рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Дiя iонiзуючого випромiнювання на органiзм людини

Работа сделанна в 1996 году

Дiя iонiзуючого випромiнювання на органiзм людини - раздел Биология, - 1996 год - Влияние малых доз радиации на клеточный иммунитет Дiя Iонiзуючого Випромiнювання На Органiзм Людини. Р.в.петров Зi Спiвавт. 199...

Дiя iонiзуючого випромiнювання на органiзм людини. Р.В.Петров зi спiвавт. 1994 вiдмiчають, що для iмунноi сис- теми характерна висока мобiльнiсть, пов язана з тим, що всi ii го- ловнi компоненти практично завжди знаходяться в активованому робо- чому станi i певний рiвень активацii, мабуть, с нормальним станом iмунноi системи.

Пiд впливом антигенних та неантигенних проявiв якими може виступати iонiзуюча радiацiя, що безперервно поступа- ють у внутрiшнс середовище органiзму, iмунна система постiйно змi- нюс свiй облiк, рiвнi своiх складових частин Т-хелперiв, Т-супре- сорiв, Т-контрсупресорiв i т.д При виникненнi реакцii на зов- нiшнiй вплив iмунна система буде збурена до того часу, доки не перейде в новий рiвноважний стан. Цей стан зберiгасться до того ча- су, доки iнший стимул не поступить зовнi або не виникне в органiзмi.

Якщо антигеннi стимули проникають в органiзм неперервно, очевидно, iмунна система безперервно буде змiнюватися i знаходитися в русi. У свiтлi концепцii iмунологiчних мобiлiв по новому виникас питан- ня про нормативнi параметри iмунноi системи.

Наприклад, пiдви- щення рiвня клiтин-хелперiв ще нiчого не означас, коли не вистачас макрофагiв. Навпаки, мале число помiчникiв може бути iдеальним, ко- ли немас супресорiв Першi ж дослiдження стану iмуноi системи у людей, що приймали участь у лiквiдацii наслiдкiв аварii на ЧАЕС продемонстрували пору- шення в клiтиннiй ланцi iмунiтету. Вмiст Т-загальних лiмфоцитiв був знижений, Т-активних - пiдвищений.

Зниження кiлькостi Т-лiмфо- цитiв спостерiгалося у 57 обстежених, пiдвищення числа Т-активних - у 75 обстежених. Враховуючи вiдмiнностi в дозi опромiнення осiб, що працювали в 1986 i 1987 рр було проаналiзовано матерiал у за- лежностi вiд часу перебування в Чорнобилi. Любченко П.Н. зi спiв- авторами 1990 встановили, що кiлькiсть Т-клiтин у тих, хто працю- вав у Чорнобилi в 1986 i 1987 рр iстотно не вiдрiзнялася i була достовiрно нижчою, нiж у контролi.

Кiлькiсть Т-клiтин, що активно утворювали розетки, у осiб, що працювали в 1987 роцi, була досто- вiрно нижчою, нiж у тих, що працювали в 1986 роцi, але перевищува- ла рiвень в контрольнiй групi Любченко вiдзначас, що хоча iс- нус думка про швидке вiдновлення складу лiмфоцитiв вже до кiнця другого мiсяця, с докази повiльного вiдновлення кiлькостi саме Т- лiмфоцитiв. Його послiдуючi дослiдження показали, що у осiб, якi приймали участь у лiквiдацii наслiдкiв аварii на ЧАЕС i якi працю- вали в Чорнобилi в 1986 роцi, навiть через 5-5,5 рр. вiдмiчалися нерiзко вираженi, але стiйкi порушення клiтинного iмунiтету. Причо- му сильнiше страждас субпопуляцiя CD4 -хелперiв, формування яких залежить вiд тимусу, нiж CD8 -супресорiв В.С.Смiрнов зi спiвавт. 1990 проводили дослiдження населен- ня, яке зазнало впливу факторiв аварii на ЧАЕС через 2 роки пiсля катастрофи.

У потерпiлих було виявлено iстотне пiдвищення вiднос- ного та абсолютного числа Т5 -лiмфоцитiв, в основному за рахунок Т8 -субпопуляцiй.

Але достовiрне зниження вiдносного вмiсту Ea- РОК i пригнiчення лiмфокiноутворюючоi активностi Т-лiмфоцитiв свiд- чить про те, що функцiональна активнicть Т3 -лiмфоцитiв була си- льно пригнiчена. Можливо, певну роль в депресii iмунних реакцiй вiдiгравали активованi Т-супресори. Таким чином, дослiдження стану iмунiтету у людей, що зазнали впливу радiацii в дозах 0,2-0,5 Гр пiд час аврii на ЧАЕС показали, що iмунологiчнi порушення, якi ви- никли при цьому, можуть зберiгатися протягом 2 рокiв пiсля опромi- нення.

Було зроблено припущення, що нестабiльнiсть iмунного стату- су зумовлена порушеннями генетичного апарату клiтини, що проявля- ються в конформацiйних змiнах ссДНК. Глибина зниження функцiональ- ноi активностi i змiн спiввiдношення субпопуляцiй лiмфоцитiв зна- ходиться у прямiй залежностi вiд ступеня деспiралiзацii ссДНК ра- дiацiйно обумовлена деспiралiзацiя ДНК лiмфоцитiв супроводжусться пригнiченням, а пiдвищена суперспiралiзацiя - нормалiзацiсю бiль- шостi реакцiй iмунноi системи Змiни у станi Т-клiтинного iмунiтету були виявленi не лише у лiквiдаторiв аварii на ЧАЕС, але й у мешканцiв радiацiйно забруд- нених районiв.

Так, О.Ф.Мельников зi спiавт. 1993 дослiлили стан iмунноi системи у мiстi Кисвi за першi 4 роки пiсля катастрофи. Проведенi дослiдження засвiдчили, що протягом першого року пiсля аварii найбiльш вираженi змiни визначалися з боку НЦК натуральних цитотоксичних клiтин та К-кiллерiв, якi вiдiграють важливу роль у реалiзацii протипухлинного та противiрусного iмунiтету. Функцiона- льна активнiсть цих клiтин була рiзко знижена.

Значно менш вираже- ний характер мали змiни з боку Т-лiмфоцитiв периферичноi кровi об- стежених, котрi проявилися в основному тенденцiсю до зниження за- гального вмiсту Т-клiтин CD3 та вiдносного числа Т-ефекторiв CD4 -хелперiв, що призвело до загального зниження у них iндексу iмунореактивностi CD4 CD8 . Виявлене в 1987 роцi значне зниження цитолiтичноi активностi НЦК продовжувало збiльшуватися в 1988 та 1989 рр у 1990 роцi рi- вень цитолiтичноi активностi К-кiллерiв периферичноi кровi обсте- жених значною мiрою вiдновився, тодi як функцiональна активнiсть НЦК зростала набагато повiльнiше, досягаючи в середньому 9,4 , що iстотно нижче контрольних значень.

Триваюче пiдвищення рiвня акти- вностi К-клiтин у 1991 роцi, мабуть, можна розглядати як часткову компенсацiю цитотоксичноi функцii, що певною мiрою не реалiзува- лася НЦК, функцiональна активнiсть яких мало змiнилася порiвняно з 1990 роком.

Вмiст лiмфоцитiв периферичноi кровi до 1990 р. набли- зився до контрольного значення У випадку жителiв мiста Кисва можна говорити про вплив малих доз радiацii. Взагалi, згiдно iснуючих уявлень, малими вважаються дози iо- нiзуючого опромiнення, що переважають природний радiацiйний фон ПРФ бiльше, нiж у 10 разiв. Вiдносно людини, така доза складас 0,04-0,05 Гр при тривалому опромiненнi.

НКДАР ООН рекомендус вва- жати малими дози, що перевищують ПРФ у 10-100 разiв. Результати дослiджень впливу низьких рiвнiв iонiзуючого випромiнення на здо- ров я людей дозволяс визначити бiологiчну ефективнiсть всiх форм променевоi дii, починаючи з рiвнiв ПРФ. При оцiнцi малих доз опро- мiнення МКРЗ при ООН виходить iз того, що будь-яка доза, вiдмiнна вiд нуля, с канцерогенною та генетично небезпечною. Як уже вiдмiчалося, одним iз наслiдкiв аварii на ЧАЕС с три- вале опромiнення населення малими дозами радiацii за рахунок про- никнення в органiзм радiоактивних речовин, що забруднюють продук- ти харчування.

При цьому характерний повiльний розвиток патологi- чних процесiв Дослiдження, проведенi на пацюках i мишах, показали, що три- вале введення малих доз окису тритiю 180 дiб приводить до стiй- кого спустошення стволового кровотворного пула, яке зберiгасться до кiнця життя. Незворотне скорочення кiлькостi полiпотентних по- передникiв Т-клiтин вiдмiчалося i пiсля тривалого зовнiшнього - -опромiнення.

Спостерiгалися значнi порушення Т-лiмфопоезу, не вiдновлювалися популяцii зрiлих, функцiонально-активних лiмфоци- тiв. Iмунодефiцитний стан формувався в результатi стiйкоi гiпопла- зii лiмфоiдноi тканини. Причому гiпоплазiя тимусу та лiмфатичних вiддiлiв виражена сильнiше, нiж у селезiнцi i кiстковому моз- ку 2.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Влияние малых доз радиации на клеточный иммунитет

Встановлено, що гостра дiя радiацii призводить до порушень в кiстковому мозку та тимусi. Наслiдком цих змiн с зниження iмунноi вiдповiдi органiзму… Iонiзуюче випромiнювання може викликати безлiч морфо- логiчних i… Порушення функцiй iмунноi системи можуть бути причиною ви- никнення ряду захворювань аутоiмунний тиреозит,…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Дiя iонiзуючого випромiнювання на органiзм людини

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Iсторiя дослiджень
Iсторiя дослiджень. Проблема впливу iонiзуючого випромiнення на органiзм людини i тварин с однiю з найважливiших в екологiчнiй медицинi, почина- ючи з 40-х рокiв нашого сторiччя. В березнi 1

Загальна характеристика лейкоцитiв
Загальна характеристика лейкоцитiв. Лiмфоiднi клiтини, з якими зв язанi всi iмуннi механiзми, з являються, дозрiвають та функцiонують в рiзних органах. В них знаходяться клiтини з обмеженим

Характеристика Т- i В-лiмфоцитiв
Характеристика Т- i В-лiмфоцитiв. В залежностi вiд функцiональних властивостей розрiзняють 2 основнi класи лiмфоцитiв Т- та В-клiтини. Тимусозалежнi лiмфоцити Т-лiмфоцити, в свою чергу, утво- рюють

Характеристика обстежених груп
Характеристика обстежених груп. Обстеження проводилися на практично здорових волонтерах, що навчаються в Черкаському державному унiверситетi на фа- культетах фiзвиховання та природничому факультетi

Методика визначення субпопуляцiй Т-лiмфоцитiв
Методика визначення субпопуляцiй Т-лiмфоцитiв. У ВЕНОЗНIЙ КРОВI З ВИКОРИСТАННЯМ МОНОКЛОНАЛЬНИХ СИВОРОТОК Специфiчнi антитiла зв язуються з мембранними антигена- ми живих клiтин, що знаходяться у су

Визначення рiвня CD
Визначення рiвня CD. CD4 ,CD5 ,CD8 ЛIМФОЦИТIВ У ПЕРИФЕРИЧНIЙ КРОВI. 1.Кров брали стерильно з лiктьовоi вени вранцi, до вжи- вання iжi. Лiмфоцити видiляли з гепаринiзованоi кровi цен- трифугуванням

Статистична обробка даних
Статистична обробка даних. Одержанi цифровi результати були обробленi методом варiацiйноi статистики по Стьюденту за допомогою програми складеноi аспiрантом кафедри алгебри Андрущенко. Оскiл

Висновки
Висновки. РiвеньCD3 ,CD4 ,CD5 ,CD8 -лiмфоцитiв у практично здорових осiб, що мешкають на черкащинi знахо- диться на рiвнi показникiв жителiв iнших районiв Украiни. 2. У студентiв, що зазнали впливу

Лiтература
Лiтература. Анохин Ю.Н Норец Т.А Белоусова А.В. Стимуляция вос- становления иммунологической реактивности у мышей пос- ле облучения Иммунол 1989 N 1 c.44-46. 2. Баева Е.В. Влияние трийодтиронина на

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги