рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 4. Сімейні правовідносини

Тема 4. Сімейні правовідносини - раздел Образование, Г.М. Гаряева, О.Л. Муренко, С.В.Головін 1. Поняття Шлюбу. Порядок Укладання Та Припинення Шлюбу. 2. Рівність...

1. Поняття шлюбу. Порядок укладання та припинення шлюбу.

2. Рівність прав та обов’язків подружжя.

3. Позбавлення батьківських прав.

4. Опіка і піклування.

1. Поняття шлюбу. Порядок укладання та припинення шлюбу.

Відповідно до ст. 21 СК України шлюб - це сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Таке визначення не розкриває повною мірою зміст цього поняття, але дає його лише в тих межах, в яких відносини шлюбу піддаються регламентації сімейно-правовими нормами. Таким чином, не зареєстроване офіційними органами держави проживання жінки і чоловіка однією сім'єю не створює шлюбу і не породжує подружніх правовідносин. Релігійний обряд укладання шлюбу не заборонений, але він не має юридичної чинності.

Ознаками шлюбу є:

1) добровільність, тобто наявність добровільної згоди обох з подружжя (ст. 24 СК);

2) досягнення шлюбного віку жінкою та чоловіком, що вступають в шлюб (ст. 22 СК);

3) реєстрація шлюбу у встановленому законом порядку органом, визначеним Сімейним кодексом;

4) спрямованість на утворення особистого сімейного союзу .чоловіка і жінки.

Шлюб є підставою для виникнення прав та обов’язків подружжя.

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором особисто. Якщо реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність через три місяці від дня її подання.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язаний ознайомити осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, з їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховання перешкод до реєстрації шлюбу.

СК України визначає загальні умови укладання шлюбу. Ним визначені наступні положення:

1. Для укладення шлюбу необхідна згода осіб, які одружуються, і досягнення ними шлюбного віку. Шлюбний вік встановлюється у 18 років для чоловіків і в 17 років — для жінок. За заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

2. Кодексом визначені категорії осіб, шлюб між якими заборонений. Так відповідно до ст. 26 СК України, у шлюбі між собою не можуть перебувати особи:

а) які є родичами прямої лінії споріднення;

б) рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра. Повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька;

в) двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;

г) за рішенням суду може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені ним;

д) усиновлювач та усиновлена ним дитина.

 

Шлюб між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною може бути зареєстровано лише в разі скасування усиновлення.

Ст. 30 СК України вимагає від осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, повідомити одна одну про стан свого здоров'я.

СТ. 31 СК України дає визначення поняття заручин і заручених. Так, зарученими вважаються особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу. Заручини не створюють обов’язку вступу до шлюбу.

 

Законодавство України встановлює реєстраційний порядок укладання шлюбу.

Державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою і чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави і суспільства.

Особи, що бажають одружитися, особисто подають заяву в державний орган реєстрації актів цивільного стану (ОРАЦС) за їхнім вибором. Працівники ОРАЦС зобов'язані ознайомити осіб, що подали заяву, з їхніми правами і обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, попередити про відповідальність за приховування перешкод до реєстрації шлюбу.

Особи, що подали заяву про реєстрацію шлюбу, мають повідомити один одному відомості про стан свого здоров'я. Приховання важкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для іншого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.

Подання заяви про реєстрацію шлюбу є заручинами. Вони не створюють обов'язку одружитися, однак спричиняють певні майнові обов'язки. Особа, що відмовилася одружитися, зобов'язана компенсувати іншій особі витрати, понесені у зв'язку з готуванням до реєстрації шлюбу і весілля.

 

Укладання шлюбу відбувається по закінченні місячного строку з дня подання заяви. За наявності поважних причин цей строк може бути скорочений. Серед таких причин можуть бути: наявність спільних дітей, вагітність жінки, що бере шлюб, призов на військову службу, важка хвороба та інші причини, які підтверджуються відповідними документами (медична довідка, свідоцтво про народження дитини та ін.).

Присутність нареченого і нареченої в момент реєстрації є обов'язковою. Реєстрація шлюбу через представника не допускається.

Особи, що одружуються, мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище, зватися дошлюбним прізвищем чи приєднати до свого прізвища прізвище нареченого, нареченої.

Державна реєстрація шлюбу закріплюється свідоцтвом про шлюб, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.

Припинення шлюбу

Шлюб припиняється внаслідок смерті або оголошення в судовому порядку померлим одного з подружжя. За життя подружжя припинення шлюбу можливо тільки шляхом розлучення за заявою одного з подружжя чи за спільною заявою. Розірвання шлюбу здійснюється офіційним шляхом — в органах ОРАЦС або судом.

ОРАЦС розриває шлюб у таких випадках:

1) за спільною заявою подружжя, що не має дітей;

2) за заявою одного із подружжя, якщо інший із подружжя визнаний безвісно відсутнім; визнаний недієздатним; засуджений за скоєння злочину до позбавлення волі на строк не менш ніж три роки.

Суд розриває шлюб у таких випадках:

1) за заявою подружжя, що має дітей. До заяви має бути доданий письмовий договір про те, з ким житимуть діти і як у їх утриманні та вихованні братиме участь інший із подружжя, що живе окремо;

2) за позовом одного із подружжя. Не може бути поданий позов про розлучення під час вагітності дружини і протягом одного року після народження дитини (крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправне посягання, що має ознаки злочину, проти іншого із подружжя або дитини або коли батьківство майбутньої дитини визнано іншою особою).

При розгляді справи про розлучення суд має встановити дійсні мотиви розлучення, з'ясувати фактичні взаємини подружжя і зобов'язаний вжити заходів до їх примирення. Шлюб розривається лише в тому разі, якщо суд дійде до висновку про неможливість подальшого спільного проживання подружжя. Шлюб вважається припиненим з моменту реєстрації розлучення в ОРАЦС. При цьому видається свідоцтво про розірвання шлюбу.

Жінка і чоловік, шлюб між якими був розірваний, мають право подати в суд заяву про поновлення їхнього шлюбу, якщо ніхто з них не був після цього в повторному шлюбі.

 

2. Рівність прав та обов’язків подружжя

Сімейним кодексом України передбачено, що кожен з подружжя користується рівними правами і несе рівні обов'язки. Права та обов'язки подружжя поділяються на особисті та майнові. До особистих прав і обов'язків подружжя належить: обрання прізвища, вільний вибір кожним з подружжя занять, професії і місця проживання. Питання виховання дітей та інші питання життя сім'ї вирішуються подружжям спільно.

Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбним прізвищем, а також наречена (наречений) мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченого (нареченої). Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається, з якого прізвища воно буде починатися. Складення більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений. Якщо на момент реєстрації шлюбу прізвище нареченої (нареченого) вже є подвійним, вона (він) має право замінити одну із частин свого прізвища на прізвище другого.

Сімейний кодекс України встановлює, що дружина та чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, до своїх звичок та уподобань, право на вільний вибір місця проживання. Усі найважливіші питання життя сім'ї мають вирішуватися подружжям спільно, на засадах рівності. Дружина і чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та з іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги, повинні утверджувати повагу до будь-якої праці, яка робиться в інтересах сім'ї, спільно дбати про матеріальне забезпечення сім'ї. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька.

До майнових прав подружжя належать їх права на особисту приватну власність, на спільну сумісну власність, на набуття та статус цих видів власності, права та обов'язки подружжя по утриманню.

Особистою приватною власністю дружини (чоловіка) є:

- майно, набуте нею (ним) до шлюбу;

- майно, набуте нею (ним) за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

- майно, набуте нею (ним) за час шлюбу, але за кошти, які належали їй (йому) особисто;

- речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;

- премії, нагороди, які вона (він) одержала (одержав) за особисті заслуги;

- страхові суми, одержані нею (ним) за обов'язковим або добровільним особистим страхуванням.

Суд може визнати особистою приватною власністю дружини (чоловіка) майно, набуте нею (ним) за час окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дитиною, хвороба тощо) самостійного заробітку.

Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна згода другого з подружжя має бути подана письмово. Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально посвідчена. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.

Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. Розпорядження майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою, відповідно до Цивільного кодексу.

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом.

Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надати матеріальну допомогу.

 

3. Позбавлення батьківських прав

Батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини, у тому числі при відмові без поважних причин взяти дитину з пологового будинку (відділення) та з інших дитячих лікувально-профілактичних закладів, і протягом шести місяців не виявляють щодо неї батьківського піклування, жорстоко поводяться з нею, шкідливо впливають на неї своєю аморальною антигромадською поведінкою, вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва, якщо вони засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини, а також якщо є хронічними алкоголіками або наркоманами.

Позбавлення батьківських прав проводиться лише в судовому порядку. Справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за заявою державних або громадських організацій, одного з батьків або опікуна (піклувальника) дитини за позовом прокурора, а також самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років. При цьому необхідним є подання письмового висновку органів опіки і піклування, а також участь у судовому засіданні представника цього органу і прокурора.

При позбавленні батьківських прав обох батьків дитина передається на опікування органам опіки і піклування. Побачення з дитиною батьків, позбавлених батьківських прав, може мати місце з дозволу органів опіки і піклування, якщо такі побачення не позначаться шкідливо на здоров'ї та поведінці дитини.

Батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають усі права, що ґрунтуються на факті спорідненості з дитиною, відносно якої вони позбавлені прав, у тому числі права вимагати від дитини в майбутньому надання їм утримання.

Позбавлення батьківських прав не звільняє батьків від обов'язку утримання дітей — сплати аліментів тощо.

Законодавством передбачається можливість поновлення в батьківських правах, якщо цього вимагають інтереси дітей і якщо діти не усиновлені.

Поновлення провадиться лише в судовому порядку за заявою особи, позбавленої батьківських прав.

Законодавством встановлюється також порядок відібрання дітей від осіб без позбавлення їх батьківських прав. Тільки суд може прийняти рішення про відібрання дитини і передати її на опікування органам опіки і піклування незалежно від позбавлення осіб батьківських прав, якщо залишення дитини в осіб, у яких вона перебуває, небезпечне для неї (для її життя, здоров'я), для її морального виховання.

 

4. Опіка і піклування

Питання опіки та піклування відноситься як до сімейного, так і цивільного права, тому що особисті немайнові та майнові відносини громадян з організаціями та між собою регулюються та охороняються як сімейним, так і цивільним законодавством.

Опіка і піклування встановлюються для виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті, хвороби батьків, позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин лишилися без батьківського піклування, та для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей, а також для захисту таких прав повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки. Опіка встановлюється над неповнолітніми, які не досягли 14 років, і над громадянами, визнаними судом недієздатними внаслідок душевної хвороби.

Піклування встановлюється над неповнолітніми віком від 14 до 18 років і над громадянами, визнаними судом обмежено дієздатними. Піклування також може бути встановлено на прохання осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно захищати свої права. Опіка, піклування над дитиною встановлюються органом опіки та піклування, а також судом. Опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа. У разі призначення дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються їх особисті якості, здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.

Не може бути опікуном, піклувальником дитини особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, особа, позбавлена батьківських прав, а також особа, інтереси якої суперечать інтересам дитини.

Органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських селищних рад. Безпосереднє ведення справ щодо опіки і піклування покладається на відповідні відділи та управління місцевих державних адміністрацій чи виконавчих комітетів у межах їх компетенції. У селах і селищах справами опіки та піклування безпосередньо відають виконавчі комітети їх рад. Для допомоги в роботі при органах опіки та піклування створюються опікунські ради, що мають дорадчі функції. До складу опікунських рад входять депутати, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (представники органів освіти, охорони здоров'я тощо) і громадськості.

Опікуни чи піклувальники зобов'язані виховувати підопічних, турбуватися про їх здоров'я, фізичний, моральний, духовний розвиток та навчання, готувати їх до праці, захищати їх права і інтереси.

Опікуни та піклувальники мають право розпоряджатися майном підопічних в інтересах останніх. Як правило, опікун повинен проживати з підопічним і при здійсненні прав та виконанні обов'язків підопічних укладати угоди від імені і в інтересах підопічних, діючи як його законний представник. Органи опіки та піклування мають право, якщо це необхідно для захисту інтересів підопічних, обмежити право кожного з батьків або опікуна (піклувальника) розпоряджатися внеском, зробленим будь-ким на ім'я підопічного (стаття, 145 КпШС України).

Згідно статті 154 КпШС України опікуни і піклувальники ' можуть бути за їх проханням звільнені від виконання своїх обов'язків, якщо орган опіки та піклування визнає, що дане прохання викликане поважною причиною. Під поважними причинами слід розуміти хворобу опікуна або піклувальника, зміну умов їх життя, тривале відрядження.

Оскільки піклувальник над повнолітньою особою, яка має фізичні недоліки, призначається за проханням останньої, то за його проханням він в будь-який час може бути звільнений від своїх обов'язків.

Опіка також припиняється автоматично з досягненням неповнолітніми 15 років, а також у випадку смерті підопічного.

Піклування припиняється автоматично без спеціального на те рішення органів опіки та піклування з досягненням підопічним 18 років, при вступі неповнолітньої особи в шлюб, внаслідок смерті особи, яка перебувала під піклуванням.

Проблемні питання для дискусії:

1. Що робити, коли дитина в сім’ї потребує захисту?

2. Коли і як держава регулює сімейні відносини?

3. Що таке сім’я та яку роль вона відіграє в житті людини?

4. Шлюбний договір – необхідна потреба чи дань моді?

Термінологічне завдання:

Засвоїти визначення понять: „шлюб”, „сім’я”, „усиновлення”, „опіка”. „піклування”.

Методичне завдання:

Наведіть (письмово) умови укладання шлюбу та умови, за якими шлюб є недійсним.

Практичне завдання:

Складіть план відповіді на вказані теоретичні питання семінарського заняття. Підготуватись до дискусії з проблемних питань.

Реферати:

1. Усиновлення дітей громадянами України.

2. Аліментні права та обов’язки батьків і дітей.

3. Особисті немайнові права та обов’язки батьків і дітей.

4. Визначення походження дітей.

5. Майнові права та обов’язки подружжя.

6. Шлюбний договір.

7. Міжнародні стандарти в галузі охорони сім’ї та дитинства.

8. Опіка і піклування.

Завдання для перевірки засвоєних знань:

1. У якому з наведених випадків шлюб є недійсним:

а) фіктивний шлюб;

б) шлюб між двоюрідними братом і сестрою;

в) шлюб із особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі;

г) шлюб без вільної згоди чоловіка та жінки?

2. Визначте підстави всиновлення:

а) заява про всиновлення дитини;

б) згода дитини;

в) рішення суду;

г) згода навчального закладу.

3. Визначте шлюбний вік для жінок в Україні:

а) 14 років;

б) 16 років;

в) 17 років;

г) 18 років.

4. Через який час після подання заяви реєструється шлюб:

а) через один місяць;

б) через два місяці;

в) через три місяці;

г)через шість місяців?

5. Кому належіть майно, придбане під час шлюбу:

а) тільки чоловікові;

б) дітям;

в) тільки дружині;

г) чоловікові та дружині?

6. Визначте вік дітей, над якими може бути встановлена опіка:

а) до 14 років;

б) до 15 років;

в) до 16 років;

г) до 18 років.

7. Визначте одну з умов укладання шлюбу:

а) згода батьків;

б) документ про загальну середню освіту;

в) досягнення шлюбного віку особами, що одружуються;

г) наявність у майбутньої сім’ї житла.

8. Між яким родичами і членами сім’ї регулює відносини Сімейний кодекс України:

а) подружжям;

б) бабусею, дідусем та онуками;

в) тіткою, дядьком і племінником;

г) рідними братами і сестрами?

9. Мінімальний вік вступу до шлюбу в Україні для чоловіків:

а) 20 років;

б) 18 років;

в) 16 років;

г) 15 років.

10. Які питання врегульовує шлюбний договір:

а) особисті права кожного з подружжя;

б) інтелектуальні права подружжя;

в) шлюбні відносини подружжя;

г) майнові відносини подружжя?

11. У якому випадку розірвання шлюбу проводиться у суді:

а) за спільною заявою подружжя в разі відсутності дітей;

б) за заявою подружжя, що має дітей;

в) з особами, визнаними недієздатними;

г) з особами, визнаними безвісно відсутніми?

12. За чиєю заявою шлюб може бути розірваний судом:

а) за заявою батьків одного з подружжя;

б) за заявою друзів;

в) за заявою одного з подружжя і якщо інший з подружжя визнаний недієздатним;

г) за заявою подружжя, що має дітей?

13. Визначте вік особи, для всиновлення якої потрібна її згода:

а) 5 років;

б) 7 років;

в) 10 років;

г) 4 роки.

14. Визначте одне з прав подружжя:

а) право на материнство і на батьківство;

б) право на працю;

в) право на піклування про своє здоров’я;

г) право на взаємну повагу, дружбу.

15. У якому випадку батьки можуть бути позбавлені батьківських прав:

а) батьки примушують дитину до жебракування;

б) батьки не дають дитині кишенькових грошей;

в) батьки дитини є безробітними;

г) батьки вимагають від дітей добре навчатися?

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Г.М. Гаряева, О.Л. Муренко, С.В.Головін

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ... До друку дозволяю...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 4. Сімейні правовідносини

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПРАВОЗНАВСТВО
  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК для студентів денної форми навчання технічних спеціальностей   Затверджено редакційно-видавничою радо

Невиконання цих завдань тягне за собою незадовільну оцінку!!!
У навчально-методичних матеріалах подана рекомендована література, яка для зручності поділена на 4 групи: документи і нормативно-правові акти, першоджерела, основні підручники і посібники та джерел

Поняття права, його властивості, соціальна сутність і призначення. Об’єктивне та суб’єктивне право.
Право — це загальнообов'язкова формально виражена система ре­гулювання суспільних відносин, встановлена і забезпечена державою, обумовлена рівнем розвитку суспільства. Питання про соціальн

Основні ознаки та властивості права, обумовлені його взаємодією з державою
Другу специфічну групу ознак об'єктивного права становлять властивості, що характеризують його взаємодію та органічний зв'язок з державою. Право як різновид соціальних норм на відміну від інших

Основні ознаки та властивості права, обумовлені його взаємодією з державою
Другу специфічну групу ознак об'єктивного права становлять властивості, що характеризують його взаємодію та органічний зв'язок з державою. Право як різновид соціальних норм на відміну від інших

Загальноправові та міжгалузеві принципи
Перш ніж аналізувати ознаки загальноправових та міжгалузевих принципів, слід звернутися до визначення принципів права. Скакун О.Ф. визначає, що принципи права — це об'єктивно властиві праву відправ

Принципи права. Норми права
1. Розчиняються в безлічі норм, пронизують усю правову матерію, виводяться із її суті 2. З'являються як загальнообов'язкові формально-визначені правила поведінки, пронизані принципами прав

Норми права: поняття та ознаки, склад.
Норма права — це загальнообов'язкове, формально-визначе­не правило поведінки (зразок, масштаб, еталон), встановлене або санкціоноване державою як регулятор суспільних відносин, яке офіційно закріпл

Правова система (поняття, структура).
Держава має свою національну правову систему. Історично склалося так, що у кожній країні діють свої правові звичаї, традиції, законодавство, юрисдикційні органи, сформувалися особливості правового

Систематизація нормативно-правових актів, їх призначення, форми (способи) кодифікація, інкорпорація та консолідація.
Термін "законодавство" вживають у значеннях з різним обсягом охоплюваних ним нормативно-правових актів — у вузькому (буквальному) та у широкому розумінні. В першому випадку терміном "

Тема 2. Цивільне право України – галузь права
  1. Предмет та метод цивільного права. Цивільні правовідносини, загальна характеристика. 2. Фізична особа як суб’єкт цивільного права. 3. Юридична особа: поняття, о

Поняття правочину. Умови дійсності правочину. Класифікація правочинів.
Цивільні права та обов’язки виникають в учасників правовідносин на підставі юридичних фактів — дій або подій. Найпоширенішим юридичним фактом, який породжує цивільні права та обов’язки, змінює чи п

Недійсність правочину та правові наслідки визнання правочину недійсним.
Правочин може бути визнаний недійсним лише з підстав, передбачених законом, який визначає наслідки, що виникають у результаті вчинення недійсних правочинів. Закон вбачає юри­дичні й майнові наслідк

Цивільно-правовий договір, його ознаки та види.
Одним із основних та найбільш розгалужених інститутів зобов'язального права є договірне право, під яким слід розуміти сукупність цивільно-правових норм, які регулюють суспільні відносини шляхом дос

Загальна структура цивільно-правового договору.
Зміст цивільно-правового договору та його тлумаченняЗміст цивільно-правового договору визначається з урахуванням його правової природи, а саме: місця договору у структурі цивільног

Укладення цивільно-правового договору
Укладення договору (ч.1 ст. 638 ЦК України). Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Проблема «неукладеного»

Тема 5. Трудові правовідносини
1. Загальна характеристика трудових правовідносин. Суб'єкти трудового права. 2. Поняття і значення трудового договору. 3. Поняття і види робочого часу і робочого дня. 4.

Тема 6. Основи адміністративного права України
  1. Загальна характеристика адміністративних правовідносин. 2. Поняття адміністративних правопорушень та їх види. 3. Види адміністративних стягнень. 4. Пор

Кримінальна відповідальність і її підстави. Поняття кримінальної відповідальності
Кримінальна відповідальність - це один з видів юридичної відповідальності. Вона є відповідальністю ретроспективною, тобто відповідною реакцією держави на вчинене в минулому порушення права. її можн

Поняття складу злочину. Ознаки складу злочину. Поняття кваліфікації злочинів
Законодавець виділяє з усієї сукупності ознак протиправної поведінки лише ті, які ха­рактеризують той чи інший злочин, найбільш значущі, типові, що однаково притаманні всім злочинам даного виду (ус

Стадії злочину
Стадії вчинення злочину - це певні етапи його здійснення, які істотно різняться між собою ступенем реалізації злочинно­го наміру, характером діяння (дії або бездіяльності) та момен­том закінчення.

Добровільна відмова від вчинення злочину. Особливість кримінальної відповідальності при добровільній відмові від вчинення злочину
Добровільною відмовою вважається остаточне припинення особою за своєю волею готування до злочину або замаху на зло­чин, якщо при цьому вона усвідомлювала можливість доведен­ня злочину до кінця (ч.

Кримінальне покарання. Поняття і ознака. Система кримінальних покарань
Кримінальне покарання є необхідним засобом охорони дер­жави, суспільства і безпеки особи від злочинів. У боротьбі зі зло­чинністю кримінальне покарання має кілька функцій: воно є фор

Варіант №1
1. Визначте злочин проти власності, який полягає в таємному викраденні чужого майна: а) розбій; б) крадіжка; в) грабіж; г) шахрайство. 2. Визначте вид п

Варіант №2
1. Кредитором у зобов’язанні є: а) особа, яка уклала кредитний договір; б) особа, яка має право вимагати від боржника виконання встановлених дій; в) банківська установа,

Варіант №3
1. Визначте одну з умов, необхідних для укладання шлюбу: а) взаємна згода майбутнього подружжя; б) згода батьків молодих; в) достатній матеріальний рівень; г) на

Варіант №4
1. Визначте підстави призначення пенсій з інвалідності внаслідок професійного захворювання в період роботи: а) залежно від стажу роботи; б) незалежно від стажу роботи; в)

Варіант №5
1. Визначте, який орган вирішує колективні трудові спори: а) комісія з примирення; б) третейський суд; в) загальний суд; г) комісія з трудових спорів. 2

Варіант №6
1. Яке покарання слід застосувати до неповнолітнього (17 років) за те, що той брутально повівся на вулиці, на зауваження громадян і працівників міліції не реагував: а) адміністративний аре

Варіант №7
1. Визначте захід примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в обмеженні прав і свобод з осудженого: а) звільнення

Варіант №8
1. До якого виду відповідальності може бути притягнуто громадянина А. віком 18 років, який не з'явився до військового комісаріату: а) до кримінальної відповідальності; б) до адмін

Варіант № 1
1. Яка з перелічених ознак не є властивістю права?: а) системність; б) нормативність; в) загальнообов’язковість; г) гарантованість; д) регулятивність.

Варіант № 2
1. Яка з ознак норми права названа не вірно: а) формальна визначеність; б) забезпеченість; в) важливість; г) дія у часі, просторі, за колом осіб; д) заг

Варіант № 3
1. Яке поняття розкриває таке визначення: „частина норми права, яка визначає обставини, за настання яких можна чи необхідно здійснювати правило поведінки”: а) диспозиція; б) гіпот

Варіант № 4
1. У відповідях під якими літерами правильно названі види форм (джерел) права: а) правовий прецедент; б) мораль; в) майнова угода; г) нормативно-правовий акт;

Варіант № 5
1. У відповідях під якими літерами правильно вказані види правотворчості за способом формування юридичних норм: а) систематизація; б) встановленість юридичних норм; в) по

Варіант № 6
1. Дефініцію якого поняття наведено: „письмовий документ компетентного органу держави, що містить формально обов’язкове правило поведінки загального характеру”: а) нормативний договір;

Варіант № 7
1. Чи всі характерні риси нормативно-правового акту є правильними: а) має владний характер; б) закріплює права і обов’язки; в) серед інших методів забезпечується силою пр

Варіант № 8
1. Чи правильно здійснено класифікацію законів за значенням і місцем у системі законодавства: а) конституційні; б) надзвичайні; в) органічні; г) звичайні;

Варіант № 9
1. У відповідях під якими номерами правильно вказані види підзаконних нормативно-правових актів України: а) закон; б) указ Президента України; в) постанови Верховної Ради

Варіант № 10
1. Вкажіть основні форми систематизації законодавства: а) концентрація; б) корпоратизація; в) кодифікація; г) консолідація; д) інкорпорація. 2.

Варіант № 11
1. У відповідях під якими номерами правильно вказані види кодифікації за обсягом: а) міжгалузева; б) офіційна; в) спеціальна; г) галузева; д) загальна.

Варіант № 12
1. У відповідях під якими номерами правильно вказані види кодифікації за формою виразу: а) протест; б) статут; в) кодекс; г) ухвала; д) рішення;

Варіант № 13
1. У відповідях під якими номерами правильно вказані види інкорпорації залежно від юридичного значення: а) галузева; б) хронологічна; в) предметна; г) офіційна;

Варіант № 14
1. Визначіть, до яких галузей права відносяться норми, що регулюють: а) порядок проведення весілля; б) техніку безпеки на підприємстві; в) порядок вступу до профспілки;

Варіант № 15
1. У відповідях під якими номерами правильно вказані види підзаконних нормативно-правових актів України: а) закон; б) указ; в) указ Президента України; г) постан

Варіант № 16
1. Визначте, з якого моменту підприємство вважається створеним і набуває права юридичної особи: а) з моменту початку виробничої діяльності; б) з моменту офіційної презентації;

Варіант № 17
1. Визначте, який рівень цивільної дієздатності мають особи віком до 14 років: а) неповна; б) часткова; в) обмежена; г) повна. 2. Місце укладення догово

Варіант № 18
1. Визначте юридичний критерій неосудності: а) хронічна душевна хвороба; б) тимчасовий розлад психіки; в) недоумство; г) нездатність особи керувати своїми діями.

Варіант № 19
1. Визначте, хто може розпоряджатися власністю особи віком до 14 років від її імені та в її інтересах: а) дядько; б) тітка; в) батько; г) сестра. 2. Дог

Варіант № 20
1. Визначте, які відносини належать до особистих немайнових: а) авторство музичного твору; б) честь і гідність; в) літературна публікація; г) позитивна ділова ре

Предмет та метод цивільного права. Цивільні правовідносини, загальна характеристика.
Згідно з Цивільним кодексом України Стаття 1. Відносини, що регулюються цивільним законодавством1. Цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносин

Фізична особа, як суб’єкт цивільного права.
Стаття 24. Поняття фізичної особи1. Людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою. Стаття 25. Цивільна правоздатність фізич

Юридична особа: поняття ознаки види.
Стаття 80. Поняття юридичної особи 1. Юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і д

Об’єкти цивільних правовідносин.
Стаття 177. Види об'єктів цивільних прав1. Об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги,

Стаття 203. Загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину.
1. Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. 2. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обс

Стаття 207. Вимоги до письмової форми правочину
1. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким,

Стаття 208. Правочини, які належить вчиняти у письмовій формі
1. У письмовій формі належить вчиняти: 1) правочини між юридичними особами; 2) правочини між фізичною та юридичною особою, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206

Стаття 209. Нотаріальне посвідчення правочину
1. Правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін. Договір про закупівлю, який укладається відповідно до

Стаття 202. Поняття та види правочинів
Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори). Стаття 202. Одностороннім правочином є дія однієї сторони, яка може бути представлена однією а

Стаття 212. Правочини, щодо яких правові наслідки
пов'язуються з настанням певної обставини. 1. Особи, які вчиняють правочин, мають право обумовити настання або зміну прав та обов'язків обставиною, щодо якої невідомо, настане вона чи ні (

Стаття 215. Недійсність правочину
1. Підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 Цивільного Кодексу

Стаття 216. Правові наслідки недійсності правочину
1. Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що в

Стаття 626. Поняття та види договору
1. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. 2. Договір є одностороннім, якщо одна сторона бере на себ

Стаття 633. Публічний договір
1. Публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля,

Стаття 634. Договір приєднання
1. Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонован

Стаття 635. Попередній договір
1. Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором. Законо

Стаття 636. Договір на користь третьої особи
1. Договором на користь третьої особи є договір, в якому боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок на користь третьої особи, яка встановлена або не встановлена у договорі. 2. Виконання

Стаття 632. Ціна
1. Ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами дер

Поняття шлюбу. Порядок укладання та припинення шлюбу.
Стаття 21. Поняття шлюбу1. Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. 2. Проживання однією сім'єю

Рівність прав, та обов’язки подружжя.
Стаття 7. Загальні засади регулювання сімейних відносин 6. Жінка та чоловік мають рівні права і обов'язки у сімейних відносинах, шлюбі та сім'ї. Стаття 31

Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка
1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку

Позбавлення батьківських прав.
Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав 1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового б

Опіка та піклування.
Стаття 243. Діти, над якими встановлюється опіка, піклування 1. Опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Загальна характеристика трудових правовідносин. Суб’єкти трудового права.
Стаття 1. Завдання Кодексу законів про працю УкраїниКодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню як

Поняття і значення трудового договору.
Стаття 21. Трудовий договірТрудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник

Поняття і види робочого часу і робочого дня.
Робочий час Стаття 50. Норма тривалості робочого часуНормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні

Правове регулювання часу відпочинку.
Стаття 66. Перерва для відпочинку і харчуванняПрацівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва

Загальна характеристика адміністративних правовідносин
Адміністративні правовідносини характеризуються юридичною нерівністю учасників. Види адміністративних правовідносин (можуть виникнути між): 1) вищестоячими і нижчестоячими органам

Поняття адміністративних правопорушень та їх види
Стаття 9. Поняття адміністративного правопорушенняАдміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає

Види адміністративних стягнень
Стаття 23. Мета адміністративного стягненняАдміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в д

Порядок притягнення до адміністративної відповідальності
Стаття 5. Повноваження місцевих рад щодо прийняття рішень, за порушення яких передбачається адміністративна відповідальністьСільські, селищні, міські, обласні ради мають право приймат

Поняття, ознаки та класифікація злочинів
Стаття 11. Поняття злочину1. Злочином є передбачене Кримінальним Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину. 2. Не є злочином дія аб

Стадії вчинення злочину
Стаття 13. Закінчений та незакінчений злочини1. Закінченим злочином визнається діяння, яке містить усі ознаки складу злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини Кримі

Мета і види кримінального покарання
Стаття 50. Поняття покарання та його мета1. Покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в

Види злочинів. Відповідальність за окремі злочини.
У Кримінальному кодексі України приведено наступні види злочинів: Злочини проти основ національної безпеки україни (ст. 109-114) Злочини проти життя та здоров'я особи (ст. 1

Стаття 36. Необхідна оборона
1. Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від

Стаття 37. Уявна оборона
1. Уявною обороною визнаються дії, пов'язані із заподіянням шкоди за таких обставин, коли реального суспільно небезпечного посягання не було, і особа, неправильно оцінюючи дії потерпілого, лише пом

Стаття 38. Затримання особи, що вчинила злочин
1. Не визнаються злочинними дії потерпілого та інших осіб безпосередньо після вчинення посягання, спрямовані на затримання особи, яка вчинила злочин, і доставлення її відповідним органам влади, якщ

Стаття 39. Крайня необхідність
1. Не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини

Стаття 40. Фізичний або психічний примус
1. Не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вч

Стаття 41. Виконання наказу або розпорядження
1. Дія або бездіяльність особи, що заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, визнається правомірною, якщо вона була вчинена з метою виконання законного наказу або розпорядження. 2. Нака

Стаття 41. Виконання наказу або розпорядження
1. Дія або бездіяльність особи, що заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, визнається правомірною, якщо вона була вчинена з метою виконання законного наказу або розпорядження. 2. Нака

Стаття 43. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації
1. Не є злочином вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону виконувала спеціальне завдання, беручи участь в організованій групі чи злочинній організації

Стаття 43. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації
1. Не є злочином вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону виконувала спеціальне завдання, беручи участь в організованій групі чи злочинній організації

Стаття 43. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації
1. Не є злочином вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону виконувала спеціальне завдання, беручи участь в організованій групі чи злочинній організації

Стаття 43. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації
1. Не є злочином вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону виконувала спеціальне завдання, беручи участь в організованій групі чи злочинній організації

Стаття 67. Обставини, які обтяжують покарання
1. При призначенні покарання обставинами, які його обтяжують, визнаються: 1) вчинення злочину особою повторно та рецидив злочинів; 2) вчинення злочину групою осіб за попередньою з

ДОДАТОК 2
ДОГОВІР БАНКІВСЬКОГО ВКЛАДУ (ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ)   м. _______________ ___________________________________________________ "___" ___________

ДОГОВІР ДАРУВАННЯ
Київ "____" ____________ 200___р. Сторони: Дарувальник___________________________________________________________________________

Предмет договору.
1.1. Дарувальник зобов’язується безоплатно передати Обдаровуваному майно у власність, склад якого, а також порядок та умови передачі визначаються цим Договором. 1.2. Предметом дарування з

Права та обов’язки сторін.
3.1. Обов'язки Дарувальника: 3.1.1. Передати Обдаровуваному предмет дарування в порядку та на умовах визначених в цьому Договорі. 3.1.2. Повідомити Обдаровуваного про всі відомі йому недо

Відповідальність сторін.
4.1. У випадку порушення своїх зобов’язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність визначену цим Договором та чинним законодавством. Порушенням зобов'язання є його невиконання або

Строк дії Договору та інші умови.
5.1. Договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до___ моменту повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за цим Договором. 5.2. Умови даного Договору можуть бут

Місцезнаходження та реквізити Сторін
Дарувальник Назва__________________________________________ Юридична адреса________________________________ Код ЄДРПОУ ______________________________ Св-во п

ДОГОВІР ЗБЕРІГАННЯ
м. _____________ "___" _ 200_ р. _______ (назва підприємства, організації, установи) (надалі іменується "Поклажодавець") в особі __ ____________, (посад

ДОГОВІР КОНТРАКТАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
м.______________ “___” _____________ 200__ р. Цей Договір контрактації сільськогосподарської продукції (надалі - “Договір”) укладено між __________________________________________

Обов’язки КОНТРАКТАНТА щодо подання допомоги в організації виробництва сільськогосподарської продукції
3.1. КОНТРАКТАНТ надає ВИРОБНИКУ наступні матеріальні ресурси (послуги), які ВИРОБНИК зобов‘язується використовувати при виробництві Товару: - насіння в кількості ______________ за ціною _

ВИМОГИ ДО ТАРИ ТА УПАКОВКИ
6.1. Товар повинен бути затарений і спакований ВИРОБНИКОМ таким чином, щоб виключити псування та або знищення його на період поставки до прийняття товару КОНТРАКТАНТOM. 6.2. Товар повинен

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
8.1. За порушення умов Даного Договору винна сторона відшкодовує спричинені цим збитки, у тому числі неотриманий прибуток, в порядку, передбаченому чинним законодавством. 8.2. За простроче

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
10.1. Усі спори між сторонами, з яких не було досягнуто згоди, розв'язуються у відповідності до законодавства України у судовому порядку. 10.2. Умови Договору можуть бути змінені за взаємн

ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН
ВИРОБНИК ___________________________________ ___________________________________ Адреса: ___________________________________ Рах.№ _

Відомості про товар.
2.1. Найменування_______________________________________. 2.2. Кількість товару. 2.2.1. Одиниця виміру кількості товару _________________. 2.2.2. Загальна кількість товар

Ціна та умови оплати.
  4.1. Ціна за одиницю товару______________________. 4.2. Загальна ціна товару, що продається за цим Договором _______________________, у тому числі ПДВ. 4.3. Попере

Права та обов’язки сторін.
5.1. Обов’язки Продавця: 5.1.1. Передати Покупцеві товар, визначений цим Договором. 5.1.2. Попередити Покупця про всі права третіх осіб на товар, що продається. 5.1.3. Зб

Строк дії Договору та інші положення.
  7.1. Договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами. 7.2. Умови даного Договору можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін з обов’язковим складанням письмо

Місцезнаходження та реквізити Сторін
Продавець Покупець Назва_____________________________________________________   Юридична адреса______________________________

ДОГОВІР ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ
м._ "___"_199__ р. _____________, яке в подальшому іменується (повна назва підприємства) "ЛІЗИНГОДАВЕЦЬ", в особі _________, який діє на підставі Статуту, з о

Здійснювати контроль за станом Приміщення та Майна шляхом візуального обстеження зі складанням акта обстеження.
7. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ОРЕНДАРЯ 7.1. Орендар зобов'язується: - використовувати приміщення‚ що орендується‚ виключно у від

Не здійснювати без письмової згоди Орендодавця перебудову та перепланування приміщення‚ що орендується.
- забезпечити Орендодавцю доступ на об'єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напряму використання за цільовим призначенням, визначеному цим Договором;

ДОГОВІР ПІДРЯДУ НА БУДІВНИЦТВО
м. _____________ "___" ______________ ____ року _________ (назва підприємства, організації, установи) (надалі іменується "Замовник") в особі _________

ДОГОВІР ПОЗИКИ
  м.___________ "___"_______________р.   Прізвище, ім'я, по батькові ____________________________________

ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ ПОСЛУГ
  м.______________ ______________р.     _______________________, (надалі іменується "Замовник") в особі _______________________

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. В порядку та на умовах, визначних цим Договором, Виконавець зобов'язується за завданням Замовника протягом визначеного в Договорі строку надавати за плату наступні послуги (надалі іменуються &

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. В порядку та на умовах, визначних цим Договором, Виконавець зобов'язується за завданням Замовника протягом визначеного в Договорі строку надавати за плату наступні послуги (надалі іменуються &

ОПЛАТА ПОСЛУГ І ПОРЯДОК ЇХ ПРИЙМАННЯ
3.1. За надання передбачених Договором послуг Замовник виплачує Виконавцю ________ грн. протягом ________________ шляхом __________________. 3.2. Здавання послуг Виконавцем та приймання їх

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ
4.1. У випадку порушення Договору Сторона несе відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним законодавством України. 4.1.1. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне

ДІЯ ДОГОВОРУ
6.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення печатками Сторін. 6.2. Строк цього Договору починає свій перебіг у момент, визнач

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
7.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов

ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
“____” ____________ 200___р. Сторони: Сторона-1 __________________________________________________________________ (повне найменування юридичної

Предмет договору
1.1. Сторони домовилися про організацію спільної діяльності в cфері__________ для досягнення наступних господарських і комерційних цілей: 1.1.1. ___; 1.1.2. ___; 1.1.3. ___.

Предмет договору
1.1. Сторони домовилися про організацію спільної діяльності в cфері__________ для досягнення наступних господарських і комерційних цілей: 1.1.1. ___; 1.1.2. ___; 1.1.3. ___.

Ведення спільних речей
5.1. Ведення спільних речей за даною угодою здійснюється за взаємною угодою Сторонам, які приймаються на зібраннях представників Сторін або шляхом письмового опитування або факсом. 5.2. Керівн

Внески Сторін
6.1. Внесок Сторони-1: 6.1.1. Грошові кошти: _______________________________; 6.1.2. Майно: ______________________________________; 6.1.3. Трудова участь: ___________________________

Розподіл результатів спільної діяльності
8.1. Продукція, що являється результатом спільної діяльності, буде реалізуватися в наступному порядку: _________________________. 8.2. Всі доходи, отримувані за даною угодою внаслідок спільної

Припинення Договору і вирішення суперечок
11.1. Сторони усвідомлюють, що їх спільна діяльність здійснюється в складних умовах нестабільного ринку, що підвищує ступінь ризику їх бізнесу. У зв'язку з цим Сторони залишають за собою право на д

Нші умови
12.1. Умови цього Договору можуть бути змінені по взаємній згоді з обов'язковим складанням письмового документа. 12.2. Жодна із Сторін не має права передавати свої права за даною угодою третій

Покупець
М.П. ________________________ М.П. ________________________   ДОГОВІР ОРЕНДИ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ м. ______________ "___"____________ __

ДОГОВІР ФРАНЧАЙЗИНГУ
м. __________ "___"___________ 200_ року __________________ (назва підприємства, організації, установи) (надалі іменується "Правоволоділець") в особі __________

ДОГОВІР ТРАНСПОРТНОГО ЕКСПЕДИРУВАННЯ
  м. ________________ "___" ______________ 20__ р. ___________________________________________________________________________(вказати найменування сторони та необх

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. В порядку та на умовах, визначених цим Договором, Експедитор бере на себе зобов'язання за плату і за рахунок Клієнта виконати послуги, пов'язані з перевезенням вантажу Клієнта, визначеного в д

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. В порядку та на умовах, визначених цим Договором, Експедитор бере на себе зобов'язання за плату і за рахунок Клієнта виконати послуги, пов'язані з перевезенням вантажу Клієнта, визначеного в д

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ
4.1. У випадку порушення Договору, Сторона несе відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним законодавством України. 4.1.1. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне ви

ДІЯ ДОГОВОРУ
6.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та його скріплення печатками Сторін. 6.2. Строк цього Договору починає свій перебіг у момент, визнач

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
7.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов

МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ І РЕКВІЗИТИ СТОРІН
ЕКСПЕДИТОР ______________________________ ______________________________ ______________________________ ______________________________ ______________________________ За

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ШЛЮБУ
До _________________________________________ (назва органу реєстрації актів ___________________________________________ цивільного стану

ЗАЯВА про реєстрацію шлюбу
  ВІН ВОНА 1. Прізвище     2. Власне ім'я  

Предмет договору
  1.1. Замовник зобов'язується надавати для перевезення вантажі, а Перевізник приймати їх обсягом _______ тис. т та_______тис. ткм за номенклатурою і по кварталах, обумовлених цим дог

Умови перевезень
  2.1. Перевезення вантажів, включаючи й автомобілями, робота яких оплачується за автом.-годину, виконуються Перевізником лише на підставі заявок, що подає Замовник за формою відповід

Порядок розрахунків
  3.1. Розмір плати за перевезення вантажів та інші операції й послуги, пов'язані з перевезенням, і строки розрахунків визначаються сторонами угодою довільної форми, що є невід'ємною

Відповідальність сторін
  4.1. Перевізник і Замовник у випадку невиконання або неналежного виконання зобов'язань по цьому договору несуть взаємну матеріальну відповідальність у межах, передбачених чинним зак

Термін дії цього договору та юридичні адреси сторін
  5.1. Термін дії цього договору встановлюється з ________________________________ по _______________________________ 5.2. Юридичні адреси сторін: Перевізни

Предмет договору, строк дії, загальні вимоги та визначення
1.2. Предметом даного Строкового трудового договору (далі - "Договір") є трудові відносини в межах визначених цим Договором посадових обов'язків між Працівником і Підприємством, які з бок

ТИПОВИЙ ЗРАЗОК ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР
м. ____________ "__"_______ 200__ р. Громадянин ___________________ (громадянство) _________________________________________ з однієї сторони та (прізвище, ім’я, по б

Про державну реєстрацію розірвання шлюбу
Просимо (прошу) зареєструвати розірвання шлюбу на підставі рішення суду ________________________________ (назва суду та дата ухвалення рішення) Про себе повідомляємо(ю):

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ ПОДРУЖЖЯ, ЯКЕ НЕ МАЄ ДІТЕЙ
До _____________________________ (назва відділу державної реєстрації актів ________________________________ цивільного стану) від _____________________________ (прізвища,

Про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей
Ми, що нижче підписалися, за взаємною згодою просимо розірвати шлюб у встановленому законодавством порядку. Спільних дітей не маємо. Про себе повідомляємо(ю):

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ЗМІНУ ІМЕНІ
До ________________________________________ (назва відділу державної реєстрації актів цивільного стану) від ________________________________________ (прізвище, власне ім’я, по б

Структура норм права
· гипотезу - указание на условия, при наличии которых норма должна осуществляться; · диспозицию - определение самого правила поведения (юрид

Порядок и условиязаключения брака
ü **Брак заключается в государственных органах, регистрирующих акты гражданского состояния. ü **Права и обязанности супругов порождает лишь брак, заключенный в государственных ор

Нормативні акти.
Нормативні акти (зі змінами і доповненнями на 1.09.2008) 1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Цивільний кодек

Технічних спеціальностей
  Роботу до друку рекомендував О.М. Поступний     Редактор О.І. Шпільова     Комп’ютерна верстка О.В.Софоклов

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги