рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Здйснення статевого виховання на рзних вкових етапах

Работа сделанна в 2002 году

Здйснення статевого виховання на рзних вкових етапах - раздел Педагогика, - 2002 год - Половое воспитание и подготовка учеников к семейной жизни Здйснення Статевого Виховання На Рзних Вкових Етапах. При Здйсненн Статевого ...

Здйснення статевого виховання на рзних вкових етапах. При здйсненн статевого виховання молодших школярв I- III кл. варто враховувати так моменти, як початок виховного впливу школи, процес адаптац дтей до навчального навантаження, до шкльного життя, формуванню класного колективу.

Для молодших школярв характерн також особливост недостатност до високопродуктивних темпв роботи, нездатнсть до концентрац уваги, швидка стомлювансть т.д. Однак молодш школяр, у першу чергу двчинки, дуже сприйнятлив до виховних процесв авторитет учителя для них дуже високий. У цьому вц чтко виявляться характер вдносин до однолткв ншо стат. Двчинки скорше легше, як правило, адаптуються до нових умов, чому в стотнй мер сприя той факт, що за рвнем бологчно зрлост вони помтно на 1-1,5 року випереджають хлопчикв.

Змст статевого виховання в молодших класах включа так питання, як поняття родини, мсце родини в суспльств, права й обовязки членв родини, смейн традиц, статев розходження в природ й у людському суспльств. Необхдно розглянути питання про подл профес в суспльств на чоловч жноч, пдкресливши, що такий розподл заснований на схильностях чоловкв жнок до визначеного роду дяльност найкращо хньо здатност виконувати визначену роботу, а також на тм, що одню з важливих задач суспльства збереження здоровя жнок, хньо здатност бути матерями виховувати дтей. З цього виплива, що найбльш небезпечн профес для здоровя жнок профес чоловч.

При розгляд питання про статев розходження варто враховувати, що в питаннях статей молодш школяр виявляють чисто пзнавальний нтерес. Задаючи питання вислухуючи вдповдь на нього, двчинка зясову для себе лише якусь обставину. нод вона хоче довдатися значення почутого десь слова, запиту, не маючи уявлення про те, що це слово означа.

Сам факт звертання до дорослого за розясненням почутого, доказом, що нчого поганого в цьому слов для дитини н, накше вона не звернулася б до дорослого. Дти дуже тонко почувають неправду не хочуть залишатися у дурнях. У випадку ж, якщо дитина одержала правдиву для його рвня сприйняття вичерпну нформацю вд близько йому людини батька, учителя, то почувши в двор цинчний вимисел, вона легко спросту його доведе стину, тим самим затвердить себе в очах однолткв одночасно змцниться доврчий звязок мж дитиною дорослим.

Педагог повинний враховувати, що в цьому вц двчинки, як правило, майже не мають досвду спльно дяльност з хлопчиками. Тому необхдно намагатися органзувати спльну дяльнсть хлопчикв двчинок у клас, сформувати в них здатнсть до подлу обовязкв в нтересах загального позитивного результату. При здйсненн статевого виховання молодших пдлткв IV-VI кл. варто враховувати, що в цей перод школяр вже адаптован до навчального процесу. Продовжу розвиватися класний колектив, що робить великий виховний вплив на учнв. У цьому перод на особливостях стану самопочуття, на вдношенн до навчання один до одного значною мрою позначаться процес статевого дозрвання, що особливо нтенсивно вдбуваться в V-VI класах.

У цей час спостергаться нестйксть дяльност центрально вегетативний нервових систем. Поряд з моментами пдвищено активност працездатност школяр нердко впадають у стан загальмованост навть деяко пригнченост. Часто спостергаться вегетативне порушення, сонливсть, порушення терморегуляц, птливсть.

В умовах посиленого росту, що вдбува в цей перод, органзм випробу велика напруга з ним звязаний дефцит рзних речовин вдносно част схильн до затягування деяк захворювання ОРЗ, запальн процеси т.д Основн складност виховного характеру, з якими зустрчаються педагоги в цей перод, звязан з рзними проявами негативзму пдлткв. Вони нердко вступають у конфлкти мж собою з дорослими. Нердко спостергаються вчинки, що нчим не мотивован. У двчинок статеве дозрвання на пвтора-два роки починаться ранш, нж у хлопчикв, саме в цьому перод педагог фактично ма перед собою дв рзновков групи дтей. Це одню з причин тимчасового вдчуження мж хлопчиками двчинками.

Основною задачею статевого виховання в цьому вц подолання вдчуження негативних реакцй двчинок хлопчикв, розвиток у них потреби в спльнй дяльност здатност взамно враховувати поважати хн статев особливост. Важливо саме в цьому перод органзовувати спльн заходи походи, екскурс, спльн роботи в школ т.д що давали би можливсть пдлткам переконуватися у наявност позитивних якостей в кожного школяра необхдност рвних дружнх вдносин мж хлопчиками двчинками.

Пдлткам необхдно дати зведення про статеве дозрвання, про його природу й особливост плину, про основн вдхилення в цьому процес про неоднаков темпи його розвитку в рзних пдлткв, а також зведення про менструац про хн фзологчне значення, основн зведення про ггну двчинок, пдлтка. При здйсненн статевого виховання старших пдлткв VII-VIII кл. варто враховувати, що основною особливстю пероду хня активна дяльнсть на основ формування стйких мотивв поводження.

Завершення статевого дозрвання сприя тому, що в кров постйно циркулю значна кльксть полових гормонв. хнм впливом порозумваться поновлення посилення взамного нтересу мж хлопчиками двчинками. Вся нформаця сексуального характеру ста актуальною. На пдстав наростаючого нтересу до ншо стат спостергаться вираження вибрковост, переваги одного когось ншим. Одночасно вдбуваться поширення сфери сплкування пдлткв за рамки школи поширення хнх нтересв, як бльше не обмежуються нтересами навчання.

Пошук свого мсця серед нших людей одночасно з тягою до сплкування й нтересом до ншо стат приводять до того, що старш пдлтки можуть виявитися в рзних компанях, що часом значно вдрзняються мж собою. Дяльна активнсть яскрава мотиваця поводження старших пдлткв дають гарну можливсть для формування особистост. Однак у випадку нерозумння дорослими внутршньо логки хнх нтересв поводження можуть бути упущен.

Найбльш типовими несприятливими для цього вку моменти, звязан з неправильними формами сплкування у першу чергу дурн компан, що приводить до запозичення шкдливих звичок, до раннього полового життя. При здйсненн статевого виховання старших школярв IX-XI кл. варто враховувати, що саме в цьому вц приходить завершення у формуванн особистост, становлення життво позиц. Саме в старших класах найчастше виявляються дефекти колишнх рокв у вихованн становленн особистост.

Педагог ма можливсть зобовязаний допомогти двчинкам юнакам знайти соб гдне мсце в суспльств. У цей перод статеве виховання повинне бути в першу чергу спрямовано на адаптацю школярв до статевих соцальних умов, що полягають у визнанн навколишнми х дорослими, в усе бльшй вол хнього поводження сплкування з ншою статтю, що форму хн дозвлля. Ранше отриман ггнчн зведення необхдно доповнити поняттям про ггнчн захворювання й ознайомити х з призначенням медико-генетичних консультацй, зведеннями про фзологю пологв, вагтност, про методи попередження вагтност.

Велико уваги варто придлити фзологчним аспектам народження дтей, питанням уходу за дитиною. 3.2. Деяк поради що до статевого виховання Хотлось би звернути увагу батькв на недостатньо висвтлену тему в статевому вихованн особистост це наше ставлення до голост тла. Сексологи, зясовуючи деформован статев установки доросло людини, як правило, запитують Чи вльно ви роздягатесь, коли знаходитесь у кмнат сам Що ви вдчули б, коли б побачили оголену людину протилежно стат т.п. Що стоть за такими запитаннями Виявляться, незакомплексоване ставлення до голост тла важлива умова нормального статевого життя доросло людини.

Няковсть, боязксть споглядання не тльки рдно людини, а й власного тла, що негативно позначаються на сексуальних зносинах, свом корнням сягають часто в дитяч роки, у смейне виховання. Адже саме в дитячому вц голсть тла сприйматься природно, бо пояснення, що тльки роздягненим, оголеним можна добре помитися або що гмнастику краще робити напвроздягненим, що корисно приймати повтрян ванни т.п сприймаються як достатн обгрунтування, чому люди не повинн соромитись оголеност.

Як пдкреслюють нмецьк вчен Р.Нойберт З.Шнабль, можливсть у ранньому дитинств споглядати голизну тла матер чи батька, нших дорослих або дтей вдстрочить ранн статев потяги, як зумовлюються насамперед цкавстю до того, що ретельно приховуться одягом. У свтл сказаного зрозумлою ста порада Р.Нойберта, звернена до батькв, не соромитися зявлятися на оч свом малолтнм дтям зовсм роздягненими. До того ж це й корисно для здоровя.

Чи вм ваша дитина мити все тло теплою водою, обтирати тло мити ноги холодною, стежити за нгтями, самостйно зачсуватися Розвинут з дитячих рокв навички ггни тла важко переоцнити. В дошкльному вц батьки повинн допомагати малюков засвоти ггнчн правила, як допоможуть у зрл роки зберегти здоровя, працездатнсть, можливсть народжувати й виховувати повноцнне потомство. Все це безпосередньо стосуться засвоння дитиною статево рол. Через порушення ггнчних норм у догляд за дитиною батьки можуть ненароком спровокувати ранн статев вдчуття, як в майбутньому принесуть пдлтку небажан статев потяги онанзм мастурбацю.

Заважа дорослим у вдносинах з хнми дтьми - вдсутнсть здатност на будь-яке питання глянути з рзних точок зору. В основ такого пдходу лежить споконвчне переконання в тому, що стина завжди одна, дорослий - визнаний носй. У результат, доросл виявляються нездатними, хоча б на час стати на ншу точку зору, зрозумти мотиви поводження свох дтей. Багато дорослих не можуть не хочуть згадувати себе в аналогчному вц. Нарешт, конфлктам сприяють вдсутнсть почуття гумору, нездатнсть побачити комчне в тм факт, що мати всерйоз конфлкту з дочкою, начебто це чуж люди, до того ж зовсм незацкавлен в згладжуванн цього конфлкту.

Бажання обовязково виховувати дочка приводить до дрбязковост, до обсмикування на будь-яке питання по будь-якому приводу, а в результат до того, що мж ними виника значний барр знову матер заздалегдь сприймаються негативно.

На жаль аналогчн вдносини складаються в дтей з учителями. в основ лежить не зпсовансть молодших, а педагогчна неспроможнсть деяких викладачв. Для того щоб у вдносинах з пдлтками не виникало конфлктв, варто уникати повчань, вдчитувань, моралей. Багато дорослих не знають особливостей сексуального розвитку двчинки, пдлтка, двчини, вважаючи х у норм цлком сексуально нейтральними, тому насторожено навть панчно сприймають будь-як прояви сексуального розвитку, а також цлком законний нтерес до ншо стат, чи виявляться вн у яких-небудь особливостях чи поводженнях чи ж у питаннях, що задаються.

У результат вони прагнуть залишити свою дочку в повному неведенн усього, що звязано з словом стать. Вони вважають, що кращий спосб виховання золяця двчинки вд однолткв чоловчо стат чи обмеження контактв з ними до мнмуму. В основ настороженого вдношення дорослих до цлком законного нтересу до ншо стат часто лежить зпсовансть, лицемрне прагнення прикрити власн життв устремлння, сексуальну незадоволенсть заклопотансть ореолом моральност.

Зовсм ясно, що, н в самому сексуальному розвитку, н в будь-яких конкретних його проявах нема нчого поганого, поганим чи гарним, моральним чи аморальним може бути лише вдношення до них, у тому числ панчне вдношення, що повинне розцнюватися або як прояв глибокого неуцтва, або як ознака аморальност. Деяк батьки вважають, що життя саме усьому навчить, тому спецально займатися статевим вихованням не вважають потрбним.

У результат багато пдлткв не мають представлення про життво важлив реч. Така байдужна установка батькв приводить до рзномантних негативних результатв немцний шлюб, вагтнсть неповнолтнх, ранн полове життя т.д. Ефективнсть навчально-виховного процесу багато в чому залежить вд того, як педагогом здйснються ндивдуальний пдхд до учнв. Статева приналежнсть школярв один з важливих факторв ндивдуальност, враховувати необхдно. Продовження роду основний закон життя.

Без нього не був б можливим не тльки розвиток людського суспльства, але саме його здйснення. Щось непристойне у слов стать, у сфер мжстатевих вдносин можна знайти лише в тому випадку, якщо попередньо це непристойне спецально туди вкласти. Оскльки продовження роду неможливо без подлу людей на дв стат чоловчу жночу, визначених вдносин мж ними, то перебування чогось непристойного у сфер мжстатевих вдносин рвносильно вдмовленню вд самого себе. Якщо мжстатев вдносини непристойн, значить непристойно те, що в результат х виходить.

Вище приведен лише основн моменти, характерн для окремих вкових перодв основн питання, як необхдно розглянути в тих чи нших класах. Педагог сам повинний сформулювати назви занять, виходячи з конкретно педагогчно обстановки, поставити перед собою на кожнм занятт конкретн виховн задач. III. Висновок. Союз чоловка жнки, обднаних почуттям любов дружби, взамно поваги, що ведуть при цьому загальне господарство й оказують один одному моральну матеральну пдтримку називаться родиною.

Найважлившою задачею родини виховання дтей, розвиток х фзичних духовних сил в органчному звязку з суспльним вихованням. Родина це форма спвжиття людей чоловчо жночо статей, яка виробилася за багато столть в нтересах створення нормальних умов для хньо повсякденно життдяльност, збереження здоровя, народження виховання дтей, передач життвого досвду. Родину треба всляко змцнювати. Питання про статеве виховання може бути правильно виршено тльки тод, коли батьки педагоги добре соб представляють мету, що вони повинн переслдувати в половому вихованн свох дтей. Якщо ця мета буде ясна, то ясними стануть шляху досягнення.

Говорячи про виховання майбутнього полового почуття дитини, про виховання як майбутнього смянина, треба також говорити про майбутню любов. З продовженням роду звязан вищ духовн цнност людини людства в цлому. Одна з них любов. А.С.Макаренко писав Якщо, виростаючи, дитина не навчилася любити батькв, братв, сестер, свою школу, Батьквщину, якщо в характер вихован початки грубого егозму, то дуже важко розраховувати, що вона здатна глибоко любити обрану м жнку. Питання про статеве виховання вважаться одним з самих важких у педагогц. дйсно, н в якм питанн не було стльки наплутане стльки висловлено неправильних думок.

А тим часом практично це питання зовсм не таке вже важке. Воно ста важким тльки тод, коли його розглядають окремо, коли йому додають занадто велике значення, видляючи його з загально маси нших питань.

В перод полового дозрвання особливо важливо проводити в школ бесди, у яких приймали би участь як педагоги, так лкар, батьки, сам дти. Мж дтьми та батьками повинна бути атмосфера особливо доври делкатност. Створення системи полового виховання ма сво етапи. Потрбно серйозний пдхд заглиблен знання в цьому питанн, розробка нових засобв методв. Але що не повинно лякати прокладати дороги завжди важко. Про наявнсть системи полового виховання можна буде по-справжньому говорити лише тод, коли дана система розчиниться в повсякденному житт стане невдмною частиною.

Найважлившим фактором, що наближа цей час, те, що виховател сам в цьому зацкавлен. Вони повинн постйно шукати нов творч пдходи до ршення ц задач. У свой курсовй робот, я спробувала розглянути й освтити вс аспекти полового виховання. Мети задач я досить чтко виклала. Свою тему я намагалася розглядати з рзних точок зору з погляду педагога, батькв самих дтей. IV. ББЛОГРАФЯ 1. Антропова М.В. Основи ггни учнв М 1971. 2. Большакова М.Д. Ггна дтей пдлткв М 1966. 3. Василва В Про фзичний розвиток дтей та пдлткв М 1969. 4. Вовчик-Блакитна М.В. Смейне виховання юнацтво.

К. Рад.шк 1982. 5.Говорун Т.В Шарган О.М. Батькам про статеве виховання дтей. К. Рад.шк 1990. 6. Громашевський Л.В. Що необхдно знати про нфекц. М 1990. 7. Громова З.П. Ггна та фзичне виховання учнв в родин. Мнськ 1973. 8. Дяченко Н Починай з початку Смя школа. 1987 - 3 С.16. 9. Дьомна. С Етика та психологя смейного життя. К. Рад.шк 1985. 10. Зарубкн Г.П. Особиста ггна. М 1987. 11. Зацепн В Про життя смейне.

М 1987. 12. ванов М.А. Шлюб, смя, дти. М 1980. 13. сав Р Качан Д.С. Статеве виховання учнв. Л 1979. 14. Качан В.С. Вихователю про сексологю М 1991. 15. Колесов Д.В. Бесди про статеве виховання. М 1976. 16. Колесов Д.В Сильвестрова. Б. Фзолого-педагогчн аспекти статевого созрвання. М 1979. 17. Кондратюк В Вивчення методв смейного виховання. Нач.шк 1993 -1 С.70. 18. Коп. С. Вступ до сексолог. М 1989. 19. Леслафт П.А. Смейне виховання дитини та його значення.

М Педаго- гка, 1991. 20. Мойберт З.В. Що я повдаю свой дитин. М 1989. 21. Осокна М.В. Фзологя розвитку дитини. М 1973. 22. Ходаков Н.М. Молодому подружжю. М 1992. 23. Хрпкова А.Г. Замтки про статеве виховання. М 1970. 24. Череднченко В.С. На меж вдвертост. Вих.школярв. 1989- 3 С.138. 25. Шибава А Батькам про статеве виховання. М 1989.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Половое воспитание и подготовка учеников к семейной жизни

Предмет статеве виховання учнв пдготовка х до смейного життя. Цль роботи показати, як необхдно виховувати дитину грамотною, добре обзнаною,… Задач показати в робот як потрбно важливо нформувати пдлткв про статеве… У свой робот я буду використовувати наступн методи 1. Аналз. 2. Синтез. 3. Монографчний. Я виршила вибрати тему…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Здйснення статевого виховання на рзних вкових етапах

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Для чого людин потрбна смя та джерела смейно злагоди
Для чого людин потрбна смя та джерела смейно злагоди. Спробуймо запитати в рзних людей, для чого людин потрбна смя Вдповд будуть рзними для продовження роду, щоб створити умови для виховання дтей,

Сексуальне виховання наших дтей
Сексуальне виховання наших дтей. емоц, почуття дитинства Чи придляте ви увагу сексуальному вихованню ваших дтей. Питання, що пролунало на батьквських зборах з вуст класного кервника, викликало прис

Особливост статевого розвитку для рзних вкв
Особливост статевого розвитку для рзних вкв. Потрбно враховувати особливост статевого розвитку, що характерн для рзних вкв дошкльного, молодшого шкльного пдлткового. Молодший шкльний вк перо

Специфка статевого виховання
Специфка статевого виховання. Статеве виховання процес, спрямований на вироблення якостей, властивостей, а також установок особистост, необхдне суспльству вдношення людини до представникв ншо стат.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги