рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Процедура публічного захисту магістерської роботи

Процедура публічного захисту магістерської роботи - раздел Образование, Методичні вказівки: Основи державної атестації випускників вищих навчальних заходів україни Завершену Магістерську Роботу Студенту Необхідно Подати На Кафедру За Тиждень...

Завершену магістерську роботу студенту необхідно подати на кафедру за тиждень до захисту в паперовому та електронному вигляді (в форматі .doc, .rtf, .rar, .zip на дискеті 3.5” або СD); презентацію - не пізніше, ніж за 2 дні до захисту в паперовому та електронному вигляді у форматі .pts (презентація MS PowerPoint). Електронна версія завершеної магістерської роботи додається до паперової при здачі роботи до архіву університету.

Перед захистом студент зобов'язаний ознайомитися з відгуком і рецензією, проаналізувати їх та підготувати відповіді на зауваження.

Студентові належить добре підготуватися до захисту, докладно обміркувати свій виступ і скласти тези, дібрати необхідний ілюстративний матеріал.

Розглянемо схему підготовки виступу слухача та деякі вимоги щодо його змісту. Обов'язково слід визначити стрижневу ідею виступу, яка найбільш повно і точно відображує суть дослідження, розкриває зміст, наукову новину та практичну цінність роботи, питання, винесені на захист. Правильно сформульована стрижнева ідея надзвичайно важлива, оскільки виконує функції сполучної ланки всього виступу.

Велике значення має вступна частина повідомлення. Її виразність та конструктивність чи навпаки, не конструктивність значно впливає на подальше сприйняття доповіді.

Не рекомендується наводити у виступі дуже багато відомостей. Потрібен тільки той матеріал, який є необхідним для того, щоб передати стрижневу ідею. Важливо висвітлити у виступі основні моделі і методи управління проектами та програмами, якими користувався слухач у ході роботи. Слід враховувати, що велика кількість цифрових даних погано сприймається більшістю людей.

Щодо заключної частини, узагальнюючих висновків, то їх переконливість, як і правильно побудований вступ, сприятимуть створенню доброго враження про студента та його роботу. Треба пам'ятати, що ефективність заключної частини буде досягнута тільки тоді, коли доповідач не порушить відведений йому регламент. Рекомендується підготувати скорочений варіант доповіді, щоб бути впевненим, що залишається час на висновки.

Виступ доцільно підготувати в письмовій формі, хоч при захисті його читати вважається не доцільно. Рекомендується мати письмовий текст виступу та висновків під час захисту. Якщо студент буде виступати, не дотримуючись письмового тексту, йому доцільно виписати ключові фрази і ретельно відпрацювати їх. Висновки припустимо у разі необхідності зачитати. Після підготовки до виступу доцільно влаштувати репетицію.

Ступінь готовності до виступу на засіданні ДЕК можна перевірити, спробувавши відповісти на такі запитання:

Чи існує стрижнева ідея і чи відображає вона суть питання?

Яке враження вступна частина може справити на аудиторію?

Наскільки легко сприймаються фактичні дані?

Чи є наочними ілюстрації?

Чи переконливі висновки?

Чи правильно розподілено час?

Захист магістерської роботи проходить на засіданні Державної екзамена­ційної комісії (ДЕК). Перед початком захисту магістерських робіт в ДЕК випускаючою кафедрою подаються такі документи:

- довідка деканату факультету (навчального відділу) про виконання студентами навчального плану і про отримані ними оцінки (рейтинг);

- відзив наукового керівника;

- рецензія на магістерську роботу;

- автореферат магістерської роботи;

- магістерська робота;

- документ, що відображає впровадження результатів роботи, якщо таке є.

Державній екзаменаційній комісії можуть бути подані також інші матеріа­ли, що характеризують наукову і практичну цінність виконаної магістерської роботи –друковані статті за темою роботи, тези доповідей, довідки про апробацію та інше.

До захисту не допускаються студенти, які не виконали навчальної програми і на момент подання роботи до захисту мають академічної заборгованості.

Дата захисту визначається графіком засідань державних екзаменаційних комісій, що затверджується адміністрацією і доводиться до відома голів, членів ДЕК, слухачів.

Захист проходить в обстановці високої вимогливості, принциповості, до­тримання наукової етики. Ґрунтовному аналізу повинні піддаватися достовір­ність усіх висновків та рекомендацій наукового і практичного характеру, які містяться в роботі.

Засідання ДЕК для захисту магістерської роботи складається з таких послідовних етапів:

- представлення магістранта та його роботи секретарем ДЕК;

- наукове повідомлення автора;

- відповіді на запитання членів ДЕК і присутніх;

- виступ керівника, або оголошення відзиву керівника магістерської роботи;

- оголошення рецензії;

- відповіді на зауваження керівника та рецензентів;

- публічне обговорення магістерської роботи за участю членів ДЕК і присутніх;

- прикінцеве слово здобувача, за необхідністю;

- підбиття, наприкінці денної роботи ДЕК, підсумків захисту магістерських робіт і проголошення оцінок, які отримали студенти.

Засідання Державної екзаменаційної комісії проводиться під керівництвом голови ДЕК, або, у разі його відсутності, - заступника голови.

Секретар ДЕК на засіданні, після відкриття засідання головуючим, оголошує назву магістерської роботи, прі­звище, ім’я та по батькові її автора, а також доповідає про наявність усіх мате­ріалів, тобто відгуку, рецензії, текстів публікацій (якщо вони є), виступів за те­мою роботи на наукових конференціях, симпозіумах, гуртках тощо. До відома присутніх доводиться також рівень успішності (рейтинг) магістранта.

Потім слово для повідомлення про основні положення дослідження надає­ться самому магістранту.

Виступ студента на відкритому засіданні Державної комісії має бути старанно підготовленим, стислим і містким. У ньому мають бути:

- чітко поставлена проблема;

- обґрунтування її актуальності;

- розкриття ступеня науковості розробки - визначення мети і завдань дослідження, експерименту, засобів її досягнення;

- відомості про структуру роботи;

- оцінка змісту зроблених автором узагальнень, висновків, конкретних рекомендацій, а також дані про доцільність їх впровадження.

Особливо важливим є те, щоб мовлення студента було ясним, граматично правильним, впевненим, що робить доповідь зрозумілою і переконливою. Мовлення студента має бути ще й виразним, що залежить від темпу, гнучкості та інтонації.

Враження від виступу різко погіршується, коли говорять квапливо, ковтаючи закінчення слів або дуже тихо і невиразно. Спокійна, некваплива манера викладання завжди імпонує слухачам.

Слід зважати також на вибір одягу, пози під час виступу, а також жестів, міміки, манер та інших зовнішніх форм поведінки. Елегантність, охайність в одязі сприяє прихильному ставленню до студента членів державної екзаменаційної комісії, а також усіх присутніх на захисті.

Не рекомендується подавати виступ у формі читання тексту доповіді.

Доповідь починається зі звернення: “Шановний пане голово!, Шановні члени Державної комісії! Панове!”. Під час доповіді необхідно звертати увагу членів комісії на демонстраційний матеріал, коротко пояснюючи його зміст, і на пропозиції та висновки, що є результатом магістерської роботи.

Свій виступ (до 15 хвилин) магістрант будує на основі завчасно підготовлених тез доповіді. У виступі він покликаний пока­зати високий рівень теоретичної підготовки, широку ерудицію, здібності логіч­но та виразно викласти найбільш суттєві результати проведеного дослідження.

Після завершення виступу магістрант відповідає на запитання. Члени ДЕК і присутні в усній формі можуть ставити запитання з проблем, яких торкнувся магістрант у роботі, методів дослідження, висновків тощо.

Після відповідей на запитання головуючий надає слово науковому керівнику. При відсутності на засіданні Державної екзаменаційної комісії наукового керівника секретар знайомить членів комісії та присутніх зі змістом відзиву на виконану роботу.

Після виступу керівника секретар оголошує рецензію і надає слово магістранту для відповіді на заува­ження та побажання, які містяться у виступі наукового керівника та у рецензії.

Після цього розпочинається публічне обговорення роботи, в якому мають право брати участь усі присутні на захисті.

Після завершення дискусії, за бажанням студента, йому може бути надано заключне слово.

На підставі рецензії та відгуку наукового керівника, результатів захисту магістерської роботи ДЕК приймає мотивоване рішення щодо оцінки знань кожного студента та присвоєння кваліфікації "керівник проектів та програм ". Визначальним критерієм оцінки є самостійність роботи, її творчий рівень, новизна, вміння студента використовувати набуті знання при аналізі сучасної соціально-політичної та економічної дійсності, аргументовано відстоювати свої погляди, переконання.

Секретарем ДЕК ведеться протокол захисту, заноситься оцінка до відомос­ті, що зберігається в університеті. Відомість підписується головою та членами ДЕК.

Студенти, які не захистили магістерську роботу, не мають права на отримання диплому магістра, вони отримують довідку про про­ходження магістерської програми.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Методичні вказівки: Основи державної атестації випускників вищих навчальних заходів україни

Київський національний університет будівництва і архітектури... Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова... Методичні вказівки для спеціальності Управління проектами...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Процедура публічного захисту магістерської роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Методичні вказівки
до написання магістерської роботи для спеціальності “Управління проектами” 8.000003     Київ - Миколаїв   Методичні вказ

Кваліфікаційні рівні та характеристики випускників
Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах України здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр. Контроль якості здобутої вищої освіти

Організація державної атестації магістрів
Здобуття кваліфікації фахівця того чи іншого рівня підтверджується державною атестацією. Державна атестація здійснюється державною екзаменаційною комісією (ДЕК) відповідно до вимог освітнь

Загальна процедура атестації
Для проведення державної атестації щорічно створюється державна екзаменаційна комісія. Її повноваження діють протягом календарного року, але збирається вона у визначені терміни для прийому державни

МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
Підготовка магістерської роботи з управління проектами та програмами повинна визначити вміння студента: - аналізувати і правильно оцінювати соціально-економічні процеси, які відбуваються в

ВИБІР І ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
Першим етапом підготовки магістерської роботи є вибір теми та її затвердження. Тематика магістерських робіт пропонується випускаючою кафедрою університету. Магістрант, порадившись з науковим керівн

ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ
Умовою якісного виконання магістерської роботи є ґрунтовне ознайомлення з літературою за обраною темою. Вивчення літератури є важливим напрямком роботи, який дає можливість слухачеві врахувати дося

КОНЦЕПЦІЯ, ПЛАН ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
Важливим елементом підготовки магістерської роботи є розробка студентом концепції дослідження, тобто свого розуміння суті обраної теми дослідження, її новизни та науково-практичного значення, визна

Структура, обсяг і зміст магістерської роботи
Обсяг основного тексту магістерської роботи 10-12 тисяч слів, що становить приблизно 90-100 сторінок комп'ютерного набору (формат аркуша А-4, 14-й кегель, 1,5 міжрядковий інтервал, текстовий редакт

Автореферат магістерської роботи
Магістерська робота супроводжується окремим авторефератом. Автореферат магістерської роботи друкується із обов'язковим заз­наченням вихідних відомостей про роботу і надається рецензенту та

Магістерська робота має оформлятися відповідно до встановлених вимог.
Текст друкується на одному боці стандартного аркуша А4 (210х297 мм). Розміри берегів: лівого - 3 см, правого - 1 см, верхнього - 2 см, нижнього – 2,5 см. Робота ну

РЕЦЕНЗУВАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
Завершена магістерська робота направляється на рецензію. Рецензента магістранту призначає кафедра. До рецензування залучаються відповідальні працівники органів державного управління і місцевого сам

ВІДГУК НА МАГІСТЕРСЬКУ РОБОТУ
Магістерська робота, підписана студентом, консультантами подається науковому керівникові, який після ознайомлення з нею і в разі схвалення підписує її і, додавши свій письмовий відгук, передає на к

Загальні питання захисту магістерської роботи
Дата захисту визначається графіком засідань ДЕК, що затверджується ректором університету і доводиться навчальним відділом до відома членів ДЕК, студентів. Списки студентів, допущених до за

ЗБЕРІГАННЯ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ
Магістерські роботи реєструються та зберігаються в архіві університету в паперовому вигляді, до якого додається електронна версія. Вони можуть бути видані студентам зі згоди наукового керівника дип

Додаток А. Приклад оформлення заяви на отримання теми роботи
  Завідувачу кафедри ________________ (П.І.Б. завідувача) __________________________________ __________________________________ (від кого - П. І. Б

Додаток Д. Оформлення сторінки тексту

Додаток З. Приклад оформлення рецензії на магістерську роботу
  РЕЦЕНЗІЯ на магістерську роботу студента _______________________________________________________ на тему: ________________________________________________

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
№ п/п Назва етапів магістерської роботи Термін виконання етапів проекту Примітка 1. Вивченн

Використана література
1. Бушуев С.Д., Морозов В.В. Управление закупками в проектах: В 2 т. / Украинская ассоциация управления проектами, УкрИНТЭИ. - К.: УкрИНТЭИ, 1999. Т.1. - 188 с.,Т.2. - 196 с 2. Воропаев В.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги