рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Кореспонденція рахунків

Кореспонденція рахунків - раздел Образование, Фінансовий облік 1. Оприбуткована З Виробництва Готова Продукція За Фактичною Виробничою Собів...

1. Оприбуткована з виробництва готова продукція за фактичною виробничою собівартістю Д-т 26 К-т 23;

2. Списана собівартість реалізованої продукції Д-т 90 К-т 26;

3. Визначено дохід від реалізації Д-т 36 К-т 70;

4. Відображена сума ПДВ Д-т 70 К-т 64;

5. Списано дохід на фінансові результати Д-т 70 К-т 79;

6. Списана собівартість реалізації на фінансові результати Д-т 79 К-т 90.

 

У господарській діяльності кожного підприємства використовується значна група засобів праці порівняно невеликої вартості з коротким терміном служби. Такі засоби одержали назву малоцінних та швидкозношуваних предметів. У бухгалтерському обліку МШП облічуються у складі оборотних активів.

Відповідно до П(С)БО 9 «Запаси» МШП— це запаси, які використовують протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більший за рік. На такі МШП не нараховується знос, а вартість переданих в експлуатацію МШП виключається зі складу активів (списується з балансу у витрати) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів у місцях експлуатації і матеріально відповідальними особами протягом терміну їх фактичного використання.

Найпоширеніші види МШП — господарський інвентар (відра, лопати тощо), канцелярське приладдя (кейси, папки), столярні, малярні, слюсарні інструменти, постільні речі, кухонний посуд, спортивний інвентар (тенісні м'ячі), аптечки з на­бором медикаментів та інші предмети, вартість яких незначна, а термін користу­вання відповідає вимозі П(С)БО 9. До МШП відносять лише ті інструменти, що служать не більше року або нормального операційного циклу, якщо він більший за рік. Інструменти, що не відповідають цій умові, обліковують на субрахунку 106 «Інструменти, прилади та інвентар» у складі основних засобів.

До МШП відносять також спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту з нормативним терміном використання менше ніж один рік від дати балансу (або менше за один операційний цикл). Якщо нормативний термін експлу­атації таких предметів перевищує 12 календарних місяців, вони обліковуються на субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи».

Куповані МШП оприбутковують на підставі рахунків-фактур постачальників, інших супровідних і платіжних документів (товарно-транспортні накладні, специфікації, сертифікати, посвідчення на якість, податкові накладні, товарні чеки, чеки ЕККА, акти закупки та ін.). На оприбуткування МШП власного виробництва складають накладні (внутрішньогосподарського призначення), акти, наряди.

Аби забезпечити збереження МШП, їх до відпуску в експлуатацію маркують із зазначенням назви підприємства. Маркування проводиться фарбою, клеймуван­ням, кріпленням жетона тощо.

Зберігання спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту здій­снюється у спеціально обладнаних приміщеннях, і лише в окремих випадках ці предмети залишаються в неробочий час у працівників. Обов'язки догляду за спе­цодягом, спецвзуттям та запобіжними засобами (хімчистка, прання, знепилювання, дегазація, дезактивізація, знешкодження і ремонт) покладаються на власника підприємства і за його рахунок у терміни, встановлені з урахуванням виробничих умов. А якщо власник не вжив відповідних заходів, то він мусить відшкодовувати документально підтверджені витрати працівника з догляду за цими предметами.

У місцях експлуатації, де є багато різного інструменту, доцільно мати допоміж­ну комору й облічувати інструменти за жетонами. Для цього інструмент зберіга­ють на спеціальних стелажах, де в кожне гніздо кладуть однойменний інструмент. Працівникам, які користуються цим інструментом, заздалегідь видають номерні жетони які відповідають їхнім табельним номерам. Одержавши той чи інший ін­струмент, робітник передає жетон комірнику, який кладе його у відповідне гніздо, де зберігають виданий інструмент. Коли робітник здав інструмент до комори, же­тон йому повертають.

Відпуск за складу МШП на господарські потреби здійснюється на основі на­кладних (внутрішньогосподарського призначення)та лімітно-забірних картокна одержання матеріальних цінностей.

Облік господарського інвентаря, одержаного зі складу, матеріально відпові­дальна особа веде у двох картках, одна з яких заповнюється за номенклатурними номерами інвентаря, а друга — за окремими особами, яким інвентар видано в корис­тування. Якщо господарський інвентар одержує зі складу безпосередньо особа, на яку покладена відповідальність за забезпечення його збереженості в цеху, відділен­ні та іншому структурному підрозділі, ця особа здійснює облік одержаного інвен­тарю в книзі (журналі), де вказуються найменування та коротка характеристика предметів, дата їх надходження в експлуатацію, вартість, відмітка про вибуття.

Документальне забезпечення руху спецодягу, спецвзуття та запобіжних засо­бів, інструментів, облічуваних у складі МШП, здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм пер­винних облікових документів з обліку малоцінних та швидкозношуваних предме­тів» від 22.05.1996 р. № 145 за типовими формами:

· МШ-1 — відомість на поповнення/вилучення постійного запасу інструментів (пристроїв);

· МШ-2 — картка обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів;

· МШ-3 — замовлення на ремонт або заточування інструментів (пристроїв);

· МШ-6 — особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв;

· МШ-7 — відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв;

· МШ-4 — акт вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів;

 

· МШ-5 — акт на списання інструментів (приладів) та їх обмін на придатні;

· МШ-8 — акт на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів. Облік операцій з видачі інструментів та пристосувань зі складу в роздавальні комори можна вести за двома варіантами. При першому варіанті операції по руху інструментів та пристосувань між складом і коморами підприємства оформляють­ся накладними-вимогами чи лімітно-забірними картками. Інструменти, що стали непридатними, списуються на основі карток складського обліку.

При другому варіанті документальному оформленню підлягають лише операції по руху інструментів та пристосувань, пов'язані зі зміною запасів у роздавальних коморах. Цей варіант видачі інструментів називають методом обліку оборот­ного (обмінного) фонду інструментів в експлуатації. Комори обмінюють на складі непридатні, зношені інструменти на придатні, що не призводить до кількісної зміни запасів інструментів у коморах і тому не вимагається складання спеціального пер­винного документа на обмін. Документи виписують тільки на операції з доукомплектації роздавальних комор інструментами, яких не вистачає, або повернення на центральний склад інструментів, які є в надлишку.

Для обліку зміни запасу інструментів (пристосувань) у роздавальних коморах на тих підприємствах, на яких облік ведеться за принципом встановлення постійного оборотного (обмінного) фонду застосовується відомість ф. МШ-1. Відомість складається у двох примірниках начальником цеху разом із начальником інструментального або планового відділу за необхідності зміни норми постійного запасу інструментів і пристосувань. Один примірник відомості ф. МШ-1 знаходиться в інструментальному відділі, другий — у цеху. На підставі даних цієї відомості вносяться зміни до карток складського обліку матеріалів (ф. М-12) інструментально-роздавальної комори.

Картка обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів (ф. МШ-2) використовується для обліку МШП, виданих під розписку працівнику або бригадиру (для бригади) з роздавальної комори цеху для тривалого використання.

Замовлення на ремонт або заточування інструментів (пристроїв) (ф. МШ-3) застосовується для обліку інструментів, що передаються на заточування чи в ремонт. Цей документ використовується на тих підприємствах, на яких заточування і ремонт інструментів проводяться в централізованому порядку.

Для обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів, які видаються робітникам в індивідуальне користування, застосовується особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв(ф. МШ-6). Картка ведеться в одному екземплярі і зберігається у комірника цеху (відділку). У цій картці відображають і дані про рух предметів, у т. ч. повернення, вибуття. За автоматизованої обробки даних з обліку МШП особова картка не ведеться.

Рух видачі й повернення спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів у зв'язку з операціями з догляду (прання, дезінфекції, ремонту) та літнього зберігання відображають у відомості обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв(ф. МШ-7). Вона заповнюється у двох примірниках комірником цеху окремо на видачу і повернення МШП. Один примірник передається в бухгал­терію, інший залишається у комірника.

Акт вибуття МШП(ф. МШ-4) складає начальник або відповідальна особа дільниці обліку на одного або декількох працівників в одному примірнику при поломці, псуванні та втраті МШП, а якщо МШП вибуває з вини працівника — у двох примірниках: один залишають на дільниці, а другий надсилають до розрахункового відділу бухгалтерії для утримання з працівника вартості поламаного, зіпсованого або втраченого МШП. Аби замінити непридатні або втрачені МШП на робочі, працівник повинен пред'явити комірнику акт вибуття МШП. Вибут­тя та одержання працівником МШП комірник записує до картки обліку МШП(ф. МШ-2), а одержаний акт додає до акта списання МШП (ф. МШ-8) або до акта на списання інструментів (приладів) і обмін їх на придатні (ф. МШ-5).

Акт на списання інструментів (приладів) та обмін їх на придатні(ф. МШ-5) призначений для списання непридатних інструментів (приладів), що мають бути замінені придатними, якщо на підприємстві облік МШП ведуть за методом обмін­ного (оборотного) фонду. Він передбачає постійне поповнення МШП на складі для їх обміну на непридатні. Акт складає комісія, створена наказом керівника підпри­ємства, в одному примірнику, на підставі разових актів вибуття МШП (ф. МШ-4), а візує начальник інструментального або планового відділу.

Працівник, якому потрібно замінити інструмент, подає акт комірнику цен­трального інструментального складу. Комірник, у свою чергу, видає інструмент такого ж найменування, марки, розміру без оформлення вимог на відпуск або лімітно-забірних карт, а потім передає акт до бухгалтерії для відображення в обліку списання зі складу інструментів (приладів).

Акт на списання МШП(ф. МШ-8) складають в одному примірнику на підста­ві разових актів вибуття МШП (ф. МШ-4) для списання морально застарілих, зно­шених, непридатних для подальшого використання МШП, що мають бути передані до комори для утилізації.

Це узагальнена форма (акт) списання МШП, оскільки її оформлюють на кож­ний вид МШП. Акт затверджує комісія, спеціально призначена наказом керівника підприємства. Після здавання списаних МШП в утиль акт разом з розпискою ко­мірника про їх приймання передають до бухгалтерії підприємства.

На складах (коморах) кількісний облік МШП веде матеріально відповідальна особа (завідуючий складом, комірник) у картках складського обліку матеріалів (ф.М-12) або книгах складського обліку(ф. № 40). Записи у зазначені документи завскладом робить щодня по кожному первинному документу з надходження й ви­буття МШП. У кінці місяця матеріально відповідальна особа на основі первинних документів і даних книг (карток) складського обліку складає у двох примірниках звіт про рух матеріальних цінностей. До звіту включаються лише ті види предметів, по яких був рух у звітному періоді.

Оцінка МШП, термін експлуатації яких не перевищує року або нормального операційного циклу, якщо він більший за рік, здійснюється при надходженні та ви­бутті тими ж методами, що й інших запасів.

Для обліку й узагальнення інформації про наявність та рух МШП, що зна­ходяться у складі запасів, призначено активний, балансовий, основний рахунок 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети». За дебетом рахунка відображається надходження (придбання, виготовлення) МШП, за кредитом — їх відпуск в екс­плуатацію і списання нестач та втрат від псування таких предметів.

Аналітичний облік малоцінних та швидкозношуваних предметів ведеться за видами предметів по однорідних групах, встановлених, виходячи з потреб підпри­ємства, в розрізі матеріально відповідальних осіб.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Фінансовий облік

ТЕХНОЛОГО ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ БНАУ... Ю В Степура...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Кореспонденція рахунків

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Яка роль обліку в системі управління підприємством? 2. В інтересах яких користувачів ведеться фінансовий облік? 3. В інтересах яких користувачів ведеться управлінський облік?

Кореспонденція рахунків
1. Надійшла в касу готівка з поточного рахунка: Д-т 30 К-т 31; 2. Надійшла в касу виручка від покупців: Д-т 30 К-т 36; 3. Внесено в касу невикористані підзвітні суми: Д-т 30 К-т 3

Порядок відкриття рахунків
Для відкриття поточних рахунків підприємства надають банку такі документи: • заяву на відкриття рахунку встановленого зразка, підписану керівником та головним бухгалтером; • копію

Кореспонденція рахунків
1. Перераховано готівку з каси в банк: Д-т 31 К-т 30. 2. Оплачено покупцями раніше одержані товари, роботи, послуги: Д-т 31 К-т 36. 3. Одержано довгострокову позику банку: Д-т 31

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
· Які завдання стоять перед обліком грошових коштів? · Хто несе відповідальність за дотримання касової дисципліни на підприємстві? · Які основні правила ведення касових операцій?

Класифікація дебіторської заборгованості
Згідно з П(С)БО 10 дебіторська заборгованість поділяється на довгострокову і короткострокову. Довгостроковою дебіторською заборгованістю визнається заборг

Оцінка дебіторської заборгованості в обліку
Для обліку сум дебіторської заборгованості застосовується декілька видів оцінок. · Дисконтована вартість майбутніх платежів, що очікуються для погашення цієї заборгованост

Приклад.
ТзОВ „Рось” реалізувало 100 кг ковбаси „Московська” ПП „Наталка”. Собівартість 1 кг ковбаси „Московська” – 15 грн., а ціна реалізації 20 грн. за 1 кг (без ПДВ). Виручка за реалізовану продукцію над

Облік розрахунків за виданими авансами.
Покупці і замовники в своїй діяльності можуть видавати аванси під поставку матеріальних цінностей або під виконання робіт (надання послуг). Аванс є грошовою сумою або іншою майновою цінніс

Облік розрахунків з підзвітними особами.
Підзвітні особи — це працівники, які одержали грошовий аванс для оплати витрат, доручених підприємством. Розрахунки з підзвітними особами виникають в основному при оплаті

Облік розрахунків за претензіями
У процесі роботи підприємство підтримує зв’язки з великою кількістю партнерів. Відносини між підприємством і його контрагентами регулюються шляхом укладення договорів, виконання умов яких обов’язко

Розрахунки за позиками членам кредитних спілок
Згідно з Порядком №355, кредитні спілки належать до неприбуткових організацій. До прийняття ВР України Закону "Про кредитні спілки" вони здійснюють свою діяльність відповідно до Положення

Розрахунки з іншими дебіторами
На субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» ведеться облік дебіторської заборгованості, яка не знайшла свого відображення на інших рахунках і субрахунках, а саме: усі види розрахунків із пра

Приклад.
За останні 5 років в ПП „Нива” сума непогашених боргів покупців становила 6880 грн., сума загальної заборгованості за п’ять років – 172000 грн., сума дебіторської заборгованості покупців на дату ск

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
1. Яка заборгованість називається дебіторською? 2. Як класифікується дебіторська заборгованість? 3. Чому виникає дебіторська заборгованість? 4. Які види оцінки дебіторськ

Основні терміни та поняття
Основні засоби; необоротні активи; чиста балансова вартість 03; ліквідаційна вартість; інші необоротні матеріальні активи; нематеріальні активи; реквізит; амортизація основних засобів. Літ

Кореспонденція рахунків.
Нараховано амортизацію основних засобів, що використовуються: - у капітальному будівництві: Д-т 15 К-т 13; - для потреб виробництва продукції: Д-т 23 К-т 13; - для загаль

Кореспонденція рахунків
1. Придбано цінні папери: Д-т 35 „Поточні фінансові інвестиції” К-т 30 „Каса”, 31 „Рахунки у банку”; 2. Переведено поточну фінансову інвестицію в довгострокову: Д-т 14 „Довгострокові фінан

Оцінка фінансових інвестицій за справедливою вартістю
Оцінка фінансових інвестицій за справедливою вартістю, порядок якої встановлено пунктами 8 та 9 Положення (стандарту) 12, полягає в тому, що фінансова інвестиція на дату балансу оцінюється за варті

Приклад
Вид інвестицій Дата придбання Собівартість інвестицій, тис. грн Справедлива вартість інвестицій на дату 31.12. 2010 р.

Оцінка фінансових інвестицій за амортизованою собівартістю
Оцінка фінансових інвестицій на дату балансу за амортизованою собівартістю, порядок якої встановлено пунктом 10 Положення (стандарту) 12, полягає в тому, що різниця між собівартістю та вартістю пог

Розрахунок амортизації дисконту за інвестиціями в облігації
Дата Номінальна сума відсотка, грн Сума відсотка за ефективною ставкою, грн* Сума амортизації дисконту, грн (гр.3-гр.2)

Розрахунок амортизації премії за інвестиціями в облігації
Дата Номінальна сума відсотка, грн Сума відсотка за ефективною ставкою, грн* Сума амортизації премії, грн (гр.3-гр.2) А

Оцінка фінансових інвестицій за методом участі в капіталі
Пунктами 12 - 14 Положення (стандарту) 12), на дату балансу відображаються за вартістю, що визначається з урахуванням усіх змін у власному капіталі об'єкта інвестування, крім тих, що є результатом

Приклад
Підприємство А 03.01.2010 р. придбало частку (40%) у власному капіталі підприємства Б за 668 тис. грн. Підприємство А веде облік інвестиції в асоційоване підприємство Б за методом участі в капіталі

Фінансові інвестиції, що придбані та утримуються виключно для продажу
Відображення в бухгалтерському обліку інвестора оцінки фінансової інвестиції за методом участі в капіталі Показники Сума, тис. грн Кореспонденція р

Фінансові інвестиції в асоційовані і дочірні підприємства
Фінансові інвестиції в асоційовані й дочірні підприємства на дату балансу відображаються за вартістю, що визначена за методом участі в капіталі. Фінансові інвестиції обліковуються за метод

Фінансові інвестиції в спільну діяльність без створення юридичної особи
Кожний учасник спільної діяльності без створення юридичної особи, відповідно до порядку, встановленого пунктами 19, 20 Положення (стандарту) 12, відображає у своїх облікових реєстрах (на окремих ра

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
14. Що таке фінансові інвестиції? 15. Як оцінюються фінансові інвестиції на дату придбання? 16. За якими ознаками класифікуються фінансові інвестиції? 17. Які фінансові і

Кореспонденція рахунків
1. Оприбутковано виробничі запаси: Д-т 20 К-т 63; 2. відображено податковий кредит по ПДВ: Д-т 64 К-т 63. 3. Відпущено виробничі запаси: · на виробництво: Д-т 23 К-т 20;

Кореспонденція рахунків
1. Оприбутковано МШП, виготовлені власними силами: Д-т 22 К-т 23; 2. Оприбутковано МШП, придбані підзвітною особою: Д-т 22 К-т 372; 3. Придбано МШП у постачальника: Д-т 22 К-т 63;

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
1. Охарактеризуйте запаси підприємства. 2. Які завдання стоять перед обліком запасів? 3. Які витрати включаються до первинної вартості запасів? 4. Якими первинними докуме

Облік витрат ремонтної майстерні
Ремонтна майстерня призначається для капітального та поточного ремонту основних засобів, виготовлення деталей машин. Витрати ремонтної майстерні збираються в розрізі слідуючих статей:

Облік витрат і робіт вантажного автотранспорту
Витрати на утримання та експлуатацію автотранспорту і виконання ним робіт облічують на рахунку субрахунку „Автомобільний транспорт”, рахунку 23 „Виробництво”. На дебет цього рахунку відносять усі в

Облік електропостачання
Витрати на виробництво електроенергії, оплата енергії, одержаної зі сторони, витрати на утримання лінії електропередачі обліковують на рахунку 23 „Виробництво”, субрахунок „Енергетичні виробництва”

Кореспонденція рахунків по обліку загальновиробничих витрат
1. нараховано знос основних засобів загальновиробничого призначення: Д-т 91 К-т 13 2. списано виробничі запаси на витрати по обслуговуванню виробництва: Д-т 91 К-т 20 3. нарахован

Кореспонденція рахунків
№ з/п Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків         дебет

Кореспонденція рахунків
1. списана собівартість наданих послуг (виконаних робіт): Д-т 903 К-т 23; 2. списана собівартість реалізованої продукції: Д-т 901 К-т 26; 3. списана собівартість реалізованих това

Кореспонденція рахунків по обліку адміністративних витрат
1. нараховано знос основних засобів загальногосподарського призначення: Д-т 92 К-т 13 2. списано виробничі запаси на загальногосподарські потреби: Д-т 92 К-т 20 3. відображено вит

Кореспонденція рахунків
1. нараховано амортизацію торгівельного обладнання: Д-т 93 К-т 13; 2. списано пакувальні матеріали: Д-т 93 К-т 20; 3. нараховано заробітну плату та проведені відрахування на соціа

Кореспонденція рахунків
1. відпущено зі складу виробничі запаси на утримання об’єктів житлово-комунального господарства: Д-т 94 К-т 20; 2. відображено собівартість реалізованих запасів: Д-т 94 К-т 20; 3.

Кореспонденція рахунків
1. нараховано проценти за користування короткостроковим кредитом банку: Д-т 95 К-т 68; 2. нараховані відсотки за виданим векселем: Д-т 95 К-т 68; 3. списано фінансові витрати на ф

Кореспонденція рахунків
1. відображено інвестором частину збитку у складі втрат від участі в капіталі: Д-т 96 К-т 14; 2. списано втрати від участі в капіталі на фінансові результати: Д-т 79 К-т 96.

Кореспонденція рахунків
Якщо податок, розрахований за даними податкового обліку, менший, ніж податок, визначений в бухгалтерському обліку: 1. нараховано податок на прибуток за даними бухгалтерського обліку (150гр

Питання для самоперевірки та корекції знань
1. З якою метою на підприємствах створюються допоміжні виробництва? 2. На підставі яких первинних документів в обліку відображаються витрати ремонтної майстерні? 3. В розрізі яких

Документація господарських операцій.
Розрахунок з вітчизняними постачальниками проводиться на підставі документів постачальника: накладних, рахунків-фактур, рахунків, актів прийнятих робіт, робіт, послуг, податкових накладних, товарно

Кореспонденція рахунків
1. Оприбутковані ТМЦ від постачальників: Д-т 20/22/28 К-т 63; 2. Акцептовано рахунок постачальника за виконані роботи, надані послуги виробничого характеру: Д-т 23 К-т 63; 3. Відо

Кореспонденція рахунків
1. Отримано підприємством короткострокову позику: Д-т 30, 31 К-т 60; 2. За рахунок короткострокової позики оплачено придбані цінні папери інших підприємств, облігації державних та місцевих

Податок на додану вартість
Перелік платників податку на додану вартість, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку

Журнал реєстрації господарських операцій
№ п/п Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків Сума, грн. ВАТ «Світанок»

Кореспонденція рахунків
1. Нараховані дивіденди: Д-т 443 К-т 671; 2. Нарахований прибутковий податок на дивіденди: Д-т 671 К-т 641; 3. Виплачено дивіденди готівкою: Д-т 671 К-т 301; 4. Виплачено

Кореспонденція рахунків
1. Переведено довгострокову позику до поточної заборгованості за довгостроковими зобов’язаннями: Д-т 50 К-т 61; 2. Погашено поточну заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями: Д-т 61

Кореспонденція рахунків.
1. Видано вексель в погашення заборгованості перед постачальниками: Д-т 63 К-т 51; 2. Погашено виданий вексель: Д-т 51 К-т 31.

Кореспонденція рахунків
1.Видано вексель в погашення заборгованості перед постачальником: Д-т 63 К-т 62; 2.Оплачено заборгованість забезпечену векселем: Д-т 62 К-т 31.

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
3. Що таке зобов’язання? 4. Які зобов’язання відносяться до поточних? 5. Як в обліку відображуються розрахунки за короткостроковими позиками? 6. Які зобов’язання облікову

Порядок визначення деяких видів виплат по оплаті праці
Оплата праці в понадурочний час за погодинною формою оплати праці здійснюється в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною формою оплати праці проводиться оплатою у розмірі 100%-вої

Оплата допомоги по тимчасовій непрацездатності
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий в установленому порядку лікарняний листок допомоги по тимчасовій непрацездатності. Не надають його якщо працівни

Питання для самоконтролю і корекції знань студентів
1. Які є види і форми заробітної плати? 2. Які основні завдання обліку заробітної плати? 3. Якими первинними документами оформляють операції по нарахуванню заробітної плати?

Первинна документація з реалізації продукції
Підприємства реалізують свою продукцію покупцям на основі договорів. Місцевим покупцям продукція відпускається по довіреності, а іногороднім – по наказах. Працівник складу на відібрану і упаковану

Кореспонденція рахунків.
1. Отримано відходи від списання запасів, знищених в результаті надзвичайних подій: Д-т 209 К-т 75; 2. Відшкодовано збитки від надзвичайних подій: Д-т 68 К-т 75; 3. Отримано готів

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Що ви розумієте під поняттям “доходи”? 2. За якими ознаками класифікують доходи? 3. В чому полягає реалізація продукції? 4. Яка продукція вважається реалізованою?

Особливості формування статутного (складового) капіталу такі.
Сукупний розмір вкладів вкладників командитного товариства не повинен перевищувати 50 % від складового капіталу товариства. На момент державної реєстрації коман­дитного товариства кожен із вкладник

Кореспонденція рахунків
1. Сформовано статутний капітал: Д–т 46 К–т 40; 2. Внесено внески до статутного капіталу грошовими коштами: Д–т 30, 31 К–т 46; 3. Внесено внески до статутного капіталу основними з

Внески виробничими запасами.
  Акціонерне товариство може випускати частину акцій власної емісії у власників акцій (акціонерів) з мет

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Що таке власний капітал? 2. Які складові власного капіталу ви знаєте? 3. Які функції виконує власний капітал? 4. Що є основним елементом власного капіталу? 5.

Питання для самоперевірки та корекції знань студентів.
1. Яка роль фінансової звітності при прийнятті рішень? 2. Хто несе відповідальність за складання звітності? 3. З яких форм складається квартальна звітність? Який термін її подання

Глосарій
Активи –ресурси, контрольовані підприємством в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому. Ак

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги