рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Інфектологія

Інфектологія - раздел Образование, Акушерство 1. До Фапу Звернулась Хвора А. Зі Скаргами На Слабкість, Багаторазові Випорож...

1. До Фапу звернулась хвора А. зі скаргами на слабкість, багаторазові випорожнення та блювання у вигляді рисового відвару. Сухість у роті. При обстеженні виявлені симптоми зневоднення 1 ступеню. Ваші дії щодо хворої?

A.*Терміново доставити хвору в інфекційну лікарню у супроводі медичного працівника на спеціальному транспорті.

B. Призначити амбулаторне лікування.

C. Відправити хвору самотужки до інфекційної лікарні

D. Призначити антибіотики і направити на домашнє лікування.

E. Направити на бактеріологічне дослідження.

 

2. В дитячому садку серед персоналу трапився випадок менінгіту. Який матеріал треба взяти у персоналу і дітей з метою виявлення менінгококового носійства та хворих в інкубаційному періоді.

A.*Слиз з носоглотки.

B. Ліквор.

C. Кров з вени.

D. Кров з пальця.

E. Слиз з мигдаликів та носа.

 

3. До ФАПу звернулась жінка з хлопчиком 5 років, яка після прогулянки лісом виявила у дитини кліща, що всмоктався в шкіру сідниці. Що треба зробити, щоб зняти кліща цілим и по можливості безболісно?

A.*Змастити кліща олією, потім обережно зняти кліща пінцетом.

B. Проколоти кліща голкою.

C. Обробити місце укусу 70% етиловим спиртом.

D. Обробити місце укусу 7% оцтом.

E. Обробити місце укусу 5% спиртовим розчином йоду.

 

4. У хворого на черевний тиф на 17 день хвороби різко спала температура тіла, знизився артеріальний тиск, на чолі виступив холодний піт, риси обличчя загострились, випорожнення стали дьогтеподібними. Яке ускладнення виникло у хворого?

A.*Кишкова кровотеча.

B. Iнфекційно-токсичний шок.

C. Гіповолемічний шок.

D. Колапс.

E. Перфорація кишок.

 

5. До міської поліклініки звернувся хворий 30 років, який скаржиться на слабкість, помірний біль у горлі. Рідкі випорожнення, нічну пітливість, зниження ваги тіла. При обстеженні – фарингіт, збільшення підщелепних, задньошийних лімфатичних вузлів, збільшення печінки на 3 см. Хворий працює татуювальником в салоні краси. Яке захворювання треба виключити у хворого.

A.*ВIЛ-інфекція

B. Інфекційний мононуклеоз

C. Аденовірусна інфекція

D. Хронічна форма шигильозу

E. Малярія

 

6.Які ураження органів зустрічаються при вродженому токсоплазмозі?

A. * Вади серця, ураження очей, ЦНС.

B. Враження органів дихання.

C. Враження шлункового тракту.

D. Враження нирок.

E. Враження ендокринних заліз.

 

7.Назвіть шляхи передачі ВІЛ інфекції.

A. * Статевий, парентеральний, ранс плацентарний.

B. Аліментарний.

C. Повітряно – крапельний.

D. Водний.

E. Контактно – побутовий.

 

8. На ФАП звернулась пацієнтка зі скаргами на головний біль, двоїння в очах, порушення ковтання, серцебиття, м’язову слабкість. Скарги з`явились на другу добу після вживання м’ясних консервів. Про яке захворювання слід подумати в першу чергу?

A. *Ботулізм

B. Отруєння метиловим спиртом

C. Вірусний гепатит

D. Харчова токсикоінфекція

E. Малярія

 

9. На ФАП звернулась пацієнтка зі скаргами на біль при відкриванні рота, жуванні та ковтанні, загальну слабкість, підвищену пітливість, короткочасні скорочення м'язів спини. Для якого захворювання характерні дані симптоми?

A. *Правець

B. Сказ

C. Менінгоенцефаліт

D. Істерія

E. Радикуліт

 

10. У хворої черевним тифом через два тижні після початку захворювання раптово погіршився загальний стан, температура тіла 36,2°С, пульс 105 ударів за хвилину, у випорожненнях з’явилась кров. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

A. *Кишкова кровотеча

B. Інфекційно-токсичний шок

C. Перфорація кишок

D. Гіпертонічний криз

E. Печінкова недостатність

11. Пацієнт скаржиться на тонічне напруження й судомне скорочення жувальних м’язів, тривале скорочення лицевих м’язів, що надає обличчю характерного виразу – сардонічної усмішки, тонічне скорочення м’язів – розгиначів, що зумовлює вигнуте положення хворого із закинутою назад головою. Він лежить спираючись тільки на п’яти й потилицю. Яке захворювання можна запідозрити?

A. *Правець

B. Холера

C. Геморагічна гарячка

D. Вірусний гепатит

E. Краснуха

 

12. Пацієнт скаржиться на порушення гостроти зору , сухість у роті , м’язову слабкість, «сітку перед очима», погано розрізняє навколишні предмети, не може читати звичайний і великий шрифт, двоїння в очах, птоз сиплий голос, порушення ковтання. З епідеміологічного анамнезу – за три дні до початку хвороби вживав консервовані гриби домашнього приготування. Яке захворювання можна запідозрити?

A. *Ботулізм

B. Шигельоз

C. Сальмонельоз

D. Токсоплазмоз

E. Черевний тиф

 

13. Для якої хвороби характерні слідуючі епідеміологічні дані: зараження людей відбувається переважно контактним і аліментарним шляхами, частіше під час догляду за тваринами або допомоги їм при окоті та отеленні. Основними факторами передачі інфекції є сире молоко, бринза, кумис, м'ясо, вовна, шкіра.

A. *Бруцельоз

B. Ботулізм

C. Малярія

D. Чума

E. Правець

14. Больная 27 лет, внутривенная наркоманка, имевшая много половых связей с разными партнерами. Обратилась с жалобами на общую слабость, резкое похудение за последние 2 месяца, постоянную субфебрильную температуру, ночную потливость, увеличение лимфатических узлов, высыпания на коже.

На какое заболевание необходимо обследовать больную?

A. * СПИД

B. Сифилис

C. Туберкулез

D. Злокачественные новообразования кожи

E. Инфекционный мононуклеоз

 

15. Больная 30лет; поступила в больницу на второй день заболевания. Жалуется на двоение в глазах, нечеткость зрения, сухость во рту. Вечером на кануне заболевания ела консервы домашнего приготовления. При осмотре: состояние тяжелое, мидриаз, страбизм, птоз, осиплость голоса, дыхание затруднено, температура 370С, стул задержан. Какой препарат необходимо ввести больной?

A. * Поливалентная противоботулиническая сыровата

B. Моновалентная противоботулиническая сыровата

C. Противоботулиническая вакцина

D. Противоботулинический анатоксин

Е. Противоботулинический иммуноглобулин

 

16. Сотрудника фирмы направляют в командировку в африканскую страну где имеется риск заражения малярией. Какую профилактику заболевания необходимо провести?

A. * Химиопрофилактику

B. Вакцинопрофилактику

C. Иммунопрофилактику

D. Бициллинопрофилактику

E. Не проводится

 

17. Пацієнтка 32 років, звернулась до медичної інфекційної служби з питанням анонімного обстеження на ВІЛ. Вкажіть, яка лабораторія здійснює дослідження крові на вміст антитіл до ВІЛ:

A * Імунологічна

B Бактеріологічна

C Біохімічна

D Клінічна

E Цитологічна

 

18. Вірусні гепатити В, С, Д передаються:

A * Парентеральним шляхом

B Повітряно-крапельним шляхом

C Через живого переносника

D Під час прямого контакту

E Статевим шляхом

 

19. Студент 21 р., госпіталізований на 2-й день хвороби з гострим початком. Скаржиться на сильний у ділянці чола з переходом на ділянку орбіт, ниючі болі в м’язах і великих суглобах, відчуття жару. Температура тіла – 39°С. Адинамічний, слизова оболонка ротоглотки гіперемійована. Відображена картина дозволяє запідозрити:

A * Грип

B Парагрип

C Менінгококову інфекцію

D Хронічний бронхіт

E Пневмонію

20. При огляді зіву дитині 5-ти років видно на мигдаликах сірі налети, які важко знімаються шпателем. Яке захворювання треба запідозрити?

А. * Дифтерія мигдаликів

В. Афтозний стоматит

С. Хронічний тонзиліт

D. Лакунарна ангіна

Е. Кандидозний стоматит

 

21. На ФАП звернулась пацієнтка зі скаргами на головний біль, двоїння в очах, порушення ковтання, серцебиття, м’язову слабкість. Скарги з`явились на другу добу після вживання м’ясних консервів. Про яке захворювання слід подумати в першу чергу?

А. *Ботулізм

В. Отруєння метиловим спиртом

С. Вірусний гепатит

D. Харчова токсикоінфекція

Е. Малярія

 

22. На ФАП звернулась пацієнтка зі скаргами на біль при відкриванні рота, жуванні та ковтанні, загальну слабкість, підвищену пітливість, короткочасні скорочення м'язів спини. Для якого захворювання характерні дані симптоми?

А. *Правець

В. Сказ

С. Менінгоенцефаліт

D.стерія

Е. Радикуліт

 

23.У хворої черевним тифом через два тижні після початку захворювання раптово погіршився загальний стан, температура тіла 36,2°С, пульс 105 ударів за хвилину, у випорожненнях з’явилась кров. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

А. *Кишкова кровотеча

В. Інфекційно-токсичний шок

С. Перфорація кишок

D.Гіпертонічний криз

Е. Печінкова недостатність

 

24. Хвора Р., 38 років, зоотехнік звернулась до акушерки ФАПу на четвертий день захворювання зі скаргами на високу температуру (38,9), слабкість, зниження апетиту, При огляді спостерігається набряк кисті, набряк тiстовидний, безболісний. На тильній поверхні є виразка розміром 1 на 2 см з чорним струпом в центрі. Навколо струпа мiхурцi з серозним вмістом. Збільшення регiонарних лімфатичних вузлів немає.

Вкажiть дiагноз.

А.* Сибiрка, шкiрна форма

В Туляремiя, шкiрна форма

С. Чума, шкiрна форма

D. Содоку, шкiрна форма

Е. Бешиха, виразкова форма

 

25. Хвора звернулась до акушерки на третій день хвороби зі скаргами на загальну слабкість, переймистий біль в низу живота, фальшиві позиви, рідкий кал з слизом та кров'ю. Захворіла гостро: озноб, пiдвищення температури до 38 градусiв, з послiдуючим розвитком вищезгаданих симптомів. При огляді стан хворої середньої важкості, t - 37,9 градусів. Живіт помірно здутий, болісний в дiлянцi сигмоподібної кишки. Випорожнення часті, кал рідкий (небагато), з слизом та кров'ю.

Вкажiть дiагноз.

А.* Шигельоз, ентероколiтична форма

В Харчова токсикоiнфекцiя ентероколiтична форма

С. Лептоспiроз, ентероколiтична форма

D. Туляремiя, кишкова форма

26. Н який термін встановлюється спостереження за контактними особами в епідемічному осередку вірусного гепатиту А в умовах ФАПу?

А. *35 днів

В. 21 день

С . 7 денів

D. 10 днів

Е. 45 днів

 

27. У жінки 35 років після рентгенологічного та бактеріологічного дослідження вперше у житті діагностовано фіброзно-кавернозний туберкульоз легень з виділенням мікобактерій туберкульозу. Відомо, що жінка працює помічником вихователя у школі-інтернаті. Який протиепідемічний захід проведете з метою виявлення туберкульозу у контактних дітей в школі-інтернаті?

А. *Пробу Манту

В. Пробу Бюрне

С. Реакцію Відаля

D. РМП

Е. Пробу з тулярином

 

28. У дитячому садку зареєстровано випадок захворювання на кашлюк. Які протиепідемічні заходи необхідно провести в закладі?

А. *Накласти карантин на 14 діб

В. Організувати екстрену вакцинацію

С. Провести хіміопрофілактику

D. Провести дератизацію

Е. Провести дезкамерну обробку речей

 

29. Хвора С, звернулась зі скаргами на озноб і гарячку (38,9°С), запаморочення, загальну слабкість, біль у м’язах і суглобах, нудоту і багаторазове блювання, біль в епігастральній ділянці, випорожнення рясні, смердючі, із зеленкуватим відтінком. Захворіла гостро через 4 год після вживання сирих курячих яєць. Поставте попередній діагноз.

А. *Сальмонельоз

В. Шигельоз

С. Холера

D. Черевний тиф

Е. Висипний тиф

 

30.Хворому на дифтерію лікар призначив бактеріологічне дослідження. Заберіть у хворого відповідний матеріал для дослідження.

А. *Наліт із слизової оболонки піднебінних мигдаликів і носа

В. Спинно-мозкова рідина

С. Сеча

D. Випорожнення

Е. Дуоденальний вміст

 

31. Надайте невідкладну допомогу хворому з ознаками ботулізму в умовах ФАПу

А. *Зондове промивання шлунку

В. Полоскання горла антисептиками

С. Введення вітамінів

D. Заспокійливі препарати протикашльові препарати

Е .Протикашльові препарати

 

32. На який день при черевному тифі з’являється висипка?

А. * 7-10 день

В. 1 – 2 день

С. 10 – 15 день

D. 4 – 7 день

Е. 15 – 20 день

 

33. Хворий скаржиться на біль у горлі. При огляді зіва відзначаються сіро-білий наліт на мигдаликах, після зняття якого слизова оболонка кровоточить. Симптоми характерні для:

А. * дифтерія

В. ангіни

С. стоматиту

D. інфекційного мононуклеозу

Е. паратонзиліту

 

34. У приймальне відділення інфекційної лікарні поступив хворий С. 36 років з діагнозом: сальмонельоз. До якого методу лабораторної діагностики слід підготувати пацієнта?

А. * бактеріологічного

В. мікроскопічного

С. серологічного

D. імуноферментного

Е. вірусологічного

 

35. У хворого К. після введення в/м розчину пеніциліну з’явились відчуття стиснення грудей, блідість шкіри, різко знизився АТ. Яке ускладнення виникло у хворого?

А. * анафілактичний шок

В. сироваткова хвороба

С. інфекційно – токсичний шок

D. міокардит

Е. гіповолемічний шок

 

36. Хвора 40 років поступила в інфекційне відділення з набряком верхньої половини тулуба, збільшенням розміру губ, носа, вух, свербінням шкіри, задишкою. Зі слів хворої 2 години тому, її в шию вкусила оса. Яка реакція розвилась у хворої?

А. * набряк Квинке

В. медикаментозна алергія

С. анафілактичний шок

D. сироваткова хвороба

Е. кропивниця

 

37. Хворий на холеру скаржиться на запаморочення, іноді судоми гомілкових м’язів. Випорожнення 15 – 20 разів на добу, мають вигляд рисового відвару. Хворий втратив 5% маси тіла. Визначить ступень зневоднення організму:

А. * зневоднення ІІ ступеня

В. зневоднення ІІІ ступеня

С. зневоднення ІVступеня

D. зневоднення І ступеня

Е. зневоднення Vступеня

 

38. Хвора 34 роки, поступила в інфекційний стаціонар на 4 – й день хвороби зі скаргами на двоїння в очах, «сітку» перед очима, сухість у роті, утруднення при ковтанні, різку м’язову слабість. Про яке захворювання слід думати?

А. * ботулізм

В. харчові токсикоінфекції

С. поліомієліт

D. інсульт

Е. отруєння метиловим спиртом

 

39. У хворого скарги на біль у животі, розлади випорожнень (7-8 разів на добу з домішка­ми слизу та крові). Сигмоподібна ободова кишка палькується у вигляді болісного тяжа, напружена. Такі симптоми свідчать про:

А. * дизентерія

В. харчові токсикоінфекції

С. сальмонельоз

D. амебіаз

Е. ботулізм

 

40. Захворювання почалося поступово з головного болю, симптомів інтоксикації, з'явилося жовтяничне забарвлення слизових оболонок та шкіри. Сеча набула темного кольору. Такий
стан свідчить про:

А. * вірусний гепатит

В. лептоспіроз

С. механічну жовтяницю

D. панкреатит

Е. інфекційний мононуклеоз

 

41. Хворий 43р., працівник м’ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на біль голови, високу температуру, різь в очах, біль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах – герметичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла 37,80С, АТ-90/50 мм рт ст. Дані ознаки характерні для:

А. * лептоспірозу

В. вірусного гепатиту

С. черевного тифу

D. панкреатиту

Е. висипного тифу

 

42.Н. який термін встановлюється спостереження за контактними особами в епідемічному осередку вірусного гепатиту А в умовах ФАПу?

А. *35 днів

В. 21 день

С. 7 денів

D. 10 днів

Е. 45 днів

 

43.У жінки 35 років після рентгенологічного та бактеріологічного дослідження вперше у житті діагностовано фіброзно-кавернозний туберкульоз легень з виділенням мікобактерій туберкульозу. Відомо, що жінка працює помічником вихователя у школі-інтернаті. Який протиепідемічний захід проведете з метою виявлення туберкульозу у контактних дітей в школі-інтернаті?

А. *Пробу Манту

В. Пробу Бюрне

С. Реакцію Відаля

D. РМП

Е. Пробу з тулярином

 

44. У дитячому садку зареєстровано випадок захворювання на кашлюк. Які протиепідемічні заходи необхідно провести в закладі?

А. *Накласти карантин на 14 діб

В. Організувати екстрену вакцинацію

С. Провести хіміопрофілактику

D. Провести дератизацію

Е. Провести дезкамерну обробку речей

 

45.Хвора С. звернулась зі скаргами на озноб і гарячку (38,9°С), запаморочення, загальну слабкість, біль у м’язах і суглобах, нудоту і багаторазове блювання, біль в епігастральній ділянці, випорожнення рясні, смердючі, із зеленкуватим відтінком. Захворіла гостро через 4 год після вживання сирих курячих яєць. Поставте попередній діагноз.

А. *Сальмонельоз

В. Шигельоз

С. Холера

D. Черевний тиф

Е. Висипний тиф

 

46.Хворому на дифтерію лікар призначив бактеріологічне дослідження. Заберіть у хворого відповідний матеріал для дослідження.

А. *Наліт із слизової оболонки піднебінних мигдаликів і носа

В. Спинно-мозкова рідина

С. Сеча

D. Випорожнення

Е. Дуоденальний вміст

 

6.Надайте невідкладну допомогу хворому з ознаками ботулізму в умовах ФАПу

А. *Зондове промивання шлунку

В. Полоскання горла антисептиками

С. Введення вітамінів

D. Заспокійливі препарати протикашльові препарати

Е. Протикашльові препарати

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Акушерство

D Відшарування плаценти... E Зганяння плода... Які судини проходять через пуповину...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Інфектологія

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Акушерство
  1. Вагітна в терміні 40 тижнів з ак­тивною родовою діяльністю. При зо­внішньому акушерському дослідженні виявлено поздовжнє положення пло­ду, Серцебиття плоду ясне, ритмічне, до 140

A. *Кровотечі в післяпологовому періоді
B. Підвищення АТ C. Психоемоційного збудження D. Нападу судом E. Гіпертермії   164. У першородячої Т. 20 років народився живий доношений хлопчик ма

D. 2 артерії і 3 вени
E. 2 артерії і 2 вени   168. Яка максимальна тривалість 3 періоду пологів? A. *30 хв. B. 1 год. C. 4 год. D. 50 хв. E. 2 год.

E. 400 мл
  172. При зовнішньому акушерському обстеженні виявлено: положення плода поздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз, спинка розташована до лівого боку матки. Вкаж

Гінекологія. Репродуктивне здоров’я та планування сім’ї
  1. Лікар призначив хворій здати мазок на ступінь чистоти піхви. Із яких ділянок статевих органів повинно взяти мазки? A.*Тип А B. Тип Е C. Тип В

Педіатрія
1. До акушерки ФАПу звернулася мати доношеної дитині 5 діб життя, яка народилася з масою тіла 3100 гр., з запитанням: яку кількість грудного молока повинна отримувати дитина? Підрахуйте за форму

Внутрішня медицина
1. До акушерки ФАПу звернулася вагітна жінка,16 н. вагітності, яка хворіє на бронхіальну астму. Зараз її турбує приступ ядухи з утрудненим видихом, аускультативно: безліч сухих свистячих хрипів,

ХІРУРГІЯ
  1. Вкажіть характерну симптоматику болю при перфоративній виразці шлунку і 12-ти палої кишки: A- - *Кінжальний біль B - Оперізуючий біль C - Переймоподібн

Загальний догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка
1. Ви підміняєте медсестру стерилізаційного відділення. Яким методом ви проведете стерилізацію білизни та перев'язувального матеріалу операційної пологового будинку згідно ГСТ 42-21-2-85?

E. Покласти грілку на низ живота
9. Пацієнтці, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні, призначено огляд слизової оболонки товстого кишечника, у зв’язку з підозрою на пухлину. До якого ендоскопічного обстеження медична сестра п

A.* Реабілітація
B. Адаптація C. Диспансеризація D. Санація E. Іррадиація   14.Які дезінфікуючі розчини використовують для вологого прибирання у пологових будинках?

Дерматовенерологія
1. До ФАПу звернулась жінка зі скаргами на сильний свербіж у ділянці правого передпліччя і кисті, які виникли після використання нового прального порошку. Об’єктивно: шкіра кисті і передпліччя гіпе

Анестезіологія та реаніматологія
  1. Діагноз: Загин матки кзаді. Які вихідні положення для виконання вправ ЛФК необхідно прийняти? A.*Лежачи на четвереньках з піднятим тазом. B. Стоячи, пригнув тул

Нервові та психічні хвороби
1. Вкажіть основні симптоми поліневропатій A.*периферичний парез, порушення чутливості в дистальних відділах кінцівок B. периферичний парез, порушення чутливості в проксимальни

E. Кордіамін
  10. Акушерку викликали до дитини 5 р., яка лікується з приводу гаймориту. Раптово повторно підвищилась температура до 38, 50 С, з’явився різкий головний біль, двічі спост

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги