рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливост статевого розвитку для рзних вкв

Работа сделанна в 2002 году

Особливост статевого розвитку для рзних вкв - раздел Педагогика, - 2002 год - Половое воспитание и подготовка учеников к семейной жизни Особливост Статевого Розвитку Для Рзних Вкв. Потрбно Враховувати Особливост С...

Особливост статевого розвитку для рзних вкв. Потрбно враховувати особливост статевого розвитку, що характерн для рзних вкв дошкльного, молодшого шкльного пдлткового.

Молодший шкльний вк перод вд сформовано статево дентичност до початку статевого дозрвання, таким чином, вд 6-7 до 11 рокв. ндивдуальн границ цього пероду можуть коливатися, особливо якщо х оцнювати по окремих сторонах розвитку.

Протягом цього пероду вдбуваться перехд вд адаптац до ндивдуалзац. Хоча на цей вк приходяться критичн пероди багатьох сторн гормонально, фзологчно психологчно статево диференцац, середов детермнанти розвитку. Середов детермнанти сам по соб мало незалежн хлопчикв двчинок однаковою мрою стосуться розширення кола яксть сплкування, поява нових шкльних обовязкв, пдвищення нтелектуального й емоцйного навантажень, застосування критерв самооцнки багато ншого. М.Хьюз вдзначав, що на першому роц навчання хлопчики частше двчинок вдчувають труднощ в емоцйнй адаптац, координац рухв, мови, проявв наполегливост.

На другому роц навчання двчинки перевершують хлопчикв у мовних завданнях, уступаючи м у моторних навичках розвитку просторово памят. До кнця навчального року стомлювансть виявляться бльше в хлопчикв виражаться в розгальмуванн, непосидючост, вдовлекамост. Звдси можна зробити висновок, що хлопчики сутужнше переносять психологчн навантаження. У ряд дослджень показано, що хлопчики краще у виконанн завдань, що вони вважають чоловчими, а двчинки краще справляються з жночими, на хню думку, завданнями.

Хлопчики виявляють бльше нтересв до завдання при матеральному, а двчинки при емоцйному заохоченн успху. Звернувшись до дорослого життя, ми побачимо те ж жнки, як правило, не без рон вдносяться до того значення, що чоловкам додають рзного роду знаки вдмнност. Вдрзняють також, що у хлопчикв бльший рвень домагань. Хлопчики краще виконують завдання поодинц, а двчинки у змшанй по стат груп. За даними людських дослджень з вддлу ггни дтей пдлткв, у школах звичайного типу в хлопчикв рвень невротизму вище, нж у двчинок, але до кнця IV класу ця рзниця стираться.

Двчинки акуратнше хлопчикв, бльше хлопчикв схильн вдповдати вимогам дорослих завойовувати хнй настрй, подобатися м. Двчинки ближче до умовного портрета гарного учня. Бути поганим учнем ста свого роду хлопячим статусом. Те, що середовище визнача розвиток дитини через переживання середовища, позначаться не тльки на особливостях процесв адаптац компенсац у хлопчикв двчинок, але й у бльш широкому план на взаминах статей.

Двчинки досить швидко засвоюють тон некритично переваги над хлопчиками, що спотворю статеву соцалзацю. гри заняття хлопчикв вйна, спорт, космос, пригоди, чоловч кружки по нтересах. Хлопчики зачитуються герочними творами, захоплюються пригодницькою, вйськовою, детективною тематикою наслдують свох геров. Часто при цьому вони переймають зразки грубо мужнст пробують курити, учаться по-особливому спльовувати, ходити особою чоловчою ходою, тримати руки в кишенях т.д. ус ц детал дуже залежать вд часу моди. У них зявляться особлива потреба в близькост до батька, наявнстю загальних з ним справ.

Якщо батька нема чи вдносини з ним не ладяться, то виника потреба в фгур, яка замнить батька, якою може стати кервник кружка, тренер у спортивнй секц, учитель-чоловк. Двчинки у свому кол обговорюють лтературних реальних принцв лицарв, починають збирати портрети артиств, спвакв в кого-небудь з них закохуються, заводять перш зошити, у як записують цкав псн, врш, що часто здаються дорослим примтивними.

Виника особлива потреба близькост з матрю. Потреба близькост з батьком чи дорослим, який його замню далеко не завжди займа в двочому житт цього пероду належним образом оцнюване мсце. для двчинок для хлопчикв перод полово гомоселзац це час статеворолевого розвитку через самовизначення в систем статевих вдносин. Цей розвиток мстить у соб виникнення нтересу до протилежно стат, що виявляться у свордному залицянн.

Уся його сворднсть зрозумла, якщо врахувати, що це притягання в ситуац вдштовхування. Хлопчику треба, не викликавши осуду однолткв, показати двчинц, що вн видлив серед нших двчинок, звернути увагу на себе. Ц внутршн суперечлив задач зважуються через систему агресивних хлопчики оборонних двчинки дй. нод хлопчик у вдповдь на питання, навщо вн смикнув двчинку за косу, вдповсть А вона мен подобаться. Таке усвдомлене пояснення у вустах дитини скорше виключення з правил, але виключення, дуже точне саме правило.

Серйозних конфлктв мж дтьми це залицяння не виклика. Вдсутнсть його може викликати в двчинки почуття обйденност, сво непривабливост. Двчинки часто сам провокують хлопчикв на такий прояв уваги, усляко жартуючи над ними. нод ж, нагадуючи тим самим дорослих жнок, вони беруть нцативу на себе. В останн 10-15 рокв це трапляться ранше частше, вдбиваючи особливост прийняття статевих ролей у культур. Особливост поводження нердко викликають у цей перод в батькв тривогу прагнення призвати дтей до порядку.

Однак, якщо виховател все-таки домагаються успху, це заважа повному розгорнутому проходженню закономрного етапу розвитку. Надолуження його в наступному виражаться у застрванн на нфантильно-агресивних способах залицяння тод, коли воно вже повинне переходити до бльш зрлих форм. У молодшому шкльному вц характер почина виявлятися бльш чтко виразно. У 10-лтньому вц хлопчики бльш екстравертн, а двчинки бльш лейфотичн нестабльн менш щир. При стороннх двчинки менш охоче розкривають сво Я. Хлопчики в порвнянн з двчинками бльш активн наполеглив, бльш напружен схильн до ризику, менш виконавч чуттв, мають менший самоконтроль.

Статеве виховання припуска бльш глибоке проникнення особливо в характер особистост хлопчика двчинки, а не безстатево особистост взагал учня. Приблизно в 13-14 рокв пдлтковий перод - у юнакв двчаток почина виявлятися потяг до особистостей протилежно стат. Прагнення це спочатку носить безглуздий характер, потм до пероду змужнння 18-35 рокв досяга значно сили. Це половий потяг.

Тривалсть перехдного пероду життя людини статевого дозрвання склада звичайно 3-5 рокв. У цей час пдсилюють свою дяльнсть залози внутршньо секрец, що виробляють гормони речовини, що надходять у кров зухвал визначен ефекти в окремих органах тканинах. Дяльнсть цих залоз пдляга дяльност центрально нервово системи склада з нею як би дине цле. До цього часу в основному вже сформован полов органи полов залози, але тльки в цей перод життя людини починаться рзка диференцаця в будвл тла психки.

Статеве дозрвання двчинок хлопчикв протка по-рзному. В ньому можна видлити у двчинок два пероди перший швидкий розвиток молочних залоз полових органв з одночасним прискореним ростом тла. Цей перод закнчуться початком менструац. Другий перод мстить у соб завершення перебудови жночого органзму, уповльнення росту тла початок формування умов для зачаття у внутршнх полових органах. Змнються характер бльш вираженими стають соромязливсть, кокетливсть, улюбливсть.

У хлопчикв видляють три пероди статевого дозрвання, що закнчуться до 16-18 рокв з появою кадика, огрубнням рис обличчя, мутацю голосу, збльшенням мязово сили, характерною чоловчою статурою. Перод вд дитинства до юнацтва вдбуваться порвняно швидко тому у зовн дорослого юнака зустрчаються ще багато рис дитини, особливо в характер. Слд зазначити, що дозрвання полового апарата як у чоловка так жнки, починаться значно ранш, нж зявляються умови для створення родини. Хоча потреба в половому сплкуванн у юнакв виявляться ранш, нж у двчаток, прагнення до духовно близькост - вдсутн.

Раннй початок полового життя, до досягнення необхдно фзично, психчно фзологчно зрлост небажано це може зробити несприятливий вплив на органзм. При цьому сну реальна небезпека зараження венеричними захворюваннями. Крм того, у двчаток настання вагтност предявля незмцнлому ще органзму надмрне навантаження. Акселераця, що спостергаться в останнй час, пдлткв виражаться в збльшенн маси довжини тла, прискоренн вково-статевй диференцац, бльш раннм статевм дозрванн.

Це явище викликане, мабуть, багатьма причинами змна укладу життя, включенням у харчування велико клькост повноцнних блкв, урбанзацю. Визначне значення ма широке поширення шлюбв мж обличчями рзних нацональностей народностей. Прискорене фзичне статеве дозрвання ставлять ряд складних проблем задач, як перед вихователями, так самими юнаками двчинами. Пдлткам необхдно дати нформацю про статеве дозрвання, про його природу й особливост плину, про основн вдносини в цьому процес, про неоднаков типи його у пдлткв.

Необхдно дати знання перед усм про те, що шкодить здоровю алкоголзм, палння т.д 3.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Половое воспитание и подготовка учеников к семейной жизни

Предмет статеве виховання учнв пдготовка х до смейного життя. Цль роботи показати, як необхдно виховувати дитину грамотною, добре обзнаною,… Задач показати в робот як потрбно важливо нформувати пдлткв про статеве… У свой робот я буду використовувати наступн методи 1. Аналз. 2. Синтез. 3. Монографчний. Я виршила вибрати тему…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливост статевого розвитку для рзних вкв

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Для чого людин потрбна смя та джерела смейно злагоди
Для чого людин потрбна смя та джерела смейно злагоди. Спробуймо запитати в рзних людей, для чого людин потрбна смя Вдповд будуть рзними для продовження роду, щоб створити умови для виховання дтей,

Сексуальне виховання наших дтей
Сексуальне виховання наших дтей. емоц, почуття дитинства Чи придляте ви увагу сексуальному вихованню ваших дтей. Питання, що пролунало на батьквських зборах з вуст класного кервника, викликало прис

Специфка статевого виховання
Специфка статевого виховання. Статеве виховання процес, спрямований на вироблення якостей, властивостей, а також установок особистост, необхдне суспльству вдношення людини до представникв ншо стат.

Здйснення статевого виховання на рзних вкових етапах
Здйснення статевого виховання на рзних вкових етапах. При здйсненн статевого виховання молодших школярв I- III кл. варто враховувати так моменти, як початок виховного впливу школи, процес адаптац д

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги