рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Правила оформлення реквізитів

Правила оформлення реквізитів - раздел Философия, Діловодство в управлінській діяльності Під Час Оформлення Документів Слід Дотримуватися Основних Правил Їх Складання...

Під час оформлення документів слід дотримуватися основних правил їх складання, які передбачають правильне написання реквізитів, їх розміщення на бланку документа. Додержання цих вимог надає документові юридичної сили.

 

№ пор. Реквізити Правила оформлення
Державний Герб Розташовується посередині бланка або в кутку над серединою рядка з назвою організації.
Емблема організації чи підприємства Розміщується поряд із назвою організації. Як емблему можна використовувати товарний знак, зареєстрований у встановленому порядку.
Зображення державних нагород Розташовується у верхньому лівому кутку або посередині документа.
Код підприємства, установи, організації Розташовується у верхньому правому кутку.
Код форми документа Розташовується у верхньому правому кутку під кодом підприємства, організації, установи.
Назва міністерства або відомства, якому підпорядковується установа Розташовується у верхньому лівому кутку або посередині рядка.
Повна назва установи, організації або підприємства – автора документа Розташовується у верхньому лівому кутку або посередині рядка. Може наноситися за допомогою штампа або друкарським способом.
Назва структурного підрозділу Розташовується у верхньому лівому кутку. Дозволяється друкувати машинописним способом.
Індекс підприємства зв’язку, поштова й телеграфна адреса, номер телетайпу, номер телефону, факсу, номер рахунка в банку Розташовується у верхньому лівому кутку, оформляється відповідно до поштових правил: вул. Пирогова, 9, м. Київ-030, т. 221-99-33. На бланку для листів вказується номер розрахункового рахунка у відділенні банку: розрахунковий рахунок № 11632516 в Укрінбанку м. Києва МФО № 321518.
Назва виду документа Розташовується зліва або посередині рядка. В усіх документах, крім листів, наводиться назва його виду. Залежно від цієї назви встановлюється формуляр, структура тексту, особливості викладу.
Дата Документ датується днем його підписання або затвердження. На бланках дату підписання документа ставлять у лівій верхній частині разом із індексом на спеціально відведеному для цього місці. Якщо документ складено не на бланку, то дату ставлять під текстом зліва. Вона записується словесно-цифровим способом (23 вересня 2008 р.) або цифровим – арабськими цифрами в такій послідовності: день, місяць, рік – 30. 12. 2008 (тобто 30 грудня 2008 року). У документах матеріально-фінансового характеру та в міжнародному листуванні дата оформляється словесно-цифровим способом.
Індекс Розташований у верхній частині сторінки зліва. Цей реквізит дозволяє забезпечити оперативний довідково-інформаційний пошук документа, контроль виконання. Індекс документа включає в себе три пари арабських цифр, де перша пара – індекс структурного підрозділу, друга – номер справи за номенклатурою для підрозділу, третя – порядковий номер за журналом обліку. Наприклад: № 02-10/36, де 02 – шифр структурного підрозділу; 10 – номер справи, документа; 36 – реєстраційний номер документа за журналом обліку вхідних документів та канцелярії.
Посилання на індекс та дату вхідного документа Розташовується у верхній частині сторінки зліва. Містить дату та індекс, указані в документі організацією, яка уклала чи видала документ. Наприклад: на № 02-10/135 від 11. 09. 2008, де 02 – індекс структурного підрозділу; 10 – номер справи за номенклатурою; 135 – порядковий номер.  
Місце укладання чи видання Розташовується у верхній частині сторінки зліва. Містить назву міста чи населеного пункту, де видається документ.
Гриф обмеження доступу до документа Розташовується з правого боку під кодом форми. Записується з середини рядка: „для службового користування”, „таємно”, „цілком таємно”.
Адресат В особових офіційних документах розташовується праворуч у верхній частині сторінки. Кожний елемент – назва установи, підрозділу, посада, прізвище та ініціали особи, поштова адреса – пишеться з середини нового рядка: Директорові Інституту ботаніки НАН України проф. Петренку О.І. У порядку адресування поштових відправлень по Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1446 від 22 грудня 1997 р. відбулися зміни. Адреси адресата й адресанта зазначаються у такій послідовності: 1) ім’я, по батькові та прізвище адресата (для організацій – найменування підприємства, організації, установи); 2) вулиця, номер будинку, квартири; 3) населений пункт; номер відділення зв’язку; 4) район і область (у разі потреби). На поштових відправленнях, адресованих „До запитання”, на абонементну скриньку або до населених пунктів, що не мають назв вулиць і нумерації будинків, ім’я, по батькові та прізвище зазначаються повністю.
Гриф затвердження Розташовується у верхній правій частині документа. Затвердження – спосіб засвідчення ділового папера після його підписання, який санкціонує поширення дії документа на визначене коло структурних підрозділів, організацій чи службових осіб. Елементи грифу затвердження: – слово „Затверджую”; – назва посади; – особистий підпис; – ініціали та прізвище особи, що затвердила документ; – дата затвердження. Наприклад: ЗАТВЕРДЖУЮ директор школи (підпис) Л.С.Семенова 17. 10. 2008
Резолюція Змінний реквізит, який містить інформацію про подальшу роботу з документом. Розміщується у правому верхньому кутку. Якщо це місце зайняте іншим реквізитом, то резолюцію вміщують на будь-якій вільній площі сторінки документа, окрім полів. Складається з таких елементів: – прізвище та ініціали виконавця, якому відправлено документ; – указівка про порядок у характері виконання документа; – термін виконання документа; – особистий підпис керівника; – дата. Як виконавці в резолюції зазначаються службові особи, а не структурні підрозділи. Відповідальною за виконання документа є особа, наведена в резолюції першою. Резолюція має силу розпорядчого документа, оскільки пише її керівник установи або його заступник (в особливих випадках або в разі відсутності керівника). За змістом резолюції бувають кількох видів: 1. Резолюція-підтвердження. Якщо документ не вимагає ніяких дій з боку заступників та колективу, керівник передає його секретареві, супроводжуючи резолюцією: „Донаказу”, „До виконання”, „До протоколу”, „До керівництва” тощо, залежно від того, у якому внутрішньому документі установи враховується його зміст. У такій резолюції зазначається підпис керівника і дата, термін виконання не вказується, оскільки мається на увазі найближчий за часом відповідний внутрішній документ установи. 2. Резолюція-розгляд. Якщо документ потребує вжити заходів чи пропонується на розгляд колективу установи, то керівник вказує безпосереднього виконавця; термін виконання; ставить підпис і дату. Резолюції цього виду формулюються так: „Підготувати відповідь до...”, „Ужити заходів”, „Зробити висновки”, „Розглянути питання”, „Обговорити на засіданні...” тощо. 3. Резолюція-відповідь. У випадку, коли документ надходить до установи з кур’єром, можлива така резолюція, особливо якщо відповідь негативна. За обсягом ця резолюція більша за попередні, але коротша за лист-відповідь, хоч подібна за змістом до нього: „На жаль, змушені Вам відмовити з причини...”, „Про результати і вжиті заходи повідомте додатково”, „Слід розглянути питання детальніше й доповісти в тижневий термін” тощо. Така резолюція використовується для оперативності ділового листування. У ній указується основний текст; дата; підпис; посада відповідальної особи, яка розглядала документ і приймала рішення.
Заголовок до тексту Друкується малими літерами, розміщується під назвою виду документа, відображає його головну ідею і, як правило, починається з прийменника „про”, має бути лаконічним і точним, із максимальною повнотою розкривати зміст документа.
Відмітка про контроль Розташовується з лівого боку у верхній частині поля першої сторінки документа. Проставляють за формою „К” або „Контроль”.
Текст Складається з таких логічних елементів: – вступу; – доказу; – закінчення. Розташовується по всій ширині сторінки (від поля до поля).
Відмітка про наявність додатка Розташовується ліворуч у верхній половині сторінки. Є два способи оформлення додатків: 1)якщо документ має додатки, згадувані в тексті, або ті, що пояснюють його зміст, то відмітку про це оформляють так: Додаток: на 2 стор. у 3 прим.; 2) якщо документ має додатки, не зазначені в тексті, то їх потрібно перелічити із зазначенням кількості сторінок у кожному додатку й кількості їх примірників: Додаток: „Проект реконструкції ділянки” на 5 стор. у 2 прим. Якщо додаток залишається у справі, то зазначається: Додаток:на 2 стор. лише адресатові. При великій кількості додатків окремо складається їх список, а в самому документі після тексту зазначається: Додаток:відповідно до списку на 7 стор.
Підпис Підписують, як правило, перший примірник документа. До складу підпису входять: – зазначення посади (ліворуч); – ініціали й прізвище особи, що підписала документ (праворуч); – підпис (посередині). Підписи кількох службових осіб на документах розташовуються один під одним у послідовності, що відповідає займаній посаді. Якщо документ підписують кілька осіб, що обіймають однакову посаду, їх підписи розташовуються на одному рівні: Директор Директор зош № 277 зош № 282 /підпис/ /підпис/ Л.С.Семенова Ю.Ю.Некрасов Розшифрування підпису в дужки не береться.
Гриф узгодження Розрізняють дві форми узгодження документів – внутрішнє (із підрозділами та службовими особами установи) і зовнішнє (із підвідомчими та непідвідомчими організаціями). Гриф узгодження ставиться на зовнішній формі. Цей реквізит складається із: – слова „узгоджено” або „погоджено”; – назви посади службової особи (включаючи назву установи), із якою узгоджується документ; – особистого підпису; – його розшифрування; – дати. Грифи узгодження розташовуються нижче від реквізиту „підпис” або на окремій сторінці. Наприклад: УЗГОДЖЕНО Директор зош № 246 (підпис) К.С.Кущава 10.09.2008  
Віза Внутрішнє узгодження проекту документа – це його візування. Віза складається з: – особистого підпису особи, що візує; – дати. У разі потреби зазначається посада особи, що візує, і розшифровується її підпис (зазначаються ініціали і прізвище): Завідувач кафедри (підпис) Б.М. Сайко 28.11.2008 Невеликі зауваження (1-2 рядки) розташовуються перед візою: Не бачу підстави Завбібліотеки (підпис) Б.В. Коваленко 15.10.2008 При внутрішньому узгодженні візи ставляться на першому примірнику документа, а листи чи інші вихідні документи візуються на примірнику, який лишається в установі.
Печатка Печатка прикладається до документів, що вимагають особливого засвідчення. Печатки є гербові та прості. Гербова печатка прикладається до документів, що засвідчують юридичні або фізичні права осіб; до статутів, положень, які вимагають відбитки печатки, та інших. Прості печатки мають різну форму: круглу, квадратну, трикутну. Герб на них не зображується. Просту печатку прикладають до документів, що виходять за межі організації, до розмножених примірників розпорядчих документів при їх розсиланні, до довідок із місця роботи тощо.
Відмітка про засвідчення копії У правому верхньому кутку пишеться слово „копія”; під реквізитом „підпис” слово „правильно”; дата; посада виконавця; підпис і його розшифрування. За потреби підпис засвідчується печаткою.
Прізвище виконавця та номер його телефону Цей реквізит обов’язковий на вихідних документах (листах, довідках, висновках). Складається з: – прізвища виконавця; – номера його службового телефону. Ставиться в нижньому лівому кутку останньої сторінки документа.
Відмітка про виконання документа й скерування його до справи Цей реквізит розміщується в лівій або центральній частині нижнього поля першої сторінки документа й містить у собі такі дані: – стислу довідку про виконання; – слова „ДО СПРАВИ” та номер справи, до якої має бути підшитий документ; – дату скерування документа до справи; – підпис керівника структурного підрозділу або виконавця.
Відмітка про перенесення даних на машинний носій Розміщується після тексту в нижній частині документа. Містить: – запис „Інформація перенесена на машинний носій”; – підпис особи, відповідальної за перенесення даних; – дату перенесення.
Відмітка про надходження Містить: – скорочену назву організації, що отримала документ; – дату його надходження. Ця відмітка робиться від руки чи за допомогою гумового штемпеля організації (реєстраційного штампа). Відбиток штампа містить: – назву організації; – дату надходження; – індекс документа. Відмітка про надходження розташовується праворуч на нижньому полі документа.
       

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1. Сформулюйте визначення поняття „діловодство”.

2. Назвіть складові частини діловодства.

3. Що являє собою служба діловодства?

4. Які існують види служб діловодства в практиці управління?

5. Які функції виконує служба діловодства?

6. Що таке реквізит?

7. Назвіть загальні функції ділових паперів.

8. Перерахуйте специфічні функції документа. Розкрийте їх зміст.

9. Які вимоги до слова ставляться при написанні ділових паперів?

10. Які реквізити використовують для укладання документів?

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Діловодство в управлінській діяльності

Ділова сфера одна з основних життєво необхідних галузей діяльності людства Саме за допомогою ділових паперів документів листів встановлюються... Дотримання стандартів із діловодства в практичній діяльності організації... Дисципліна Діловодство введена в програму вищих навчальних закладів України Її завдання полягає в тому щоб...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Правила оформлення реквізитів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЛІТЕРАТУРА
1. Глущик С.В. та інші. Сучасні ділові папери: Навч. посіб. для вищ. та серед. спец. навч. закладів. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2005. 2. Діденко А.Н. Сучасне діловодство:

Поняття про діловодство, його структуру. Служба діловодства: види, склад, функції
Діловодство – це діяльність, що охоплює питання документування та організації роботи з документами в процесі управлінських дій. Особливості сучасного діловодства полягають

Документ – основний елемент у діловодстві. Види документів за ознаками класифікації та групами
Документ (від лат. зразок, взірець, спосіб доказу) – це засіб закріплення різним способом на спеціальному матеріалі інформації про факти, події, явища об’єктивної дійсності й розум

Загальні вимоги до вибору слова в ділових паперах
До слова в документації насамперед ставляться такі дві вимоги: воно повинно бути вмотивованим і відповідати нормам української літературної мови. Розглянемо найголовніші принципи, яких слід дотриму

Рівні стандартизації і структура тексту документа
Усі ділові папери за ступенем стандартизації (способом викладу матеріалу) можна умовно поділити на три категорії. 1. Документи з низьким ступенем стандартизації, спосіб ви

Основні реквізити документів згідно з держстандартом
Кожний документ складається з окремих елементів – реквізитів. Реквізити – обов’язкові елементи укладання ділового папера. Розрізняють постійні і змінні реквізити документа. Пост

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Структуру діловодства складають: а) система документації, документування, організація роботи з документами; б) управління справами, загальний відділ, канцелярія; в) кл

Поняття про бланк документа, його види; варіанти розташування реквізитів на бланках
Для поліпшення організації і прискореного опрацювання документів застосовують уніфіковані системи управлінської документації, які розрізняються за функціональним призначенням. Найважливішою в систе

Положення: види, структура тексту, реквізити
Положення— це правовий акт, що визначає основні правила організації та діяльності державних органів, їхніх структурних підрозділів, а також установ, організацій і підприємств, що ї

Статут як юридичний акт, що регулює основи організації і діяльності установ
Статут— це юридичний акт, що є зведенням правил, які регулюють діяльність організацій, установ, товариств, громадян, їх відносини з іншими організаціями та громадянами, права та об

Інструкція: групи, особливості укладання
Інструкція— правовий акт, який створюється органами державного управління для встановлення правил, що регулюють організаційні, науково-технічні, технологічні, фінансові та інші сто

Правила як службовий документ організаційного характеру
Правила— це службові документи організаційного характеру, у яких викладаються настанови, норми або вимоги, що регламентують певний порядок якихось дій, поведінку. За формо

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Документація, що призначена для оформлення процесів організації управління, правового закріплення розпорядчо-виконавчих дій державних органів, підвідомчих організацій та установ, називається:

ЛІТЕРАТУРА
1. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. та інші. Сучасні ділові папери: Навч. посіб. для вищ. та серед. спец. навч. закладів. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2005. 2. Головач А.

Постанова, ухвала як правові акти. Особливості їх укладання
Серед різних форм розпорядчо-виконавчої діяльності організацій, установ і підприємств провідне місце займає видання правових актів розпорядчого характеру, що підлягають обов’язковому виконанню. За

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
  ПОСТАНОВА № 1279 15 серпня 2003 р. м. Київ   Про нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України Кабінет

Загальні й часткові розпорядження
Розпорядження– це правовий акт управління службової особи, державного органу, організації, установи, підприємства (незалежно від форми власності), що видається в межах їхньої компе

Накази: види, структура тексту та реквізити
Наказ– це розпорядчий документ, що видається керівником установи, підприємства, організації (структурного підрозділу) на правах єдиноначальності та в межах його компетенції і стосу

Вимоги до укладання тексту наказу
1. Розпорядчу частину наказу викладають у наказовій формі. Зокрема, кожний пункт починається з дієслова в інфінітивній формі („Зарахувати”, „Призначити”, „Здійснити”, „Наголосити”, Звільнити”

Вказівки як розпорядчі документи, їх призначення
Вказівка – це розпорядчий документ керівників органів та установ державної влади та місцевого самоврядування переважно інформаційно-методичного характеру, який створюють для органі

ВКАЗІВКА
17.11.2005 № 140 м. Доброполь   Про проведення комплексної ревізії діяльності Управління з монтажу, демонтажу і ремонту шахтного обладнання  

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Які з перерахованих не належать до розпорядчих документів: а) постанова; б) інструкція; в) доручення; г) наказ; ґ) розпорядження; д) ухвала?

ЛІТЕРАТУРА
1. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навч. посіб. для вищ. та серед. спец. навч. закладів. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2005. 2. Головач А.С. Зразки

Акти, довідки (огляди), оголошення: особливості укладання
Переважна більшість документів, що відправляються із установ та спрямовуються до них, є довідково-інформаційними. Вони містять інформацію про фактичний стан справ у закладах, який є підставою для п

ДОВІДКА№ 97
  Григорчук Ольга Федорівна працює завідувачем відділу комплектації фондів. Її посадовий оклад складає 750 (сімсот п’ятдесят) грн. на місяць. Видано для подання до дит’ясел №

Призначення й основні складові протоколу, витягу з протоколу, службових записок
Протокол– це документ колегіальних органів, у якому фіксують хід і результати проведення зборів, конференцій, засідань, нарад. Протоколом також оформляється певна діяльність адміні

Службові записки
Доповідна записка – це документ, адресований керівникові даної чи вищої установи (організації), у якому автор інформує про ситуацію, що склалася, про факти чи події, які мали місце

Види, особливості та структура тексту службових листів
Службові листи – загальна назва великої групи управлінських документів, які служать засобом спілкування з установами та приватними особами. Службовий лист – це один із різ

План роботи
науково-технічної ради Державного відкритого акціонерного товариства „Шахта „Чайка” на І квартал 2006 р.   № пор. Д

Специфіка укладання службових телеграм, телефонограм, факсів
Телеграма – це документ, що являє собою буквено-цифрове повідомлення, передане за допомогою телеграфного зв’язку. Телеграми надсилаються у тих випадках, коли інші види зв’

Приватні.
2. Службові: – ініціативні; – телеграми-відповіді. Службові телеграми поділяють на вищі державні, державні, термінові, звичайні. У першу

ТЕЛЕГРАМА
  Відкрите акціонерне товариство «Консум » вул Ватутіна 29 Полтава Директорові   Відвантажуйте 25 вересня верстати станції Полтава

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Довідка – це: а) зобов’язання на виконання певного замовлення; б) встановлення факту належності до діяльності певної організації; в) документ, що гарантує оплату чи на

ЛІТЕРАТУРА
1. Глущик С.В. та інші. Сучасні ділові папери: Навч. посіб. для вищ. та серед. спец. навч. закладів. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2005. 2. Гриценко Т.Б. Українська мова та к

Контракт, трудова угода. Особливості їх укладання й оформлення
Документація з кадрово-контрактових питань – це документи, що містять інформацію про особовий склад підприємства, установи чи закладу, зафіксовану в автобіографіях, характеристиках

Порядок укладання контракту
Ініціатором укладання контракту може бути як керівник підприємства, установи, так і особа, яка наймається на роботу. Відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України контракт укладає

Підстави для зміни й розірвання контракту
Умови контракту можна змінювати в будь-який час (за згодою сторін). Ініціатором змін може бути одна зі сторін. Зміни оформляють у вигляді окремого доповнення до раніше укладеного контракту. В допов

Особовий листок з обліку кадрів. Трудова книжка
Особовий листок з обліку кадрів – це обов’язковий документ, що заповнюється особою при зарахуванні на роботу (навчання) або для участі в певному конкурсі. Такий документ є узагальн

З ОБЛІКУ КАДРІВ
  1. Прізвище Брянцев ФОТО ім’я Роман по батькові Геннадійович 2. Стать чоловіча 3. Дат

Порядок ведення трудових книжок
Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації (далі – підприємство) усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів, у тому числі осіб

Порядок заповнення трудових книжок
Трудові книжки та вкладиші до них заповнюються у відповідних розділах українською мовою. Заповнення трудової книжки вперше провадиться власником підприємства чи установи або уповноваженим ним орган

Заяви про прийняття на роботу, переведення на іншу посаду, звільнення, надання відпустки
Заява – це вид документа, за допомогою якого громадяни реалізують через державні, приватні або громадські організації (установи, заклади) надані їм права (на працю, відпочинок, мат

Автобіографія та резюме: спільне й відмінне. Особливості укладання
Автобіографія (від грец. autos – сам, bios – життя і grapho – пишу) –це документ, у якому особа в хронологічному порядку подає стислий опис свого життя й діяль

Автобіографія
Я, Подолинський Артем Сергійович, народився 28 березня 1973 року в м. Кременчук Полтавської обл. 1980 року пішов до першого класу середньої школи № 15 м. Кременчука. Після закінче

Характеристика: структура тексту, реквізити
Характеристика – це документ, у якому надається оцінка ділових і моральних якостей особи (працівника, учня, студента, службовця) як члена колективу. Характеристику пред’яв

АТЕСТАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Гаркавенко Валентини Семенівни, економіста фінансового відділу ВАТ «Знамено», 1975 року народження, освіта вища Гаркавенко В.С. працює на посаді економіста фінан

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Який правовий документ засвідчує певну домовленість між партнерами про засади спільної виробничої і творчої діяльності: а) договір; б) трудова угода; в) контракт;

ТЕМА 6. ОСОБИСТІ ОФІЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ
МЕТА:з’ясувати особливості особистих офіційних документів, за допомогою яких громадяни висловлюють свої пропозиції, прохання, скарги, передають повноваження іншій особі щодо отр

Заява про призначення пенсії
Реквізити: · назва установи, структурного підрозділу, до якого звертається громадянин; · назва виду документа; · прізвище, ім’я, по батькові та адреса того, хто подає зая

Вимоги до написання доручення і розписки
Доручення (довіреність) – це документ, за яким приватна, офіційна особа чи організація надає право (повноваження) іншій приватній, офіційній особі чи організації на законних підста

Довіреність
Цією довіреністю ХКФ № 3 в особі директора Воїнова Олега Антоновича, який діє на підставі пункту 16 Статуту фабрики, уповноважує юридичного консультанта фабрики Максименка Леоніда Петровича за посв

Специфіка укладання заповіту
Заповіт – це документ, у якому викладено волевиявлення однієї особи (заповідача) щодо розпорядження майном, яке йому належить, на випадок смерті. Заповіт, як правило, викл

Посвідчення: групи, реквізити
Посвідчення– документ, що свідчить про факти діяльності, повноваження громадян. Групи: 1. Посвідчення особи. 2. Посвідчення про надання громадянам

Тестові завдання
1. Документи, за допомогою яких громадяни висловлюють свої пропозиції, прохання, скарги, передають повноваження іншій особі щодо отримання документів, грошей, товарів, називаються: а) орга

ЛІТЕРАТУРА
1. Глущик С.В. та інші. Сучасні ділові папери: Навч. посіб. для вищ. та серед. спец. навч. закладів. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2005. 2. Гриценко Т.Б. Українська мова та к

Документи з господарсько-договірної діяльності
В основі нових умов господарювання і розвитку ринкових відносин лежить економічна самостійність підприємств, і договір між ними є одним із важливих засобів міжвиробничих зв’язків. Цивільний кодекс

Підприємства
Уся кореспонденція, що надходить до установи, приймається канцелярією. Прийманню підлягає також і доплатна кореспонденція, оплата якої здійснюється на підставі конвертів, де зазначена її сума. Якщо

Мета попереднього розгляду ділових паперів
Усі документи, що надійшли до підприємства (установи), підлягають обов’язковому попередньому розглядові завідувачем канцелярії або спеціально призначеною для цього особою (секретарем чи офіс-менедж

Інструкція з діловодства” про реєстрацію службових документів
Реєстрація документів полягає у фіксації факту створення або надходження документа шляхом поставлення на ньому умовних позначень (реєстраційних індексів) з подальшим записом у реєстраційних формах

Автоматизована та журнальна форми для реєстрації ділових паперів та порядок їх заповнення
Для реєстрації усіх категорій вхідних і створюваних документів у державних установах застосовується реєстраційно-контрольна картка, придатна для обробки засобами обчислювальної техніки. У не

Тестові завдання
1. Установа, що має відокремлене майно, може від свого імені набувати майнових та особистих немайнових прав і виконувати обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражі або в третейськом

ЛІТЕРАТУРА
1. Глущик С.В. та інші. Сучасні ділові папери: Навч. посіб. для вищ. та серед. спец. навч. закладів. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2005. 2. Гриценко Т.Б. Українська мова та к

Специфіка обліково-фінансової документації. Гарантійний лист
Здійснення фінансово-розрахункових операцій не проводиться без підтвердження їх відповідними документами. Це робиться, щоб забезпечити: – повну схоронність грошей та інших цінностей;

Акцепт – це згода платника на оплату грошових і товарних документів.
Ця форма застосовується при розрахунках за товари, послуги і виконані роботи. При акцептній формі розрахунків оплата установою банку платіжних документів постачальника може виконуватися лише за зго

Структура тексту та реквізити заяви-зобов’язання
Заява-зобов’язання – документ, що є різновидом термінового зобов’язання, яке оформляється з метою отримання кредиту за спеціальними позиковими рахунками. Такі позики (кред

Особливості оформлення заявки
Заявка – документ, що використовується для організації операцій купівлі-продажу. Зокрема заявка використовується при купівлі валюти на Міжбанківській валютній біржі.

Квитанція і накладна як обліково-фінансові документи
Квитанція – документ, що видається установам (організаціям, підприємствам) на підтвердження одержання певних матеріальних цінностей і грошових коштів. Квитанція, як правило, склада

Оформлення відкриття рахунка в банку
Підприємство (установа, організація) для зберігання грошей та здійснення розрахунків відкриває в банку рахунки залежно від виду діяльності – розрахункові, поточні та інші. Підприємство має

Використання
1. Чеки заповнюються та підписуються від руки чорнилом, кульковою ручкою або з використанням технічних засобів. 2. Отримувача вказують після слів ,,Кому”. При розрахунках за товари

Тестові завдання
1. Лист, що укладається з метою підтвердження фінансово-розрахункових зобов’язань, називається: а) супровідним; б) гарантійним; в) рекламаційним; г) інформаційни

Організація прийому закордонної делегації
Мета візиту може бути наступною: з'ясування можливостей встановлення контактів; проведення переговорів; підписання документів; організація семінару, ярмарку, виставки і т. ін. До пр

Зустріч закордонної делегації, протокольні вимоги. Привітання й представлення. Урочистий прийом керівником фірми, вимоги етикету до чоловіків, жінок
Основними протокольними правилами є такі. По-перше, ранг і посада глави делегації, що зустрічає, повинні відповідати рангові й посаді керівника делегації, що приїжджає. По-друге,

Розміщення в автомобілях та проїзд делегацій. Візит увічливості
Місця в автомобілях поділяються на почесні та менш почесні. Першим почесним місцем є місце на задньому сидінні справа за рухом автомобіля. Машина подається правими дверцятами до тротуару.

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Укажіть можливі варіанти мети офіційного візиту іноземної делегації: а) з'ясування можливостей встановлення контактів; б) проведення переговорів; в) підписання докумен

Дипломатичні документи. Структура текстів: протокольна формула, смислове ядро, аргументаційна частина, викладення фактів
Дипломатичні документи — одна із форм дипломатичної діяльності держави, спрямована на здійснення цілей і завдань зовнішньої політики. Дипломатична документація держав досить різноманітна.

Дипломатичне листування
Дипломатичні документи — це офіційні документи, «державні папери». Для мови дипломатичних документів особливо важливим є (і саме в цьому її специфіка) не стилістична довершеність, не музикал

Види дипломатичного листування
ВЕРБАЛЬНА НОТА — найпоширеніший нині документ. Міністерство закордонних справ і посольства ведуть дипломатичне листування в основному шляхом обміну вербальними нотами. Вербальні но

Інші форми дипломатичної діяльності
Оскільки поняття «дипломатичне листування» охоплює лише ті дипломатичні документи, що надсилаються певному адресату (адресатам) і на які отримувачі повинні у свою чергу давати відповідь в аналогічн

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Дипломатичні документи – це: а) одна із форм дипломатичної діяльності, спрямована на здійснення цілей і завдань зовнішньої політики; б) участь у міжнародних конгресах, конферен

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги