рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Визнання та оцінка запасів

Визнання та оцінка запасів - раздел Образование, Господарський облік, його суть і характеристика Згідно З П(С)Бо 9 Запаси – Це Активи, Що Утримуються Для Подальшої Реалізації...

Згідно з П(С)БО 9 запаси – це активи, що утримуються для подальшої реалізації в умовах звичайної господарської діяльності, знаходяться в процесі виробництва з метою реалізації готової продукції власного виробництва, утримуються для споживання при виробництві продукції, виконанні робіт і наданні послуг, а також для управління підприємством.

Чиста вартість реалізації запасів — це очікувана ціна реалізації запасів в умовах звичайної діяльності за вирахуванням очікуваних витрат на завершення їх виробництва та реалізацію.

Справедлива вартість – сума, за якою можна обміняти актив чи погасити заборгованість по операції між проінформованими, зацікавленими і незалежними сторонами.

Подібні запаси — це запаси, що мають однакове функціональне призначення і подібну справедливу вартість.

В міжнародній обліковій практиці прийнято, що подібна справедлива вартість не повинна відрізнятися більше ніж на 10% від справедливої вартості іншого активу, що бере участь в обмінній операції.

Запаси визнаються активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство одержить в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, а їх вартість може бути достовірно виміряна.

Придбані або виготовлені запаси зараховуються на баланс за первинною вартістю.

Витрати, що не входять до первинної вартості:

- понаднормативні втрати і нестачі запасів;

- відсотки за користування позиками;

- витрати на збут;

- загальногосподарські та інші подібні витрати, що безпосередньо не пов'язані з придбанням і доставкою запасів та приведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях.

Ці витрати відносяться на витрати того періоду, в якому вони були здійснені. Порядок оцінки запасів залежить від багатьох факторів, основним з яких є обрана підприємством система обліку запасів . Для відображення запасів та інформації про їх наявність та рух підприємства можуть застосовувати систему постійного чи періодичного обліку, обумовивши своє рішення в наказі про облікову політику.

Сутність кожної із систем обліку відображається в назві: при системі безперервного обліку надходження та витрачання товарно-матеріальних запасів обліковуються постійно, день у день; при системі періодичного обліку — при складанні звіту (раз на рік, квартал, місяць). При застосуванні періодичної системи оцінка вартості залишків запасів та собівартості проданої продукції проводиться наприкінці облікового періоду. При застосуванні постійної системи така оцінка ведеться протягом всього облікового періоду. Постійна система обліку запасів вимагає більших витрат праці, хоча при використанні комп'ютерних технологій можна значно зменшити такі витрати. При застосуванні періодичної системи наприкінці звітного періоду обов'язково проводиться інвентаризація запасів, а при застосуванні постійної така інвентаризація не має обов'язкового характеру. Існує ряд методів оцінки собівартості.

При застосуванні цього методу рух вартості запасів співпадає з їх фактичним рухом.

При використанні методу ідентифікованої собівартості вартість відпущених запасів і залишків запасів обліковуються за їх фактичною вартістю. Але в результаті використання цього методу однакові запаси обліковуються за різною вартістю, що не завжди зручно. Залежно від того, який саме з однакових запасів використає підприємство, прибуток буде змінюватися відповідно до первісної вартості кожного запасу.

Метод середньозваженої собівартості. Середньозважена собівартість кожної одиниці визначається шляхом ділення сумарної вартості залишку таких запасів на початок звітного місяця і вартості отриманих у звітному місяці запасів на сумарну кількість запасів на початок звітного місяця і отриманих у звітному місяці запасів.

Метод середньозваженої собівартості при постійному обліку запасів.

Розрахунок середньої ціни проводиться одразу в момент надходження нової партії запасів. Вартість запасів, що знову надійшли, усереднюється з тією, що вже наявна. В результаті цього на кожен момент часу ми маємо нібито одну партію за однією обліковою ціною, яка визначається як відношення загальної вартості запасів до їх загальної кількості.

Списання вартості витраченого запасу, якщо це витрачання відбудеться після чергового надходження, буде проводитись за новою обліковою ціною. Подібний алгоритм розрахунку використовується і для всіх інших закупок і витрат запасів протягом звітного періоду.

Перевага цього методу полягає в тому, що оцінку вартості відпущеного запасу та запасів в залишках можна знайти відразу в момент здійснення операції, що надає об'єктивне уявлення про вартість запасів і практично не дозволяє здійснювати маніпуляції з цифрами. Проте це досягається за рахунок досить великого обсягу роботи. Крім того, оцінка залишків матеріалів та собівартості готової продукції не є повністю об'єктивною.

Метод середньозваженої собівартості при періодичному обліку запасів. При використанні цього методу робиться припущення, яке спрощує реальну картину руху запасів, а саме: всі запаси надійшли та відпущені в один і той самий час — в кінці звітного періоду. Застосування методу середньозваженої собівартості в умовах періодичної оцінки запасів означає, що вартість придбаних протягом звітного періоду запасів необхідно розділити на їх загальну кількість, отримавши таким чином середню ціну придбання запасів, яка і буде ціною вибуття запасів в цьому звітному періоді.

Цей метод оцінки найбільш простий і найменш трудомісткий. Перевагою його є можливість при належному використанні дати об'єктивну картину про стан та рух запасів. Недоліком є те, що простота методу містить в собі загрозу легкого маніпулювання цифрами в бік завищення або заниження показників витрачених запасів.

Якщо в період з дати останнього вибуття відбулось зростання цін порівняно із середнім рівнем, то оцінка запасів за цим методом при безперервному обліку дає меншу вартість вибуття запасів, ніж при періодичному, і навпаки.

Метод ФІФО : першими відпускаються запаси, що надійшли раніше. Метод ЛІФО засновується на хронології надходження, тобто базується на припущенні, що одиниці запасів, які були придбані першими, продаються чи використовуються першими, що запобігає їх псуванню, а також на припущенні, що грошова одиниця є стабільною.

Одиниці, що залишаються в запасах на кінець періоду, оцінюються за цінами останніх надходжень товарів.

Даний метод найчастіше застосовується для таких запасів, як фрукти, овочі та інші продукти харчування, коли запаси, що надійшли раніше, повинні реалізовуватись у першу чергу, щоб уникнути збитків від псування.

Перевага методу ФІФО полягає в тому, що він простий, систематичний і об'єктивний, відповідає вимогам ОААР, а також перешкоджає маніпулюванню даними у бік штучного завищення або заниження вартості запасів, тобто запобігає можливості маніпулювання прибутком, забезпечує відображення у балансі суми запасів, яка приблизно збігається з поточною ринковою вартістю. Метод ФІФО виправдовує себе в умовах низької інфляції, а при високій інфляції призведе до завищення вартості матеріальних залишків, заниження собівартості готової продукції та, як наслідок, завищення результатів від реалізації.

Саме відображення нереальних доходів, що призводять до невиправданого завищення прибутку, є недоліком методу.

ФІФО є методом обліку запасів, що найбільш поширений в США і ряді західних країн. Він надає значення вартості запасів, яка наближена до їх поточної вартості, і в рівному ступені може бути застосований як при безперервному, так і при періодичному методах обліку.

Метод ФІФО при постійному обліку запасів. При безперервному обліку вартість витрачених запасів розраховується з їх загальної вартості безпосередньо при витрачанні чергової партії. Собівартість проданих запасів визначається шляхом підсумовування вартостей використаних при їх збуті запасів. При застосуванні цього методу рух вартості запасів хоча в точності і не співпадає з їх рухом в натуральному виразі, але наближається до нього, причому чим частіше здійснюється придбання і витрачання запасів, тим ближчим є це наближення.

При періодичному обліку, як вже зазначалось вище, реальне чергування надходжень та витрат замінюється послідовними діями: спочатку враховуються всі надходження, а потім — всі витрачання. При періодичній оцінці запасів за методом ФІФО бухгалтер виводить підсумки оприбуткування запасів за весь звітний період, після чого відображає вибуття необхідної кількості запасів в хронологічному порядку, від першого постачання до того постачання, в якому виникло повне вибуття запасів в даному звітному періоді. Вартість запасів на кінець звітного періоду визначається за допомогою інвентаризації. Сальдо

запасів на кінець періоду — як добуток кількості запасу в натуральному виразі і ціни (при придбанні запасів) або собівартості (при самостійному виготовленні) одиниці запасу з останньої його партії, що надійшла.

Використання оперативного і підсумкового методів ФІФО дає однакове сальдо запасів і собівартість реалізованої продукції на кінець періоду.

Метод ЛІФО : першими відпускаються запаси, що надійшли останніми. При методі ЛІФО оперують вартістю останньої по закупці одиниці запасу. Оцінка запасів за методом ЛІФО базується на умові, що запаси, які першими вибувають, оцінюються за собівартістю останніх за часом надходження, тобто запаси використовуються і відповідно обліковуються в послідовності, яка є протилежною їх надходженню на підприємство. Рух вартості запасів при застосуванні методу ЛІФО протилежний руху вартості запасів при застосуванні ФІФО.

При використанні методу ЛІФО запаси (за видами), як і при застосуванні ФІФО, поділяються на рівні, або групи, в залежності від вартості одиниці даного запасу. Партія, що надійшла, відображається в обліку як самостійна партія, і залежить від тих, що вже відображені в обліку.

Перевага цього методу полягає в тому, що більш висока собівартість проданої продукції більшою мірою відповідає вартості поповнення запасів, необхідних для продовження функціонування підприємства. Даний метод ігнорує фізичне старіння запасів і забезпечує правильні результати при обліку запасів, які швидко псуються (наприклад, фруктів). Для запасів тривалого зберігання можна використовувати інші методи оцінки.

У періоди інфляції, що характеризуються зростанням цін, метод ЛІФО показує найбільшу собівартість проданих товарів, оскільки відображає останні ціни, що постійно зростають. Він призводить до того, що вартість одиниці кінцевих запасів в собівартості проданої продукції занижена порівняно з купівельною ціною. Кінцеві залишки обліковуються за цінами запасів, які надійшли раніше. Виходячи з цього, прибуток виявляється заниженим. Хоча в умовах високої інфляції метод виправдовує себе тим, що вартість запасів, що списуються, буде максимально наближеною до поточних ринкових цін. Недолік методу ЛІФО полягає в тому, що запаси в балансі відображаються за більш давніми цінами.

Якщо для оцінки запасів використовується метод ЛІФО, то згідно з П(С)БО 9 у примітках до фінансової звітності наводиться різниця між вартістю запасів, яка відображена на дату балансу в обліку і звітності, і найменшою з вартості, обчисленою із застосуванням методу середньозваженої собівартості, ФІФО, чистої вартості реалізації. При цьому розрахунки повинні проводитись за кожним найменуванням запасів.

Метод ЛІФО при постійному обліку запасів. При веденні безперервного обліку метод ЛІФО використовується для визначення собівартості вибуття запасів та їх залишків і здійснюється на поточній основі. При витрачанні запасів спочатку відбираються всі запаси, що надійшли пізніше інших, а потім частково відбираються запаси, що надішли раніше.

Метод ЛІФО при періодичному обліку запасів. Періодичний облік за методом ЛІФО передбачає розрахунок вартостей запасів, придатних (готових) для використання протягом звітного періоду за допомогою підсумовування балансової вартості запасів на початок періоду і вартості закуплених (виготовлених) протягом періоду запасів.

При періодичній оцінці запасів за методом ЛІФО бухгалтер виводить підсумки оприбуткування запасів за весь звітний період, після чого здійснює оцінку необхідної кількості запасів в порядку, зворотному до хронологічного, від останнього надходження до того надходження, в якому відбулося повне вибуття запасів в даному звітному періоді.

На відміну від методу ФІФО безперервний облік і періодичний облік методом ЛІФО не дають однакового значення вартості запасів на кінець періоду. В умовах збільшення вартості запасів (наприклад, в умовах інфляційної економіки) періодичний облік з використанням методу ЛІФО призведе до меншого рівня прибутку, ніж безперервний, оскільки до собівартості реалізованої продукції увійдуть останні з придбаних, найбільш дорогі одиниці.

Різниця, що виникає в результаті відмінності між оцінками ФІФО і ЛІФО, називається резервом ЛІФО. В міжнародній практиці її додають до балансової вартості, а також до нерозподіленого прибутку — для збереження рівності обох частин балансу. Таким чином одержують поточну вартість запасів.

Нормативні затрати. Оцінка запасів за нормативними затратами полягає у застосуванні норм витрат на одиницю продукції (робіт, послуг), що встановлені підприємством з урахуванням нормальних рівнів використання запасів праці, виробничих потужностей та діючих цін. Для забезпечення максимального наближення нормативних витрат до фактичних норми затрат і ціни повинні регулярно перевірятися і переглядатися. Зазначений метод на практиці застосовується досить рідко.

Метод оцінки за цінами продажу. Оцінка вибуття запасів за цінами продажу заснована на застосуванні підприємствами роздрібної торгівлі середнього відсотку торгової націнки товарів. Оцінка за цінами реалізації застосовується підприємствами роздрібної торгівлі з використанням середнього відсотку торгової націнки товарів. Цей метод використовують підприємства, які мають значну номенклатуру товарів, що змінюється, з приблизно однаковим рівнем торгової націнки. Собівартість реалізованих товарів визначається як різниця між продажною (роздрібною) вартістю реалізованих товарів і сумою торгової націнки на ці товари. Середній відсоток торгової націнки визначається діленням суми залишку торгових націнок на початок звітного місяця і торгових націнок у продажній вартості товарів, одержаних у звітному місяці, на суму продажної (роздрібної) вартості залишку товарів на кінець звітного місяця та продажної (роздрібної) вартості проданих у звітному місяці товарів. Для того щоб зрозуміти різницю між перерахованими методами оцінки, проаналізуємо показники, одержані при застосуванні різних методів оцінки, в системах періодичного і постійного обліку. В якості вихідного матеріалу використовуємо дані наведеної нижче таблиці (ці дані використовуються для вивчення кожного методу оцінки). Для оцінки вибуття запасів за методом ідентифікаційної собівартості передбачається, що запаси не є взаємозамінними, а для всіх інших методів вони подібні і взаємозамінні.

Використовуючи різні формули оцінки запасів, можна одержати різні значення прибутку.

Дані оцінки при одній системі часто можуть відрізнятися від оцінки, отриманої при застосуванні іншої системи. Ця відмінність виникає через різницю у часі проведення оцінки вартості залишків запасів.

Вибір методу оцінки використаних запасів може суттєво впливати на кінцевий фінансовий результат діяльності підприємства, особливо в умовах інфляції. Вибір підприємством оптимального методу оцінки запасів сприятиме збільшенню оборотних коштів, залученню інвестицій, що в підсумку дасть можливість отримати більші прибутки та покращити фінансовий стан підприємства. Підприємство мусить використовувати обраний метод постійно.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Господарський облік, його суть і характеристика

Господарський облік його суть і характеристика... План... Бухгалтерський обліку системі господарського обліку...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Визнання та оцінка запасів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Бухгалтерський облік у системі господарського обліку
У широкому розумінні облік означає спостереження, вимі­рювання та реєстрацію важливих для людини природних та суспільних явищ, які впливають на її життєдіяльність. Зокрема, та­ким явищем є господар

Організація ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
Підприємство самостійно визначає облікову політику, обирає форму бухгалтерського обліку, розробляє систему і форми управлінського обліку, затверджує правила документообороту і технологію оброблення

Організація ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
Підприємство самостійно визначає облікову політику, обирає форму бухгалтерського обліку, розробляє систему і форми управлінського обліку, затверджує правила документообороту і технологію оброблення

Класифікація активів в обліку.
Ознаки класифікації   За формами функціонування За характером участі в процесі обороту За ступенем лікв

Тема 3: Методичні прийоми бухгалтерського обліку та їх використання на підприємствах.
Бухгалтерський облік, як і кожна наука, має свій метод. Для розкриття сутності бухгалтерського обліку широко використовують загальнонаукові методи: діалектичний, історичний та системний підходи, ме

Структура бухгалтерського балансу
Актив Пасив Ірозділ "Необоротні активи" Ірозділ "Власний капітал" II розділ &

Типи операцій, які спричинюють зміни в балансі.
У процесі господарської діяльності відбувається безперервний рух засобів, зміна їх складу, розміщення та зміни у джерелах їх формування, що призводить і до зміни окремих статей балансу в активі і п

Бухгалтерські рахунки: будова та порядок здійснення записів.
Поточний облік стану і змін засобів та джерел їх утворення, господарських процесів та явищ у діяльності підприємства забез­печується за допомогою системи рахунків. Бухгалтерський рахунок–

Класифікація та План рахунків бухгалтерського обліку.
  Бухгалтерські рахунки класифікують так: 1. За економічним змістом об'єктів обліку: 1.1. Рахунки господарських засобів (активів) – призначені для відображення наявн

Сутність подвійного запису та алгоритм складання бухгалтерської проводки.
Економічна сутність господарської операції полягає в тому, що вона викликає подвійні та рівновеликі зміни засобів та джерел їх формування. Двоїстий характер господарської операції зумовлює необхідн

Узагальнення поточної облікової інформації.
  Господарські операції відбуваються і реєструються в певній хронологічній послідовності, а дані про стан та рух окремих об'єктів обліку систематизуються на рахунках. Хронологічний за

Порядок документального оформлення господарських операцій.
Бухгалтерський облік розпочинається з виявлення, вимірю­вання та реєстрації фактів, дій та подій господарської діяльності, тобто суцільного і безперервного спостереження за всіма господарськими опе

Класифікація документів.
  Для раціональної організації документального оформлення господарських операцій загальну сукупність використовуваних в обліку документів класифікують за такими ознаками: 1.

Організація документообороту на підприємстві.
  Документи з моменту їхнього складання або одержання від інших підприємств до передачі в архів на зберігання проходять певний шлях, від якості організації проходження якого залежить

Завдання, види інвентаризації та випадки її проведення.
  Первинні документи не завжди можуть охопити всі госпо­дарські явища в момент їх здійснення (природні витрати запасів через їх фізико-хімічні властивості, наслідки стихійного лиха, п

Техніка проведення інвентаризації.
  Для проведення інвентаризацій на підприємстві наказом керівника створюються постійно діючі інвентаризаційні комісії у складі керівників структурних підрозділів, головного бухгалтера

Відображення результатів інвентаризації в обліку.
  Результати інвентаризації відображають в обліку в такому порядку: - надлишки цінностей оприбутковуються із зарахуванням до складу інших доходів; - нестачу цінносте

Грошовий вимірник у бухгалтерському обліку.
  Особливістю бухгалтерського обліку є відображення госпо­дарських засобів, джерел їх утворення та господарських процесів у грошовому виразі. Для цього використовуються такі елементи

Грошовий вимірник у бухгалтерському обліку.
  Особливістю бухгалтерського обліку є відображення госпо­дарських засобів, джерел їх утворення та господарських процесів у грошовому виразі. Для цього використовуються такі елементи

Калькулювання як система обчислення собівартості продукції.
Калькулювання– це метод обчислення собівартості виготов­лення продукції виконання робіт або надання послуг шляхом ви­мірювання та розподілу витрат, які належать до того чи іншого об'єкта калькулюва

Облік процесу постачання.
  Господарська діяльність підприємства пов'язана з викорис­танням коштів, матеріальних і нематеріальних засобів, які по­стійно перебувають у кругообороті, що реалізується через господ

Облік процесу виробництва.
  Процес виробництва являє собою сукупність операцій з виго­товлення продукції, виконання робіт та надання послуг, що здій­снюються в результаті взаємодії та витрачання трьох факторів

Облік процесу реалізації.
  Процес реалізації є завершальним етапом кругообороту капі­талу і являє собою сукупність операцій з продажу готової проду­кції споживачам та посередницьким організаціям (підприємства

Порядок формування результатів господарювання
  Порівняння отриманих чистих доходів і понесених витрат на рахунку 79 "Фінансові результати" до моменту відображення за ним адміністративних витрат, витрат на збут та інших

Поняття та класифікація облікових регістрів.
  Узагальнення інформації про здійснені та оформлені первин­ними документами господарські операції проводиться в обліко­вих регістрах. Обліковий регістр — це таблиця встановл

Характеристика основних форм ведення бухгалтерського обліку.
  Порядок відображення господарських операцій в облікових реєстрах залежить від форми бухгалтерського обліку, що засто­совується на підприємстві. Форма бухгалтерського обліку

Автоматизовані форми ведення бухгалтерського обліку.
  Використання обчислювальної техніки для ведення обліку і складання звітності на сучасному етапі організації автоматизова­ної форми обліку ґрунтується на застосуванні діалогового реж

Нормативно-правове забезпечення порядку ведення касових операцій.
  Касові операції (надходження готівки до каси і видача з неї) здійснюються на підставі Положення ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Пр

Облік касових операцій.
Касові операціі' оформлюються документами, типові форми яких затверджені наказом Міністерства статистики України від 15.02,96р. № 57, і мають застосовуватися без змін на всіх підприсмєтвах, незалеж

Типову кореспонденцію бухгалтерських рахунків по обліку касових операцій наведено у таблиці.
№ п/п Зміст господарськоі операції Кореспондуючі рахунки     Дебет Креди

Інвентаризація каси.
  Зметою контролю за схоронністю готівки коштів на підприємствах (п.п. 4.10 Положення № 637) проводяться інвентаризації кас. Для проведення інвентаризації каси, ща має здійснюватися з

Кореспонденція бухгалтерських рахунків за результатами інвентаризаціі каси
№ п/п Зміст господарської операціі Кореспондуючі рахунки   Дебет Кредит

Оформлення розрахункових документів та приймання їх установами банків.
  Нормативним документом, який врегульовує питання оформлення розрахункових документів та і'х приймання установами банків є Інструкція "Про безготівкові розрахунки в госпо-дарськ

Облік операцій на поточному рахунку.
Рахунок 31 «Рахунки в банках» призначено для обліку наявності та руху грошових коштів що знаходяться на рахунках у банках і можуть бути використані для поточних операцій. Рахунок 31 «Рахун

Облік операцій на інших рахунках у банках.
  Для обліку та руху грошових коштів, що знаходяться на інших рахунках у банку і які можуть бути використані для поточних операцій призначено рахунок 31 "Рахунки в банках",

Облік розрахунків з підзвітними особами.
  Під звіт видаються готівкові кошти на командировочні та поточні витрати на певні терміни і цілі. Підзвітна особа у встановлений термін повинна надати звіт про витрати цих к

Облік розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами.
  У бухгалтерському обліку рахунок № 64 «Розрахунки за податками і платежами» призначено для узагальнення інформації про розрахунки підприємства за усіма видами платежів до бюджету, в

Облік розрахунків з учасниками.
  Частина чистого прибутку підприємства розподіляється між власниками (учасниками) залежно від їх участі у Власному капіталі. Юридична особа здійснює платіж (дивіденди) за інвестиційн

Облік розрахунків векселями.
Вексель (відповідно до «Порядку видачі, обліку і погашення векселів», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 26 від 13.02.96 р.) – це цінний папір, що засвідчує безумовний грошовий о

Переоцінка запасів
Ринкова вартість товарно-матеріальних запасів може зменшуватись під впливом НТП і фактору морального старіння, що передбачає різницю між вартістю придбання запасів та вартістю їх на даний момент.

Облік особового складу працівників.
  Наказом Міністерства Статистики України затверджені такі типові форми з обліку складу працівників підприємства: П-1 «Наказ (розпорядження) про прийом на роботу»; П

Первинний облік затрат праці та її оплати.
  На виконання заходів по реалізації Державної програми пере­ходу України на міжнародну систему обліку і статистики Міністерст­ва статистики України № 253 від 09.10.1995 р. затверджен

Утримання із заробітної плати.
Сума, яка нарахована працівникові за виконану роботу і сума, яка належить виплаті, відрізняється одна від одної на суму утримань. Відрахування із заробітної плати можуть бути: 1) Обов'язко

Зведений облік оплати праці.
Узагальнення інформації про розрахунки з персоналом, який відноситься як до облікового, так і до необлікового складу підприємства, — з оплати праці (за всіма видами заробітної пла­ти, премій, допом

Витрати: визнання, оцінка, класифікація.
  Визначення фінансового результату діяльності підприємства полягає в зіставленні витрат і доходів, які були понесені у зв'язку з отриманням таких витрат (принцип відповідності). Тому

Облік витрат на рахунках бухгалтерського обліку.
  Планом рахунків для обліку витрат діяльності підприємства передбачено рахунки класів 8 «Витрати за елементами» і 9 «Витрати діяльності». При цьому Інструкція застосування плану раху

Формування собівартості продукції
  Методологія формування витрат регулюється П(С)БО № 16. Згідно з П(С)БО № 16 вартість незавершеного виробництва готової продукції враховується по виробничій вартості. В неї входять:

Облік адміністративних витрат
  Облік адміністративних витрат підприємства ведеться на рахунку 92 «Адміністративні витрати» Плану рахунків. За дебетом рахунку 92 «Адміністративні витрати» відображається с

Облік витрат на збут
  Витрати підприємства, пов'язані зі збутом продукції (товарів, робіт, послуг), включають: - витрати на оплату праці працівникам підрозділів, що забезпечують збут продукції,

Облік інших витрат операційної діяльності
  Облік розрахунків операційної діяльності підприємства, крім витрат, які відображаються на рахунок 90 «Собівартість реалізації», 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні в

Облік фінансових витрат.
  Витратами фінансової діяльності підприємства є витрати на відсотки (за кредитами отриманими, облігаціями випущеними, фінансової оренді і пр.) та інші витрати підприємства, пов'язані

Облік втрат від участі в капіталі.
  Облік втрат від зменшення вартості інвестицій, облік яких ведеться за методом участі в капіталі, що виникають в процесі інвестиційної діяльності підприємства, ведеться на рахунку 96

Облік інших витрат.
  Облік витрат, що виникають в процесі звичайної діяльності (крім фінансових витрат), але не пов'язаних з виробництвом або реалізацією основної продукції (товарів) та послуг, ведеться

Облік податку на прибуток.
  Облік суми витрат з податку на прибуток, яка складається з поточного податку на прибуток з урахуванням відстроченого податкового зобов'язання і відстроченого податкового активу і ви

Облік надзвичайних витрат.
  Облік витрат і втрат, пов'язаних з подіями або операціями, які відрізняються від звичайної діяльності підприємства, та не очікується, що вони повторюватимуться періодично або в кожн

Визначення терміна «доходи» і принципи їх визнання
  Визначення терміна «доходи» дає П(С)БО № 1. Так, доходи – збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, що викликають збільшення вла

Особливості визнання доходу від здійснення бартерних операцій.
  При здійснення обміну продукцією (товарами, роботами, послугами), перш за все, слід встановити, є такі активи подібними чи ні. Так, при здійсненні обміну продукцією (товара

Облік доходів на рахунках бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік доходів.
Планом рахунків для узагальнення інформації про доходи від операційної, інвестиційної та фінансової діяльності підприємства, а так само доходів від надзвичайних подій передбачені рахунки класу 7 «Д

Облік доходів від реалізації.
  До доходів від реалізації відносяться доходи, отримані в результаті реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), які є метою створення підприємства і забезпечують основну частку й

Облік іншого операційного доходу.
Узагальнення інформації про інші доходи від операційної діяльності звітного періоду, крім доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робот, послуг) ведеться на рахунку 71 «Інший операційни

Облік доходу від участі в капіталі.
  Інформація про доходи від інвестицій, які здійснені в асоційовані, дочірні або спільні підприємства та облік яких ведеться за методом участі в капіталі, узагальнюється на рахунку 72

Облік інших фінансових доходів.
  Для обліку інших доходів від фінансової діяльності, які не відображені на рахунку 72 «Дохід від участі в капіталі» Планом рахунків передбачили рахунок 73 «Інші фінансові доходи». Це

Облік інших доходів.
  Для обліку інших доходів, тобто доходів, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною та фінансовою діяльністю підприємства, застосовується рахунок 7

Загальні принципи формування фінансових результатів.
  Яким би видом господарської діяльності не займалось б підприємство, в кінцевому підсумку його засновників і адміністрацію буде цікавити, які результати цієї діяльності. Загальний пр

Формування результатів операційної діяльності.
  Операційна діяльність - це основна діяльність, а так само інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю. Основна діяльність - це операції, пов'язані

Формування результатів фінансової діяльності.
  Фінансова діяльність - це сукупність операцій, які призводять до зміни величини та (або) складу власного і позикового капіталу. В визначенні фінансового результату від фінансової ді

Формування результатів іншої звичайної діяльності.
  Інша звичайна діяльність включає в себе головним чином інвестиційну діяльність, а також деякі операції, які не відносяться до операційної або фінансової діяльності (втрати від курсо

Формування результатів діяльності від надзвичайних подій.
  Надзвичайними подіями вважають - стихійне лихо (землетрус, повінь), вкрай несприятливі погодні умови (для сільськогосподарської діяльності), експропріацію обстоювання підприємства т

Визначення, класифікація основних засобів.
  У бухгалтерському обліку згідно з П (С) БО № 7 основні засоби - це матеріальні активи, які на підприємстві з метою їх використання у процесі виробництва або постачання товарів, нада

Синтетичний і аналітичний облік основних засобів.
  Синтетичний облік основних засобів ведеться на активному рахунку 10 «Основні засоби», котрий має субрахунка, що запропоновані Планом рахунків бухгалтерського обліку: 100 «І

Придбання та виготовлення основних засобів.
  Бухгалтерський облік витрат на виготовлення споруд, придбаних матеріальних необоротних активів здійснюється на рахунку 15 "Капітальні інвестиції", який має такі субрахунки

Поняття нематеріальних активів.
  Нематеріальні активи - немонетарний актив, котрий не має матеріальної форми може бути ідентифікований та утримується підприємством з метою використання протягом періоду більше одног

Документальне оформлення операцій нематеріальних активів.
Підставою для за рахунку на баланс об’єкту нематеріального актива є первинний документ. В даний час спеціальні первинні документи для обліку операцій НМА розроблені тільки для таких видів НМА, як о

Амортизація нематеріальних активів.
  Процес нарахування амортизації НМА дуже схожий з амортизацією основних засобів. НМА амортизується протягом строку корисного використання. Строк корисного використання підпр

Класифікація та функції власного капіталу.
Власний капітал є основою для початку і продовження господарської діяльності будь-якого підприємства, він є одним із найістотніших і найважливіших показників, оскільки вико­нує такі функції:

Форми підприємств, поняття та складові власного капіталу.
  Організаційно-правовими формами підприємств при формуванні капіталу є: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, державні і казенні підприємства, приватні підп

Облік статутного капіталу.
  Статутний капітал підприємства – це вартісний вираз основних і оборотних засобів, якими воно володіє. Статутний капітал фіксують і реєструють в установчих документах, зокрема у дого

Облік неоплаченого капіталу.
Початкова величина статутного капіталу дорівнює вартості май­на (основних засобів, матеріалів, сировини, товарів, нематеріальних активів) та коштів підприємства. Наступні внески, які повинні внести

Облік додаткового капіталу.
Додатковий капітал – це сума, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість. Додат­ковий капітал збільшується на суму емісійного доходу. Додатковий капітал

Види та класифікація фінансових інвестицій.
  Фінансові інвестиції поділяються на: довгострокові фінансові інвестиції, поточні фінансові інвестиції, еквіваленти грошових коштів. Довгострокові фінансові інвестиції – це

Капітальні інвестиції
  Рахунок 15 «Капітальні інвестиції» признaчeний для обліку витрат нa придбання абo створення матеріальних i нематеріальних необоротниx активiв. Рахунок 15ма

Облік капітального будівництва.
  Капітальні роботи - будівництво, модернізація, реконструкція тощо можуть проводитись при умові, що вони передбачені кошторисом. Можуть виконуватись господарським та підрядним способ

Капітальне будівництво; 2140 - реконструкція та реставрація.
В бухгалтерському обліку бюджетних установ незавершене будівництво - це обсяг фактично освоєних капітальних вкладень по незакінчених і не введених в експлуатацію будовах та об'єктах будівництва ста

Облік будівельного виробництва.
Будівництво як вид підприємницької діяльності в сучасних умовах — одна з найпоширеніших та прибуткових галузей економіки. У той же час це дуже специфічна галузь, яка працює на віддалену перспективу

Облік будівельного виробництва.
Будівництво як вид підприємницької діяльності в сучасних умовах — одна з найпоширеніших та прибуткових галузей економіки. У той же час це дуже специфічна галузь, яка працює на віддалену перспективу

Облік довгострокових векселів.
  Довгострокові векселі до сплати є із видів довгострокових зобов'язань підприємств. За своєю економічною сутністю вони є інструментом довгострокового залучення фінансових ресурсів дл

Види облігацій і порядок їх випуску.
Зарубіжні компанії з мстою залучення фінансових ресурсів на тривалий термін для диверсифікації своєї діяльності мають право випускати довгострокові облігації. Довгострокові облігації - це цінні пап

Облік довгострокових облігацій.
Довгострокові облігації є однією із форм розміщення довгострокових зобов'язань. Вони мають юридичну силу і відображають зобов'язання компанії-емітента виплатити основну суму боргу та відсотки по нь

Облік довгострокових облігацій.
Довгострокові облігації є однією із форм розміщення довгострокових зобов'язань. Вони мають юридичну силу і відображають зобов'язання компанії-емітента виплатити основну суму боргу та відсотки по нь

Облік довгострокових облігацій.
Довгострокові облігації є однією із форм розміщення довгострокових зобов'язань. Вони мають юридичну силу і відображають зобов'язання компанії-емітента виплатити основну суму боргу та відсотки по нь

Загальні вимоги до фінансової звітності. Класифікація звітності.
Узагальнення даних обліку та одержання підсумкових показ­ників, що характеризують діяльність підприємства, здійснюється шляхом складання звітності за звітний період. Звітним періодом для складання

Порядок складання та подання фінансової звітності.
Підприємство складає квартальну та річну фінансову звіт­ність. Найбільшим за обсягом та інформативністю є річний звіт у складі: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових кошті

Склад фінансової звітності підприємства.
Фінансова звітність підприємства включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів. Для суб'єктів малого підприємництва і

Сутність, значення, функції та місце малого бізнесу в умовах розвитку ринкової економіки.
У сучасній економіці співіснують та органічно доповнюють один одного малий, середній та великий бізнес. Роль малого бізнесу в різних секторах економіки неоднакова. Виділяються галузі де ма

Загальні питання організації бухгалтерського обліку малих підприємств.
Організація обліку на малому підприємстві, як і на будь якому іншому, вимагає налагодження чіткої системи бухгалтерського обліку, контролю і звітності. Проте малі форми господарювання обумовлюють і

Принципи формування облікової політики малих підприємств
Для малих підприємств України основними господарсько-правовими формами організації бізнесу є приватна і колективна Різні правові форми малих підприємств мають особливі механізми функціонування. Вия

Поняття, склад та вимоги до річної фінансової звітності.
Фінансова звітність - це бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності і рух грошових коштів підприємства за звітний період. Метою складання фінансової з

Міжнародні та міжурядові організації і стандарти бухгалтерського обліку.
Облікові системи різних країн світу формувалися під впливом національних економічних, політичних і культурних особливостей їх розвитку. Однак інте­граційні процеси у світовому господарстві, особлив

Концептуальні основи бухгалтерського обліку.
Для інформаційного забезпечення управління підприємством, установою чи організацією побудова бухгалтерського обліку і формування фінансової звітності мають здійснюватися з дотриманням концептуальни

Реформування бухгалтерського обліку.
Розвиток ринкових відносин, інтеграція економіки України в європейську і світову системи господарю­вання неможливі без реформування національної об­лікової системи. Кабінет Міністрів Украї

Основні передумови раціональної організації бухгалтерського обліку.
З переходом до ринкової економіки і ускладненням госпо­дарських зв'язків зростають вимоги до управління економікою. Прийняття обгрунтованих управлінських рішень і забезпечення їх реалізації неможли

План організації бухгалтерського обліку на підприємстві
Однією з важливих передумов раціональної організації обліку є розробка плану організації бухгалтерського обліку, яким визначається зміст, послідовність і строки виконання облікових робіт на підприє

Державне управління обліком і звітністю в країні
З метою створення єдиних правил ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, які є обов'язковими для всіх підприємств, гарантують і захищають інтереси споживачів інформації, в У

Організація і ведення бухгалтерського обліку на підприємстві
Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" питання організації обліку відно­ситься до компетенції його власника (власників) або уповнова­женог

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги