рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок визначення витрат, що входять до зведених кошторисних розрахунків

Порядок визначення витрат, що входять до зведених кошторисних розрахунків - раздел Философия, Лекція № 1. Передмова. Основи організації виробничого процесу У Першому Розділі "підготовка Території Будівництва" Об’Єднують Вит...

У першому розділі "Підготовка території будівництва" об’єднують витрати на відшкодовування вартості оформлення земельної ділянки, робіт, по розбивці та освоєнню території будівництва. Кошти на відведення земельної ділянки, видачу архітектурно-планувального завдання і червоних ліній забудови визначають на основі рішення відповідного органу про відведення земельної ділянки, проекту організації будівництва і прейскурантних цін. Кошти на розбивку основних осей будов і споруд, на перенесення їх в натуру і закріплення пунктами і знаками визначають на основі проекту за Збірником цін на проектні та пошукові роботи для капітального будівництва.

До цього розділу входять кошти на відшкодовування збитків, заподіяних землекористувачами, вилучення земельних ділянок для державних або громадських потреб.

Кошти, пов’язані з витратами на знесення будинків, споруд і пристроїв, що знаходяться в особистій власності громадян, визначають за оцінними нормами, діючими у республіках. Вони входять до зведеного кошторисного розрахунку на основі даних замовника, оформлених у діючому порядку.

При використанні власником матеріалів від розбирання знесених житлових будинків, споруд і пристроїв компенсації за їх знесення не виплачуються і відповідно до зведеного кошторисного розрахунку не входять.

Оцінку плодовоягідних насаджень і посівів, вартість яких відшкодовують громадянам, проводять відповідно до порядку і нормативів, затверджених Кабінетом міністрів України.

Кошторисну вартість робіт по перенесенню і відбудові /у випадках, дозволених раймісьвиконкомами/, а також будівництву на новому місці житлових будинків, споруд і пристроїв /у випадках, установлених Кабінетом міністрів України/ для громадян, будинки яких підлягають знесенню, визначають на основі проектно-кошторисної документації, розробленої у діючому для державного капітального будівництва порядку.

Кошти, пов’язані зі знесенням будов і споруд /компенсація/, що числяться в основних фондах державних, кооперативних /у тому числі колгоспних/ і громадських підприємств і організацій, включають у розмірі вартості робіт по розбиранню і балансовій вартості об’єкта з урахуванням зносу. При наявності погодження між зацікавленими сторонами про доцільність перенесення будов і споруд й інших об'єктів на нове місце або про будівництво, відповідних нових будов, споруд й інших об'єктів силами і засобами підприємств, організацій і установ, котрим надається земельна ділянка /а також силами залучених організацій/, замість коштів на перенесення або нове будівництво. Рівницю між кошторисною вартістю перенесених /заново споруджених/ об'єктів і залишковою вартістю знесених об'єктів вказують за підсумком зведеного кошторисного розрахунку як пайова участь власника будови або споруди, яку зносять.

Кошти на відшкодовування вартості плодовоягідних, захисних й інших вирощених господарством багаторічних насаджень, компенсації за посів, оранку й інші, сільськогосподарські роботи, відшкодовування збитків, заподіяних проведенням водогосподарських заходів, припиненням або зміною умов водокористування включають у зведений кошторисний розрахунок за представленими замовниками актами, складеними за діючим порядком оцінної комісії і затвердженими рай/міськ/виконкомом.

З метою збереження сільськогосподарських угідь, а також забезпечення необхідного рівня сільськогосподарського виробництва підприємства, організації та установи, котрим відводяться для будівництва земельні ділянки, зайняті сільськогосподарськими угіддями, відшкодовуються збитки сільськогосподарського виробництва, що пов’язані з вилученням цих ділянок. Відшкодовування збитків здійснюється у порядку, встановленому умовами відведення земель по одному із таких варіантів:

1. у розмірі вартості освоєння рівновеликої площі нових земель;

2. у розмірі вартості робіт по нанесенню знятого родючого шару ґрунту на малопродуктивні угіддя.

Вартість освоєння нових земель установлюють, виходячи з нормативів, затверджених Кабінетом міністрів України за актами оцінних комісій, що оформлені у діючому порядку. На вказані витрати не нараховують лімітовані витрати і не передбачають резерви коштів на непередбачені роботи і витрати.

Вартість робіт, пов’язаних з нанесенням родючого шару ґрунту

/з урахуванням транспортування його та місця укладання/, визначають на локальним кошторисним розрахунком, складеним Інститутом по землеустрою. При цьому вартість рекультивації 1 га малопродуктивних угідь не має перевищувати нормативів вартості освоєння 1 га нових земель замість вилучених.

Втрати сільськогосподарського виробництва не відшкодовують і кошти у зведеному кошторисному розрахунку не передбачають:

при відведенні земельних ділянок для будівництва меліоративних систем, призначених для зрошення і осушення земель сільськогосподарського призначення;

відведенні земельних ділянок /за винятком нив і ділянок, зайнятих багаторічними насадженнями, культурними пасовищами і сінокосами під будівництво ставкових та озерних рибних господарств, рибороз­плідників, нерестово-вирощуваних господарств і рибоводних заводів;

вилученні земельних ділянок, розміщених у межах населених пунктів, під будівництво шкіл і дитячих дошкільних закладів, торговельних об'єктів, лікарняних установ та об'єктів культурно-побутового призначення;

наданні земельних ділянок у тимчасове користування, якщо за умовами відведення ці ділянки у подальшому мають приводитися у стан, придатний для використання у сільському господарстві.

У розділі 1 зведеного кошторисного розрахунку також підлягають обліку витрати:

на виконання робіт по зніманню і складуванню родючого шару в цілому на будівельному майданчику;

рубання лісу, корчування дерев і пнів, корчування і прибирання каміння, вивезення відпрацьованих порід, шлаку тощо;

осушення території, протизсувні заходи, протипаводкові і протисельові споруди, нагірні канали, підсипання і намив ґрунту та. інші роботи по створенню рельєфу;

рекультивацію земельних ділянок, даних у тимчасове користування;

підготовку майданчика для розміщення і будівництва тимчасових будов і споруд.

Перераховані витрати визначають за об’єктними локальними кошторисними розрахунками або об'єктними /локальними/ кошторисами відповідно до обсягу робіт, передбачених робочим проектом /проектом/ за діючими нормативними документами і нормативами.

До розділу 2 "Основні об’єкти будівництва" входять кошторисна вартість будов, споруд і видів робіт, призначених для виконання основних технологічних функцій.

До розділу 3 "Об’єкти підсобного і обслуговуючого призначення" входить кошторисна вартість об'єктів підсобного і обслуговуючого при значення: для промислового будівництва - будов ремонтно-технічних майстерень, заводоуправлінь, естакади, галереї, складських приміщень тощо; для житлово-цивільного будівництва - господарські корпуси, прохідні, теплиці, сміттєзвалища, а також кошторисна вартість будов і споруд культурно-побутового призначення для обслуговування працюючих, розташованих у межах території, відведеної для будівництва підприємств.

До розділу 4 "Об’єкти енергетичного господарства" входять витрати на будівництво будов електричних і теплових станцій /на території підприємства/, трансформаторних підстанцій і кіосків, розподільчих пристроїв, ліній електропередач, освітлювальних мереж.

У розділі 5 "Об’єкти транспортного господарства і зв’язку" відбивається кошторисна вартість об'єктів транспортного господарства і зв’язку:

залізничних під’їзних колій до підприємства і внутрішньозаводських колій з необхідним обладнанням і спорудами /обладнання колій, сигналізація, зв’язок, земельне полотно, верхня споруда, мости і труби/;

під’їзних і внутрішньозаводських автомобільних доріг з необхід­ними спорудами, площадок для стоянок автомобілів;

будов і споруд по обслуговуванню транспорту /депо, контори, га­ражі, майстерні, склади тощо/;

пристроїв усіх видів зв’язку і будов для їх розміщення, радіо- й годиннофікації будов;

придбання рухомого залізничного состава, автотранспорту, суден та інших транспортних засобів.

Розділ 6 "Зовнішні мережі і споруди водопостачання, каналізації, теплопостачання і газопостачання" містить витрати на будівництво зовнішніх мереж і споруд водопостачання, каналізації, тепло- та газопостачання. До них належать:

греблі, водозабірні споруди, насосні станції, напірні лінії водопостачання, будови перекачування, водонапірні башти, фільтри, водопровідні мережі;

мережі /зовнішні/ виробничої, господарської й зливної каналізації з оглядовими колодязями, очисні споруди;

будови котельних, ліній паропроводів з каналами;

приймальні пристрої і зовнішні мережі газифікації підприємств, газопроводи і газороздільчі пункти.

Кошторисну вартість об’єктів, що ввійшли до розділів 2-6, визна­чають у об’єктних кошторисах.

У розділі 7 "Благоустрій території" враховують ліміти витрат на вертикальне планування території підприємства, огородження території, зовнішнє освітлення, влаштування доріжок, площадок, клумб, газонів, садіння дерев і кущів, спорудження малих архітектурних форм. Ці витрати визначають у локальних кошторисах /кошторисних розрахунках/.

До розділу 8 "Тимчасові, будови і споруди" входять кошти на будівництво титульних тимчасових споруд і будов відповідно до БІЇІП ІУ-9-84 "Правила розробки і застосування кошторисних норм витрат на будівництво тимчасових будов і споруд" за кошторисними нормативами Збірника кошторисних норм витрат на будівництво тимчасових будов і споруд, виражених у процентах до кошторисної вартості буді­вельних і монтажних робіт за підсумком розділів 1-7 залежно від виду будівництва підприємств, будов і споруд різного призначення.

Для видів будівництва, які відсутні у Збірнику кошторисних норм витрат на будівництво тимчасових будов і споруд /будівництво гідроелектростанцій, тунелів, спортивних комплексів, реконструкція і технічне переозброєння діючих підприємств/, суму коштів на спорудження тимчасових будов визначають за кошторисним розрахунком, складеним на основі даних проекту організації будівництва.

До розділу 8 додатково враховуються кошти на розміщення і обслуговування військово-будівельної частини. Ці кошти приймають у розмірі В% кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт, які підлягають виконанню військовою частиною.

У розділі 9 "Інші роботи і витрати" об’єднують групу додаткових витрат, пов’язаних з конкретними умовами виконання будівельно-монтажних робіт на будівельному майданчику. Ці витрати не враховані у прейскурантах, одиничних розцінках, у тарифних і кошторисних цінах на ресурси.

Склад робіт і витрат, кошти, які входять до розділу 9, можна уточнювати і встановлювати на основі завдання на проектування, матеріалів по вибору майданчика для будівництва, даних про умови здійснення будівництва, які готує генеральний підрядчик.

До розділу 9 враховуються додаткові витрати при відповідному обґрунтуванні, визначені у порядку, що викладений у "Вказівках по застосуванню єдиних районних одиничних розцінок на будівельні, конструкції і роботи" /ВЄРОР-84/ і "Методичних вказівках по визначенню кошторисної вартості будівництва підприємств., будов і споруд та скла данню зведених кошторисних розрахунків і кошторисів".

Усі витрати, що входять до розділу 9, можна об"єднати за їх призначенням і економічним змістом у дві групи.

1. Інші роботи і витрати, які стосуються будівельно-монтажних робіт

1. Додаткові виграти при проведенні будівельно-монтажних робіт у зимовий період, які визначають за нормами Збірника цих витрат /БНіП ІУ-7-82, НДЗ-84/, виражені у процентах до кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт за підсумком розділів 1-8 за­лежно від видів будівельних робіт. Ці кошти зображені у графах 4, 5 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

2. Різницю у вартості електричної енергії, яку отримують будови за цінами, що відрізняються від прийнятих у Збірниках ЄРОР-84 на будівельні роботи більш ніж на 10%, розраховують від кошторисної вар­тості будівельних і' монтажних робіт за підсумком розділів 1-8, виходячи із поправки /у процентах/, що визначається за формулою


де Пе - поправка для визначення різниці у вартості електроенер­гії, %; Ре - норма витрат електроенергії на І млн. крб. кошторис­ної вартості будівельно-монтажних робіт, що наведена у Вказівках по застосуванню ЄРОР-84 /дод. 4/, тис. кВт-год; С’е , Зе - вартість І кВт-год електроенергії відповідно одержаної підрядчиком на будів­ництві та передбаченої ЄРОР-84, крб.; Нв - гранична норма нак­ладних витрат, установлена для генерального підрядчика.

Вказані кошти включаються у графи 4 і 5 пропорційно вартості будівельних і монтажних робіт.

3. Різниця у вартості стисненого повітря, яку враховують анало­гічно різниці у вартості електроенергії і тільки за тими видами спе­ціальних робіт, за якими витрата стисненого повітря вказана в таблицях ЄРОР-84.

4. Різниця у вартості транспортування привізних матеріалів, які враховують тоді, коли відстані перевезення відрізняються від прийнятих у збірниках ЄРОР-84, тобто для будов, розташованих на відстані до 10 км і понад 30 км від місць розвантаження. Ці витрати обчислюють на основі проекту організації будівництва і поданих замовником даних про перевезення привізних матеріалів підрядними будівельними організаціями, виходячи з надбавки /знижки/, вираженої у процентах до кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт за підсумком розділів 1-8. Включаються у розділах 4, 5 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

Вказані надбавки /знижки/ визначають для можливих випадків транспортування привізних матеріалів до будівництва від найближчої станції залізничної дороги МШС /порту, пристані/.

5. Додаткові витрати на вантажно-розвантажувальні роботи при доставці привізних матеріалів на будови, для яких Урядом України встановлені пільгові коефіцієнти до заробітної плати робітників, а також на будови, де діють коефіцієнти до заробітної плати робітни­ків, встановлені для високогірних, безводних і пустельних місцевостей. Ці витрати знаходяться від кошторисної вартості будівельно- монтажних робіт за підсумком розділів 1-8 у розмірі 0,01% на кожний процент надбавки до заробітної плати і відбиваються у графах 4, 5 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

6. Додаткові витрати, пов’язані із застосуванням на будівництві лісоматеріалів із модрини, замість врахованих ЄРОР лісоматеріалів хвойних порід, визначають по будові в цілому на основі довідки органів постачання генеральної підрядної будівельної організації про частку матеріалів з модрини у загальному обсязі споживаних на будові лісоматеріалів.

Розмір цих витрат розраховують, виходячи із збільшення вартості будівельно-монтажних робіт на кожні 10% частки матеріалів із модрини у процентах залежно від загальної витрати лісоматеріалів на І млн. грн. будівельно-монтажних робіт. Витрати відбиваються у розділах 4 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

7. Поправки до каталогів одиничних розцінок на будівельні конструкції і роботи, що враховують умови забезпечення будов місцевими матеріалами у випадках, указаних в ЄРОР-84, визначають на основі даних про витрати місцевих будівельних матеріалів, виробів і конструкцій на І млн. грн. базисної кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт за цінами 1984 р. і відповідними цінами на них франко-приоб’єктний склад будівництва за формулою


де Р - різниця вартості місцевих матеріалів у І млн. грн. будівельно-монтажних робіт, визначеної за спеціально скалькульованими цінами місцевих матеріалів для наміченого будівництва і обчисленої за кошторисними районними /зональними/ цінами застосовуваного каталогу одиничних розцінок; КНР , Кпл. н - коефіцієнти, що враховують відповідно розміри накладних витрат і планових накопичень.

Витрати, пов’язані із застосуванням цих поправок, розраховують від кошторисної вартості будівельних робіт за підсумками розділів 1-й виходячи з поправки /надбавки або знижки/ у процентах, і подаються у графах 4 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

8. Кошти на утримання і відбудову після закінчення будівництва діючих постійних автомобільних доріг, які визначають за локальним кошторисним розрахунком /локальним кошторисом/ відповідно до проектних обсягів робіт за розцінками Збірника 27 ЄРОР "Автомобільні дороги" з нарахуванням у встановлених розмірах і порядку накладних витрат і планових накопичень. Засоби подаються у графах 4 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

9. Засоби на першорічний післяосадочний ремонт дерев’яних будов, які визначають у розмірі 1% кошторисної вартості будівельних робіт цих будов /за даними відповідного об’єктного кошторису або об’єктного кошторисному розрахунку/. Витрати включаються в графи 4 і 8 зве­деного кошторисного розрахунку.

10. Кошти, пов’язані з випробуванням паль, які проводять будівельно-монтажна організація по технічному завданню замовника, визначають за кошторисним розрахунком на основі проектних даних і збірників ЄР0Р на будівельні конструкції і роботи з нарахуванням накладних витрат і планових накопичень. Ці витрати включаються у графи 4 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

11. Кошти на проведення геологорозвідувальних робіт, які визна­чають за кошторисним розрахунком з використанням проектних обсягів робіт і відповідних кошторисних нормативів; на вартість геологорозвідувальних робіт нараховуються накладні витрати і планові накопичення, і вони входять до груп 4 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

12. Засоби на післяосадочний ремонт /підтримання/ підземних виробок при будівництві, реконструкції й підготовці нових горизонтів вугільних і сланцевих шахт, які беруть у розмірі 5,2% кошторисної вартості прямих забійних витрат. На цю вартість нараховують накладні витрати, встановлені для гірничо-капітальних підземних робіт, і планові накопичення. Кошти на ці види робіт по залізорудних та інших рудних шахтах визначають у розмірі кошторисної вартості горизонтальних і похилих виробок /за винятком шахтних стовбурів/ при глибині шахтних стовбурів до 700 мів розмірі 4% при глибині шахтних стовбурів понад 700 м. Кошти показані в графах 4 і 8 зведеного кошторисного розрахунку.

2. Інші роботи і витрати, які не належать до будівельно-монтажних робіт /включаються у групи 7 і 8 зведеного кошторисного розрахунку/.

1. Кошти на відшкодування витрат підрядних організацій, пов’язаних з виплатою одноразової винагороди за вислугу років, обчислені шляхом застосування поправок /виражених у процентах до кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт за підсумком розділів 1-8/.

2. Витрати, пов’язані з преміюванням за введення в дію у отрок виробничих потужностей і об’єктів, визначені від повної кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт у встановлених розмірах.

3. Витрати, пов’язані з організацією для робітників будівельних організацій спеціальних маршрутів міського пасажирського транспорту, які враховують тоді, коли необхідність і можливість їх відкриття встановлена розділом проекту по організації будівництва. Розмір сум, необхідних для покриття збитковості спеціальних маршрутів міського транспорту, визначає проектна організація за розрахунком на основі даних підприємства міського пасажирського транспорту і тривалості будівництва за проектною документацією.

4. Кошти на відшкодовування витрат по перевезенню робітників будівельно-монтажних організацій автомобільним транспортом до місця роботи і назад на відстань понад 3 км /в одному напрямку/, що включаються при наявності дозволу оплачувати вказані перевезення понад кошти на тимчасові будови і споруди, коли комунальний або приміський транспорт неспроможний забезпечувати перевезення вказаних робітників

і не має можливості організувати у встановленому породну спеціальні маршрути міського пасажирського транспорту. Розмір цих витрат визначають за розрахунком на основі даних розділу проекту "Організація будівництва"; він не повинен перебільшувати 3,5% вартості будівельно-монтажних робіт за підсумком розділів 1-8.

5. Витрати, пов’язані з відродженням робітників підрядних організацій на будови по будівельних роботах, які враховують у повному обсязі за монтажними і спеціальними будівельними роботами - тільки пов’язані із збільшенням витрат на відродження /понад враховані у нормах накладних витрат/, на об’єкти, розташовані в місцевостях, де застосовуються коефіцієнти до зарплати, на об’єкти виробничого призначення, титульні списки яких затверджує Кабінет міністрів України, а також на об’єкти, що будуються на основі компенсаційних угод. Ці кошти визначають за кошторисними розрахунками, які мають складатися із припущеної кількості робітників, що перебувають у відродженні, і строків їх перебування на будівництві, на основі проекту організації будівництва, вихідних даних підрядчика, підтверджених вищою організацією.

6. Кошти на відшкодовування витрат, пов’язаних з рухомим і роз’їзним характером робіт-у будівництві, які враховують, якщо відповідно до діючого порядку робітникам підрядних організацій слід виплатити ці надбавки /робітникам, що зайняті на будівництві залізничних колій, магістральних трубопроводів, магістральних ліній зв’язку і радіорелейних ліній, повітряних ліній, ліній електропередач, лісовозних доріг; робітникам пересувних механізованих колон і постійно діючих будівельних поїздів тощо/. Ліміти коштів на ці цілі встанов­люють застосуванням поправки /вираженої у процентах/ до повної кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт по будові, яку проектують. Поправки визначають на основі звітних даних генерального підрядчика про фактичні витрати за попередній звітний рік, що належать до обсягу виконаних ним будівельно-монтажних робіт за той же період за генеральним договором по будівництву, де ці витрати мали місце, при відсутності звітних даних ці кошти беруть у розмірі 3,74% кошторисної вартості за підсумком розділів 1-8 у частині робіт, виконаних підрядчиком, якому належить виплата надбавки.

7. Кошти на виконання науково-дослідних, експериментальних або дослідних робіт для здійснення прийнятих у проекті технічних рішень /крім робіт, пов’язаних із спорудженням експериментальних установок і придбанням обладнання/, які визначають за кошторисним розрахунком на основі матеріалів проекту, де наводиться їх перелік із стислою характеристикою і обґрунтуванням необхідності виконання цих досліджень і робіт.

8. Кошти на відшкодовування витрат по перебазуванню будівельно-монтажних організацій з однієї будови на іншу з дозволу відповідних міністерств і відомств. Ліміти цих засобів визначають за кошторисним розрахунком, складеним генеральним підрядчиком і погодженим із відповідним міністерством /відомством/. При цьому враховується лише та частина вартості перекинення будівельних машин, яка передбачена у вартості 1 маш.-год.

9. Кошти, пов’язані із застосуванням вахтового методу організації робіт у промисловому, лінійному будівництві й будівництві розосереджених об’єктів у малообжитих і важкодоступних районах. Вони призначають­ся на відшкодовування витрат на утримання вахтових селищ і готелів, в аеропортах, диспетчерських служб по авіаперевезеннях, оренду каналів зв’язку; залучення додаткових матеріалів та інших інженерно-технічних робітників; виплату компенсацій у зв’язку з роботою понаднормативної тривалості. Ліміт перерахованих витрат визначають, виходячи із затвердженої надбавки в процентах до кошторисної вартості буді­вельно-монтажних робіт за підсумком розділів 1-8.

10. Кошти на покриття витрат по шефмонтажу імпортного обладнання, вказаних у контракті з іноземною фірмою,- визначають за кошторисним розрахунком. Вони призначаються на виплату шефмонтажникам добових виплат, надання готелів, перевезення шефмонтажників до місця роботи і назад тощо.

11. Кошти на організований набір робітників з урахуванням витрат, пов’язаних із залученням студентських будівельних загонів /крім засобів на організацію їх роботи і обслуговування, що належать до накладних витрат/, які визначають за розрахунком на основі проекту організації будівництва і поданих замовником вихідних даних.

Ліміт коштів на покриття цих витрат обчислюють застосуванням поправки до кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт по будові, що проектується. Вказану поправку визначають як відношення виражене в процентах суми коштів, виплачених за бухгалтерськими даними за попередній рік по організованому набору робітників за обсягом будівельно-монтажних робіт, виконаних за генеральним договором підряду за попередній рік по будовах, де ці витрати мали місце. У разі відсутності звітних даних або при необхідності цільового оргнабору на дану будову, витрати по оргнабору визначають за аналогією фактичних витрат інших підрядних організацій на ці цілі, що здійснюють будівництво в таких самих умовах, на основі розрахунку потреби у робочих кадрах і джерел забезпечення або будівництва.

12. Кошти на придбання господарського інвентарю для промислового будівництва, визначені кошторисним розрахунком, за погодженими з Держбудом України відомчими укрупненими кошторисними нормативами.

13. Кошти на преміювання за реконструкцію і технічне переозброєння діючих підприємств, а також за введення в дію в строк об'єктів легкої, харчової, м’ясо-молочної, рибної промисловості, підприємств і об’єктів, що споруджуються на компенсаційній основі. Ліміти цих засобів визначають за встановленими нормами з коефіцієнтом 0,83 від повної кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт по будові, що проектується. Крім того, при визначенні коштів на премію­вання для підприємств і об’єктів, що будуються на компенсаційній основі, розмір коштів, визначений у вказаному раніше порядку, збільшується в 1,8 раза.

14. Кошти на виплату організаціями і підприємствами-замовниками процентів банку за наданий кредит на придбання вітчизняного технологічного і великого енергетичного обладнання, а також імпортного обладнання, що потребує монтажу, прийняті у розмірі 2% вартості вказаного обладнання.

Включені до розділу 10 "Утримання дирекції /технічний нагляд/ підприємства /установи/, що будується, і авторський нагляд" кошторисні витрати визначають за нормами, вираженими у процентах до повної вартості робіт і витрат, врахованої у розділі 1-9 зведеного кошторисного розрахунку. Ці норми диференційовані залежно від вартості будівництва.

До розділу II "Підготовка експлуатаційних кадрів" включаються кошти на підготовку експлуатаційних кадрів для підприємств, що за­ново будуються, і реконструйованих підприємств. Ліміти цих витрат визначають за кошторисними розрахунками відповідно до передбаченої проектом необхідності у кваліфікованих робочих кадрах й інших спеціальних кадрах, випуск яких системою професійно-технічної освіти не передбачається.

Включені до розділу 12 "Проектні та пошукові роботи" кошти на проектні та пошукові роботи визначають за спеціальним кошторисним розрахунком.

Коли підприємству або споруді, що проектується, одночасно по відповідних галузях виділяють капітальні вкладення на будівництво індустрії, складають окремі зведені кошторисні розрахунки на підприємства і об’єкти по видах будівництва. Загальну кошторисну вартість будівництва визначають у зведенні витрат, яке об’єднує підсумкові дані окремих зведених кошторисних розрахунків. Зведення витрат складають також у випадку, коли за рахунок кош­тів на виробниче будівництво проектуються на відокремленій території або в інших населених пунктах об’єкти житлово-цивільного призначення, бази будівельної індустрії, профтехучилища, профілакторії, об’єкти підсобного сільського господарства і побутового обслуговування населення, об’єкти міського призначення пасажирського транспорту, доріг, шляхопроводів тощо. При цьому допускається об'єднання в один робочий проект /проект/ окремих об'єктів, що споруджуються на загальній, відокремленій території. Складене зведення витрат у цьому разі визначає загальну вартість виробничого будівництва, тобто загальну суму фінансування його по галузі. Кошти на розвиток бази будівельної індустрії для організацій, що проводять будівництво, до зведеного кошторисного розрахунку, до робочого проекту /проекту/ підприємства, будови і споруди не враховуються. При проектуванні великих підприємств і споруд, розташованих у віддалених районах країни, де немає необхідної бази будівельної індустрії, може, як виняток, за погодженням з Держбудом України, передбачатися створення підприємств бази будівельної індустрії, призначеної для нужд будівництва даного підприємства чи споруди. У цьому разі складають окремий кошторисний розрахунок вартості будівництва бази будівельної індустрії, яку включають до зведення витрат до робочого проекту /проекту/ на будівництво підприємства чи споруди.

Об’єктні кошториси /кошторисні розрахунки/, їх призначення, зміст, порядок розробки Об’єктні кошториси - зведені кошторисні документи, в яких визначають кошторисну вартість окремих об’єктів, їх частин і видів робіт. Складені за робочими кресленнями, погоджені у встановленому порядку з підрядними будівельними організаціями та затверджені замовником, вони служать основою для визначення кошторисної вартості товарної будівельної продукції і розрахунків за виконання роботи. Будівельними об'єктами вважають окремо розташовані будови /цех, блок цехів, надшахтна будова, житловий будинок, лікарняний корпус тощо/ і споруди /доменна піч, інженерні мережі, дороги тощо/ з обладнанням, що належить їм: меблями, інвентарем, внутрішніми мережами тощо.

Об’єктні кошториси можна складати на комплексний вид робіт /гірничокапітальні роботи, благоустрій території, берегозакріпні роботи/. При будівництві гірничих підприємств в об’єктному кошторисі може визначатися кошторисна вартість окремих комплексів гірничих виробок і пристроїв /розкриття родовища, підготовка шахтного поля і лінії забою, відкатка у шахті, вентиляція, магазини, склади тощо/. Об’єктні кошториси складають за формою № 3 Інструкції БНіП 1.02.01-85 /табл. 6.3/. Вони містять вартість будівельних, монтажних робіт, обладнання, інвентаря, а також інших витрат. В об'єктних кошторисах виділяється нормативна трудомісткість будівельно-монтажних робіт і кошторисна заробітна плата робітників, а також нормативна умовно-чиста продукція. Для оцінки питомих показників вартості відповідних частин будови /споруди/ у формі об’єктного кошторису призначена графа "Показники одиничної вартості". Вибір розрахункового вимірника одиничної вартості проводять залежно від типу будови /споруди/ або виду робіт, наприклад, для будов - 1 м3 об’єму або 1 м2 виробничої /загальної, робочої/ площі; для лінійних споруд - 1 км протяжності. Вимірник одиничної вартості повинен найбільш достовірно відбивати конструктивні та об’ємно-планувальні особливості об’єкта.

Для розрахунків за виконані будівельно-монтажні роботи за об’єкт у цілому, в об'єктний кошторис входять: кошти на тимчасові будови і споруди, коли розрахунки між замовником і підрядчиком за такими об’єктами проводяться за процентною нормою з виділенням довідково після нарахування всіх лімітованих коштів зворотних сум у розмірі 15%; вартість тієї частини робіт і витрат, передбачених у розділі 9 зведеного кошторисного розрахунку, які стосуються даної будови, споруди або виду робіт; частина резерву коштів на непередбачені роботи і витрати /що передається підрядчику із загальної суми резерву/ у таких розмірах загальної вартості будівельно-монтажних робіт по об’єктному кошторису з урахуванням необхідних нарахувань, %:

1,5 - для всіх будов і споруд /у тому числі експериментальних/, крім житлових і громадських; 1 - для житлових і громадських будов і споруд /у тому числі експериментльних/, крім робіт по будівництву інженерних мереж і благоустрою /враховуючи озеленення/, на вартість яких у всіх випадках резерв нараховується у розмірі 1,5%; 3 - для реконструкції і технічного переозброєння об’єктів за робочими проектами /проектами/ на реконструкцію, технічне переозброєння та розширення діючих підприємств.


 



 

Об’єктивні кошториси складають на основі локальних кошторисів за всіма різновидами робіт, загальнобудівельні, внутрішні санітарно-технічні та електротехнічні /за видами/, монтажні й інші. Якщо по об’єкту є лише один вид робіт, об’єктний кошторис не складають, а роль об’єктного кошторису виконує локальний кошторис. Об’єктні кошторисні розрахунки, які об'єднують у зведений кошторисний розрахунок при двостадійному проектуванні /при одностадійному проектуванні - для об’єктів з тривалістю будівництва більше 2 років/, складають за формами об’єктних кошторисів на основі локаль­них кошторисних розрахунків на окремі види робіт. У ряді випадків, передбачених положеннями БНіП 1.02.01-85, кошторисна вартість будівництва об'єктів і робіт, визначена в об’ємних /локальних/ кошторисних розрахунках за укрупненими показниками вартості або за допомогою аналогів, підлягає уточненню в об’єктних кошторисах, які розробляють у процесі будівництва при одностадійному проектуванні або на стадії розробки робочої документації при двостадійному проектуванні. При цьому допускається збільшення вартості окремих об'єктів, відшкодовування якого відбувається замовником у межах загальної кошторисної вартості підприємства, споруди за зведеним кошторисним розрахунком до проекту за рахунок коштів на непередбачені роботи і витрати або за рахунок уточнення на основі робочих креслень кошторисної, вартості будівництва інших об'єктів, що входять до окладу підприємства або споруди.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лекція № 1. Передмова. Основи організації виробничого процесу

Склад виробничих процесів... Класифікація затрат робочого часу... Методи вивчення витрат робочого часу Вимір часу і засоби його запису...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок визначення витрат, що входять до зведених кошторисних розрахунків

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Лекція № 1. «Передмова. Основи організації виробничого процесу».
1. Задачі і принципи організації виробництва. 2. Загальна організація виробничого процесу на відкритих гірничих роботах. 3. Вибір раціонального режиму роботи гірн

Загальна організація виробничого процесу на відкритих гірничих роботах
Загальна теорія організації виробництва на кар'єрах може бути представлена з позиції: а) організації підприємства як виробничої системи, що розглядає принципи оптимального співвідношення м

Склад виробничих процесів
Виробничий процес – основа діяльності промислового підприємства. Його мета - виготовлення продукції, склад, кількість і якість якої визначаються виробничою програмою підприємства. Виробничий процес

Лекція № 3. «Нормування праці на гірничих підприємствах».
1. Методи встановлення норм праці. 2. Особливості визначення норм праці на технологічних процесах. 1. Метод

Доповнення до вищенаведеного матеріалу
Під технічно обґрунтованою нормою витрат праці розуміється встановлюване для певних організаційно-технічних умов час на виконання даної роботи (операції) виходячи з раціонального використання вироб

Принципи й методи нормування праці
Принципи й методи нормування праці визначаються конкретними способами вивчення й встановлення необхідних витрат робочого часу для виробництва продукції або виконання певної роботи. Основни

Методи технічного нормування (аналітичний та сумарний) й види норм
Аналітичний метод передбачає попереднє розчленовування нормованої операції на складові її технологічні й трудові елементи, їх ретельний аналіз, проектування раціональних умов і методів виконання ци

Особливості визначення норм праці на технологічних процесах в кар’єрі.
Види й характеристика норм праці Вихідною базою для встановлення норм виробітку, норм, обслуговування й нормативів чисельності є норма штучного часу Тш.ч:

Оплата праці інженерно-технічних працівників і службовців на гірничому підприємстві.
4. Преміювання працівників. Персонал підприємства ─ це сукупність постійних працівників, які отримали необхідну професій

Ринкові чинники формування заробітної плати.
1. Змінапопиту і пропозиції на ринку праці залежить від зміни попиту і пропозиції на товари, що випускаються за участю цього ресурсу. Зниження попиту на товари призводить до

Колективна оплата праці
В умовах переходу до ринкових відносин застосування колективних (бригадних) форм організації праці потребує зваженого диференційованого підходу, оскільки методи розподілу колективного заробітку

Доплати і надбавки до заробітної плати.
Доплати і надбавки ─ це законодавчо гарантовані або нормативно обумовлені (постановами Уряду, угодами, колективними договорами, контрактами) виплати працівникам понад їх основну заробітну пла

Доплати, що використовуються в певних сферах діяльності.
Доплати першої групи мають компенсаційний характер: за роботу в понаднормовий час; за скорочений час роботи підліткам до 18 років; при переведенні на нижчеоплачувану роботу за виробничої необхіднос

Перелік доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів, що мають міжгалузевий характер
Доплати і надбавки Розмір доплат і надбавок Доплати За сумісництво професій (посад) Максимальними

Оплата праці інженерно-технічних працівників і службовців на гірничому підприємстві.
Оплата праці цих працівників проводиться по різновиду погодинно-преміальної системи. Вона називається системою посадових місячних окладів. Рівень прямої заробітної плати встановлюється шта

Структура системи преміювання робітників
Перша схема Показник преміювання робітників для оцінки праці робітників Розмір премії в абсолютному або відносному вигляді

Структура системи преміювання керівників, спеціалістів, технічних службовців
Найменування категорії працівників або структурного підрозділу Показники основних умов преміювання Основні (оціночні) показники премію

Технологія відкритого способу
Відкрита розробка родовища включає наступні основні етапи робіт: - підготовку поверхні частини кар'єру, призначеної для гірничо-капітальних робіт; - осушення родовища й огородженн

Технологія виробничих процесів
1. Підготовка гірських порід до вилучення полягає в відбійці й розпушуванні скельних порід, яка здійснюється за допомогою підривних робіт. У м'яких породах (наносах), наприклад на глиняних родовища

Правове забезпечення підземного будівництва
  Нормативи являють собою вимоги й кількісні показники, розроблені у встановленому порядку, що й мають правове значення. Вони покликані забезпечити високу якість і економічніст

Організаційно-технологічні схеми підземного будівництва
Порядок виконання основних і допоміжних процесів, ув'язаний у часі й просторі, характеризують організаційно-технологічною схемою будівництва. При будівництві підземного спорудження

Організація виробництва в підготовчий період
Основою діяльності кожного підприємства являється виробничий процес, кінцева ціль якого – випуск продукції у відповідності з народногосподарським планом. Виробничий процес – це процес прац

Забезпечення підприємства основними матеріальними ресурсами і обладнанням.
Важливим чинником розвитку та інтенсифікації виробництва є стабільна забезпеченість підприємства матеріальними ресурсами та їх раціональне використання. З переходом до ринкових умов докорінно зміню

Забезпечення підприємства трудовими ресурсами.
Кадровий потенціал підприємства відіграє провідну роль у вирішенні науково-технічних, організаційних та економічних завдань щодо виконання поставлених результатів господарювання. Рівень забезпеченн

Фінансові ресурси гірничого виробництва.
Видобування залізної руди пов’язане із понесенням великих економічних витрат, крім цього видобування залізної руди породжує значні екологічні проблеми. Формування собівартості продукції, щ

Організація підривних робіт
Підривні роботи виконуються у відповідності до Єдиних правил безпеки при підривних роботах. При проведенні масових вибухів складається типовий проект БВР. На кожний окремий масовий вибух складаєтьс

Організація виймально-навантажувальних робіт
Виймання й навантаження гірських порід - один з основних процесів по видобутку корисних копалин на кар'єрах. На виймально-навантажувальні роботи доводиться 20-25% усіх експлуат

Організація виймально-навантажувальних робіт
Виймання й навантаження гірських порід - один з основних процесів по видобутку корисних копалин на кар'єрах. На виймально-навантажувальні роботи доводиться 20-25% усіх експлуат

Організація відвальних і складувальних робіт
Організація відвальних робіт, робіт на перевантажувальних й усереднювальних складах корисної копалини й некондиційних руд займає особливе місце на кар'єрах. По своєму змісту ці роботи однотипні й п

Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи

Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи

Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи

Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи

Організація формування технологічних схем та рудопотоків.
В умовах ринкової економіки метою кожного промислового виробництва є одержання максимально можливого прибутку. На величину прибутку суб'єкта, що господарює, впливають фактори, пов'язані з його виро

ПОТОЧНЕ УСЕРЕДНЕННЯ ЯКОСТІ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Вибійне усереднення якості корисної копалини здійснюється в основному при вийманні. Валове виймання, хоча й веде до усереднення, обумовлює змішування різних типосортів копалини й погіршення його як

Шляхи підвищення ефективності організації виробничого процесу та окремих технологічних процесів.
1. Технологічні процеси як економічні об'єкти. 2. Технологічне оснащення, робочий час, виробничий цикл, типи виробництва. 3. Технологічний процес

ДОПОВНЕННЯ до 6 питаня
Під якістю будь-якої продукції, в тому числі окремих технологічних процесів, обладнання, технологічних ліній, продукту, що виробляється розуміють сукупність показників, що обумовлюють придатність о

ДОПОВНЕННЯ до 6 питаня
Під якістю будь-якої продукції, в тому числі окремих технологічних процесів, обладнання, технологічних ліній, продукту, що виробляється розуміють сукупність показників, що обумовлюють придатність о

Основні завдання оперативно-диспетчерського планування й управління.
До основних завдань оптимального планування й оперативно-диспетчерського керування гірничотранспортними роботами на кар'єрах відноситься: планування обсягів сировини, що видобувається в окремих екс

Принципи формалізації технологічних завдань гірничого виробництва для вирішення на ЕОМ
Оперативне керування й поточне планування гірничого виробництва на кар'єрах полягає в вирішенні ряду різноманітних завдань і виборі оптимального варіанта. Очевидно, що для досягнення потрібної швид

Шляхи підвищення ефективності роботи диспетчерської служби в кар’єрі.
Отже, диспетчеризація гірничотранспортного процесу є найважливішою складовою частиною управління виробництвом гірничих робіт на гірничодобувних підприємствах завдяки значимості розв'язуваних при ць

Проектування надземних споруд та роботу на поверхні кар’єру
Проектування надземних споруд та роботу на поверхні кар’єру несе за собою важкий характер пов’язаний з організацією робіт. При плануванні (проектуванні) гірничих робіт прямі затрати, в сво

Оптимізація термінів проведення гірничих виробок та оптимізація вартості гірничих робіт.
Нормативи являють собою вимоги й кількісні показники розроблені у встановленому порядку, що й мають правове значення. Вони покликані на забезпечення високої якості і економічності проектних рішень.

ПЕРЕДМОВА Роль і місце планування в управлінні підприємством
Процес управління підприємством складається з багатьох функцій. До них відносяться: планування; організація; координація і регулювання; облік, контроль і аналіз; активізація і стимулювання. Функції

Суть об’єктів і предмету планування на підприємстві
Об’єктом планування на підприємстві є його діяльність, під якою розуміють виконання ним своїх функцій. До основних видів діяльності підприємства відносять: 1. Господарська діяльність

Принципи і методи планування
Планування повинне базуватись на визначених принципах, дотримання яких забезпечує виконання його функцій і завдань. Загальні принципи планування вперше були сформульовані А. Файолем а потім доповне

Форми планування і види планів
За змістом і формою прояву розрізняють такі види (форми) планування і види планів. 1.З точки зору обов’язковості планових завдань розрізняють директивне й індикативне планування. Ди

Організація внутрішньофірмового планування
План підприємства за своїм змістом представляє собою сукупність взаємопов’язаних заходів з підвищення прибутку за рахунок збільшення ефективності використання всіх застосовуваних ресурсів і реаліза

Виробниче планування на підприємстві гірничорудної галузі промисловості
План виробництва й реалізації продукції, як для промислового, так і для видобувного підприємства визначає його виробничу програму і є провідним розділом у плануванні діяльності. План виробництва й

Виробнича програма ГІРНИЧОДОБУВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
При плануванні виробничої програми використовують такі матеріали: 1) перспективний план виробництва продукції і послуг; 2) прогноз потреби у продукції підприємства, який складається на під

План економічного й соціального розвитку підприємства, його структура й порядок розробки
Конкретною формою поточного планування гірничозбагачувальних комбінатів є річний план економічного й соціального розвитку. Він являє собою розгорнуту програму виробничої, господарської й соціальної

Система показників плану й оцінка роботи підприємства
Кількісні показники характеризують екстенсивну сторону виробництва, його масштаби, обсяги, величину завдань, розміри, пропорції й зв'язки між підприємствами, цехами, дільницями. Якісні показники ха

Продовження 7
Розділ плану Зміст розділу     Собівартість, прибуток і рентабельність виробництва     Фонди економічног

Нт= Нб ку Пт/100
де Нт-надбавка (знижка) за темп зниження (росту) товарної продукції, грн.; ку- коефіцієнт, що враховує питому вагу умовно-постійних витрат у фонді заробітної плати, частки од.; Пт - -при

A. особливості планування матеріально-технічного постачання на гірничо-збагачувальних підприємствах
Вихідними даними для розрахунків плану матеріально-технічного постачання слугує виробнича програма, план технічного розвитку й організації виробництва, план капітального будівництва, а також нормат

Приклади розрахунку матеріальних ресурсів для окремих потреб виробничо-господарської діяльності гірничодобувного підприємства
Потреба підприємства у матеріальних ресурсах має орієнтуватися на відповідних розрахунках за такими видами їх споживання: 1) основне виробництво; 2) капітальне будівництво;

Дослідження ринку матеріально-сировинних ресурсів та вибір постачальника
Вивчення ринку сировини і матеріалів припускає збір, обробку, аналіз і оцінку інформації про потенційних постачальників, асортимент матеріальних ресурсів, про ціни на сировину, матеріали, паливо і

Оптимізація обсягів запасів матеріально-технічних ресурсів
Залежно від системи забезпечення й особливостей руху матеріальних ресурсів від постачальників до споживачів розрізняють транзитну та складську форми МТЗ. Транзитна форма займає значну част

ВСТУПНА ЧАСТИНА
План за собівартістю, прибутку й рентабельності складається з наступних підрозділів (розрахунків): розрахунки зниження собівартості продукції за рахунок впливу техніко-економічних факторів; калькул

Плану собівартості продукції
Метою розробки плану із собівартості продукції є визначення планових, економічно обґрунтованих загальних витрат на виробництво запланованих обсягів продукції. У процесі планування собівартості вирі

Планування собівартості реалізованої продукції
Планування собівартості продукції (калькулювання) – це розрахунок затрат в грошовій формі, що приходяться на одиницю продукції чи на об’єм виконуваних робіт у розрізі статей калькуляції. Визначення

Кошторису
Розглянемо методику розрахунку калькуляційних статей прямих витрат та складання зведеного кошторису. Витрати за статтею «Прямі матеріальні витрати» включаються безпосередньо до собівартост

Планування собівартості продукції в гірничій галузі промисловості
Планування собівартості промислової продукції в гірничій промисловості проводиться по роках з розбивкою по кварталах і місяцям. Планова собівартість визначається шляхом техніко-економічних розрахун

Планування прибутковості підприємства
Узагальнюючими фінансовими показниками діяльності під­приємства є валовий і чистий прибуток. Процедура розрахунку валового та чистого прибутку у плановому періоді містить визначення таких

Планування потреби у фінансових ресурсах
У процесі фінансового планування визначаються майбутні фінансові потреби: коли і які саме кошти будуть потрібні підприємству у плановому періоді. Необхідно розрізняти потреби в основному й

Основи обліку й аналізу виробничо-господарської діяльності гірничодобувного підприємства
Для управління виробничо-господарською діяльністю підприємств створена єдина система народногосподарського обліку. Під обліком розуміють цифрову характеристику кількісної і якісної сторін розвитку

План організаційно-технічного розвитку підприємства
Планування організаційно-технічного розвитку - це комплекс заходів щодо підвищення технічного рівня, організації управління виробництвом й працею, поліпшення використання діючого парку устаткування

Та показники оцінки їх ефективності
Планування організаційно-технічного розвитку підприємства проводиться в декілька етапів: - визначаються головні завдання на плановий період, проводиться комплексний аналіз технічного й орг

Економічна ефективність оновлення продукції та вибір оптимального варіанта технологічного процесу
Економічна ефективність від впровадження нової або оновленої продукції на рівні підприємства визначається за такими узагальнюючими показниками: строком окупності капітальних витрат на нову або моде

Виробнича інфраструктура та планування діяльності її підрозділів
Результативність господарської діяльності підприємства визначається рівнем організації не тільки основних виробничих процесів. Все більшого значення набувають проблеми раціональної організації допо

Система технічного обслуговування
Для виконання функцій технічного обслуговування на підприємстві створюється ряд цехів і господарств, які безпосередньо не беруть участі у створенні продукції, тобто у виробництві. Для більшості під

Сутність соціальної діяльності підприємства
Процес планування діяльністю підприємства охоплює не тільки планування основної виробничої діяльності та ресурсного забезпечення виробництва, а і соціальний розвиток трудового колективу, планування

План соціальної діяльності підприємства
Методичні основи соціального планування тісно пов'язана з методикою планування основного виробництва та ресурсного забезпечення підприємства. Між тим, плануванню соціальної діяльності підприємства

Вдосконалення соціальної демографічної структури трудового колективу
В цьому розділі плану приводять узагальнену характеристику трудового колективу, а також передбачають заходи, щодо покращення професійно-кваліфікаційної структури трудового колективу, скорочення

Вдосконалення соціальної демографічної структури трудового колективу
В цьому розділі плану приводять узагальнену характеристику трудового колективу, а також передбачають заходи, щодо покращення професійно-кваліфікаційної структури трудового колективу, скорочення

Вдосконалення форм оплати праці поліпшення житлово-побутових та соціально-культурних умов працівників
Основою цього розділу плану соціальної діяльності підприємства є розробка заходів по збільшенню рівня заробітної плати працівників та встановлення пропорцій в рівнях заробітної плати для різних кат

Підвищення трудової та соціальної активності працівників
Головним завданням цього розділу є визначення напрямків удосконалення виховної роботи в трудовому колективі підприємства, та створення умов для підвищення трудової та соціальної актив­ності прац

Природоохоронна діяльність підприємства
Метою природоохоронної діяльності підприємств є забезпечення сприятливих екологічних умов життєдіяльності суспільства шляхом посилення ресурсовідновлювального потенціалу природи, раціонального спож

ОПЕРАТИВНО-ВИРОБНИЧЕ ПЛАНУВАННЯ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА
Оперативно-виробниче планування є завершальною ланкою планової роботи на гірничому підприємстві - продовженням і конкретизацією завдань річного плану. Воно полягає в розробці на основі річних плані

Кошторисна вартість будівельних і будівельно-монтажних робіт, їх склад і структура
За умов дії закону вартості і функціонування товарно-грошових відносин величину суспільно необхідних затрат праці визначає економічна категорія, яка має назву "кошторисна вартість будівництва&

Прямі витрати у кошторисній вартості будівельно-монтажних робіт
Прямі витрати безпосередньо пов’язані з виробництвом конкретних видів робіт, конструктивних елементів і частин будов і споруд, передбачених проектом. їх величина визначається "прямим розрахунк

Будівельно-монтажних робіт
У кошторисній вартості крім прямих витрат на виконання будівель­но-монтажних робіт враховані витрати, що пов’язані з управлінням будівництвом, організацією будівельного виробництва і обслуговування

Кошторисні ціни на обладнання, меблі та інвентар
При визначенні, кошторисної вартості будівництва підприємств, будов і споруд обладнання, передбачене проектом будівництва, класифікують залежно від його призначення, конструктивних елементів, умов

Призначення і склад кошторисної документації.
Кошторисна документація є складовою робочого проекту і служить для визначення кошторисної вартості будівництва. Таку кошторисну документацію складають для визначення кошторисної вартості будівництв

Кошторисна документація на загальношахтні витрати
Для визначення загальношахтних витрат, пов’язаних з експлуатацією обслуговуючих гірничопрохідницькі роботи комплексів, складаються такі кошторисні розрахунки і вихідні дані до них: пояснюв

Локальні кошториси /кошторисні розрахунки/ на придбання і монтаж обладнання
До обладнання належать технічні засоби, вироби і механізми, що виробляють продукцію, і супутні їм, котрі заводи-виготовлювачі випускають у закінченій формі і що не вимагають переробки і доробки.

Виділення нормативної умовно-чистої продукції /НУЧП/, нормативної трудомісткості й кошторисної заробітної плати у кошторисній документації
Показники нормативної умовно-чистої продукції, нормативної трудомісткості й кошторисної заробітної плати визначають у кошторисній документації будов для використання при плануванні та організації п

Принципи економічної оцінки проектних рішень
Економічність будівництва і експлуатації різних промислових (гірничодобувних) підприємств і окремих цехів, енергетичних і транспортних споруд, житлових, цивільних і громадських будов закладається Н

Техніко-економічні показники оцінки економічності проектних рішень
Систему показників, за допомогою яких оцінюється економічність проектних рішень, поділяють на будівельні та експлуатаційні. До будівельних показників, які найчастіше застосовують для оцінк

Критерії економічної ефективності капітальних вкладень
На даний час у зв’язку з приватизацією державного майна і виявленням різноманітних форм власності відпала необхідність оцінювати ефективність капітальних вкладень і порівнювати варіанти рішень, що

Економічна оцінка і критерії вибору варіантів проектних рішень
Порівняльна економічна ефективність за варіантами базується на методі строку окупності додаткових капітальних вкладень а урахуванням нових підходів до визначення нормативного коефіцієнта економічно

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги