рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Характеристика та склад грошових надходжень

Характеристика та склад грошових надходжень - Конспект, раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА В Умовах Ринкових Відносин Важливим Фактором Подальшого Розвитку Будь-Якого П...

В умовах ринкових відносин важливим фактором подальшого розвитку будь-якого підприємства є грошові надходження, які перевищують платежі підприємства. Від наявності або відсутності коштів в остаточному підсумку залежить конкурентоздатність і фінансове становище підприємства.

Визначення понять грошових коштів, порядок формування у звітності інформації щодо грошових доходів підприємства регламентується П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів».

Згідно з П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів», грошові
кошти
– готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання.

Еквіваленти грошових коштів – це короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються в певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни їхньої вартості.

Згідно з даним стандартом бухгалтерського обліку, надходження і вибуття грошових коштів та їхніх еквівалентів є рухом грошових коштів.

Рух грошових коштів підприємства неможливо відокремити від видів його діяльності. Класифікація видів діяльності підприємства регламентується П(С)БО 4 та П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати».

Діяльність суб’єкту господарювання поділяється на звичайну, яка охоплює операційну, фінансову, інвестиційну діяльність, та надзвичайну діяльність.

Звичайна діяльність – будь-яка основна діяльність підприємства, а також операції, що забезпечують її або виникають внаслідок її проведення.

Операційна діяльність – основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, крім інвестиційної чи фінансової, тобто діяльність, яка забезпечує основну частку доходу та пов’язана з виробництвом, реалізацією продукції й іншими взаємовідносинами, що виникають у процесі її здійснення.

Фінансова діяльність – діяльність, яка призводить до змін розміру й складу власного та позикового капіталу підприємства.

Інвестиційна діяльність – придбання та реалізація тих необоротних активів та фінансових інвестицій, які не є складовою еквівалентів грошових коштів.

Операційна діяльність підприємства пов’язана із отриманням виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), оплатою сировини, матеріалів, заробітної плати, сплатою податків та обов’язкових зборів.

Фінансова діяльність передбачає отримання позик, емісію власних акцій й облігацій, залучення внесків власників, сплату дивідендів, повернення кредитів, погашення облігацій тощо.

У рамках інвестиційної діяльності підприємство придбає й реалізує необоротні активи, майнові комплекси, фінансові інвестиції, отримує доходи від володіння цінними паперами інших емітентів у вигляді процентів та дивідендів.

Надзвичайна подія (діяльність) – подія або операція, яка відрізняється від звичайної діяльності підприємства та стосовно якої не очікується періодичне повторення або повторення у кожному наступному звітному періоді (пожежа, стихійне лихо). Відшкодування збитків внаслідок таких подій здійснюється за рахунок страхового відшкодування та з інших джерел.

Важливе значення у фінансово-господарської діяльності підприємств належить характеристиці джерел грошових коштів з поділом їх на внутрішні та зовнішні. Якщо кошти надходять із яких-небудь джерел на самому підприємстві, вони відносяться до внутрішніх. Надходження коштів, мобілізованих на фінансовому ринку, свідчить про використання зовнішніх джерел фінансових ресурсів.

Внутрішні грошові надходження відображаються у фінансовій звітності підприємства (форма № 2) і відповідно до діючого П(С)БУ 3 «Звіт про фінансові результати» включають:

1) доход (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

2) інші операційні доходи;

3) дохід від участі в капіталі;

4) інші фінансові доходи;

5) інші доходи;

6) надзвичайні доходи.

Доход (виручка) від реалізації продукції – це кошти, що надійшли на поточний рахунок підприємства за відвантажену продукцію, виконані роботи й послуги без вирахування наданих знижок, повернення проданих товарів та податків з продажу (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).

До інших операційних доходів підприємства відносять:

1) доходи від продажу іноземної валюти, від операційної курсової різниці від операцій в іноземній валюті;

2) доходи від реалізації інших оборотних активів (крім фінансових інвестицій);

3) доходи від операційної оренди активів;

4) суми отриманих штрафів, пені, неустойок за порушення господарських договорів;

5) доходи від списання кредиторської заборгованості, з якої минув строк позовної давності;

6) відшкодування раніше списаних активів (надходження боргів, списаних як безнадійні);

7) суми отриманих грантів і субсидій.

До доходів від участі в капіталі відносять доход від інвестицій в асоційовані, дочірні й спільні підприємства, облік яких ведеться методом участі в капіталі.

До інших фінансових доходів відносяться дивіденди, проценти та інші доходи, отримані підприємством від фінансових інвестицій (окрім доходів, які враховуються за методом участі в капіталі)

Інші доходи включають:

1) доход від реалізації фінансових інвестицій;

2) доход від реалізації необоротних активів;

3) доход від реалізації майнових комплексів;

4) доход від реалізації неопераційної курсової різниці;

5) доход від безкоштовно отриманих активів;

6) інші доходи, які виникають у процесі звичайною діяльністю, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства.

Зазначені групи доходів підприємства складають доход від звичайної діяльності, що приймається для розрахунку прибутку від звичайної діяльності до оподатковування.

В окремих випадках підприємство може отримати надзвичайні доходи від подій й операцій, які відповідають визначенню надзвичайних подій у діючих стандартах бухгалтерського обліку.

До надзвичайних доходів підприємства відносять відшкодування збитків від надзвичайних подій та інші надзвичайні доходи.

При мобілізації грошових коштів із внутрішніх джерел обов’язковості їх повернення не виникає. Також відсутні грошові виплати, пов’язані з використанням цих фінансових ресурсів.

Характерним для залучених коштів із зовнішніх джерел є розподіл частини отриманого доходу від залучення з джерелом залучення, платність за їх користування, тимчасовість використання позикових коштів у господарському обороті та активна діяльність підприємства на фінансовому ринку.

Важливим завданням фінансових служб підприємств є забезпечення ефективного використання тимчасово вільних фінансових ресурсів, визначення можливих варіантів їхнього інвестування з метою одержання додаткового доходу на фінансовому ринку. Тимчасово вільні кошти підприємство може інвестувати в акції й облігації інших підприємств, державні облігації й казначейські векселі або покласти на депозитні рахунки в комерційні банки під певні проценти.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА

КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВЕЛЬНО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Характеристика та склад грошових надходжень

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА РОЗДІЛАМИ, ТЕМАМИ І ВИДАМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ
Таблиця 1 Розподіл навчального часу для студентів спеціальності 6.030508 «Фінанси та кредит» Найменування модулів Всього

Сутність фінансів підприємства
Фінанси підприємств як складова частина фінансової системи займають визначальне місце у структурі фінансових відносин суспільства. Вони функціонують у сфері суспільного виробництва, де створюється

Функції фінансів підприємства
У процесі відтворення фінанси підприємств як економічна категорія проявляються та виражають свою суть, свою внутрішню властивість через такі функції: – формування фінансових ресурсів у про

Фінансові ресурси підприємства
Фінанси – це основна система економічного базису, яка забезпечує життєдіяльність підприємництва. Рух коштів, його швидкість та масштаби визначають працездатність фінансової системи. З руху коштів р

Управління фінансами підприємства
В організаційній та управлінській роботі підприємств фінансова діяльність займає особливе місце. Від неї багато у чому залежить своєчасність та повнота фінансового забезпечення виробничо-господарсь

Система розрахунків на підприємстві
У процесі здійснення виробничої діяльності (виробництва та про­дажу продукції, отримання та розподілу грошових доходів і накопи­чень та ін.) суб'єкти господарювання вступають у різні роз

Організація відкриття рахунків у банку
Взаємовідносини суб'єктів підприємницької діяльності з банками щодо відкриття рахунків регулюються Законом України "Про внесення до деяких законів України змін щодо відкриття банківських рахун

Форми безготівкових розрахунків
Кожній формі безготівкових розрахунки відповідають певні види розрахункових документів, на основі яких банк виконує доручення про платежі. Форми безготівкових розрахунків встановлені Національним б

Фактори, які впливають на обсяг виручки від реалізації
Основним джерелом фінансових ресурсів підприємства є доход (виторг) від реалізації продукції. На підприємстві процес виробництва завершується доведенням продукції до споживача. Реалізація

Залежно від способу встановлення розрізняють вільні, регульовані і фіксовані ціни.
Вільні ціни встановлюються підприємством самостійно на договірній основі з урахуванням попиту й пропозиції. Регульовані ціни встановлюються на про

Планування виручки від реалізації продукції
Доход (виручка) від реалізації продукції за вирахуванням податку на додану вартість, акцизних зборів, інших обов’язкових платежів, наданих торгівельних знижок називається чистим доходом

Формування прибутку підприємства
Прибуток – це перевищення доходів над витратами. Зворотне положення називається збитком. Під доходамирозуміють збільшення економічних ви

Прибуток від реалізації продукції його формування та методи розрахунку
Прибуток, що залишається у розпорядженні підприємства після сплати обов'язкових податків і зборів називається чистим.Порядок формування чистого прибутку

Метод прямого рахунку.
Прибуток від реалізації продукції визначається за формулою:   Пр = Врп – Сп (4.1.),   де Пр – прибуток від реалізації продукції, грн.; Врп – в

Сутність і методи обчислювання рентабельності
Показники рентабельності є відносними характеристиками фінансових результатів і ефективності діяльності підприємства. Вони групуються відповідно до інтересів учасників економічного процесу.

Показники рентабельності, розраховані на основі потоків коштів
Коефіцієнт рентабельності обороту: Кр.про = ПД / Вр (4.10.) Коефіцієнт рентабельності сукупного капіталу: Кр.а = ПД / А (4.11.) Коефіцієнт рентабельності власног

Система оподаткування підприємства
Податки є важливою ланкою фінансових відносин у суспільстві і як форма фінансових відносин виникають одночасно з появою держави. З розвитком товарно-грошових відносин оподаткування здійснюється в о

Непрямі податки
В Україні використовуються три види непрямих податків: акцизний збір (специфічний акциз), податок на додану вартість (універсальний акциз), мито. Непрямі податки включають у ціни товарів, що реаліз

Прямі податки
З прийняттям Закону "Про внесення змін в Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств"" з другого півріччя 1997 р. відбулися істотні зміни в оподаткуванні підприємницьк

Майнові податки та платежі за ресурси
Виробничо-господарська діяльність суб'єктів господарювання пов'язана із залученням значних матеріальних ресурсів. Ефективність їх використання справляє безпосередній вплив на результати фінансово-г

Місцеві податки та збори
Суб'єкти господарювання беруть участь у формуванні фінансових ресурсів місцевих органів влади, сплачуючи місцеві податки і збори. Це має важливе значення для розвитку місцевої інфраструктури, яка з

Платниками збору за право використання місцевої символіки
є юридичні особи та громадяни, що займаються підприємницькою діяльністю. Об’єкт оподаткування – вартість виробленої продукції та наданих послуг з використанням місцевої символіки. Ставка податку (г

Сутність обігових активів, їх склад і структура
Діяльність підприємств зі створення та реалізації продукції здійснюється у процесі поєднання основних виробничих фондів, оборотних фондів і праці. На відміну від основних виробничих фондів

Основи організації обігових активів і джерела їх формувань
Організація оборотних коштів на підприємстві включає: 1) оперативну самостійність у використанні оборотних коштів; 2) визначення планової оптимальної потреби в оборотних коштах і

Загальний порядок нормування власних оборотних активів підприємства
Ефективне використання оборотних коштів багато в чому залежить від правильного визначення потреби в оборотних коштах. Виручка від реалізації продукції підприємства надходить на його поточний рахуно

Показники використання оборотних активів
Для характеристики ефективності використання оборотних коштів на підприємствах використовуються різноманітні показники. Оборотність обігових коштів (тривалість одного

Основи кредитування підприємства
Кредит - це форма позичкового капі­талу (у грошовій або товарній формах), що надається на умовах повернення та зумовлює виникнення кредитних відносин між тим, хто надає кредит,

Банківське кредитування підприємства
Нині найпоширенішим видом кредиту є банківський. За такого кредитування підприємство виступає тільки в ролі по­зичальника. Чинне українське законодавство забороняє надавати підпри­ємствам

Небанківське кредитування підприємства
Кругообіг коштів підприємства у процесі виробництва продукції, послуг та інших видів комерційної діяльності часто супроводжується тимчасовим браком фінансових ресурсів - по­купець продукції з різни

Порядок оформлення, отримання та погашення кредиту
Підприємства отримують банківський кредит у такому порядку: 1) попередні переговори; 2) подача документів і заявки на одержання кредиту; 3) оцінка банком ефективності ком

Порядок оформлення, отримання та погашення кредиту
Підприємства отримують банківський кредит у такому порядку: 1) попередні переговори; 2) подача документів і заявки на одержання кредиту; 3) оцінка банком ефективності ком

IV. Відповідальність сторін
У разі порушення позичальником узятих на себе зобов'язань банк може: припинити подальшу видачу кредиту; вимагати його дострокового повернення; зменшити суму кредиту, обумовлену договором; збільшити

Сутність основних засобів та їх відтворення
Підвищення ефективності використання основних засобів підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства

Показники стану та ефективності використання основних засобів
Для забезпечення відтворення основних виробничих засобів важливе значення має вивчення їхнього стану та використання. Стан і використання основних виробничих засобів є важливим фактором підвищення

Знос і амортизація основних засобів
Розрізняють два види зносу основних засобів - фізичний і моральний. Фізичний знос – це поступова втрата основними засобами споживної вартості у процесі експлуатації, т

Сутність і склад капітальних вкладень та джерела їх фінансування
Капітальні вкладення – це витрати на створення нових, реконструкцію і технічне переозброєння діючих основних засобів. За допомогою капітальних вкладень здійснюється як прост

Сутність фінансового стану підприємства
За умов переходу економіки України до ринкових відносин, суттєвого розширення прав підприємств у галузі фінансово-економічної діяльності значно зростає роль своєчасного та якісного аналізу фінансов

Інформаційна база щодо оцінки фінансового стану підприємства
Економічна інформація – сукупність корисних відомостей економічного характеру, які є об‘єктом збирання, реєстрації, зберігання, передавання й перетворення. Інфо

Показники фінансового стану підприємства
Стійкий фінансовий стан підприємства формується у процесі всієї його виробничо-господарської діяльності. Показники оцінки фінансового стану підприємства мають бути такими, щоб усі ті, хто пов'язани

Фінансова стійкість підприємства, її показники та їх розрахунки
Фінансова стійкість підприємства – це такий стан його фінансових ресурсів, їх розподіл та використання, яке забезпечує розвиток підприємства на основі росту прибуткуй капіталу при збереженні платос

Завдання та методи поточного фінансового планування
Фінансовий план показує обсяг фінансових ресурсів, які потрібні підприємству для поточної й довгострокової діяльності. Виконання фінансового плану вимагає повсякденного оперативного контролю за пла

Баланс грошових надходжень
  Місяць Надходження Суми до виплати Чисті грошові надходження Залишок на початок місяця Зал

Інформаційна база фінансового планування
В умовах ринкової економіки для рішення виробничих або комерційних завдань, що вимагають вкладення коштів, необхідна розробка внутріфірмового документа – бізнес-плану підпри

Економічні передумови банкрутства підприємства
Нині в Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості фінансове неспроможних підприємств. Наслідком незадовільного фінансового стану більшості вітчизняних підприємств стало катаст

Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура
Коли підприємство має високий рівень дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги, не оплачені в строк, то в рамках рефінансування заборгованості проводиться комплекс процедур щодо її при

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Нормативно-правові акти: 1. Господарський кодекс України від 16.01.2003 №463-IV (зі змінами та доповненнями) // www.rada.gov.ua 2. Закон України "Про підприє

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги