рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Структура філософського знання.

Структура філософського знання. - раздел Образование, Світогляд: його сутність і структура Як І Кожна Розвинена Наука, Філософія Має Власну Внутрішню Спеціалізацію. Кла...

Як і кожна розвинена наука, філософія має власну внутрішню спеціалізацію. Класичними розділами філософії вважаються онтологія, гносеологія, логіка, етика, естетика й історія філософії.Кожна філософська система має власну структуру. Між основними розділами філософії в жодній системі немає жорстких кордонів, їхній вміст перетинається, проблеми, студійовані тільки в розділах, розглядаються та інших.

Найважливішим розділом філософії є онтологія.Онтологія — це вчення про все, що є. Вона вивчає найбільш загальні форми буття, відволікаючись від своїх конкретного змісту. Ці форми виражаються у основних онтологічних категоріях: буття й небуття, матеріальне і ідеальне, матерія і знепритомніла, простір та палестинці час, переривчастість і безперервність, рух, зміну цін і т. Д.У складі онтології виділяють свої підрозділи.

Філософія природи, чи натурфілософія (від латів. >rtatura — природа) — найдавніший розділ філософії. Його предметом є основні закономірності існування природи.Натурфилософия прагне узагальнити наявні знання по фізичному світі, створити картину світу, вона міцно пов'язана з природничонауковим знанням. Найважливішою філософської проблемою вивчення природи є запитання про походження фізичного світу.

Філософська антропологія (від грецьк. >anthropos — людина) — філософське вчення про людину. Як самостійна галузь вона сформувалася в XVI ст. Філософська антропологія вивчає проблеми походження людини, сенсу його існування, взаємовідносин людини з суспільством.

Соціальна філософія (від латів. >socium — суспільство) — наука про основні закони існування суспільства. Сучасна соціальна філософія розглядає суспільство в розумінні системи як сукупність взаємодіючих елементів.

Другим основним розділом філософії виступає гносеологія.

>ГНОСЕОЛОГИЯ (від грецьк. >gnosis— знання) — вчення про пізнанні, теорія пізнання.

>Гносеология вивчає суть і зміст процесу пізнання, досліджує стосунки між суб'єктом і об'єктом пізнання, розглядає проблеми кордонів, джерел, форм та способів пізнання існуючого світу.

У сучасному гносеології виділяються такі провідні галузі, як епистемология і наукознавство.

>Эпистемология (від грецьк. >episteme — знання) — вчення про знання узагалі.

>Наукознавство — дисципліна, вивчає теоретичні проблеми розвитку науки.

Наступним після онтології і гносеології провідним розділом філософії є логіка (від грецьк. >logos — слово, поняття, думку, вчення, наука) — наука про закони мислення. Логіка вивчає закони, форми, способи, кошти мислення, розглядає проблеми, пов'язані з інтелектом, зокрема і штучним (машинним). Логіка зародилася в античний період.

Крім зазначених основних розділів у складі філософії інші, звані периферійні розділи: етика, естетика, історія філософії.

 

Етика (від грецьк. ethos — звичай, характер) — вчення про моральності, моралі

Естетика (від грецьк. >aisthetikos — відчуває, чуттєвість) — вчення про закони прекрасного.

Історія філософії вивчає розвиток у філософській думці від неї зародження донині.

 

 

8. Філософія: основні теми дослідження. «Вічні» філософські питання.

Філософія одне з найважливіших надбань людської культури. саме філософія була тією колискою, з якої виросли і наука, і мистецтво, і мораль, і право і набули статусу особливих проявів людського духу та практики життєдіяльності людини і суспільства.

Філософські ідеї, школи, напрями подібно до людей, які їх створили, завжди належать до певної епохи, країни. Але частина ідей, проблем, думок зберігаються століттями і навіть тисячоліттями. В історії філософії склалися так звані вічні проблеми. Що таке людина? Що таке природа, або ширше — Всесвіт? Який між ними зв'язок, залежність? Чи може людина пізнати себе, природу, суспільство? Які форми, методи, засоби пізнання? В чому відмінність явищ і сутності матеріального і духовного, ідеального світу? Який з цих двох світів є основою для виникнення й існування другого світу? Чи вони незалежні один від одного? Що таке свобода? Чи є підстави для того, щоб людина і суспільство могли сподіватися на здобуття свободи? Що таке людські цінності — Істина, Добро, Мудрість, Гармонія? Що таке життя та смерть, яке їхнє ціннісне значення для окремої людини і суспільства?

Це далеко не повний перелік "вічних" філософських проблем. Розвиток суспільства, пізнання висуває нові й нові філософські проблеми. Під впливом нових знань і нових духовно-культурних та соціальних умов "вічні" філософські проблеми також вирішуються по-новому.

Філософія вивчає світ і людину разом, всі здобуті знання вона обов'язково співвідносить із людиною. Що таке людина? Яке її місце у світі? Як складаються її взаємовідносини з іншими людьми, з природою тощо? Спираючись на які принципи .можна досягти макси­мального успіху в організації суспільного життя? У чому полягають критерії суспільного прогресу? На ці та багато інших важливих запитань може дати відповідь тільки філософія.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Світогляд: його сутність і структура

Термін світогляд з явився і ввійшов у науковий обіг в кінці століття в зв язку з науковою творчістю представників німецької класичної... Світогляд його сутність і структура як правило виражалося через ті уявлення... Структура світогляду у філософії включає в себе такі найважливіші компоненти як знання установки переконання і...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Структура філософського знання.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основні історичні типи світогляду.
світогляд — не просто узагальнене уявлення про світ, а форма суспільної самосвідомості людини, вузловими категоріями якої виступають поняття "світ" і "людина". Через ці поняття

Передумови виникнення філософії
  Майже всі дослідники сходяться на тому, що в середині І тис. до н. е., десь приблизно в VI ст., в трьох осередках стародавньої цивілізації — Індії, Китаї та Греції — практично одноч

Особливості філософського пізнання та його методологія
Пізнання - вища форма відображення об'єктивної дійсності, процес вироблення дійсних знань. Спочатку пізнання було однією із сторін практичної діяльності людей, поступово в ході історичного розвитку

Філософській світогляд: його роль у житті особи та суспільства
Дуже важливо мати світогляд. Хоча це саме загальне уявлення про наш світ, без нього суспільство і людина будуть знаходитися у невизначеності. Не буде мети, а значить і існування буде безглуздо.

Сутність сучасних дискусій про співвідношення економіки та етики.
. Економічна етика — розділ науки, що визначає методи і форми досягнення етично виправданих економічних цілей, які ведуть до росту продуктивності праці і на цій підставі сприяють п

Неортодоксальні школи Давньої Індії та їх філософські ідеї.
.Філософська думка зародилася в епоху формування перших класових суспільств і ранніх держав. Це був час, коли відходила в минуле міфологічна культура, на ґрунті якої виникли перші релігійно-філософ

Натурфілософія Дж. Бруно.
Найбільш глибокі результати натурфілософія отримала у творчості Джордано Бруно (1548-1600), з чиїм ім'ям пов'язаний вирішальний поворот у затвердженні нової космології.Центральна ідея космологічної

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги