Реферат Курсовая Конспект
Заходи прокурорського реагування - раздел Юриспруденция, Відділ захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави При Виявленні Порушень Закону Прокурор У Межах Своєї Компетенції, Відповідно ...
|
При виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції, відповідно до ст.ст. 20-24 Закону України «Про прокуратуру» має право опротестовувати незаконні акти, рішення і дії, вносити подання про усунення очевидних порушень закону, порушувати у встановленому законом порядку кримінальну справу, дисциплінарне провадження або провадження про адміністративне правопорушення.
При складанні документів прокурорського реагування слід неухильно додержуватися вимог ст. 25 Закону України «Про прокуратуру» в частині чіткого викладення, ким і яке положення закону порушено, в чому полягає порушення та що і в який строк посадова особа або орган мають вжити до його усунення.
У разі виявлення порушень за результатами проведення перевірки в діяльності органів державного контролю, необхідно надати належну правову оцінку діям чи бездіяльності винних посадових осіб, принципово реагувати на зазначені порушення, вживати заходи щодо реального їх усунення, відшкодування шкоди, завданої громадянам чи державі внаслідок протиправних дій.
При виявленні випадків порушення закону посадовими особами, залежно від характеру порушення закону, слід вирішувати питання про притягнення цих осіб до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності. За результатами виявлених порушень слід виносити постанови про порушення дисциплінарного провадження та провадження про адміністративне правопорушення. У випадку вчинення посадовими особами корупційних дій, що не мають складу злочину, складати згідно з Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ст. 255 КУпАП протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення. При цьому, слід обов’язково звертати увагу на строк притягнення громадян до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення – не пізніш як через три місяці з дня виявлення, але не пізніше року з дня вчинення, а також не пізніше як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи.
Якщо виявлено факти, які свідчать про вчинення службовими особами контролюючих органів, юридичними або фізичними особами кримінально караного діяння, необхідно провести ретельну з прийняттям рішення в порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України.
Шляхи та методи прокурорського реагування в кожному конкретному випадку визначаються прокурором з урахуванням виявлених порушень, їх чисельності та наслідків.
З метою перевірки результативності актів прокурорського нагляду та фактичного усунення виявлених порушень доцільно провести контрольні перевірки.
У разі невиконання законних вимог прокурора слід порушувати питання про адміністративну або дисциплінарну відповідальність посадових осіб.
Врахувати, що відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України № 3гн-2011, правозахисна діяльність органів прокуратури у вказаній сфері оцінюється, виходячи зі стану законності, своєчасності та повноти реагування на порушення закону, фактичного поновлення прав і свобод громадян та інтересів держави, реального відшкодування коштів та притягнення винних осіб до відповідальності, передусім посадових осіб органів державної влади та контролю.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
ПРОКУРАТУРА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Відділ захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Заходи прокурорського реагування
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов