рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ринковий механізм ціноутворення

Ринковий механізм ціноутворення - раздел Философия, ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО Ціна Виступає Як Головна І Універсальна Форма Зв'язку Товаровиробника І Ринку...

Ціна виступає як головна і універсальна форма зв'язку товаровиробника і ринку. Вона робить можливою (або неможливої) купівлю-продаж товару, а отже, і саме економічне існування виробника товару. Можливості реалізації практично всіх економічних інтересів зрештою визначаються рівнем ціни, по якій продається і купує товар. Правильний вибір ціни є заставою хорошого фінансового стану і фінансової стійкості підприємства (фірми), успішної реалізації тактичного і стратегічного планування.

Світовою практикою накопичений достатньо великий досвід розробки і використовування ринкового механізму ціноутворення, на який впливають такі умови:

• кількість суб'єктів ринку (продавців і покупців): ніж їх більше, ті у меншій мірі зраджується ціна;

• незалежність суб'єктів ринку: ніж їх менше, тим більше можливостей як у продавців, так і у покупців впливати на рівень ціни і навпаки;

• ступінь індивідуалізації продукції (робіт, послуг): ніж більш різноманітний їх асортимент, тим більше вірогідність того, що окремі їх види зможуть витримати загальний напружений стан ринку;

• зовнішні обмеження: на рівень цін на ринку роблять вплив такі чинники, як попит, пропозиція, державне регулювання цін і інші.

Процес вироблення промислової стратегії в області встановлення цін на продукцію складається з ряду послідовних етапів: встановлення цілей ціноутворення; оцінки попиту; вивчення цін на продукти конкурентів; вибору методу ціноутворення; обліку чинників, що впливають на встановлення ціни; остаточного встановлення ціни.

Встановлення цілей ціноутворення. Для розробки відповідної цінової стратегії підприємство (фірма) повинне перш за все визначити цілі, які багато в чому випливають вже з самого позиціонування на ринку продукції (робіт, послуг). Ці цілі повинні бути направлені на досягнення підприємством стратегічних задач, що стоять перед ним в конкретному ринковому сегменті.

Оцінка попиту. В загальному випадку ціна і попит знаходяться в обернено пропорційній залежності, тобто із збільшенням ціни попит падає і навпаки. Проте характер цього зв'язку не однаковий для різних видів продукції, оскільки підвищення цін на деякі з них може сприйматися як значне поліпшення їх якості і приводити до підвищення попиту. Але таке зростання попиту можливе тільки до певної межі, після чого знову починається спад.

Вивчення попиту на промислову продукцію ведеться на підставі обширної інформації про його рівні при різних цінах. Отже, адекватність оцінки попиту і встановлення оптимальної ціни на продукцію значною мірою визначаються ступенем розвитку на підприємстві маркетингової інформації.

Повинна відстежуватися окремо динаміка попиту на кожний вид продукції з погляду рівня цін на нього, інтенсивності рекламних заходів, способу доставки, ступені насичення ринку даним видом продукції, продукцією-аналогом або продукцією-замінником. Дуже важливо не допустити перехрещення окремих чинників, щоб одержати об'єктивну оцінку впливу кожного з них на рівень попиту.

Виявлений характер впливу кожного з чинників дозволяє знайти оптимальні умови, що забезпечують необхідний попит, а отже, і відповідний йому рівень ціни на продукт.

Нарешті, для адекватної оцінки попиту необхідно брати до уваги його чутливість до зміни ціни. Якщо незначна зміна ціни веде до істотної зміни попиту, то він вважається еластичним. Нееластичний же такий попит, який не зазнає помітних змін при коливанні ціни.

Ступінь еластичності попиту на окремий продукт дозволяє скоректувати ціну на нього. Так, якщо попит недостатньо еластичний, підприємство може спробувати поступово піднімати ціну на продукцію до тих пір, поки це не відображається небажаним чином на її збуті. Проте таким прийомом не слід зловживати, оскільки можна підірвати відданість споживачів. При еластичному попиті, особливо якщо підприємство не задоволено розміром поточних доходів, не зайвим було б злегка знизити ціну, щоб стимулювати збут і тим самим підвищити розмір одержуваного доходу.

Вивчення цін на продукти конкурентів. Ціни, встановлювані конкурентами, багато в чому визначають цінову стратегію підприємства, тому вони підлягають ретельному аналізу. Ціни на промислову продукцію і її якість повинні знаходитися в прямій залежності, тому споживачі, вибираючи підприємство для обслуговування, прагнуть зіставити перш за все ці показники. Перевага віддається тому підприємству, у якого ціни в більшій мірі відповідають рівню якості.

Для аналізу продукції конкурентів підприємства звичайно вдаються до експертних оцінок показників якості.

Якість продукції конкурентів і доступність цін на них можна оцінити, дізнавшись про це думку самих споживачів.

Зіставляючи показники якості і ціни конкурентів з аналогічними показниками свого підприємства, службовці відділу маркетингу повинні зробити певні висновки про спрямованість цінової стратегії, що розробляється. Для цього ціни конкурентів беруться як відправна точка досліджень. Якщо якість продукції конкурентів перевершує аналогічні показники підприємства, то говорити про встановлення ціни на тому ж рівні не має сенсу. Якщо ж якість продукції підприємства приблизно відповідає якості, пропонованій конкурентами, тобто всі підстави для встановлення ціни, близької до ціни конкурентів. Таким чином, для вироблення продуманої цінової стратегії рівень цін і якість продукції конкурентів повинні прийматися за базу порівняння. Вибір методу ціноутворення. Розробляючи цінову стратегію, підприємство може вибрати один з альтернативних методів ціноутворення.

Облік чинників, що впливають на встановлення ціни. Вибраний метод ціноутворення багато в чому визначає цінову стратегію підприємства, для успішного здійснення якої необхідно враховувати ряд чинників, що впливають на встановлення цін. Це такі чинники:

• імідж підприємства. Їм багато в чому визначається встановлення цін. Підприємство, пропонуючи свою продукцію споживачам, повинне перш за все піклуватися про те, як воно виглядатиме на фоні інших підприємств, як сприйматиметься споживачами його продукція. Формування іміджу підприємства відбувається під впливом безлічі чинників — таких, як відносини із споживачами, якість продукції і ціна на неї. Розробляючи цінову стратегію, підприємство повинне враховувати сприйманий споживачами імідж, оскільки ніж більшим авторитетом воно володіє, тим більшим довір'ям і популярністю користується його продукція;

• географія. Багато підприємств мають розгалужену мережу філіалів і представляють свою продукцію по всьому світу. У зв'язку з цим виникає необхідність орієнтації цінової стратегії на особливості грошових ринків в різних країнах (регіонах). Вживання єдиної цінової стратегії без урахування географічного чинника може привести до істотних втрат, що так чи інакше вимусить підприємство переглянути свої підходи до ціноутворення;

• вплив інших суб'єктів ринку. Окрім конкурентів на цінову стратегію підприємства можуть чинити тиск споживачі, уряд. У багатьох випадках щоб уникнути конфліктів із споживачами своєї продукції і для підтримки свого іміджу підприємства йдуть назустріч побажанням споживачів, що стосуються політики встановлення цін, що проводиться. Проте слід прагнути не допускати таких "побажань", проводячи гнучку цінову стратегію. Якщо все-таки не вдасться уникнути подібної ситуації, то перед ухваленням відповідного рішення необхідно оцінити якісний і кількісний склад споживачів, що висувають які-небудь вимоги, і залежно від цього вносити прийнятні корективи в цінову стратегію;

• цінові знижки. Багато підприємств активно використовують в своїх цінових стратегіях різного роду цінові знижки, які покликані стимулювати придбання промислової продукції у великих об'ємах. Звичайно подібні цінові знижки застосовуються відносно крупних споживачів продукції. Проте вживання знижок і надбавок вимагає від підприємств точного аналізу своїх витрат, щоб зростання об'ємів продажів сприяло не скороченню, а збільшенню прибутку.

Остаточне встановлення ціни. Вибраний метод ціноутворення багато в чому визначає розмір майбутньої ціни на промислову продукцію, проте остаточно встановлена ціна може істотно відрізнятися від пропонованої наперед. Це пояснюється наявністю описаних вище чинників, що впливають на встановлення цін. Облік цих чинників знову-таки не дає ще остаточної ціни, оскільки необхідний також аналіз деяких психологічних показників.

Встановлюючи остаточну ціну, слід потурбуватись про те, щоб вона була доступна споживачам і в той же час підкреслювала якість продукції. Вважається, що споживачі краще сприймають ціну, що закінчується на непарне число. Так, ціна 49 грн. сприймається покупцем як вже перевищуюча 40 грн., а ціна в 50 грн. — вже як перевищуюча 50 грн.

Крім того, якщо підприємство припускає встановити ціну вище за ціни на аналогічні продукти конкурентів, то це необхідно робити з таким розрахунком, щоб це перевищення не виходило кратним. Наприклад, не рекомендується встановлювати ціну, яка в 1,5—2 рази перевищуватиме ціни конкурентів. Аналогічно якщо підприємство розраховує, що його ціна повинна бути нижчою за ціни конкурентів, то її доцільно встановити такій (якщо, звичайно, дозволяють можливості), щоб передбачуване зниження було кратним, наприклад на третину нижче за ціни основних конкурентів. В цьому випадку психологія споживача спрацює набагато швидше, що окупить всі початкові витрати.

Таким чином, проаналізувавши все більш або менш значні чинники, підприємство має нагоду остаточно встановити ціну на свою продукцію.

Залежно від каналів руху товарів від виробника до споживача і врахування в ціні витрат на виробництво і збут, а також прибули ціни підрозділяються на оптові і роздрібні.

За оптовими цінами виробникапідприємство продає свою продукцію іншим підприємствам, а також підприємствам оптової торгівлі (постачальницько-збутовим організаціям). Ці ціни використовуються на підприємствах при плануванні, обліку і аналізі товарної і реалізованої продукції, прибутку і інших вартісних показників діяльності підприємства, а також в розрахунках економічної ефективності виробництва, інвестиційних проектів його технічного переобладнання, доцільності отримання кредитів і ін.

Ціни оптової торгівлівключають оптову ціну виробника, а також витрати і прибуток постачальницько-збутової організації, що здійснює оптовий продаж товарів. До витрат таких організацій відносяться: навантаження, розвантаження, складування, зберігання, підсортувала, доведення продукції до вимог споживачів (нарізка різьблення, розкрій, заточування і т. п.), амортизація основних засобів, витрати на опалювання, освітлення, енергетичні витрати на технологічні потреби і ін.

До оптових відносяться ціни, по яких здійснюється закупівля сільськогосподарської продукції у сільгосппідприємств. Вони називаються закупівельними.Особливістю цих цін є диференціація їх рівня по природнокліматичних зонах, а в окремих випадках — і внутрішньозональна диференціація.

Різновидом оптових цін в ринковій економіці є ціни форвардних операцій,що використовуються при операціях на біржі. Вони, разом із співвідношенням попиту і пропозиції до моменту поставки товару, враховують також величину відсотка за кредит, витрати на фінансування біржової операції, витрати по страхуванню і зберіганню товару, комісійні брокерам. При нормальній кон'юнктурі ціни форвардних операцій звичайно вище ціни за наявний товар.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ринковий механізм ціноутворення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ: БАКАЛАВР
  Полтава Видавництво ПолтНТУ Відповідальний за випуск – завідувачка кафедри економіки підприємства, к.е.н., професор В.Я. Чевганова  

ЗАКОНОДАВСТВО, ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ
  План   1. Конституційні засади правопорядку у сфері господарювання. Господарсько-правові норми: поняття, ознаки та види. 2. Поняття, предмет та метод

КОНСТИТУЦІЙНІ ЗАСАДИ ПРАВОПОРЯДКУ У СФЕРІ ГОСПОДАРЮВАННЯ. ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВІ НОРМИ: ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ ТА ВИДИ
Нормативне регулювання господарських відносин ґрунтується на встановлених Конституцією України основних засадах правопорядку у сфері господарювання, про що згадується в Преамбулі Господарського код

ЗАКОНОДАВСТВА, ПРОБЛЕМИ УДОСКОНАЛЕННЯ
Господарське право - це система норм, що регулюють господарські відносини, тобто відносини, що вини­кають у процесі організації та здійснення господарської діяльності

ЙОГО ВПРОВАДЖЕННЯ В ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Господарське законодавство складається з великого масиву взаємопов'язаних нормативно-правових актів різної юридичної сили, що регулюють господарські відносини. У своїй сукупності ці нормативно-прав

СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА
План   1. Поняття та зміст підприємницької діяльності, умови її здійснення. Порядок державної реєстрації суб’єктів господарювання. 2. Поняття та види суб’єктів госпо

ПОДАРЮВАННЯ
Підприємництво є одним із різновидів творчої, пошукової, ризикової соціальної діяльності і в більшості країн світу з ринковою економікою вважається одним із найпрестижніших. Поняття підпри

Ознаки державної реєстрації
1. Державною реєстрацією, зокрема, вважається засвідчення факту створення юридичної особи. Згідно зі ст. 80 ЦКУ юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановле

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб
Державна реєстрація юридичних осіб проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі де

Порядок проведення державної реєстрації фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності
Згідно зі ст. 5 Закону про державну реєстрацію державна реєстрація фізичних осіб-підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення

НЯ В ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Згідно із ст. 2 ГКУ, учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені гос

НЯ В ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Згідно із ст. 2 ГКУ, учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені гос

СУБ’ЄКТНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ
Правове становище підприємств в українському законодавстві, що почало формуватися після здобуття Україною державної незалежності, вперше було визначено Законом України від 27.03.1991 р. «Про підпри

Види та організаційно-правові форми підприємств
Підприємства можуть бути різних видів та організаційно-правових форм. Відповідно до ст. 63 Господарського кодексу України, підприємства класифікуються за різними ознаками. 1.

ЄМСТВ ТА ПОРЯДОК ЇХ РЕОРГАНІЗАЦІЇ І ЛІКВІДАЦІЇ
Основні засади припинення діяльності суб'єктів господарювання визначаються Господарським кодексом України (статті 59-61), а спеціальні - законами, що визначають особливості правового статусу суб'єк

ДИ ТА ПРАВОВИЙ СТАТУС
План   1. Поняття господарських об’єднань, їх правове регулювання. Види господарських об’єднань. 2. Господарські товариства: поняття, види, їх юридичний статус, поря

Господарські об’єднанняабодержавні чи комунальні господарські об’єднання.
Господарським об’єднанням визнається об’єднання підприємств, утворене за ініціативою підприємств, незалежно від їх виду, які на добровільних засадах об’єднали свою господарську

ТА КОМАНДИТНОГО ТОВАРИСТВ
  Командитним товариством є товариство, в якому разом з учасниками, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і солідарно несуть додатк

ГОСПОДАРЮВАННЯ
  План   1. Поняття та форми власності в Україні, їх економічний та юридичний зміст. Право власності як юридична категорія, підстави її виникнення та припинення

ПОНЯТТЯ ТА ФОРМИ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ, ЇХ ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ЮРИДИЧНИЙ ЗМІСТ. ПРАВО ВЛАСНОСТІ ЯК ЮРИДИЧНА КАТЕГОРІЯ, ПІДСТАВИ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ
Правом власності, за ст. 316 ЦК України, є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Зміст прав

ВЛАСНОСТІ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ
Майном, за Господарським кодексом України, визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи викор

ДОГОВОРІВ, ЇХ СТРУКТУРА, ПОРЯДОК УКЛАДАННЯ ТА ВИКОНАННЯ
  План   1. Поняття, сутність та функції господарських договорів. Класифікація і система господарських договорів по законодавству України. 2. Структура

ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ
  Однією з підстав виникнення господарських зобов'язань (і найбільш поширеною у сфері економіки) є господарські договори, за допомогою яких опосередковуються зв'язки між суб'єктами го

Функції господарського договору
Роль господарських договорів найбільш повно розкривається через їх функції — основні напрями дії господарських договорів та/або ті економічні результати, досягнення яких забезпечується у разі засто

Класифікація господарських договорів
У сфері господарювання використовується велике розмаїття господарських договорів, що зумовлює доцільність їх класифікації з навчальною метою та з практичних міркувань - з метою виявлення тенденцій

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ТА УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ
  Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, перед

ДОГОВОРІВ І ЇХ СУТНІСТЬ
Господарський договір є обов'язковим до виконання його сторонами (ст. 193 ГК України, ст. 629 ЦК України). Сторони господарського договору повинні виконувати свої зобов'язання: •

МІЖНАРОДНОЇ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ
  План   1. Договір поставки: поняття, характеристика, зміст, види. Істотні умови договору. 2. Порядок укладання договору поставки, внесення змін та йо

ІСТОТНІ УМОВИ ДОГОВОРУ
На договір купівлі-продажу найбільш подібний договір поставки (в деяких випадках навіть важко визначити, до якого з них належить договір на реалізацію товару). Складність розмежування цих двох спор

Порядок і способи укладання, зміни та розірвання договору поставки.
Чинним законодавством передбачається можливість укладання договорів поставки як неконкурентними (в порядку, передбаченому ст. 181 ГК України, розділом ІV Положення про поставки продукції виробничо-

РЕГУЛЮВАННЯ ОРЕНДИ
План   1. Договір підряду: поняття, форма, види і значення. Права та обов’язки сторін, їх відповідальність за невиконання договору підряду. 2. Поняття, зміст, види і

РЕГУЛЮВАННЯ ОРЕНДИ
План   1. Договір підряду: поняття, форма, види і значення. Права та обов’язки сторін, їх відповідальність за невиконання договору підряду. 2. Поняття, зміст, види і

Відповідальність сторін за договором підряду
ЦК України встановлюється відповідальність сторін договору в разі невиконання або неналежного виконання умов договору підряду. Статтею 858 ЦК України встановлюється відповідальність підряд

Договір підряду на капітальне будівництво
Підрядні договори - один з видів господарських договорів. Відповідно до такого договору одна сторона (Підрядник) зобов'язується виконати у встановлений строк обумовлені договором роботи, а інша сто

Договір підряду на проведення проектних і досліджувальних робіт
Будівництву об'єкта має передувати його проектування (включає розробку передпроектних документів, що обґрунтовують техніко-економічні показники об'єкта будівництва, та проектно-кошторисної докум

НЯ ДОГОВОРУ МАЙНОВОГО НАЙМУ
Загальні положення про договір найму (оренди) За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за п

ЛІЗИНГОВІ ОПЕРАЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ РЕГУЛЮВАННЯ В УКРАЇНІ
Договір лізингу також спрямований на забезпечення користування чужим майном за відповідну плату, проте за можливої наявності при застосуванні фінансового лізингу ознак договору купівлі-продажу (пос

ТРАНСПОРТУ
План   1. Поняття, характеристика, форма і підстави укладання договору перевезення вантажів. Нормативні акти, які регулюють відносини по перевезенню вантажів. Види перевезень

ВАНТАЖІВ ВІД ЗАЛІЗНИЧНОГО І АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Відповідно до ч 1 ст. 307 та ч. 1 ст. 909 ЦК України договором перевезення вантажу є договір, за яким одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (вантажо

ДО ПЕРЕВІЗНИКА
Порядок вирішення спорів, що виникають з перевезень, має свої особливості (ст. 31 5 ГК України; ст. 925 ЦК України): • обов'язковість претензійного порядку врегулювання такого спору - ч. 1

ЧИМИ СУБ’ЄКТАМИ
  План   1. Поняття та функції цін, їх види та порядок встановлення. 2. Правове регулювання контролю за додержанням дисципліни цін та відповідальність

Поняття про ціни і ціноутворення. Функції цін
Ціна — цей грошовий вираз вартості товару. В умовах товарного виробництва і обігу продукти праці виробляються і реалізуються як товари. Ціна кожного окремого товару необов'язково співпадає з вартіс

Державне регулювання цін
Політика ціноутворення є складовою частиною економічної і соціальної політики будь-якої держави. Органи державного управління будують свої відносини з товаровиробниками, використовуючи наступні важ

РОЗРАХУНКІВ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ОБІГУ
Господарський кодекс України (ст. 346) регулює порядок кредитування суб'єктів господарювання. Для одержання банківського кредиту позичальник надає банкові такі документи: * клопот

Порядок відкриття рахунків в банках.
Відповідно до Інструкції, затвердженої Постановою Національного банку України від 12.11.2003 N 492 «Про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валютах», банки відкри

Порядок та форми розрахунків у господарському обігу.
Порядок проведення розрахункових операцій за безготівковими розрахунками регулюється Інструкцією «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженою Постановою Правління Нац

В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
План 1. Монопольне становище на ринку та зловживання ним. 2. Правове становище антимонопольного комітету. Відповідальність за порушення антимонопольного законодавства. Порядок роз

Правові засади підтримки та захисту економічної конкуренції.
Функціонування ринкових відносин, в основі яких лежить багатоукладна економіка, передбачає створення для суб'єктів господарювання рівних можливостей, їх змагальність, тобто здорову конкуренцію, яка

Антимонопольні органи та їх компетенція.
Правове регулювання діяльності Антимонопольного комітету здійснює Закон України «Про Антимонопольний комітет України» і ряд інших нормативних актів. За даним Законом Антимонопольний комітет України

Відповідальність за порушення антимонопольно-конкурентного законодавства.
Антимонопольний комітет України накладає штрафи на суб'єктів господарювання - юридичних осіб за: * вчинення дій, передбачених ст. 29, 30 і 32 Господарського Кодексу України (Зловживання

БАНКРУТСТВА
  План   1. Поняття відповідальності в господарському праві, її функції та види. Здійснення суб’єктивних господарсько-цивільних прав. 2. Підстави відпо

Поняття та ознаки господарсько-правової відповідальності
Більшість учасників господарських правовідносин заінтересована в правомірній поведінці - як власній, так і своїх контрагентів (партнерів). Це відповідає і моральним засадам суспільства, і прагматич

Види господарсько-правової відповідальності
Господарсько-правова відповідальність — різноманітна. У 80-х роках в СРСР налічувалось близько 2,5 тисяч санкцій, що застосовувалися у сфері господарювання. В умовах змішаної економіки України тако

Функції та підстави господарсько-правової відповідальності
Господарсько-правова відповідальність як важлива складова господарського правопорядку виконує важливі функції. Функції господарсько-правової відповідальності - це н

СТОСОВУЮТЬСЯ У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН
Розрізняють різні форми господарсько-правової відповідальності - залежно від характеру та спрямованості впливу, механізму реалізації, фактичних підстав застосування. В юридичній літературі немає єд

ЛЕННЯ ПРЕТЕНЗІЙ КРЕДИТОРІВ
Інститут банкрутства в Україні запроваджено у зв'язку з ринковою орієнтацією вітчизняної економіки, основним принципом якої є принцип підприємництва: здійснення підприємницької діяльності самостійн

ДІЯЛЬНОСТІ. СТРОКИ В ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИНАХ
Справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підпри

ГОСПОДАРСЬКИМИ СУДАМИ
План   1. Судова система в Україні, її принципи та завдання. 2. Поняття, принципи і задачі господарського суду. 3. Досудове врегулювання господарських спорі

СУДОВА СИСТЕМА В УКРАЇНІ, ЇЇ ПРИНЦИПИ ТА ЗАВДАННЯ
Поняття судової влади містить два основні компоненти: по-перше, ця влада може реалізовуватися тільки спеціально уповноваженими органами (судами); по-друге, ці органи мають бути наділені притаманним

ПОНЯТТЯ, ПРИНЦИПИ І ЗАДАЧІ ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ
Відповідно до Конституції України та Закону України "Про господарські суди" правосуддя у господарських відносинах здійснюється господарським судом. Особливості статусу господарсь

ДОСУДОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СПОРІВ. ПРЕТЕНЗІЯ, ЇЇ ЗМІСТ, ПОРЯДОК І СТРОКИ ПРЕД’ЯВЛЕННЯ. СТРОКИ ДАЧІ ВІДПОВІДІ НА ПРЕТЕНЗІЮ
Право на судовий захист не позбавляє суб'єктів правовідносин можливості досудового врегулювання спорів. Це може бути передбачено цивільно-правовим договором, коли суб'єкти правовідносин добровільно

Порядок розгляду господарських спорів господарськими судами.
Господарський суд порушує справи за позовними заявами: * підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів;

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
План   1. Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, ознаки та принципи. 2. Суб’єкти зовнішньоекономічних відносин та види їх діяльності. 3. Регулювання зовні

ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ ТА ПРИНЦИПИ
  Одним з перших законів незалежної України, спрямованих на забезпечення ринкової орієнтації вітчизняної економіки (і відповідно - розвитку економічної конкуренції, насичення внутрішн

ТА ВИДИ ЇХ ДІЯЛЬНОСТІ
Усі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, згідно із ч. 1 ст. 379 ГКУ, можуть здійснювати будь-які види ЗЕД і зовнішньоекономічних операцій, якщо інше не встановлено законом. Учасниками ЗЕД є рі

РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Законодавство про ЗЕД містить досить ґрунтовні положення щодо регулювання зовнішньоекономічної діяльності, визначаючи: 1) мету регулювання (ч. 1 ст. 7 Закону

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
Іноземними інвестиціями визнаються цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України з метою отриманн

ПРАВОВИЙ СТАТУС ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН
Соціально-економічний розвиток країни досягається за допомогою комплексу заходів - організаційних, економічних, право­вих. Одним з них, що інтегрує усі ці складові, є спеціальні режими господарюван

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги