рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Приймачі променистої енергії і їхні характеристики

Приймачі променистої енергії і їхні характеристики - раздел Образование, ЕЛЕКТРООСВІТЛЕННЯ   Тіла В Природі, У Яких Відбувається Поглинання І Перетворення...

 

Тіла в природі, у яких відбувається поглинання і перетворення оптичного випромінювання, називають приймачами оптичного випромінювання. Вони можуть бути «живою» природою – біологічні приймачі і «неживою» природою – фізичні, хімічні й ін.

Орган зору людини складається із приймача енергії випромінювання – ока, зорових центрів, які знаходяться у корі головного мозку та нервових волокон, які з'єднують ці центри із оком.

Світлооптична частина ока складається в основному із двоопуклої лінзи – кришталика, що діафрагмований отвором у райдужній оболонці – зіниці. Кришталик створює на світлочутливій поверхні сітківки, що встеляє очне дно, дійсне, зменшене, зворотне зображення фіксованих предметів. Схема одержання цього зображення наведена на рис. 1.7.

 

Рисунок 1.7 – Одержання зображення на сітківці ока

 

Сітчаста оболонка (сітківка) – світлочутлива оболонка, що вистилає очне дно. Сітківка має складну будову, що складається власне із приймачів світла (паличок і колбочок) і нервових клітин, від яких збудження передається зоровому нерву, що зв'язує очне яблуко з головним мозком. Усього сітківка містить приблизно 130 000 000 паличок і 7 000 000 колбочок, які розрізняються як за своєю формою, так і за властивостями.

На оптичній осі ока розташована центральна ямка (від її латинської назви fovea centralis походить термін «фовеальний зір» на відміну від «периферійного»), у якій зосереджені лише колбочки. Кутовий розмір цієї ямки близько 1,5°. Вона є центром «жовтої плями», у межах якого колбочки переважають, але концентрація їх зменшується в напрямку до периферії, концентрація ж паличок, навпаки, зростає. Поза жовтою плямою різко переважають палички.

Палички приєднані до волокон зорового нерва великими групами, тобто включені паралельно, колбочки приєднані до цих волокон окремо (у межах центральної ямки) або по декілька штук. Завдяки цьому чітке розрізнення досягається лише фовеальним зором.

Одночасно з витратою світлочутливої речовини відбувається процес її регенерації, що у паличках відбувається значно повільніше, ніж у колбочках.

При дуже малих рівнях яскравості дисоціація світлочутливої речовини в нервових закінченнях відбувається рідко, але оскільки палички «включені паралельно» великими групами, то на малі яскравості реагують саме вони, а не колбочки, «включені поодинці». Навпаки, при високій яскравості колбочки працюють добре, палички ж майже «виключаються з роботи», оскільки швидка витрата світлочутливої речовини не компенсується його повільною регенерацією.

Таким чином, колбочки працюють удень при високих рівнях освітлення та забезпечують здатність кольорового сприйняття. Палички дозволяють спостерігачеві орієнтуватися при дуже малій кількості світла і розрізняють лише контрасти чорно-білого зображення.

Звідси зрозуміло, що мають місце денний, нічний і сутінковий зір. Денний зір – зір нормального ока при адаптації його до рівнів освітленості поверхні з коефіцієнтом відбиття 0,6 не менше 50 лк; нічний зір – при освітленості не більше 0,05 лк тієї ж поверхні. У проміжку існує область, де відбувається головний перехід від одного виду зору до іншого, тобто має місце «сутінковий» зір.

Чутливість ока до випромінювання різних хвиль неоднакова. Здатність ока по-різному оцінювати однакову променеву потужність різних довжин хвиль оптичного діапазону називається спектральною чутливістю ока. Якщо інтенсивність випромінювання всіх довжин хвиль оптичного спектра однакова, то око найкраще сприймає відчуття жовто-зелених кольорів – промені із довжиною хвиль нм. У цьому випадку для кількісної оцінки вводиться функція відносна спектральна світлова ефективність, яку можна взяти такою, що дорівнює одиниці для нм, тобто .

Потрібно відзначити колірне відчуття цього сприйняття. Воно полягає в тому, що короткохвильове випромінювання створює відчуття фіолетових кольорів, а довгохвильове – червоних. Безперервне збільшення довжини хвилі квантів випромінювання пов'язане із плавним переходом від фіолетових кольорів до синього, потім до синьо-зеленого й далі до жовтого, жовтогарячого й червоного. Різкий перехід від одного кольору до іншого помітити не можна, тому межі спектральних кольорів можна зазначити лише приблизно і до деякої міри умовно (рис. 1.3.). Встановлено, що спектральна чутливість ока різних спектрів помітно відрізняється між собою. Але можна встановити деякі середні параметри, які характеризують світлове сприйняття нормального (середнього) ока людини.

Усереднена крива спектральної чутливості ока встановлена Міжнародною комісією з освітлення (МКО 1924 р.) і тепер використовується при всіх розрахунках світлової дії випромінювання (рис. 1.8 крива 1). Максимум цієї кривої

 

Рисунок 1.8 – Середні значення спектральної чутливості ока

 

умовно взятий за одиницю, припадає на довжину хвилі нм. Очевидно, що чутливість ока до випромінювання інших хвиль буде менше одиниці (при однаковій потужності). Крива 1 має місце для денного зору, тобто коли працює колбочковий апарат зору при високих значеннях освітленості. В умовах нічного зору вступає в дію паличковий апарат органа зору, що реагує на дуже малі освітленості. У цьому випадку крива спектральної чутливості ока буде змінена у бік більш коротких довжин хвиль стосовно кривої денного зору (рис. 1.8 крива 2). Максимум цієї кривої також взятий за одиницю і відповідає довжині хвилі нм.

Порівнюючи криві 1 і 2, потрібно мати на увазі те, що максимуми їх однакові лише умовно. Насправді паличковий апарат набагато чуттєвіший, ніж колбочковий. Середні значення спектральної чутливості ока для денного й нічного зору необхідні для використання в розрахунках світлотехніки.

Між умовами денного й нічного зору є перехідна область рівня освітленості, яку можна спостерігати в природних умовах щодня після заходу сонця, коли одночасно функціонують обидва апарати органа зору. У процесі такого переходу спостерігається і перехідна зміна спектральної чутливості ока, що приводить до деяких специфічних явищ. У цей період спостерігається так званий ефект Пуркіньє. Суть цього ефекту полягає в тому, що червона та синя поверхні об'єкта спостереження, які вдень здаються приблизно однаково світлими, уночі робляться повністю різними: синій предмет здається набагато світлішим, ніж червоний. Останній бачиться вночі зовсім чорним.

Відомо, що не весь поглинений приймачем потік робить якусь дію. Тому для енергетичної оцінки дії оптичного випромінювання на приймачі вводять поняття чутливості приймача. Розрізняють: 1) інтегральну чутливість і 2) спектральну чутливість.

Інтегральна чутливість оцінює чутливість до складного випромінювання та характеризується відношенням поглиненої і ефективно перетвореної енергії до всієї енергії, що падає на приймач:

 

, (1.14)

 

де С коефіцієнт, обумовлений вибором одиниць виміру величини; енергія, поглинена та ефективно перетворена в приймачі в інший вид енергії; вся енергія випромінювання, що падає на приймач.

Однак більшість приймачів має вибірну чутливість до випромінювання різних довжин хвиль. Залежність, що визначає чутливість приймача до монохроматичного випромінювання різної довжини хвиль, називають спектральною чутливістю приймача:

 

, (1.15)

де поглинений і ефективно перетворений у приймачі потік монохроматичного (однорідного) випромінювання; – повний потік монохроматичного (однорідного) випромінювання, що падає на приймач.

У більшості приймачів спектральна чутливість залежить від довжини хвилі, що падає на нього, однорідного випромінювання. Такі приймачі називають вибірковими (селективними).

Графічно це має такий вигляд: (рис. 1.9).

Рисунок 1.9 – Спектральна чутливість

 

У певній частині спектра спектральна чутливість має максимум . Наприклад, спектральна чутливість людського ока має максимальне значення при нм.

Якщо всі інші значення розділити на , то отримаємо відносну спектральну чутливість:

 

. (1.16)

 

Відносна спектральна чутливість – величина безрозмірна. Нею зручніше користуватися для оцінки спектральної чутливості різних приймачів. Вона також може бути виражена графічно (рис. 1.10).

 

Рисунок 1.10 – Відносна спектральна чутливість

 

Пристосування ока до розрізнення даного об'єкта в даних умовах здійснюється шляхом трьох процесів, що відбуваються без участі волі людини;

1) акомодація – зміна кривизни кришталика таким чином, щоб зображення предмета опинилося в площині сітківки («наведення на фокус»);

2) конвергенція – поворот осей зору обох очей так, щоб вони перетиналися на об'єкті розрізнення;

3) адаптація – пристосування ока до даного рівня яскравості.

При переході від високої яскравості до практичної темряви процес адаптації відбувається повільно і закінчується за 1 – 1,5 год. Зворотний процес відбувається швидше і триває 5 – 10 хв, В обох випадках мова йде про «повну переадаптацію»; при зміні яскравості не більш ніж в 5 – 10 разів переадаптація відбувається практично миттєво. Варто пам'ятати, що в період здійснення адаптації око працює зі зниженою працездатністю, тому необхідно уникати створення умов, що вимагають частої та «глибокої» переадаптації.

Стосовно роботи зорового апарату, відомий психофізичний закон Вебера-Фехнера стверджує, що однаковими сприймаються збільшення яскравості (визначення буде дане в п. 1.6.8), однакові не за своїм абсолютним значенням, а за їх відношенням до вихідного рівня яскравості, тобто не рівні , а рівні .

Працездатність ока характеризується декількома показниками. Деталь (д) помітна на фоні (ф), якщо вона відрізняється від нього за яскравістю або за кольоровістю. Залежно від того, що світліше – деталь () або фон (), контраст визначається за формулою

 

, (1.17)

 

де – більша з яскравостей (деталі або фону).

Найменший помітний оком контраст називається граничним контрастом, зворотна йому величина – контрастною чутливістю.

При всіх інших найбільш сприятливих умовах око розрізняє контраст, починаючи від 0,01 – 0,015, що відповідає контрастній чутливості до 100 одиниць.

Для того щоб ті або інші деталі розрізнялися як окремі, вони повинні бути розділені певним проміжком. Найменший розмір останнього визначає роздільну здатність ока, що чисельно виражається як відношення найменшого розміру, що розрізняється, до відстані до ока та виміряється в кутових
або відносних одиницях. Величина, зворотна роздільній здатності ока, називається гостротою зору. Нормальний зір у сприятливих умовах має гостроту близько 3500 (роздільна здатність близько 1).

Для техніки освітлення особливе значення має залежність характеристик роботи ока від яскравості фону L. Всі показники, що характеризують працездатність ока, підвищуються із збільшенням яскравості спочатку швидко, потім уповільнено, поступово досягаючи граничного рівня. Стабілізація характеристик працездатності ока від яскравості настає в діапазоні 10 – 1000 кд/м2, що відповідає освітленості
50 – 5000 лк.

Процес бачення відбувається швидко, але все-таки не миттєво. За умов, близьких до граничних стосовно розміру деталі, контрасту та часу, розрізнення стає недостовірним і при багаторазовому повторенні досвіду відбувається лише в частині випадків. Тому поряд з іншими параметрами розглядається ймовірність розрізнення р.

Найбільш сучасними характеристиками взаємозв'язку умов, освітлення і працездатності ока є видимість і відносна видимість.

Видимість може бути визначена як наявне в даних умовах значення тієї або іншої характеристики ока порівняно з її найменшим рівнем, необхідним для вирішення даного зорового завдання.

Для оцінки граничного контрасту в реальних умовах вводиться коефіцієнт надграничного контрасту с (приблизно 1,8 – 2). Оскільки залежність зорового процесу від яскравості має логарифмічний характер, то видимість розраховується за логарифмічною шкалою. Щоб на межі «бачу - не бачу» значення видимості лишалося таким, що дорівнює одиниці, у рівняння видимості вводиться множник 10, і її вираз має вигляд

 

, (1.18)

 

де – контраст, що фактично має місце; – граничний контраст для того самого об'єкта розрізнення.

Для кожного даного об'єкта розрізнення може бути визначене граничне максимальне значення видимості, що відповідає таким умовам освітлення, при яких граничний контраст досягає мінімального значення :

 

. (1.19)

 

Ступінь відповідності даних освітлювальних умов тим, при яких граничний контраст досягає мінімуму, характеризується значенням відносної видимості:

 

, (1.20)

 

яка може вважатися найбільш зручним критерієм для оцінки освітлювальних умов.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЕЛЕКТРООСВІТЛЕННЯ

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... М В Петровський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Приймачі променистої енергії і їхні характеристики

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Виникнення оптичного випромінювання, його хвильова і квантова природа
  Усі тіла в природі, температура яких вища за абсолютний нуль, випромінюють у навколишнє середовище енергію. Випромінювання – одна з форм матерії, яка має масу споко

Спектр оптичного випромінювання, його характеристики та використання окремих ділянок
  Спектр електромагнітних випромінювань поширюється від космічного випромінювання із мінімальною довжиною хвилі ( м)

Система енергетичних величин оптичного випромінювання та одиниці їх вимірювання
  Для кількісної оцінки дії оптичного випромінювання ОВ користуються системою енергетичних величин. Мірою випромінювання є енергія

Взаємодія оптичного випромінювання із приймачами, поняття ефективного потоку
  Позитивну (а при сильному опроміненні може бути й негативною) дію викликає не вся енергія випромінювання, що надійшла до приймача, а лише якась її частина, яку ми назвемо ефективною

Світловий потік
У світлотехніку, де еталонним приймачем випромінювання є око людини, для оцінки ефективної дії потоку випромінювання вводиться поняття світлового потоку. Світловий потік

Сила світла
Розподіл випромінювання реального джерела в навколишньому просторі нерівномірний. Тому світловий потік не буде вичерпною характеристикою джерела, якщо одночасно не визначається розподіл випромінюва

Відношення між силою світла (I) й освітленістю (Е). Закон зворотних квадратів
Освітленість у певній точці на поверхні, що перпендикулярна до напрямку поширення світла, визначається як відношення сили світла до квадрата відстані від цієї точки до джерела світла. Якщо дану від

Яскравість
Яскравість, випромінювана поверхнею dS під кутом до нормалі цієї поверхні, дорівнює відношенню сили світла, випромінюваного в

Світлові властивості тіл
Вплив ОВ на приймачі залежить від їхніх оптичних властивостей. Основні оптичні властивості приймачів характеризуються: відбиттям, поглинанням і пропущенням. Відбит

Колір у техніці освітлення
  У теорії світлотехніки поняття «кольору» розглядається у двох аспектах: з погляду кількості – яскравість і якості – кольоровість. Повною характеристикою випромінювання джер

ДЖЕРЕЛА ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Джерелом світла (ДС) називають пристрій, призначений для перетворення енергії в оптичне випромінювання з довжиною хвилі від 1 до 106 нм. Найпоширеніші в цей час штучні дж

Розрядні лампи
  Джерела, що перетворять енергію електричного розряду в газах, парах металу або їхніх сумішах в оптичне випромінювання, називають газорозрядними джерелами. Як газ

Ртутні лампи високого тиску ДРЛ
  Основними недоліками люмінесцентних ртутних ламп низького тиску є відносно мала потужність, більші габаритні розміри та залежність їхніх характеристик від температури навколишнього

Металогалогенні лампи ДРІ
  Металогалогенні лампи (МГЛ), що з'явилися на початку 60-х років ХХ ст., відкрили нову сторінку в розвитку газорозрядних ламп. Перспективи їхнього використання визначаються винятково

Основні вимоги до електричного освітлення виробничих приміщень
Освітлювальні установки промислових підприємств у нашій країні споживають понад 40% електроенергії, що витрачається на штучне освітлення. Умови штучного освітлення на промислових підприємс

Системи освітлення
  Відповідно до ДБН В. 2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення» для освітлення виробничих приміщень застосовуються дві системи освітлення: систему загального освітлення та си

Види освітлення
Видами освітлення називаються різні за функціональним призначенням частини освітлювальної установки. Можна виділити чотири види освітлення – робоче, аварійне, охоронне, черг

Принципи нормування освітлення
  Нормування штучного і природного освітлення – це встановлення норм і правил виконання освітлювальних установок (ОУ), що забезпечують необхідні в процесі експлуатації рівні кількісни

Основні положення з вибору джерел світла
  1. Рекомендації з вибору джерел світла складені з урахуванням вимог загальнодержавних і галузевих норм штучного освітлення підприємств електротехнічної промисловості колишнього СРСР

Розміщення світильників
  Вибір розміщення світильників загального освітлення є одним з основних питань, що вирішуються при побудові освітлювальних установок, що впливають на їх економічність, якість освітле

Конструктивне виконання освітлювальних приладів
  Конструктивні особливості ОП разом із відзначеними вище світлотехнічними характеристиками впливають на можливі й доцільні області їхнього застосування. Конструкція світильн

РОЗРАХУНОК ОСВІТЛЕНОСТІ
  Під світлотехнічним розрахунком у широкому розумінні слова, передбачається сукупність математичних операцій, що пов'язують параметри освітлювальної установки (число, потужність і ро

Метод коефіцієнта використання
  Нехай у приміщенні встановлено N світильників, потік ламп у кожному з яких Ф, всього в приміщення внесений пот

Точковий метод
  Основним інструментарієм точкового методу є графіки або таблиці, що

Розрахунок освітленості на горизонтальній площині
  Нехай у межах горизонтальної поверхні треба при обраному типі й розташуванні світильників забезпечити найменшу освітленість E при коефіцієнті запасу k. Виміря

Розрахунок освітленості на похилій площині
  Оскільки основні графіки складаються для горизонтальних поверхонь, прийнято визначати значення величин E, е або

Розрахунок освітленості від світної лінії
  Під лініями, що світять, розуміють випромінювачі довжиною більше 0,5 висоти їхньої установки (при меншій довжині похибка від прийняття випромінювачів за точкові джерела невелика). Р

Розрахунок освітленості від дифузійно випромінюючої поверхні
  Поверхні, яскравість яких у відбитому або пропущеному світлі однакова в усіх напрямках, називаються дифузійними. Визначення освітленості від поверхні ґрунтується на

Розрахунок прожекторного освітлення
 

Джерела живлення
  Живлення електричного освітлення, як правило, проводиться від загальних для освітлювальних і силових навантажень трансформаторів з нижньою напругою 400/230 В (напруга мережі 380/220

Загальні положення
Мережі внутрішнього освітлення поділяються на живильні, розподільні й групові. До живильних мереж належать лінії від ТП або інших точок живлення до розподільних пунктів або ВРУ, до розподільної мер

Схеми живлення виробничих будівель
  Живлення від вбудованих ТП. Живлення робочого і аварійного освітлення повинне виконуватися від роздільних трансформаторів, приєднаних до незалежних джерел. Евакуаційне освітл

Схеми живлення громадських будівель
  Великі громадські будівлі є складними і енергоємними інженерними спорудами. Окрім пристроїв освітлення, в громадських будівлях діють багато інженерних систем, що забезпечують нормал

Схеми групових ліній
  При трифазній системі з нульовим проводом і при живленні освітлювальних приладів фазною напругою групові лінії можуть бути: двопроводними (однофазними); трипроводними (двофазними);

Загальні вказівки й рекомендації
  Системи і способи управління освітленням. Для управління внутрішнім і зовнішнім освітленням можуть використовуватися апарати управління, встановлені в розподільних пристроях підстан

Дистанційне, автоматичне і телемеханічне керування
Дистанційне керування внутрішнім освітленням виробничих приміщень здійснюється залежно від характеру і особливостей виробничого корпусу з одного або декількох місць (диспетчерський пункт, контора ц

Загальні положення
  Усі освітлювальні мережі повинні мати захист від струмів короткого замикання (КЗ), а в деяких випадках також від перевантаження. Захист від перевантаження повинні мати:

Вибір струмів апаратів захисту
  Захист електричних мереж від струмів КЗ повинен забезпечувати відключення аварійної ділянки з найменшим часом і по можливості вимоги селективності. Для забезпечення селекти

Місця установки апаратів захисту
  Апарати захисту повинні встановлюватися в таких пунктах освітлювальної мережі: · у місцях приєднання мережі до джерел живлення (розподільні щити ТП, розподільні пункти, маг

Заземлення і занулення в освітлювальних установках
  Основним заходом захисту від ураження електричним струмом в освітлювальних установках є заземлення або занулення металевих частин електроустаткування і мереж, що не знаходяться під

Розрахункові освітлювальні навантаження
  Розрахункові освітлювальні навантаження виробничих, громадських і допоміжних будівель визначаються виходячи із встановленої потужності освітлювальних приладів, одержаної в резу

Вибір перерізу провідників за струмом навантаження
  Струм навантаження, проходячи по провіднику, нагріває його. ПУЕ встановлені найбільші допустимі температури нагріву жил провідників і, виходячи з цього, визначені допустимі струмові

Допустимі втрати напруги в електричних мережах
  Важливим завданням при улаштуванні освітлювальних мереж є забезпечення у джерел світла необхідного рівня напруги, встановленого нормативними документами. Величина напруги в ламп зал

Розрахунок за втратою напруги двопровідних мереж
  Зобразимо двопровідну лінію, що відходить від джерела і живить світильники, приєднані в точках 1, 2, 3, і 4 (рис. 6.1а). Оскільки зображення прямого і зворотного проводів абсолютно

Розрахунок за втратою напруги мереж трифазного струму
  Трифазні лінії можуть бути три- і чотирипровідними. Чотирипровідними в освітлювальних мережах є, як правило, живильні і розподільні лінії. При рівномірному навантаженні фаз у трифаз

Розрахунок за втратою напруги мереж з нульовим проводом при нерівномірному навантаженні фаз
  В освітлювальних мережах не завжди вдається забезпечити рівномірне навантаження фаз, хоча, як правило при розподілі навантаження на групові лінії і фазуванні ліній, що відходять від

Розрахунок мережі на найменшу витрату провідникового матеріалу
  Одним з важливих завдань розрахунку мережі на втрату напруги є встановлення раціонального і найекономічнішого розподілу втрати напруги, що розміщується між окремими ділянками розгал

Вибір перерізу нульових проводів
  Правилами улаштування електроустановок встановлюється, що провідність нульового робочого провідника від нейтралі генератора або трансформатора повинна бути не менше 50 % провідності

Компенсація реактивної потужності.
  Розрядні лампи вмикаються в електричну мережу за допомогою пуск-регулювальної апаратури (ПРА), що викликає струм вищих гармонік у нульових робочих проводах трифазної лінії і знижує

Розподільні і групові освітлювальні щитки
  Розподільні і групові шафи, пристрої, пункти і щитки призначені для розподілу електричної енергії, захисту електричних установок при перевантаженнях і коротких замиканнях, а також д

Структура умовного позначення
    ЩРО ХХ ХХ Х УХЛЗ.1 Умовне по

Апарати захисту
  Захист освітлювальних мереж при аномальних режимах роботи здійснюють апаратами захисту: автоматичними вимикачами (автоматами) і плавкими запобіжниками. Перевагами автоматів перед за

Основні відомості про проводи, шнури й кабелі
  Проводом називається провідник електроенергії, призначений для її передачі. Провід може бути голим, голим захищеним, ізольованим незахищеним і ізольованим захищеним. Голий

Види проводок і сфери їх застосування
  Електропроводкою називають сукупність проводів і кабелів із кріпленнями, підтримуючими і захисними конструкціями, що до них належать. Залежно від місця прокладки і умов екс

Монтаж електропроводок і світильників
  При монтажі освітлювальних установок використовують як комплектні низьковольтні пристрої (трансформаторні підстанції, розподільні і групові щитки, ящики із знижувальними трансформат

Експлуатація освітлювальних установок
  Основним завданням експлуатації освітлювальних установок є забезпечення умов зорової роботи і комфортності світлового середовища, закладеного при її проектуванні. Наприклад, при шту

Економія електроенергії в освітлювальних установках
  1. Скорочення областей застосування ЛР (відповідно до рекомендацій з вибору ДС) і розширення застосування РЛ, переважно тих із них, які мають найбільшу світлову віддачу. Повна відмо

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. Внутреннее электрическое освещение. Рабочие чертежи. ГОСТ 21.608-84. – 16 с. 2. ДБН В.2.5-28-2006 Природне і штучне освітлення. – Київ: Мінбуд України, 2006. – 76 с.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги