Поняття, предмет і ознаки філософії та філософствування

Поняття, предмет і ознаки філософії та філософствування

Ознаки філософії:1) Теоретичність — упорядкованість, систем­ність філософського знання, використання філософією для викладу своїх поглядів особливої… 2) Загальність, тобто націленість на розв'язання проблем, що тор­каються не… 3) Вічність. Проблеми, що виявляються є центрі будь-якого філо­софського роздуму, актуальні, дійсні не в якийсь…

Структура та функції філософського знання

Основні філософські дисципліни: —Онтологіядосліджує світ у цілому та його буття. На ранніх ета­пах існування… —Гносеологія(епістемологія) — розділ філософії, який вивчає шляхи, можливості, способи та результати процесу…

Специфіка філософії: співвідношення філософії зі світоглядом, наукою і релігією

Співставлєння філософії зі світоглядом стас необхідним. Світог­ляд — це притаманні кожній людині широкі уявлення про себе та світ, в якому вона… а) філософія теоретична, а світогляд — практичний; б) філософія універсальна, а світогляд — Індивідуальний.

Сторико-філософський процес: поняття, природа, типологія.

Основне питання філософії: різноманітність підходів

Основними ланками історико-філософського процесує: 1) учення певного мислителя з тієї чи іншої проблеми; 2) система певного мислителя, що виробляє однакові принципи, якими пояснюються і людина, і суспільство, і природа;

Міфологія та її основні риси.

Порівняльна характеристика філософії та міфології. Історична доля міфології.

За сучасними уявленнями, міфологія (від давньогрецьк. «міф» — «переказ») - це низка вигаданих історій, покликаних водночас роз­важати і приховувати… Міфологія— система поглядів, заснована не на теоретичних доказах і… Основні риси міфологічної свідомості:

Проблема виникнення філософії.

Східний і західний способи філософствування.

Є точка зору, що виникнення філософії є своєрідним «дивом». Мож­ливо, що для людей давньої епохи на тому рівні мислення ця подія не мала наочних… Проте з сучасної точки зору доречно казати, що виникнення філо­софії було… Духовні:новий, більш високий рівень розвитку людини і, насам­перед, його мислення.

Філософія у Стародавній Індії

1. Ведичний (до 600 р. до н. е.) — передфілософський період фор­мування головних філософських ідей у священних текстах індуїзму. 2. Епічний (600-200 рр. до н. є.) — ідеї, спочатку висловлені в релігійній… 3. Класичний (після 200 р. до н. є.) — час розвитку філософського методу: критичного, який вимагає аргументів і…

Філософія Стародавнього Китаю

Основна ідея давньокитайської філософії— ідея Дао. Дао — це спосіб функціонування Всесвіту як живого організму, що приходить на зміну первісному… Небо як ідеальний образ чотирьох великих цінностей світу — «жень», «синь», «і»… Землю — власне, матеріальну підвалину світу, що також складається з чотирьох, але вже матеріальних елементів —…