рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розрядні лампи

Розрядні лампи - раздел Образование, ЕЛЕКТРООСВІТЛЕННЯ   Джерела, Що Перетворять Енергію Електричного Розряду В Газах,...

 

Джерела, що перетворять енергію електричного розряду в газах, парах металу або їхніх сумішах в оптичне випромінювання, називають газорозрядними джерелами.

Як газ використовують аргон, пари металів (ртуть, натрій).

Газорозрядні джерела класифікують за тиском, за принципом генерування ОВ, за видом розряду.

Залежно від тиску суміші аргону із ртуттю в трубці лампи джерела поділяють на:

- лампи низького тиску (від 0,1 до 104 Па);

- лампи високого тиску (від 3·104 до 106 Па);

- лампи надвисокого тиску (> 106 Па).

Тиск впливає на спектр випромінювання ртуті. При низьких тисках спектр наближається до монохроматичного (80 % випромінювання припадає на довжину хвилі 254 нм). У ламп високого тиску спектр випромінювання лінійчастий, у ламп СВД – наближається до суцільного.

За принципом генерування оптичного випромінювання джерела ділять на: електролюмінесцентні; фотолюмінесцентні.

Електролюмінесценція – випромінювання, що випускається атомами, молекулами, іонами речовини в результаті збудження їх електричною енергією.

Фотолюмінесценція – випромінювання речовини під впливом енергії оптичного випромінювання, що поглинається ним (при цьому довжина хвилі випромінювання завжди більша довжини оптичного випромінювання, що поглинається ).

За видом електричного розряду джерела бувають:

- дугового розряду (густина розрядного струму jp становить десятки, сотні А/см2);

- тліючого розряду (густина розрядного струму
10-4-10-2А/см2);

- імпульсного розряду.

Газорозрядні джерела принципово побудовані, як показано на рис. 2.4.

Принцип дії електролюмінесцентного джерела оптичного випромінювання такий: під дією напруги, прикладеної до електродів, між ними проходить електричний струм (електрони, іони). У початковий момент запалювання лампи електричний струм проходить тільки в середовищі аргону. Зі збільшенням температури випаровується ртуть, і струм переходить на пари ртуті.

 

а б

 

Рисунок 2.4 – Будова газорозрядних джерел ОВ:

а – електролюмінесцентний; б – фотолюмінесцентний

 

Електрична енергія витрачається на нагрівання, збудження та іонізацію атомів і молекул аргону та ртуті
(і нагрівання лампи). Нагрівання випаровує ртуть і збільшує температуру лампи до якогось значення. Збудження аргону та ртуті викликає оптичне випромінювання (електролюмінесценцію).

Спектр випромінювання залежить від тиску в лампі (низький тиск l = 254 нм, високий – l = 248, 254, 265 - 277,
302 - 546 та ін.).

Іонізація атомів і молекул збільшує електричний струм у трубці і якщо його не обмежувати, то лампа вийде з ладу через руйнування електродів.

Принцип дії фотолюмінесценції: під дією напруги, прикладеної до електродів, між ними проходить електричний струм. Електрони і іони, співударяючись із атомами ртуті та аргону, збуджують їх. Аргон і ртуть (головним чином) випускають оптичне випромінювання, що поглинається люмінофором і перетворюється в більш довгохвильове оптичне випромінювання, зокрема видиме.

 

2.3.1. Люмінесцентні лампи (ЛЛ)

 

Люмінесцентні лампи являють собою розрядні джерела світла низького тиску, у яких ультрафіолетове випромінювання ртутного розряду перетворюється люмінофором у більш довгохвильове випромінювання. Конструктивно (рис. 2.5) вони являють собою циліндричну скляну колбу, закриту герметично увареними ніжками. Електроди – біспіральні, вольфрамові.

 

Рисунок 2.5 – Будова люмінесцентної лампи:
1 – штирі; 2 – цоколь; 3 – скляна колба; 4 – біспіраль;
5 – колба; 6 – шар люмінофора

 

До другої половини 70-х років ХХ століття у світильниках загального освітлення приміщень використовували лінійні люмінесцентні лампи в колбах діаметром 38 мм із галофосфатними люмінофорами потужностями 20, 40, і 65 Вт. Кращі зразки ЛЛ потужністю 40 Вт мали світлову віддачу
= 70 - 72 лм/Вт, термін служби () не перевищував
7000 годин, спад світлового потоку (Фл) наприкінці терміну служби досягав більше 25%, а загальний індекс передачі кольору Ra = 60 - 65.

У 1978 р. почався другий етап у розвитку ЛЛ – було освоєне виробництво енергоекономічних ламп діаметром 26 мм на нових трикомпонентних люмінофорах (гексагональних алюмінатах). У цих ЛЛ із так званим трисмуговим спектром випромінювання вдалося підвищити світлову віддачу до 94 лм/Вт (при роботі з електромагнітною ПРА) і наблизитися до 100 лм/Вт у схемах включення з електронною ПРА (ЕПРА) при одночасному поліпшенні якості передачі кольору (Ra > 80) і зниження спаду Фл до 15% від початкового наприкінці терміну служби. Лампи діаметром 26 мм і потужністю 18, 36, і 58 Вт споживають при роботі з високочастотною ПРА 16, 32, і 50 Вт.

За останні роки світова електролампова промисловість досягла значного прогресу в галузі вдосконалювання характеристик лінійних ЛЛ масового призначення:

1. Габаритні розміри ЛЛ зменшені по діаметру і по довжині, що оптимізована до використання зі стандартними монтажними модулями підвісних стель.

2. Значення світлової віддачі в ЛЛ нового покоління більше ніж 100 лм/Вт при роботі у схемах з електромагнітною ПРА.

3. Середній термін служби збільшений з 7-9 до 12-
15 тис. год. і більше.

4. Спад світлового потоку наприкінці терміну служби знижений з 15-20 до 5% від початкового значення.

5. Вміст ртуті в ЛЛ зменшено в середньому на 80%.

Початком третього етапу в розвитку лінійних ЛЛ можна вважати 1995-1996 рр., коли були виготовлені лампи діаметром 16 мм зі зменшеною довжиною. Першими з них на ринку з'явилися ЛЛ із поліпшеною світловіддачею (до 104 лм/Вт) потужністю 14, 21, 28, 35 Вт. Наступним кроком у розвитку цих "тонких" ЛЛ був випуск серії ламп із збільшеним одиничним світловим потоком і підвищеною яскравістю.

Лампи вмикаються та працюють лише зі спеціально розробленими для них ЕПРА, мають двоштирьковий цоколь типу G-5 і мають усі переваги ЛЛ діаметром 26 мм на трикомпонентних люмінофорах, при цьому мають більшу світлову віддачу і середній термін служби, що при тригодинному циклі включення становить 16 тис. годин. Зменшення діаметра колб нових ЛЛ на 40% дає можливість більш ефективно використовувати їх із дзеркальними відбивачами та екрануючими ґратками, зменшити висоту підвісу світильників, знизити витрату всіх вихідних матеріалів при виготовленні як самих ламп, так і світильників. При цьому забезпечується більш раціональне використання складських приміщень, зменшуються витрати на пакувальні матеріали та утилізацію відпрацьованих ламп.

Зменшення довжини нових ЛЛ на 50 мм (порівняно зі стандартними розмірами ламп діаметром 26 мм) дозволило створити на їхній базі конструкції вмонтованих світильників,
які оптимально підходять до стандартних систем підвісних стель.

Освітлювальні установки, обладнані новими світильниками із ЛЛ діаметром 16 мм, більш економічні порівняно із системами освітлення, де використовуються ЛЛ діаметром 26 мм. Економія електроенергії становить 25% і більше завдяки зниженню споживаної потужності "тонкими" ЛЛ, високій світловій віддачі, малим втратам в ЕПРА (в однолампових світильниках від 2 до 6 Вт), високому ККД світильників.

Значний вплив на показники роботи люмінесцентної лампи виявляють умови навколишнього середовища і величина живильної напруги:

- підвищення напруги призводить до нагрівання електродів і зменшення терміну служби ;

- зниження напруги призводить до збільшення кількості спрацьовувань стартера.

Оптимальна робоча температура навколишнього середовища +15 – +40ºС, при температурі < 10 ºC лампи важко запалюються (міри: теплоізоляція, включення за спеціальними схемами). Вологість φ = 75 – 80 %, підвищена вологість впливає на напругу запалювання.

Маркування ламп базується на міжнародному позначенні кольорів лампи, складається із трицифрового коду і містить інформацію щодо якості світла – індексу передачі кольору та колірної температури (рис. 2.6).

 

Передача кольору
Колірна температура
Потужність лампи
Люмінесцентна лампа

Рисунок 2.6 – Приклад маркування люмінесцентних ламп Philips

 

Перша цифра міжнародного позначення визначає індекс передачі кольору в 1х10Ra:

9 - відповідає ступеню передачі кольору 1A (Ra 90-100);

8 - відповідає ступеню передачі кольору 1B (Ra 80-89);

7 - відповідає ступеню передачі кольору 2А (Ra 70-79);

6 - відповідає ступеню передачі кольору 2B (Ra 60-69);

5 - відповідає ступеню передачі кольору 3 (Ra 50-59);

4 - відповідає ступеню передачі кольору 3 (Ra 40-49).

Крім того, індекс передачі кольору може позначатися відповідно до DIN 5035, де діапазон передачі кольору 20-100Ra поділений на 6 частин – від 1А до 4.

Друга й третя цифри вказують на колірну температуру лампи:

27 - надтепле світло / близько 2700 ºК;

30 - тепле світло / близько 3000 ºК;

40 - білий природний / близько 4000 ºК;

50 - холодне світло / близько 5000 ºК;

65 - денне світло / близько 6500 ºК.

Відповідно до ДСТ 6825-91 (МЕК 81-84) "Лампи люмінесцентні трубчасті для загального освітлення", лампи люмінесцентні лінійні, маркуються як:

 

Додавання літери Ц у кінці означає застосування люмінофора «де-люкс» з поліпшеною передачею кольору, а ЦЦ – люмінофора «супер де-люкс» із високоякісною передачею кольору.

 

2.3.2. Компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ)

 

Перші серійні КЛЛ з'явилися на європейському ринку в 1981 році. Це були 2-канальні КЛЛ із вмонтованим стартером для роботи з виносним електромагнітним ПРА потужністю 5,7,9,11 Вт (тип PL фірми Philips і Dulux фірми Osram), a також КЛЛ типу SL (Philips) і Compacta (Osram) потужністю 9, 13, 18, 25 Вт зі світлороздільною оболонкою, вмонтованим електромагнітним ПРА та нарізним цоколем Е27.

У процесі вдосконалювання серійних і створення нових КЛЛ зусиллями фірм за останні роки були досягнуті такі показники.

1. Типовий ряд номіналів потужності з урахуванням усіх різновидів сучасних конструкцій КЛЛ: 5, 7, 9, 10, 11, 13, 15, 18, 20, 23, 24, 25, 26, 32, 36, 40, 42, 55 Вт.

2. Діапазон світлових потоків відповідно становить Фл = 200 - 4800 лм.

3. Світлова віддача ламп із виносним ПРА лежить у межах 50 - 80 лм/Вт, а ламп із вмонтованим ПРА – 40 - 65 лм/Вт.

4. Широка колірна гама колірних відтінків випромінювання із Тк від 2700 ºК ("домашнє" тепле біле світло, максимально близьке до ЛН) до 6500 ºК ("холодне" денне світло).

5. Із впровадженням ЕПРА середній термін служби при стандартному циклі включень підвищується до 10000 годин.

6. Повна довжина КЛЛ залежно від конструктивного виконання та потужності знаходиться в межах від 105 мм (5 Вт) до 535 мм (55 Вт); трубки розрядних каналів мають діаметри від 12 до 17 мм.

За конструктивними ознаками КЛЛ розділяють на дві великі групи: "А" лампи для включення з виносним ПРА і штифтованими цоколями (рис. 2.7а); "Б" лампи із вбудованими ПРА та нарізними (або байонетними) цоколями (рис. 2.7б).

 

а) б)

Рисунок 2.7 – Компактні люмінесцентні лампи

 

До групи "А" входять КЛЛ із числом розрядних каналів від двох до шести, потужністю від 5 до 55 Вт і Фл від 200 до 4800 лм.

Лампи підгрупи "А1" (2-канальні, 5-11 Вт). "А4"
(4-канальні, 10 - 26 Вт) і "А7" (6-канальні, 13-26 Вт) забезпечені вмонтованим у цоколь стартером і призначені для включення з виносним ЕПРА. КЛЛ цієї підгрупи комплектуються
2-штифтовими цоколями, тип яких залежить від потужності лампи і кількості розрядних каналів (G23, G24d-1, G24d-2, G24d-3, GX24d-1, GX24d-2, GX24d-3).

Лампи підгруп "А2" (2-канальні, 5-11 Вт), "А3"
(2-канальні, 18-55 Вт), "А5" (4-канальні, 18-36 Вт), "А6"
(4-канальні 18-36 Вт), "А8" (6-канальні, 13-42 Вт) розраховані на включення з виносними ЕПРА. Ряд типів ламп із цієї підгрупи можуть працювати і з нарізними цоколями для прямої заміни ламп розжарювання: КЛЛ із вбудованим ЕПРА, двома, чотирма, шістьома розрядними каналами, потужністю від 5 до 23 Вт і Фл = 200 – 1500 Вт а також КЛЛ із убудованим ЕПРА та зовнішньою оболонкою від 9 до 25 Вт (400 – 1200 лм). Лампи малої потужності (5, 7, 11 Вт) виготовляють із цоколем електромагнітним ПРА і виносними стартерами. Конструкції
4-штифтових цоколів, що використані тут, також розрізняють залежно від типу і потужності ламп (2G7, 2Gll, G24q-2, G24q-3, 2G10, GX24q-l, GX24q-2, GX24q-3, GX24q-4).

До групи "Б" входять лампи Е14, Е27, лампи потужністю від 15 до 25 Вт із цоколем Е27 (або В22 за спеціальним замовленням).

Аналіз характеристик ламп розжарювання та люмінесцентних ламп дозволяє зробити такі висновки.

1. Значно більша світлова віддача люмінесцентних ламп порівняно зі світловою віддачею ламп розжарювання дозволяє створювати вищі рівні освітленості на робочих поверхнях при тій самій встановленій потужності, що сприяє підвищенню видимості.

2. Спектральний склад люмінесцентних ламп дозволяє забезпечити більш правильну передачу кольору, що в ряді випадків є вирішальним при виборі джерела світла.

3. Істотно більша середня тривалість горіння люмінесцентних ламп порівняно з лампами розжарювання полегшує експлуатацію освітлювальної установки, а саме заміну перегорілих ламп.

Поряд з переліченими позитивними якостями люмінесцентних ламп варто зазначити ряд їхніх недоліків:

1. Стійка робота люмінесцентних ламп забезпечується у приміщеннях при температурі навколишнього середовища від +5 до +50 °С, що не дозволяє використати їх (без спеціальних пристроїв) для освітлення поза приміщеннями.

2. Люмінесцентним лампам, як і будь-яким розрядним лампам, що живляться змінним струмом промислової частоти, властива пульсація світлового потоку, що вимагає для усунення стробоскопічного ефекту ускладнення електричних освітлювальних мереж або застосування спеціальних схем включення.

3. Для люмінесцентного освітлення характерне підвищення нижньої межі зони зорового комфорту, у межах якого освітлення сприймається як достатнє. Якщо ця межа для ламп розжарювання відповідає освітленості 30-50 лк, то для люмінесцентних ламп ЛБ вона зростає до 150-200 лк, а ламп ДРЛ – до 300 – 500 лк, що свідчить про недоцільність використання люмінесцентних ламп при низьких рівнях нормованої освітленості.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЕЛЕКТРООСВІТЛЕННЯ

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... М В Петровський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розрядні лампи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Виникнення оптичного випромінювання, його хвильова і квантова природа
  Усі тіла в природі, температура яких вища за абсолютний нуль, випромінюють у навколишнє середовище енергію. Випромінювання – одна з форм матерії, яка має масу споко

Спектр оптичного випромінювання, його характеристики та використання окремих ділянок
  Спектр електромагнітних випромінювань поширюється від космічного випромінювання із мінімальною довжиною хвилі ( м)

Система енергетичних величин оптичного випромінювання та одиниці їх вимірювання
  Для кількісної оцінки дії оптичного випромінювання ОВ користуються системою енергетичних величин. Мірою випромінювання є енергія

Приймачі променистої енергії і їхні характеристики
  Тіла в природі, у яких відбувається поглинання і перетворення оптичного випромінювання, називають приймачами оптичного випромінювання. Вони можуть бути «живою» природою – біо

Взаємодія оптичного випромінювання із приймачами, поняття ефективного потоку
  Позитивну (а при сильному опроміненні може бути й негативною) дію викликає не вся енергія випромінювання, що надійшла до приймача, а лише якась її частина, яку ми назвемо ефективною

Світловий потік
У світлотехніку, де еталонним приймачем випромінювання є око людини, для оцінки ефективної дії потоку випромінювання вводиться поняття світлового потоку. Світловий потік

Сила світла
Розподіл випромінювання реального джерела в навколишньому просторі нерівномірний. Тому світловий потік не буде вичерпною характеристикою джерела, якщо одночасно не визначається розподіл випромінюва

Відношення між силою світла (I) й освітленістю (Е). Закон зворотних квадратів
Освітленість у певній точці на поверхні, що перпендикулярна до напрямку поширення світла, визначається як відношення сили світла до квадрата відстані від цієї точки до джерела світла. Якщо дану від

Яскравість
Яскравість, випромінювана поверхнею dS під кутом до нормалі цієї поверхні, дорівнює відношенню сили світла, випромінюваного в

Світлові властивості тіл
Вплив ОВ на приймачі залежить від їхніх оптичних властивостей. Основні оптичні властивості приймачів характеризуються: відбиттям, поглинанням і пропущенням. Відбит

Колір у техніці освітлення
  У теорії світлотехніки поняття «кольору» розглядається у двох аспектах: з погляду кількості – яскравість і якості – кольоровість. Повною характеристикою випромінювання джер

ДЖЕРЕЛА ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Джерелом світла (ДС) називають пристрій, призначений для перетворення енергії в оптичне випромінювання з довжиною хвилі від 1 до 106 нм. Найпоширеніші в цей час штучні дж

Ртутні лампи високого тиску ДРЛ
  Основними недоліками люмінесцентних ртутних ламп низького тиску є відносно мала потужність, більші габаритні розміри та залежність їхніх характеристик від температури навколишнього

Металогалогенні лампи ДРІ
  Металогалогенні лампи (МГЛ), що з'явилися на початку 60-х років ХХ ст., відкрили нову сторінку в розвитку газорозрядних ламп. Перспективи їхнього використання визначаються винятково

Основні вимоги до електричного освітлення виробничих приміщень
Освітлювальні установки промислових підприємств у нашій країні споживають понад 40% електроенергії, що витрачається на штучне освітлення. Умови штучного освітлення на промислових підприємс

Системи освітлення
  Відповідно до ДБН В. 2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення» для освітлення виробничих приміщень застосовуються дві системи освітлення: систему загального освітлення та си

Види освітлення
Видами освітлення називаються різні за функціональним призначенням частини освітлювальної установки. Можна виділити чотири види освітлення – робоче, аварійне, охоронне, черг

Принципи нормування освітлення
  Нормування штучного і природного освітлення – це встановлення норм і правил виконання освітлювальних установок (ОУ), що забезпечують необхідні в процесі експлуатації рівні кількісни

Основні положення з вибору джерел світла
  1. Рекомендації з вибору джерел світла складені з урахуванням вимог загальнодержавних і галузевих норм штучного освітлення підприємств електротехнічної промисловості колишнього СРСР

Розміщення світильників
  Вибір розміщення світильників загального освітлення є одним з основних питань, що вирішуються при побудові освітлювальних установок, що впливають на їх економічність, якість освітле

Конструктивне виконання освітлювальних приладів
  Конструктивні особливості ОП разом із відзначеними вище світлотехнічними характеристиками впливають на можливі й доцільні області їхнього застосування. Конструкція світильн

РОЗРАХУНОК ОСВІТЛЕНОСТІ
  Під світлотехнічним розрахунком у широкому розумінні слова, передбачається сукупність математичних операцій, що пов'язують параметри освітлювальної установки (число, потужність і ро

Метод коефіцієнта використання
  Нехай у приміщенні встановлено N світильників, потік ламп у кожному з яких Ф, всього в приміщення внесений пот

Точковий метод
  Основним інструментарієм точкового методу є графіки або таблиці, що

Розрахунок освітленості на горизонтальній площині
  Нехай у межах горизонтальної поверхні треба при обраному типі й розташуванні світильників забезпечити найменшу освітленість E при коефіцієнті запасу k. Виміря

Розрахунок освітленості на похилій площині
  Оскільки основні графіки складаються для горизонтальних поверхонь, прийнято визначати значення величин E, е або

Розрахунок освітленості від світної лінії
  Під лініями, що світять, розуміють випромінювачі довжиною більше 0,5 висоти їхньої установки (при меншій довжині похибка від прийняття випромінювачів за точкові джерела невелика). Р

Розрахунок освітленості від дифузійно випромінюючої поверхні
  Поверхні, яскравість яких у відбитому або пропущеному світлі однакова в усіх напрямках, називаються дифузійними. Визначення освітленості від поверхні ґрунтується на

Розрахунок прожекторного освітлення
 

Джерела живлення
  Живлення електричного освітлення, як правило, проводиться від загальних для освітлювальних і силових навантажень трансформаторів з нижньою напругою 400/230 В (напруга мережі 380/220

Загальні положення
Мережі внутрішнього освітлення поділяються на живильні, розподільні й групові. До живильних мереж належать лінії від ТП або інших точок живлення до розподільних пунктів або ВРУ, до розподільної мер

Схеми живлення виробничих будівель
  Живлення від вбудованих ТП. Живлення робочого і аварійного освітлення повинне виконуватися від роздільних трансформаторів, приєднаних до незалежних джерел. Евакуаційне освітл

Схеми живлення громадських будівель
  Великі громадські будівлі є складними і енергоємними інженерними спорудами. Окрім пристроїв освітлення, в громадських будівлях діють багато інженерних систем, що забезпечують нормал

Схеми групових ліній
  При трифазній системі з нульовим проводом і при живленні освітлювальних приладів фазною напругою групові лінії можуть бути: двопроводними (однофазними); трипроводними (двофазними);

Загальні вказівки й рекомендації
  Системи і способи управління освітленням. Для управління внутрішнім і зовнішнім освітленням можуть використовуватися апарати управління, встановлені в розподільних пристроях підстан

Дистанційне, автоматичне і телемеханічне керування
Дистанційне керування внутрішнім освітленням виробничих приміщень здійснюється залежно від характеру і особливостей виробничого корпусу з одного або декількох місць (диспетчерський пункт, контора ц

Загальні положення
  Усі освітлювальні мережі повинні мати захист від струмів короткого замикання (КЗ), а в деяких випадках також від перевантаження. Захист від перевантаження повинні мати:

Вибір струмів апаратів захисту
  Захист електричних мереж від струмів КЗ повинен забезпечувати відключення аварійної ділянки з найменшим часом і по можливості вимоги селективності. Для забезпечення селекти

Місця установки апаратів захисту
  Апарати захисту повинні встановлюватися в таких пунктах освітлювальної мережі: · у місцях приєднання мережі до джерел живлення (розподільні щити ТП, розподільні пункти, маг

Заземлення і занулення в освітлювальних установках
  Основним заходом захисту від ураження електричним струмом в освітлювальних установках є заземлення або занулення металевих частин електроустаткування і мереж, що не знаходяться під

Розрахункові освітлювальні навантаження
  Розрахункові освітлювальні навантаження виробничих, громадських і допоміжних будівель визначаються виходячи із встановленої потужності освітлювальних приладів, одержаної в резу

Вибір перерізу провідників за струмом навантаження
  Струм навантаження, проходячи по провіднику, нагріває його. ПУЕ встановлені найбільші допустимі температури нагріву жил провідників і, виходячи з цього, визначені допустимі струмові

Допустимі втрати напруги в електричних мережах
  Важливим завданням при улаштуванні освітлювальних мереж є забезпечення у джерел світла необхідного рівня напруги, встановленого нормативними документами. Величина напруги в ламп зал

Розрахунок за втратою напруги двопровідних мереж
  Зобразимо двопровідну лінію, що відходить від джерела і живить світильники, приєднані в точках 1, 2, 3, і 4 (рис. 6.1а). Оскільки зображення прямого і зворотного проводів абсолютно

Розрахунок за втратою напруги мереж трифазного струму
  Трифазні лінії можуть бути три- і чотирипровідними. Чотирипровідними в освітлювальних мережах є, як правило, живильні і розподільні лінії. При рівномірному навантаженні фаз у трифаз

Розрахунок за втратою напруги мереж з нульовим проводом при нерівномірному навантаженні фаз
  В освітлювальних мережах не завжди вдається забезпечити рівномірне навантаження фаз, хоча, як правило при розподілі навантаження на групові лінії і фазуванні ліній, що відходять від

Розрахунок мережі на найменшу витрату провідникового матеріалу
  Одним з важливих завдань розрахунку мережі на втрату напруги є встановлення раціонального і найекономічнішого розподілу втрати напруги, що розміщується між окремими ділянками розгал

Вибір перерізу нульових проводів
  Правилами улаштування електроустановок встановлюється, що провідність нульового робочого провідника від нейтралі генератора або трансформатора повинна бути не менше 50 % провідності

Компенсація реактивної потужності.
  Розрядні лампи вмикаються в електричну мережу за допомогою пуск-регулювальної апаратури (ПРА), що викликає струм вищих гармонік у нульових робочих проводах трифазної лінії і знижує

Розподільні і групові освітлювальні щитки
  Розподільні і групові шафи, пристрої, пункти і щитки призначені для розподілу електричної енергії, захисту електричних установок при перевантаженнях і коротких замиканнях, а також д

Структура умовного позначення
    ЩРО ХХ ХХ Х УХЛЗ.1 Умовне по

Апарати захисту
  Захист освітлювальних мереж при аномальних режимах роботи здійснюють апаратами захисту: автоматичними вимикачами (автоматами) і плавкими запобіжниками. Перевагами автоматів перед за

Основні відомості про проводи, шнури й кабелі
  Проводом називається провідник електроенергії, призначений для її передачі. Провід може бути голим, голим захищеним, ізольованим незахищеним і ізольованим захищеним. Голий

Види проводок і сфери їх застосування
  Електропроводкою називають сукупність проводів і кабелів із кріпленнями, підтримуючими і захисними конструкціями, що до них належать. Залежно від місця прокладки і умов екс

Монтаж електропроводок і світильників
  При монтажі освітлювальних установок використовують як комплектні низьковольтні пристрої (трансформаторні підстанції, розподільні і групові щитки, ящики із знижувальними трансформат

Експлуатація освітлювальних установок
  Основним завданням експлуатації освітлювальних установок є забезпечення умов зорової роботи і комфортності світлового середовища, закладеного при її проектуванні. Наприклад, при шту

Економія електроенергії в освітлювальних установках
  1. Скорочення областей застосування ЛР (відповідно до рекомендацій з вибору ДС) і розширення застосування РЛ, переважно тих із них, які мають найбільшу світлову віддачу. Повна відмо

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. Внутреннее электрическое освещение. Рабочие чертежи. ГОСТ 21.608-84. – 16 с. 2. ДБН В.2.5-28-2006 Природне і штучне освітлення. – Київ: Мінбуд України, 2006. – 76 с.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги