рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вибір дизайну залежно від області клінічного дослідження

Вибір дизайну залежно від області клінічного дослідження - раздел Образование, МОДУЛЬ ІІ Патологічна вагітність Область Клінічного Дослідження Мета До...

Область клінічного дослідження Мета дослідження Дизайн дослідження
Лікування Перевірка ефективності лікарських препаратів, хірургічних втручань, аль-тернативних методів лікування та інших втручань Рандомізоване контрольоване випробування
Діагностика   З'ясування достовірності (чи можна йому довіряти) і надійності (отримали б ми такі ж результати при повторних дослідженнях) нового діагностичного тесту Поперечне дослідження, при якому проводять як новий тест, так і тест, що служить "золотим стандартом"
Скринінг   З'ясування цінності тестів, які застосовуються до великих груп людей, що дозволяють виявити захворювання на ранній (безсимптомній) стадії Поперечне дослідження
Прогноз   Визначення того, що може ймовірно відбутися з пацієнтом, у якого хвороба діагностовано на ранніх стадіях Лонгітудіальне когортне дослідження
Етіологія   Визначення залежності між гіпотетичним шкідливим чинником і розвитком захворювання Когортне дослідження або дослідження "випадок-контроль” залежно від поширеності захворювання, описи окремих випадків

 

В дослідженні «випадок-контроль» порівнюються дві групи популяцій: група «випадки» (формується з людей, у яких спостерігаються захворювання або результати, що вивчаються) і контрольна група (захворювання або результати, що вивчаються, відсутні). Частота дії чинника ризику, що вивчається, в обох групах оцінюється ретроспективно, що дозволяє розрахувати відносний ризик розвитку захворювання у зв'язку з чинником ризику, що вивчається.

Якщо метою дослідження є вивчення нового методу діагностики, необхідно з'ясувати достовірність і надійність нового діагностичного тесту. Для цього проводять поперечне дослідження, при якому вивчають новий тест порівняно з тестом - "золотим стандартом", що служить (найнадійнішим на момент дослідження) методом для діагностики даного захворювання.

До експериментальних видів дослідження відносяться рандомізовані контрольні дослідження (РКД), які є "золотим стандартом" методології клінічних досліджень. Перевагою РКД є висока методологічна якість, яка зумовлює мінімізацію систематичних помилок і підвищує надійність дослідження, що досягається застосуванням основних принципів РКД рандомізації та маскування. В РКД дія чинника встановлюється за допомогою формування експериментальної і контрольної груп з подальшим порівнянням результатів, які спостерігаються в цих групах. Рандомізація – це розподіл пацієнтів на групи (експериментальну і контрольну) випадковим способом з використанням спеціальних комп’ютерних програм. Застосування рандомізації забезпечує однорідність груп за основними параметрами, що впливають на ефективність технологій, що вивчаються. Маскування ("сліпий метод") може бути простим - коли інформація про те, до якої групи (експериментальної або контрольної) віднесений кожний випробовуваний, відсутня тільки у пацієнта; подвійним - ця інформація відсутня як у пацієнта, так і у дослідника; і потрійним - недоступна пацієнту, досліднику, а також особам, які здійснюють статистичну обробку результатів дослідження.

Первинні дослідження можуть об’єднуватись в систематичні огляди (СО). СО – це по суті наукові дослідження, де об’єктом вивчення служать результати декількох оригінальних досліджень. СО синтезують результати цих досліджень з використанням підходів, що зменшують вірогідність систематичних і випадкових похибок. Ці підходи включають всебічний пошук публікацій згідно визначеного питання і використання точних критеріїв відбору публікацій для огляду. В подальшому здійснюється оцінка структури і особливостей досліджень, узагальнення даних і інтерпретація отриманих результатів. Проведення СО дозволяє підвищити надійність і точність первинних досліджень і значно звузити пошук необхідних даних.

Основними характеристиками якісного клінічного дослідження є: надійність дослідження, величина ефекту, її точність і відтворюваність. Надійність дослідження характеризується методологічною якістю - якою мірою дослідження мінімізує систематичні помилки. Величина ефекту, спостережувана в конкретному дослідженні, називається точковою оцінкою ефекту. Мірою точності (ступені достовірності випадкових помилок) дослідження є довірчий інтервал (ДІ). Відтворюваність характеризується можливістю використання результатів дослідження для конкретної категорії пацієнтів.

Для кожного виду дослідження наразі сформульовані вимоги до його проведення, специфічні стандарти якості, обробки і представлення даних.

Аналіз і оцінку даних досліджень можна здійснювати, використовуючи критерії, запропоновані D. Sackett та співт, залежно від проблеми, що вивчається.

 

Діагностика:

· Чи було незалежне порівняння з «золотим стандартом» діагностики?

· Чи оцінювався діагностичний тест на адекватній групі пацієнтів (такої ж, з якою доводиться стикатися на практиці)?

· Чи проводилося порівняння із стандартом незалежно від результату тесту?

· Чи був тест перевірений на іншій групі пацієнтів?

Етіологія:

· Чи були проаналізовані групи аналогічно у всьому, окрім впливу що нас цікавить (етіологічного агента)?

· Чи вимірювалися дії та їх результати однаково в обох групах?

· Чи було спостереження за пацієнтами достатньо тривалим, а втрати при спостереженні мінімальними?

· Чи може вважатися етіологічний агент причиною захворювання?

· Чи росте ризик розвитку

· Чи є дані, що при видаленні агента ризик захворювання знижується?

· Чи підтверджуються дані іншими дослідженнями?

· Чи можна описати патологічну дію даного агента?

· Дослідження побічних ефектів лікарських засобів оцінюються так само, як і дослідження етіології.

Терапія:

· Чи була група контролю?

· Чи був відбір пацієнтів в групи лікування і контролю випадковим (рандомізація)?

· Чи було спостереження достатньо тривалим, а втрати при спостереженні зведені до мінімуму?

· Чи всі пацієнти аналізувалися в тих групах, до яких вони були спочатку віднесені?

· Чи знали пацієнти і медичний персонал про те, в яку групу включений пацієнт (маскування)?

· Чи одержували групи однакове лікування (за винятком препарату, що вивчається)?

· Чи були групи однаковими на початку дослідження?

Прогноз:

· Чи була репрезентативна група пацієнтів відібрана незабаром після початку захворювання?

· Чи було спостереження достатньо тривалим, а втрати при спостереженні зведені до мінімуму?

· Чи застосовувалися об’єктивні критерії оцінки результату?

· Якщо були виявлені підгрупи з прогнозом, що розрізняється, чи проводилася корекція за основними чинниками ризику?

· Чи проводилася перевірка отриманих даних на іншій групі пацієнтів?

 

Для оцінки досліджень з ефективності терапії застосовуються наступні показники: відносний ризик (ВР), відношення шансів (ВШ), зниження відносного ризику (ЗВР), зниження асолютного ризику (ЗАР). Найочевидніша міра ефективності лікування при його порівнянні з іншими методами лікування - число хворих, яких необхідно лікувати (ЧХНЛ, NNT). Навіть за наявності достатньої величини терапевтичного ефекту необхідна впевненість в достовірності величини цього ефекту, її статистичної значимості, яка визначається показником «р». Проте, величина «р» дозволяє судити лише про статистичну достовірність, клінічна значимість визначається за довірчим інтервалом (ДІ). Звичайно використовують 95% ДІ, який вказує на те, що у 95% випадків істина величина знаходиться в межах діапазону значень, що приводиться. Значення ДІ відношення шансів або відносного ризику більше 1 означає негативний ефект, менше 1 – позитивний ефект. При діапазоні ДІ відносних величин, що включає 1 (наприклад, 0,65–1,45), клінічна значимість ефекту сумнівна, оскільки застосування експериментального лікування може давати і позитивні і негативні результати. Чим вужче довірчий інтервал, тим ближче точкова оцінка ефекту до істинної величини. Точність оцінки прямо пропорційна розміру вибірки.

Оцінка точності досліджень стосовно діагностики хвороб включає аналіз основних характеристик діагностичного тесту – чутливості та специфічності, а також показників прогностичної цінності позитивного і негативного результатів тесту ( чим вище показник, тим більша вірогідність наявності захворювання при позитивному результаті тесту або відсутності хвороби при негативному результаті) та відношення правдоподібності позитивного і негативного результатів тесту (при величинах тесту більше 10 для позитивного результату тесту і менше 0,1 для негативного результату можна приймати майже остаточне рішення стосовно наявності шуканого захворювання).

Враховуючи обмеження, притаманні несистематичним клінічним дослідженням, експерти доказової медицини пропонують розділяти всі дослідження в залежності від рівня доказовості.

Критерієм розподілу є критичний аналіз методології досліджень. Найбільш надійним джерелом інформації щодо ефекту технології є систематичні огляди. Використовують слідуючи критерії оцінки достовірності клінічних доказів (шкала рівнів доказовості досліджень):

А (I) – систематичний огляд або високоякісний мета-аналіз РКД, окреме високоякісне РКД. Рекомендації цього рівня є найбільш вірогідними і науково обґрунтованими.

В (II-III) – високоякісний систематичний огляд когортних досліджень або досліджень „випадок-контроль”, високоякісне когортне дослідження або дослідження „випадок-контроль”. Рекомендації цього рівня мають високий рівень вірогідності та можуть бути підґрунтям для прийняття клінічного рішення.

С (IV) – дослідження серії випадків. Рекомендації цього рівня використовуються для обґрунтування певних клінічних вирішень за відсутності доказів рівня А (I) і В (II-III).

D (V) – експериментальні дослідження або думка експертів. Рекомендації цього рівня використовуються для прийняття клінічних рішень, якщо дослідження рівнів А (I), В (II-III), С (IV) не проводилися з етичних або інших причин.

Наведена класифікація достовірності досліджень спрощує дії лікаря при вирішенні тієї чи іншої проблеми: він повинен шукати і застосовувати на практиці самі достовірні із наявних даних. Сама концепція ієрархії достовірності клінічних доказів свідчить про те, що дані про ефективність чи неефективність втручань завжди є. Такі дані можуть бути малопереконливими, але повинні враховуватись.

При формуванні клінічної стратегії на державному і регіональному рівні потрібно враховувати значно більше коло факторів, ніж для лікування конкретного пацієнта. Принципи доказової медицини на рівні клінічної стратегії застосовуються при розробці державних нормативів (стандартів) надання медичної допомоги та клінічних керівництв (протоколів).

 

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МОДУЛЬ ІІ Патологічна вагітність

Передмова... Введення в доказову медицину Методичні вказівки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вибір дизайну залежно від області клінічного дослідження

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Список скорочень
  АЛТ аланинамінотрансферази АП антипрогестин АСТ аспартатамінотрансфе

Передмова
Втілення Болонської системи вищої освіти в Україні (КМСОНП), зокрема медичної, в сучасний період розвитку потребує розробки навчальної літератури для студентів вищої медичної школи з урахуванням по

Введення в доказову медицину
Одним з найважливіших завдань у вирішенні проблем охорони здоров’я є забезпечення якості надання медичних послуг населенню. За визначенням експертів ВООЗ гарантією якості медичної допомоги є забезп

Приклади доказових даних для деяких аспектів навчання НОП та оцінки результатів
Результати навчання Приклади методів навчання Приклади методів оцінки Формулювання невизначеності у вигляді конкретного п

Фактори ризику виникнення ранніх гестозів
· Вроджена або набута недостатність системи нейроендокринної регуляції адаптаційних реакцій (гіпоксія, інфекції, інтоксикації, порушення режиму в дитячому та підлітковому віці тощо). · Екс

Тема 2. ГІПЕРТЕНЗИВНІ РОЗЛАДИ ПРИ ВАГІТНОСТІ. ПРЕЕКЛАМПСІЯ
В Україні існує різна термінологія стосовно даної патології. До цього часу застосовують термін – пізні гестози, який можна вважати застарілим. Сучасними термінами є – прееклампсія, гіпертензивні ро

Етіопатогенез прееклампсії
Нараховується близько 30 різноманітних теорій. Серед причин прееклампсії, особливо тяжких форм, провідне місце належить екстрагенітальній па­тології, аутоімунним порушенням; ендокринним захворюванн

Діагностика
Діагноз прееклампсії є правомірним у термін більше 20 тижнів гестації за наявності AT більше 140/90 мм рт. ст. або у разі підвищення діастолічного AT на 15% від вихідного в І триместрі вагітності з

Показання для госпіталізації
Поява хоча б однієї ознаки прееклампсії середньої тяжкості; порушення стану плода. У разі стабільного стану жінки у межах критеріїв легкої прееклампсії тактика ведення вагітності вичікувал

Профілактика
Ефективними методами профілактики прееклампсії, які мають доведену ефективність, є використання антиагрегантної терапії та вживання кальцію. Результати рандомізованих контрольованих дослід

Препарати, рекомендовані для лікування прееклампсії
Міжнародна непатентована назва Торгові назви Ацетилсаліцилова кислота Аспірин, асп

Контрольні запитання для оцінки вихідного рівня знань
1. Яка сучасна термінологія, визначення поняття «прееклампсія»? 2. Яка класифікація прееклампсії? 3. Як основні теорії етіологіі, патогенезу пре еклампсії? 4. Які фактори

Причини розвитку імунного конфлікту
Антигени клітин людини класифікуються за різними характеристиками, але для акушерської практики найбільше значення мають алоантигени, які визначають біологічну індивідуальність організму всередині

Патогенез ізоімунного конфлікту
Трансплацентарний перехід антитіл, що утворились, в кровообіг плода призводить до гемолізу його еритроцитів, що, в подальшому, призводить до розвитку у нього анемії, компенсаторної гіперплазії кров

Класифікація гемолітичної хвороби
Гемолітична хвороба плода і новонародженого є стадіями одного процесу, який починається внутришньоутробно. Розрізняють 3 форми гемолітичної хвороби: 1. Гемолітична анемія без жовтяниці і в

Ультразвукова ехографія
У вагітних групи ризику по виникненню Rh-конфлікту УЗД проводять: · до 30 тижнів вагітності 1 раз на місяць; · після 30 тижнів 2 рази на місяць; · при появі ознак

Лікування ГХ плода
В зв’язку з відсутністю ефекту від неспецифічної терапії при вираженій сенсибілізації вагітної жінки і визначені тяжкої форми ГХП рекомендовано використання внутрішньоутробного переливання крові пл

Клінічна характеристика основних форм гемолітичної хвороби новонародженого
Гемолітична анемія без жовтяниці та водянки – найменш поширена і найбільш легка форма захворювання. Основним її симптомом є блідість шкіри в поєднанні з низькою кількістю гемоглобіну та ерит

Профілактика Rh-імунізації
Профілактика під час вагітності при відсутності імунізації вагітної. Проводиться шляхом в/в введення 1 дози (300 мкг) анти-Rh0(D) імуноглобуліну, який дозволено використо

Контрольні запитання для оцінки вихідного рівня знань
1. Яке визначення термінів “ізоімунізація”, “гемолітична хвороба плода та новонародженого”? 2. Які причини розвитку імунологічного конфлікту? 3. Який патогенез ізоімунного конфлік

Особливості перебігу вагітності і можливі ускладнення при багатоплідді.
Загальні неприємні симптоми багатоплідної вагітності(«малі» ускладнення багатоплідної вагітності): · печія; · біль у попереку; · геморой; · обме

Діагностика багатоплідної вагітності
Достовірне розпізнавання багатоплідної вагітності в ранні терміни можливе тільки при застосуванні ультразвукового дослідження. У другій половині вагітності звертають увагу на невідповідність розмір

Особливості ведення багатоплідної вагітності
Данні рандомізованих контрольованих досліджень свідчать про відсутність зниження частоти передчасних пологів у жінок з багатоплідною вагітністю, якім було призначено постільний режим в умовах стаці

Особливості ведення пологів при багатоплідній вагітності
Дані контрольованих досліджень, на підставі яких можливо було б визначити який метод розродження, кесарський розтин чи пологи через природні пологові шляхи, має перевагу для жінок при багатоплідді,

Патологія навколоплідного середовища
Навколоплідні води (НПВ)– зовнішнє середовище плода. Вони надають можливість йому рости й вільно рухатись, захищають організм плода від неблагоприємних зовнішніх впливів, приймають участь в обміні

Клініка багатоводдя
При гострому багатоводді: · загальне нездужання; · швидке збільшення матки; · задуха; · біль у череві; · набряки;

Об’єм обстеження пацієнток з багатоводдям
· Загальноклінічні методи · Визначення рівня глюкози в сироватці крові, сечі, глюкозотолерантний тест · При Rh(-) – типі крові – титр антитіл й непряма проба Кумб

Особливості ведення пологів при багатоводді
· Амніотичну рідину випускають повільно по голці с початком пологової діяльності; · Амніотичні оболонки розтинають не в центрі, а збоку, вище маткового вічка для запобігання швидкого вилит

Лікування маловоддя
Консервативні методи: Лікування дисфункції плаценти Антибактеріальна терапія за показаннями Оперативні методи: Тільки при тяжкому мал

Тема 5. ВЕЛИКИЙ ПЛІД
Великим вважають плід масою більш як 4000г, та велетенським — більше 5000г. Фактори, що впливають на масу плода: Фізіологічні: · вага матері до ва

Діагностика
Розпізнавання тазових передлежань базується головним чином на вмінні пальпаторно відрізнити голівку плода від сідниць. При зовнішньому акушерському дослідженні необхідно використовувати ч

Перебіг і ведення вагітності.
Перебіг вагітності при тазовому передлежанні не відрізняється від такого при головному передлежанні, але нерідко трапляються й ускладнення. Найчастішим і найнесприятливішим за своїми наслідками є р

Перебіг і ведення термінових пологів
Особливості перебігу пологів при тазових передлежаннях полягають у високому ризику можливих ускладнень. В І періоді пологів може відбутися: передчасне та раннє відходження навколоплідних вод, випад

Контрольні запитання для оцінки вихідного рівня знань
1. Що називається тазовим передлежанням плода? 2. Яка класифікація тазових передлежань плода? 3. Як часто зустрічаються тазові передлежання? 4. Причини виникнення тазових

Тема 7. НЕПРАВИЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПЛОДА ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ ТА В ПОЛОГАХ
Якщо вісь плода не збігається з віссю матки, то таке положення називається неправильним. У тих випадках, коли осі плода і матки, перетинаючись, утворюють кут в 90°, положення вважають попере

Перебіг і тактика ведення вагітності
Вагітність при неправильному положенні плода перебігає без особливих відхилень від норми. Підвищується ризик передчасного вилиття навколоплідних вод, особливо в третьому триместрі вагітності.

Перебіг і тактика ведення пологів
Пологи в поперечному положенні є патологічними. Спонтанне розродження через природні пологові шляхи життєздатним плодом неможливі. Якщо пологи починаються дома і за роділлею немає достатнього спост

Вагітним з екстрагенітальною патологією
Вагітних із захворюваннями внутрішніх органів необхідно протягом вагітності госпіталізувати у плановому порядку тричі. Перша планова госпіталізація проводиться у ранній термін вагіт

ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ І ВАГІТНІСТЬ
У вагітних можуть зустрічатися будь-яки хвороби серця, розповсюдженість органічних хвороб серця вагітних становить 10-20 на 1000. Вагітність у більшості випадків призводить до погіршення перебігу х

Клініка та діагностика
Мають значення труднощі діагностики активності ревматизму під час вагітності, тому що типові клінічні ознаки (субфебрилітет, задишка при фізичному навантаженні, слабкість, стомлюваність, тахікардія

ГІПЕРТОНІЧНА ХВОРОБА І ВАГІТНІСТЬ
Гіпертонічна хвороба спостерігається у 4-5 % вагітних. Про наявність артеріальної гіпертензії свідчить артеріальний тиск, що перевищує 140/90 мм рт.ст. Перебіг гіпертонічної хвороби у вагітних може

Лікування
Вагітним з м'якою чи помірною первинною артеріальною гіпертензією (АГ), які до вагітності отримували постійну антигіпертензивну терапію, медикаментозне лікування після встановлення діагнозу вагітно

Тактика ведення вагітності та пологів
Вагітність продовжують до фізіологічного терміну пологів та розродження проводять через природні пологові шляхи, якщо не розвинулася прееклампсія і гіпертензія є контрольованою. Під час пологів заб

Клінічна картина
При артеріальній гіпотензії вагітні пред'являють скарги на головний біль, запаморочення, слабкість, серцебиття, біль та інші неприємні відчуття в ділянці серця, ослаблення пам'яті, зниження працезд

ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕН ТА ТРОМБОТИЧНІ УСКЛАДНЕННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ
Варикозна хвороба нижніх кінцівок Варикозна хвороба нижніх кінцівок зустрічається у 20-40 % вагітних.. Варикозна хвороба розвивається при стійкому розширенні

Ведення вагітності та пологів
Варикозна хвороба нижніх кінцівок не є протипоказанням до пролонгування вагітності. Перевагу варто віддавати веденню пологів через природні пологові шляхи. Пологи у вагітних з вар

Тромбофлебіт поверхневих вен
Захворювання характеризується наявністю гіперемії шкіри, болю та ущільнення по ходу вени, локальною гіпертермією. Загальний стан пацієнток задовільний, температура тіла частіше субфебрильна, у бага

Тромбоз глибоких вен
Ранніми клінічними проявами глибокого венозного тромбозу є болі, що виникають в ікроножних м'язах, у підколінній ямці або на стегні та в паху по ходу судинного пучка. Обертають на себе увагу вегета

ВАГІТНІСТЬ І ЗАХВОРЮВАННЯ ОРГАНІВ ДИХАННЯ
Захворювання органів дихання зустрічаються у вагітних з тією же частотою, що і у невагітних репродуктивного віку. Найпоширенішою патологією з боку дихальної системи є бронхіти, пневмонії, бронхіаль

Клініка
Початок хвороби поступовий, в деяких випадках може бути гострим. Основні скарги: кашель із невеликою кількістю мокротиння, загальна слабкість, головний біль. Визначається помірне тахипное, притупле

ЗАХВОРЮВАННЯ НИРОК І СЕЧОВИВІДНИХ ШЛЯХІВ І ВАГІТНІСТЬ
Найчастіше зустрічаються пієлонефрит, гломерулонефрит, сечокам'яна хвороба. Захворювання нирок погіршують плин вагітності: високий ризик розвитку загрози переривання вагітності, прееклампсії, перед

Діагностика
Діагностика базується на загальноклінічних, лабораторних і УЗ дослідженнях нирок. В аналізі крові –лейкоцитоз з нейтрофільним зсувом вліво, помірна гіпохром

Лікування
Лікування пієлонефриту залежить від форми та стадії захворювання, виду збудника, строку вагітності. Основою лікування гострого пієлонефриту є антибіотикотерапія ( ампіцилін

Лікування
Використання патогенетичної терапії із застосуванням цитостатичних засобів і імунодепресантів у вагітних не може бути застосована у зв'язку з ембріотоксичною дією препаратів. Проводять комплексну с

Ведення вагітності та пологів.
Збереження вагітності протипоказане при гіпертонічній і змішаній формах гломерулонефриту з типовим плином захворювання, а також при будь-якій його формі, що супроводжується азотемією і нирковою недост

Ведення вагітності і пологів
Питання про збереження вагітності варто вирішувати з урахуванням ряду моментів: тривалості захворювання, локалізації конкременту, функції нирок, ступеню і гостроти запального процесу. Вагітність, я

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Хворі із цукровим діабетом (ЦД) у період вагітності є групою високого ризику з перинатальної і материнської патології. Вагітність є діабетогенним фактором і сприяє прогресуванню захворювання. ЦД ви

Спеціалізована медична допомога під час вагітності і пологів
У першому триместрі вагітностідетально ознайомлюються з історією хвороби, спільно з ендокринологом проводять огляд хворої, призначають комплексне обстеження: глікемія натще

Лікування
Спостереження вагітної з хронічним холециститом у жіночій консультації проводять спільно з терапевтом За умови відсутності загострення процесу профілактично призначають: лікувальну фізкультуру; рац

Клінічні дані
Гепатолієнальний синдром - збільшення печінки та селезінки різного ступеню, ущільнення консистенції печінки, інколи болючість при пальпації. Диспептичний синдром - знижений апетит, ну

Лікування
Призначають дієту № 5: харчування повинно бути збалансованим, повноцінним, по можливості екологічно чистимо з достатньою кількістю вітамінів та мікроелементів. Виключаються жири тваринного походжен

Тактика ведення вагітності і пологів
Встановлення діагнозу спільно з терапевтом (гастроентерологом). Комплексне обстеження. Вирішення питання щодо можливості виношування вагітності. Протипоказання до виношування вагітності (до 12 т

Класифікація
1. За етіологією: Вірусний гепатит А, В, С, D, Е, F,G 2. За ступенем тяжкості: · легка форма; · середньої тяжкості; · тяжка; · вк

Клініка
В1-й половині вагітності клініка гострого апендициту практично не відрізняється від проявів цієї хвороби поза вагітністю. В 2-й половині вагітності відзначається значна відмінність клінічн

Лікування
Гострий апендицит поза залежності від строку вагітності є показанням до операції. У першій половині вагітності техніка операції не відрізняється від такої поза вагітністю. Рану зашивають наглухо.

Контрольні запитання для оцінки вихідного рівня знань
1. Які загальні принципи надання спеціалізованої допомоги вагітним з екстрагенітальною патологією? 2. Скільки разів протягом вагітності та в які терміни необхідно в плановому порядку госпі

Тема 9. ПЕРИНАТАЛЬНІ ІНФЕКЦІЇ
Перинатальні інфекції (ПІ) – це інфекції, що можуть передаватися від матері до плода з наступною можливою реалізацією внутрішньоутробної інфекції у несприятливий перебіг та закінчення вагітності, п

Фактори ризику внутришньоутробног інфікування.
До групи високого ризику внутрішньоутробного інфікування слід зараховувати жінок з такими факторами ризику: · вік вагітної та її чоловіка (партнера) 35 та більше років, наявність пр

Патогенез
Патогенез ВУІ різноманітний і залежить від виду збудника, його взаємодії з ембріоном (плодом), а також від терміну гестації. Можливі наступні наслідки фетальної інфекції: уроджена патологія, антена

Оцінка результатів реакції з TORCH-антигенами
IgG IgM Оцінка результата - + Рання фаза гострої інфекції +

Терміни обстеження вагітних
Інфекція Терміни обстеження Взяття на облік 27-30 тижнів 36-38 тижнів ВІЛ

Клінічні прояви, значущість інфекцій та тактика лікаря під час ведення вагітності
Інфекція Клінічні прояви Клінічна значу-щість для плода/новонародженого Тактика лікаря під час ведення вагітності

Тема 10. ЗАТРИМКА РОСТУ ПЛОДА
ЗАТРИМКА РОЗВИТКУ ПЛОДА (ЗРП) Малий для гестаційного віку (МГВ) плід відноситься до таких плодів, які не досягають специфічного біометричного або ваго

Центильна оцінка фізичного розвитку новонародженого
Довжина тіла, см Значення перцентилей маси тіла, г P10 P50 90

Діагностика
Біометричніметоди: · визначення висоти стояння дна матки (ВДМ) у II - III триместрах вагітності на основі гравідограми (рис. 10.2). У нормі до 30

Профілактика
1. Виявлення факторів ризику ЗРП та проведення динамічного контролю за пацієнтами цієї групи вагітних. 2. Дотримання вагітною режиму дня та раціональне харчування. 3. Відмова від

Фактори ризику дистресу плода
1. Патологічні стани, що приводять до порушення транспорту кисню до матки: · Порушення оксігенації материнської крові (серцево-судинна та легенева патологія, генералізовані ангіопатії при

Діагностика
Для діагностики дистресу плода при вагітності використовуються наступні методи: 1. Аускультація серцевої діяльності (з 20 тижнів вагітності) – визначення частоти серцевих

Оцінка результатів визначення показників біофізичного профілю плода
Параметри Бали Нестресовий тест (реактивність серцевої діяльності плода після й

Тактика нагляду за станом плода під час вагітності
1) Аускультація серцевої діяльності плода при кожному відвідуванні лікаря-акушера-гінеколога або акушерки. 2) При визначені частоти серцевих скорочень більше ніж 170 уд/хв та менше ніж 110

Профілактика
1. Виявлення факторів ризику дистресу плода та проведення динамічного контролю за пацієнтками цієї групи; 2. Дотримання режиму дня та раціональне харчування; 3. Відмова від шкідли

Оцінка результатів КТГ під час пологів та тактика ведення пологів
Показник Градації Оцінка стану плода Рекомендація І період пологів Базальна частот

Профілактика
1. Виявлення факторів ризику дистресу плода в пологах та проведення динамічного контролю за станом плода в пологах; 2. Дотримання раціональної тактики ведення пологів. 3. Дотриман

Етіологія невиношування вагітності
1. Материнські причини: · нейро-ендокринні – гіпофункція яєчників ( недостатність фолікулярної фази циклу, недостатність лютеїнової фази циклу, хронічна ановуляція, первин

Патогенез переривання вагітності
Незважаючи на велике число факторів, які сприяють перериванню вагітності, дія їх в більшості випадків на кінцевому етапі одно типова і можуть бути виділені декілька патогенетичних варіантів викидня

І. Невиношування вагітності
· ранній спонтанний аборт – спонтанне (самовільне) переривання вагітності (до 11 тижнів + 6 днів; · пізній спонтанний аборт з 12 до 21 тижня + 6 днів; · передчасні пологи з 22 пов

Терапія загрозливого аборту
Лікувальний захід Ефективність ( доказові дані ) Ліжковий режим та утримання від статевого життя   За даними різни

Моніторинг ефективності лікування
Метод Режим проведення Спостереження за динамікою змін клінічних симптомів   Двічі на добу та більше в разі необхі

Термін вагітності більше 16 тижнів
Після спонтанного вигнання продукту запліднення проводять вакуум-аспірацію або кюретаж стінок порожнини матки та заходи, спрямовані на стабілізацію гемодинаміки в залежності від об’єму крововтрати.

Обов’язковим є отримання письмової згоди на проведення медикаментозних та оперативних втручань.
У разі неповного аборту обов’язково проводять звільнення матки від залишків ембріональних/плодових тканин з наступним їх патогістологічним дослідженням За відсутності абсолютних показань д

Медикаментозний метод евакуації вмісту порожнини матки
· може бути використаний за бажанням жінок, які намагаються уникнути хірургічного втручання та загальної анестезії; · ефективність методу до 96% в залежності від деяких факторів, а саме: з

Протипоказання
Абсолютні: · наднирникова недостатність, · тривала терапія глюкокортикоїдами, · гемоглобінопатії або антикоагулянтна терапія, · анемія (Hb <

Обсяг обстеження при звичному невиношуванні вагітності
№ п/п Характер обстеження До настання вагітності Під час вагітності Вивчення анамнезу (менстру

Коментарі до проведення обстеження
· Дослідження каріотипу подружньої пари обумовлено тим, що приблизно у 2-5% випадків звичного невиношування один з батьків або обоє (рідше), є носіями збалансованої хромосомної аномалії. Виявлення

Клінічні ознаки
· Наявність в анамнезі (жінка належить до групи високого ризику): 1. двох та більше епізодів переривання вагітності в другому триместрі, які не є результатом скорот

Терапевтичний шов на шийку матки.
Показаний жінкам групи ризику з УЗ даними · коротка шийка (менше 2‚5 см) без клиноподібної трансформації цервікального каналу · коротка шийка (менше 2‚5 см) в поєднанні з прогресу

Тема 13. ПЕРЕНОШЕНА ВАГІТНІСТЬ
Вагітність, яка продовжується більше 42 тижнів (294 доби або більше) від першого дня останнього нормального менструального циклу вважається переношеною (шифр МКБ 10 О48). На теперішній час

Діагностика переношеної вагітності.
Важливим для діагностики переношування вагітності є визначення дати першого дня останньої менструації, тривалості менструального циклу, урахування дати можливої овуляції та запліднення. Ці терміни

Тактика ведення переношеної вагітності та пологів
Госпіталізацію вагітних, що переношують, бажано проводити до стаціонарів ІІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної та неонатальної допомоги. Для попередження переношування вагітності доц

Етіологія та патогенез позаматкової вагітності
Для пояснення причин та механізмів виникнення позаматкової вагітності запропоновано багато теорій, загальним для яких є положення щодо розвитку цієї патології з причин, які затримують нормальний тр

Прогресуюча трубна вагітність
При прогресуючій позаматковій вагітності в організмі жінки відбуваються зміни, які притаманні нормальній матковій вагітності в ранніх термінах. В яєчнику розвивається жовте тіло, а в матці виникає

Клінічні ознаки
1. Ознаки вагітності: - Затримка менструацій; - Нагрубання молочних залоз; - Зміна смакових, нюхових та інших відчуттів, характерних для вагітності; - Ознаки ран

Апаратні та інструментальні методи обстеження.
Трансвагінальне УЗД: · відсутність плодового яйця у порожнині матки; · візуалізація ембріона поза порожниною матки; · виявлення утвору неоднорідної струк

Діагностичні ознаки різноманітних форм трубної вагітності
Клінічні ознаки Прогресуюча позаматкова вагітність Трубний викидень Розрив маткової труби Ознаки вагітності

Лікування
Принципи ведення хворих з ектопічною вагітністю: 1. Підозра на позаматкову вагітність є показанням для термінової госпіталізації. 2. Рання діагностика допомагає зменшити к

Консервативне лікування позаматкової вагітності.
Лікування прогресуючої позаматкової вагітності метотрексатом може проводитися лише у закладах охорони здоров'я третього рівня, де є можливість визначення -субодиниці ХГЛ у сироватці кров

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги