рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Л.Ломбардо. Церква Санта Марія деї Мараколі у Венеції. Поч. у 1481.

Л.Ломбардо. Церква Санта Марія деї Мараколі у Венеції. Поч. у 1481. - раздел Искусство, Тема 4. ВИДИ МИСТЕЦТВА. АРХІТЕКТУРА – МИСТЕЦТВО ЗВЕДЕННЯ СПОРУД   У Стародавній Греції, Наприклад, Колір Обирали Відповідно До ...

 

У Стародавній Греції, наприклад, колір обирали відповідно до принципу тектоніки: опорні, несені частини покривали синьою фарбою, а ті, що спираються, несучі – червоною. Колір застосовують і ззовні, і всередині. Зовнішній вигляд часто визначається географічними особливостями місцевості. У північних широтах зазвичай будівлі забарвлюють в яскраві радісні кольори, у південних – світлі, спокійні, такі, що відбивають гарячі сонячні промені.

Мова архітектури багата і складна. Лише при узгодженому використанні всіх засобів і прийомів архітектурної композиції виникає яскравий художньо виразний архітектурний образ.

Отже, крім суто утилітарних потреб, архітектура водночас виконує функції емоційного впливу, досягти якого можна завдяки використанню специфічних конструкцій, елементів, прийомів. Це і врахування об’ємно-просторової структури споруди, ритмічне і пропорційне співвідношення, масштаб, розробка кольору та фактури будівельних матеріалів тощо.

Конструкція, форма і простір, пропорції і ритм, світло і колір утворюють єдність характерних ознак розвитку архітектури – стиль. Стиль архітектури, як і інших видів мистецтва, – це з одного боку, зовнішня форма, художній образ, а з іншого – відображення уявлень певної епохи.

В архітектурному образі виявляються як індивідуальні особливості стилю митця, його світосприйняття та світовідчуття, так і специфіка розвитку конкретного історичного періоду.

Саме в архітектурі найповніше і найточніше це проявляється. Стиль епохи – це передовсім стиль архітектури.

Мистецтво архітектури безпосередньо знаходиться у зв’язку з розвитком науки. Адже зведення архітектурних споруд розпочинається з суто технічного етапу проектування – виконання необхідних розрахунків і креслень.

Визначаючи особливості архітектури, М.В.Ломоносов підкреслював, що цей вид мистецтва споруджує будівлі для мешкання зручні, для зору прекрасні, для довгочасу міцні.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 4. ВИДИ МИСТЕЦТВА. АРХІТЕКТУРА – МИСТЕЦТВО ЗВЕДЕННЯ СПОРУД

План... Видова структура мистецтва... Архітектура мистецтво створення споруд Загальні положення Мова архітектури...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Л.Ломбардо. Церква Санта Марія деї Мараколі у Венеції. Поч. у 1481.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Архітектура – мистецтво створення споруд
2.1. Загальні положення Архітектура або зодчество – система споруд, що оформлюють просторове середовище для життя і діяльності людей. Це окремі будівлі та їх ансамблі, площі і пр

Ж.А.Габріель. Площа Злагоди в Парижі. 1755-1783.
Витвір архітектури відображає погляди і смаки не стільки однієї конкретної людини – автора проекту, – скільки всієї історичної епохи. Так, прагнення до гармонії тіла й духу, що було характерним

Собор Святого Юра у Львові. ХVІІ ст..
Умови будівництва на нашій планеті досить різні: вони багато в чому залежать від клімату. В південних країнах люди ховаються від пекучого сонця, шукаючи прохолоди, в північн

П.Леско і Ж.Гужон. Палацовий фасад Лувра. Поч. у 1546.
Ще одним виражальним засобом архітектури є масштаб. Його не треба плутати з розміром. Римські тріумфальні арки, наприклад, не дуже великі, проте ство

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги