рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Податок почне застосовуватись с 01 липня 2012р.

Податок почне застосовуватись с 01 липня 2012р. - раздел Образование, Тема 1: Сутність і загальні принципи організації податкового обліку в Україні Платники: Платниками Податку Є Фізичні Та Юридичні Особи, В Тому Числі Нерези...

Платники: Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості.

Зг. пп. 14.1.129 ПКУ об»екти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені у відповідності до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будівлі.

У випадку, коли обєкти житлової нерухомості знаходяться у спільній чи частково спільній власності кількох людей, застосовується особливий підхід до визначення платника податку. (пп. 265.1.2 ПКУ).

Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;

ґ) об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;

д) гуртожитки.

ПКУ передбачено пільги по сплаті податку. Так, база оподаткування обєкта житлової нерухомості, що знаходиться у власності фізичної особи-платника зменшується на:

а) для квартири - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

Ставкиподатку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:

- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

7.2. Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності є своєрідним аналогом плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, а його запровадження обумовлене необхідністю нормативно-правового регулювання діяльності з роздрібної торгівлі на території України, обміну готівкових валютних цінностей, надання деяких платних послуг, а також послуг у сфері розваг.

Платниками збору є суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи – учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в його межах.

До них належать юридичні особи (підприємства, установи, організації, створені та зареєстровані у встановленому законом порядку) та фізичні особи – підприємці (громадяни, які здійснюють своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації), які отримують в установленому порядку торгові патенти і, відповідно, провадять діяльність з роздрібної торгівлі, обміну готівкових валютних цінностей, надання деяких платних послуг, а також послуг у сфері розваг.

До діяльності, яка потребує придбання торгового патенту й сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, належить:

• торговельна діяльність у пунктах продажу товарів, тобто роздрібна й оптова торгівля;

• діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток. При цьому до пунктів продажу товарів належать магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину; кіоски, палатки, інші малі архітектурні форми, які розташовані в окремому приміщенні, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців; автомагазини, розвозки, інші види пересувної торговельної мережі; лотки, прилавки, інші види торговельної точки у відведеному для торговельної діяльності місці, крім лотків і прилавків, що надаються в оренду суб'єктам господарювання – фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі – ринків усіх форм власності; стаціонарні, малогабаритні та пересувні автозаправні станції, заправні пункти, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом; фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски, інші пункти ресторанного господарства; оптові бази, склади-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток;

• діяльність з надання платних побутових послуг, пов'язана з наданням послуг для задоволення особистих потреб замовника, за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки. Перелік цих послуг визначається Кабінетом Міністрів України;

• торгівля валютними цінностями в пунктах обміну іноземної валюти, тобто обмінних пунктах суб'єктів господарювання, які діють на підставі агентських договорів з банками, обмінних пунктах банків, розташованих поза їх операційними залами, обмінних пунктах інших фінансових і нефінансових установ, яким видано відповідні ліцензії Нацбанку України на здійснення операцій з іноземною валютою;

• діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей). діяльність, яка полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів та виграшів.

Збір за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг не сплачують такі суб'єкти господарювання:

• аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності;

• розташовані у селах, селищах і містах районного значення підприємства та організації споживчої кооперації та торговельно-виробничі державні підприємства робітничого постачання;

• фізичні особи – підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності. При цьому відповідно до Правил торгівлі на ринках, затверджених наказом № 57/188/84/105, під ринком слід розуміти суб'єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований у встановленому порядку, функціональними обов'язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій;

• фізичні особи – підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;

• фізичні особи – підприємці, які сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік. При цьому відповідно до ст. 3 Декрету про державне мито до такого майна належать транспортні засоби, інші самохідні машини та механізми, житлові будинки, квартири, кімнати, дачі, садові будинки, гаражі, інші об'єкти нерухомого майна та земельні ділянки, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження;

• суб'єкти господарювання, утворені громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги згідно із законодавством та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва та продукцією, виготовленою на підприємствах «Українське товариство сліпих», «Українське товариство глухих», а також фізичні особи – інваліди, які зареєстровані відповідно до закону як підприємці;

• суб'єкти господарювання, які провадять комп'ютерні та відеоігри;

• суб'єкти господарювання, які провадять торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених із домішками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; свійська птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорм для продажу населенню;

• суб'єкти господарювання, що реалізують продукцію власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ними у трудових відносинах, через пункти продажу товарів, вбудовані у виробничі або адміністративні приміщення, що належать такому суб'єкту;

• суб'єкти господарювання, які провадять діяльність із закупівлі у населення продукції (заготівельна діяльність), якщо подальша реалізація такої продукції відбувається за розрахунками у безготівковій формі (пункти приймання склотари, макулатури, відходів паперових, картонних і ганчіркових; заготівля сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки);

• підприємства, установи та організації, які провадять діяльність у торговельно-виробничій сфері (ресторанне господарство), у тому числі навчальних закладах, із обслуговування виключно працівників таких підприємств, установ та організацій, а також учнів і студентів у навчальних закладах.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 1: Сутність і загальні принципи організації податкового обліку в Україні

Податком є обов язковий безумовний платіж до відповідного бюджету що справляється з платників податку відповідно ПКУ... Збором платою внеском є обов язковий платіж до відповідного бюджету що... Під час встановлення податку обов язково визначаються такі елементи таблиця...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Податок почне застосовуватись с 01 липня 2012р.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема 1: Сутність і загальні принципи організації податкового обліку в Україні.
1.1. Сутність податкового обліку та його відмінності від бухгалтерського обліку. 1.2. Сутність та принципи системи оподаткування в Україні. 1.3. Податок: його сутність та класифік

Податкова декларація та її характеристика.
Податкова декларація, як частина податкової звітності центральним органом податкової служби та затверджуються Міністерством фінансів України. Обов’язок з формування та подання податкової з

Шляхи надходжень податкових декларацій до податкових органів
Варіант Вид підприємства Умови подання Терміни Відмітка про отримання Особисто платником податк

База оподаткування ПДВ
Вид діяльності База оподаткування Особливі умови Поставка товарів (послуг) База оподаткування операцій з постачання тов

Ставки податку на прибуток
Вид діяльності Ставка податку Всі види діяльності окрім зазначених нижче Основна ставка податку становить 16 відсотків. Положення

Дата виникнення доходу
№з/п Вид діяльності Дата виникнення доходу 1. Реалізація товарів Дата переходу покупцеві права

Порівняльна характеристика складу собівартості
Структура собівартості Реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг (за п. 138.9 ст. 138 ПКУ) Структура виробничої собівартості (за п. 11 П(С)БО

Дата визнання витрат
Вид витрат Дата визнання Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг Визнають

Пільги в оподаткуванні податком на прибуток
Об’єкт пільги Умови для отримання Обмеженість строку існування пільги (+ існує/ - не існує) Прибуток підприємств та орган

Вартість доходу у не грошовій формі за звичайними цінами х натуральний коефіцієнт
натуральний коефіцієнт, в свою чергу, розраховується за формулою: К= 100 : (100 – Ставка податку ПДФО) (4.2.) При цьому, сума не грошово

Тема 6. Мито.
1. Платники, об’єкт оподаткування, види мита. 2. Митні режими.   Ключові слова:мито, митний режим, фактурна вартість, імпорт, експорт, реімпорт, рее

Придбання пільгового торгового патенту
Платники збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності можуть придбавати пільговий торговий патент, під яким слід розуміти патент на право провадження торговельної діяльності

Ставки збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності
Вид підприємницької діяльності Ставки збору Торговельна діяльність на території м. Києва та обласних центрів Від 0,08 до

Порядок придбання торгового патенту
Для провадження підприємницької діяльності суб'єкт господарювання подає до органу ДПС заявку на придбання торгового патенту, яка має містити такі відомості: найменування суб'єкта г

Відповідальність за порушення порядку отримання та використання торгового патенту
Статтею 125 Податкового кодексу за порушення порядку отримання та використання торгового патенту визначено відповідальність. Суб'єкти господарювання, що провадять торговельну діяльність, т

Туристиний збір.
  Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Платники збору - громадяни України, іноземці, а також особи без громадянст

Диний податок.
Єдиний податок – це місцевий податок, що сплючається фізичними та юридичними особами, які обрали спеціальний спосіб оподаткування. 1. Групи та критерії від

Тема 8. Податкове планування.
  1. Сутність та види податкового планування. 2. Податкова оптимізація планування та її методи. Ключові слова:податкове планування, податкова оптимі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги