Табличний редактор Microsoft Excel

Табличний редактор Microsoft Excel

Зміст матеріалу:Основні відомості, призначення та завантаження редактора. Файли даних. Структура типового вікна. Типи даних. Робота з файлами.…  

Основні відомості призначення та завантаження

Табличні процесори (інші терміни - електронні таблиці або табличні редактори) - незмінний атрибут програмного забезпечення персонально­го… За допомогою табличних процесорів можна не тільки автоматизувати розрахунки, а… Можливості Excel набагато більші, ніж розуміють під терміном таб­личний процесор. Опрацювання тексту, статистичний…

Панелі інструментів

Рядок формул

Під панеллю інструментів розміщується рядок формул. У його лівій частині відображається адреса активної клітинки, у правій - вся інформація, яка введена в активну клітинку.

Рядок стану

Цей рядок розміщується у нижній частині вікна Ехсеl. У цей рядок виводиться інформація про хід виконання деяких операцій.

 

Вікна книг. Робота з аркушами книг

Робочі листи — це електронні таблиці, що складаються з колонок і рядків. Максимальне число колонок таблиці — 256, рядків — 65536. Колонки… Рядки позначаються зверху вниз цифрами від 1 до 65536. На перетині колонки і… В Ехсеl може одночасно існувати кілька вікон книг. У кожний момент часу одне з вікон є активним, воно виводиться на…

Створення і збереження файлів книг

Для створення нового файла книги можна виконати команду Файл/Создать або натиснути кнопкуСоздать на панелі інструментівСтандартная.

При натискуванні кнопкиСоздать панелі інструментів Стандартнаяство­рюється нова книга з іменемКнига 1 (якщо книга з іменем Книга 1 уже відкрита, то створюється книга з іменемКнига 2 і т.д.).

Збереження файла

При першому збереженні файла відкривається вікно діалогуСохранение документа, де можна вказати ім’я і тип файла, а також ім’я папки, у якій буде… Для збереження файла під іншим іменем слід використовувати команду…  

Відкриття та закриття файлів

Для відкриття файлів використовують командуФайл/Открыть або кнопку Открыть панелі інструментівСтандартная. При цьому відкривається вікно діалогуОткрытие документа, яке містить список файлів, що зберігаються у поточній папці. Для відкриття файла слід виділити його у списку або ввести ім’я файла в полеИмя файла і натиснути кнопкуОткрыть.

Закриття файла

Після завершення роботи з таблицею можна закрити файл командою Файл/Закрыть (при виконанні цієї команди вікно книги очиститься) або натиснути кнопку Закрытьрядка заголовку вікна книги.

 

Перегляд і друкування книг

Поділ листів на сторінки

Ехсеl автоматично розділяє лист на сторінки по вертикалі та горизонталі, якщо виконати команду Сервис/Параметрыі на вкладинці Вид встановити прапорецьАвторазбиение на страницы. Після натиснення кнопки ОК на екрані з’являться вертикальні і горизонтальні роздільники сторінок (штрихові лінії).

Встановлення параметрів сторінок

ВкладинкаСтраница дозволяє (див.мал.3): мал.3 ■ у рамці Орієнтаціязадають орієнтацію друкованої сторінки: книж­на- поздовжня, альбомна- поперечна;

Попередній перегляд

При попередньому перегляді Ехсеl видає на екран зображення листів у тому вигляді, в якому вони будуть друкуватись на папері. Для переходу в режим перегляду слід виконати командуФайл/Предварительный. При цьому відкривається вікно діалогуПредварительный просмотр. У вікні зображується одна чи декілька сторінок листа, що друкується.

Друкування листів

Для друкування слід виконати командуФайл/Печать.При цьому відкривається вікно діалогуПечать, в якому можна вибрати ряд елементів (мал.7). Друк розпочнеться після натиснення кнопки ОК.

 

мал.7

Введення і редагування даних

Для введення або редагування даних у яку-небудь чарунку таблиці слід зробити цю чарунку активною. Перед введенням можна вибрати шрифт його розмір, а… Відновити попередній вигляд чарунок можна також командоюПравка/Отменить, але… При натискуванні клавіші Епtеr табличний курсор переміщується на одну чарунку вниз.

Типи даних

- число, включаючи дату і час; - текст; - формула.

Розміри колонок і рядків

Зручніше змінювати розміри колонок і рядків за допомогою миші. Для цього слід встановити курсор миші на праву межу колонки (на нижню межу рядка) і перемістити мишу до потрібних розмірів при натиснутій лівій кнопці.

Використання формул

Арифметичні операції і операції відношень виконуються над числовими операндами. Над текстовими операндами виконується єдина операція &…  

Посилання на клітинки

Посилання, яке включає назву колонки і номер рядка, є відносним. В абсолютних посиланнях перед назвою колонки і номером рядка стоїть символ $. У…

Функції

Ввести функції у формулу можна вручну або виконати команду Вставка/Функция. При цьому відкривається діалогове вікноМастер функций – шаг 1 из 2, в… мал.9 Після вибору функції слід натиснути кнопкуОК, у результаті чого відкривається вікно, в якому можна вказати аргументи…

Робота з клітинками таблиці

Копіювати або переносити інформацію зручно за допомогою мишки, курсор якої на полі робочого аркуша може набувати, окрім звичайного вигляду… Для вставлення у таблицю нових рядків використовують команду…  

Форматування клітинок

У вкладинці Число(мал.11) задають формат зображення даних у актив­ній або виділених клітинках таблиці. Для цього у списку Числовые форматытреба… мал.11  

Виділення діапазону клітинок

Більшість команд Ехсеl оперують з актив­ною клітинкою або виділеним діапазоном клітинок.

Для виділення діапазону клітинок слід натиснути курсор на верхній лівій клітинці і протягнути курсор при натиснутій лівій кнопці миші до правого нижнього кінця таблиці. Виділений діапазон включає адресу лівого верхнього і правого нижнього кутів діапазону клітинок, розділених двокрапкою.

 

Редагування виділеного фрагменту

Вилучити виділений діапазон клітинок можна за допомогою командиПравка/Удалить. Вилучений діапазон при цьому у буфер не заноситься. Очистити виділений діапазон можна командоюПравка/Очистить. Для переміщення виділеного діапазону клітинок слід послідовно виконати командиПравка/ВырезатьіПравка/Вставить. Якщо…

Бази даних в Excel. Створення списків. Використання форм

База даних в Excel - це по­слідовний набір рядків з однаковою структурою інформації у стовпцях. Такі рядки можна вважати записами бази даних. Кожен… Розглянемо процес створення та роботу з базою даних на прикладі інформації про…

Використання фільтра

Відкриваючи ці списки і відмічаючи потрібні значення, легко вибрати, наприклад, серед усіх працівників підприємства – викладачів, з конкретним…   мал.22

Сортування даних

Excel також дає змогу швидко сортувати записи бази даних, викорис­товуючи небільше трьох критеріїв одночасно. Командою меню Данные/Сортировкавикликають відповідне діалогове вікно (мал.23), де зазна­чають поля бази даних, за якими послідовно (від верхнього до нижньо­го) виконуватиметься сортування за зростанням чи спаданням.

мал.23

Використання команди Підсумки

Розглянемо роботу команди Итогина прикладі даних про оклади викладачів (мал.24). мал.24  

Зведені таблиці

Найбільш потужним засобом обробки даних в Excel є команда Зведена таблиця.В результаті її виконання створюється нова таблиця. Зведені таб­лиці… - представити інформацію із традиційних списків у більш зручному ви­гляді; - для побудові зведених таблиць використати запити до баз даних або інших джерел зовнішніх даних.

Робота з об’єктами

ВкладинкаСоздание из файла вікна діалогуВставка объекта дозволяє вказати файл, в якому знаходиться об’єкт, що вставляється. При вставці графіки з… В Ехсеl є панель інструментівРисование, за допомогою якої можна створювати… Для виділення об’єкта слід клацнути по ньому мишею. Виділений об’єкт можна перемістити, вилучити, очистити, скопіювати…

Побудова та редагування діаграм

Для створення діаграми потрібно мати хоча б одну послідовність даних певного (числового) типу. Більшість діаграм мають дві осі: горизонтальну X та… Для побудови діаграми на активному листі слід виконати команду…  

Редагування діаграм

Виділені елементи можна редагувати (переміщувати, міняти розміри, вилучати, форматувати). Список операцій редагування індивідуальний для кожного… мал.37