозділів підприємства або менеджменту рі

Таблиця 9.1
Критерії оцінки ефективності діяльності організації Ознака класифікації   Зміст показника К

Результативність та ефективність системи менеджменту
Результативність системи менеджменту — її здатність виконува­ти управлінські функції таким чином, щоб організація могла дося­гати намічених цілей, оперативно реагуючи на зміни зовнішнього та внутрі

Кількісні показники ефективності системи менеджменту організації
  Ознака групування показників Спосіб розрахунку показників ефективності Фінансові витрати на управління 1.

Контрольні запитання
1. Що таке організація та які загальні риси мають всі органі­зації як об'єкти управління? 2. Які фактори обумовлюють необхідність управління органі­зацією? 3. Що таке зовнішнє і в

Тема 2.
Внутрішній аналіз — процес оцінки факторів, які піддаються управлінню та контролю з боку організації, тобто факторів, які є ре­зультатом діяльності чи бездіяльності її керівництва.

ДОДАТКИ
  Формальні повноваження, які отримують менеджери в організації, визначають їх статус, який в свою чергу визначає характер стосунків даного менеджера з

ТИПИ ТА ВАРІАНТИ ЗАГАЛЬНОКОРПОРАТИВНИХ СТРАТЕГІЙ
Типи загально корпоративних стратегій Варіанти загальнокорпоративної стратегії різних типів 1. Стратегія зростання 1.1. З

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги