рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Побудова тягової характеристики автомобіля за вільною силою тяги, можливою за двигуном

Побудова тягової характеристики автомобіля за вільною силою тяги, можливою за двигуном - раздел Образование, З дисципліни Експлуатаційні властивості. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ Тягова Характеристика Автомобіля За Вільною Силою Тяги – Це Залежність Можлив...

Тягова характеристика автомобіля за вільною силою тяги – це залежність можливої за двигуном вільної сили тяги автомобіля Рв.дв.т від швидкості його руху на кожній з т передач.

Значення такої характеристики зручно обчислювати у таблиці, побудованій за зразком табл. 6.1.

У першому її стовпчику наводять передаточні числа трансмісії на кожній з передач, обчислені за формулою:

, (6.7)

де т – номер передачі, т = 1, 2, … п; п+1.


6.1. Розрахунок тягової характеристики автомобіля

за вільною силою тяги, можливою за двигуном

Вихідні дані Результати розрахунку
Номер передачі т; на ній , рад/с , кН×м , м/с Рп.дв.т, кН , кН Рв.дв.т, кН
Перша передача, т=1; = … 0,6200 2,74 24,41 0,02 24,4
0,6250 3,43 24,61 0,04 24,6
0,6200 4,11 24,41 0,05 24,4
         
         
         
         
         
           
           
           
Третя (вища) передача, т=3; = ...            
           
           
           
           
           
           
           
Четверта передача; т=п+1=4; (приско-рювальна, овердрайв) = …            
           
           
           
           
           
           
           

 


У другому і третьому стовпчиках наводять запозичені з ШХ двигуна (табл. 4.1) поточні значення кутової швидкості обертання колінчастого вала і крутного моменту . Ці значення повторюються на кожній передачі – першій, другій, …, п-ній, (п+1)-й.

У четвертому стовпчику таблиці наводять поточні значення швидкості руху автомобіля, обчислені за формулою:

, м/с, (6.8)

де – поточні значення кутової швидкості обертання колінчастого вала, рад/с, наведені у тому ж самому рядку табл. 6.1.

Обчислення для табл. 6.1 доцільно виконувати за допомогою програми EXCEL. Але їх не складно виконувати і за допомогою звичайного (арифметичного) калькулятора. У цьому випадку слід заздалегідь обчислити значення дробу для кожної з передач, записати його у вигляді числа з чотирма значущими цифрами і надалі виконувати обчислення за формулою: .

 


Порада. Як вже зазначалось у п. 2.3, при виконанні таких обчислень на калькуляторі немає потреби кожен раз вводити постійний коефіцієнт а. Достатньо лише перший раз виконати всі дії повністю, а надалі вводити лише другий співмножник і знак „=”. Наприклад, при а = 0,2286 слід виконувати такі дії (нуль перед комою на більшості простих калькуляторів можна не вводити):

, х = 0,4572
            = 0,6858
            = 0,9144

Але, як вже згадувалось у п. 2.3, деякі моделі калькуляторів можуть не підтримувати таку процедуру. Тому перш за все слід перевірити наявний калькулятор – виконати на ньому обчислення за наведеним вище прикладом і пересвідчитись, що калькулятор дає правильні відповіді.

 

У п’ятому стовпчику наводять результати обчислення поточних значень повної колової сили автомобіля , кН, можливої за двигуном на т–ній передачі (результати записують з двома знаками після коми):


, кН, (6.9)

де – ККД трансмісії (див. п. 2.4);

М поточні значення крутного моменту двигуна, кН·м.

 

Порада.Якщо обчислення за виразом (6.9) виконуються на каль-куляторі, то дріб у правій частині теж слід обчислити лише один раз (для кожної окремої передачі), а потім множити на нього всі поточні значення крутного моменту М так, як було вказано у попередній пораді.

 

У шостому стовпчику наводять результати обчислення поточних значень сили опору повітря, кН, теж записані з двома знаками після коми:

, (6.10)

де – поточні значення швидкості руху автомобіля, м/с.

У сьомому стовпчику наводять (з двома знаками після коми) результати обчислення поточних значень вільної сили тяги автомобіля, можливої за двигуном, кН:

, (6.11)

де і – значення повної колової сили і сили опору повітря у тому ж рядку таблиці, для якого обчислюють значення вільної сили тяги .

 

Порада. У табл. 6.1 є три ключових значення, за якими слід одразу ж перевірити правильність отриманих результатів: а) максимальне значення вільної сили тяги на першій передачі (у табл. 6.1 даних вказівок воно дорівнює 24,6 кН). Його слід розділити на повну вагу автомобіля , отримана частка повинна дорівнювати або бути трохи більшою, ніж прийняте у п. 1.16 значення коефіцієнта опору дороги . Перевищення отриманої частки над значенням коефіцієнта має бути приблизно таким же (у відсотках), як і перевищення прийнятого у п.5.4 передаточного числа коробки передач на першій передачі над лівою частиною виразу (5.8); б) швидкість руху автомобіля на вищій (п-ій) передачі при номінальній швидкості обертання колінвала двигуна. Вона повинна збігатися із заданою максимальною швидкістю руху ; в) вільна сила тяги на вищій (п-ій) передачі при номінальній швидкості обертання колінчастого вала двигуна. Вона повинна дорівнювати або бути трохи більшою, ніж отримане у п. 2.8 значення сили опору дороги . Перевищення сили тяги над значенням має бути приблизно таким же (у відсотках), як і перевищення прийнятої у п. 3.3 номінальної потужності двигуна над мінімально необхідною потужністю .

 

За даними, отриманими у табл. 6.1, на правій половині аркуша міліметрового паперу формату А3, розташованого горизонтально,будують тягову характеристику автомобіля за вільною силою тяги , можливою за двигуном.

Зразок тягової характеристики наведено на рис. 6.1, на якому зображено лише праву половину аркуша міліметрового паперу формату А3. Ліва частина аркуша повинна поки що залишатись вільною, вона буде заповнена у наступній лабораторній роботі.

По горизонтальній осі відкладають шкалу числових значень швидкості руху автомобіля V від нуля до значення, яке на 6 … 8 м/с більше за задану максимальну швидкість руху (рис. 6.1 побудовано для автомобіля із заданою максимальною швидкістю руху 24 м/с.)

По вертикальній осі будують шкалу значень вільної сили тяги автомобіля , можливої за двигуном – від нуля до деякого круглого значення, дещо більшого за максимальне значення згаданої сили, отримане у табл. 6.1.

Потім, як і у випадку із ЗШХ двигуна, числові значення можливої за двигуном вільної сили тяги автомобіля , отримані при певних швидкостях руху автомобіля V, переносять з табл. 6.1 на поле графіка у вигляді окремих точок, які за допомогою лекала з’єднують плавними лініями.

Внаслідок цього отримують (п+1) лінію тягової характеристики автомобіля, які (лінії) надають інформацію про числові значення вільної сили тяги автомобіля, можливої за двигуном, на кожній з передач залежно від швидкості руху автомобіля.

 

 


Наприклад, рис. 6.1 свідчить про наступне:

▪ найбільше значення вільної сили тяги даного автомобіля спостерігається на першій передачі при швидкості руху 3…4 м/с і дорівнює приблизно 24,5 кН;

▪ на першій передачі автомобіль може рухатись зі швидкістю не більшою, ніж 7,5 м/с; його вільна сила тяги при такій швидкості дорівнює приблизно 17 кН;

▪ зі швидкістю руху 11 м/с автомобіль може рухатись як на другій, так і на третій передачі. Вільна сила тяги автомобіля, можлива за двигуном на другій передачі, дорівнює при цій швидкості приблизно 11,5 кН, а на третій – приблизно 7 кН;

▪ на другій передачі автомобіль може рухатись зі швидкістю не більше ніж 14 м/с;

▪ при русі на третій передачі з номінальною кутовою швидкістю обертання колінчастого вала, рівною 300 рад/с, швидкість руху автомобіля дорівнює 24 м/с, а вільна сила тяги – приблизно 3,8 кН.

На вільній частині рисунка у вигляді таблички наводять специфікацію автомобіля – числові значення основних показників його роботи і конструктивних параметрів.

 

7.ПОБУДОВА УНІВЕРСАЛЬНОЇ

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Експлуатаційні властивості. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

І природокористування України... Факультет інженерії агробіосистем... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Побудова тягової характеристики автомобіля за вільною силою тяги, можливою за двигуном

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Експлуатаційні властивості
транспортних засобів» для студентів факультету інженерії агробіосистем напряму 6.070101 - „Транспортні технології (автомобільний транспорт)

В С Т У П
  Даний цикл лабораторних робіт являє собою наскрізну індиві-дуальну роботу виробничо-дослідницького характеру з тягового розрахунку автомобіля. У ній студенти на підставі аналізу суч

ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ
Аналог – реальний автомобіль, який за концепцією є близьким до розроблюваного автомобіля, але не збігається з ним за вантажо-підйомністю чи колісною формулою (дивись також „прототи

Овердрайв –див. прискорювальна передача.
Передача вища – передача, призначена для отримання заданої максимальної швидкості руху автомобіля . Залежно від конструктив

С П И С О К П О З Н А Ч Е Н Ь
– допоміжний коефіцієнт у рівнянні С.Р.Лейдермана; ,

Номер варіанта завдання
  Номер варіанта завдання являє собою деякий алгебраїчний дріб виду а/b, який викладач за своїм розсудом надає кожному студентові окремо. Цей дріб включає у себе числові значен

Вибір типу ходової частини вантажівки
  Вказати, який тип ходової частини матиме розроблюваний автомобіль – повноприводний (всюдихід) чи неповноприводний. Підставою для вибору того чи іншого типу є область пере-в

Вибір кількості осей і коліс автомобіля
  Автомобільні дороги України І – ІІІ категорій розраховані на осьове навантаження до 10 т, а IV і V категорій – до 6 т (табл.

Вибір колісної формули
  Колісна формула являє собою умовне позначення кількості коліс автомобіля: загальної кількості (перша цифра формули) і кількості ведучих коліс (друга цифра формули),

Вибір прототипу чи найближчого аналога
  Розробникові автомобіля бажано час від часу звіряти отримувані результати з показниками якогось більш-менш близького за параметрами реального автомобіля. Їх велике розходження (у кі

Визначення найбільшого коефіцієнта опору дороги, на якій повністю завантажений автомобіль повинен бути здатним рухатись на першій передачі
  Цей коефіцієнт визначають як максимум суми коефіцієнта опору перекочуванню f і кута підйому дороги , на яких автомобі

Визначення ваги автомобіля і вантажу
  При проведенні тягово-динамічних розрахунків зручніше користуватися не масою автомобіля у тонах (яка була визначена у пунктах 1.7 – 1.9), а вагою у кілоньютонах. Згадана вага чисель

Підбір шин для автомобіля
  Підбір шин для автомобіля здійснюють за максимальним навантаженням на його колеса і максимальною швидкістю руху. Сумарне навантаження коліс заднього моста (чи мостів) автом

Визначення радіуса кочення коліс
  Радіус кочення коліс, м, визначають за формулою: , (2.7) де 0,48 … 0,49 – коефіцієнт, який визначає співві

Вибір значення коефіцієнта аеродинамічного опору
  Рух автомобіля відбувається у масиві повітря, молекули якого автомобіль відкидає зі свого шляху. Внаслідок цього виникають такі явища: ▪ перед автомобілем виникає зон

Вибір положення робочої точки
  Зовнішня швидкісна характеристика двигуна (ЗШХ) може мати кілька характерних точок потужності: а) точку А максимальної потужності

Вибір номінальної потужності двигуна автомобіля
  Спираючись на отримане у попередньому пункті значення потужності , обирають номінальну потужності двигуна

Вибір типу двигуна
  Вибір типу двигуна – бензинового чи дизельного – здійснюють за допомогою рис. 3.5. Він свідчить, що бензинові двигуни (зображені на рисунку затемненими кружальцями) застосовують на

Вибір значень коефіцієнтів рівняння С.Р.Лейдермана
Зовнішня швидкісна характеристика двигуна – це залежність основних показників його роботи від швидкості обертання колінчастого вала за умови, що орган керування подачею палива зафі

Розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики
  Розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна зручно проводити у таблиці, побудованій за зразком табл. 4.1. У першому стовпчику цієї таблиці наведено поточні знач

Побудова шкал для графіка зовнішньої швидкісної характеристики двигуна
  За даними, наведеними у таблиці, на аркуші міліметрового паперу формату не менше А4, розміщеному вертикально, будують шкали для графіка ЗШХ двигуна, зразок якого наведено на рис. 4.

Побудова графіка зовнішньої швидкісної характеристики
  Після закінчення побудови шкал на поле графіка наносять добре помітні точки, якими позначають пари чисел „w–М” або „w–N”

ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ПАРАМЕТРІВ ТРАНСМІСІЇ
  При виконанні даної роботи використовуються такі терміни і позначення: а) вища передача – передача, призначена для отримання заданої максимальної швидкості

Визначення кількості п основних передач
  Діапазон передаточних чисел коробки передач дорівнює: . (5.11) Попереднє значення мінімально необхідної кі

Загальні відомості
  При підведенні до колеса машини ведучого моменту у плямі контакту його з дорогою виникає деяка сила, яка лежить у площині дороги і штовхає колесо у напрямі його руху. Цю силу назива

Загальні відомості
  Відношення вільної сили тяги автомобіля Рв до його ваги являє собою питому вільну силу тяги

Універсальна динамічна характеристика автомобіля, можлива за двигуном
  В основі універсальної динамічної характеристики автомобіля, можливої за двигуном (УДХдв), лежить тягова характеристика автомобіля за вільною силою тяги

Перевірка універсальної динамічної характеристики на відповідність умовам, зазначеним у концепції автомобіля
  Якщо автомобіль спроектовано правильно, то повинні викону-ватись дві умови: а) максимальне значення динамічного фактора повністю завантаженого автомобіля має дорівнювати аб

Визначення максимальних швидкостей руху автомобіля
  За допомогою універсальної динамічної характеристики слід визначити максимальну швидкість руху, яку може розвивати повністю завантажений автомобіль на вищій і прискорюючій передачах

ПОТРІБНОЇ ДЛЯ РУХУ АВТОМОБІЛЯ НА ВИЩІЙ ПЕРЕДАЧІ
  У п. 3.2 була визначена потужність двигуна, мінімально необхідна для руху автомобіля у заданих умовах із заданою максимальною швидкістю. Але практичний інтерес являє визначення і по

ПОБУДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ
  Економічна характеристика автомобіля - це залежність лінійної витрати палива (в літрах на 100 км шляху) від швидкості руху автомобіля у заданих дорожніх умовах.

ШВИДКОСТІ РУХУ АВТОМОБІЛЯ
Променева діаграма швидкості руху – це залежність швид-кості руху автомобіля від кутової швидкості обертання колінчастого вала двигуна на кожній з передач. Побудову промен

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. Бортницкий П.И., Задорожный В.И. Тягово-скоростные качества автомобилей. Справочник. К.: Вища школа, 1978 – 176 с. 2. Вахламов В.К. Автомобили. Эксплуатационные свойства

Д1.2. Значущі і незначущі цифри чисел
  Цифри від 0 до 9 застосовуються для позначення кількості одиниць у тому чи іншому розряді числа. Наприклад, число π = 3,1416 має таку кількість одиниць: ▪ три ці

Д1.4. Залежність можливої похибки округлення числа від кінцевої кількості значущих цифр у ньому
  У процесі виконання інженерних обчислень доводиться неодноразово округлювати проміжні результати, а також і кінцевий результат. При цьому у кожен отриманий результат неминуче вносит

Д1.6. Форма запису проміжних результатів технічних обчислень
  Під час послідовного виконання ряду математичних дій відбувається накопичення похибок округлення проміжних результатів обчислень. Внаслідок цього похибки округлення проміжних резуль

ДОДАТОК 5. Коефіцієнти опору перекочуванню
та коефіцієнти зчеплення коліс з дорогою [3]   Орієнтовні значення коефіцієнтів опору перекочуванню

Деяких вантажних автомобілів звичайної і підвищеної прохідності
Назва показника Значення показника Марка автомобіля ИЖ-27151 (Росія) УАЗ-451 (Росія) ГАЗ-33

Продовження 3 додатку 6
Назва показника Значення показника Марка автомобіля ЗиЛ-433110 (Росія) Прага V3S (самоскид, Чехія)

Продовження 4 додатку 6
Назва показника Значення показника Марка автомобіля Шкода 706RTS (самоскид, Чехія) Шкода 706RT (бортовий

Продовження 5 додатку 6
Назва показника Значення показника Марка автомобіля КамАЗ-5320 (Росія) МАЗ 5335 (Росія) Кам

Продовження 6 додатку 6
Назва показника Значення показника Марка автомобіля Магірус 232D 19K (самоскид, (Німеччина) Магірус 23

Закінчення додатку 6
Назва показника Значення показника Марка автомобіля Татра-138S1 (самоскид, Чехія) Магірус 290D 26К, (с

Деяких вантажних автомобілів високої прохідності
Назва показника Значення показника Марка автомобіля УАЗ‑3303 ГАЗ-66 ЗиЛ– 43272Н

Закінчення додатку 7
Назва показника Значення показника Марка автомобіля КамАЗ‑43101 (рис. Д7.7) КрАЗ‑255Б1 (рис. Д

Деяких шин для комерційного транспорту
Шини для малотоннажного транспорту(ГОСТ 4754-80) Позначення шини Модель шини Максимально допустиме Зовнішній

РЕФЕРАТ
  Лабораторні роботи, 33 стор., сім таблиць, сім рисунків, шість літературних джерел.   ВАНТАЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ, ТЯГОВИЙ РОЗРАХУНОК, УНІВЕРСАЛЬНА ДИНАМІЧНА ХАРАКТЕ

В С Т У П
Раціональна експлуатація автомобільного транспорту немож-лива без науково обгрунтованої оцінки експлуатаційних властивостей рухомого складу і їх теоретичного аналізу. Заслуги радянської ав

Вибір прототипу
  Реальний автомобіль, який співпадає з розроблюваним за концепцією, вантажопідйомністю і колісною формулою, називають прототипом. Як прототип приймаємо авто

Найбільший коефіцієнт опору дороги , на якій повністю завантажений автомобіль повинен розвивати задану максимальну швидкість руху
  Згідно з будівельними нормами і правилами СниП 1.05.11-83 коефіцієнт опору перекочуванню коліс автомобіля на асфальтобетонні

Вага автомобіля і вантажу
  Вага розроблюваного автомобіля і вантажу дорівнює, кН: ▪ вага автомобіля у спорядженому стані з водієм у кабіні:

Вибір значення коефіцієнта аеродинамічного опору
  Фізичний зміст даного коефіцієнта – це тиск зустрічного потоку повітря на лобову площу автомобіля при швидкості руху 1 м/с. Його значення залежить лише від аеродинамічної досконалос

Вибір типу двигуна
  Однією з переваг бензинових двигунів є їх менша вартість. Тому для розроблюваного автомобіля обираємо бензиновий двигун, обладнаний інжекторною системою живлення.

Розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики
  Розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна проведено у табл. 4.1.   4.1. Зовнішня швидкісна характеристика двигуна

Передаточне число коробки передач на першій передачі
  Це передаточне число визначають з умови, щоб на першій передачі повністю завантажений автомобіль був здатен рухатись при деякому наперед заданому максимальному опорі дороги

ПОТРІБНОЇ ДЛЯ РУХУ АВТОМОБІЛЯ
У табл. 8.1 проведено розрахунок потужності, необхідної для руху автомобіля по горизонтальній дорозі. У стовпчику 1 наведено значення швидкостей

ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АВТОМОБІЛЯ
  Економічна характеристика автомобіля - це залежність лінійної витрати палива (в літрах на 100 км шляху) від швидкості руху автомобіля у заданих дорожніх умовах. Розрахунок

ШВИДКОСТІ РУХУ АВТОМОБІЛЯ
  Дана діаграма характеризує взаємозв’язок поступальної швид-кості руху автомобіля і кутової швидкості обертання колінчастого

З М І С Т
  ВСТУП   ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ  

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги