рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Облік зобов’язань по довгострокових позиках і векселях

Облік зобов’язань по довгострокових позиках і векселях - раздел Образование, ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК Нормативні Документи: Положення Національного Банку України «...

Нормативні документи:

Положення Національного банку України «Про кредитування», затверджене постановою Правління Національного банку України від 28.09.95р. №246. (з урахуванням змін 29.04.1996р. № 361);

П(С)БО №11 «Зобов’язання», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 2000 №304.

Терміни і визначення

Сума погашення — це дисконтована сума коштів чи еквівалентів, що, як очікується, буде сплачена для погашення зобов’язання у процесі звичайної діяльності підприємства;

теперішня вартість — дисконтована сума майбутніх платежів, що, як очікується, буде необхідна для погашення зобов’язання у процесі звичайної діяльності підприємства;

сума погашення — неіндексована сума грошових коштів або їх еквівалентів, що, як очікується, буде сплачена для погашення зобов’язань у процесі звичайної діяльності підприємства.

Класифікація зобов’язань

Забезпечення — це зобов’язання з невизначеними сумою чи часом погашення на дату балансу.

Непередбачене зобов’язання – це:

1) зобов’язання, що може виникнути в результаті минулих подій і існування якого буде підтверджено тільки тоді, коли відбудеться чи не відбудеться одне або більше невизначених майбутніх подій, над якими підприємство не має повного контролю;

2) теперішнє зобов’язання, що виникає в результаті минулих подій, але не визнане, оскільки малоймовірно, що для регулювання зобов’язання потрібно буде використовувати ресурси, які втілюють у собі економічні вигоди, чи оскільки суму зобов’язань не можна вірогідно визначити.

Визнання й оцінка зобов’язань

Зобов’язання визнається, якщо його оцінка може бути вірогідно визначена й існує імовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення. Якщо на дату балансу раніше визнане зобов’язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.

З метою бухгалтерського обліку зобов’язання розділяються на:

- довгострокові;

- поточні;

- забезпечення;

- непередбачені зобов’язання;

- доходи майбутніх періодів.

До довгострокових зобов’язань відносяться:

- довгострокові кредити банків;

- інші довгострокові фінансові зобов’язання;

- відстрочені податкові зобов’язання;

- інші довгострокові зобов’язання.

Зобов’язання, на яке нараховуються відсотки і яке підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу, слід розглядати як довгострокове зобов’язання, якщо первісний термін погашення був більше дванадцяти місяців і до затвердження фінансової звітності існує угода про переоформлення цього зобов’язання в довгострокове.

Довгострокове зобов’язання за кредитним договором у випадку порушення визначених умов, вважається довгостроковим, якщо позичальник погодився не вимагати погашення зобов’язання внаслідок порушення термінів і не очікується виникнення подальших порушень кредитного договору протягом дванадцяти місяців з дати балансу.

Поточні зобов’язання включають: короткострокові кредити банків, поточну заборгованість по довгострокових зобов’язаннях, короткострокові векселі видані, кредиторську заборгованість по розрахунках за товари, роботи, послуги, а також поточну заборгованість по отриманих авансах, розрахунках з бюджетом, розрахунках по страхуванню, по оплаті праці, по розрахунках з учасниками і по внутрішніх розрахунках.

Поточні зобов’язання відбиваються в балансі по сумі погашення. Забезпечення можуть створюватися для відшкодування майбутніх витрат на: оплату відпусток працівникам, додаткове пенсійне забезпечення, виконання гарантійних зобов’язань, реструктуризацію, виконання зобов’язань по обтяжливих контрактах.

Забезпечення створюються внаслідок минулих подій, погашення яких приводить до зменшення ресурсів, що втілюють у собі економічні вигоди.

Сума забезпечення визначається за обліковою оцінкою ресурсів, необхідних для погашення зобов’язання на дату балансу. Забезпечення використовуються для погашення тільки тих витрат, для яких воно було створено. Непередбачені зобов’язання відбиваються на забалансових рахунках.

Облік довгострокових позик банку

У зв’язку з нестачею коштів підприємства можуть залучати для своєї діяльності позикові кошти шляхом звертання до банківських установ за довгостроковими судами. Основним документом, що визначає правові основи надання, використання і погашення кредитів, а також регулює взаємини між суб’єктами, які виникають у процесі кредитування, є Положення Національного банку України «Про кредитування», затверджене постановою Правління Національного банку України від 28.09.95р. №246. Відповідно до цього Положення підприємства можуть використовувати наступні форми кредиту: банківський, комерційний, лізинговий, іпотечний, бланковий, консорціумний.

Банківський кредит надається суб’єктам кредитування всіх форм власності на умовах тимчасового користування. Основними умовами надання кредиту є забезпечення повернення, дотримання термінів, цільове використання.

За видами банківські кредити поділяються на такі групи:

а) за забезпеченістю:

— забезпечені заставою (майном, майновими правами, цінними паперами);

— гарантовані (банками, фінансами або майном третьої особи);

— з іншим забезпеченням (поручительство, свідчення страхової компанії);

— незабезпечені (бланкові);

б) за методами надання:

– у разовому порядку;

— відповідно до відкритої кредитної лінії.

Кредитна лінія — це згода банку-кредитора дати кредит у майбутньому в розмірах, що не перевищують заздалегідь обумовлені розміри, на визначений термін без додаткових спеціальних переговорів;

— гарантовані (із заздалегідь оговореною датою надання, через необхідність, зі стягуванням комісійних за зобов’язання);

в) за термінами погашення:

— одночасні;

— на виплати;

— дострокові;

— з регресією платежів;

— по закінченні оговореного періоду;

г) за термінами використання:

— короткострокові — до одного року;

— середньострокові — до трьох років;

— довгострокові — понад три років.

Термін, на який надається кредит, і відсотки за його використання розраховуються з моменту одержання (зарахування на рахунок позичальника або оплати платіжних документів з позичкового рахунка позичальника) до повного погашення кредиту і відсотків за його користування (якщо інше не передбачене кредитним договором).

Довгострокові кредити можуть надаватися з метою використання для формування основних фондів, на капітальні витрати на реконструкцію, модернізацію, розширення вже діючих основних фондів, на нове будівництво, приватизацію та ін.

Одержання кредитів

Кредитні взаємини регламентуються договорами зобов’язання в письмовій формі, що визначають взаємні зобов’язання та обов’язки сторін і не можуть змінюватися в однобічному порядку без згоди іншої сторони.

Перелік документів, необхідних для оформлення кредиту, такий:

1. Клопотання про надання кредиту (лист, заявка), в якому вказується необхідна сума кредиту, його мета, термін погашення і форми забезпечення.

2. Установчі документи з вказівкою юридичної адреси, картка зі зразками підписів, завірена банком, довідка банку про залишки на рахунках і наявність заборгованості за позикою. Ці документи представляють, якщо поточний рахунок позичальника відкритий в іншому банку.

3. Копії документів, що обґрунтовують необхідність одержання кредиту (договір, контракт, рахунки-фактури, бізнес-план). Ксерокопії даних документів мають бути засвідчені відповідальним працівником банку (начальником кредитного відділу) або нотаріально.

4. Бізнес-план, техніко-економічне обґрунтування, довідка-розрахунок повернення кредиту і нарахованих відсотків.

5. Фінансова звітність (баланс і звіт по фінансових результатах) за останні два - три квартали.

6. Документи, що гарантують повернення кредиту у разі нерентабельності кредитованого проекту.

Кредитний договір

Існування кредитного ризику (імовірності несплати позичальником основного боргу і відсотків, що приєднуються до сплати за користування кредитом у терміни, визначені в кредитному договорі) є причиною надання забезпечення при кредитуванні.

Забезпеченням кредиту можуть виступати:

— застава, що є одним із способів забезпечення виконання зобов’язань, яка представляє собою комплекс повноважень кредитора щодо майна, виділеного боржником або наданого для цієї мети іншою особою як забезпечення виконання боржником прийнятих на себе зобов’язань;

— поручительство суб’єкта господарської діяльності або фізичної особи. Поручительство також оформляється договором і найчастіше застосовується при кредитуванні фізичних осіб;

— гарантія погашення заборгованості за кредитом іншого банку або іншої фінансової установи (страхової фірми). Гарантія оформляється нотаріально завіреним договором;

— страхування кредитів — вид страхування, сутність якого полягає в зменшенні або усуненні кредитного ризику. Об’єктами страхування кредитів є: комерційні кредити, зобов’язання, поручительства по кредиту та ін. Договір укладає сам позичальник або за домовленістю це робить банк;

— забезпечення полісами страхування життя. Такий вид забезпечення, як правило, застосовується при кредитуванні фізичних осіб, природно, за письмовою згодою всіх дієздатних членів родини;

переуступка (тимчасово на термін кредитування або назавжди) на користь банку вимог, рахунків-фактур за відвантажену продукцію, зобов’язань по виконаних контрактах, виставлених третій особі;

— забезпечення оплаченими шляховими і товарними документами (тобто заставою виступає вже оплачений позичальником, але ще не отриманий товар).

Після того як всі необхідні документи зібрані й оформлені як кредитна справа, кредитна заявка розглядається на засіданні кредитної ради банку. Якщо рішення кредитної ради буде позитивним, кредитні відносини набирають сили.

Погашення кредиту

Погашення кредиту і нарахованих по ньому відсотків здійснюється позичальником з поточного рахунка. Якщо поточний рахунок позичальника відкритий в іншому банку, погашення боргу по кредиту і сплаті відсотків здійснюється за платіжним дорученням позичальника. У разі неможливості сплати боргу позичальником борг стягується з гаранта (поручителя) у встановленому законодавством порядку.

Відстрочка погашення кредиту з підвищенням процентної ставки здійснюється банком у випадку виникнення в позичальника тимчасових фінансових ускладнень через непередбачені обставини за умови вжиття таким позичальником відповідних заходів по їх усуненню. Ця відстрочка має бути оформлена додатковим договором між позичальником і банком.

Облік довгострокових позик банку

На рахунку 50 «Довгострокові позички» ведеться облік розрахунків по довгострокових позичках банків та інших притягнутих позикових засобів у інших осіб.

За дебетом рахунку відбивається погашення заборгованості по довгострокових позиках. За кредитом відображають отримані довгострокові кредити банку.

Відображення довгострокової заборгованості в поточних зобов’язаннях підприємства свідчить про те, що підприємство готове протягом 12 місяців з дати балансу погасити зазначену суму заборгованості. При цьому поточна заборгованість, відбита у фінансовій звітності, дозволяє судити про структуру джерел засобів підприємства.

Відображення операцій, пов’язаних з довгостроковими позиками в бухгалтерському обліку полягає у віднесенні сум відсотків на витрати фінансової діяльності підприємства.

Для відображення розрахунків по нарахованих відсотках у Плані рахунків виділений також субрахунок 684 «Розрахунки по нарахованих відсотках».

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯМІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Н І Гордієнко... ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Облік зобов’язань по довгострокових позиках і векселях

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - ХНАМГ- 2005
УДК 657 ББК 65.9(2)26 М 18 Гордієнко Н.І. Фінансовий облік: Навчальний посібник (для студентів економічних спеціальностей). – Харків: ХНАМГ, 2005. — 289с.  

Основи побудови фінансового обліку
Нормативні документи: Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» №996 — ХIV від 16.07.1999р.; План рахунків бухгалтерського обліку підприємств, організ

Облік грошових коштів
Нормативні документи: Інструкція про роботи по готівковому обороту в установах банків України» / Постанова Правління Національного банку України від 19.02.2001р. №69; Полож

Облік (довгострокових і поточних) фінансових інвестицій
Нормативні документи: Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» №996- ХIV від 16.07.99р.; План рахунків бухгалтерського обліку підприємств, організацій

Таблиця 1.1 — Переоцінка фінансових інвестицій
Збільшення вартості фінансових інвестицій Дебет 352 «Інші поточні фінансові інвестиції» Кредит 746 «Інші доходи від звичайної діяльності»

Таблиця 1.2 — Облік доходу від інвестицій, що обліковуються за амортизаційною собівартістю
По інвестиціях, придбаних з дисконтом По інвестиціях, придбаних з премією Нарахування відсотків Дебет 373 «Р

Таблиця 1.3 — Облік балансової вартості інвестиції у власному капіталі об’єкта інвестування
У випадках, коли об’єкт інвестування у звітному періоді отримав прибуток або збиток У випадках змін у власному капіталі При от

Таблиця 1.4
Зменшується нерозподілений прибуток Збільшується непокритий збиток Дебет441 «Прибуток нерозподілений» Кредит 141 «Інве

Таблиця 1.5 — Зображення операцій продажу та внеску активу до об’єкта інвестування
У складі фінансового результату звітного періоду У складі доходів (витрат) майбутніх періодів Дебет 682 «Внутрішні розра

Облік дебіторської заборгованості
Нормативні документи: Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 8 жовтня 1999р. №237, зареєс

Таблиця 1.6
Довгострокова заборгованість Сума дебіторської заборгованості, що не виникає в результаті нормального операційного циклу і буде погашена після 12 місяців з

Таблиця 1.7
Методи визначення розміру резерву сумнівних боргів Виходячи з платоспроможності окремих дебіторів Виходячи з питомої ваги безнадійних

Таблиця 1.8
Місяць Фактичне списання безнадійної заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги, грн. Сальдо дебіторської заборгованості за продукцію,

Таблиця 1.9
Дата балансу Сальдо дебіторської заборгованості за продукцію, товари послуги відповідної групи, грн. Заборгованість, визнана безнадійною в наступ

Таблиця 1.10
Рік Чистий дохід від реалізації продукції, товарів, послуг на умовах наступної оплати Сума дебіторської заборгованості за продукцію, товари, робо

Облік основних засобів та інших необоротних матеріальних активів
Нормативні документи: Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»; План рахунків бухгалтерського обліку, затверджений наказом Міністерства фіна

Таблиця 1.11 — Придбання основних засобів (автомобіля) за гроші
Господарські операції Дт Кт 1. Відбито передоплату вартості об’єкта основних засобів

Таблиця 1.12 — Обмін подібними активами
Господарські операції Дт Кт  

Таблиця 1.13 — Обмін товару на основні засоби
Господарські операції Дт Кт 1. Відбито відвантаження товарів 2. Відби

Таблиця 1.14 — Безоплатне одержання основних засобів
Господарські операції Дт Кт  

Таблиця 1.15 — Переоцінка основних засобів, що здійснюється вперше
Господарські операції Дт Кт 1. Сума дооцінки нарахованого зносу 2. Су

Таблиця 1.16 — Облік модернізації об’єкта основних засобів
Господарські операції Дт Кт  

Таблиця 1.17 — Облік ремонту та технічного обслуговування об’єктів основних засобів
Господарські операції Дт Кт 1. Відбито витрати за ремонт на підставі акта виконаних робіт 977 (85)

Таблиця 1.20 — Розрахунок амортизації, зносу та балансової вартості при застосуванні прискореного методу амортизації, грн.
Рік Розрахунки Ао Знос Балансова вартість 2*0,25*20000

Таблиця 1.21 — Розрахунок амортизації, зносу та балансової вартості при застосуванні кумулятивного методу амортизації, грн.
Рік Розрахунки Ао Знос Балансова вартість 4/(1+2+3+4) х 20000

Таблиця 1.22 — Розрахунок амортизації, зносу та балансової вартості при застосуванні виробничого методу амортизації, грн.
Рік Розрахунки Ао Знос Балансова вартість 50000*(20000-2000)/20000

Таблиця 1.23 — облік амортизації основних засобів
Господарські операції Дт Кт 1. Нарахування амортизації основних засобів підприємствами, що не використовують 8-й клас рах

Таблиця 1.24 — Господарські операції з іншими необоротними матеріальними активами
№ п/п Господарські операції Д-т К-т Введені в експлуатацію об’єкти інших необоротних матеріаль

Облік нематеріальних активів
Нормативні документи: Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»; План рахунків бухгалтерського обліку, затверджений наказом Міністерства фіна

Таблиця 1.25 — Облік надходження нематеріальних активів
Господарські операції Дт Кт Надходження чи придбання нематеріальних активів(НА)   &

Таблиця 1.26 — Переоцінка нематеріальних активів
Господарські операції Дт Кт Дооцінка нематеріальних активів(НА)    

Таблиця 1.27 — Вибуття нематеріальних активів
Реалізація нематеріальних активів (НА)     1. Відбито дохід від реалізації НА

Умови визнання запасів
  Запаси визнаються активом, якщо існує імовірність того, що підприємство одержить в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням, і їхня вартість може бути вірогідно в

Структура запасів
  Норми П(С)БО 9 не поширюються на такі роботи: а) незавершені роботи з будівельних контрактів; б) фінансові активи; в) молодняк тварин і продукцію сільсько

Таблиця 1.29 — Надходження запасів, зроблених власними силами
Господарські операції Дт Кт Надходження до складу зроблених власними силами: матеріалів  

Таблиця 1.30
Господарські операції Дт Кт Внесення запасів до статутного фонду підприємства 201, 202, 22 281

Визначення первісної вартості запасів залежно від шляху їх отримання
  Зниження первісної вартості запасів до чистої вартості реалізації, по суті, є уцінка первісної вартості. Уцінка і дооцінка запасів Уцінка запасів зді

Подальше відображення запасів у фінансовій звітності
Облік вибуття запасів Вибуття запасів може відбуватися при застосуванні таких методів списання: 1. Метод ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів.

Таблиця 1.32 — Розрахунок оцінки запасів за методом ідентифікаційної собівартості
Показники Кількість Собівартість одиниці, грн. Загальна сума, грн.  

Таблиця 1.33 — Розрахунок оцінки запасів за методом середньозваженої собівартості
Показники Кількість одиниць Собівартість одиниці, грн. Загальна сума, грн. Залишок на початок періоду

Таблиця 1.34 — Розрахунок оцінки запасів за методом ФІФО
Показники Кількість одиниць Собівартість одиниці, грн. Загальна сума, грн. Залишок на початок періоду

Таблиця 1.35 — Розрахунок оцінки запасів за методом ЛІФО
Показники Кількість одиниць Собівартість одиниці, грн. Загальна сума, грн. Залишок на початок періоду

Таблиця 1.36 — Обмін неподібними запасами
Господарські операції Дт Кт Проведено відвантаження товару (перша подія)

Таблиця 1.38 — Облік матеріалів, що залишаються після списання МШП
Господарські операції Дт Кт 1. Списано витрати, пов’язані з ліквідацією основних засобів  

Внесена винною особою до каси підприємства
Господарські операції Дт Кт 1. Списано вартість відсутніх матеріальних цінностей

Облік витрат виробництва та випуску готової продукції
Нормативні документи: Методичні рекомендації з планування, обліку й калькулювання собівартості робіт (послуг) на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства: На

Склад собівартості реалізованої продукції
Облік загальновиробничих витрат Рахунок 91 «Загальновиробничі витрати» призначений для обліку виробничих накладних витрат на організацію виробництва та управління підрозділами основ

Таблиця 1.40 — Бухгалтерські проводки з обліку загальновиробничих витрат
Господарські операції Д-т К-Т  

Таблиця 1.41 — Кореспонденція рахунків обліку фінансових витрат
Господарські операції Д-т К-Т Нараховані відсотки за користування позиковими коштами

Таблиця 1.42 — Кореспонденція рахунків обліку інших витрат
Господарські операції Д-т К-Т Відображення собівартості реалізованої довгострокової фінансової інвестиції

Таблиця 1.43
Господарські операції Дт Кт 1. Нарахування амортизації на основні засоби, що відносяться до витрат майбутніх періодів

Таблиця 1.44 — Облік браку
Господарські операції Дт Кт 1. Фактична собівартість непоправного браку

Таблиця 1.45 — Розрахунок фактичної собівартості відвантаженої продукції
№ п/п Показник За обліковими цінами За фактичною собівартістю Відхилення (+,-)

Таблиця 1.46 — Кореспонденція рахунків по обліку готової продукції
Господарські операції Дт Кт  

РОЗДІЛ 2 ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК 2
2.1. Облік формування і змін у власному капіталі.Облік резервного капіталу, вилученого капіталу та нерозподіленого прибутку (непокритого збитку) Нормативні документи:

Класифікація капіталу
Облік формування і змін статутного капіталу Порядок формування і розмір статутного капіталу підприємства визначаються в установчих документах, виходячи з вимог діючого законодавства

Таблиця 2.1 — Відображення в обліку операцій з випуску і розміщення акцій
Зміст господарської операції Дебет Кредит Сума, грн. Відображена реєстрація статутного фонду

Таблиця 2.2 — Бухгалтерські записи при змінах у власному капіталі підприємства
Зміст господарської операції Дебет Кредит Збільшення статутного капіталу за рахунок підвищення номінальної вартості акцій

Таблиця 2.3 — Бухгалтерські записи обліку статутного капіталу
Зміст господарської операції Дебет Кредит Сума, грн. Відображена сума оголошеного статутного капіталу

Таблиця 2.4
Зміст господарської операції Дебет Кредит Викуплені акції в акціонерів

Таблиця 2.5
Зміст господарської операції Дебет Кредит Нарахування дивідендів акціонерам

Таблиця 2.6
Господарські операції Дебет Кредит Створення забезпечення на оплату щорічної відпустки працівників підприємства (у т.ч. «

Таблиця 2.7 — Бухгалтерські операції по обліку майбутніх розрахунків і платежів
Господарські операції Дебет Кредит  

Цільового фінансування і цільових надходжень
Господарські операції Дебет Кредит  

Таблиця 2.9 — Відображення в бухгалтерському обліку операцій з довгостроковими позиками
Господарські операції Дебет Кредит Отримані від банку довгострокові позики

Таблиця 2.10 — Відображення в обліку операцій з довгостроковими векселями виданими
Господарські операції Дебет Кредит Видано вексель на забезпечення заборгованості за отримані матеріали

Таблиця 2.11 — Кореспонденція рахунків з обліку інших довгострокових зобов’язань
Господарські операції Дебет Кредит Одержана відстрочка платежу з податку на додану вартість

Облік довгострокових зобов’язань по облігаціях та фінансовій оренді
Нормативні документи: Закон України «Про оренду державного і комунального майна» від 10.04.1992 №2269-XII; Методика розрахунку і порядку використання плати за оренду держав

Таблиця 2.13 — Надання коштів і цінних паперів в оренду
Господарські операції Дт Кт 1. За рік до настання терміну повернення: Переведення заборгованості з розряду довгостроков

Таблиця 2.17 — Облік оренди основних засобів та інших необоротних активів у орендаря
Господарські операції Дт Кт 1. На суму нарахованого зносу по необоротних активах 10, 11, 12

Таблиця 2.18 — Операції по поверненню майна при закінченні терміну оренди
Господарські операції Дт Кт 1. На суму нарахованого зносу по необоротних активах 10, 11, 12

Таблиця 2.20 — Відображення в бухгалтерському обліку операційної оренди в орендодавця
Господарські операції Дт Кт 1. Нарахування амортизації на об’єкт оренди

Таблиця 2.23 — Облік операцій з довгостроковими облігаціями
Господарські операції Дебет Кредит Облік операцій з довгостроковими облігаціями, випущеними з премією

Облік короткострокових зобов’язань по розрахунках з банками та іншими позиками
нормативні документи: Положення Національного банку України від 28 вересня 1995р. №246 «Про кредитування» зі змінами й доповненнями; Закон України «Про обертання векселів в

Таблиця 2.24 — Відображення операцій з обліку короткострокових позик
Господарські операції Дт Кт Одержаний короткостроковий кредит на виплату заробітної плати

Таблиця 2.25
Господарські операції Дт Кт Сума 1. Основна сума боргу 1 млн. грн.

Таблиця 2.26 — Відображення в обліку господарських операцій з використанням короткострокових векселів отриманих
Господарські операції Дт Кт Отриманий вексель за відвантажену продукцію (послуги, роботи, товари)

Облік розрахунків з постачальниками і підрядчиками та поточної заборгованості за розрахунками
Нормативні документи: П(С)БО №11 «Зобов’язання», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 2000 №304; План рахунків бухгалтерського обліку активів,

Таблиця 2.27 — Бухгалтерські проводки по розрахунках з постачальниками і підрядчиками
Господарські операції Д-т К-т Проведено оплата постачальникам з поточного рахунку в банку

Таблиця 2.28 — Бухгалтерські проводки розрахунків по страхуванню
Господарські операції Д-т К-т Списання прямих витрат на соціальні заходи

Таблиця 2.29 — Бухгалтерські проводки розрахунків по податках і платежах
Господарські операції Д-т К-т Нарахований податок на прибуток Н

Таблиця 2.30 — Бухгалтерські проводки розрахунків з учасниками
Господарські операції Д-т К-т Виплачені дивіденди учасникам 301, 311 Д

Таблиця 2.31 — Бухгалтерські проводки по розрахунках за авансами отриманими
Господарські операції Д-т К-т Одержана передплата на рахунок покупця

Таблиця 2.32 — Бухгалтерські проводки по розрахунках з іншими кредиторами
Господарські операції Д-т К-т Акцептований рахунок установи за проведені науково-дослідні роботи

Облік розрахунків з оплати праці
Нормативні документи: Кодекс законів України про працю від 10.12.91р. №322 – VIII; Закон України «Про збори на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.0697р. №400

Таблиця 2.33 — Страхові внески по нарахуваннях на заробітну плату і утримання
Вид страхового внеску Нормативні документи, що регулюють порядок стягування цих страхових внесків і їх розмір  

Таблиця 2.34 — Об’єкти оподатковування перерахованихвище страхових внесків
Для роботодавців Для найманих робітників   ПФ

Таблиця 2.35 — Ставки страхових внесків
Для роботодавців (нарахування) Для найманих робітників (утримання із заробітної плати ) ПФ 32,3% об’єкта опода

Таблиця 2.36
Господарські операції Дт Кт  

Облік доходів і фінансових результатів діяльності
нормативні документи: П(С)БО 15 «Дохід», затверджене наказом Міністерства фінансів України №290 від 29.11.99р.; П(С)БО 17 «Податок на прибуток», затверджене наказом Міністе

Види діяльності підприємства
  Як видно з наведеної схеми, діяльність підприємства підрозділяється на звичайну і надзвичайну. Відповідно до П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» під звичайною діяльніс

Таблиця 2.38 — Визнання доходу при наданні послуг у бухгалтерському обліку
Господарські операції Д-т К-т Сума 1-й місяць     &

Таблиця 2.39 — Визнання доходу при наданні послуг у бухгалтерському обліку
Господарські операції Д-т К-т Сума 1-й місяць     &n

Таблиця 2.40 — Визнання доходу при наданні послуг у бухгалтерському обліку
Господарські операції Д-т К-т Сума 1-й місяць     &

Таблиця 2.41 — Визнання доходу при наданні послуг у бухгалтерському обліку
Господарські операції Д-т К-т Визнано дохід, пов’язаний з наданням маркетингових послуг у розмірі понесених витрат плюс П

Таблиця 2.42 — Кореспонденція рахунків з обліку фінансових результатів
Господарські операції Дебет Кредит Закриття субрахунка «Дохід від реалізації готової продукції»

Забалансовий облік активів і зобов’язань
нормативні документи: План рахунків бухгалтерського обліку підприємств, організацій і установ, затверджений наказом Міністерства фінансів України №291 від 30.11.1999р.; Нак

Таблиця 2.45 — Бухгалтерські проводки з обліку устаткування на забалансовому рахунку
Зміст операції Дебет Кредит  

Таблиця 2.46 — Типові бухгалтерські записи по субрахунку 024
Господарська операції Дебет Кредит Відбито вартість прийнятого на комісію товару  

Таблиця 2.47 — Проводки по обліку гарантій і забезпечень на рахунках забалансового обліку
Зміст операції Дебет Кредит У кредитора Відбито гарантію, отриману від поручителя

Таблиця 2.48 — Бухгалтерські проводки по списанню безнадійних боргів
Господарські операції Дебет Кредит Списано безнадійний борг постачальника

Таблиця 2.49 — Бухгалтерські проводки з обліку бланків доручень
Господарські операції Дебет Кредит Оприбутковані на склад бланки доручень

Таблиця 2.50
Господарські операції Дебет Кредит  

РОЗДІЛ 3
Завдання для поточного контролю знань з дисципліни «Фінансовий облік» Тема 1. Основи побудови фінансового обліку

Тема 2. Облік грошових коштів
Тести і завдання 1.Чи прийме банк платіжне доручення від юридичної особи, складене в довільній формі?: 1. Ні, оскільки є законодавчо затверджена форма платіжного дор

Таблиця 3.1 — Відбити операції в обліку
Зміст Кореспонденція рахунків Сума, грн. Дебет Кредит    

Тема 3. Облік (довгострокових і поточних) фінансових інвестицій
Тести і завдання 1. Фінансові інвестиції обліковуються за методом участі в капіталі на останній день місяця, в якому об’єкт інвестування відповідає визначенню асоційованого підприєм

Таблиця 3.2
Власний капітал На 01.01.2004 На 31.12.2004 Статутний капітал 600,0 600,0

Тема 4. Облік дебіторської заборгованості
Тести і завдання 1. Чи можна створювати резерв сумнівних боргів щодо дебіторської заборгованості бюджету по відшкодуванню ПДВ?: 1. Можна, якщо це передбачено в наказ

Тема 5. Облік основних засобів та інших необоротних активів
Тести і завдання 1. Основні засоби, що не мають ліквідаційної вартості, не амортизуються: а) так, б) ні. 2. Дані про переоцінку основних засобів відображ

Завдання 5.20. Підприємство реалізувало верстат за готівку в сумі 18000грн. Балансова вартість верстата — 11700 грн., знос — 5600 грн.
Відобразити господарські операції на рахунках бухгалтерського обліку. Вказати на первинні документи, що супроводять господарські операції. Завдання 5.21. Нарахувати амортизацію за д

Тема 6. Облік нематеріальних активів
Тести і завдання 1. Для документування операцій з обліку нематеріальних активів використовують типові форми документів для обліку основних засобів: а) так, б) ні.

Тема 7. Облік запасів
Тести і завдання 1. До запасів не відноситься стаття: 1. Паливо. 2. МШП. 3. Основні засоби; 4. Напівфабрикати. 2. До складу тр

Тема 8. Облік витрат виробництва й випуску готової продукції
Тести і завдання 1. На якому рахунку накопичуються витрати, здійснювані при виробництві продукції?: 1. 23 «Виробництво»; 2. 26 «Готова продукція»;

Тема 10. Облік зобов’язань по довгострокових позиках і векселях
Тести і завдання 1. Протягом якого терміну виконуючий банк повинен повідомити бефеніціара про відкриття на його ім’я акредитива?: 1. Протягом 10-ти днів від дня одер

Тема 11. Облік довгострокових зобов’язань по облігаціях та фінансовій оренді
Тести і завдання 1. Оренда буває операційною і фінансовою: а) так, б) ні. 2. Нарахування амортизації на об’єкт операційної оренди здійснюється орендарем:

Тема 12. Облік короткострокових зобов’язань по розрахунках з банками та іншими позиками
Тести і завдання 1. Поточні зобов’язання оцінюються за теперішньою вартістю: а) так, б) ні. 2. До поточних зобов’язань відносяться: 1) довго

Тема 13. Облік кредиторської заборгованості за продукцію (товари, роботи, послуги) та поточної заборгованості за розрахунками
Тести і завдання 1. Який рахунок використовується для обліку кредиторської заборгованості за товари, роботи і послуги: 1) 63; 2) 36; 3) 62;

Тема 14. Облік розрахунків по оплаті праці та соціального страхування
Тести і завдання 1. Чи враховуються при розрахунку середньої заробітної плати для нарахування відпускних сум, виплачених доплат за роботу в святкові дні, а також премії?:

Тема 15. Облік доходів, витрат, фінансового результату діяльності підприємства
Тести і завдання 1. Інші операційні доходи містять у собі: 1) доходи, отримані від фінансових інвестицій, що враховуються методом участі в капіталі; 2) дохо

Тема 16. Забалансовий облік
Тести і завдання 1. Бланки первинної документації обліковуються: 1) по дебету рахунка 209 «Інші матеріали»; 2) по кредиту рахунка 209 «Інші матеріали»;

Методичні вказівки до виконання і оформлення курсової роботи
1. Курсова робота повинна мати такі розділи: Вступ. 1. Облік грошових коштів; 2. Облік розрахунків, довгострокових та поточних зобов’язань; 3. Облік необоротних

Вихідні дані
Курсову роботу виконують, виходячи із залишків по рахунках, що містяться в балансовій таблиці станом на 1.11.200__р. шляхом відображення господарських операцій за варіантами за грудень поточного ро

Таблиця 4.1 — Заробітна плата АУП
  Директор Заст. директора Головний бухгалтер Бухгалтер Касир Відділ маркетингу

Таблиця 4.2 — Заробітна плата робітників основного виробництва
Варіант 140 грн. 149 грн. 150 грн. 250 грн. 260 грн. 270 грн. 280 грн.

Таблиця 4.4. — Вихідний баланс
АКТИВ Сума, тис. грн.   Необоротні активи

ГЛОСАРІЙ термінів, наведених в П(С)БО
  Термін Визначення Документ, в якому наведено визначення терміна  

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. Бутинець Ф.Ф., Малюга Н.М. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність. Навч. посібник /За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. —

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги