рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Акушерство

Акушерство - раздел Образование, Акушерство   1. Вагітна В Терміні 40 Тижнів З Ак­тивною Родовою Діяльністю...

 

1. Вагітна в терміні 40 тижнів з ак­тивною родовою діяльністю. При зо­внішньому акушерському дослідженні виявлено поздовжнє положення пло­ду, Серцебиття плоду ясне, ритмічне, до 140уд/хв. При вагінальному дослідженні шийка матки згладжена, відкриття 6 см, передлежить голівка, визначається корінь носа і надбрівні дуги ближче до лона, позаду передній кут великого тім'ячка. Яка подальша тактика ведення пологів?

A.*Тип Е

B. Тип А

C. Тип В

D. Тип С

E. Тип Д

 

2. При зовнішньому акушерському обстеженні встановлено: форма мат­ки витягнена у поперечному напрям­ку, строк вагітності 40 тижнів, у лівій боковій стороні матки пальпується голівка, в правій - тазовий кінець плода, над входом в малий таз передлежача частина відсутня. Серцебиття плоду прослуховується на рівні пупка. Яке положення та по­зиція плоду?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип С

D. Тип Д

E. Тип Д

 

3. Першородяща, 30 років. Голівка у порожнині малого таза. Серцебиття плоду почало уповільнюватися, з'яви­лася аритмія. Що робити?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип С

D. Тип Д

E. Тип Д

 

4. Першородка, 30 років. Голівка у порожнині малого таза. Серцебиття плоду почало уповільнюватися, з'яви­лася аритмія. Що робити?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип С

D. Тип Д

E. Тип Д

 

5. Повторнородяща, в терміну по­логів, з регулярною пологовою діяль­ністю. В анамнезі - кесарів розтин З роки тому у зв'язку з гострою внутрішньоутробною гіпоксією плода. Під час перейм відчула розлитий біль в об­ласті післяопераційного рубця. Сер­цебиття плоду ритмічне, 140 уд/хв. При піхвовому дослідженні: відкрит­тя шийки матки - 5 см. Плідний міхур цілий. Що робити?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип С

D. Тип Д

E. Тип Д

 

6. Першовагітна в терміну 37 тиж­нів. Таз: 26-28-31-20. Три дні тому при відсутності полого­вої діяльності з'явилися кров'янисті виділення зі статевих шляхів в кіль­кості 50-60 мл. Через 2 доби кровоте­ча повторилася. Піхвове дослідження: шийка матки скорочена, канал про­пускає палець. За внутрішнім вічком визначається губчаста тканина. Голів­ка плоду рухлива над входом у малий таз. Після дослідження кровотеча під­силилася. Який імовірний діагноз?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип С

D. Тип Д

E. Тип Д

 

7. Роділля, 22 років, поступила до пологового будинку з активною по­логовою діяльністю. Розміри таза: 23-26-29-18 см. Індекс Соловйова -15 см. Діагональна кон'югата - 12 см. Ознака Генкеля - Вастена негативна. Визначить акушерську характеристи­ку таза жінки.

A.*Тип С

B. Тип А

C. Тип В

D. Тип Д

E. Тип Е

 

8. Вагітна в терміну 35 тижнів, стан тяжкий. Скаржиться на головний біль, порушення зору, миготіння "му­шок" перед очима. При огляді: загаль­ний набряк, АТ - 180/120. Раптово з'явилися фібрилярні посмикування м'язів обличчя, тонічні судоми. Ди­хання припинилося. Через 1 хвилину дихання поновилося. З рота значна кількість піни. Амнезія. У клінічному аналізі сечі: білок - 7 г/л. Який імовір­ний діагноз?

A.*Тип Е

B. Тип А

C. Тип В

D. Тип С

E. Тип Д

 

9. Першородяча в терміну 39-40 тижнів. 1 період пологів. Положення плоду поздовжнє. При вагінальному дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття вічка до 5 см. Плодовий мі­хур цілий. Визначаються сідниці і ступ­ні плоду. Яке передлежання плоду?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип С

D. Тип Д

E. Тип Е

 

10. Повторновагітна 25 років. У третьому періоді родів з'явилася кро­вотеча без ознак відділення плацен­ти. При ручному відділенні плаценти встановлено наявність плаценти, що вросла в міометрій. Тактика лікаря:

A.*Тип Д

B. Тип А

C. Тип В

D. Тип С

E. Тип Е

 

11. Повторновагітна 32 роки, хво­ріє на гіпертонічну хворобу 1 ступеня. Почався другий період родів. Голівка в порожнині малого таза. Потуги через 2 хв., по 30 сек. Серцебиття плоду -104/хв., глухе. Запідозрене передчас­не відшарування плаценти. Тактика лікаря:

A. *Тип Е

B. Тип А

C. Тип В

D. Тип С

E. Тип Д

 

12. В пологовий будинок достав­лена вагітна, що пред'являє скарги на головний біль і болі в епігастральній області. Пульс - 100/хв., АТ -170/100 мм рт. ст., набряки живота, ніг. Розміри матки відповідають терміну доношеної вагітності, вона напруже­на і хвороблива при пальпації, серце­биття плоду глухе, виділення з піхви кров'янисті. З чого варто почати?

A.*Тип В

B. Тип А

C. Тип ВЕ

D. Тип С

E. Тип Д

 

13. Першовагітна, строк вагітності 41-42 тижні. Поздовжнє положення плода, головне передлежання. Розміри таза: 23-26-29-18, обхват живота -102 см, ВДМ - 40 см. І період пологів триває 8 годин. Серцебиття плоду -140уд/хв., чітке, ритмічне. Контракційне кільце косе, на рівні пупка, ознака Вастена позитивна. Піхвове дослідження: повне відкриття, головка притиснута до входу у малий таз, навколоплідний міхур відсутній, мале тім'ячко зліва біля лона. Яка тактика лікаря?

A.*Тип В

B. Тип А

C. Тип Е

D. Тип С

E. Тип Д

 

14. До гінекологічного відділен­ня звернулася жінка зі скаргами на кров'янисті виділення з піхви. Остан­ня менструація була 3,5 місяці тому. УЗД не проходила. Матка при пальпа­ції тістоподібної консистенції, безбо­лісна, ВДМ - 24 см. Частини плоду не пальпуються, серцебиття не прослуховується, ворушіння не відчувається. З обох боків матки пальпуються оводні утворення 5x6 см. Який найбільш імовірний діагноз?

A.*Тип А

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип С

E. Тип Д

 

15. Роділля, 28 років, доставлена до пологового будинку з бурхливою пологовою діяльністю. Розміри таза: 23-25-28-18 см. Ознака Генкеля - Вастена позитивна. Роділля збуджена, живіт напружений, болісний в нижніх відділах. Контракційне кіль­це на рівні пупка, розташоване косо. Голівка плоду притиснута до входу у малий таз. Серцебиття плоду – 140у/хв. Яке ускладнення виникло у роділлі?

A.*Тип С

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип Д

 

16. Вагітна в терміну 11-12 тижнів доставлена до гінекологічного стаціонару з матковою кровотечею та переймоподібними болями внизу живота. Піхвове дослідження: піхва заповнена згустками крові, шийка матки розкрита на 2 см. В каналі визначається напружений плідний міхур. Матка збільшена до розмірів 11-12 тижнів вагітності, напружена. Виділення кров'янисті, дуже рясні. Які заходи повинен провести лікар?

A.*Тип Д

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип С

 

17. У породіллі масивна кровотеча після народження двійні через природні пологові шляхи. Дитяче місце та родові шляхи цілі. Дно матки вище пупка, матка при пальпації м'яка, не реагує на введення скорочуючих засобів. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

A.*Тип С

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип Д

 

18. На 4 добу після операції кесаре­вого розтину у жінки з'явилась лихо­манка, біль в животі, температура під­нялась до 39 °С. Пульс – 104уд/хв. Двічі було блювання. Хвора загальмована, язик сухий, обкладений сіруватим на­льотом. Живіт здутий. Симптоми по­дразнення очеревини позитивні у всіх відділах. Перисталь­тика не вислуховується. Гази не відхо­дять. Дно матки на рівні пупка. Мат­ка болюча при пальпації. Виділення кров'янисті, помірні. Який найбільш імовірний діагноз?

A.*Тип Д

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип С

 

19. При огляді плаценти, яка щойно народилася, встановлено наявність де­фекту розміром 2x3 см. Кровотечі немає. Яка тактика найбільш виправдана?

A.*Тип В

B. Тип Д

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип С

 

20. При огляді плаценти, яка щойно народилася, встановлено наявність де­фекту розміром 2x3 см. Кровотечі немає. Яка тактика найбільш виправдана?

A.*Тип В

B. Тип Д

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип С

 

21. Вагітна, 27 років, в терміну 17 тижнів поступила в стаціонар для ліку­вання. В анамнезі - 2 самовільні викид­ні. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до 17 тижнів вагітнос­ті, шийка матки вкорочена, вічко про­пускає кінчик пальця. Встановлено діа­гноз: істміко-цервікальна недостатність. Яка тактика найбільш виправдана?

A.*Тип С

B. Тип Д

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип В

 

22. Жінка 29 років доставлена в стаціонар бригадою швидкої допомоги в зв'язку зі скаргами на переймоподіб­ні болі в животі, запаморочення, сла­бість. АТ - 100/60 мм рт. ст., пульс -108уд/хв., ритмічний. Остання менстру­ація 1,5 місяці тому,.. Гінекологом при огляді запід­озрена позаматкова вагітність. Яке до­слідження необхідно зробити для уточ­нення діагнозу?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип Е

D. Тип В

E. Тип С

 

23. Вагітність 30 тижнів. Генералізовані набряки. АТ - 190/110 мм рт. ст. Головний біль, миготіння мушок перед очима. Протеїнурія - 2,0 г/л. Гіпотро­фія плоду. Який найбільше ймовірний діагноз?

A.*Тип Д

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип С

 

24. У вагітної, що страждає гіпер­тонічною хворобою І ст., у терміну 35 тижнів з'явилися набряки на нижніх кінцівках і передній черевній стінці, у сечі білок до 3 г/л, АТ підвищився до 170/120 мм рт. ст., став турбувати головний біль і погіршився зір. Про­ведене протягом 4-х годин інтенсивне лікування ефекту не дало. Яка тактика необхідна в даному випадку?

A.*Тип С

B. Тип В

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип Д

 

25. При піхвовому дослідженні злі­ва пальпується передній кут велико­го тім'ячка, справа - надбрівні дуги і корінь носа. Лобовий шов у попере­чному розмірі входу в малий таз. Яке передлежання плоду?

A.*Тип В

B. Тип С

C. Тип Е

D. Тип А

E. Тип Д

 

26. Через 10 годин від початку родів при повному розкритті маткового вічка відійшли світлі навколоплідні води. Після цього пологова діяльність різко послабшала: потуги короткі, нерегулярні, слабкі, голівка плоду не просувається. Який характер пологової діяльності?

A.*Тип А

B. Тип С

C. Тип Е

D. Тип В

E. Тип Д

 

27. Першовагітна відвідала жіночу консультацію в 37 тижнів вагітності. Скарг не має. За останні 2 тижні дода­ла 2 кг ваги. Набряки на нижніх кін­цівках. АТ - 115/70 мм рт. ст. В сечі патології не виявлено. Вагітній вста­новили діагноз гестозу. Яка найкраща лікувальна тактика?

A.*Тип Д

B. Тип С

C. Тип Е

D. Тип В

E. Тип А

 

28. Першовагітна відвідала жіночу консультацію в 37 тижнів вагітності. Скарг не має. За останні 2 тижні дода­ла 2 кг ваги. Набряки на нижніх кін­цівках. АТ - 115/70 мм рт. ст. В сечі патології не виявлено. Вагітній вста­новили діагноз гестозу. Яка найкраща лікувальна тактика?

A.*Тип Е

B. Тип С

C. Тип Д

D. Тип В

E. Тип А

 

29. Вагітну 25 років доставлено до пологового будинку із вагітністю 34 тижні та скаргами на яскраві кров'я­нисті виділення із згустками, які з'я­вились після акту дефекації. Голівка плоду біля дна матки. Серцебиття плоду - 140/хв. Пологової діяльності немає. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною 3 см, зів пропускає кінчик пальця, скрізь склепіння піх­ви промацується масивне утворення м'якої консистенції, виділення кров'я­нисті, яскраві. Який найбільш імовір­ний діагноз?

A.*Тип Е

B. Тип С

C. Тип Д

D. Тип В

E. Тип А

 

30. Доношена вагітність. Маса тіла вагітної - 62 кг. Повздовжнє положен­ня плода, голівка плоду притиснута до входу в малий, таз. Обхват живота -100 см. Висота дна матки - 35 см. Яка орієнтовна вага плода?

A.*Тип В

B. Тип С

C. Тип Д

D. Тип Е

E. Тип А

 

31. Першовагітна у терміну 20 тижнів скаржиться на болі внизу живота, мажучи кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Матка в підвище­ному тонусі, рухи плоду відчуває. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно терміну вагітно­сті, шийка матки скорочена до 0,5 см, зовнішнє вічко відкрите на 2 см. Виді­лення кров'янисті, мажучи. Який най­більш імовірний діагноз?

A.*Тип А

B. Тип С

C. Тип Д

D. Тип В

E. Тип Е

 

32. Перші пологи. Пологова діяль­ність розпочалась 5 годин тому. За цей час при достатньо енергійній терапії було 4 напади еклампсії наростаючої сили. Хвора без свідомості, найменше подразнення викликає напад. При вну­трішньому дослідженні: шийка матки згладжена, зів матки пропускає 1 па­лець, плодовий міхур цілий, високо над входом у малий таз визначається рухо­ма голівка. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

A.*Тип В

B. Тип С

C. Тип Д

D. Тип А

E. Тип Е

 

33. У роділлі 38 років - повторні пологи, пологова діяльність протягом 12 годин. 2 години тому відійшли води, почались потуги. Положення плоду поздовжнє, голівка в порожнині мало­го таза. Серцебиття плоду - 120/хв., ясне, ритмічне. Через ЗО хв. породілля зблідла, почалась блювота. Скарги на запаморочення, дзвін у вухах. Пульс -110/хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Поло­гова діяльність не змінилась. Матка напружена, зліва біля дна з'явилось різко болюче випинання. Серцебиття плоду - 90/хв. 2 тижні тому лікувала­ся у стаціонарі з приводу гестозу. Яка причина погіршення стану роділлі?

A.*Тип В

B. Тип С

C. Тип Д

D. Тип А

E. Тип Е

 

34. У роділлі 30 років - 4-ті по­логи, термінові, затяжні. Пологова ді­яльність активна. Перейми судомного характеру, різка болючість нижнього сегменту. Контракційне кільце на рівні пупка. Розміри таза: 25-28-30-17 см. Води відійшли на початку пологової діяльності. Серцебиття плоду глухе, до 100/хв. Який діагноз найбільш імо­вірний?

A.*Тип Д

B. Тип С

C. Тип В

D. Тип А

E. Тип Е

 

35. У пологовому залі знаходить­ся повторнородка 25 років. Вагітність 40 тижнів, пологи другі (перші закін­чились кесаревим розтином у зв'язку зі слабкістю пологової діяльності). Перейми по 20-25 сек. через 5 хви­лин, інтенсивні. Матка у гіпертонусі. Контракційне кільце на рівні пупка. Раптом жінка поскаржилась на го­стрий біль унизу живота. Звертає на себе увагу блідість шкіри, холодний піт, запаморочення жінки. Серцебиття плоду глухе, поодинокі удари. З піх­ви кров'яні виділення. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття маткового вічка 8 см. Що з перерахо­ваного є найбільш доцільною дією?

A.*Тип С

B. Тип Д

C. Тип В

D. Тип А

E. Тип Е

 

36. Повторнородяща, в терміну по­логів, з регулярною пологовою діяль­ністю. В анамнезі - кесарів розтин З роки тому у зв'язку з гострою внутрішньоутробною гіпоксією плода. Під час перейм відчула розлитий біль в об­ласті післяопераційного рубця. Сер­цебиття плоду ритмічне, 140 уд/хв. При піхвовому дослідженні: відкрит­тя шийки матки - 5 см. Плідний міхур цілий. Що робити?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип В

D. Тип С

E. Тип Е

 

37. У роділлі 30 років вагітність II – 38 тиж., в МШД відійшли навколоплідні води. Пологова діяльність триває 8 год. Перейми регулярні по 20 сек. Через 4-5 хв. При об’єктивному обстеженні встановлено: розміри тазу 26-29-30-20 см. ОЖ – 100, ВДМ – 42 см. Вагінально шийка матки згладжена. відкриття 6-7 см. плодового міхура немає. Передлежача голівка прижата до площини входу в малий таз. Яке додаткое обстеження необхідно провести для вирішення питання проведення пологів?

A.*Тип В

B. Тип Д

C. Тип А

D. Тип С

E. Тип Е

 

38. Де потрібно проводити піхвове дослідження у вагітної з підозрою на передлежання плаценти:

A.*Тип С

B. Тип Д

C. Тип А

D. Тип В

E. Тип Е

 

39. У яких жінок відбувається розрив матки:

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

40. Другороділля 24 р. знаходиться у II періоді пологів. Об`єктивно: положення поздовжнє, передлежання головне. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 154уд/хв. Голівка плода прорізалась. Проведено попередження передчасного розгинання та швидкого просування голівки. Вкажіть наступний етап акушерської допомоги

A.*Тип В

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип А

E. Тип Е

 

41. У породіллі М. після народження посліду почалася кровотеча. Під час огляду посліду на цілісність на плодовій оболонці була виявлена обірвана судина. М`які тканини пологових шляхів не ушкоджені. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

42. У роділлі I період пологів. Передбачувана маса плода 4500,0. Перейми різко болючі, матка у вигляді «піщаного годинника». Роділля занепокоєна. Яку патологію можна запідозрити?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

43. Яка тактика при загрозі розриву матки?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

 

44. Роділля у другому періоді пологів з вузьким тазом. Положення плода повздовжнє, голова притиснута до входу в таз. Серцебиття плода приглушена 160 уд. на хв. Перейми стали болючі. Контракційне кільце на рівні пупка, косо розташовано. Нижній сегмент матки болючий при пальпації. Яке ускладнення у пологах?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

45. У роділлі 24 роки 30 хв. тому народився плід масою – 4, 200. Ознаки відділення посліду відсутня. Кровотеча досягла 450 мл. Яка першочергова подальша тактика?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

46. У роділлі в першому періоді пологів різкий головний біль, порушення зору, АТ 170/100 мм. рт. ст. У сечі – білок. Під час піхвового огляду виник напад судом. Який найбільш ймовірний діагноз?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

47. Роділля знаходиться в передпологовій палаті. В анамнезі – перфорація матки під час аборту. Пологова діяльність дуже сильна, перейми різко болючі, непродуктивні, матка перерозтягнута, болюча при пальпації. Контракційне кільце розташоване високо і косо. Голівка знаходиться над входом в малий таз, жінка збуджена. Ваша тактика при загрозі розриву матки:

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

48. У пологове відділення поступила вагітна 39 тижнів. При визначенні справжня кон’югата дорівнює 6 см. Яке важке ускладнення виникне під час пологів природнім шляхом?

A.*Тип А

B. Тип Д

C. Тип С

D. Тип В

E. Тип Е

 

49. Друга фаза менструального циклу називається:

A. * Лютеїнова.

B. Овуляція.

C. Фолікулінова.

D. Естрогенна.

E. Фаза проліферації.

 

50. Кількість навколоплідних вод досягає при 36 – 38 тижнях:

A. *1,0 – 1,5 літрів.

B. 0,5 літра.

C. 250мл

D. 2,0 літри.

E. 3,0 літри.

 

51. Визначте розташування дна матки в 24 тижня вагітності.

A. *На рівні пупка.

B. Під мечоподібним відростком.

C. Посередині між мечоподібним відростком і пупком.

D. Посередині між пупком і лобком.

E. На рівні лобка.

 

52. Передлежання плода – це:

A. * Розташування крупної частини плода щодо площини входу в таз.

B. Розташування спини плода щодо правого боку матки.

C. Відношення осі плода до вертикальної осі матки.

D. Співвідношення окремих частин плода.

E. Спинка плода обернена до лівого боку матки.

 

53. Маса доношеної дитини досягає:

A. *Понад 2500г

B. 2000г

C. 1,500г

D. 3,000г

E. 3,500г

 

 

54. Перший період пологів називається:

A. *Період розкриття.

B. Період згинання.

C. Послідовий період.

D. Прелімінарний період.

E. Ранній період.

 

55.Визначте тривалість третього періоду пологів.

A. *30 хвилин.

B. 1 година.

C. 5 – 10 хвилин.

D. 2 години.

E. 1,5 годин.

 

56.При поступленні вагітної до пологового будинку було встановлено головне передлежання плода, стріловий шов у правому косому розрізі, мале тім’ячко – зліва і до переду. Визначте позицію і вид плода.

A. *Перша позиція, передній вид.

B. Друга позиція, передній вид.

C. Перша позиція, задній вид.

D. Друга позиція, задній вид

E. Поперечне положення плоду.

 

57.Пологи – другі. Вилиття навколоплідних вод – дві години потому, відкриття шийки матки 7 – 8см. Визначте період пологів.

A. *Період розкриття шийки матки.

B. Період зганяння.

C. Післяродовий період.

D. Латентний період.

E. Ранній період.

 

58.Який препарат використовується для знеболювання пологів?

A. * Анальгін 50% - 2мм.

B. Лазикс.

C. Апропин.

D. Гемодез.

E. Фізичний розчин.

 

59.Ранній післяпологовий період продовжується:

A. * Перші 2 години після народження посліду.

B. 4 години після народження дитини.

C. 6 тижнів після народження дитини.

D. 2 тижні після народження дитини.

E. 2 години після народження дитини.

 

60.Коли доцільно прикласти новонародженого до грудей після фізіологічних пологів?

A. *Одразу після пологів.

B. У перші 2 години після пологів.

C. Через 12 годин після пологів.

D. У першу добу після пологів.

E. Одразу після початку лактації.

 

61.У вагітної 25 років, у жіночій консультації, встановлено поперечне положення плода. Термін вагітності 30 – 32 тижня. Визначте тактику ведення вагітності.

A. *Призначають коригувальну гімнастику за відсутністю протипоказань.

B. Виконати зовнішнім поворотом плода на головку.

C. Терміново кесарів розтин.

D. Призначити явку через 2 тижні.

E. Призначити розвантажувальний день.

 

62.Фетопатія – це?

A. *Внутрішньоутробне ураження сформованих органів і систем плода.

B. Захворювання, що виникає у перші 3 місяці вагітності.

C. Спонтанні мутації статевих клітин.

D. Дія хімічних речовин.

E. Водянка голови.

 

63.Вагітна 25 років, вагітність друга – 39 тижнів, поступила в пологовий будинок зі скарженням на задишку та серцебиття. З 14 років страждає на: ревматизм, мітральний стеноз ІІ ступеня, недостатність кровообігу ІІ А ступеня. Визначте тактику ведення пологів.

A. * Пологи проводять під знеболюванням.

B. Кесарів розтин.

C. Накладання акушерських щипців.

D. Пологи ведуться без особливостей.

E. Плодоруйнівна операція.

 

64.Надмірно довгою вважають пуповину довжиною:

A. * понад 60см

B. 40 – 50см

C. 30 – 40см

D. Понад 80см

E. 50 – 60см

 

65.Коли у нормі виливаються навколоплідні води?

A. * При повному розкритті шийки матки.

B. До пологів.

C. У І періоді пологів.

D. У ІІІ періоді пологів.

E. У ІІ періоді пологів.

 

66.У вагітної 24 років, об’єм живота 100см, висота стояння дна матки – 40см. Визначте передбачувану масу тіла плода.

A. * 4.000г

B. 3.400г

C. 3.500г

D. 4.500г

E. 2.600г

 

67.У пологовий будинок госпіталізовано вагітну. Що свідчить про початок у неї пологів?

A. *Регулярні перейми.

B. Вилиття навколоплідних вод.

C. Опущення дна матки

D. Відходження слизової пробки.

E. Головний біль.

 

68.Класичний ручний прийом виконують при:

A. *Закидання ручки чи ручок плода при тазовому передлежанні

B. Сідничному передлежанні.

C. Ножному передлежанні.

D. Головному передлежанні.

E. Колінному передлежанні

 

69.Вагітна 25 років, 35 тижнів вагітності, госпіталізована в пологовий будинок. Об’єктивно: непритомний стан, АТ 190/120мм рт.ст., набряки нижніх та верхніх кінцівок. Встановіть діагноз.

A. * Еклампсія.

B. Діабетична кома.

C. Печінкова кома.

D. Гостра ниркова недостатність.

E. Епілепсія.

 

70.Вагітна 23 років, 38 тижнів вагітності, пологи перші і двійня, обидва плода в поперечному положенні. Відійшли навколоплідні води. Визначте тактику ведення пологів.

A. * Кесарів розтин.

B. Стимуляція пологів.

C. Вичікування.

D. Поворот першого плода на ніжку.

E. Зовнішній поворот першого плода

 

71.Роділля, 28 років, пологи перші, в строк. Після енергійної пологової діяльності перейми слабшають, не дають ефекту. Піхвове дослідження: повне розкриття шийки матки, голівка плоду великим сегментом вставлена у площину входу в малий таз. Встановіть діагноз.

A. * Пологи перші, ІІ-й період пологів. Вторинна слабкість пологової діяльності.

B. Пологи перші, І-й період пологів. Вторинна слабкість пологової діяльності.

C. Пологи перші, ІІ-й період пологів. Дискоордінація пологової діяльності.

D. Пологи перші, ІІ-й період пологів. Первинна слабкість пологової діяльності.

E. Пологи перші, ІІІ-й період пологів. Вторинна слабкість пологової діяльності.

 

72.Після народження плаценти в породіллі триває кровотеча. Матка м’яка на дотик, скорочується погано. Назвіть причину виниклої кровотечі.

A. * Гіпотонія матки.

B. Затримка посліду в матці.

C. Затримка дольки посліду в матці.

D. Травматичні ушкодження пологових шляхів.

E. Підозра на розрив матки.

 

73.Яка кровотеча вважається масивною?

A. * Понад 1,5% маси тіла.

B. До 0,5% маси тіла.

C. Понад 1% маси тіла.

D. 0,5 % - 1,0% маси тіла.

E. 1,0% - 1,5% маси тіла.

 

74.Назвіть препарат, розчин якого протипоказаний до застосування при лікуванні геморагічного шоку (ГШ).

A. *Глюкоза

B. Стабізол.

C. Свіжозаморожена плазма.

D. Рефортан.

E. Розчин 0,9% NaCl

 

75. Минуло 30 хвилин після народження плода. Плацента не відділилася. Ознаки відділення плаценти позитивні. Почалася кровотеча. Назвіть причину кровотечі.

A. * Затримка посліду в матці.

B. Затримка дольки посліду в матці.

C. Травми пологових шляхів.

D. ДВС – синдром.

E. Розрив матки.

 

76. Яких заходів слід ужити при кровотечі в пологах, якщо плацента відокремилася, а послід не відділяється?

A. *Застосувати метод Абуладзе або Креде – Лазаревича.

B. Ввести утеротонічні засоби.

C. Накласти шов за Лосицькою.

D. Зовнішній масаж матки.

E. Ручне дослідження порожнини матки

 

77.Вагітність 34 тижні. Передчасне відшарування плаценти. Жінка перебуває в коматозному стані. Крововтрата біля 2-х літрів. Визначте тактику.

A. * Кесарів розтин, інфузійно – трансфузійна терапія.

B. Плодоруйнівна операція.

C. Інфузійно – трансфузійна терапія.

D. Визвати пологову діяльність.

E. Кесарів розтин.

 

78.Після народження плаценти в породілля кровотеча. Матка скорочується погано, м’яка на дотик. Який передбачуваний діагноз? Визначте тактику.

A. * Гіпотонія матки. Спорожнити сечовий міхур, здійснити зовнішній масаж матки і в/в ввести утеротоніки.

B. Затримка посліду в матці. Провести ручну ревізію порожнини матки.

C. Гіпотонія матки. Ввести внутрішньовенно утеротоніки.

D. Підозра на розрив матки. Необхідна екстирпація матки.

E. Атонія матки. Здійснити зовнішній масаж матки.

 

79. .Породілля, в ранній післяпологовий період, у зв’язку з гіпотонією матки, втратила 1,5 літра крові (1,8%) від маси тіла. Матка періодично розслабляється, кров, що виділяється з пологових шляхів, не згортається. Встановіть попередній діагноз.

A. *Гіпотонічна крововтрата. ГШ ІІ ступені. ДВЗ – синдром.

B. ДВЗ синдром.

C. Гіпотонічна крововтрата.

D. Гемологічний шок.

E. Емболія навколоплідними водами.

 

80.Доношена дитина народилася із дворазовим обвиттям шиї пуповиною. У немовляти виражена блідість шкірних покривів, відсутні дихання і рефлекси, серцебиття 60уд/хв.. Поставте діагноз.

A. *Асфіксія тяжкого ступеня.

B. Асфіксія середнього ступеня.

C. Асфіксія легкого ступеня.

D. Травма голови.

E. Вроджений порок серця.

 

81.Діагноз асфіксії новонароджених середнього ступеня може бути встановленим, якщо оцінка новонародженого за шкалою Апгар становить:

A. * 5 – 6 балів.

B. 9 – 10 балів.

C. 0 балів.

D. 1 – 2 бали.

E. 2 – 3 бали

 

82.Назвіть післяпологове захворювання другого етапу поширення інфекційного процесу:

A. * Пельвіоперетоніт.

B. Язва.

C. Мастіт.

D. Перитоніт

E. Сепсис.

 

83.Яку операцію виконують при виявленому дефекті часточки посліду відразу після пологів?

A. * Ручну ревізію порожнини матки.

B. Амніотомію.

C. Ручне відокремлення посліду.

D. Масаж матки на кулаку.

E. Інструментальну ревізію порожнини матки.

 

84.Який симптом є діагностично значущим при клінічно вузькому тазі?

A. *Генкеля – Вастена.

B. Шредера.

C. Гентера.

D. Абуладзе.

E. Кюстнера – Чукалова.

 

85.Яку форму вузького таза відносять до поширених?

A. * Загальнорівномірнозвужений.

B. Кіфотичний.

C. Коксалгичний.

D. Остеомалятичний.

E. Таз карліц.

 

86.Другий період пологів триває понад один рік. Передбачувана маса плода 4,200±100г. Розміри таза 25 – 28 – 31 – 20. Голівка притиснута до входу в малий таз. Мису не досягнуто. Визначте тактику.

A. * Кесарів розтин.

B. Поворот плода на ніжку.

C. Плодлоруйнівна операція.

D. Накладання акушерських щипців.

E. Вакуум - екстракція.

 

87.Найпоширенішою причиною мимовільного аборту в ранні терміни є:

A. * Гіпофункція жовтого тіла.

B. Травма.

C. Захворювання органів системи травлення.

D. Несумісність на резус – фактор.

E. Вади серця.

 

88.При встановлені діагнозу загрозливого розриву матки необхідно:

A. *Зупинити пологову діяльність.

B. Посилити пологову діяльність.

C. Залишити пологову діяльність на попередньому рівні.

D. Дати подихати кисню.

E. Вводити препарати крові.

 

89.Під час пологів трапився розрив промежини з ушкодженням стінки прямої кишки. Ваш діагноз?

A. * Розрив промежини ІІІ ступені.

B. Розрив промежини І ступені.

C. Розрив промежини ІІ ступені.

D. Травма промежини.

E. Розрив промежини ІV ступені.

 

90.Пологи другі. Таз нормальний. При піхвовому дослідженні: шийка матки розкрита на 9,0см, плодового міхура немає, визначаються надбрівні дуги, корінь носа, підборіддя, що розташовується праворуч до заду, Ваш діагноз.

A. Лицеве передлежання, передній вид.

B. Лобове передлежання, задній вид.

C. Передньоголовне передлежання

D. Потиличне передлежання

E. Тазове передлежання.

 

91.Пологи другі, тазове передлежання. Після вилиття навколоплідних вод із піхви випала непульсивна петля пуповини. Серцебиття плода відсутнє. Відкриття шийки матки 8 – 9см. Виберіть спосіб розродження.

A. *Плодоруйнівна операція.

B. Кесарів розтин.

C. Акушерські щіпці.

D. Витягання плода за пахвину складку.

E. Пособие по Цовьянову.

 

92.Вагітна 22 років, Термін 24 - 25 тижнів. Виникла біль у попереку, озноб, підвищення температури тіла до 39°С. У крові: лейкоцити – 15,5х109/л. У сечі: білок – 0,06г/л, лейкоцити 2 – 4 в полі зору, бактеріурія.

A. *Гострий пієлонефрит.

B. Цистіт.

C. Прееклампсія.

D. Бактеріурія.

E. Цукровий діабет.

 

93.Вагітність протипоказана при:

A. * Ваді серця в стадії декомпенсації.

B. Пієлонефриті.

C. Гіпотонії.

D. Ревматизмі.

E. Цукровий діабеті.

 

94.Пологи вважаються передчасними, якщо вони виникають в строки:

A. * 23 – 37 тижнів.

B. 20 – 30 тижнів.

C. До 12 тижнів.

D. 38 - 41 тиждень.

E. 41 - 42 тижні.

 

 

95. У вагітної 36 тижнів раптово виник приступ еклампсії. Що є першочерговим у наданні допомоги при приступі еклампсії? A. *Ввести роторозширювач і зафіксувати язик B. Дати інгаляційний наркоз C. Ввести седативні засоби D. Ввести гіпотензивні засоби E. Ввести протисудомні засоби

96. У хворої Н., 55 років, діагностований рак шийки матки з розпадом пухлини. Виникла кровотеча з піхви. Вкажіть об’єм долікарської допомоги.

A. *Виконати тугу тампонаду піхви

B. Ввести кровозупинні засоби

C. Провести піхвову ванночку

D. Обробити перекисом водню шийку матки

E. Холод на низ живота

 

97. У жінки 25 років скарги на гострий біль внизу живота, запаморочення, менструальний цикл нерегулярний, остання менструація – 2 тижні тому. Тест на вагітність негативний. Якій патології відповідає дана клінічна картина?

A. *Апоплексія яєчника

B. Позаматкова вагітність

C. Хронічний аднексит

D. Мимовільний аборт

E. Рак яєчника

 

98. На ФАП звернулась жінка зі скаргами на періодичний переймоподібний біль у здухвинній ділянці, затримку менструації. При проведенні бімануального дослідження з’явився різкий біль внизу живота, короткочасна втрата свідомості, блідість шкіри, пульс частий, слабкого наповнення. Якій патології відповідає дана клінічна картина?

A. *Порушена позаматкова вагітність

B. Апоплексія яєчника

C. Прогресуюча позаматкова вагітність

D. Перекрути ніжки кисти яєчника

E. Розрив піосальпінкса

 

99. Роділля поступає в пологовий стаціонар. Який документ повинна оформити акушерка в приймальному відділенні? A. *Історія пологів B. Обмінна карта вагітної C. Індивідуальна карта вагітної D. Карта диспансерного спостереження E. Медична карта стаціонарного хворого

 

100. Як документально відображає акушерка перебіг та ведення пологів?

A. *Графічно на партограмі

B. Графічно на гравідограмі

C. У вигляді стовпчиків на температурному листі

D. Письмово в історії пологів

E. Письмово в тестах рухів плода

 

101. В жіночу консультацію прийшла вагітна, яка знаходиться на обліку з приводу даної вагітності. Вагітність протікає без ускладнень, стан плоду задовільний, термін вагітності 28 тижнів. Яке рутинне обстеження запропонує акушерка вагітній для моніторингу стану плода?

A. *Тест рухів плода

B. УЗД плода

C. Кардіотокографія

D. Доплерографія судин пуповини

E. Екскреція естрадіолу

 

102. В якому терміні гестації надають відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?

A. * В 30 тижнів

B. В 32 тижні

C. В 25 тижні

D. В 22 тижні

E. В 38 тижні

 

103. Акушерка вимірює вагітній розміри тазу. Прямий розмір становить 20 см. Обчисліть розмір акушерської кон‘югати.

A. *11 см

B. 13 см

C. 19 см

D. 21 см

E. 23 см

 

104. Роділля 29р., народила живого доношеного хлопчика масою 3800г. Пройшло 15хв. послідового періоду. Ознак відокремлення посліду немає. Вкажіть максимальну тривалість послідового періоду

A. *30 хвилин

B. 15 хвилин

C. 10 хвилин

D. 40 хвилин

E. 60 хвилин

 

105. Назвіть документ, який одержує вагітна в жіночій консультації, що

забезпечує зв’язок між консультацією та пологовим будинком.

A. Обмінна карта

B. Медична карта амбулаторного хворого

C. Індивідуальна карта вагітної та породіллі

D. Журнал обліку вагітної

E. Контрольна карта диспансерного обстеження

 

106. Акушерка веде спостереження за жінкою в послідовому періоді пологів. Вкажіть ознаку, яка свідчитиме про відшарування плаценти в Ш періоді пологів.

A. Подовження зовнішнього відрізка пуповини на 10-12 см

B. Головний біль

C. Набряк зовнішніх статевих органів

D. Незмінена форма матки

E. Біль у поперековій ділянці.

 

107. Вкажіть, яка крововтрата під час пологів вважається фізіологічною.

A. *0,5 % від маси тіла

B. 0,8 % від маси тіла

C. 1,0 % від маси тіла

D. 1,25 % від маси тіла

E. 1,5 % від маси тіла

 

108. Вагітна знаходиться в палаті патології. Вагітність ІІ, 38 тижнів, положення плода повздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз, ІІ позиція, передній вид. Назвіть місце, де найкраще місце вислуховування серцебиття плода?

A. Праворуч нижче пупка

B. Ліворуч вище пупка

C. Ліворуч нижче пупка

D. Праворуч на рівні пупка

E. Праворуч вище пупка

 

109. Ви проводите зовнішнє акушерське дослідження за допомогою прийомів Леопольда-Левицького. Дно матки знаходиться посередині між лоном і пупком. Визначте термін вагітності.

A. *16 тижнів

B. 12 тижнів

C. 20 тижнів

D. 30 тижнів

E. 36 тижнів

 

110. Акушерка ЖК проводить заняття з безпечного материнства та батьківства та інформує слухачів про періоди пологів. Перечисліть їх назви.

A. Розкриття, зганяння, послідовий

B. Прелімінарний, розкриття, послідовий

C. Прелімінарний, зганяння, послідовий

D. Провісники, розкриття, зганяння

E. Розкриття, зганяння, післяпологовий

 

111. Акушерка проводить огляд вагітної. Який метод обстеження дасть інформацію про стан внутрішньоутробного плода ?

A. Аускультація серцебиття плода

B. Опитування пацієнтки

C. Пальпація частин плода

D. Вимірювання тазу

E. Вимірювання обводу живота

 

112. Роділля знаходиться в пологовій залі. Завершився І період пологів. Назвіть ознаки, що вказують на його завершення.

A. * Повне відкриття шийки матки

B. Народження посліду

C. Відкриття шийки матки на 3 см

D. Постійний ниючий біль в низу живота

E. Народження плода

 

113. Акушерка здійснює патронаж породіллі. Вкажіть тривалість післяпологового періоду.

A. *6-8 тижнiв

B. 2 тижнi

C. 4 години

D. 6-8 годин

E. 1 доба

 

114. Акушерка вимірює вагітній розміри таза. Назвіть прямий розмір входу в малий таз.

A. Справжня кон'югата

B. Правий косий

C. Поперечний розмір входу в малий таз

D. Дiагональна кон’югата

E. Прямий розмiр виходу iз тазу

 

115. Серцебиття плода прослуховується вище пупка лiворуч. Визначте передлежання плода.

A. Тазове

B. Потиличне

C. Головне

D. Перше

E. Друге

 

116. Акушерка проводить спеціальні методи обстеження плода. Назвіть метод, яким вона визначить діагональну кон’югату:

A. *Вагінальний огляд

B. Зовнiшнє обстеження

C. Цитологічне обстеження

D. Кольпоскопiчне обстеження

E. Огляд в дзеркалах

 

117. У вагітної пізній гестоз. Назвіть найхарактерніший симптом еклампсії.

A. *Судоми

B. Блювання

C. Протеїнурія

D. Головний біль

E. Слинотеча

 

118. У жінки затримка місячних 4 тижні. Назвіть, до якої групи відноситься дана ознака.

A. *Ймовiрні

B. Безперечні

C. Передбачувані

D. Загальні

E. Окремі

 

119. Назвіть прийом Леопольда, яким визначають позицiю плода:

A. II прийом

B. I прийом

C. III прийом

D. IV прийомом

E. V прийом

 

120. Акушерка при огляді вагітної виявила набряки на нижніх кінцівках та передній черевній стінці. Артеріальний тиск 170/100 мм. рт. ст.

Добова протеїнурія - 1г/на добу. Для якого ускладнення вагітності характерні дані ознаки.

A. *Прееклампсія середньої тяжкості

B. Набряки вагітних

C. Легка прееклампсія

D. Тяжка прееклампсія

E. Еклампсія

 

121. Назвіть прийом Леопольда, яким визначають передлежання плода.

A. *Перший прийом

B. Другий прийом

C. Третій прийом

D. Четвертий прийом

E. П’ятий прийом

 

122. У пацієнтки на 6-му тижні вагітності, з’явилися ознаки раннього токсикозу. Назвіть симптоми, характерні для даного ускладнення.

A. *Блювання, слинотеча

B. Набряки, альбумінурія

C. Гіпертензія, набряки

D. Головний біль

E. Збільшення маси тіла

 

123. Акушерка проводить огляд вагітної в терміні 30 тижнів вагітності. Вкажіть дії акушерки для діагностики прихованих набряків. A. * Зважити вагітну B. Визначити зріст вагітної C. Виміряти АТ D. Взяти мазок на ступінь чистоти піхви E. Виписати направлення на загальний аналіз сечі  

124. Акушерка обстежує вагітну та встановлює термін вагітності. Назвіть достовірну ознаку вагітності.

A. * Вислуховування серцевих тонів плода

B. Ціаноз слизової оболонки піхви

C. Збільшення молочних залоз

D. Відсутність менструації

E. Пігментація шкіри обличчя

 

125. Акушерка обстежує вагітну: обвід живота – 100 см, висота дна матки – 36 см. Визначте очікувану масу плода.

A. * 3600 г

B. 2700 г

C. 3000 г

D. 3200 г

E. 2500 г

 

126. До якого віку дівчини гінекологічне обстеження обов’язково проводять у присутності матері:

A. * До 15 років

B. До 3 років

C. До 7 років

D. До 18 років

E. Доки не настане менархе

 

 

127. Акушерка при обстеженні вагітної вислуховує серцебиття плода на рівні пупка. Визначте положення плода.

A. Поперечне

B. Повздовжнє

C. Косе

D. Пряме

E. Перше

 

128. Пацієнтка 24 років скаржиться на гострий біль у лівій здухвинній ділянці з іррадіацією в пряму кишку, який виник раптово після статевого акту. Остання менструація була 2 тижні тому. При пальпації визначаються біль та позитивні симптоми подразнення очеревини зліва. Який попередній діагноз можна поставити?

A. *Апоплексія лівого яєчника

B. Загроза переривання вагітності

C. Гострий апендицит

D. Розрив маткової труби

E. Сальпінгоофорит

 

129. Оцініть стан доношеного новонародженого за шкалою Апгар, якщо серцебиття 120 уд./хв., ясне, ритмічне, крик голосний, рухи активні, шкірні покриви рожеві, при введенні катетера в глотку кашляє.

A. *10 балів

B. 9 балів

C. 8 балів

D. 6 балів

E. 7 балів

 

130. Де прослуховується серцебиття плода при другій позиції тазового передлежання?

A. Справа вище пупка

B. Справа нижче пупка

C. На рівні пупка

D. Зліва нижче пупка

E. Зліва вище пупка

 

131. Назвіть симптом, який вважають найнебезпечнішим при пізньому гестозі.

A. Порушення зору

B. Набряк геніталій

C. Головний біль

D. Гіпертензія

E. Протеїнурія

 

132. У вагітної раптово виник приступ еклампсії. В чому полягає долікарська допомога?

A. Ввести роторозширювач та зафіксувати язик

B. Викликати лікаря

C. Дати інгаляційний наркоз

D. Ввести седативні засоби

E. Ввести гіпотензивні засоби

 

133. Першовагітна у терміні вагітності 9 тижнів скаржиться на блювання до 20 разів на добу, огиду до їжі, млявість, сонливість. Яку патологію можна запідозрити ?

A. Нестримне блювання вагітних

B. Помірне блювання вагітних

C. Прееклампсія вагітних

D. Гастродуоденіт

E. Гепатит

 

134. Назвіть ознаку прегестозу.

A. * Патологічна прибавка маси тіла

B. Гіпертензія

C. Протеїнурія

D. Набряки

E. Блювання

 

135. Яке ускладнення у пологах має такі клінічні прояви: „кинжальний” біль у животі, припинення пологової діяльності, шок, частини плода пальпуються під черевною стінкою?

A. Розрив матки

B. Передчасне відшарування плаценти

C. Передлежання плаценти

D. Розрив шийки матки

E. Розрив лобкового симфізу

 

136. Який із гестозів належить до рідкісних форм?

A. Остеомаляція

B. Блювання

C. Птіалізм

D. Прееклампсія

E. Еклампсія

 

137. Як змінюється рівень гемоглобіну крові при важкій формі раннього гестозу?

A. * Знижується

B. Не змінюється

C. Суттєво не змінюється

D. Підвищується

E. Суттєво змінюється

 

138. Яке ускладнення зустрічається найчастіше у випадку поперечного положення плоду?

A. * Випадіння дрібних частин плоду

B. Слабість пологової діяльності

C. Розрив матки

D. Кровотеча з піхви

E. Сечостатеві нориці

 

139. Яку тактику обирають для розродження вагітної із прееклампсією легкого ступеня?

A. Вичікувальну

B. Активну

C. Кесарів розтин

D. Вакуум-екстракція

E. Акушерські щипці

 

140. У вагітної з діагнозом - передлежання плаценти, раптово почалася кровотеча. Що повинна зробити акушерка в першу чергу?

A. Негайно викликати лікаря

B. Визначити групу крові

C. Ввести кровоспинні препарати

D. Холод на низ живота

E. Ввести скоротливі засоби

 

141. Що є основною причиною виникнення анемії під час вагітності?

A. Підвищене використання заліза плодом

B. Шлунково-кишкова кровотеча

C. Надмірне руйнування еритроцитів

D. Нестача в організмі вітаміну В12

E. Порушення всмоктування заліза

 

142. Який медикаментозний засіб потрібно ввести для профілактики кровотечі наприкінці другого періоду пологів (при прорізуванні голівки плода)?

A. * Метилергометрин

B. Фолікулін

C. Промедол

D. Но-шпа

E. Сигетин

 

143. У породіллі в ранньому післяпологовому періоді почалась кровотеча. Тонус матки знижений. Яку долікарську допомогу повинна надати акушерка?

A. Зовнішній масаж матки, міхур з льодом

B. Масаж матки на кулаці, міхур з льодом

C. Введення уретонічних засобів в/в, масаж матки на кулаці

D. Накладання клемів за методом Бакшеєва, зовнішній масаж матки

E. Ручне обстеження порожнини матки, масаж матки на кулаці

 

144. Вкажіть тактику ведення вагітної при аборті в ходу в ранні терміни.

A. * Вишкрібання порожнини матки

B. Призначення спазмолітиків

C. Накладання шва на шийку матки

D. Призначення гормонотерапії

E. Призначення седативної терапії

 

145. Ваша тактика при затримці частки плаценти у матці за умови самостійного ведення пологів:

A. * Виконати ручну ревізію матки, масаж

B. Оглянути родові шляхи

C. Виконати зовнішній масаж матки

D. Ввести ліки, що скорочують м’язи матки

E. Виміряти АТ

 

146. Яка тактика при кровотечі в послідовому періоді при невідшарованій плаценті?

A. * Ручне відокремлення плаценти

B. Підшкірно метилергометрин

C. Масаж матки через передню черевну стінку

D. Видалення плаценти кюреткою

E. Притиснення черевної аорти

 

147. Яку допомогу необхідно надати породіллі при виникненні лактостазу?

A. Зціджувати молоко у режимі годування дитини

B. Ввести знеболюючі засоби

C. Перебинтувати молочні залози

D. Прикласти холод до молочних залоз

E. Зробити зігріваючий компрес

 

148. Текст тестового завдання

A. Зняти пологову діяльність

B. Акушерські щипці

C. Кесарів розтин

D. Стимуляція пологової діяльності

E. Епізіотомія

 

149. На яку добу фізіологічного післяпологового періоду виписують породіллю, якщо стан новонародженого задовільний?

A. *На третю добу

B. На п’яту добу

C. На восьму добу

D. На десяту добу

E. На сьому добу

 

150. Вкажіть провідну точку в біомеханізмі пологів при передньому виді потиличного передлежання:

А *Маленьке тім‘ячко.

B. Велике тім‘ячко.

C. Середина лобного шва.

D. Перенісся.

E. Підборіддя.

 

151. *Кожні 5 хв.

B. Після двох потуг

C. Після трьох потуг

D. Після кожної потуги

E. Кожні 30 хв.

 

152. Як визначають цілість плодового міхура?

A. *При піхвовому дослідженні

B. З анамнезу

C. При пальпації передньої черевної стінки

D. Другим прийомом Леопольда

E. Четвертим прийом Леопольда

 

153. Ви акушерка жіночої консультації. Як визначити дату майбутніх пологів, знаючи дату останньої менструації?

A. *Від першого дня останньої менструації відняти 3 місяці і додати 7 днів

B. До першого дня останньої менструації додати 3 місяці і відняти 10 днів

C. До першого дня останньої менструації додати 9 місяців

D. Від першого дня останньої менструації відняти 280 днів

E. Від першого дня останньої менструації відняти 3 місяці

 

154. З якого моменту акушерка починає надання акушерської допомоги ?

A. *Прорізування голівки плоду.

B. Врізування голівки плоду.

C. Народження голівки плоду

D. Знаходження голівки на тазовому дні.

E. Знаходження голівки в порожнині тазу.

 

155. На який термін надається декретна відпустка вагітній?

A. *На 126 днів

B. На 116 днів

C. На 70 днів

D. На 140 днів

E. На 56 днів

 

156 Який гормон виділяє жовте тіло яєчника для збереження вагітності?

A. *Прогестерон

B. Фолікулін

C. Естрадіол

D. Естріол

E. Тестостерон

 

157. Ознаки відшарування плаценти позитивні, крововтрата 200 мл. Наступні дії акушерки?

A. *Запропонувати роділлі потужитись

B. Потягнути за пуповину

C. Провести ручне виділення плаценти

D. Ввести окситоцин

E. Виділити послід зовнішніми прийомами

 

158. Лікар просить акушерку подати лікарський засіб для профілактики офтальмобленореї новонародженій дитині. Який засіб вона повинна подати?

A. *Очну тетрациклінову мазь

B. Синтоміцинову емульсію

C. Розчин фурациліну

D. Стрептоцидну мазь

E. Очні краплі з левоміцетином

 

159. Визначте транспортабельність роділлі під час пологів

A. *Початок І періоду пологів

B. В ІІ періоді пологів

C. В ІІІ періоді пологів

D. В 39-40тижнів вагітності

E. За бажанням жінки

 

160. Які ознаки розцінюють, як “зрілость шийки матки”:

A. *Все вище перераховане вірно

B. Розм’якшена шийка матки

C. Шийка розміщена по центру малого таза

D. Зовнішнє вічко пропускає кінчик пальця

E. Довжина шийки матки менше 2см

 

161. Оціність дії акушерки, яка ввела в/м 10 ОД окситоцину роділлі після народження дитини?

A. *Активна тактика ведення послідового періоду

B. Активно-очікувальна тактика ведення послідового періоду

C. Дотримуючись наказу

D. За призначенням лікаря

E. Очікувальна тактика ведення послідового періоду

 

162. Вагітна Д., 28 р., звернулась в приймальне відділення пологового будинку. Строк вагітності 38-39 тиж. Яка з перелічених ознак свідчить про початок пологів?

A. *Регулярні скорочення м’язів матки

B. Тупий біль у ділянці крижів

C. Притиснення передлеглої частини плода до входу в таз

D. Виділення з піхви тягучого слизистого секрету

E. Нерегулярний переймоподібний біль у нижній частині живота

 

163. Після закінчення нормальних пологів породіллю залишають в пологовій залі на 2 години під активним наглядом медичного персоналу. З метою профілактики якого ускладнення проводять контроль за станом породіллі?

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Акушерство

D Відшарування плаценти... E Зганяння плода... Які судини проходять через пуповину...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Акушерство

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

A. *Кровотечі в післяпологовому періоді
B. Підвищення АТ C. Психоемоційного збудження D. Нападу судом E. Гіпертермії   164. У першородячої Т. 20 років народився живий доношений хлопчик ма

D. 2 артерії і 3 вени
E. 2 артерії і 2 вени   168. Яка максимальна тривалість 3 періоду пологів? A. *30 хв. B. 1 год. C. 4 год. D. 50 хв. E. 2 год.

E. 400 мл
  172. При зовнішньому акушерському обстеженні виявлено: положення плода поздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз, спинка розташована до лівого боку матки. Вкаж

Гінекологія. Репродуктивне здоров’я та планування сім’ї
  1. Лікар призначив хворій здати мазок на ступінь чистоти піхви. Із яких ділянок статевих органів повинно взяти мазки? A.*Тип А B. Тип Е C. Тип В

Педіатрія
1. До акушерки ФАПу звернулася мати доношеної дитині 5 діб життя, яка народилася з масою тіла 3100 гр., з запитанням: яку кількість грудного молока повинна отримувати дитина? Підрахуйте за форму

Внутрішня медицина
1. До акушерки ФАПу звернулася вагітна жінка,16 н. вагітності, яка хворіє на бронхіальну астму. Зараз її турбує приступ ядухи з утрудненим видихом, аускультативно: безліч сухих свистячих хрипів,

ХІРУРГІЯ
  1. Вкажіть характерну симптоматику болю при перфоративній виразці шлунку і 12-ти палої кишки: A- - *Кінжальний біль B - Оперізуючий біль C - Переймоподібн

Загальний догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка
1. Ви підміняєте медсестру стерилізаційного відділення. Яким методом ви проведете стерилізацію білизни та перев'язувального матеріалу операційної пологового будинку згідно ГСТ 42-21-2-85?

E. Покласти грілку на низ живота
9. Пацієнтці, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні, призначено огляд слизової оболонки товстого кишечника, у зв’язку з підозрою на пухлину. До якого ендоскопічного обстеження медична сестра п

A.* Реабілітація
B. Адаптація C. Диспансеризація D. Санація E. Іррадиація   14.Які дезінфікуючі розчини використовують для вологого прибирання у пологових будинках?

Дерматовенерологія
1. До ФАПу звернулась жінка зі скаргами на сильний свербіж у ділянці правого передпліччя і кисті, які виникли після використання нового прального порошку. Об’єктивно: шкіра кисті і передпліччя гіпе

Інфектологія
1. До Фапу звернулась хвора А. зі скаргами на слабкість, багаторазові випорожнення та блювання у вигляді рисового відвару. Сухість у роті. При обстеженні виявлені симптоми зневоднення 1 ступеню. Ва

Анестезіологія та реаніматологія
  1. Діагноз: Загин матки кзаді. Які вихідні положення для виконання вправ ЛФК необхідно прийняти? A.*Лежачи на четвереньках з піднятим тазом. B. Стоячи, пригнув тул

Нервові та психічні хвороби
1. Вкажіть основні симптоми поліневропатій A.*периферичний парез, порушення чутливості в дистальних відділах кінцівок B. периферичний парез, порушення чутливості в проксимальни

E. Кордіамін
  10. Акушерку викликали до дитини 5 р., яка лікується з приводу гаймориту. Раптово повторно підвищилась температура до 38, 50 С, з’явився різкий головний біль, двічі спост

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги