рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Оплата допомоги по тимчасовій непрацездатності

Оплата допомоги по тимчасовій непрацездатності - раздел Образование, Фінансовий облік Підставою Для Призначення Допомоги По Тимчасовій Непрацездатності Є Виданий В...

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий в установленому порядку лікарняний листок допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Не надають його якщо працівник захворів чи отримав травму вчиняючи злочин, внаслідок алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, лікувався за постановою суду, перебував під арештом чи проходи судову медичну експертизу.

Суму оплати лікарнянихвизначають виходячи із середньої заробітної плати. Щоб розрахувати середній заробіток працівника беруть оплату праці за останні 6 місяців роботи, що передували тимчасовій непрацездатності працівника. Якщо до моменту настання тимчасової непрацездатності працівник відпрацював меншу кількість місяців, то розрахунок середнього заробітку проводять із фактично відпрацьованого часу. Для розрахунку беруть фактично відпрацьовані дні (не календарні) за останні 6 місяців.

Не включаються такі види виплат для розрахунку середнього заробітку для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності:

· виплати за час, протягом якого працівник зберігав середній заробіток (виконання державних і громадських обов'язків, щорічні і додаткові відпустки, відрядження та інші);

· одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога);

· допомога по тимчасовій непрацездатності;

· інші виплати.

Перших п’ять робочих днів хвороби оплачує підприємство, інші ідуть за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Отже, для розрахунків лікарняних беруть оплату праці за останні 6 місяців роботи і фактично відпрацьовані дні, але слід врахувати, що розмір лікарняних залежить і від загального стажу роботи працівника (страхового стажу):

- стаж до 5 років нараховують 60% від середньої зарплати;

- стаж від 5 до 8 років - 80%;

- стаж більше 8 років – 100%.

Також 100% буде нараховуватися незалежно від стажу при таких умовах:

1) особа є потерпілою від аварії на ЧАЕС 1-4 категорії;

2) особа є ветераном війни або на неї поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

3) особа перебуває на лікарняному по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС.

Приклад. Працівник подав лікарняний лист з 13.03 по 20.03. За останні 6 місяців зарплата становила 10236,60 грн. і було фактично відпрацьовано 128 днів. Стаж робітника 7 років і 11 місяців.

1) визначаємо середньоденну зарплату

10236,60 /128=79,97 грн.

2) Визначаємо середньоденну зарплату із врахуванням стажу 79,97*0,8=63,98 грн.

3) Лікарняні становлять:

63,98 *5= 319,9 грн.

 

Утримання із зарплати можуть бути обов’язкові і за ініціативою підприємства.

Обов’язкові:

1. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010).

· для осіб, які працюють на умовах трудового договору – 3,6% від нарахованої заробітної плати;

· для держслужбовців – 6,1 %;

· для інвалідів підприємств УТОГ та УТОС 2,85%;

· на грошове забезпечення військовослужбовців – 2,6%;

· для осіб, які виконують роботу за договорами цивільно-правового характеру – 2,6%;

· з допомоги по тимчасовій непрацездатності – 2%.

2. Податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) (п.164.6 Податкового кодексу).

утримується у розмірі 15% від суми нарахованої заробітної плати, зменшеної на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга— сума, на яку платник податку з доходів фізичних осіб має право зменшити суму свого загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Місячний прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня 2011 р. затверджено в розмірі 941 грн., таким чином розмір заробітної плати, в межах якої особа має право на податкову соціальну пільгу, становить 1320 гривень.

Загальна пільга для платників, у яких дохід не перевищує граничного розміру доходу, з 1 січня 2011 року становить 50 % прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 1 січня 2011 р., тобто 470 грн. 50 коп.

Для тих, хто утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, застосовується загальна пільга, кратна кількості дітей. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток граничної суми для надання податкової соціальної пільги та відповідної кількості дітей ( наприклад: 1320 грн. * 2).

На 150 % суми загальної пільги (705 грн.75 коп.) мають право такі платники : одинока матір (батько), вдова (вдівець) або опікун, піклувальник - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років; хто утримує дитину-інваліда - у розрахунку на кожну таку дитину-інваліда віком до 18 років; є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв’язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом; є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства; є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів; є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»(наприклад, афганці)

На 200-відсоткову пільгу (941 грн.) претендують: Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці або повні кавалери ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу»; учасники бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; колишні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особою, визнаною репресованою чи реабілітованою; особи, які були насильно вивезені з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками; особи, які перебували на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

У разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір. Але якщо особа утримує двох і більше дітей до 18-ти років, у тому числі дитину-інваліда (дітей-інвалідів), то на дітей-інвалідів надається пільга в розмірі 150 відсотків від основної пільги і одночасно на інших дітей — 100 відсотків від основної пільги.

Пільгу застосовуватимуть за одним місцем роботи на підставі поданої платником податку заяви разом з підтверджуючими документами (крім державних службовців, які можуть не подавати заяви, але зобов’язані надати підтверджуючі документи).

До обов’язкових утримань також належать утримання за рішенням суду на користь юридичної і фізичної осіб.

Утримання за ініціативою підприємства:

1. погашення не витраченого і своєчасно не повернутого авансу виданого на службове відрядження, господарські потреби;

2. При звільненні працівника до закінчення його робочого року за рахунок якого він уже отримав відпустку;

3. При відшкодуванні шкоди завданої з вини працівника підприємству 1% від зарплати.

Загальний розмір всіх утримань не може перевищувати 50% зарплати, яка належить працівникові. В окремих випадках (при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей) розмір утримань не може перевищувати 30%.

 

Заробітна плата працівникам і службовцям, згідно із законодавством про працю, виплачується в строки встановлені колективним договором. Застосовується авансовий та без авансовий порядок розрахунків за заробітною платою. Аванс виплачується за першу половину місяця у розмірі 40 або 50 % окладу. В кінці місяця розраховують заробітну плату за другу половину місяця.

Узагальнення інформації про розрахунки з персоналом, який належить як до облікового, так і до необлікового складу підприємства, — з оплати праці (за всіма видами заробітної плати, премій, допомог тощо), а також розрахунки за неодержану персоналом у встановлений термін суму з оплати праці (розрахунки з депонентами) ведеться на рахунку 66 «Розрахунки з оплати праці». Це рахунок пасивний (актив­но-пасивний), балансовий, основний, розрахунковий.

За кредитом рахунка 66 «Розрахунки з оплати праці» відображаються нарахо­вана працівникам підприємства основна та додаткова заробітна плата, премії, до­помога з тимчасової непрацездатності, інші нарахування, за дебетом — виплата за­робітної плати, премій, допомоги тощо, а також суми утриманих податків, платежів за виконавчими документами, вартість одержаних матеріалів, продукції та товарів у рахунок заробітної плати та інші утримання із сум оплати праці персоналу.

Рахунок 66 «Розрахунки з оплати праці» має субрахунки:

• 661 «Розрахунки за заробітною платою»;

• 662 «Розрахунки з депонентами».

Нараховані, але не одержані персоналом у встановлений термін суми з оплати праці відображаються на субрахунку 662 «Розрахунки з депонентами».

Аналітичний облік розрахунків з персоналом ведеться по кожному працівникові, видам виплат та утримань у «Розрахунково-платіжній відомості» (ф. № П-49) або у «Книзі обліку розрахунків з оплати праці» (ф. № 44). Розрахунково-платіжні відомості складають по окремих структурних підрозділах. У них фіксують усіх працівників підрозділів, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, І табельного номера, професії, посади і розряду, сальдо по розрахунках на початок І місяця за підприємством чи за працівником. Ці дані переносять із розрахунково-платіжної відомості за минулий місяць.

В окремих графах розділу «Нараховано» зазначають суми нарахованої основної та додаткової заробітної плати за її видами. Підставою для запису є табель обліку робочого часу, накопичувальні відомості обліку роботи вантажного автотранспорту, накопичувальні відомості використання машинно-тракторного парку, розрахунки заробітної плати працівникам тваринництва тощо. Дані про нараховані суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності й пологах премій та інші нарахування у Розрахунково-платіжну відомість записують із розрахунків по заробітній платі, листків непрацездатності тощо. Після розрахунку нарахованої за місяць оплати визначають суму за графою «Всього належить». Для цього до суми, нарахованої за звітний місяць, додають (або віднімають) суму заборгованості на початок місяця.

У розділі «Утримано і виплачено» в окремих графах записують видану із каси заробітну плату за другу половину минулого місяця та аванс у рахунок заробітку за першу половину поточного місяця. Підставою для цих записів є платіжні відомості та звіти касира. Аванси нараховують у розмірі 40-50 % від заробітку.

Із заробітної плати персоналу підприємства утримують податок із доходів фі­зичних осіб та єдиний соціальний внесок. Можуть бути здійснені й інші утримання: за виконавчими листами, профспілкових внесків, за заявами працівників та ін. Піс­ля цього визначають загальну суму утримань, залишок заборгованості підприємства перед працівниками на кінець місяця та суму, яка належить до видачі. Для видачі з каси сум, які належать працюючим, складають Платіжні відомості(ф. № П-53).

До розрахунково-платіжних відомостей не включають виплати, що не входять у фонд оплати праці і заробітну плату працівників при підрахунку її середніх роз­мірів, а також сум, що не обкладаються податком на доходи фізичних осіб (одно­разова допомога, добові при службових відрядженнях, допомога при народженні дитини, допомога на поховання тощо). Ці суми виплачують за окремими платіжни­ми відомостями або видатковими касовими ордерами.

Виплату заробітної плати, премій за платіжними відомостями можна здійсню­вати протягом трьох робочих днів. Суму не виданої заборгованості здають у банк у день закриття платіжної відомості. Касир навпроти прізвища працівника, котрий не одержав заробітної плати, на місці його підпису ставить відмітку «Депоновано» й складає реєстр депонованих сум.

Для аналітичного обліку не виданої працівникам заробітної плати викорис­товують Книгу обліку розрахунків з депонентами(ф. № 10.2.2 с.-г.), де по кож­ному працівникові окремим рядком записують його табельний номер, прізвище, ім'я, по батькові, дату, суму заборгованості, а також роблять відмітку про видачу суми протягом року або перерахування в бюджет по закінченні терміну позовної давності щодо цих сум.

Замість розрахунково-платіжних відомостей можна використовувати Книгу обліку розрахунків з оплати праці (ф. № 44), у якій дані записують як за кожний місяць окремо, так і за кілька місяців у двох варіантах. За першим варіантом після запису на першому аркуші прізвищ працівників залишають чистими стільки ар­кушів, на скільки місяців розрахована книга. У цьому разі прізвища щомісяця не переписують і книгу використовують як оборотну відомість. За другим варіантом після запису кожного працівника залишають стільки рядків, на скільки місяців роз­рахована книга. Для видачі з каси сум, які належать персоналу, на підставі записів у книзі складають платіжні відомості.

1.Кореспонденція рахунків по кредиту рахунку 66:

· Д-т 23 К-т 661 - нарахована зарплата працівникам основного виробництва;

· Д-т 91 К-т 661 — нарахована зарплата інженерно-технічним працівникам;

· Д-т 92 К-т 661 — нарахована зарплата адміністративному персоналу;

· Д-т 93 К-т 661 - нарахована зарплата працівникам зайнятим збутом продукції;

· Д-т 24 К-т 661 — нарахована зарплата працівникам, які виправляють брак продукції та ін.

2. Кореспонденція рахунків по дебету рахунка 66:

· депонована заробітна плата: Д-т 661 К-т 662;

· виплата з каси заробітної плати : Д-т 661 К-т ЗО;

· відрахований із заробітної плати прибутковий податок : Д-т 661 К-т 641;

· зроблено відрахування до Пенсійного фонду Д-т 661 К-т 651;

· зроблено відрахування у Фонд соціального страхування на випадок безробіття - Д-т 661 К-т 653;

 

8 липня 2010 року був прийнятий Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Цей Закон визначає: · принципи збору та ведення обліку єдиного внеску; · платників єдиного внеску; · порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску; · розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами
загальнообов'язкового державного соціального страхування; · орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його
повноваження та відповідальність; · склад, порядок ведення та використання даних Державного
реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування;· порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням
обліку єдиного внеску. Єдиний внесок для підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці" відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності:
Клас професійного ризику виробництва Розмір єдиного внеску
36,76
36,77
36,78
36,79
36,8
36,82
36,83
36,85
36,86
36,88
36,9
36,92
36,93
36,95
37,04
37,06
37,13
37,16
37,17
37,18
37,19
37,26
37,3
37,33
37,39
37,45
37,51
37,58
37,6
37,61
37,65
37,66
37,77
37,78
37,86
37,87
37,96
37,97
37,99
38,03
38,05
38,1
38,11
38,19
38,24
38,26
38,28
38,45
38,47
38,52
38,54
38,57
38,66
38,74
39,01
39,02
39,1
39,48
39,76
39,9
40,19
40,4
42,61
42,72
49,7
Для бюджетних установ єдиний внесок встановлюється у розмірі
36,3 відсотка визначеної бази нарахування

Облік розрахунків за єдиним соціальним внеском, за індивідуальним страхуванням персоналу підприємства, страхуванням майна та за іншими розрахунками за страхуванням ведеться на ра­хунку 65 «Розрахунки за страхуванням». Це рахунок пасивний (активно-пасив­ний), балансовий, основний, розрахунковий. За кредитом рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» відображаються нараховані зобов'язання за страхуванням, а також одержані від органів страхування кошти, за дебетом — погашення заборгова­ності та витрачання коштів страхування на підприємстві.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Фінансовий облік

ТЕХНОЛОГО ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ БНАУ... Ю В Степура...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Оплата допомоги по тимчасовій непрацездатності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Яка роль обліку в системі управління підприємством? 2. В інтересах яких користувачів ведеться фінансовий облік? 3. В інтересах яких користувачів ведеться управлінський облік?

Кореспонденція рахунків
1. Надійшла в касу готівка з поточного рахунка: Д-т 30 К-т 31; 2. Надійшла в касу виручка від покупців: Д-т 30 К-т 36; 3. Внесено в касу невикористані підзвітні суми: Д-т 30 К-т 3

Порядок відкриття рахунків
Для відкриття поточних рахунків підприємства надають банку такі документи: • заяву на відкриття рахунку встановленого зразка, підписану керівником та головним бухгалтером; • копію

Кореспонденція рахунків
1. Перераховано готівку з каси в банк: Д-т 31 К-т 30. 2. Оплачено покупцями раніше одержані товари, роботи, послуги: Д-т 31 К-т 36. 3. Одержано довгострокову позику банку: Д-т 31

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
· Які завдання стоять перед обліком грошових коштів? · Хто несе відповідальність за дотримання касової дисципліни на підприємстві? · Які основні правила ведення касових операцій?

Класифікація дебіторської заборгованості
Згідно з П(С)БО 10 дебіторська заборгованість поділяється на довгострокову і короткострокову. Довгостроковою дебіторською заборгованістю визнається заборг

Оцінка дебіторської заборгованості в обліку
Для обліку сум дебіторської заборгованості застосовується декілька видів оцінок. · Дисконтована вартість майбутніх платежів, що очікуються для погашення цієї заборгованост

Приклад.
ТзОВ „Рось” реалізувало 100 кг ковбаси „Московська” ПП „Наталка”. Собівартість 1 кг ковбаси „Московська” – 15 грн., а ціна реалізації 20 грн. за 1 кг (без ПДВ). Виручка за реалізовану продукцію над

Облік розрахунків за виданими авансами.
Покупці і замовники в своїй діяльності можуть видавати аванси під поставку матеріальних цінностей або під виконання робіт (надання послуг). Аванс є грошовою сумою або іншою майновою цінніс

Облік розрахунків з підзвітними особами.
Підзвітні особи — це працівники, які одержали грошовий аванс для оплати витрат, доручених підприємством. Розрахунки з підзвітними особами виникають в основному при оплаті

Облік розрахунків за претензіями
У процесі роботи підприємство підтримує зв’язки з великою кількістю партнерів. Відносини між підприємством і його контрагентами регулюються шляхом укладення договорів, виконання умов яких обов’язко

Розрахунки за позиками членам кредитних спілок
Згідно з Порядком №355, кредитні спілки належать до неприбуткових організацій. До прийняття ВР України Закону "Про кредитні спілки" вони здійснюють свою діяльність відповідно до Положення

Розрахунки з іншими дебіторами
На субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» ведеться облік дебіторської заборгованості, яка не знайшла свого відображення на інших рахунках і субрахунках, а саме: усі види розрахунків із пра

Приклад.
За останні 5 років в ПП „Нива” сума непогашених боргів покупців становила 6880 грн., сума загальної заборгованості за п’ять років – 172000 грн., сума дебіторської заборгованості покупців на дату ск

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
1. Яка заборгованість називається дебіторською? 2. Як класифікується дебіторська заборгованість? 3. Чому виникає дебіторська заборгованість? 4. Які види оцінки дебіторськ

Основні терміни та поняття
Основні засоби; необоротні активи; чиста балансова вартість 03; ліквідаційна вартість; інші необоротні матеріальні активи; нематеріальні активи; реквізит; амортизація основних засобів. Літ

Кореспонденція рахунків.
Нараховано амортизацію основних засобів, що використовуються: - у капітальному будівництві: Д-т 15 К-т 13; - для потреб виробництва продукції: Д-т 23 К-т 13; - для загаль

Кореспонденція рахунків
1. Придбано цінні папери: Д-т 35 „Поточні фінансові інвестиції” К-т 30 „Каса”, 31 „Рахунки у банку”; 2. Переведено поточну фінансову інвестицію в довгострокову: Д-т 14 „Довгострокові фінан

Оцінка фінансових інвестицій за справедливою вартістю
Оцінка фінансових інвестицій за справедливою вартістю, порядок якої встановлено пунктами 8 та 9 Положення (стандарту) 12, полягає в тому, що фінансова інвестиція на дату балансу оцінюється за варті

Приклад
Вид інвестицій Дата придбання Собівартість інвестицій, тис. грн Справедлива вартість інвестицій на дату 31.12. 2010 р.

Оцінка фінансових інвестицій за амортизованою собівартістю
Оцінка фінансових інвестицій на дату балансу за амортизованою собівартістю, порядок якої встановлено пунктом 10 Положення (стандарту) 12, полягає в тому, що різниця між собівартістю та вартістю пог

Розрахунок амортизації дисконту за інвестиціями в облігації
Дата Номінальна сума відсотка, грн Сума відсотка за ефективною ставкою, грн* Сума амортизації дисконту, грн (гр.3-гр.2)

Розрахунок амортизації премії за інвестиціями в облігації
Дата Номінальна сума відсотка, грн Сума відсотка за ефективною ставкою, грн* Сума амортизації премії, грн (гр.3-гр.2) А

Оцінка фінансових інвестицій за методом участі в капіталі
Пунктами 12 - 14 Положення (стандарту) 12), на дату балансу відображаються за вартістю, що визначається з урахуванням усіх змін у власному капіталі об'єкта інвестування, крім тих, що є результатом

Приклад
Підприємство А 03.01.2010 р. придбало частку (40%) у власному капіталі підприємства Б за 668 тис. грн. Підприємство А веде облік інвестиції в асоційоване підприємство Б за методом участі в капіталі

Фінансові інвестиції, що придбані та утримуються виключно для продажу
Відображення в бухгалтерському обліку інвестора оцінки фінансової інвестиції за методом участі в капіталі Показники Сума, тис. грн Кореспонденція р

Фінансові інвестиції в асоційовані і дочірні підприємства
Фінансові інвестиції в асоційовані й дочірні підприємства на дату балансу відображаються за вартістю, що визначена за методом участі в капіталі. Фінансові інвестиції обліковуються за метод

Фінансові інвестиції в спільну діяльність без створення юридичної особи
Кожний учасник спільної діяльності без створення юридичної особи, відповідно до порядку, встановленого пунктами 19, 20 Положення (стандарту) 12, відображає у своїх облікових реєстрах (на окремих ра

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
14. Що таке фінансові інвестиції? 15. Як оцінюються фінансові інвестиції на дату придбання? 16. За якими ознаками класифікуються фінансові інвестиції? 17. Які фінансові і

Кореспонденція рахунків
1. Оприбутковано виробничі запаси: Д-т 20 К-т 63; 2. відображено податковий кредит по ПДВ: Д-т 64 К-т 63. 3. Відпущено виробничі запаси: · на виробництво: Д-т 23 К-т 20;

Кореспонденція рахунків
1. Оприбуткована з виробництва готова продукція за фактичною виробничою собівартістю Д-т 26 К-т 23; 2. Списана собівартість реалізованої продукції Д-т 90 К-т 26; 3. Визначено дохі

Кореспонденція рахунків
1. Оприбутковано МШП, виготовлені власними силами: Д-т 22 К-т 23; 2. Оприбутковано МШП, придбані підзвітною особою: Д-т 22 К-т 372; 3. Придбано МШП у постачальника: Д-т 22 К-т 63;

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
1. Охарактеризуйте запаси підприємства. 2. Які завдання стоять перед обліком запасів? 3. Які витрати включаються до первинної вартості запасів? 4. Якими первинними докуме

Облік витрат ремонтної майстерні
Ремонтна майстерня призначається для капітального та поточного ремонту основних засобів, виготовлення деталей машин. Витрати ремонтної майстерні збираються в розрізі слідуючих статей:

Облік витрат і робіт вантажного автотранспорту
Витрати на утримання та експлуатацію автотранспорту і виконання ним робіт облічують на рахунку субрахунку „Автомобільний транспорт”, рахунку 23 „Виробництво”. На дебет цього рахунку відносять усі в

Облік електропостачання
Витрати на виробництво електроенергії, оплата енергії, одержаної зі сторони, витрати на утримання лінії електропередачі обліковують на рахунку 23 „Виробництво”, субрахунок „Енергетичні виробництва”

Кореспонденція рахунків по обліку загальновиробничих витрат
1. нараховано знос основних засобів загальновиробничого призначення: Д-т 91 К-т 13 2. списано виробничі запаси на витрати по обслуговуванню виробництва: Д-т 91 К-т 20 3. нарахован

Кореспонденція рахунків
№ з/п Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків         дебет

Кореспонденція рахунків
1. списана собівартість наданих послуг (виконаних робіт): Д-т 903 К-т 23; 2. списана собівартість реалізованої продукції: Д-т 901 К-т 26; 3. списана собівартість реалізованих това

Кореспонденція рахунків по обліку адміністративних витрат
1. нараховано знос основних засобів загальногосподарського призначення: Д-т 92 К-т 13 2. списано виробничі запаси на загальногосподарські потреби: Д-т 92 К-т 20 3. відображено вит

Кореспонденція рахунків
1. нараховано амортизацію торгівельного обладнання: Д-т 93 К-т 13; 2. списано пакувальні матеріали: Д-т 93 К-т 20; 3. нараховано заробітну плату та проведені відрахування на соціа

Кореспонденція рахунків
1. відпущено зі складу виробничі запаси на утримання об’єктів житлово-комунального господарства: Д-т 94 К-т 20; 2. відображено собівартість реалізованих запасів: Д-т 94 К-т 20; 3.

Кореспонденція рахунків
1. нараховано проценти за користування короткостроковим кредитом банку: Д-т 95 К-т 68; 2. нараховані відсотки за виданим векселем: Д-т 95 К-т 68; 3. списано фінансові витрати на ф

Кореспонденція рахунків
1. відображено інвестором частину збитку у складі втрат від участі в капіталі: Д-т 96 К-т 14; 2. списано втрати від участі в капіталі на фінансові результати: Д-т 79 К-т 96.

Кореспонденція рахунків
Якщо податок, розрахований за даними податкового обліку, менший, ніж податок, визначений в бухгалтерському обліку: 1. нараховано податок на прибуток за даними бухгалтерського обліку (150гр

Питання для самоперевірки та корекції знань
1. З якою метою на підприємствах створюються допоміжні виробництва? 2. На підставі яких первинних документів в обліку відображаються витрати ремонтної майстерні? 3. В розрізі яких

Документація господарських операцій.
Розрахунок з вітчизняними постачальниками проводиться на підставі документів постачальника: накладних, рахунків-фактур, рахунків, актів прийнятих робіт, робіт, послуг, податкових накладних, товарно

Кореспонденція рахунків
1. Оприбутковані ТМЦ від постачальників: Д-т 20/22/28 К-т 63; 2. Акцептовано рахунок постачальника за виконані роботи, надані послуги виробничого характеру: Д-т 23 К-т 63; 3. Відо

Кореспонденція рахунків
1. Отримано підприємством короткострокову позику: Д-т 30, 31 К-т 60; 2. За рахунок короткострокової позики оплачено придбані цінні папери інших підприємств, облігації державних та місцевих

Податок на додану вартість
Перелік платників податку на додану вартість, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку

Журнал реєстрації господарських операцій
№ п/п Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків Сума, грн. ВАТ «Світанок»

Кореспонденція рахунків
1. Нараховані дивіденди: Д-т 443 К-т 671; 2. Нарахований прибутковий податок на дивіденди: Д-т 671 К-т 641; 3. Виплачено дивіденди готівкою: Д-т 671 К-т 301; 4. Виплачено

Кореспонденція рахунків
1. Переведено довгострокову позику до поточної заборгованості за довгостроковими зобов’язаннями: Д-т 50 К-т 61; 2. Погашено поточну заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями: Д-т 61

Кореспонденція рахунків.
1. Видано вексель в погашення заборгованості перед постачальниками: Д-т 63 К-т 51; 2. Погашено виданий вексель: Д-т 51 К-т 31.

Кореспонденція рахунків
1.Видано вексель в погашення заборгованості перед постачальником: Д-т 63 К-т 62; 2.Оплачено заборгованість забезпечену векселем: Д-т 62 К-т 31.

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
3. Що таке зобов’язання? 4. Які зобов’язання відносяться до поточних? 5. Як в обліку відображуються розрахунки за короткостроковими позиками? 6. Які зобов’язання облікову

Порядок визначення деяких видів виплат по оплаті праці
Оплата праці в понадурочний час за погодинною формою оплати праці здійснюється в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною формою оплати праці проводиться оплатою у розмірі 100%-вої

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
1. Які є види і форми заробітної плати? 2. Які основні завдання обліку заробітної плати? 3. Якими первинними документами оформляють операції по нарахуванню заробітної плати?

Первинна документація з реалізації продукції
Підприємства реалізують свою продукцію покупцям на основі договорів. Місцевим покупцям продукція відпускається по довіреності, а іногороднім – по наказах. Працівник складу на відібрану і упаковану

Кореспонденція рахунків.
1. Отримано відходи від списання запасів, знищених в результаті надзвичайних подій: Д-т 209 К-т 75; 2. Відшкодовано збитки від надзвичайних подій: Д-т 68 К-т 75; 3. Отримано готів

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Що ви розумієте під поняттям “доходи”? 2. За якими ознаками класифікують доходи? 3. В чому полягає реалізація продукції? 4. Яка продукція вважається реалізованою?

Особливості формування статутного (складового) капіталу такі.
Сукупний розмір вкладів вкладників командитного товариства не повинен перевищувати 50 % від складового капіталу товариства. На момент державної реєстрації коман­дитного товариства кожен із вкладник

Кореспонденція рахунків
1. Сформовано статутний капітал: Д–т 46 К–т 40; 2. Внесено внески до статутного капіталу грошовими коштами: Д–т 30, 31 К–т 46; 3. Внесено внески до статутного капіталу основними з

Внески виробничими запасами.
  Акціонерне товариство може випускати частину акцій власної емісії у власників акцій (акціонерів) з мет

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Що таке власний капітал? 2. Які складові власного капіталу ви знаєте? 3. Які функції виконує власний капітал? 4. Що є основним елементом власного капіталу? 5.

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Яка роль фінансової звітності при прийнятті рішень? 2. Хто несе відповідальність за складання звітності? 3. З яких форм складається квартальна звітність? Який термін її подання

Глосарій
Активи –ресурси, контрольовані підприємством в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому. Ак

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги