рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Аналз конкурентоспроможност взамодй в комерцйнй дяльност торгових пдпримств

Аналз конкурентоспроможност взамодй в комерцйнй дяльност торгових пдпримств - раздел Право, Конкурентноспроможність Аналз Конкурентоспроможност Взамодй В Комерцйнй Дяльност Торгових Пдпримств. ...

Аналз конкурентоспроможност взамодй в комерцйнй дяльност торгових пдпримств. сну цлий ряд методик оцнки конкурентоспроможност з урахуванням як цнових, так нецнових факторв.

Особливу роль при аналз конкурентоспроможност експортно продукц вдгра фактор часу. Прийматься до уваги так звана теоря життвого циклу товару.

В практиц проведення оцнки конкурентоспроможност, в основному, аналзуються технчн параметри наприклад показники потужност, вантажопдйомнсть, надйнсть тип, менше уваги придляться економчним показникам таким як цна, витрати виробництва, вартсть споживання, ефективнсть експорту, тощо. За одню з снуючих методик рвень конкурентоспроможност товару визначаться як спввдношення продажно цни експортного товару до еталонно цни, або середньозважено цни аналогчного товару, який користуться найбльшим попитом на даному ринку.

В практиц закордонних фахвцв снують спецальн ндикатори та методи визначення цново конкурентоспроможност за даний перод. Визначення цново конкурентоспроможност на внутршньому нацональному ринку, як правило, проводиться шляхом порвняння цн внутршнього ринку цн мпортних товарв, або свтових цн. На зарубжному ринку спвставляють три показники витрати виробництва в нацональнй валют обмнн курси валют розмри прибуткв рзниця мж продажною цною на ринку витратами виробництва.

З нашо точки зору слд привернути увагу фахвцв до розгляду питання КС товару у тому вигляд, як воно податься у монограф Пути повышения КС экспорнной продукции пд редакцю В.Я.Маштабея. Розглядаючи КС, як вдповднсть товару умовам ринку по технчним, економчним, комерцйним та ншим характеристикам, вн повязу водино поняття яксть, технчний рвень, конкурентоспроможнсть.

Загальна кльксть цих показникв досяга 400. Автори видляють так групи технко-економчних показникв, як характеризують складний вирб на ринку споживання - властивост виробу на стад попиту, а саме - економчна ефективнсть його використання наприклад, потужнсть обчислення, довгостроковсть, амортизаця, ремонтоздатнсть, тощо - характеристики виробу з точки зору можливост його використання в комплекс з машинами та зручност експлуатування технчн параметри, площа, тощо - характеристики виробу на стад цього збуту зовншнй вигляд, вид пакування, тощо - нш ознаки наприклад, престижнсть. Наведен групи показникв подляють на два основних види технчн та економчн.

В свою чергу, вони вдповдно подляються на параметри ергоекономчн, естетики, вдповдност стандартам та законодавству, а також на параметри, як визначають рвн окремих елементв цни попиту додаток 2. Неабияку роль у визначенн КС продукц вдгра кон юнктурна нформаця.

Велике значення мають показники темпв зростання продажу, частка ринку та темпи зростання, обсяги експорту, тощо. Для оцнки конкурентоспроможност фрми, використовують деяк чисельн показники, як свдчать про ступнь стйкост положення фрми, спроможност виготовляти продукцю, яка користуться попитом на ринку й забезпечу фрм одержання намчених та стабльних кнцевих результатв. До ряду таких показникв вдносяться - вдношення вартост реалзовано продукц до клькост за поточний перод.

Збльшення цього спввдношення обсягв реалзовано продукц - вдношення прибутку до загально вартост продажу profit to sales. Пдвищення цього показника свдчить про пдвищення рвня КС фрми - вдношення загально вартост продажу та вартост нереалзовано продукц sales to finished goods свдчить про спад попиту на продукцю фрми та затоварювання готово продукц - вдношення загально вартост продажу та вартост матеральних виробничих запасв sales to inventories показу, що сталося, або зниження попиту на готову продукцю, або збльшення запасв сировини. Зменшення цього показника свдчить про уповльнення обгу запасв - вдношення обсягу до суми дебторсько заборгованост sales to receivables показу, яка частка реалзовано продукц поставлена покупцями на основ комерцйного кредиту.

Фрма, яка ма бльш низьк витрати виробництва, отриму бльш великий прибуток, що дозволя розширювати обсяги виробництва, пдвищувати його технчний рвень, економчну ефективнсть та яксть продукц, а також удосконалювати систему збуту.

В результат КС тако фрми та вироблямо продукц пдвищуться, що сприя збльшенню частки на ринку за рахунок нших фрм, як не мають таких фнансових та технчних можливостей. Важливе значення ма аналз витрат обгу, який обчислються шляхом вдношення величини збутових витрат до розмрв прибутку. Аналз витрат обгу дозволя викрити невиробнич витрати по всй систем товарного руху вд продавця до покупця. Таким чином, оцнка КС фрми на конкурентному ринку, або його сегмент, побудован на ретельному аналз технологчних, виробничих, фнансових та збутових можливостей фрми. Вона останнм етапом маркетингового дослдження та покликана зясувати потенцйн можливост фрми заходи, як фрма повинна вжити для забезпечення КС позицй на конкурентному ринку.

Така оцнка повинна мстити наступн показники потреба у капталовкладеннях фактичних та перспективу як в цлому, так по окремим видах продукц по конкретних ринках асортимент КС продукц, обсяги та вартсть продуктова диференцаця набр ринкв або х сегментв для кожного продукту ринкова диференцаця потреба у засобах на формування попиту та стимулювання збуту перелк заходв та засобв, якими фрма може забезпечити соб перевагу на ринку створення заохочуючого уявлення про фрму у покупцв, виготовлення високояксно продукц, постйне оновлення продукц на основ власних розробок та винаходв, забезпечених патентним захистом, добропорядне та чесне виконання зобовязань за угодами по вдношенню термну постачання товарв та послуг.

Результати дослджень беруться за основу при розробц стратег фрми, технчно, асортиментно та збутово полтики.

Проведення економчного дослдження та використання великого набору показникв неможливе без використання компютерно технки. У сучасних умовах виника необхднсть у змн орнтац критерв оцнки розроблювально продукц, що випускаться. Пд конкурентноздатнстю товару розумться сукупнсть його яксних вартсних характеристик, що забезпечу задоволення конкретно потреби покупця вигдно для покупця вдрзня вд аналогчних товарв конкурентв.

Конкурентноздатнсть визначаться сукупнстю властивостей продукц, що входять до складу якост важливих для споживача, що визначають витрати споживача по придбанню, споживанню й утилзац продукц. Загальна схема оцнки конкурентноздатност представлена на рис.3. Оцнка конкурентноздатност починаться з визначення мети дослдження v якщо необхдно визначити становище даного товару в ряд аналогчних, то досить провести х пряме порвняння по найважливших параметрах v якщо цллю дослдження оцнка перспектив збуту товару на конкретному ринку, то в аналз повинна використовуватися нформаця, що включа вдомост про вироби, що вийдуть на ринок у перспектив, а також вдомост про змну дючих у кран стандартв законодавства, динамки споживчого попиту.

Незалежно вд цлей дослдження, основою оцнки конкурентноздатност вивчення ринкових умов, що повинне проводитися постйно, як до початку розробки ново продукц, так в ход реалзац. Задача стоть у видленн т групи факторв, що впливають на формування попиту у визначеному сектор ринку O розглядаються змни у вимогах постйних замовникв продукц O аналзуються напрямки розвитку аналогчних розробок O розглядаються сфери можливого використання продукц O аналзуться коло постйних покупцв.

Вищевикладене ма на уваз комплексне дослдження ринку. Особливе мсце у вивченн ринку займа довгострокове прогнозування його розвитку. На основ вивчення ринку вимог покупцв вибираться продукця, по якй буде проводитися аналз чи формулюються вимоги до майбутнього виробу, а дал визначаться номенклатура параметрв, що беруть участь в оцнц. При аналз повинн використовуватися т ж критер, якими оперу споживач, вибираючи товар. По кожнй з груп параметрв проводиться порвняння, що показу наскльки ц параметри близьк до вдповдного параметру потреби.

Аналз конкурентноздатност починаться з оцнки нормативних параметрв. Якщо хоча б один з них не вдповда рвню, що запропонований дючими нормами стандартами, то подальша оцнка конкурентноздатност продукц недоцльна, незалежно вд результату порвняння по нших параметрах.

У той же час, перевищення норм стандартв законодавства не може розглядатися як перевага продукц, оскльки з погляду споживача воно часто марним споживчо вартост не збльшу. Виключення можуть скласти випадки, коли покупець зацкавлений у деякому перевищенн дючих норм стандартв у розрахунку на жорстксть х у майбутньому. Провадиться пдрахунок групових показникв, що у клькснй форм виражають розходження мж аналзованою продукцю потребою по данй груп параметрв дозволя судити про ступнь задоволення потреби по цй груп. Розраховуться нтегральний показник, що використовуться для оцнки конкурентноздатност аналзовано продукц по всх розглянутих групах параметрв у цлому.

Результати оцнки конкурентноздатност використовуються для вироблення висновку про не, а також - для вибору шляхв оптимального пдвищення конкурентноздатност продукц для ршення ринкових задач. Однак факт високо конкурентноздатност самого виробу лише необхдною умовою реалзац цього виробу на ринку в заданих обсягах.

Варто також враховувати форми методи технчного обслуговування, наявнсть реклами, торгово-полтичн вдносини мж кранами т.д. 4.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конкурентноспроможність

Загострення конкурентно боротьби за збут сво продукц, за мсце на ринку помж фрмами-виробниками та торговими органзацями змушу шукати х нов засоби… Передовий закордонний досвд свдчить, що яксть, безперечно, найбльш вагомою… У цих умовах проблема конкурентноздатност пдпримства продукц, у виробникв практично не вставала, а якщо виникала, то…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Аналз конкурентоспроможност взамодй в комерцйнй дяльност торгових пдпримств

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Конкурентоспроможнсть товару та послуг як запорука ефективно дяльност суб ктв ринку
Конкурентоспроможнсть товару та послуг як запорука ефективно дяльност суб ктв ринку. Конкурентноздатнсть товару виршальний фактор його комерцйного успху на розвитому конкурентному ринку. Це

Проблема пдвищення конкурентоспроможност товарв послуг на ринку
Проблема пдвищення конкурентоспроможност товарв послуг на ринку. У мжнароднй практиц вважаться доцльним випускати не один вирб, а х досить широкий параметричний ряд, що утворить асортиментний набр.

Лтература
Лтература. Белоус О.П Панченко Е.Г. Менеджмент конкурентоспособность и эффективность. К Знание Украины,1992 г 40с. 2. Герасимчук В.И. Розвиток пдпримства. Дагностика, стратегя, ефективнсть. К 1995

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги