Для проведення занять з навчального предмета БУДОВА, ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ВІЙСЬКОВИЙ РЕМОНТ

ГВАРДІЙСЬКИЙ ОРДЕНА ЧЕРВОНОЇ ЗІРКИ ФАКУЛЬТЕТ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ІМЕНІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ "ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

Для проведення занять з навчального предмета

БУДОВА, ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ВІЙСЬКОВИЙ РЕМОНТ

АВТОМОБІЛЬНОЇ ТЕХНІКИ"

Тема № 1. Загальний устрій військової автомобільної техніки


МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

Для проведення занять з студентами 3 курсу зі спеціальності

«Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів»

 

Тема № 1. Загальний устрій військової автомобільної техніки.

 

 

Додаток 2.

 

Дидактичний матеріал для проведення заняття №1.

1. Використання автомобільної техніки у ЗС України. Розвиток автомобілебудування в країні. Автомобільна техніка в умовах постійної зростаючої швидкоплинності та маневреності ведення бойових дій залишається…

Позначення моделей автомобілів

Усім заводам були виділені групи цифр для позначення моделей, так Горьківський автомобільний завод ГАЗ мав діапазон цифр до 99, ЗІЛ – від 100 до… Друга цифра дає змогу розрізняти автомобілі за їх призначенням або…  

Автомобілі багатоцільового призначення

Всі вони повноприводні, мають шини з регульованим тиском повітря, гідропідсилювачі рульового керування, засоби пуску двигуна при низьких… Типи автомобілів визначають базові моделі (марки) на основі яких створюються… Основними базовими моделями є : УАЗ-469, УрАЛ-375Д, КамАЗ-4310, ГАЗ-66, УрАЛ-4320, КрАЗ-260, ЗІЛ-131, КрАЗ-255Б,…

Багатовісьові важкі колісні тягачі.

Випускає їх Мінський автозавод. До цього типу належать МАЗ-547, МАЗ-7810, МАЗ-70101. З 1976 року завод випускає модель МАЗ-7310, яка має двомісні кабіни і кузов у вигляді бортової платформи.

Гусеничні тягачі.

Зміна характеру операції воєнних дій потребувала створення нових, більш універсальних машин, і армійські тягачі з 60 –х років почали замінювати багатоцільовими тягачами .

Гусеничні транспортери - тягачі.

Серед цього типу машин можна виділити:

- транспортні тягачі легкі МТ-Л, МТ-ЛБ;

- середні МТ-С;

- важкі МТ-Т.

МТ-Л і МТ-ЛБ належать до кращих зразків сучасних транспортних тягачів і перевершують закордонні аналоги з таких показників: прохідність, коефіцієнт вантажопідйомності, плавність ходу, подолання водних перешкод і т.і.

За створення цих машин головний конструктор ХТЗ Білоусов П.Ф. і представник в/ч 52694 відзначені державними преміями.

Тягачі мають високу швидкість – 60 км/год, а з ходу долають водні перешкоди, працюють на місцевості, зараженій ОР. Крім того, вони мають високу питому потужність (20 к.с./т), раціональну конструкцію підвіски, механізмів передач, та повороту.

Гусеничні транспортери.

В армії України на озброєнні перебувають ГТ-С, ГТ-СМ, ГТ-МУ і дволанковий Т-10, ДТ-20, ДТ-30 – це активні гусеничні поїзди з двох і більше ланок, між якими встановлений гідравлічний механізм повороту, що забезпечує складання ланок при повертанні, а за рахунок цього, на гусеницях реалізується велика сила тяги, забезпечуючи прохідність машин у важких дорожніх умовах.

Базові колісні та гусеничні шасі.

Представникам цього типу є вибір БАЗ-5937, БАЗ-6944, МАЗ-547, МТ-У, МТ-ЛБУ. Базове шасі МАЗ-547А з колісною формулою 12х12 випускалося для особливого… Вимоги, які пред’являються до військової автомобільної техніки

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КамАЗ -4310

Маса перевезеного вантажу, кг 6000 7000 Маса спорядженого автомобіля *, кг 8715 8200 Повна маса автомобіля**, кг 15100 15530

ОРГАНИ КЕРУВАННЯ ТА КОНТРОЛЬНО-ВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИЛАДИ

 

КамАЗ 4310

   

Блоки контрольних ламп

У блоках є резервні лампи 6 і 7.   Клавішні перемикачі й вимикачі: